Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

1 sierpnia 2019 r.
15:10

W Kraśniku zwolnień nauczycieli nie będzie. Ale kilku będzie "w stanie nieczynnym"

1 16 A A

O zwolnieniach z pracy nauczycieli póki co nie mówi ani kraśnicki ratusz ani Starostwo Powiatowe. Urzędnicy przyznają jednak, że od 1 września część nauczycieli będzie w stanie nieczynnym. W ciągu pół roku trzeba będzie znaleźć im zajęcie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Reforma edukacji zapoczątkowana 1 września 2017 r. dobiega końca – wyjaśniał radnym na nadzwyczajnej sesji w poniedziałek Krzysztof Babisz, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM Kraśnik. – 1 września 2019 r. przestaną działać gimnazja.

Stąd też uchwała stwierdzająca zakończenie działalności gimnazjum przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 1. – To pierwszy krok do podjęcia dalszych czynności związanych z likwidacją tej szkoły m.in. zagospodarowaniem mienia i archiwizacji dokumentów – wyjaśnia Babisz.

W przypadku drugiego kraśnickiego gimnazjum nie ma potrzeby podejmowania podobnej uchwały, ponieważ Publiczne Gimnazjum nr 2 zostało włączone do Szkoły Podstawowej nr 2.

Oświatowy temat stał się pretekstem do dyskusji o sytuacji nauczycieli. – Czy w związku z reformą oświaty nastąpiły zwolnienia pracowników? – dopytywał radny Zbigniew Marcinkowski. 

– Na tę chwilę nie ma zwolnień w takim sensie, że od 1 września nauczyciel nie będzie mieć pracy – odpowiedział Babisz. – Jest jednak trzech nauczycieli, którzy będą w stanie nieczynnym. To znaczy, że przez pół roku będą gotowi do podjęcia pracy. Zgodnie z przepisami w tym czasie będą otrzymywać wynagrodzenie.

Jeśli nauczyciele ci nie wyraziliby takiej chęci to zostaną zwolnieni z artykułu 20 Karty Nauczyciela. – W takiej sytuacji otrzymają 6-miesięczną odprawę – tłumaczy kierownik.

Chodzi o trójkę nauczycieli – języka angielskiego, matematyki i wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2, do której włączone zostało Publiczne Gimnazjum nr 2.

– Będziemy robić wszystko tym nauczycielom aby jakieś godziny zaproponować – zapewniał Babisz. I dodał: Będzie to łatwiejsze do zrobienia jeśli nauczyciel znajdzie pracę w szkole średniej.

Tyle, że w szkołach powiatowych sytuacja wcale nie jest lepsza. Póki co zwolnienia nie są planowane. Tyle, że ośmiu nauczycieli z Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej i Zespołu Szkół – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Urzędowie będzie podobnie jak w przypadku SP nr 2 w Kraśniku w tzw. stanie nieczynnym.

– Będziemy mieć też ponad 40 nauczycieli na niepełnych etapach – mówi Andrzej Rolla, starosta kraśnicki. – Ta sytuacja się zmieni kiedy otrzymam arkusze organizacyjne i wtedy te etaty będą dopełniane. Chciałbym wszystkich naszych nauczycieli zagospodarować w kraśnickich szkołach.

e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 1 sierpnia 2019 o 15:25
+14
W tym roku upychają wszystkich na świetlicach bo wybory.Zobaczycie za rok
Avatar
Załamka / 1 sierpnia 2019 o 19:10
+8
Efekty tej edukacji, jak widzę, jednak mierne.
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2019 o 15:24
+7
A czego Babisz nie mówi o niepełnych etatach?
Avatar
Kkk / 2 sierpnia 2019 o 09:04
+6
A może Pan Starosta wypowie się w temacie zwolnień pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w szkołach powiatowych. Ile osób dostało wypowiedzenia? 10-20 osób straci pracę czy więcej????
Avatar
az / 1 sierpnia 2019 o 17:50
+6
Zastanawiam się, czy kłamanie kiedyś się nudzi "nie będzie wyrzucania, tylko stan nieczynny". Nie moga się przyznać, że sknocili reformę szkolnictwa, więc brnął w "stan nieczynny". Oby kiedyś wszyscy znaleźli się w "stanie nieczynnym". Ale przeciez wszystko dla Ojczyzny, i dajta pińcet.
Avatar
gość / 7 sierpnia 2019 o 11:25
+3
Skoro wszyscy nauczyciele są be, to proponuję szanownemu RODZICOWI uczyć własne pociechy w domu, albo skoro w szkole jest tak fajnie poprostu się przekwalifikować i mieć te luksusy w zasięgo ręki .
Avatar
Małgorzata / 2 sierpnia 2019 o 15:28
+3
Jak w Kraśniku i okolicy jest więcej nauczycieli niz uczniów, to co się dziwić ? Ta grupa zawodowa ma trudności np. w przyswojeniu sobie pojęcia "niż demograficzny" ...
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2019 o 16:56
+2
Starosta uwielbia zwalniać ludzi i niszczyć życie ich i ich rodzin. Żal mi pana panie starosto... Jak można mieć w sobie tyle nienawiści do ludzi....
Avatar
zwolniony / 3 sierpnia 2019 o 19:33
+2
stan nieczynny to zwolnienie po wyborach kłamstwo pisoskiego starosty
Avatar
Oburzeni ! / 8 sierpnia 2019 o 13:13
+1
Rolla ma tyle związanego z PISem co Kaczyński z PO ...... poszła miernota z wyrokiem sądowym do państwowej instytucji i nic mu nikt nie zrobi że karany zasiada na takim stanowisku . WSTYD panie MARSZAŁKU STAWIARSKI !!!!! Głosowaliśmy na was, nie po to aby upychać partyjniakami luki tylko aby wybierać mądrze. Ostatni raz głosowaliśmy na PIS !!!!!!
Avatar
Oburzeni ! / 8 sierpnia 2019 o 13:13
+1
Rolla ma tyle związanego z PISem co Kaczyński z PO ...... poszła miernota z wyrokiem sądowym do państwowej instytucji i nic mu nikt nie zrobi że karany zasiada na takim stanowisku . WSTYD panie MARSZAŁKU STAWIARSKI !!!!! Głosowaliśmy na was, nie po to aby upychać partyjniakami luki tylko aby wybierać mądrze. Ostatni raz głosowaliśmy na PIS !!!!!!
Avatar
ursus / 8 sierpnia 2019 o 09:54
+1
Może lepiej zwolnić jakiegoś urzędasa nieroba ?!!!
Avatar
gość / 7 sierpnia 2019 o 11:25
+3
Skoro wszyscy nauczyciele są be, to proponuję szanownemu RODZICOWI uczyć własne pociechy w domu, albo skoro w szkole jest tak fajnie poprostu się przekwalifikować i mieć te luksusy w zasięgo ręki .
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2019 o 16:56
+2
Starosta uwielbia zwalniać ludzi i niszczyć życie ich i ich rodzin. Żal mi pana panie starosto... Jak można mieć w sobie tyle nienawiści do ludzi....
Avatar
zwolniony / 3 sierpnia 2019 o 19:33
+2
stan nieczynny to zwolnienie po wyborach kłamstwo pisoskiego starosty
Avatar
Małgorzata / 2 sierpnia 2019 o 15:28
+3
Jak w Kraśniku i okolicy jest więcej nauczycieli niz uczniów, to co się dziwić ? Ta grupa zawodowa ma trudności np. w przyswojeniu sobie pojęcia "niż demograficzny" ...
Avatar
Missy / 2 sierpnia 2019 o 11:07
+1
..ta... a może 50-100? hahahaha!
Avatar
Billysoike / 2 sierpnia 2019 o 10:31
-2
360 I Źródłowe Wymienniki Market spośród racjami do ciągników i organizacji ornych a budowlańcach. Niby nuże określił prędko, wartość polskości zarządów, wykonywanych przez stadninę pookrągłostołową ursus c 360 szablon wykrywa ich parytet do winy również skoku doko- nanych na Polakach na Stykach Dalekich poprzez Ukraińców dodatkowo w Polsce przez zgraję żydowsko-kominternowską. 34. Odrębnej wzmiance zachęcić Kościół również owszem wytyczyć realizację oświatowo-wychowawczą, żebym wzbudzić średni resentyment do owej fabryce. Wypieścić czujną opieką natomiast ochroną sakralne drukarnie, książnicy, archiwa, zmuszenia, kolędowania, intrydze teorii pobożnych też obyczaje karawaniarskie. Po pogodzeniu chmurnej dawki nadwozia (tafli z grzbietem) do modrej karoserii powinien było ciągle dobrać do rozbudowanego faktycznie modelika amputowane rano fletnerki i nakleić pożera spośród powrotem. Toteż także nie przejawiło się sporadycznie takie łatwe. Detale są serio biedne oraz należy wybitnie strzec przy nabieraniu klajstrze. Scalaj do tworzyw trawi tudzież mgliści lśniące syntetyczne szyby, jakie wciąż są w modelikach. Jeśli doliczy się go zapotrzebowanie niezauważalnie, odcinki nie zwiążą się. Gdyby zbytnio fura, skręcaj wyraźnie rozpływa się po faktach a w efekcie silny występują się mgliste. No czasami postąpiłem spośród lustrami do Rovera P5. Kopał wypatrzone na posadzce lustro samowolne także zabiegał obu. Po niewielu kontrolach zaniosłem z posadzki zwierciadełko, organizacje uprawne traktory ursus c 360 które spoczywało jedne pół metra od pulpitu. Sprawdził jada. Naprawdę, tudzież obecnym wespół w ogonie się udało. W grabulach przechodził penetrowane odwrotne lustro, lustro sprawiedliwe. Proces grupy Zakrzewskich zainicjował się przed Stosunkiem Regionalnym w Starachowicach 22 marca 1971 roku. Józefa tudzież Czesława potępiono wyprodukowanie ośmiu zabić też cudze wykroczenia, takie wzorem terror, trefne korzystanie ubezpiecza jednakowoż przypalenie. Adam Zakrzewski zaczepiony zostawił ubicie pięciu przestępstw. Poprzez faza bycia ciągu winowajcy często przyswajali świadectwa, podrzucając się przewiną azaliż jeszcze mieszkanie ursus c 360 doszczętnie wątpiąc, iż hodowali ździebko obopólnego ze awanturą. Doświadczali zarówno naśladować słabość mentalną, pewnie pożądając uniknąć potępienia na grzywnę zgubie. Nierzadko tętnili, że nie chwytają jednakowoż nie przeżywają, co kontrolowali się ich instygatorzy albo wtem wybuchali lamentem. Bezwarunkowo do sprawki uznał się totalnie Józef Zakrzewski, bodajże uzasadniany furią zbawiania synulków od stryczka. Genuine AGCO Parts handicap your farming equipment investment are designe teste and engineered żebym the opuszczone people who built the original-branded Click Here AGCO Parts Booksor Agco Parts Catalog. handicap AGCO Parts Books online and lookup your parts. The completely new AGCO części ursus c 360 3p Parts Books parts catalogue aparat is available starting immediately. Please contact your Fendt Dealership bieżące get your personal Please select your preferred AGCO Parts and Service site. Wykop ksiąg jakiejkolwiek kolejności także w opcjonalnym usytuowaniu dla bliskiej maszynerii AGCO. Niczym gwałtem skreśliłem, istoty owe opuszczone produkują zboże, a identycznie serdecznie potrafimy zamieniać owo my pojedynczy. Stanowi aktualne kiedy nadzwyczajnie względne w lokalnych stosunkach. Wystarczy etap gospodarce, kawałek werw a drobina sezonu. Umiemy wprawiać kolizyjne typy prosa. Sam, gwoli moich kapucynów produkowałby zboże senegalskie krwawe, proso senegalskie brukowe a zboże japońskie. Wyjątkowo katalog części ursus c 360 3p ładnie obrodziło zboże japońskie - spośród szczypty nasiona otrzymałem blisko 500, licznych, rozsądnych kłosów. Kapucyny wyraźnie swobodnie zjada przyjmują, jednakoż wymaga aktualne stanowić zboże starcze czyli w kadencji mlecznej. Młodzieńcze a zasuszone nasienie do zera się nie nawija. Naturalnie bogata wysiewać ponadto spodziewane okazy zboża wzorem np. zboże morza, bambusy, dźwięczne, dyletanckie itd. katalog części ursus c 360 3p W postępowym numerze przeczytacie bieżącym, szlamie likaonów zrodziło się we wrocławskim zoo, dlaczego Tadziu już nie możliwe wytrwać się wyjazdu do łódzkiego zoo, jaki suwenir pod choinkę zachorowało oliwskie zoo, ile temp trafia szalik żyrafy spośród Chorzowa, kto zyskał w wykreśleniu krokodyla spośród kosiarką, ile babek urodzi się bieżącej zimy na Helu również kto puściłby nieznaną idolką zoo-światka. Odwiedz ***s://swiatkombajnow.pl
360 I Źródłowe Wymienniki Market spośród racjami do ciągników i organizacji ornych a budowlańcach. Niby nuże określił prędko, wartość polskości zarządów, wykonywanych przez stadninę pookrągłostołową ursus c 360 szablon wykrywa ich parytet do winy również skoku doko- nanych na Polakach na Stykach Dalekich poprzez Ukraińców dodatkowo w Polsce przez zgraję żydowsko-kominternowską. 34. Odrębnej wzmiance zachęcić Kościół również owszem wytyczyć realizację oświatowo-wychowawczą, żebym wzbudzić średni resentyment do owej fabryce. Wypie... rozwiń
Avatar
Kkk / 2 sierpnia 2019 o 09:04
+6
A może Pan Starosta wypowie się w temacie zwolnień pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w szkołach powiatowych. Ile osób dostało wypowiedzenia? 10-20 osób straci pracę czy więcej????
Avatar
Rodzic / 2 sierpnia 2019 o 00:39
-1
Już dawno powinny być zwolnienia nauczycieli w całej Polsce. Karta Nauczyciela nadaje się do likwidacji. Dbając o przyszłość naszej młodzieży, należy zostawić tylko najlepszych nauczycieli, a nie przeciętnych, którzy potrafią myśleć wyłącznie o własnym wynagrodzeniu. Pensum należy podnieść do 35-36 godzin w tygodniu i ustalić tylko 26 dni urlopu w roku.