Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 czerwca 2015 r.
9:02

"Chroń naszą miejscowość i jej mieszkańców od wszelkiego zła". Akt zawierzenia Kraśnika

Autor: Zdjęcie autora dw
0 65 A A
Mirosław Włodarczyk (fot. UM Kraśnik)
Mirosław Włodarczyk (fot. UM Kraśnik)

We wtorek napisaliśmy, że 200 osób, m.in. urzędników, radnych i nauczycieli z Kraśnika pojechało do Częstochowy, by zawierzyć miasto i powiat Matce Boskiej. Za wyjazd urzędników zapłacą podatnicy. Ile? Magistrat nie chciał tego zdradzić, burmistrz Mirosław Włodarczyk zasłonił się niewiedzą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Również we wtorek rzecznik burmistrza ujawnił za to tekst „Aktu Zawierzenia Kraśnika Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski”, który Mirosław Włodarczyk (na zdjęciu) wypowiedział przed jasnogórskim ołtarzem:

„Ja, Burmistrz Miasta Kraśnik stoję przed Twoim obliczem, w obecności wszystkich Aniołów i Świętych, Męczenników i Patronów Polski, aby zawierzyć Twojemu Niepokalanemu Sercu władze samorządowe Kraśnika, pracowników Urzędu Miasta Kraśnik, radnych, wszystkich przedstawicieli władzy byłej, obecnej i przyszłej oraz ich rodziny. Twojemu Niepokalanemu Sercu, Maryjo, zawierzam wszystkie rodziny, instytucje, zakłady pracy, placówki oświatowo-wychowawcze, służbę zdrowia, parafie i ich duszpasterzy. [..] Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam również rozwój naszego regionu i proszę chroń naszą miejscowość i jej mieszkańców od wszelkiego zła”. 

Sonda: Czy wyjazdy urzędników na Jasną Górę powinny być organizowane na koszt podatników?

Liczba głosów: 1743
89.67%
Nie
8.95%
Tak
1.38%
Nie mam zdania

Komentarze 65

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 30 czerwca 2015 o 15:31
0


Nie o p....nie chodzi, bo jak damy miały przyjemność to robić, to ich sprawa. Jakoś nie wnosiły spraw o gwałt, więc o co ci chodzi duraczku?

Tematem jest trwonienie kasy miejskiej na cele niezgodne z zadaniami urzędu, a ty chrzanisz nie na temat.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2015 o 23:52
0

To prawda, jednak kwestia dotyczy punktu widzenia emigranta. Emigrant miał zapewne swą żonę na emigracji, i pieprzyć ja mógł najwyżej murzyn z wielką pałą, nie Czubek. Ten ostatni był natomiast ojcem miasta co się zowie - dzieci spłodzone przez niego w różnych częściach Kraśnika dorastają i mają się dobrze - słychać jeno stukot poroża o futryny drzwi mężów żon, które się przewinęły przez łóżko sułtana urzędującego w swym pałacu przy ul. Lubelskiej. Włodarczyk przynajmniej nie pieprzy cudzych żon i stażystek. [media]http://przemekkainel.pl/forum/dzwony.swf[/media]

rozwiń
Avatar
175 / 28 czerwca 2015 o 11:13
0

To prawda, jednak kwestia dotyczy punktu widzenia emigranta. Emigrant miał zapewne swą żonę na emigracji, i pieprzyć ja mógł najwyżej murzyn z wielką pałą, nie Czubek. Ten ostatni był natomiast ojcem miasta co się zowie - dzieci spłodzone przez niego w różnych częściach Kraśnika dorastają i mają się dobrze - słychać jeno stukot poroża o futryny drzwi mężów żon, które się przewinęły przez łóżko sułtana urzędującego w swym pałacu przy ul. Lubelskiej. Włodarczyk przynajmniej nie pieprzy cudzych żon i stażystek. 

Godne podziwu zaufanie.

Godne podziwu zaufanie.

rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2015 o 07:46
0

Czubka już nie ma.Nastał Włodarczyk. Zgodnie z przysłowiem: po złym panie jeszcze gorszy nastanie.

To prawda, jednak kwestia dotyczy punktu widzenia emigranta. Emigrant miał zapewne swą żonę na emigracji, i pieprzyć ja mógł najwyżej murzyn z wielką pałą, nie Czubek. Ten ostatni był natomiast ojcem miasta co się zowie - dzieci spłodzone przez niego w różnych częściach Kraśnika dorastają i mają się dobrze - słychać jeno stukot poroża o futryny drzwi mężów żon, które się przewinęły przez łóżko sułtana urzędującego w swym pałacu przy ul. Lubelskiej. Włodarczyk przynajmniej nie pieprzy cudzych żon i stażystek. 

To prawda, jednak kwestia dotyczy punktu widzenia emigranta. Emigrant miał zapewne swą żonę na emigracji, i pieprzyć ja mógł najwyżej murzyn z wielką pałą, nie Czubek. Ten ostatni był natomiast ojcem miasta co się zowie - dzieci spłodzone przez niego w różnych częściach Kraśnika dorastają i mają się dobrze - słychać jeno stukot poroża o futryny drzwi mężów żon, które się przewinęły przez łóżko sułtana urzędującego w swym pałacu przy ul. Lubelskiej. Włodarczyk przynajmniej nie pieprzy cudzych żon i stażystek. 

rozwiń
Avatar
906 / 27 czerwca 2015 o 18:19
0

Ciekawe emigrancie, czy uderzałeś w ten sam ton, gdy inna partia (obecnie rządząca Polską w koalicji z PSL-em) zrobiła sobie przez 16 lat z Kraśnika prywatny folwark, a jej szef z podległych mu pracownic dom publiczny ? Czy wtedy, przyjeżdżając rok po roku na święta tego nie dostrzegałeś ? Zaiste - trzeba być wielkim hipokrytą, by tego wtedy nie dostrzec ....

Czubka już nie ma.Nastał Włodarczyk. Zgodnie z przysłowiem: po złym panie jeszcze gorszy nastanie.

Czubka już nie ma.Nastał Włodarczyk. Zgodnie z przysłowiem: po złym panie jeszcze gorszy nastanie.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 15:55
0

 Proszę Pana, bo pana znam. Kraśnik nie zasługuje na to. Nie zasługuje, żeby jakas jedną partia polityczna zawiadywała tym miastem, proszę Pana niech PAN stanie ponadto, niech PAN będzie mężem stanu, ludzie wtedy pójdą za Panem, niech mi PAN uwierzy!Młodzież naprawdę spier***a z Polski, bo nie widzi tu szans. 

Ciekawe emigrancie, czy uderzałeś w ten sam ton, gdy inna partia (obecnie rządząca Polską w koalicji z PSL-em) zrobiła sobie przez 16 lat z Kraśnika prywatny folwark, a jej szef z podległych mu pracownic dom publiczny ? Czy wtedy, przyjeżdżając rok po roku na święta tego nie dostrzegałeś ? Zaiste - trzeba być wielkim hipokrytą, by tego wtedy nie dostrzec ....

Ciekawe emigrancie, czy uderzałeś w ten sam ton, gdy inna partia (obecnie rządząca Polską w koalicji z PSL-em) zrobiła sobie przez 16 lat z Kraśnika prywatny folwark, a jej szef z podległych mu pracownic dom publiczny ? Czy wtedy, przyjeżdżając rok po roku na święta tego nie dostrzegałeś ? Zaiste - trzeba być wielkim hipokrytą, by tego wtedy nie dostrzec ....

rozwiń
Avatar
emigrant song / 27 czerwca 2015 o 11:48
0

Jasny gwint, chlali alkohol, a potem jeszcze się rozwozili po domach, no to ładnych rzeczy się ludzie dowiadują !!! A dewoto jedna, ile zapłaciłaś za te przyjemności wożenia twojej d. ze swojego portfela? To ja i moi sąsiedzi mają ci to fundować?
Niech Włodarczyk zacznie myśleć i przestanie wazelinować. Kraśnik od dawien dawna jest zawierzony, nie jest miastem pogańskim, więc niech pały nie przegina! Chciał zrobić kiełbasę wyborczą i to wszystko. Ale dlaczego tylko towarzystwo kadzące sobie i myjące nawzajem łapki ma korzystać z pieniędzy z kasy miejskiej?

Sorry, jestem z Kraśnika, bo tu się urodziłem, ale już od 26 lat mieszkam za granicą. Przyjeżdżam tylko na święta do rodzinnego miasta.I z przerażeniem patrzę na to co się dzieje!!!Mam tam dom! Rozumiem młodzież, która tylko patrzy, by wyjechać! Czy PAN Panie Włodarczyk, jako burmistrz miasta Kraśnika poprzez swoje grube okulary tego nie widzi??? Czy PAN zadufany w swojej partii politycznej nie widzi potrzeb ludzi we własnym mieście??? Proszę Pana, bo pana znam. Kraśnik nie zasługuje na to. Nie zasługuje, żeby jakas jedną partia polityczna zawiadywała tym miastem, proszę Pana niech PAN stanie ponadto, niech PAN będzie mężem stanu, ludzie wtedy pójdą za Panem, niech mi PAN uwierzy!Młodzież naprawdę spierdala z Polski, bo nie widzi tu szans. Potrzeba naprawdę kogoś charyzmatycznego, by to powstrzymać. Kim bedzie PAN rządził jako burmistrz, gdy wszyscy wyjada? I zostaną Panu sami emeryci?
Sorry, jestem z Kraśnika, bo tu się urodziłem, ale już od 26 lat mieszkam za granicą. Przyjeżdżam tylko na święta do rodzinnego miasta.I z przerażeniem patrzę na to co się dzieje!!!Mam tam dom! Rozumiem młodzież, która tylko patrzy, by wyjechać! Czy PAN Panie Włodarczyk, jako burmistrz miasta Kraśnika poprzez swoje grube okulary tego nie widzi??? Czy PAN zadufany w swojej partii politycznej nie widzi potrzeb ludzi we własnym mieście??? Proszę Pana, bo pana znam. Kraśnik nie zasługuje na to. Nie zasługuje, żeby jakas jedną partia... rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2015 o 23:53
0
....różnica pomiędzy wykształconą, cywilizowaną i zamożną Polską, a Polską ubogą materialnie oraz intelektualnie uwidacznia się w poczynaniach lokalnych samorządowców! Rada Miasta Puszczykowa nie zgodziła się (po prostu olała ) na pomysł ogłoszenia JPII patronem tej uroczej miejscowości! Mamy jedna ojczyznę, ale diametralna odmienność mentalna i kulturowa nadal będzie ciężyła na wyrównaniu poziomów życia i szans dla młodych ...
Avatar
lubelanka / 26 czerwca 2015 o 15:44
0

Dojenie kasy w Kraśniku jest modne, a najwięcej doją niewyżyte emerytki, a burmistrz im funduje wyjazdy i przyjęcia, byle by tylko zbierały podpisy, głosowały itd. Chwalą się potem w Lublinie i innych miastach, że one mają wszystko co zechcą, bo burmistrz im wszystko podpisuje i załatwia.

Avatar
guest / 26 czerwca 2015 o 15:37
0

Mirosław Włodarczyk odniósł się także do aktu zawierzenia miasta Matce Boskiej. jest lżej żyć - tłumaczył burmistrz.

Jak doktorowi ciężko, to niech sobie weźmie jakieś tabletki. A poza tym może wrócić do pracy jako lekarz, kiedyś podobno miał do tego powołanie. A teraz ma powołanie do rządzenia i kasy?

I jak doktor dba o mieszkańców, to zamiast wydawać pieniądze na wycieczki, to niech da rodzinom z dziećmi a rodzicom bez pracy większe zapomogi, niech się zatroszczy o bezdomnych i zagrożonych bezdomnością (zadłużone mieszkania), niech się zatroszczy o osoby samotne, chore, kalekie, bez dochodów i z najniższymi emeryturami, niech zbuduje choć 1 blok socjalny dla 100 rodzin.

Jak doktorowi ciężko, to niech sobie weźmie jakieś tabletki. A poza tym może wrócić do pracy jako lekarz, kiedyś podobno miał do tego powołanie. A teraz ma powołanie do rządzenia i kasy?

I jak doktor dba o mieszkańców, to zamiast wydawać pieniądze na wycieczki, to niech da rodzinom z dziećmi a rodzicom bez pracy większe zapomogi, niech się zatroszczy o bezdomnych i zagrożonych bezdomnością (zadłużone mieszkania), niech się zatroszczy o osoby samotne, chore, kalekie, bez dochodów i z najniższymi emeryturami, niech zb... rozwiń

Avatar
gość / 30 czerwca 2015 o 15:31
0


Nie o p....nie chodzi, bo jak damy miały przyjemność to robić, to ich sprawa. Jakoś nie wnosiły spraw o gwałt, więc o co ci chodzi duraczku?

Tematem jest trwonienie kasy miejskiej na cele niezgodne z zadaniami urzędu, a ty chrzanisz nie na temat.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2015 o 23:52
0

To prawda, jednak kwestia dotyczy punktu widzenia emigranta. Emigrant miał zapewne swą żonę na emigracji, i pieprzyć ja mógł najwyżej murzyn z wielką pałą, nie Czubek. Ten ostatni był natomiast ojcem miasta co się zowie - dzieci spłodzone przez niego w różnych częściach Kraśnika dorastają i mają się dobrze - słychać jeno stukot poroża o futryny drzwi mężów żon, które się przewinęły przez łóżko sułtana urzędującego w swym pałacu przy ul. Lubelskiej. Włodarczyk przynajmniej nie pieprzy cudzych żon i stażystek. [media]http://przemekkainel.pl/forum/dzwony.swf[/media]

rozwiń
Avatar
175 / 28 czerwca 2015 o 11:13
0

To prawda, jednak kwestia dotyczy punktu widzenia emigranta. Emigrant miał zapewne swą żonę na emigracji, i pieprzyć ja mógł najwyżej murzyn z wielką pałą, nie Czubek. Ten ostatni był natomiast ojcem miasta co się zowie - dzieci spłodzone przez niego w różnych częściach Kraśnika dorastają i mają się dobrze - słychać jeno stukot poroża o futryny drzwi mężów żon, które się przewinęły przez łóżko sułtana urzędującego w swym pałacu przy ul. Lubelskiej. Włodarczyk przynajmniej nie pieprzy cudzych żon i stażystek. 

Godne podziwu zaufanie.

Godne podziwu zaufanie.

rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2015 o 07:46
0

Czubka już nie ma.Nastał Włodarczyk. Zgodnie z przysłowiem: po złym panie jeszcze gorszy nastanie.

To prawda, jednak kwestia dotyczy punktu widzenia emigranta. Emigrant miał zapewne swą żonę na emigracji, i pieprzyć ja mógł najwyżej murzyn z wielką pałą, nie Czubek. Ten ostatni był natomiast ojcem miasta co się zowie - dzieci spłodzone przez niego w różnych częściach Kraśnika dorastają i mają się dobrze - słychać jeno stukot poroża o futryny drzwi mężów żon, które się przewinęły przez łóżko sułtana urzędującego w swym pałacu przy ul. Lubelskiej. Włodarczyk przynajmniej nie pieprzy cudzych żon i stażystek. 

To prawda, jednak kwestia dotyczy punktu widzenia emigranta. Emigrant miał zapewne swą żonę na emigracji, i pieprzyć ja mógł najwyżej murzyn z wielką pałą, nie Czubek. Ten ostatni był natomiast ojcem miasta co się zowie - dzieci spłodzone przez niego w różnych częściach Kraśnika dorastają i mają się dobrze - słychać jeno stukot poroża o futryny drzwi mężów żon, które się przewinęły przez łóżko sułtana urzędującego w swym pałacu przy ul. Lubelskiej. Włodarczyk przynajmniej nie pieprzy cudzych żon i stażystek. 

rozwiń
Avatar
906 / 27 czerwca 2015 o 18:19
0

Ciekawe emigrancie, czy uderzałeś w ten sam ton, gdy inna partia (obecnie rządząca Polską w koalicji z PSL-em) zrobiła sobie przez 16 lat z Kraśnika prywatny folwark, a jej szef z podległych mu pracownic dom publiczny ? Czy wtedy, przyjeżdżając rok po roku na święta tego nie dostrzegałeś ? Zaiste - trzeba być wielkim hipokrytą, by tego wtedy nie dostrzec ....

Czubka już nie ma.Nastał Włodarczyk. Zgodnie z przysłowiem: po złym panie jeszcze gorszy nastanie.

Czubka już nie ma.Nastał Włodarczyk. Zgodnie z przysłowiem: po złym panie jeszcze gorszy nastanie.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 15:55
0

 Proszę Pana, bo pana znam. Kraśnik nie zasługuje na to. Nie zasługuje, żeby jakas jedną partia polityczna zawiadywała tym miastem, proszę Pana niech PAN stanie ponadto, niech PAN będzie mężem stanu, ludzie wtedy pójdą za Panem, niech mi PAN uwierzy!Młodzież naprawdę spier***a z Polski, bo nie widzi tu szans. 

Ciekawe emigrancie, czy uderzałeś w ten sam ton, gdy inna partia (obecnie rządząca Polską w koalicji z PSL-em) zrobiła sobie przez 16 lat z Kraśnika prywatny folwark, a jej szef z podległych mu pracownic dom publiczny ? Czy wtedy, przyjeżdżając rok po roku na święta tego nie dostrzegałeś ? Zaiste - trzeba być wielkim hipokrytą, by tego wtedy nie dostrzec ....

Ciekawe emigrancie, czy uderzałeś w ten sam ton, gdy inna partia (obecnie rządząca Polską w koalicji z PSL-em) zrobiła sobie przez 16 lat z Kraśnika prywatny folwark, a jej szef z podległych mu pracownic dom publiczny ? Czy wtedy, przyjeżdżając rok po roku na święta tego nie dostrzegałeś ? Zaiste - trzeba być wielkim hipokrytą, by tego wtedy nie dostrzec ....

rozwiń
Avatar
emigrant song / 27 czerwca 2015 o 11:48
0

Jasny gwint, chlali alkohol, a potem jeszcze się rozwozili po domach, no to ładnych rzeczy się ludzie dowiadują !!! A dewoto jedna, ile zapłaciłaś za te przyjemności wożenia twojej d. ze swojego portfela? To ja i moi sąsiedzi mają ci to fundować?
Niech Włodarczyk zacznie myśleć i przestanie wazelinować. Kraśnik od dawien dawna jest zawierzony, nie jest miastem pogańskim, więc niech pały nie przegina! Chciał zrobić kiełbasę wyborczą i to wszystko. Ale dlaczego tylko towarzystwo kadzące sobie i myjące nawzajem łapki ma korzystać z pieniędzy z kasy miejskiej?

Sorry, jestem z Kraśnika, bo tu się urodziłem, ale już od 26 lat mieszkam za granicą. Przyjeżdżam tylko na święta do rodzinnego miasta.I z przerażeniem patrzę na to co się dzieje!!!Mam tam dom! Rozumiem młodzież, która tylko patrzy, by wyjechać! Czy PAN Panie Włodarczyk, jako burmistrz miasta Kraśnika poprzez swoje grube okulary tego nie widzi??? Czy PAN zadufany w swojej partii politycznej nie widzi potrzeb ludzi we własnym mieście??? Proszę Pana, bo pana znam. Kraśnik nie zasługuje na to. Nie zasługuje, żeby jakas jedną partia polityczna zawiadywała tym miastem, proszę Pana niech PAN stanie ponadto, niech PAN będzie mężem stanu, ludzie wtedy pójdą za Panem, niech mi PAN uwierzy!Młodzież naprawdę spierdala z Polski, bo nie widzi tu szans. Potrzeba naprawdę kogoś charyzmatycznego, by to powstrzymać. Kim bedzie PAN rządził jako burmistrz, gdy wszyscy wyjada? I zostaną Panu sami emeryci?
Sorry, jestem z Kraśnika, bo tu się urodziłem, ale już od 26 lat mieszkam za granicą. Przyjeżdżam tylko na święta do rodzinnego miasta.I z przerażeniem patrzę na to co się dzieje!!!Mam tam dom! Rozumiem młodzież, która tylko patrzy, by wyjechać! Czy PAN Panie Włodarczyk, jako burmistrz miasta Kraśnika poprzez swoje grube okulary tego nie widzi??? Czy PAN zadufany w swojej partii politycznej nie widzi potrzeb ludzi we własnym mieście??? Proszę Pana, bo pana znam. Kraśnik nie zasługuje na to. Nie zasługuje, żeby jakas jedną partia... rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2015 o 23:53
0
....różnica pomiędzy wykształconą, cywilizowaną i zamożną Polską, a Polską ubogą materialnie oraz intelektualnie uwidacznia się w poczynaniach lokalnych samorządowców! Rada Miasta Puszczykowa nie zgodziła się (po prostu olała ) na pomysł ogłoszenia JPII patronem tej uroczej miejscowości! Mamy jedna ojczyznę, ale diametralna odmienność mentalna i kulturowa nadal będzie ciężyła na wyrównaniu poziomów życia i szans dla młodych ...
Avatar
lubelanka / 26 czerwca 2015 o 15:44
0

Dojenie kasy w Kraśniku jest modne, a najwięcej doją niewyżyte emerytki, a burmistrz im funduje wyjazdy i przyjęcia, byle by tylko zbierały podpisy, głosowały itd. Chwalą się potem w Lublinie i innych miastach, że one mają wszystko co zechcą, bo burmistrz im wszystko podpisuje i załatwia.

Avatar
guest / 26 czerwca 2015 o 15:37
0

Mirosław Włodarczyk odniósł się także do aktu zawierzenia miasta Matce Boskiej. jest lżej żyć - tłumaczył burmistrz.

Jak doktorowi ciężko, to niech sobie weźmie jakieś tabletki. A poza tym może wrócić do pracy jako lekarz, kiedyś podobno miał do tego powołanie. A teraz ma powołanie do rządzenia i kasy?

I jak doktor dba o mieszkańców, to zamiast wydawać pieniądze na wycieczki, to niech da rodzinom z dziećmi a rodzicom bez pracy większe zapomogi, niech się zatroszczy o bezdomnych i zagrożonych bezdomnością (zadłużone mieszkania), niech się zatroszczy o osoby samotne, chore, kalekie, bez dochodów i z najniższymi emeryturami, niech zbuduje choć 1 blok socjalny dla 100 rodzin.

Jak doktorowi ciężko, to niech sobie weźmie jakieś tabletki. A poza tym może wrócić do pracy jako lekarz, kiedyś podobno miał do tego powołanie. A teraz ma powołanie do rządzenia i kasy?

I jak doktor dba o mieszkańców, to zamiast wydawać pieniądze na wycieczki, to niech da rodzinom z dziećmi a rodzicom bez pracy większe zapomogi, niech się zatroszczy o bezdomnych i zagrożonych bezdomnością (zadłużone mieszkania), niech się zatroszczy o osoby samotne, chore, kalekie, bez dochodów i z najniższymi emeryturami, niech zb... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 65

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 2 3

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 10 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 3 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 51 8

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!