Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 listopada 2011 r.
16:43
Edytuj ten wpis

Burmistrz Kraśnika nie będzie jeździć samochodem za 100 tys. zł

0 36 A A
Auto miało zastąpić 7-letnią Toyotę Avensis (Archiwum)
Auto miało zastąpić 7-letnią Toyotę Avensis (Archiwum)

Wczoraj radni Kraśnika wykreślili z budżetu na ten rok 100 tys. zł na ten cel. - To nie jest dobry czas na takie wydatki – stwierdzili.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dementuję wszystkie informacje na temat tego, że nowy samochód ma być kupiony w związku z moim przyjściem – przekonywał podczas wczorajszej sesji Jarosław Stawiarski, były poseł PiS, który w połowie listopada objął funkcję pierwszego zastępcy burmistrza Kraśnika. – Zawsze jeździłem swoim samochodem i dalej będę to robić.

O planach kraśnickich urzędników pisaliśmy na początku listopada. Na zakup nowego samochodu miasto przeznaczyło 100 tys. zł. Auto miało zastąpić 7-letnią Toyotę Avensis, którą kupił poprzedni burmistrz miasta, Piotr Czubiński. W tym czasie auto trzykrotnie brało udział w kolizjach drogowych.

– Na stanie urzędu miasta jest samochód, którego żywot się kończy. Toyota ma przejechane 260 tys. km. Poza tym zużywa bardzo dużo oleju. Nie nadaje się też do wyjazdu na dłuższe trasy – tłumaczył wczoraj radnym Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. Na koniec dodał: Nigdy nie byłem zauroczony samochodem, nie miałem takiej fobii. Możemy być pionierskim miastem, które nie posiada samochodu. Poza tym ja mogę jeździć swoim własnym.
Radni PiS (burmistrza miasta w wyborach popierało PiS) przekonywali, że delegacje mogą kosztować więcej niż zakup nowego auta. – Kierujmy się ekonomią, a nie publiczką – prosił kolegów z rady Jerzy Misiak.

– Jest dla mnie niedorzecznością, aby takiego samochodu nie było – wtórował Jacek Zając. – Udało się zaoszczędzić ok. 240 tys. zł, mimo, że burmistrz Czubiński dał na odejście podwyżki pracownikom.
Inni radni mieli jednak wątpliwości. – Ludzie mogą czuć się oszukani – podkreślała Dorota Posyniak ("Lubię Kraśnik”). – Mieliśmy przecież oszczędzać.

– Ten samochód jest niefortunnym zakupem – tłumaczyła Anna Jaszowska, radna ze stowarzyszenia "Lubię Kraśnik”. – Miesiąc temu podnosiliśmy podatki, a teraz będzie mowa o słabej kondycji finansowej MPK.

Ostatecznie 100 tys. zostanie przeznaczone na inny cel. Głosowało za tym 18 radnych. Jeden wstrzymał się od głosu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pikuś / 28 listopada 2011 r. o 10:05
0
A pan Jacek Dubiel do szkółki na stare smieci, tylko już nie jako dyrektor a nauczyciel, boli kopniak , oj boli bo od przyjaciół, ale na dyrektorski stołek w Trójce nie ma co liczyć bo tu rządzi powiatowy bos SLD Krzysztof Łach najbardziej zaufany dyrektor Burmistrza popieranego przez PIS, a wcześniej czubińskiego.
Avatar
Marysieńka / 28 listopada 2011 r. o 09:14
0
Foto tego cudaka z różnymi felgami zostało pewnie zamieszczone na stronie miasta w ramach promocji, majacej na celu budowanie dobrego wizerunku miasta. Czym bardziej wzrasta ilość zatrudnionych w urzędzie osób od promocji tym lepsze postępy osiągamy. To może z jeszcze jednego albo dwóch pracowników do pomocy im dorzucimy, żebysmy jeszcze wieksze kwiatki-przeróbki na pokaz mogli prezentowac.
Wstyd panie burmistrzu, bo nawet ,gdyby rzeczywiście ten samochód miał tak różne felgi, to kaząc go sfotografować przy takich poborach wyciąnęłabym ze swojej kieszeni na zakup nawet tych najtanszych, żeby sie jako tako prezentował. Tylko że chodziło o to, że trzeba było zrobić zdjęcie dziada pod publiczkę, żeby mozna sie było poużalać nad swoją dolą. Na drugim zdjęciu, tym malutkim zamieszczonym obok newsu, miejska toyota wszystkie felgi ma takie same. Identyczne jakie można zobaczyć w KTV w relacji o podwyzkach. I trudno pomylić jej właściciela, gdyż z samochodu wysiada nie kto inny jak sam pan burmistrz, który rzekomo jezdzi swoim albo MPK, a samochodu służbowego potrzebuje tylko dla urzędników. Tylko czy urzędnicy magistratu mają prace w terenie, że az tyle tysiecy kilometrów nią pokonują?Dlaczego w takim razie okłamuje się ludzi,zamieszczając na stronach przejrzystego urzędu nieprawdziwe informacje, wykazując , z tylko bumistrz i sporadycznie jego zastępcy uzytkują słuzbowy samochód?
Co w tak krótkim okresie czasu stało sie z felgami, które miała toyota? Czyzby zostały komus odsprzedane, zeby zasilić miejska kasę, podmienione jakiemuś koledze, a jego rupieciarnia załozona?
Foto tego cudaka z różnymi felgami zostało pewnie zamieszczone na stronie miasta w ramach promocji, majacej na celu budowanie dobrego wizerunku miasta. Czym bardziej wzrasta ilość zatrudnionych w urzędzie osób od promocji tym lepsze postępy osiągamy. To może z jeszcze jednego albo dwóch pracowników do pomocy im dorzucimy, żebysmy jeszcze wieksze kwiatki-przeróbki na pokaz mogli prezentowac.
Wstyd panie burmistrzu, bo nawet ,gdyby rzeczywiście ten samochód miał tak różne felgi, to kaząc go sfotografować przy takich poborach wyciąnęłabym... rozwiń
Avatar
GOŚĆ / 27 listopada 2011 r. o 20:06
0
z tym korytem to typowa żenująca odpowiedź zaślepionych wyznawców obecnej władzy, bo jak brak argumentów w dyskusji to tylko takimi epitetami można odwracać uwagę od senda sprawy
Avatar
Jacuś / 27 listopada 2011 r. o 14:53
0
[quote name='antypis' timestamp='1322396601' post='563510']
Koryto się urwało!!! i nie możesz przeżyć.
[/quote]
Człowieku,opamiętaj się.Co ma do tego koryto???Chyba mamy prawo wiedzieć na co idzie nasza kasa?
Avatar
antypis / 27 listopada 2011 r. o 13:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1322317747' post='563305']
a ktoś wie ile kosztowała wizyta chyba 5 delegacji z miast partnerskich na 11 listopada?? bo mi się obiło że wszyscy goście z miast partnerskich Kraśnika nocowali w Kazimierzu Dolnym? prawda to?
[/quote]

Koryto się urwało!!! i nie możesz przeżyć.
Avatar
Marysieńka / 26 listopada 2011 r. o 19:22
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322284617' post='563173']
I wystarczy. Nie wiesz, nie widziałaś na własne oczy, a zabierasz głos w sprawie, oczerniając kogoś. To twoje tradycyjne zachowanie na forum. Jak byś była facetem, to sądzę, że zbierałaśbyś regularne bęcki od ludzi, których nie widzisz, a o których ciągle piszesz. A że konfabulację i mitomaństwo masz we krwi, tedy wsadzanie gaści byłoby regularne

Ależ oczywiście, że tak - jak by to było, żeby Marysieńka nawet w tej sprawie nie zabrała głosu ? Nie widziałam, nie słyszałam - nieważne, ważne jest, by bić bezkarnie pianę ! Żeby chociaż zaistnieć na 10 minut ... Ale jak mawiał Eklezjastes - wszystko ma swój czas
[/quote]
Gdybyś miał chociaz trochę racji, to o wielu faktach nie moglibyśmy mówić, uwazac , ze nie miały miejsca, a wszelkie informacje uznawać za kłamliwe, tylko dlatego, że nie byliśmy naocznymi świadkami tych sytuacji. Właśnie z takiego powodu, nawet katastrofę smolenską moglibyśmy uznawac za niebyłą. A niestety tak nie jest.
I jesli sie mijam tak z prawda, to dlaczego tak napalczywie
nie reagowałes na ten wpis? Dlaczego nie zaprzeczyłeś tym informacjom? Informacja niezdementowana uwazana jest za wiarygodną.
[quote name='gość' timestamp='1318953651' post='548731']
ponieważ służbowym samochodem przywozi dzieci do szkoły, na basen , na zajęcia pozalekcyjne. jezdzi więcej niż czubński. Na tydzień pojechał do Paryża.
[/quote]

A bęcki o jakich piszesz to jest bezprawne torowanie sobie drogi, do akceptowania swoich czynów niezgodnych z istnięjącymi zasadami.
Tak wiec jak ktos się czuje oczerniany, to niech dochodzi swoich praw legalną drogą, a nie próbuje bawić się potajemnie w mściciela jak pospolity rzezimieszek.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322284617' post='563173']
I wystarczy. Nie wiesz, nie widziałaś na własne oczy, a zabierasz głos w sprawie, oczerniając kogoś. To twoje tradycyjne zachowanie na forum. Jak byś była facetem, to sądzę, że zbierałaśbyś regularne bęcki od ludzi, których nie widzisz, a o których ciągle piszesz. A że konfabulację i mitomaństwo masz we krwi, tedy wsadzanie gaści byłoby regularne

Ależ oczywiście, że tak - jak by to było, żeby Marysieńka nawet w tej sprawie nie zabra... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2011 r. o 15:29
0
a ktoś wie ile kosztowała wizyta chyba 5 delegacji z miast partnerskich na 11 listopada?? bo mi się obiło że wszyscy goście z miast partnerskich Kraśnika nocowali w Kazimierzu Dolnym? prawda to?
Avatar
kirk / 26 listopada 2011 r. o 15:28
0
W MOPS krasnickim niedosza radna z listy PIS zostala dyrektorko ech kiedys to byly ladne dziewczyny na stolkach dyrektorskich az lza sie kreci w oku
Avatar
majster / 26 listopada 2011 r. o 15:11
0
Panie doktorze - jak żyć, jak nie ma czym jeździć?!
Avatar
Gość / 26 listopada 2011 r. o 09:55
0
W MOPS kierownikiem zostaje niedoszła radna PiS, w KPM to samo - najpierw niedoszły, teraz były radny tej partyjki, kierownikiem promocji miasta nauczyciel biologii, dwóch zastępców uzdrowiciela bez doświadczenia jako urzędnicy samorządowi (teraz jeden zmieniony przez byłego posła - ten przynajmniej był krótko starostą, ale to innym samorząd, inne przepisy), prawie tuzin spraw w sądzie pracy, skandaliczne wyniki w pozyskiwaniu środków unijnych na inwestycje, obiecanki wyborcze jak gruszki na wierzbie (basen w starym, tzw. mała obwodnica - śmiechu warte). No i ta kultura osobista i ogłada nowych "specjalistów" zatrudnianych za nasze podatki. Niech już kupią to auto, ale pod warunkiem że do Lublina w naszych sprawach będzie jeździł kaszpirowski. Jak nas zaczną promować w Marszałkowskim albo Wojewódzkim jego nowi spece od marketingu - to już lepiej wysyłać tam hodowców trzody chlewnej z Bobów.
W MOPS kierownikiem zostaje niedoszła radna PiS, w KPM to samo - najpierw niedoszły, teraz były radny tej partyjki, kierownikiem promocji miasta nauczyciel biologii, dwóch zastępców uzdrowiciela bez doświadczenia jako urzędnicy samorządowi (teraz jeden zmieniony przez byłego posła - ten przynajmniej był krótko starostą, ale to innym samorząd, inne przepisy), prawie tuzin spraw w sądzie pracy, skandaliczne wyniki w pozyskiwaniu środków unijnych na inwestycje, obiecanki wyborcze jak gruszki na wierzbie (basen w starym, tzw. mała obwodnica - śm... rozwiń
Avatar
pikuś / 28 listopada 2011 r. o 10:05
0
A pan Jacek Dubiel do szkółki na stare smieci, tylko już nie jako dyrektor a nauczyciel, boli kopniak , oj boli bo od przyjaciół, ale na dyrektorski stołek w Trójce nie ma co liczyć bo tu rządzi powiatowy bos SLD Krzysztof Łach najbardziej zaufany dyrektor Burmistrza popieranego przez PIS, a wcześniej czubińskiego.
Avatar
Marysieńka / 28 listopada 2011 r. o 09:14
0
Foto tego cudaka z różnymi felgami zostało pewnie zamieszczone na stronie miasta w ramach promocji, majacej na celu budowanie dobrego wizerunku miasta. Czym bardziej wzrasta ilość zatrudnionych w urzędzie osób od promocji tym lepsze postępy osiągamy. To może z jeszcze jednego albo dwóch pracowników do pomocy im dorzucimy, żebysmy jeszcze wieksze kwiatki-przeróbki na pokaz mogli prezentowac.
Wstyd panie burmistrzu, bo nawet ,gdyby rzeczywiście ten samochód miał tak różne felgi, to kaząc go sfotografować przy takich poborach wyciąnęłabym ze swojej kieszeni na zakup nawet tych najtanszych, żeby sie jako tako prezentował. Tylko że chodziło o to, że trzeba było zrobić zdjęcie dziada pod publiczkę, żeby mozna sie było poużalać nad swoją dolą. Na drugim zdjęciu, tym malutkim zamieszczonym obok newsu, miejska toyota wszystkie felgi ma takie same. Identyczne jakie można zobaczyć w KTV w relacji o podwyzkach. I trudno pomylić jej właściciela, gdyż z samochodu wysiada nie kto inny jak sam pan burmistrz, który rzekomo jezdzi swoim albo MPK, a samochodu służbowego potrzebuje tylko dla urzędników. Tylko czy urzędnicy magistratu mają prace w terenie, że az tyle tysiecy kilometrów nią pokonują?Dlaczego w takim razie okłamuje się ludzi,zamieszczając na stronach przejrzystego urzędu nieprawdziwe informacje, wykazując , z tylko bumistrz i sporadycznie jego zastępcy uzytkują słuzbowy samochód?
Co w tak krótkim okresie czasu stało sie z felgami, które miała toyota? Czyzby zostały komus odsprzedane, zeby zasilić miejska kasę, podmienione jakiemuś koledze, a jego rupieciarnia załozona?
Foto tego cudaka z różnymi felgami zostało pewnie zamieszczone na stronie miasta w ramach promocji, majacej na celu budowanie dobrego wizerunku miasta. Czym bardziej wzrasta ilość zatrudnionych w urzędzie osób od promocji tym lepsze postępy osiągamy. To może z jeszcze jednego albo dwóch pracowników do pomocy im dorzucimy, żebysmy jeszcze wieksze kwiatki-przeróbki na pokaz mogli prezentowac.
Wstyd panie burmistrzu, bo nawet ,gdyby rzeczywiście ten samochód miał tak różne felgi, to kaząc go sfotografować przy takich poborach wyciąnęłabym... rozwiń
Avatar
GOŚĆ / 27 listopada 2011 r. o 20:06
0
z tym korytem to typowa żenująca odpowiedź zaślepionych wyznawców obecnej władzy, bo jak brak argumentów w dyskusji to tylko takimi epitetami można odwracać uwagę od senda sprawy
Avatar
Jacuś / 27 listopada 2011 r. o 14:53
0
[quote name='antypis' timestamp='1322396601' post='563510']
Koryto się urwało!!! i nie możesz przeżyć.
[/quote]
Człowieku,opamiętaj się.Co ma do tego koryto???Chyba mamy prawo wiedzieć na co idzie nasza kasa?
Avatar
antypis / 27 listopada 2011 r. o 13:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1322317747' post='563305']
a ktoś wie ile kosztowała wizyta chyba 5 delegacji z miast partnerskich na 11 listopada?? bo mi się obiło że wszyscy goście z miast partnerskich Kraśnika nocowali w Kazimierzu Dolnym? prawda to?
[/quote]

Koryto się urwało!!! i nie możesz przeżyć.
Avatar
Marysieńka / 26 listopada 2011 r. o 19:22
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322284617' post='563173']
I wystarczy. Nie wiesz, nie widziałaś na własne oczy, a zabierasz głos w sprawie, oczerniając kogoś. To twoje tradycyjne zachowanie na forum. Jak byś była facetem, to sądzę, że zbierałaśbyś regularne bęcki od ludzi, których nie widzisz, a o których ciągle piszesz. A że konfabulację i mitomaństwo masz we krwi, tedy wsadzanie gaści byłoby regularne

Ależ oczywiście, że tak - jak by to było, żeby Marysieńka nawet w tej sprawie nie zabrała głosu ? Nie widziałam, nie słyszałam - nieważne, ważne jest, by bić bezkarnie pianę ! Żeby chociaż zaistnieć na 10 minut ... Ale jak mawiał Eklezjastes - wszystko ma swój czas
[/quote]
Gdybyś miał chociaz trochę racji, to o wielu faktach nie moglibyśmy mówić, uwazac , ze nie miały miejsca, a wszelkie informacje uznawać za kłamliwe, tylko dlatego, że nie byliśmy naocznymi świadkami tych sytuacji. Właśnie z takiego powodu, nawet katastrofę smolenską moglibyśmy uznawac za niebyłą. A niestety tak nie jest.
I jesli sie mijam tak z prawda, to dlaczego tak napalczywie
nie reagowałes na ten wpis? Dlaczego nie zaprzeczyłeś tym informacjom? Informacja niezdementowana uwazana jest za wiarygodną.
[quote name='gość' timestamp='1318953651' post='548731']
ponieważ służbowym samochodem przywozi dzieci do szkoły, na basen , na zajęcia pozalekcyjne. jezdzi więcej niż czubński. Na tydzień pojechał do Paryża.
[/quote]

A bęcki o jakich piszesz to jest bezprawne torowanie sobie drogi, do akceptowania swoich czynów niezgodnych z istnięjącymi zasadami.
Tak wiec jak ktos się czuje oczerniany, to niech dochodzi swoich praw legalną drogą, a nie próbuje bawić się potajemnie w mściciela jak pospolity rzezimieszek.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322284617' post='563173']
I wystarczy. Nie wiesz, nie widziałaś na własne oczy, a zabierasz głos w sprawie, oczerniając kogoś. To twoje tradycyjne zachowanie na forum. Jak byś była facetem, to sądzę, że zbierałaśbyś regularne bęcki od ludzi, których nie widzisz, a o których ciągle piszesz. A że konfabulację i mitomaństwo masz we krwi, tedy wsadzanie gaści byłoby regularne

Ależ oczywiście, że tak - jak by to było, żeby Marysieńka nawet w tej sprawie nie zabra... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2011 r. o 15:29
0
a ktoś wie ile kosztowała wizyta chyba 5 delegacji z miast partnerskich na 11 listopada?? bo mi się obiło że wszyscy goście z miast partnerskich Kraśnika nocowali w Kazimierzu Dolnym? prawda to?
Avatar
kirk / 26 listopada 2011 r. o 15:28
0
W MOPS krasnickim niedosza radna z listy PIS zostala dyrektorko ech kiedys to byly ladne dziewczyny na stolkach dyrektorskich az lza sie kreci w oku
Avatar
majster / 26 listopada 2011 r. o 15:11
0
Panie doktorze - jak żyć, jak nie ma czym jeździć?!
Avatar
Gość / 26 listopada 2011 r. o 09:55
0
W MOPS kierownikiem zostaje niedoszła radna PiS, w KPM to samo - najpierw niedoszły, teraz były radny tej partyjki, kierownikiem promocji miasta nauczyciel biologii, dwóch zastępców uzdrowiciela bez doświadczenia jako urzędnicy samorządowi (teraz jeden zmieniony przez byłego posła - ten przynajmniej był krótko starostą, ale to innym samorząd, inne przepisy), prawie tuzin spraw w sądzie pracy, skandaliczne wyniki w pozyskiwaniu środków unijnych na inwestycje, obiecanki wyborcze jak gruszki na wierzbie (basen w starym, tzw. mała obwodnica - śmiechu warte). No i ta kultura osobista i ogłada nowych "specjalistów" zatrudnianych za nasze podatki. Niech już kupią to auto, ale pod warunkiem że do Lublina w naszych sprawach będzie jeździł kaszpirowski. Jak nas zaczną promować w Marszałkowskim albo Wojewódzkim jego nowi spece od marketingu - to już lepiej wysyłać tam hodowców trzody chlewnej z Bobów.
W MOPS kierownikiem zostaje niedoszła radna PiS, w KPM to samo - najpierw niedoszły, teraz były radny tej partyjki, kierownikiem promocji miasta nauczyciel biologii, dwóch zastępców uzdrowiciela bez doświadczenia jako urzędnicy samorządowi (teraz jeden zmieniony przez byłego posła - ten przynajmniej był krótko starostą, ale to innym samorząd, inne przepisy), prawie tuzin spraw w sądzie pracy, skandaliczne wyniki w pozyskiwaniu środków unijnych na inwestycje, obiecanki wyborcze jak gruszki na wierzbie (basen w starym, tzw. mała obwodnica - śm... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kosmetyki naturalne - dlaczego warto je stosować?

Kosmetyki naturalne - dlaczego warto je stosować?

Pielęgnacja skóry może odbywać się na wiele sposobów, a o szczególnie cennym wsparciu w tym zakresie możemy mówić w kontekście kosmetyków naturalnych. Ich popularność systematycznie rośnie, to zaś rodzi pytanie o to, jak ją interpretować. Czy sięgamy po kosmetyki naturalne dlatego, że są propozycją stosunkowo nową, a my nie lubimy, gdy omijają nas naprawdę ciekawe rozwiązania, czy też doceniamy przede wszystkim ich skuteczność. Czy, jeśli do tej pory nie zostaliśmy przez nie przekonani, powinniśmy otworzyć się na nie?

Amstafy rozszarpały maltańczyka. Kto się teraz zaopiekuje psami?
Drastyczne wideo
film

Amstafy rozszarpały maltańczyka. Kto się teraz zaopiekuje psami?

Cztery amstafy, które rozszarpały maltańczyka w Elizówce koło Lublina, nie wrócą na razie do właścicielki. Zwierzęta po tym, jak zagryzły psa 51-latki i poraniły kobietę, trafiły na obserwację. Sprawą, pod nadzorem prokuratury, zajmują się policjanci, a także inspekcja weterynaryjna.

Paulo Sousa po odpadnięciu z Euro 2020: Wierzę, że pokażemy lepszą jakość
film

Paulo Sousa po odpadnięciu z Euro 2020: Wierzę, że pokażemy lepszą jakość

Trzy mecze – dwie porażki i jeden remis to bilans reprezentacji Polski na Euro 2020. Biało-Czerwoni w środowy wieczór walczyli do samego końca o zwycięstwo nad Szwecją, ale przegrali 2:3 i są jedną z sześciu ośmiu ekip, które zakończyły swój udział w mistrzostwach już na fazie grupowej

Piracka Przygoda w Marinie Puławy
27 czerwca 2021, 16:00

Piracka Przygoda w Marinie Puławy

Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Puławach zaprasza całe rodziny na barwne wydarzenie organizowane z powodu rozpoczęcia wakacji. "Piracka Przygoda" odbędzie się 27 czerwca o godz. 16 w Marinie Puławy.

Lublin. Podwyżka w toalecie

Lublin. Podwyżka w toalecie

Już nie złotówkę, ale dwa złote ma kosztować wstęp do automatycznych toalet ustawionych przez miasto w pobliżu uczęszczanych przystanków. Nad podniesieniem ceny już dziś głosować ma Rada Miasta.

Kraśnik: Zabytkowy piec do wypalania cegieł będzie wyeksponowany

Kraśnik: Zabytkowy piec do wypalania cegieł będzie wyeksponowany

Zabytkowy piec do wypału cegieł, który znajduje się w pobliżu zalewu w Kraśniku zostanie zrekonstruowany i odpowiednio wyeksponowany. Zaplanowane prace potrwają najpóźniej do października bieżącego roku.

Ostatni żyjący uczestnik bitwy pod Kockiem ma 103 lata. Właśnie awansował
galeria

Ostatni żyjący uczestnik bitwy pod Kockiem ma 103 lata. Właśnie awansował

Franciszek Skrzypczyk, rocznik 1918, ostatni żyjący Kleeberczyk, a zarazem uczestnik bitwy pod Mławą, otrzymał wczoraj nominację na stopień porucznika. Patent oficerski wręczył mu gen. bryg. Michał Rohde, prawnuk gen. dyw. Franciszka Kleeberga.

Spektakl "Czarny mnich" w Teatrze Starym
3 lipca 2021, 19:00

Spektakl "Czarny mnich" w Teatrze Starym

Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka) zaprasza na premierowe pokazy spektaklu "Czarny mnich" na podstawie opowiadania Antoniego Czechowa. Przedstawienie będzie można zobaczyć 3 lipca o godz. 19 oraz w dniach 4-7 lipca o godz. 20.

Euro 2020. O krok od sensacji. Niemcy uciekli spod topora
film

Euro 2020. O krok od sensacji. Niemcy uciekli spod topora

Reprezentacja Niemiec była bardzo blisko odpadnięcia z Euro 2020 już po fazie grupowej turnieju. Podopieczni trenera Joachmia Loewa dwukrotnie przegrywali z Węgrami w Monachium, ale w końcówce uratowali remis, który dał im awans poprzez zajęcie trzeciej lokaty w grupie F nazywanej grupą śmierci

Lublin: Szafki z artykułami higienicznymi dla kobiet w szkołach? Ratusz mówi "nie"

Lublin: Szafki z artykułami higienicznymi dla kobiet w szkołach? Ratusz mówi "nie"

Urząd Miasta nie wstawi do szkół szafek z artykułami higienicznymi dla kobiet. Taka jest oficjalna odpowiedź Ratusza na prośbę dwóch miejskich radnych: Moniki Kwiatkowskiej i Mai Zaborowskiej (obie z klubu prezydenta Żuka).

Czterdziestolatek idzie po kredyt hipoteczny

Czterdziestolatek idzie po kredyt hipoteczny

Co czwarty wniosek o kredyt hipoteczny jest składany przez osoby powyżej 40. roku życia. Ze względu na wiek bank może ograniczyć okres kredytowania. Mogą się też pojawić dodatkowe koszty

Przychodnia w Lublinie kpi sobie z pacjentów
Alarm 24
galeria

Przychodnia w Lublinie kpi sobie z pacjentów

Wizyty umawiane są wyłącznie telefonicznie – informuje przychodnia alergologiczna w Lublinie. W rzeczywistości wprowadza jednak w błąd, bo można rejestrować się też osobiście. Ale kartka na drzwiach musi wisieć „z powodu covidu”, a pacjenci nie mogą się dodzwonić nawet przez kilka tygodni.

Matka i syn koczują na klatkach schodowych. "Ciągle słyszymy, że nic się nie da zrobić"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Matka i syn koczują na klatkach schodowych. "Ciągle słyszymy, że nic się nie da zrobić"

Ze względu na zadłużenie pani Józefa i jej syn stracili dach nad głową. Rodzina od roku koczuje na klatkach schodowych. Dla mieszkańców to problem. Czy uda się pomóc?

Wąwolnica zakłada gminną orkiestrę dętą

Wąwolnica zakłada gminną orkiestrę dętą

Trwa nabór do nowej orkiestry, która powstaje przy Gminnym Domu Kultury w Wąwolnicy. Dotychczas zgłoszenia wpłynęły od siedemnastu zainteresowanych. Nie brakuje również chętnych do objęcia funkcji kapelmistrzów.

Teresa Werner zaśpiewa w puławskim Domu Chemika
26 czerwca 2021, 16:00

Teresa Werner zaśpiewa w puławskim Domu Chemika

W sobotę, 26 czerwca o godz. 16 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) wystąpi ciesząca się wielką popularnością gwiazda polskiej estrady Teresa Werner.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!