Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

8 października 2009 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Chcą się pozbyć pizzerii, bo śmierdzi im w domach

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 67 A A

Kilkunastu lokatorów domu przy ul. Urzędowskiej 36 w Kraśniku od kilku miesięcy walczy
ze zlokalizowaną na parterze pizzerią. Mówią, że przeszkadza im zapach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pizzeria działa w lokalu na parterze od czerwca. Od tej pory mieszkańcy położonych wyżej mieszkań ze swoim problemem byli już w prokuraturze, Urzędzie Miasta, sanepidzie i nadzorze budowlanym. – Przez całą dobę mamy w domu zapach pizzy i spalonego oleju do smażenia. Grzeje nam się podłoga od tych urządzeń gastronomicznych. Tego nie można wytrzymać – skarzą się lokatorzy.

Najbardziej narzekają ci, których mieszkania znajdują się w tym samym pionie co lokal gastronomiczny. To dlatego że pizzeria korzysta z tego samego szybu wentylacyjnego.

– Ludzie mówią o smrodzie i spalinach. Byliśmy na miejscu po ich interwencji. Lokal jest urządzony nowocześnie, jest wentylacja. Urządzenia, które tam pracują, są elektryczne, wiec nie ma mowy o dwutlenku węgla. Czyli nie ma zagrożenia życia ani zdrowia. Smrodu natomiast nie da się zmierzyć. Najemca lokalu przedstawił ekspertyzę kominiarską, która dopuszcza lokal do użytku – wyjaśnia Anna Strzyż, powiatowy inspektor sanitarny.

– Byliśmy już wszędzie i znikąd pomocy. Zrobiliśmy swoją ekspertyzę kominiarską, która pokazuje, że wentylacja w lokalu jest za słaba – mówi Adam Wojtaszek, członek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Urzędowska 36.

Wspólnota podjęła nawet uchwałę o zamknięciu lokalu na parterze. Jednak skutecznie zaskarżył ją właściciel pomieszczenia. – Nie można zakazać takiej działalności. Chciałem zmodernizować wentylację na własny koszt, ale mieszkańcy się nie zgodzili. Oni po prostu tego lokalu tu nie chcą – mówi Grzegorz Przywara, który jest współwłaścicielem pomieszczenia i wynajmuje go pizzerii.
– Mieszkańcy robią mi na złość. Dochodzi do tego, że obrzucają mój samochód jajkami. Nie ma woli porozumienia z ich strony. A zrobienie wentylacji przy okazji remontu, to byłby niewielki koszt – mówi Marek Hajkowski, najemca lokalu.

Wspólnota działa na własną rękę. Według jej zarządcy, czyli Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego, to nie ułatwia rozwiązania problemu.

– Mieszkańcy bloku popełnili błąd. Uznali nasze działania za złe i stronnicze i zrezygnowali z naszej pomocy. Wspólnota uparła się na usuniecie Halo Pizzy i trwa przy swoim. Sami teraz prowadzą korespondencję ze wszystkimi, więc nie wiemy, co się w sprawie dzieje – wyjaśnia Piotr Michalski, prezes zarządu KPM, które zarządza zasobami wspólnoty.

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zainteresowany / 7 lutego 2010 o 16:00
0
Przeczytałem całą burzliwą dyskusję. Przeczytałem bo sam jestem żywo zainteresowany takim problemem. Czy inspektor nakazał zamkniecie lokalu? I czy lokal faktycznie został zamknięty? Jeżeli tak to gratuluję mieszkańcom, bo sam wiem bardzo dobrze jak teraz odetchnęli. I w przenośni i dosłownie.
Mam tez parę pytań związanych z tym tematem. I nie ukrywam, ze bardzo liczę na pomoc bardziej doświadczonych ode mnie.
1. Do kogo należy pisać w podobnej sprawie?
2. Czy sa jakieś normy i przepisy regulujące tego typu działalność?
Czyli, krótko mówiąc - jak zacząć walczyć z pizzerią i co zrobić, aby odnieść sukces, taki jak Wy odnieśliście?

Pozdrawiam wszystkich mogących oddychać świeżym powietrzem
Przeczytałem całą burzliwą dyskusję. Przeczytałem bo sam jestem żywo zainteresowany takim problemem. Czy inspektor nakazał zamkniecie lokalu? I czy lokal faktycznie został zamknięty? Jeżeli tak to gratuluję mieszkańcom, bo sam wiem bardzo dobrze jak teraz odetchnęli. I w przenośni i dosłownie.
Mam tez parę pytań związanych z tym tematem. I nie ukrywam, ze bardzo liczę na pomoc bardziej doświadczonych ode mnie.
1. Do kogo należy pisać w podobnej sprawie?
2. Czy sa jakieś normy i przepisy regulujące tego typu działalność?rozwiń
Avatar
mieszkanka / 10 listopada 2009 o 12:26
0
Jest i było na rzeczy,miasto bezprawia.......!!!!!!!!!!!!!
Avatar
zdziwiony / 2 listopada 2009 o 12:24
0
O..... to ciekawe ,czyli jest coś na rzeczy?To chyba jakaś faktycznie śmierdząca sprawa,że nadzór budowlany zainteresował się tą sprawą,a co na to sanepid?Ja pierdzielę,współczuję tym mieszkańcom!
Avatar
Gość / 1 listopada 2009 o 20:49
0
zainteresowana napisał:
Czy coś się dzieje w tej sprawie?


Tak. Inspektor Budowlany nakazał (ze względu na szereg nieprawidłowości) wstrzymać działalnośc "hallo pizza" przy ul.Urzędowskiej!!!
Avatar
postronny / 1 listopada 2009 o 16:04
0
Podobno zamykaja pizzer
Avatar
zainteresowana / 1 listopada 2009 o 10:44
0
Czy coś się dzieje w tej sprawie?
Avatar
Czubus / 25 października 2009 o 20:00
0
Ja żądze tym miastem i jak komuś się nie podoba to w...! Mam pacholkow wszędzie w PUPie szkołach Starostwie i chyba sami nie chcecie wiedzie gdzie! heheh! Nawet Afganistan jest ze mną
Avatar
nor / 25 października 2009 o 18:37
0
pizzmajster napisał:
A jakie som tam ceny ??? Przystempne czy taka drozyzna jak "U Staśka"???
Lubie pizze i uwazam ze kto nie lubi tego zapachu to jakis pjjjeb !!!
Ja tam bym chciał zeby w moim bloku na okrągło pachniało pizzono i browar zeby tez zalatywał... moze z drugiej strony?
Ale jakby frytami jechało to tez bym sie wkrwił. Mam mieszkanie przy Niepodległosci i tak sobie myśle moze by sie ktoś z tych niezadowolonych zamienił ? Możem nawet próbe zrobić tak na dwa miechy powiedzmy ale jak mówie jak frytami tam bedzie zajeżdżać to szkoda fatygi




deb***.




deb***. rozwiń
Avatar
pizzmajster / 24 października 2009 o 20:16
0
A jakie som tam ceny ??? Przystempne czy taka drozyzna jak "U Staśka"???
Lubie pizze i uwazam ze kto nie lubi tego zapachu to jakis pjjjeb !!!
Ja tam bym chciał zeby w moim bloku na okrągło pachniało pizzono i browar zeby tez zalatywał... moze z drugiej strony?
Ale jakby frytami jechało to tez bym sie wkrwił. Mam mieszkanie przy Niepodległosci i tak sobie myśle moze by sie ktoś z tych niezadowolonych zamienił ? Możem nawet próbe zrobić tak na dwa miechy powiedzmy ale jak mówie jak frytami tam bedzie zajeżdżać to szkoda fatygi
Avatar
;) / 24 października 2009 o 00:19
0
Czy ludziom z tego forum tak ciężko postawić się na miejscu właścicieli lokali?
Do każdego można się przyczepić:
Spożywczy / warzywniak - nie raz przechodzę przed sklepem i nie raz wpadałem w "stado owocówek*"
*owocówka - muszki zbierające się przy owocach.
Zaleta - mam z czego zrobić sałatkę, mam blisko do sklepu, a towar jest świeży
Artykuły dla domu - często widzę jak samochód z zaopatrzeniem tego sklepu staje na chodniku przy zapleczu, bo jest bliżej nosić.
Przez ciężki załadunek samochodu krzywi się chodzik.
Mięsny - zapach? jaki? jak w każdym mięsnym, ale czuć go tylko w sklepie
Wstaje rano i idę po świeżą wędlinę, mam co ugotować na obiad za przystępną cenę.
Zabawki i artykuły dla dzieci - tam dzieci mają swój raj lecz czasem. ekspedientka sprzedaje dzieciom petardy bez opieki osoby dorosłej, potem puszczają te petardy w pobliskim parku.
Ale przynajmniej mam gdzie zrobić ksero.
Pizzeria <3 - przeszkadza wam zapach? Ja akurat ten zapach lubię. Niedobre jedzenie? nie rozumiem o czym wy w ogóle piszecie, jadłem tam kilka krotnie i jedzenie jest dobre. W szczególności zestawy z kurczakiem. Akurat lubię ten lokal. Według mnie daliście darmową reklamę dla pizzerii
Zapewne grupka osób czytająca artykuł, poszła i zobaczyła na własne oczy jak tam naprawdę jest.
Sklep jak sklep, na świcie są ludzie uzależnieni od alkocholu i tam go większość kupuje. Ale mam gdzie też kupić pieczywo.
Malutki mięsny - o dziwo do niego nikt zastrzeżeń nie ma ;D
Reszta sklepów w tym apteka są dla mnie obojętne.

Postawcie się na miejscu właściciela/pracowników tych lokali.
Ja to zrobiłem. I myślę, że tak jak w matematyce - redukuje +
Czy ludziom z tego forum tak ciężko postawić się na miejscu właścicieli lokali?
Do każdego można się przyczepić:
Spożywczy / warzywniak - nie raz przechodzę przed sklepem i nie raz wpadałem w "stado owocówek*"
*owocówka - muszki zbierające się przy owocach.
Zaleta - mam z czego zrobić sałatkę, mam blisko do sklepu, a towar jest świeży
Artykuły dla domu - często widzę jak samochód z zaopatrzeniem tego sklepu staje na chodniku przy zapleczu, bo jest bliżej nosić.
Przez ciężki załadunek samochodu ... rozwiń
Avatar
zainteresowany / 7 lutego 2010 o 16:00
0
Przeczytałem całą burzliwą dyskusję. Przeczytałem bo sam jestem żywo zainteresowany takim problemem. Czy inspektor nakazał zamkniecie lokalu? I czy lokal faktycznie został zamknięty? Jeżeli tak to gratuluję mieszkańcom, bo sam wiem bardzo dobrze jak teraz odetchnęli. I w przenośni i dosłownie.
Mam tez parę pytań związanych z tym tematem. I nie ukrywam, ze bardzo liczę na pomoc bardziej doświadczonych ode mnie.
1. Do kogo należy pisać w podobnej sprawie?
2. Czy sa jakieś normy i przepisy regulujące tego typu działalność?
Czyli, krótko mówiąc - jak zacząć walczyć z pizzerią i co zrobić, aby odnieść sukces, taki jak Wy odnieśliście?

Pozdrawiam wszystkich mogących oddychać świeżym powietrzem
Przeczytałem całą burzliwą dyskusję. Przeczytałem bo sam jestem żywo zainteresowany takim problemem. Czy inspektor nakazał zamkniecie lokalu? I czy lokal faktycznie został zamknięty? Jeżeli tak to gratuluję mieszkańcom, bo sam wiem bardzo dobrze jak teraz odetchnęli. I w przenośni i dosłownie.
Mam tez parę pytań związanych z tym tematem. I nie ukrywam, ze bardzo liczę na pomoc bardziej doświadczonych ode mnie.
1. Do kogo należy pisać w podobnej sprawie?
2. Czy sa jakieś normy i przepisy regulujące tego typu działalność?rozwiń
Avatar
mieszkanka / 10 listopada 2009 o 12:26
0
Jest i było na rzeczy,miasto bezprawia.......!!!!!!!!!!!!!
Avatar
zdziwiony / 2 listopada 2009 o 12:24
0
O..... to ciekawe ,czyli jest coś na rzeczy?To chyba jakaś faktycznie śmierdząca sprawa,że nadzór budowlany zainteresował się tą sprawą,a co na to sanepid?Ja pierdzielę,współczuję tym mieszkańcom!
Avatar
Gość / 1 listopada 2009 o 20:49
0
zainteresowana napisał:
Czy coś się dzieje w tej sprawie?


Tak. Inspektor Budowlany nakazał (ze względu na szereg nieprawidłowości) wstrzymać działalnośc "hallo pizza" przy ul.Urzędowskiej!!!
Avatar
postronny / 1 listopada 2009 o 16:04
0
Podobno zamykaja pizzer
Avatar
zainteresowana / 1 listopada 2009 o 10:44
0
Czy coś się dzieje w tej sprawie?
Avatar
Czubus / 25 października 2009 o 20:00
0
Ja żądze tym miastem i jak komuś się nie podoba to w...! Mam pacholkow wszędzie w PUPie szkołach Starostwie i chyba sami nie chcecie wiedzie gdzie! heheh! Nawet Afganistan jest ze mną
Avatar
nor / 25 października 2009 o 18:37
0
pizzmajster napisał:
A jakie som tam ceny ??? Przystempne czy taka drozyzna jak "U Staśka"???
Lubie pizze i uwazam ze kto nie lubi tego zapachu to jakis pjjjeb !!!
Ja tam bym chciał zeby w moim bloku na okrągło pachniało pizzono i browar zeby tez zalatywał... moze z drugiej strony?
Ale jakby frytami jechało to tez bym sie wkrwił. Mam mieszkanie przy Niepodległosci i tak sobie myśle moze by sie ktoś z tych niezadowolonych zamienił ? Możem nawet próbe zrobić tak na dwa miechy powiedzmy ale jak mówie jak frytami tam bedzie zajeżdżać to szkoda fatygi




deb***.




deb***. rozwiń
Avatar
pizzmajster / 24 października 2009 o 20:16
0
A jakie som tam ceny ??? Przystempne czy taka drozyzna jak "U Staśka"???
Lubie pizze i uwazam ze kto nie lubi tego zapachu to jakis pjjjeb !!!
Ja tam bym chciał zeby w moim bloku na okrągło pachniało pizzono i browar zeby tez zalatywał... moze z drugiej strony?
Ale jakby frytami jechało to tez bym sie wkrwił. Mam mieszkanie przy Niepodległosci i tak sobie myśle moze by sie ktoś z tych niezadowolonych zamienił ? Możem nawet próbe zrobić tak na dwa miechy powiedzmy ale jak mówie jak frytami tam bedzie zajeżdżać to szkoda fatygi
Avatar
;) / 24 października 2009 o 00:19
0
Czy ludziom z tego forum tak ciężko postawić się na miejscu właścicieli lokali?
Do każdego można się przyczepić:
Spożywczy / warzywniak - nie raz przechodzę przed sklepem i nie raz wpadałem w "stado owocówek*"
*owocówka - muszki zbierające się przy owocach.
Zaleta - mam z czego zrobić sałatkę, mam blisko do sklepu, a towar jest świeży
Artykuły dla domu - często widzę jak samochód z zaopatrzeniem tego sklepu staje na chodniku przy zapleczu, bo jest bliżej nosić.
Przez ciężki załadunek samochodu krzywi się chodzik.
Mięsny - zapach? jaki? jak w każdym mięsnym, ale czuć go tylko w sklepie
Wstaje rano i idę po świeżą wędlinę, mam co ugotować na obiad za przystępną cenę.
Zabawki i artykuły dla dzieci - tam dzieci mają swój raj lecz czasem. ekspedientka sprzedaje dzieciom petardy bez opieki osoby dorosłej, potem puszczają te petardy w pobliskim parku.
Ale przynajmniej mam gdzie zrobić ksero.
Pizzeria <3 - przeszkadza wam zapach? Ja akurat ten zapach lubię. Niedobre jedzenie? nie rozumiem o czym wy w ogóle piszecie, jadłem tam kilka krotnie i jedzenie jest dobre. W szczególności zestawy z kurczakiem. Akurat lubię ten lokal. Według mnie daliście darmową reklamę dla pizzerii
Zapewne grupka osób czytająca artykuł, poszła i zobaczyła na własne oczy jak tam naprawdę jest.
Sklep jak sklep, na świcie są ludzie uzależnieni od alkocholu i tam go większość kupuje. Ale mam gdzie też kupić pieczywo.
Malutki mięsny - o dziwo do niego nikt zastrzeżeń nie ma ;D
Reszta sklepów w tym apteka są dla mnie obojętne.

Postawcie się na miejscu właściciela/pracowników tych lokali.
Ja to zrobiłem. I myślę, że tak jak w matematyce - redukuje +
Czy ludziom z tego forum tak ciężko postawić się na miejscu właścicieli lokali?
Do każdego można się przyczepić:
Spożywczy / warzywniak - nie raz przechodzę przed sklepem i nie raz wpadałem w "stado owocówek*"
*owocówka - muszki zbierające się przy owocach.
Zaleta - mam z czego zrobić sałatkę, mam blisko do sklepu, a towar jest świeży
Artykuły dla domu - często widzę jak samochód z zaopatrzeniem tego sklepu staje na chodniku przy zapleczu, bo jest bliżej nosić.
Przez ciężki załadunek samochodu ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 0

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 9 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 16 4

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta 0 4

Na 22 listopada zwołane zostało pierwsze posiedzenie Rady Miasta nowej kadencji. Termin wyznaczył komisarz wyborczy.

Ustępujący burmistrz Bełżyc: Nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać

Ustępujący burmistrz Bełżyc: Nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać 0 1

Rozmowa z Ryszardem Górą (PSL), ustępującym burmistrzem Bełżyc.

Biała Podlaska: Szpital zaświeci na fioletowo

Biała Podlaska: Szpital zaświeci na fioletowo 14 1

Szpital w Białej Podlaskiej włączy się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka, które przypadają w sobotę.

Staranował zaparkowane auto i uciekł, bo bał się „konsekwencji”

Staranował zaparkowane auto i uciekł, bo bał się „konsekwencji” 0 0

Prowadził samochód pod wpływem alkoholu, staranował zaparkowane auto, a potem zbiegł z miejsca stłuczki. 26-latek z Łukowa może trafić za to nawet za kratki.

Sylwester 2018/2019. Sprawdź co będzie modne: ubranie, makijaż, fryzura, dodatki

Sylwester 2018/2019. Sprawdź co będzie modne: ubranie, makijaż, fryzura, dodatki 0 0

Rozmowa z Katarzyną Kolasą – lubelską stylistką, doradcą wizerunku, personal shopper. Pani Katarzyna prowadzi szkolenia na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina 9 8

Są kolejne zarzuty w śledztwie, dotyczącym oszustw na „policjanta”. 44-letni Krzysztof W. wyłudził od mieszkańca Lublina ponad 400 tys. zł. Przekonał go, by przekazał mu gotówkę i hasła do kont bankowych.

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy"

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy" 0 4

Mieszkańcy miasta, którzy sprzeciwiają się bezmyślnemu przycinaniu drzew, obawiają się, że drogowcy i władze spółdzielni mieszkaniowej unikną kar.

Ola Ciupa: Chciałabym spędzić Boże Narodzenie i sylwestra na Dominikanie
film

Ola Ciupa: Chciałabym spędzić Boże Narodzenie i sylwestra na Dominikanie 0 1

Modelka przyznaje, że chce już odpocząć od pracy, od miejsc, które ją na co dzień otaczają, i zachłysnąć się czymś zupełnie nowym. Nie może się więc doczekać, kiedy wreszcie spakuje walizki i wyjedzie na upragniony urlop. W grudniu modelka planuje polecieć na Dominikanę.

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek 6 6

Ponad 1450 lekarzy specjalistów z województwa lubelskiego zadeklarowało pracę tylko w jednym szpitalu w zamian za wynagrodzenie w wysokości 6750 zł brutto. Stwarza to problem dla mniejszych szpitali, które ze względu na braki kadrowe korzystały ze wsparcia medyków z innych ośrodków.

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów 0 4

Nielegalne papierosy o wartości niemal 600 tysięcy złotych skonfiskowali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali towar na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu.

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów
film

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów 193 18

Naruciak - znany youtuber i gracz w sobotę spotka się z fanami w Tarasach Zamkowych.

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie
18 listopada 2018, 12:00

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 18 listopada o godz. 12 w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie na terenie sektora Miasteczko (ratuszu z Głuska) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Doroty Miącz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!