Miasteczko ruchu drogowego, skate park, pola do gry w boule i place zabaw – to m.in. ma się znaleźć w przebudowanym Parku Jordanowskim. W sprawie jego wyposażania wypowiedzą się uczniowie
Teraz chcielibyśmy poznać opinię młodzieży na ten temat. Do każdej szkoły przekazaliśmy mapkę z tym, co przygotowało dla nas biuro projektowe. Dyskusje na temat zagospodarowania tego miejsca mają się odbywać na lekcjach wychowawczych. Czekamy na wnioski.
Według przygotowanej dla Ratusza koncepcji, ponad 5-hektarowy park ma stać się głównym terenem rekreacyjnym w "starej dzielnicy” Kraśnika. Ma służyć nie tylko mieszkańcom, ale też przyjezdnym. W parku mają odbywać się również imprezy okolicznościowe. – Obok funkcji wypoczynkowej istotna jest funkcja przyrodnicza terenu – podkreślają projektanci.
– Poprosiliśmy o konsultacje, bo zależy nam nad tym, żeby w parku znalazło się to, na czym zależy mieszkańcom miasta, żeby mogli tutaj odpoczywać i przyjemnie spędzać czas – dodaje Michał Mulawa, rzecznik kraśnickiego magistratu.
W przebudowanym parku zaplanowano m.in. różnego rodzaju place zabaw – wodny, piaskowy i wyczynowy. Wydzielone zostało również miejsce na miasteczko ruchu drogowego, skatepark, bike park, ogród edukacyjny i tzw. suchą rzekę. Za jej koryto posłuży dno istniejącego rowu melioracyjnego. Ma być wyłożone żwirem i głazami. Miejsce to po deszczach zmieni się w niewielki strumień.
Nad suchą rzeczką mogą znaleźć się m.in. drewniane mosty. Zaprojektowano także pola do gry w boule. Gra pochodzi z Francji. Polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami w kierunku małej, drewnianej lub plastikowej kulki, tzw. świnki. Projektanci przewidzieli również miejsce na siłownię na świeżym powietrzu i przestrzeń wystawową.
Remont parku będzie odbywać się etapowo. – Chcielibyśmy, aby jego przebudowa rozpoczęła się w przyszłym roku – zapowiada Mulawa. – Będziemy próbować pozyskać dotację na poszczególne elementy tego parku.