Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

19 maja 2011 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Agenci CBA zabezpieczyli obraz w domu byłego burmistrza Kraśnika

0 34 A A
Płótno odnalezione w domu Piotra Cz. przedstawia Kraśnik. – Cieszę się, że temu panu właśnie mój obr
Płótno odnalezione w domu Piotra Cz. przedstawia Kraśnik. – Cieszę się, że temu panu właśnie mój obr

Obraz – olej na płótnie. Wartość – ok. 3,5 tys. zł. Odnaleziony przez agentów CBA w domu byłego burmistrza Kraśnika. Własność – Centrum Kultury i Promocji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ładne rzeczy! Jestem zaskoczona całą tą sytuacją – śmieje Maria Monikowska-Tabisz, mieszkająca w Rzeszowie malarka. – Nigdy bym nie podejrzewała, że moim płótnem będzie zajmować się prokuratura. Obraz pochodzi z końca lat 70. Zapomniałam już o jego istnieniu, ale miło jest go znowu zobaczyć.

Zabezpieczony przez Centralne Biuro Antykorupcyjne obraz składa się z dwóch, połączonych ze sobą płócien. W centralnej części jest okno. Widać przez nie pejzaż, namalowany na drugim płótnie.

Agenci CBA natrafili na obraz kilka miesięcy temu, kiedy w domu byłego burmistrza Kraśnika Piotra Cz., na polecenie Prokuratury Okręgowej w Lublinie, prowadzili czynności procesowe.

– Właśnie wtedy zabezpieczyli obraz, który może należeć do miejscowego domu kultury – wyjaśnia Małgorzata Matuszak z CBA.

Z domu byłego burmistrza płótno trafiło do kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji. – Obraz przyniósł agent CBA i chciał, żeby go wycenić – opowiada Ryszard Różyczki, p.o. dyrektor CKiP. – Ale niewiele o nim wiemy. Od 2002 roku nie jest bowiem prowadzona żadna ewidencja zbiorów. Prawdopodobnie obraz znalazł się tutaj w 1986 albo w 1990 roku. Obie te daty widnieją na jego odwrocie.

Po odnalezieniu płótna sprawą zajęli się śledczy z Lublina. Przestępstwa się nie dopatrzyli.

– Były burmistrz Kraśnika wyjaśnił, że kiedy opuszczał swój gabinet, zapakował ten obraz razem z innymi rzeczami – informuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Nie wiemy, czy zabrał go przez pomyłkę. Prokurator uznał, że w tym zakresie nie można więc mówić o jakimkolwiek przestępstwie.

Przedstawicielka lubelskiej prokuratury podaje, że obraz powstał podczas warsztatów malarskich. Potwierdza to autorka płótna. – Ten dubeltowy obraz namalowałam, kiedy jeszcze mieszkałam w Koszalinie – opowiada artystka. – Wtedy często brałam udział w plenerach malarskich, które były organizowane w całej Polsce. Tak też trafiłam do Kraśnika.

Malarka wyceniła obraz na co najmniej 3,5 tys. zł. – Ponieważ jest to jeden z nielicznych obrazów, które namalowałam – mówi Monikowska-Tabisz. – Jeden znajduje się w muzeum w Głogowie, drugi w Koszalinie.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szach / 23 maja 2011 o 19:19
0
[quote name='Mat' timestamp='1306163898' post='481558']
Po pierwsze kto miałby mi płacić? (jeśli nawet). Piszę to co myślę o tym wszystkim. Czasem mnie po prostu denerwuje jak ktoś na siłę chce coś udowodnić. Kiedy w końcu usłyszymy, że nowy burmistrz coś w końcu zrobił?. To jest jakaś paranoja. Jeśli schodzimy do kwoty 3,5 tysiąca zł. To sygnał, że właśnie to żołnierze nowego burmistrza za darmo kasę biorą. . Coś trzeba z tym robić. Szukajcie dalej na Czubińskiego, cokolwiek. Bo co ludzie będą w DW czytać. Czy teraz nasze podatki mają iść na wymyślane dochodzenia pana Włodarczyka. A co do super obrazu za podobno 3,5 tysiąca ( w co wątpię ), bo opinia daje wiele do życzenia. To poprzedniego Burmistrza raczej było stać na normalny obraz. Ale poczekajmy, już niedługo pewnie coś nowego agenci i sługusy wytropią . Źle się dzieje.
[/quote]
Mat temat uzgodniłeś na imieninach u Aleksandry! Pozdrowienia dla wszystkich gości. Dzisiaj w pracy byliście jakoś bez wigoru. Chciło by się przyjść jak dawniej do pracy i opowiadać wrażenia z imprezy u miłościwie panujących .
[quote name='Mat' timestamp='1306163898' post='481558']
Po pierwsze kto miałby mi płacić? (jeśli nawet). Piszę to co myślę o tym wszystkim. Czasem mnie po prostu denerwuje jak ktoś na siłę chce coś udowodnić. Kiedy w końcu usłyszymy, że nowy burmistrz coś w końcu zrobił?. To jest jakaś paranoja. Jeśli schodzimy do kwoty 3,5 tysiąca zł. To sygnał, że właśnie to żołnierze nowego burmistrza za darmo kasę biorą. . Coś trzeba z tym robić. Szukajcie dalej na Czubińskiego, cokolwiek. Bo co ludzie będą w DW czytać. Cz... rozwiń
Avatar
Mat / 23 maja 2011 o 17:18
0
[quote name='szach' timestamp='1306125469' post='481295']
Do ataku ruszyła Kraśnicka Zorganizowana Grupa Przestępcza- Mat to typowy prtzykład żołnierza - płacą więc piszę.
[/quote]
Po pierwsze kto miałby mi płacić? (jeśli nawet). Piszę to co myślę o tym wszystkim. Czasem mnie po prostu denerwuje jak ktoś na siłę chce coś udowodnić. Kiedy w końcu usłyszymy, że nowy burmistrz coś w końcu zrobił?. To jest jakaś paranoja. Jeśli schodzimy do kwoty 3,5 tysiąca zł. To sygnał, że właśnie to żołnierze nowego burmistrza za darmo kasę biorą. . Coś trzeba z tym robić. Szukajcie dalej na Czubińskiego, cokolwiek. Bo co ludzie będą w DW czytać. Czy teraz nasze podatki mają iść na wymyślane dochodzenia pana Włodarczyka. A co do super obrazu za podobno 3,5 tysiąca ( w co wątpię ), bo opinia daje wiele do życzenia. To poprzedniego Burmistrza raczej było stać na normalny obraz. Ale poczekajmy, już niedługo pewnie coś nowego agenci i sługusy wytropią . Źle się dzieje.
[quote name='szach' timestamp='1306125469' post='481295']
Do ataku ruszyła Kraśnicka Zorganizowana Grupa Przestępcza- Mat to typowy prtzykład żołnierza - płacą więc piszę.
[/quote]
Po pierwsze kto miałby mi płacić? (jeśli nawet). Piszę to co myślę o tym wszystkim. Czasem mnie po prostu denerwuje jak ktoś na siłę chce coś udowodnić. Kiedy w końcu usłyszymy, że nowy burmistrz coś w końcu zrobił?. To jest jakaś paranoja. Jeśli schodzimy do kwoty 3,5 tysiąca zł. To sygnał, że właśnie to żołnierze nowego... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 23 maja 2011 o 13:41
0
[quote name='Gość' timestamp='1306147635' post='481445']
?!?!?! A jaką to niby reakcję właściciela zakwalifikować do kradzieży, a jaką nie?
Nie, nie odpowiadaj, bo za wszelką cenę chcesz usprawiedliwić zło - a zło zawsze będzie złem, nawet jeśli będzie wyglądało inaczej. Zabór nieswojej własności jest kradzieżą! I tyle w temacie!
[/quote]
Chodzi mi chociażby o reakcje do Twojego warunku, gdyby kierowca rzeczywiscie przeoczył znikniecie samochodu, a po kilku dniach ten samochód stał by na swoim miejscu.
I nie usprawiedliwiam zła, ale próbuję zrozumiec rozdmuchiwanie mało waznej sprawy o rzecz , która własciwie nie figurowała , ze jest na stanie ani urzędu i CKiP chyba tez.
Podejrzewam, że obraz ten przed zabezpieczeniem go przez CBA nawet nie został zgłoszony oficjalnie jako zaginiony, a jedynie mogło istniec podejrzenie, ze obraz, który widziańo wczesniej w gabinecie burmistrza zniknął wraz z jego wyprowadzeniem sie z niego i tylko zwrócono CBA uwage na ten fakt z nadzieją , ze uda sie z tego zrobić większą aferę.
A jezeli rzeczywiscie jest to kradziez , którą da sie udowodnic, ze tym jest to niech miasto udawadnia to w sądzie i wtedy będziemy mówić pewnie o kradzieży, której sie dopuścił, bo na razie opieramy sie na samych podejrzeniach, chociazby z tego względu, ze nie wiemy jaką naprawdę drogą ten obraz znalazł sie w gabinecie.
[quote name='Gość' timestamp='1306147635' post='481445']
?!?!?! A jaką to niby reakcję właściciela zakwalifikować do kradzieży, a jaką nie?
Nie, nie odpowiadaj, bo za wszelką cenę chcesz usprawiedliwić zło - a zło zawsze będzie złem, nawet jeśli będzie wyglądało inaczej. Zabór nieswojej własności jest kradzieżą! I tyle w temacie!
[/quote]
Chodzi mi chociażby o reakcje do Twojego warunku, gdyby kierowca rzeczywiscie przeoczył znikniecie samochodu, a po kilku dniach ten samoch... rozwiń
Avatar
Gość / 23 maja 2011 o 12:47
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1306134206' post='481336']
Tak, ale to wszystko zalezy od reakcji własciciela skradzionego samochodu, a przede wszystkim czy jest w stanie potwiedzic czy to akurat samochód nalezacy do niego został skradziony.
[/quote]
?!?!?! A jaką to niby reakcję właściciela zakwalifikować do kradzieży, a jaką nie?
Nie, nie odpowiadaj, bo za wszelką cenę chcesz usprawiedliwić zło - a zło zawsze będzie złem, nawet jeśli będzie wyglądało inaczej. Zabór nieswojej własności jest kradzieżą! I tyle w temacie!
[quote name='Marysieńka' timestamp='1306134206' post='481336']
Tak, ale to wszystko zalezy od reakcji własciciela skradzionego samochodu, a przede wszystkim czy jest w stanie potwiedzic czy to akurat samochód nalezacy do niego został skradziony.
[/quote]
?!?!?! A jaką to niby reakcję właściciela zakwalifikować do kradzieży, a jaką nie?
Nie, nie odpowiadaj, bo za wszelką cenę chcesz usprawiedliwić zło - a zło zawsze będzie złem, nawet jeśli będzie wyglądało inaczej. Zabór nieswojej ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 23 maja 2011 o 09:03
0
[quote name='Gość' timestamp='1306133221' post='481331']
Można również wziąć sobie cudzy samochód i z niewinnym uśmiechem przekonywać właściciela i władze, że nie zamierzało się go kraść i narażać na krzywdę, tylko pojechać sobie na dłuższe wakacje a potem oddać właścicielowi. Oczywiście pod warunkiem, że nawinie się jakiś inny, stojący na parkingu, a więc nie potrzebny właścicielowi, samochód...
Nie ma usprawiedliwienia dla kradzieży. Złodziejem jest ten, kto kradnie 1zł tak samo, jak ten, co przywłaszcza miliony.
[/quote]
Tak, ale to wszystko zalezy od reakcji własciciela skradzionego samochodu, a przede wszystkim czy jest w stanie potwiedzic czy to akurat samochód nalezacy do niego został skradziony.
[quote name='Gość' timestamp='1306133221' post='481331']
Można również wziąć sobie cudzy samochód i z niewinnym uśmiechem przekonywać właściciela i władze, że nie zamierzało się go kraść i narażać na krzywdę, tylko pojechać sobie na dłuższe wakacje a potem oddać właścicielowi. Oczywiście pod warunkiem, że nawinie się jakiś inny, stojący na parkingu, a więc nie potrzebny właścicielowi, samochód...
Nie ma usprawiedliwienia dla kradzieży. Złodziejem jest ten, kto kradnie 1zł tak samo, jak ten, co przywłaszcza... rozwiń
Avatar
Gość / 23 maja 2011 o 08:47
0
Można również wziąć sobie cudzy samochód i z niewinnym uśmiechem przekonywać właściciela i władze, że nie zamierzało się go kraść i narażać na krzywdę, tylko pojechać sobie na dłuższe wakacje a potem oddać właścicielowi. Oczywiście pod warunkiem, że nawinie się jakiś inny, stojący na parkingu, a więc nie potrzebny właścicielowi, samochód...
Nie ma usprawiedliwienia dla kradzieży. Złodziejem jest ten, kto kradnie 1zł tak samo, jak ten, co przywłaszcza miliony.
Avatar
Marysieńka / 23 maja 2011 o 08:10
0
[quote name='Gość' timestamp='1306127712' post='481299']
Faktem jest, że jeżeli ktoś bierze coś, co do niego nie należy, to kradnie! I bez znaczenia jest, czy się z tym przedmiotem zaprzyjaźnił, czy nie. To jest kradzież! Jeśli tak nie jest, to każdemu odchodzącemu z pracy robotnikowi dajmy maszynę, na której przepracował nie 14, a 20 lat, kierowcy samochód, maszyniście lokomotywę, itd, itp.
Nic nie usprawiedliwia kradzieży!
[/quote]
Ależ oczywiscie kradziez jest kradzieżą i to bez róznicy mniejszej czy wiekszej rzeczy, mniej lub bardziej watrościowej. I gdyby tak wszystkich przeswietlił, niewiele by sie znalazło osób, którym nie udało sie czegoś wyniesc ze swojego zakładu pracy i wcale nie traktujac tego jako kradziez. Z maszyną lub inna rzeczą, która ma dalej słuzyć zakładowi, od niej może zalezec los tego zakładu pracy i ludzi w nim pracujących ma sie trochę innacze rzecz niz do takiego obrazeczka, który nikomu i niczemu nie słuzy i być może przez nikogo innego nie był by zauwazony.Ale w tej sprawie chodzi też o to czy jestesmy w stanie udowodnic ze to była kradziez zamierzona, mająca na celu narazenie innych na straty.A na razie ta sytuacja jest szukaniem byle okazji do dalszego oczerniania byłego włodarza, żeby na tle jego gorszych uczynków mniej rzucała sie w oczy nieudolnosć obecnej władzy. I można ją porównac, jakby kazdego kierowce powodującego wypadek/kolizję oskarzać o celowe ich spowodowanie i umyslne narzanie innych na niebezpieczenstwo, a nawet śmierć.
[quote name='Gość' timestamp='1306127712' post='481299']
Faktem jest, że jeżeli ktoś bierze coś, co do niego nie należy, to kradnie! I bez znaczenia jest, czy się z tym przedmiotem zaprzyjaźnił, czy nie. To jest kradzież! Jeśli tak nie jest, to każdemu odchodzącemu z pracy robotnikowi dajmy maszynę, na której przepracował nie 14, a 20 lat, kierowcy samochód, maszyniście lokomotywę, itd, itp.
Nic nie usprawiedliwia kradzieży!
[/quote]
Ależ oczywiscie kradziez jest kradzieżą i to bez ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 maja 2011 o 07:15
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1305970214' post='480858']

Faktem jest, ze były burmistrz nie powinien brac obrazu, jesli wiedział, ze nie nalezy do niego. Ale mozna na to patrzec tez z innej strony. Być moze samo go wypatrzył, wsród rzeczy zapomnianych, bezwartosciowych, mało przydatnych na które nikt by nie zwrócił uwagi. Odchodząc chciał cos miec z miejsca do którego sie przezwycził, z wnętrza z którym sie zżył. W koncu nawet nie wiadomo było czy ten obrazek ma jakakolwiek wartosc. Moze nawet byprzekonany, ze zostawiając go, jego następca nie wyrzuci go do kosza, jako tandetę po swoim poprzedniku. Tym bardziej mozna sie było tego spodziewac, wiedzac, zę nowe władze, gdyby tylko mogły, wszystko, co zrobił cZubinski za swoich kadencji, z chęcia zrównały by z ziemią, zeby slad po tym zaginął.
[/quote]
Faktem jest, że jeżeli ktoś bierze coś, co do niego nie należy, to kradnie! I bez znaczenia jest, czy się z tym przedmiotem zaprzyjaźnił, czy nie. To jest kradzież! Jeśli tak nie jest, to każdemu odchodzącemu z pracy robotnikowi dajmy maszynę, na której przepracował nie 14, a 20 lat, kierowcy samochód, maszyniście lokomotywę, itd, itp.
Nic nie usprawiedliwia kradzieży!
[quote name='Marysieńka' timestamp='1305970214' post='480858']

Faktem jest, ze były burmistrz nie powinien brac obrazu, jesli wiedział, ze nie nalezy do niego. Ale mozna na to patrzec tez z innej strony. Być moze samo go wypatrzył, wsród rzeczy zapomnianych, bezwartosciowych, mało przydatnych na które nikt by nie zwrócił uwagi. Odchodząc chciał cos miec z miejsca do którego sie przezwycził, z wnętrza z którym sie zżył. W koncu nawet nie wiadomo było czy ten obrazek ma jakakolwiek wartosc. Moze nawet byprz... rozwiń
Avatar
szach / 23 maja 2011 o 06:37
0
[quote name='Mat' timestamp='1306071807' post='481162']
Obłuda i głupoto nie zna granic. To jest na zasadzie „Dajcie człowieka – a paragraf się znajdzie”. Dziś obrazek, jutro zapalniczka, popielniczka itd. Myślę, że metoda nowych władz obróci się przeciwko nim samym. Po paru miesiąca mieszkańcy mają trochę mieszane uczucia. Jak będzie dalej. Nie wszystko co robił poprzedni Burmistrz było złe. Zresztą to widać i nie ma co się rozpisywać. Dla mnie przeciętnego mieszkańca coś się cały czas robiło. I to widać do dziś, więc po co dyskusja. A kto ile zarobił g.wno mnie interesuje. Podatki płacę te same. Ale teraz jest to przeginanie konkretne. Cztery lata będziemy liczyć ile byłego Burmistrza kot czy pies zjadł i skąd była karma itd. Banda idiotów. Chcieliśmy lepiej i będziemy mieli. Wystarczy iść do Urzędu miasta. Wywaleni dobrzy pracownicy, bo znali P.Czubińskiego. Gorzej niż ZOMO CZY ORMO. Zmienię zdanie jak "BURMISTRZ" zacznie pracować jak burmistrz a nie pajac.
[/quote]
Do ataku ruszyła Kraśnicka Zorganizowana Grupa Przestępcza- Mat to typowy prtzykład żołnierza - płacą więc piszę.
[quote name='Mat' timestamp='1306071807' post='481162']
Obłuda i głupoto nie zna granic. To jest na zasadzie „Dajcie człowieka – a paragraf się znajdzie”. Dziś obrazek, jutro zapalniczka, popielniczka itd. Myślę, że metoda nowych władz obróci się przeciwko nim samym. Po paru miesiąca mieszkańcy mają trochę mieszane uczucia. Jak będzie dalej. Nie wszystko co robił poprzedni Burmistrz było złe. Zresztą to widać i nie ma co się rozpisywać. Dla mnie przeciętnego mieszkańca coś się cały czas robiło. I to widać do dzi... rozwiń
Avatar
Mat / 22 maja 2011 o 15:43
0
[quote name='Przemas J' timestamp='1305885589' post='480537']
Jeszcze raz piękny Piotruś udowodnił, że ma lepkie rączki. Jeszcze nie jedna "niechcący" zabrana rzecz się znajdzie w domu byłego pana burmistrza
[/quote]
Obłuda i głupoto nie zna granic. To jest na zasadzie „Dajcie człowieka – a paragraf się znajdzie”. Dziś obrazek, jutro zapalniczka, popielniczka itd. Myślę, że metoda nowych władz obróci się przeciwko nim samym. Po paru miesiąca mieszkańcy mają trochę mieszane uczucia. Jak będzie dalej. Nie wszystko co robił poprzedni Burmistrz było złe. Zresztą to widać i nie ma co się rozpisywać. Dla mnie przeciętnego mieszkańca coś się cały czas robiło. I to widać do dziś, więc po co dyskusja. A kto ile zarobił g.wno mnie interesuje. Podatki płacę te same. Ale teraz jest to przeginanie konkretne. Cztery lata będziemy liczyć ile byłego Burmistrza kot czy pies zjadł i skąd była karma itd. Banda idiotów. Chcieliśmy lepiej i będziemy mieli. Wystarczy iść do Urzędu miasta. Wywaleni dobrzy pracownicy, bo znali P.Czubińskiego. Gorzej niż ZOMO CZY ORMO. Zmienię zdanie jak "BURMISTRZ" zacznie pracować jak burmistrz a nie pajac.
[quote name='Przemas J' timestamp='1305885589' post='480537']
Jeszcze raz piękny Piotruś udowodnił, że ma lepkie rączki. Jeszcze nie jedna "niechcący" zabrana rzecz się znajdzie w domu byłego pana burmistrza
[/quote]
Obłuda i głupoto nie zna granic. To jest na zasadzie „Dajcie człowieka – a paragraf się znajdzie”. Dziś obrazek, jutro zapalniczka, popielniczka itd. Myślę, że metoda nowych władz obróci się przeciwko nim samym. Po paru miesiąca mieszkańcy mają trochę mieszane uczucia. Jak będz... rozwiń
Avatar
szach / 23 maja 2011 o 19:19
0
[quote name='Mat' timestamp='1306163898' post='481558']
Po pierwsze kto miałby mi płacić? (jeśli nawet). Piszę to co myślę o tym wszystkim. Czasem mnie po prostu denerwuje jak ktoś na siłę chce coś udowodnić. Kiedy w końcu usłyszymy, że nowy burmistrz coś w końcu zrobił?. To jest jakaś paranoja. Jeśli schodzimy do kwoty 3,5 tysiąca zł. To sygnał, że właśnie to żołnierze nowego burmistrza za darmo kasę biorą. . Coś trzeba z tym robić. Szukajcie dalej na Czubińskiego, cokolwiek. Bo co ludzie będą w DW czytać. Czy teraz nasze podatki mają iść na wymyślane dochodzenia pana Włodarczyka. A co do super obrazu za podobno 3,5 tysiąca ( w co wątpię ), bo opinia daje wiele do życzenia. To poprzedniego Burmistrza raczej było stać na normalny obraz. Ale poczekajmy, już niedługo pewnie coś nowego agenci i sługusy wytropią . Źle się dzieje.
[/quote]
Mat temat uzgodniłeś na imieninach u Aleksandry! Pozdrowienia dla wszystkich gości. Dzisiaj w pracy byliście jakoś bez wigoru. Chciło by się przyjść jak dawniej do pracy i opowiadać wrażenia z imprezy u miłościwie panujących .
[quote name='Mat' timestamp='1306163898' post='481558']
Po pierwsze kto miałby mi płacić? (jeśli nawet). Piszę to co myślę o tym wszystkim. Czasem mnie po prostu denerwuje jak ktoś na siłę chce coś udowodnić. Kiedy w końcu usłyszymy, że nowy burmistrz coś w końcu zrobił?. To jest jakaś paranoja. Jeśli schodzimy do kwoty 3,5 tysiąca zł. To sygnał, że właśnie to żołnierze nowego burmistrza za darmo kasę biorą. . Coś trzeba z tym robić. Szukajcie dalej na Czubińskiego, cokolwiek. Bo co ludzie będą w DW czytać. Cz... rozwiń
Avatar
Mat / 23 maja 2011 o 17:18
0
[quote name='szach' timestamp='1306125469' post='481295']
Do ataku ruszyła Kraśnicka Zorganizowana Grupa Przestępcza- Mat to typowy prtzykład żołnierza - płacą więc piszę.
[/quote]
Po pierwsze kto miałby mi płacić? (jeśli nawet). Piszę to co myślę o tym wszystkim. Czasem mnie po prostu denerwuje jak ktoś na siłę chce coś udowodnić. Kiedy w końcu usłyszymy, że nowy burmistrz coś w końcu zrobił?. To jest jakaś paranoja. Jeśli schodzimy do kwoty 3,5 tysiąca zł. To sygnał, że właśnie to żołnierze nowego burmistrza za darmo kasę biorą. . Coś trzeba z tym robić. Szukajcie dalej na Czubińskiego, cokolwiek. Bo co ludzie będą w DW czytać. Czy teraz nasze podatki mają iść na wymyślane dochodzenia pana Włodarczyka. A co do super obrazu za podobno 3,5 tysiąca ( w co wątpię ), bo opinia daje wiele do życzenia. To poprzedniego Burmistrza raczej było stać na normalny obraz. Ale poczekajmy, już niedługo pewnie coś nowego agenci i sługusy wytropią . Źle się dzieje.
[quote name='szach' timestamp='1306125469' post='481295']
Do ataku ruszyła Kraśnicka Zorganizowana Grupa Przestępcza- Mat to typowy prtzykład żołnierza - płacą więc piszę.
[/quote]
Po pierwsze kto miałby mi płacić? (jeśli nawet). Piszę to co myślę o tym wszystkim. Czasem mnie po prostu denerwuje jak ktoś na siłę chce coś udowodnić. Kiedy w końcu usłyszymy, że nowy burmistrz coś w końcu zrobił?. To jest jakaś paranoja. Jeśli schodzimy do kwoty 3,5 tysiąca zł. To sygnał, że właśnie to żołnierze nowego... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 23 maja 2011 o 13:41
0
[quote name='Gość' timestamp='1306147635' post='481445']
?!?!?! A jaką to niby reakcję właściciela zakwalifikować do kradzieży, a jaką nie?
Nie, nie odpowiadaj, bo za wszelką cenę chcesz usprawiedliwić zło - a zło zawsze będzie złem, nawet jeśli będzie wyglądało inaczej. Zabór nieswojej własności jest kradzieżą! I tyle w temacie!
[/quote]
Chodzi mi chociażby o reakcje do Twojego warunku, gdyby kierowca rzeczywiscie przeoczył znikniecie samochodu, a po kilku dniach ten samochód stał by na swoim miejscu.
I nie usprawiedliwiam zła, ale próbuję zrozumiec rozdmuchiwanie mało waznej sprawy o rzecz , która własciwie nie figurowała , ze jest na stanie ani urzędu i CKiP chyba tez.
Podejrzewam, że obraz ten przed zabezpieczeniem go przez CBA nawet nie został zgłoszony oficjalnie jako zaginiony, a jedynie mogło istniec podejrzenie, ze obraz, który widziańo wczesniej w gabinecie burmistrza zniknął wraz z jego wyprowadzeniem sie z niego i tylko zwrócono CBA uwage na ten fakt z nadzieją , ze uda sie z tego zrobić większą aferę.
A jezeli rzeczywiscie jest to kradziez , którą da sie udowodnic, ze tym jest to niech miasto udawadnia to w sądzie i wtedy będziemy mówić pewnie o kradzieży, której sie dopuścił, bo na razie opieramy sie na samych podejrzeniach, chociazby z tego względu, ze nie wiemy jaką naprawdę drogą ten obraz znalazł sie w gabinecie.
[quote name='Gość' timestamp='1306147635' post='481445']
?!?!?! A jaką to niby reakcję właściciela zakwalifikować do kradzieży, a jaką nie?
Nie, nie odpowiadaj, bo za wszelką cenę chcesz usprawiedliwić zło - a zło zawsze będzie złem, nawet jeśli będzie wyglądało inaczej. Zabór nieswojej własności jest kradzieżą! I tyle w temacie!
[/quote]
Chodzi mi chociażby o reakcje do Twojego warunku, gdyby kierowca rzeczywiscie przeoczył znikniecie samochodu, a po kilku dniach ten samoch... rozwiń
Avatar
Gość / 23 maja 2011 o 12:47
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1306134206' post='481336']
Tak, ale to wszystko zalezy od reakcji własciciela skradzionego samochodu, a przede wszystkim czy jest w stanie potwiedzic czy to akurat samochód nalezacy do niego został skradziony.
[/quote]
?!?!?! A jaką to niby reakcję właściciela zakwalifikować do kradzieży, a jaką nie?
Nie, nie odpowiadaj, bo za wszelką cenę chcesz usprawiedliwić zło - a zło zawsze będzie złem, nawet jeśli będzie wyglądało inaczej. Zabór nieswojej własności jest kradzieżą! I tyle w temacie!
[quote name='Marysieńka' timestamp='1306134206' post='481336']
Tak, ale to wszystko zalezy od reakcji własciciela skradzionego samochodu, a przede wszystkim czy jest w stanie potwiedzic czy to akurat samochód nalezacy do niego został skradziony.
[/quote]
?!?!?! A jaką to niby reakcję właściciela zakwalifikować do kradzieży, a jaką nie?
Nie, nie odpowiadaj, bo za wszelką cenę chcesz usprawiedliwić zło - a zło zawsze będzie złem, nawet jeśli będzie wyglądało inaczej. Zabór nieswojej ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 23 maja 2011 o 09:03
0
[quote name='Gość' timestamp='1306133221' post='481331']
Można również wziąć sobie cudzy samochód i z niewinnym uśmiechem przekonywać właściciela i władze, że nie zamierzało się go kraść i narażać na krzywdę, tylko pojechać sobie na dłuższe wakacje a potem oddać właścicielowi. Oczywiście pod warunkiem, że nawinie się jakiś inny, stojący na parkingu, a więc nie potrzebny właścicielowi, samochód...
Nie ma usprawiedliwienia dla kradzieży. Złodziejem jest ten, kto kradnie 1zł tak samo, jak ten, co przywłaszcza miliony.
[/quote]
Tak, ale to wszystko zalezy od reakcji własciciela skradzionego samochodu, a przede wszystkim czy jest w stanie potwiedzic czy to akurat samochód nalezacy do niego został skradziony.
[quote name='Gość' timestamp='1306133221' post='481331']
Można również wziąć sobie cudzy samochód i z niewinnym uśmiechem przekonywać właściciela i władze, że nie zamierzało się go kraść i narażać na krzywdę, tylko pojechać sobie na dłuższe wakacje a potem oddać właścicielowi. Oczywiście pod warunkiem, że nawinie się jakiś inny, stojący na parkingu, a więc nie potrzebny właścicielowi, samochód...
Nie ma usprawiedliwienia dla kradzieży. Złodziejem jest ten, kto kradnie 1zł tak samo, jak ten, co przywłaszcza... rozwiń
Avatar
Gość / 23 maja 2011 o 08:47
0
Można również wziąć sobie cudzy samochód i z niewinnym uśmiechem przekonywać właściciela i władze, że nie zamierzało się go kraść i narażać na krzywdę, tylko pojechać sobie na dłuższe wakacje a potem oddać właścicielowi. Oczywiście pod warunkiem, że nawinie się jakiś inny, stojący na parkingu, a więc nie potrzebny właścicielowi, samochód...
Nie ma usprawiedliwienia dla kradzieży. Złodziejem jest ten, kto kradnie 1zł tak samo, jak ten, co przywłaszcza miliony.
Avatar
Marysieńka / 23 maja 2011 o 08:10
0
[quote name='Gość' timestamp='1306127712' post='481299']
Faktem jest, że jeżeli ktoś bierze coś, co do niego nie należy, to kradnie! I bez znaczenia jest, czy się z tym przedmiotem zaprzyjaźnił, czy nie. To jest kradzież! Jeśli tak nie jest, to każdemu odchodzącemu z pracy robotnikowi dajmy maszynę, na której przepracował nie 14, a 20 lat, kierowcy samochód, maszyniście lokomotywę, itd, itp.
Nic nie usprawiedliwia kradzieży!
[/quote]
Ależ oczywiscie kradziez jest kradzieżą i to bez róznicy mniejszej czy wiekszej rzeczy, mniej lub bardziej watrościowej. I gdyby tak wszystkich przeswietlił, niewiele by sie znalazło osób, którym nie udało sie czegoś wyniesc ze swojego zakładu pracy i wcale nie traktujac tego jako kradziez. Z maszyną lub inna rzeczą, która ma dalej słuzyć zakładowi, od niej może zalezec los tego zakładu pracy i ludzi w nim pracujących ma sie trochę innacze rzecz niz do takiego obrazeczka, który nikomu i niczemu nie słuzy i być może przez nikogo innego nie był by zauwazony.Ale w tej sprawie chodzi też o to czy jestesmy w stanie udowodnic ze to była kradziez zamierzona, mająca na celu narazenie innych na straty.A na razie ta sytuacja jest szukaniem byle okazji do dalszego oczerniania byłego włodarza, żeby na tle jego gorszych uczynków mniej rzucała sie w oczy nieudolnosć obecnej władzy. I można ją porównac, jakby kazdego kierowce powodującego wypadek/kolizję oskarzać o celowe ich spowodowanie i umyslne narzanie innych na niebezpieczenstwo, a nawet śmierć.
[quote name='Gość' timestamp='1306127712' post='481299']
Faktem jest, że jeżeli ktoś bierze coś, co do niego nie należy, to kradnie! I bez znaczenia jest, czy się z tym przedmiotem zaprzyjaźnił, czy nie. To jest kradzież! Jeśli tak nie jest, to każdemu odchodzącemu z pracy robotnikowi dajmy maszynę, na której przepracował nie 14, a 20 lat, kierowcy samochód, maszyniście lokomotywę, itd, itp.
Nic nie usprawiedliwia kradzieży!
[/quote]
Ależ oczywiscie kradziez jest kradzieżą i to bez ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 maja 2011 o 07:15
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1305970214' post='480858']

Faktem jest, ze były burmistrz nie powinien brac obrazu, jesli wiedział, ze nie nalezy do niego. Ale mozna na to patrzec tez z innej strony. Być moze samo go wypatrzył, wsród rzeczy zapomnianych, bezwartosciowych, mało przydatnych na które nikt by nie zwrócił uwagi. Odchodząc chciał cos miec z miejsca do którego sie przezwycził, z wnętrza z którym sie zżył. W koncu nawet nie wiadomo było czy ten obrazek ma jakakolwiek wartosc. Moze nawet byprzekonany, ze zostawiając go, jego następca nie wyrzuci go do kosza, jako tandetę po swoim poprzedniku. Tym bardziej mozna sie było tego spodziewac, wiedzac, zę nowe władze, gdyby tylko mogły, wszystko, co zrobił cZubinski za swoich kadencji, z chęcia zrównały by z ziemią, zeby slad po tym zaginął.
[/quote]
Faktem jest, że jeżeli ktoś bierze coś, co do niego nie należy, to kradnie! I bez znaczenia jest, czy się z tym przedmiotem zaprzyjaźnił, czy nie. To jest kradzież! Jeśli tak nie jest, to każdemu odchodzącemu z pracy robotnikowi dajmy maszynę, na której przepracował nie 14, a 20 lat, kierowcy samochód, maszyniście lokomotywę, itd, itp.
Nic nie usprawiedliwia kradzieży!
[quote name='Marysieńka' timestamp='1305970214' post='480858']

Faktem jest, ze były burmistrz nie powinien brac obrazu, jesli wiedział, ze nie nalezy do niego. Ale mozna na to patrzec tez z innej strony. Być moze samo go wypatrzył, wsród rzeczy zapomnianych, bezwartosciowych, mało przydatnych na które nikt by nie zwrócił uwagi. Odchodząc chciał cos miec z miejsca do którego sie przezwycził, z wnętrza z którym sie zżył. W koncu nawet nie wiadomo było czy ten obrazek ma jakakolwiek wartosc. Moze nawet byprz... rozwiń
Avatar
szach / 23 maja 2011 o 06:37
0
[quote name='Mat' timestamp='1306071807' post='481162']
Obłuda i głupoto nie zna granic. To jest na zasadzie „Dajcie człowieka – a paragraf się znajdzie”. Dziś obrazek, jutro zapalniczka, popielniczka itd. Myślę, że metoda nowych władz obróci się przeciwko nim samym. Po paru miesiąca mieszkańcy mają trochę mieszane uczucia. Jak będzie dalej. Nie wszystko co robił poprzedni Burmistrz było złe. Zresztą to widać i nie ma co się rozpisywać. Dla mnie przeciętnego mieszkańca coś się cały czas robiło. I to widać do dziś, więc po co dyskusja. A kto ile zarobił g.wno mnie interesuje. Podatki płacę te same. Ale teraz jest to przeginanie konkretne. Cztery lata będziemy liczyć ile byłego Burmistrza kot czy pies zjadł i skąd była karma itd. Banda idiotów. Chcieliśmy lepiej i będziemy mieli. Wystarczy iść do Urzędu miasta. Wywaleni dobrzy pracownicy, bo znali P.Czubińskiego. Gorzej niż ZOMO CZY ORMO. Zmienię zdanie jak "BURMISTRZ" zacznie pracować jak burmistrz a nie pajac.
[/quote]
Do ataku ruszyła Kraśnicka Zorganizowana Grupa Przestępcza- Mat to typowy prtzykład żołnierza - płacą więc piszę.
[quote name='Mat' timestamp='1306071807' post='481162']
Obłuda i głupoto nie zna granic. To jest na zasadzie „Dajcie człowieka – a paragraf się znajdzie”. Dziś obrazek, jutro zapalniczka, popielniczka itd. Myślę, że metoda nowych władz obróci się przeciwko nim samym. Po paru miesiąca mieszkańcy mają trochę mieszane uczucia. Jak będzie dalej. Nie wszystko co robił poprzedni Burmistrz było złe. Zresztą to widać i nie ma co się rozpisywać. Dla mnie przeciętnego mieszkańca coś się cały czas robiło. I to widać do dzi... rozwiń
Avatar
Mat / 22 maja 2011 o 15:43
0
[quote name='Przemas J' timestamp='1305885589' post='480537']
Jeszcze raz piękny Piotruś udowodnił, że ma lepkie rączki. Jeszcze nie jedna "niechcący" zabrana rzecz się znajdzie w domu byłego pana burmistrza
[/quote]
Obłuda i głupoto nie zna granic. To jest na zasadzie „Dajcie człowieka – a paragraf się znajdzie”. Dziś obrazek, jutro zapalniczka, popielniczka itd. Myślę, że metoda nowych władz obróci się przeciwko nim samym. Po paru miesiąca mieszkańcy mają trochę mieszane uczucia. Jak będzie dalej. Nie wszystko co robił poprzedni Burmistrz było złe. Zresztą to widać i nie ma co się rozpisywać. Dla mnie przeciętnego mieszkańca coś się cały czas robiło. I to widać do dziś, więc po co dyskusja. A kto ile zarobił g.wno mnie interesuje. Podatki płacę te same. Ale teraz jest to przeginanie konkretne. Cztery lata będziemy liczyć ile byłego Burmistrza kot czy pies zjadł i skąd była karma itd. Banda idiotów. Chcieliśmy lepiej i będziemy mieli. Wystarczy iść do Urzędu miasta. Wywaleni dobrzy pracownicy, bo znali P.Czubińskiego. Gorzej niż ZOMO CZY ORMO. Zmienię zdanie jak "BURMISTRZ" zacznie pracować jak burmistrz a nie pajac.
[quote name='Przemas J' timestamp='1305885589' post='480537']
Jeszcze raz piękny Piotruś udowodnił, że ma lepkie rączki. Jeszcze nie jedna "niechcący" zabrana rzecz się znajdzie w domu byłego pana burmistrza
[/quote]
Obłuda i głupoto nie zna granic. To jest na zasadzie „Dajcie człowieka – a paragraf się znajdzie”. Dziś obrazek, jutro zapalniczka, popielniczka itd. Myślę, że metoda nowych władz obróci się przeciwko nim samym. Po paru miesiąca mieszkańcy mają trochę mieszane uczucia. Jak będz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!