Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 maja 2013 r.
18:52
Edytuj ten wpis

Audytorzy sprawdzają czy Kraśnik zgodnie z prawem wydał dotacje na projekty

Autor: Zdjęcie autora (aa)
1 8 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Audytorzy międzynarodowego koncernu Ernst & Young sprawdzają czy miasto zgodnie z prawem wydało dotacje na projekty z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dwie pracownice Ernest & Young pracują w urzędzie od tego tygodnia – potwierdza Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Kontrola ma związek z nieprawidłowościami przy realizacji jednego z projektów współfinansowanych z mechanizmu norweskiego ("Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej”- red.) i przestępczą działalność byłego burmistrza Piotra Cz. – dodaje.

W ub. roku były burmistrz Kraśnika Piotr. Cz. został skazany na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 6 lat. Większość zarzutów dotyczyła przestępstw korupcyjnych związanych z CWP-U. W czerwcu 2009 r. Piotr Cz. uzależnił powołanie na głównego koordynatora projektu od otrzymania łapówki. Chciał połowy comiesięcznego wynagrodzenia.

Od sierpnia 2009 r. do grudnia 2010 r. do jego kieszeni trafiło, co najmniej 16,6 tys. zł. Zasada "pół na pół” obowiązywała również przy zlecaniu płatnych wykładów. Od października 2009 r. do listopada 2010 r. Piotr Cz. wziął od wykładowcy, co najmniej 10,5 tys. zł.

W związku z tym Norwegowie ostrzegli, że mogą zażądać zwrotu pieniędzy. Mowa jest o blisko 700 tys. euro. W sumie mają być sprawdzone wszystkie trzy projekty finansowane z norweskich pieniędzy.

W tym tygodniu jak wyjaśnia Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, audytorzy sprawdzają w Kraśniku dokumenty związane z dwoma projektami – "Polsko-Ukraiński Ośrodek Edukacji Publicznej” i "Lubelskie Region – Cross Border programme within the Bug Euroregion”.

Kontrola ma potrwać do 24 maja.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 maja 2013 o 04:31
0

ciekawe kiedy kontrolerzy dobiorą się do tyłka obecnie rządząemu panu S. i jego pupilowi dr. W. Wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów jak się zaczną "nowinki" o cudownych włodarzach co dużo dla ludzi mówili a robili też dużo ale dla siebie i dla swoich. Trzeba im przyznać też, że potrafią ustawić ludzi tak, że wszyscy boją się odezwać. Jeden zaczął się stawiać to go zjedzą bez popijania pewnie. Jak za dawnych czasó, na każdego coś się znajdzie. Paranoja. Strach tu mieszkać

Czy to glos radnego-bezradnego, ktory zapowiadal takie rewolucyjne zmiany i obnazenia obecnej wladzy? Juz podkulil ogon pod siebie? Jacys strachliwi ci radni z opozycji? A takie niby chlopy?...

Czy to glos radnego-bezradnego, ktory zapowiadal takie rewolucyjne zmiany i obnazenia obecnej wladzy? Juz podkulil ogon pod siebie? Jacys strachliwi ci radni z opozycji? A takie niby chlopy?...

rozwiń
Avatar
koszałek opałek / 30 maja 2013 o 22:41
0

ciekawe kiedy kontrolerzy dobiorą się do tyłka obecnie rządząemu panu S. i jego pupilowi dr. W. Wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów jak się zaczną "nowinki" o cudownych włodarzach co dużo dla ludzi mówili a robili też dużo ale dla siebie i dla swoich. Trzeba im przyznać też, że potrafią ustawić ludzi tak, że wszyscy boją się odezwać. Jeden zaczął się stawiać to go zjedzą bez popijania pewnie. Jak za dawnych czasó, na każdego coś się znajdzie. Paranoja. Strach tu mieszkać

Avatar
zniesmaczony / 30 maja 2013 o 12:46
0

Etam ,etam,dopiero się zaczęło a już chcecie wyników ,chyba że dawni nadworni wielkiego wodza nabiorą wody w usta lub ze strachu o swoją przyszłość wyśpiewają wszystko na przesłuchaniach lub inna wersja- zaczną mataczyć .......a co do KPWIK,to należy też się temu dobrze przyjrzeć ale to nie ta kontrola ,teraz chodzi o zwrot sporej gotówki ,którą zawłaszczyli dawni pracownicy(oczywiście ci wtajemniczeni)UM i to w euro.......też chciałoby się w Polsce tak zarabiać --obłudnicy ,teraz bardzo nieszczęśliwi bo ich się czepiają......... :wacko: :(

Avatar
Gość / 27 maja 2013 o 12:34
0
[quote name='śledczy' timestamp='1369648703' post='774998']
O profesora krasnickiego to ty się nie martw, zrzednie ci minka jak okaże się , że w KPWiK w Kraśniku są takie nieprawidłowości, że nadają się wprost do scigania poprzez organa do tego powołane, i to już wkrótce . A tak na marginesie słuchałem tego mielenia prezesa Kpwik na sesji , mowa trawa , z której nic nie wynika, emeryt myśli, że jak zamydli oczy radnym to na sucho mu ujdą inne sprawy, NIE! hasło NADSTAWNA !!! i bój sie już prezesie i główkuj, gdzie cię namierzą z komisji, część poprzednika , ale zdecydowanie więcej to ty masz na sumieniu.
[/quote]
Etam, etam. Jak do tej pory to tylko strachy na Lachy: zadna z szumnie zapowiadanych akcji nie zakonczyla sie zgodnie z zapowiedzia. Tylko szum medialny i nic wiecej. Co z umowami zleceniami i umowami o dzielo? Cisza!? Jakos radny nabral wody w usta i po jednym spotkaniu z wickiem poddal sie...
[quote name='śledczy' timestamp='1369648703' post='774998']
O profesora krasnickiego to ty się nie martw, zrzednie ci minka jak okaże się , że w KPWiK w Kraśniku są takie nieprawidłowości, że nadają się wprost do scigania poprzez organa do tego powołane, i to już wkrótce . A tak na marginesie słuchałem tego mielenia prezesa Kpwik na sesji , mowa trawa , z której nic nie wynika, emeryt myśli, że jak zamydli oczy radnym to na sucho mu ujdą inne sprawy, NIE! hasło NADSTAWNA !!! i bój sie już prezesi... rozwiń
Avatar
śledczy / 27 maja 2013 o 11:58
0
O profesora krasnickiego to ty się nie martw, zrzednie ci minka jak okaże się , że w KPWiK w Kraśniku są takie nieprawidłowości, że nadają się wprost do scigania poprzez organa do tego powołane, i to już wkrótce . A tak na marginesie słuchałem tego mielenia prezesa Kpwik na sesji , mowa trawa , z której nic nie wynika, emeryt myśli, że jak zamydli oczy radnym to na sucho mu ujdą inne sprawy, NIE! hasło NADSTAWNA !!! i bój sie już prezesie i główkuj, gdzie cię namierzą z komisji, część poprzednika , ale zdecydowanie więcej to ty masz na sumieniu.
Avatar
Gość / 25 maja 2013 o 15:47
0
[quote name='mati' timestamp='1369295289' post='773411']
Założe się że jeśli kontrola wykaże nieprawidłowości to miasto dostanie kare a nie pan CZ.
a to on powinien za to beknoć a nie cały kraśnik
[/quote]

Założe się że jeśli "w przyszłości" kontrola wykaże nieprawidłowości to miasto dostanie kare a nie pan Włodarczyk.
Przykład na teraz: wypłaty odszkodowań, przegrane sprawy sądowe, komutery dla najbiedniejszych, rozebrane tory poprzez braku wizji na przyszłość dla miasta, obojętność na długi FŁT tylo liczenie rosnących odsetek od podatku, al.1000-latka to odwracanie głowy "to ie mój problem".
[quote name='mati' timestamp='1369295289' post='773411']
Założe się że jeśli kontrola wykaże nieprawidłowości to miasto dostanie kare a nie pan CZ.
a to on powinien za to beknoć a nie cały kraśnik
[/quote]

Założe się że jeśli "w przyszłości" kontrola wykaże nieprawidłowości to miasto dostanie kare a nie pan Włodarczyk.
Przykład na teraz: wypłaty odszkodowań, przegrane sprawy sądowe, komutery dla najbiedniejszych, rozebrane tory poprzez braku wizji na przyszłość dla miasta... rozwiń
Avatar
gość / 25 maja 2013 o 15:09
0
Kontrolę chce prowadzić w tej dziedzinie również główny rewizor kraśnicki niejaki profesor Mariusz Depta. Biedaczysko musi ustalić ile za godzinę wykładu brała jego małżonka Orzeł-Depta bo coś w oświadczeniach majątkowych nie mogą doliczyć się kasy.
Avatar
mati / 23 maja 2013 o 09:48
0
Założe się że jeśli kontrola wykaże nieprawidłowości to miasto dostanie kare a nie pan CZ.
a to on powinien za to beknoć a nie cały kraśnik
Avatar
Gość / 31 maja 2013 o 04:31
0

ciekawe kiedy kontrolerzy dobiorą się do tyłka obecnie rządząemu panu S. i jego pupilowi dr. W. Wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów jak się zaczną "nowinki" o cudownych włodarzach co dużo dla ludzi mówili a robili też dużo ale dla siebie i dla swoich. Trzeba im przyznać też, że potrafią ustawić ludzi tak, że wszyscy boją się odezwać. Jeden zaczął się stawiać to go zjedzą bez popijania pewnie. Jak za dawnych czasó, na każdego coś się znajdzie. Paranoja. Strach tu mieszkać

Czy to glos radnego-bezradnego, ktory zapowiadal takie rewolucyjne zmiany i obnazenia obecnej wladzy? Juz podkulil ogon pod siebie? Jacys strachliwi ci radni z opozycji? A takie niby chlopy?...

Czy to glos radnego-bezradnego, ktory zapowiadal takie rewolucyjne zmiany i obnazenia obecnej wladzy? Juz podkulil ogon pod siebie? Jacys strachliwi ci radni z opozycji? A takie niby chlopy?...

rozwiń
Avatar
koszałek opałek / 30 maja 2013 o 22:41
0

ciekawe kiedy kontrolerzy dobiorą się do tyłka obecnie rządząemu panu S. i jego pupilowi dr. W. Wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów jak się zaczną "nowinki" o cudownych włodarzach co dużo dla ludzi mówili a robili też dużo ale dla siebie i dla swoich. Trzeba im przyznać też, że potrafią ustawić ludzi tak, że wszyscy boją się odezwać. Jeden zaczął się stawiać to go zjedzą bez popijania pewnie. Jak za dawnych czasó, na każdego coś się znajdzie. Paranoja. Strach tu mieszkać

Avatar
zniesmaczony / 30 maja 2013 o 12:46
0

Etam ,etam,dopiero się zaczęło a już chcecie wyników ,chyba że dawni nadworni wielkiego wodza nabiorą wody w usta lub ze strachu o swoją przyszłość wyśpiewają wszystko na przesłuchaniach lub inna wersja- zaczną mataczyć .......a co do KPWIK,to należy też się temu dobrze przyjrzeć ale to nie ta kontrola ,teraz chodzi o zwrot sporej gotówki ,którą zawłaszczyli dawni pracownicy(oczywiście ci wtajemniczeni)UM i to w euro.......też chciałoby się w Polsce tak zarabiać --obłudnicy ,teraz bardzo nieszczęśliwi bo ich się czepiają......... :wacko: :(

Avatar
Gość / 27 maja 2013 o 12:34
0
[quote name='śledczy' timestamp='1369648703' post='774998']
O profesora krasnickiego to ty się nie martw, zrzednie ci minka jak okaże się , że w KPWiK w Kraśniku są takie nieprawidłowości, że nadają się wprost do scigania poprzez organa do tego powołane, i to już wkrótce . A tak na marginesie słuchałem tego mielenia prezesa Kpwik na sesji , mowa trawa , z której nic nie wynika, emeryt myśli, że jak zamydli oczy radnym to na sucho mu ujdą inne sprawy, NIE! hasło NADSTAWNA !!! i bój sie już prezesie i główkuj, gdzie cię namierzą z komisji, część poprzednika , ale zdecydowanie więcej to ty masz na sumieniu.
[/quote]
Etam, etam. Jak do tej pory to tylko strachy na Lachy: zadna z szumnie zapowiadanych akcji nie zakonczyla sie zgodnie z zapowiedzia. Tylko szum medialny i nic wiecej. Co z umowami zleceniami i umowami o dzielo? Cisza!? Jakos radny nabral wody w usta i po jednym spotkaniu z wickiem poddal sie...
[quote name='śledczy' timestamp='1369648703' post='774998']
O profesora krasnickiego to ty się nie martw, zrzednie ci minka jak okaże się , że w KPWiK w Kraśniku są takie nieprawidłowości, że nadają się wprost do scigania poprzez organa do tego powołane, i to już wkrótce . A tak na marginesie słuchałem tego mielenia prezesa Kpwik na sesji , mowa trawa , z której nic nie wynika, emeryt myśli, że jak zamydli oczy radnym to na sucho mu ujdą inne sprawy, NIE! hasło NADSTAWNA !!! i bój sie już prezesi... rozwiń
Avatar
śledczy / 27 maja 2013 o 11:58
0
O profesora krasnickiego to ty się nie martw, zrzednie ci minka jak okaże się , że w KPWiK w Kraśniku są takie nieprawidłowości, że nadają się wprost do scigania poprzez organa do tego powołane, i to już wkrótce . A tak na marginesie słuchałem tego mielenia prezesa Kpwik na sesji , mowa trawa , z której nic nie wynika, emeryt myśli, że jak zamydli oczy radnym to na sucho mu ujdą inne sprawy, NIE! hasło NADSTAWNA !!! i bój sie już prezesie i główkuj, gdzie cię namierzą z komisji, część poprzednika , ale zdecydowanie więcej to ty masz na sumieniu.
Avatar
Gość / 25 maja 2013 o 15:47
0
[quote name='mati' timestamp='1369295289' post='773411']
Założe się że jeśli kontrola wykaże nieprawidłowości to miasto dostanie kare a nie pan CZ.
a to on powinien za to beknoć a nie cały kraśnik
[/quote]

Założe się że jeśli "w przyszłości" kontrola wykaże nieprawidłowości to miasto dostanie kare a nie pan Włodarczyk.
Przykład na teraz: wypłaty odszkodowań, przegrane sprawy sądowe, komutery dla najbiedniejszych, rozebrane tory poprzez braku wizji na przyszłość dla miasta, obojętność na długi FŁT tylo liczenie rosnących odsetek od podatku, al.1000-latka to odwracanie głowy "to ie mój problem".
[quote name='mati' timestamp='1369295289' post='773411']
Założe się że jeśli kontrola wykaże nieprawidłowości to miasto dostanie kare a nie pan CZ.
a to on powinien za to beknoć a nie cały kraśnik
[/quote]

Założe się że jeśli "w przyszłości" kontrola wykaże nieprawidłowości to miasto dostanie kare a nie pan Włodarczyk.
Przykład na teraz: wypłaty odszkodowań, przegrane sprawy sądowe, komutery dla najbiedniejszych, rozebrane tory poprzez braku wizji na przyszłość dla miasta... rozwiń
Avatar
gość / 25 maja 2013 o 15:09
0
Kontrolę chce prowadzić w tej dziedzinie również główny rewizor kraśnicki niejaki profesor Mariusz Depta. Biedaczysko musi ustalić ile za godzinę wykładu brała jego małżonka Orzeł-Depta bo coś w oświadczeniach majątkowych nie mogą doliczyć się kasy.
Avatar
mati / 23 maja 2013 o 09:48
0
Założe się że jeśli kontrola wykaże nieprawidłowości to miasto dostanie kare a nie pan CZ.
a to on powinien za to beknoć a nie cały kraśnik
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni powiatu bialskiego plan dla wsi nazywają kpiną

Radni powiatu bialskiego plan dla wsi nazywają kpiną 0 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 78 7

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 16 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.