Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

11 grudnia 2019 r.
13:15

Dodatkowe pieniądze na pomysły mieszkańców Kraśnika

Autor: Zdjęcie autora aa
0 21 A A

Po 55 tysięcy złotych – taką kwotę będą mieć do dyspozycji mieszkańcy każdej z siedmiu dzielnic Kraśnika w ramach budżetu obywatelskiego w 2020 roku. Nowością będzie możliwość głosowania przez internet.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na przyszłoroczne pomysły zgłoszone przez mieszkańców Urząd zaplanował 385 tys. złotych – o 35 tys. zł więcej niż w 2019 r. W każdej z dzielnic miasta pieniądze z BO mogą być przeznaczone na jeden lub kilka projektów, które uzyskają największe poparcie głosujących na danym terenie. W grę wchodzą też wspólne projekty dwóch lub większej liczby dzielnic.

Władze miasta chcą zainicjować publiczną dyskusję dotyczącą potrzeb w poszczególnych dzielnicach miasta i rozmów o projektach do budżetu obywatelskiego. W związku z tym w każdej z dzielnic odbędą się spotkania z mieszkańcami. Będą w nich uczestniczyć pracownicy urzędu miasta.

Propozycje do BO będą mogli zgłaszać mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 16 lat (podobnie jest w przypadku osób uprawnionych do głosowania). Do każdego formularza zgłoszeniowego musi być dołączona także lista poparcia (w znaleźności od dzielnicy od 1 do 11 osób popierających).

Projekty do budżetu obywatelskiego będzie można zgłaszać do końca stycznia 2020 r. Żadna z propozycji nie może przekroczyć kwoty 55 tys. zł.

Na zakwalifikowane do głosowania projekty, po wcześniejszej ich ocenie będzie można głosować zarówno stacjonarnie (poprzez kartę do głosowania), a także za pośrednictwem elektronicznego systemu na stronie internetowej Urzędu Miasta Kraśnik.

Głos będzie można oddać maksymalnie na trzy projekty. Ta, które zwyciężą w głosowaniu będą realizowane po przyjęciu zmian w budżecie Miasta Kraśnik na 2020 rok.

e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 11 grudnia 2019 o 17:52
+5
ulicę Suchyńską od ulicy Żytniej do ulicy Nadstawnej trzeba wyremontować i położyć nowy asfalt...
 Ni ma kasy, za to na poronione pomysły są i na bzdety, takich radnych wybraliście. Nie wybieraliście mądrych, tylko nawiedzonych i takich co sami pchali się po to, by brać diety.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 o 09:52
+4
Władza tamtędy nie chadza. Za wiela głosów wyborczych też na niej nie leży, to po co ma trfonić pieniądze i ją robić? Sodówa jak uderza do głowy to odrealnia, stąd prawie od dekady mamy inwestycje z których niewielki pożytek albo też nikomu nie są potrzebne. Np. bez takich kwiatków na słupach żaden mieszkaniec miasta nie mógłby sie obejść. Może na tej uliczce powinni powiesić, to zamiast patrzeć co masz pod nogami patrzyłabyś/patrzył do góry i podziwiał. Oczywiście i przy okazji władzę za jej wspaniałomyślność.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 o 22:18
+3
Ulica przy Carrefourze prowadząca do przychodni lekarskiej i do sklepów, w Starym, Kopernika chyba, woła o pomstę do nieba. Takich krzywizn, takiej partaniny nie ma chyba w całym Kraśniku. W ogóle nie idzie dojechać wózkiem z dzieckiem, ani nawet dziecko poprowadzić za rękę, bo może złamać nogę. Po lewej stronie chwasty, pokrzywy, śmiecie wokół śmietników, krzywe, pordzewiałe ogrodzenia. Wstyd doprawdy. Tamtędy chodzą ludzie też do szpitala i do różnych zakładów na dawnej bazie towarowej pks. To przecież jest w centrum osiedla i miasta. Zaraz w pobliżu na Urzędowskiej jest przystanek MPK, a chodnik na tym kawałku do ul.Chopina też pamięta komunę. O takie sprawy zadbajcie w UM, a nie tylko o bzdety. Tamtędy mnóstwo ludzi chodzi codziennie, a na zamczysko tylko żule pić wódę, no ale komuś się ubzdurało żeby tam wpakować pieniądze. Ciekawe kto był taki mądry.
Ulica przy Carrefourze prowadząca do przychodni lekarskiej i do sklepów, w Starym, Kopernika chyba, woła o pomstę do nieba. Takich krzywizn, takiej partaniny nie ma chyba w całym Kraśniku. W ogóle nie idzie dojechać wózkiem z dzieckiem, ani nawet dziecko poprowadzić za rękę, bo może złamać nogę. Po lewej stronie chwasty, pokrzywy, śmiecie wokół śmietników, krzywe, pordzewiałe ogrodzenia. Wstyd doprawdy. Tamtędy chodzą ludzie też do szpitala i do różnych zakładów na dawnej bazie towarowej pks. To przecież jest w centrum osiedla i miasta. Zara... rozwiń
Avatar
Jan / 12 grudnia 2019 o 10:02
+3
Co ty z tą Suchyńską? Mowa jest o budżecie obywatelskim, a pieniądze z niego nie wystarczyły by nawet na połatanie dziur. Ale najważniejszy jest pijar i tumanienie ludzi wizją wpływu na to co się dzieje wokół.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 12:28
+2
Ta, ta. Ja bezpartyjny, tylko sympatyzuję z partią , z której list startuję i później stworzę z nimi współny klub, i zgodnie z nimi będę głosował. Chociaż wydaje sie, że wybory na radnych, tak jak wszystko w tym kraju, są ustawiane.
Avatar
ludzik / 14 grudnia 2019 o 00:47
+2
Na Szoena to zwykły chodnik od szpitala w dół jest potrzebny na wczoraj. Centrum miasta a ludzie chodzą poboczem lub na przełaj przez ulicę. Wstyd!
Avatar
Obywatel Kraśnika / 12 grudnia 2019 o 07:45
+2
Może w końcu ul. Suchyńską poprawią.Masakra chyba długo szukać tak zdewastowanej drogi w Kochanym Kraśniku. Wstyd Panie Burmistrzu Wilk.
Avatar
gość / 16 grudnia 2019 o 12:04
+1
Ul Suchyńska to ulica Powiatowa
 Niepodległośći tez, a władowało w nią miasto forsy dużo wiecej niż potrzeba.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2019 o 20:57
+1
Porąbane to na maxa ! Do b.o. propozycje mogą składać osoby mające ukończone 16 lat. Jasne, że nie mają oni pojęcia o budżecie ogólnym i potrzebach miasta. To oni najczęściej zgłaszają jakieś idiotyczne pomysły, a głosując z całą paką mogą przegłosować swoje, podobnie jak moherowe baby przegłosowały te kwiotki na słupach, czyli kasa poszła w błoto, bo to pomysł tylko na parę m-cy, przyszedł mróz i kwiotki szlag trafił. Teraz nikt nikomu nie udowodni, czy przy okazji "nie ukręcił" kto i ile, bo kwiotki wymarzły i po stokach! Takie pomysły są ok dla jednych, ale dla społeczeństwa to jest wydawanie 350 tys.zł na durnoty, a nie załatwianie pilnych potrzeb. Myślicie, że takimi działaniami kupujecie sobie poparcie jakieś grupy, która głosuje za ? A nie bierzecie pod uwagę, że może przez takie działania tracicie 2 lub 3 razy więcej! Żaden pomysł nie musi być wieczny, zwłaszcza głupi. Tylko ludzie słabi, mierni, szukają na siłę wszędzie poparcia, a lizusy im się podlizują, z tym, że jak nadarzy się okazja to oni pierwsi podsrywają ich i uciekają. Ludzie mądrzy, z charyzmą, tanio nie kupują poklasku, bo oni cieszą się uznaniem ich wiedzy i kompetencji za darmo, na nich ludzie sami oddają głosy. A w Kraśniku to żądni władzy i stołka kupują pączki i kawę, to kiełbaski i piwo, to ciastka, to nagle stali się kościółkowi, to pijący z kim popadnie, to niby nagle wsłuchani w vox populi. Faryzeuszostwo, fanfaronada, syndrom Nikosia Dyzmy. Aż wstyd być wśród takich "elyt", bo nawet dyplom nie zasłoni pochodzenia, braku rozsądku i kultury. A jaki klimat, jaki jazgot, jakie numery, to ..... Wstyd i hańba.
Porąbane to na maxa ! Do b.o. propozycje mogą składać osoby mające ukończone 16 lat. Jasne, że nie mają oni pojęcia o budżecie ogólnym i potrzebach miasta. To oni najczęściej zgłaszają jakieś idiotyczne pomysły, a głosując z całą paką mogą przegłosować swoje, podobnie jak moherowe baby przegłosowały te kwiotki na słupach, czyli kasa poszła w błoto, bo to pomysł tylko na parę m-cy, przyszedł mróz i kwiotki szlag trafił. Teraz nikt nikomu nie udowodni, czy przy okazji "nie ukręcił" kto i ile, bo kwiotki wymarzły i po stokach! Takie p... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2019 o 20:13
+1
Chyba na listy do głosowania dostają się nie tylko z pisu, po i pslu. Zatem nie głosować na nich, tylko na ludzi bezpartyjnych, albo znanych ze swojej działalności. Nie głosować na smarkaczy co tylko mają chcicę na kasę. W starostwie ostatnio taki chlew zrobili, że smród idzie na całe województwo.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 12:28
+2
Ta, ta. Ja bezpartyjny, tylko sympatyzuję z partią , z której list startuję i później stworzę z nimi współny klub, i zgodnie z nimi będę głosował. Chociaż wydaje sie, że wybory na radnych, tak jak wszystko w tym kraju, są ustawiane.
Avatar
gość / 16 grudnia 2019 o 12:04
+1
Ul Suchyńska to ulica Powiatowa
 Niepodległośći tez, a władowało w nią miasto forsy dużo wiecej niż potrzeba.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2019 o 20:57
+1
Porąbane to na maxa ! Do b.o. propozycje mogą składać osoby mające ukończone 16 lat. Jasne, że nie mają oni pojęcia o budżecie ogólnym i potrzebach miasta. To oni najczęściej zgłaszają jakieś idiotyczne pomysły, a głosując z całą paką mogą przegłosować swoje, podobnie jak moherowe baby przegłosowały te kwiotki na słupach, czyli kasa poszła w błoto, bo to pomysł tylko na parę m-cy, przyszedł mróz i kwiotki szlag trafił. Teraz nikt nikomu nie udowodni, czy przy okazji "nie ukręcił" kto i ile, bo kwiotki wymarzły i po stokach! Takie pomysły są ok dla jednych, ale dla społeczeństwa to jest wydawanie 350 tys.zł na durnoty, a nie załatwianie pilnych potrzeb. Myślicie, że takimi działaniami kupujecie sobie poparcie jakieś grupy, która głosuje za ? A nie bierzecie pod uwagę, że może przez takie działania tracicie 2 lub 3 razy więcej! Żaden pomysł nie musi być wieczny, zwłaszcza głupi. Tylko ludzie słabi, mierni, szukają na siłę wszędzie poparcia, a lizusy im się podlizują, z tym, że jak nadarzy się okazja to oni pierwsi podsrywają ich i uciekają. Ludzie mądrzy, z charyzmą, tanio nie kupują poklasku, bo oni cieszą się uznaniem ich wiedzy i kompetencji za darmo, na nich ludzie sami oddają głosy. A w Kraśniku to żądni władzy i stołka kupują pączki i kawę, to kiełbaski i piwo, to ciastka, to nagle stali się kościółkowi, to pijący z kim popadnie, to niby nagle wsłuchani w vox populi. Faryzeuszostwo, fanfaronada, syndrom Nikosia Dyzmy. Aż wstyd być wśród takich "elyt", bo nawet dyplom nie zasłoni pochodzenia, braku rozsądku i kultury. A jaki klimat, jaki jazgot, jakie numery, to ..... Wstyd i hańba.
Porąbane to na maxa ! Do b.o. propozycje mogą składać osoby mające ukończone 16 lat. Jasne, że nie mają oni pojęcia o budżecie ogólnym i potrzebach miasta. To oni najczęściej zgłaszają jakieś idiotyczne pomysły, a głosując z całą paką mogą przegłosować swoje, podobnie jak moherowe baby przegłosowały te kwiotki na słupach, czyli kasa poszła w błoto, bo to pomysł tylko na parę m-cy, przyszedł mróz i kwiotki szlag trafił. Teraz nikt nikomu nie udowodni, czy przy okazji "nie ukręcił" kto i ile, bo kwiotki wymarzły i po stokach! Takie p... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2019 o 20:13
+1
Chyba na listy do głosowania dostają się nie tylko z pisu, po i pslu. Zatem nie głosować na nich, tylko na ludzi bezpartyjnych, albo znanych ze swojej działalności. Nie głosować na smarkaczy co tylko mają chcicę na kasę. W starostwie ostatnio taki chlew zrobili, że smród idzie na całe województwo.
Avatar
Szok / 15 grudnia 2019 o 20:07
+1
Ul Suchyńska to ulica Powiatowa
Avatar
Gość gość / 15 grudnia 2019 o 19:16
0
Obecnie kandydaci na radnych mają taki tupet, że nawet w swoich agitkach przedwyborczych bez żadnych ogródek piszą o oddanej slużbie swojemu burmistrzowi. Tym ludziom już całkowicie sie poje**ło od smrodu lizania du swojego politycznego guru.
Avatar
gość / 15 grudnia 2019 o 16:28
+1
Jak głosujecie, tak macie!   Na kogo by sie głosowało to i tak byłoby tak samo. Przecież na listach są sami polityczni poplecznicy, a czym większy wyznawca swojego guru, tym lepszą pozycję na niej zajmuje. A nawet ten z dalszej pozycji jak tylko dostanie bliżej koryta, tym wdzęczniej zaczyna lizać...
Avatar
Gość / 15 grudnia 2019 o 13:54
0
Jasne, że na Szopena przydał by się chodnik od strony bloków, no ale na to pieniędzy nie będzie, bo te 350 tys.zł rozmydlą na pierdoły, żeby wmówić ludziom, że mają jakikolwiek wpływ na to co się dzieje w mieście. I jeszcze dla picu urządzają głosowanie. To jest takie beznadziejne, jakiś bezmózg wymyślił toto czyli ten budżet obywatelski, a barany przyklasnęły, no bo jakże nie poprzeć jakiegoś guru partyjnego ! To przecież partyjniactwo polega na lizaniu d. i przyklaskiwaniu chociażby najgłupszym pomysłom. "Kto się z władzą zawsze zgadza, tego władza wyżej sadza", stare, ale w Kraśnikowie uwielbiane i stosowane nagminnie. I w ten sposób byle ciura i niemota trafia w szeregi władzy, a pycha, chamstwo i buta kroczą u takiego przed wiedzą, kulturą i kompetencjami. I każdy musi upchać swoich na urzędnicze stołki, każdy dać swoim zarobić w biznesach, no i byle czym kupować u plebsu poparcie. I dziwicie się, że wciąż nie ma kasy na to co potrzebne? Jak głosujecie, tak macie!
Jasne, że na Szopena przydał by się chodnik od strony bloków, no ale na to pieniędzy nie będzie, bo te 350 tys.zł rozmydlą na pierdoły, żeby wmówić ludziom, że mają jakikolwiek wpływ na to co się dzieje w mieście. I jeszcze dla picu urządzają głosowanie. To jest takie beznadziejne, jakiś bezmózg wymyślił toto czyli ten budżet obywatelski, a barany przyklasnęły, no bo jakże nie poprzeć jakiegoś guru partyjnego ! To przecież partyjniactwo polega na lizaniu d. i przyklaskiwaniu chociażby najgłupszym pomysłom. "Kto się z władzą zawsze zgadz... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2019 o 01:36
-1
Pewnie chodziło o Szopena. Zwykła literówka, ale szydera czeka na okazję... ech Polacy.
Avatar
gość / 14 grudnia 2019 o 12:16
+1
Na Szoena
To już żyjemy w Izraelu ?
 Prawie. Już niedługo i będzie z jednej strony Izrael a z drugiej Ukraina.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuzi obrazili się na strefę wolną od LGBT. Burmistrz Włodawy namawia do współpracy

Francuzi obrazili się na strefę wolną od LGBT. Burmistrz Włodawy namawia do współpracy 0 2

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński pisze do Francji list: Nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne!

Lublin: Jedne szkoły zlikwidują, inna się tu przeniesie

Lublin: Jedne szkoły zlikwidują, inna się tu przeniesie 0 0

Jest wstępna zgoda Rady Miasta na likwidację szkół dla dorosłych, które działają przy Krochmalnej 17. Słuchaczom działającego tu Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 miasto chce zaproponować dalsze kształcenie w CKU nr 2 przy Pogodnej.

Marina w Puławach ogrzewana na prąd. Kto zapłaci rachunek kolarzy?

Marina w Puławach ogrzewana na prąd. Kto zapłaci rachunek kolarzy? 0 1

Klub kolarski „Pogoń” nie chce się przeprowadzać z budynku w marinie. Nie chce też płacić za jego ogrzewanie. Rachunki przez ostatnich sześć lat za kolarzy płaciło miasto. A te są wysokie - bo obiekt posiada jedynie grzejniki elektryczne. Rocznie to nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Francuskie interesy w Azotach. Efekt wizyty Macrona

Francuskie interesy w Azotach. Efekt wizyty Macrona 0 0

Grupa Azoty zacieśnia współpracę z francuską spółką Air Liquide. Obie firmy podpisały umowę dotyczącą produkcji biometanu oraz obniżania emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Pilotażowa instalacja ma powstać w Puławach.

Avia Świdnik – Włodawianka 7:5. Zapomnieli o obronie

Avia Świdnik – Włodawianka 7:5. Zapomnieli o obronie 0 0

Chyba nawet w hokeju takie wyniki nie zdarzają się już zbyt często. We wtorek Avia i Włodawianka postawiły na atak. Najlepiej świadczy o tym końcowy wynik sparingu, który gospodarze wygrali... 7:5

Miękkie lądowanie Krzysztofa Komorskiego na fotelu dyrektora miejskiej spółki przynoszącej duże straty

Miękkie lądowanie Krzysztofa Komorskiego na fotelu dyrektora miejskiej spółki przynoszącej duże straty 5 48

Krzysztof Komorski odwołany niedawno z zarządu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dostał w tej samej spółce stanowisko dyrektora ds. technicznych. Propozycję dalszej pracy w MOSiR dostał też odwołany wraz z Komorskim wiceprezes Mirosław Kasprzak. Dla byłego już prezesa oferty pracy nie było.

Bliżej do otwarcia Domu Pomocy Społecznej w Żyrzynie. Pora na meble i telewizory

Bliżej do otwarcia Domu Pomocy Społecznej w Żyrzynie. Pora na meble i telewizory 0 3

Dziewiętnaście firm przystąpiło do przetargu na dostawę wyposażenia dla nowego Domu Pomocy Społecznej w Żyrzynie. Zamówienie podzielono na cztery części. Jeśli wygrają najtańsi - całość będzie kosztować 660 tys. zł. Oferenci są w stanie dostarczyć cały sprzęt w ciągu 10 dni.

W Polsce powstanie pierwsza szkoła z klasą o profilu disco polo. Radosław Liszewski komentuje
film

W Polsce powstanie pierwsza szkoła z klasą o profilu disco polo. Radosław Liszewski komentuje 0 13

W Polsce powstanie pierwsza szkoła z klasą o profilu disco polo. Kasia Jaroszyńska rozmawiała z liderem zespołu Weekend – Radosławem Liszewskim o tym, jakie predyspozycje powinna posiadać osoba, która chciałaby zostać muzykiem disco polo.

Czkawka po chełmskiej studniówce. Daniel Domoradzki stracił także partyjną funkcję

Czkawka po chełmskiej studniówce. Daniel Domoradzki stracił także partyjną funkcję 14 14

Były wiceprezydent Chełma Daniel Domoradzki pożegnał się z funkcją szefa tamtejszych miejskich struktur Porozumienia. Kilka dni temu do internetu wyciekło nagranie, na którym widać polityka pijącego alkohol z młodzieżą podczas jednej ze studniówek.

Koncert symfoniczny Szymona i Adama Krzeszowców w Lublinie
21 lutego 2020, 19:00

Koncert symfoniczny Szymona i Adama Krzeszowców w Lublinie 0 0

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na koncert braci Szymona i Adama Krzeszowców, który odbędzie się 21 lutego o godz. 19.

Fontanna multimedialna na placu Litewskim opowie lubelską „Legendę o czarciej łapie”

Fontanna multimedialna na placu Litewskim opowie lubelską „Legendę o czarciej łapie” 30 13

Znamy scenariusz nowego widowiska, które ma być prezentowane w tym roku w multimedialnej fontannie na pl. Litewskim. Jego przygotowanie zleca Urząd Miasta, który wczoraj zaprosił do złożenia ofert wszystkich zainteresowanych takim zleceniem. Pokaz ma być gotowy nie później niż 25 maja

Chełm: Jak piła, to biła. 62-latka znęcała się latami nad synem

Chełm: Jak piła, to biła. 62-latka znęcała się latami nad synem 0 3

Zarzuty znęcania się i spowodowania uszczerbku na zdrowiu postawiła Prokuratura Rejonowa 62-letniej chełmiance. Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że kobieta od kilku lat znęcała się synem, stosując przemoc psychiczną i fizyczną.

Lubelskie: Od 1 marca wzrosną emerytury i renty

Lubelskie: Od 1 marca wzrosną emerytury i renty 17 1

Około 400 tys. mieszkańców województwa lubelskiego dostanie od 1 marca wyższe świadczenia z ZUS. Seniorzy i renciści mogą się spodziewać co najmniej kilkudziesięciu złotych w kieszeni więcej.

Pod koszami Dziennika Wschodniego: Energetycy dogonili stawkę

Pod koszami Dziennika Wschodniego: Energetycy dogonili stawkę 0 0

PGE Dystrybucja po dramatycznym spotkaniu pokonała Symbit.

Odszedł dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu. Kto będzie jego następcą?

Odszedł dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu. Kto będzie jego następcą? 0 5

Trwa konkurs na dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. Jego ogłoszenie to efekt rezygnacji dotychczasowego dyrektora, Łukasza Skowyry. Jego następcę powinniśmy poznać na przełomie marca i kwietnia br.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.