Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

26 sierpnia 2011 r.
16:36
Edytuj ten wpis

Fotoradar w Kraśniku: Kontrole prędkości na ul. Granicznej

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 24 A A
Kontrolę prędkości na niedawno wybudowanej drodze, którą zarządza miasto będą prowadzić strażnicy mi
Kontrolę prędkości na niedawno wybudowanej drodze, którą zarządza miasto będą prowadzić strażnicy mi

Na ul. Granicznej w Kraśniku już w ten weekend można spodziewać się kontroli prędkości. To nie jedyna ulica w mieście, gdzie pojawi się fotoradar. Kontrole będą prowadzone również w czterech innych częściach miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kontrolę prędkości na niedawno wybudowanej drodze, którą zarządza miasto będą prowadzić miejscy strażnicy.

– Na ulicy Granicznej zostały ustawione już cztery znaki informujące o fotoradarze – wyjaśnia Jakub Bącal, komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. – Wyznaczono dwa miejsca pomiaru: na odcinkach o długości 500 i 600 metrów.

Patrol Straży Miejskiej, wyposażony w przenośne urządzenie do automatycznej kontroli prędkości, pojawi się tam jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Miejsca, w których będzie prowadzona kontrola wskazała policja. Poza ul. Graniczną to również: Przemysłowa, Janowska, Słowackiego i Urzędowska.

– To główne ulice miasta, gdzie dochodziło do kolizji i wypadków. Stąd zostały wytypowane do takiej kontroli – informuje Janusz Majewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. Wszystkie zdarzenia, do których dochodziło w tym miejscach, były związane z prędkością.

Kontrole na pozostałych ulicach rozpoczną się, kiedy zarządcy umieszczoną na nich znaki informujące o fotoradarze.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pati / 23 stycznia 2012 o 12:34
0
Taki bziadzio raz w roku wyjedzie i ma więcej do gadania niż kierowca zawodowy.
Avatar
pati / 23 stycznia 2012 o 12:29
0
ci co piszą że trzeba postawić fotoradar to zapie*****ją koniem z wozem i to jeszcze za szybko
Avatar
dodge_charger / 4 września 2011 o 16:44
0
Czy wie ktoś czy takie radary były wystawiane na ulicach Słowackiego, Granicznej i Urzędowskiej w ostatnich dniach(wrześniu) - jak tak to kiedy?
Avatar
Marysieńka / 31 sierpnia 2011 o 09:05
0
Tylko tyle? Zaleciało malizną i prostactwem. Ale nie ma sie czemu dziwic. Resztki waszego zabiło wasze słuzalcze poddaństwo.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2011 o 22:52
0
[quote name='gość' timestamp='1314654648' post='521847']
Wystarczy mieć już IQ rzędu temperatury pokojowej
[/quote]

Marysieńka ma własnie takie IQ ,ale mierzone na syberii.
Avatar
Marysieńka / 30 sierpnia 2011 o 20:35
0
[quote name='gość' timestamp='1314654648' post='521847']


Nie. To jest ryzyko twojego zrytego umysłu. Wystarczy mieć już IQ rzędu temperatury pokojowej, by wiedzieć, iż w polu nie dostanie się pozwolenia na budowę Większość domów na ul. Kwiatkowickiej już stała w czasie, kiedy 30% obecnego Kraśnika Fabrycznego jeszcze nie było (budynki mają po 30 lat i więcej).Ul. Kwiatkowicka krzyżuje się z ul. Przemysłową, i ul. Wojskową (a z tą krzyżuje się planowana S-19). Jednak wiedza ta, jak widać pewnej mieszkańce Piask (robiącej za "autorytet" we wszystkim na forum) jest obca...Ot - aglomeracje (miejscowości Wyżnica i Wyżnianka piszemy przez duże "W"). Może zbudujesz tam autostradę ?Jasne. O takich dogodnościach jak skrzyżowanie z ul. Koszarową , czy z ul. Chopina (dojazd do szpitala) zapomniałaś napisać. Ale cóż - z perspektywy Piask centrum Kraśnika to nowobudowany kościół ...
[/quote]

Zamiast merytorycznej argumentacji pozostało ci jedynie pokazac swoją wątpliwą rację kąśliwymi uwagami..

I w polu dostanie sie pozwolenie na budowę, tylko najpierw taką działkę rolną trzeba odrolnić, wyłączyć z produkcji rolnej i musi zostac ujęta w nowo zmienianych planach zagospodarowania przestrzennego. A będac bardzo blisko związanym z władzami dużo łatwiej takie zmiany dokonac niz takiemu przeciętnemu obywatelowi, który nie ma takowych powiązan. Ze względu na duzo większą wartośc takiej działki niż rolnej sa to przekształcenia bardzo opłacalne dla ich włascicieli. Tylko, ze dla miasta nieopłacalne ciągnięcie mediów , tym bardziej, gdy dysponuje terenami, których uzbrojenie kosztowało by ich duzo mniej niz takiego zadupia.
A co do domów trudno mi powiedziec, skoro masa ludzi była przekonana, ze mamy tam tylko szczere pola bez jakiejkolwiek zabudowy.
I cos ci sie przyśniło, ze Kwiatkowicka przecina się z Przemysłową i Wojskową.Bo jak na razie odchodzi od Przemyslowej jako droga podrzędna i styka sie Wojskową, która odchodzi od Kolejowej i prowadzi w pola. A obie sa zwykłymi drogami dojazdowymi do nieruchomości i nigdzie wiecej nie prowadzą.
I co do ich rangi ma planowana S19? Czyzbyś na jej obrzezach planował tworzyc aglomeracje miejską i to, kiedy ludzie unikają mieszkania w bliskim sąsiedztwie ruchliwych i hałasliwych ulic? Te plany bardziej wskazuja, ze na tamtych terenach nieopłacalne jest inwestowanie przez miasto z publicznych srodków w budownictwo mieszkalne, bo później skorzystają na tym tylko własciciele nieruchomości, a władowane publiczne pieniadze pójdą na stracenie.

Kraśnik tez nie jest aglomeracja, ale jak by nie drogi poprowadzone przez tego typu i mniejsze pipidówy a nawet w szczerych polach, to bys nie miał okazji nosa wychylić nie tylko poza Krasnik, ale i z domu. A jedynie własnych kopyt dobrze podkutych zmuszony byłbyś uzywac co by troche świata zobaczyc. I w kierunkach w jakich ty jezdzisz nie ogladasz się , zeby stawiali ci autostrady, a jedynie oczekujesz dobrych warunków do jazdy. To czego w stosunku do oczekiwan innych wysuwasz swoje złosliwości.

Mimo wszystko z pozycji Piask nie do tego stopnia nowo budowany kościół jest centrum kraśnika, co dla pisowczyków rezydencja na zadupiu ich duchowego i fizycznego przewodnia.
I te uliczne dogodnosci jakimi ci sie wydaja Koszarowa i Chopina ze wzgledu na swoją specyfikę tworzyły raczej ulice dojazdowe do znajdujących sie przy nich obiektów. Jednak przewaząjącej większosci kierowców bardziej odpowiada korzystanie z dróg, w którym mają niczym nie ograniczony skręt czy tez właczenie sie do ruchu, oraz płynna jazda gładką, niezastawiną dwupasmową Faustyny niz czekanie na wiekszej ilości skrzyzowan, wolniejsza jazda weżymi ulicami, po których piesi przechodza w róznych miejscach i ruch wahadłowy w przypadku zaparkowanych aut.
[quote name='gość' timestamp='1314654648' post='521847']


Nie. To jest ryzyko twojego zrytego umysłu. Wystarczy mieć już IQ rzędu temperatury pokojowej, by wiedzieć, iż w polu nie dostanie się pozwolenia na budowę Większość domów na ul. Kwiatkowickiej już stała w czasie, kiedy 30% obecnego Kraśnika Fabrycznego jeszcze nie było (budynki mają po 30 lat i więcej).Ul. Kwiatkowicka krzyżuje się z ul. Przemysłową, i ul. Wojskową (a z tą krzyżuje się planowana S-19). Jednak wi... rozwiń
Avatar
gość / 29 sierpnia 2011 o 23:50
0
Można dużo prościej dojechać do wielu miejsc na fabrycznym, do cmentarza.[/quote]

Czy np. mieszkańcy ul. Słowackiego, Al. Niepodległości, czy ul. Grunwaldzkiej jeżdżą nią na cmentarz ?

To jest ryzyko budowania sie w polu. [/quote]

Nie. To jest ryzyko twojego zrytego umysłu. Wystarczy mieć już IQ rzędu temperatury pokojowej, by wiedzieć, iż w polu nie dostanie się pozwolenia na budowę Większość domów na ul. Kwiatkowickiej już stała w czasie, kiedy 30% obecnego Kraśnika Fabrycznego jeszcze nie było (budynki mają po 30 lat i więcej).

Ale nie ma innych uliczek, które by do niej dochodziły, tworząc skrzyzowania przez co mogła by byc drogą zbiorczą. I tym sposobem pozostaje jej byc taka lokalną


Ul. Kwiatkowicka krzyżuje się z ul. Przemysłową, i ul. Wojskową (a z tą krzyżuje się planowana S-19). Jednak wiedza ta, jak widać pewnej mieszkańce Piask (robiącej za "autorytet" we wszystkim na forum) jest obca...

[quote]Czy przypadkiem tym wygwizdowem nie jest cmentarz i kolonia wyznianka i dalej poprzez inne wyznice az do Dzieżkowic mozna dojechać albo w drugim kierunku przez Suchyn do Starego?


Ot - aglomeracje (miejscowości Wyżnica i Wyżnianka piszemy przez duże "W"). Może zbudujesz tam autostradę ?

[quote]Do tego przez długie lata, dopóki nie zrobiono ulicy Faustyny była podrzędną uliczką służącą tylko okolicznym mieszkancom.


Jasne. O takich dogodnościach jak skrzyżowanie z ul. Koszarową , czy z ul. Chopina (dojazd do szpitala) zapomniałaś napisać. Ale cóż - z perspektywy Piask centrum Kraśnika to nowobudowany kościół ...
rozwiń
Avatar
Marysieńka / 29 sierpnia 2011 o 21:37
0
[quote name='Paweł' timestamp='1314644365' post='521732']
Pani Marysieńko, pierwszego września proszę odwiedzić przedszkole, dział maluchów. Tam spotka Pani słuchaczy na swoim poziomie intelektualnym.
[/quote]
Tez bym potrafiła taką radą sypnąć na niewgodne fakty, którym nie da sie zaprzeczyc.
Avatar
Paweł / 29 sierpnia 2011 o 20:59
0
Pani Marysieńko, pierwszego września proszę odwiedzić przedszkole, dział maluchów. Tam spotka Pani słuchaczy na swoim poziomie intelektualnym.
Avatar
Marysieńka / 29 sierpnia 2011 o 17:34
0
[quote name='gość' timestamp='1314562626' post='520975']
Jasne. Lokalną drogę osiedlową o szerokości drogi krajowej (z poboczmi) kończącą się na polu ...Vivat budowniczy Marysieńka !!!I tu powoli dochodzimy do sedna sprawy: kto z lokalnych VIP-ów ma tam działkę/ jest pobudowany ?

P.S. Wcale się nie dziwię młodzieży, że na tej szerokiej, pustej szosie urządza sobie przejażdżki.
[/quote]
No to ja jeszcze raz proponuję zapoznac sie z wymaganiami technicznymi dla poszczególnych klas dróg. I tych fdomów przy tej ulicy jest więcej niz 10, a mijało sie z sensem, w miejscach , gdzie nie ma zabudowan robić wężej, a potem poszerzac i tak na przemian. Tym bardziej, ze to sa juz chyba działki budowlane i jest duze prawdopodobienstwo, ze z czasem będa sie zapełniac.
Nawet jesli ta droga powstała ze wzgledu na mieszkajacych przy niej Vipów. Na tyle samochodów co teraz jezdzi, wszystkie drogi powinny powinny odpowiadać takim standardom. Przeciez i tak drogi buduje sie zaleznie od ich opłacalnosci. I tak jest wszedzie, ze w pierwszej kolenosci powstana tam, gdzie zamieszkuje wieksza ilosc ludzi.I chyba problemu nie powinno byc, skoro nastąpiła zmiana VIPów i teraz im sie drogi buduje.Tylko jak na moje oko, cały problem polega na tym, ze zgodnie z prawem na Kwiatkowickiej nie da się takiej drogi zbudowac jaka powstała na Granicznej. I stąd ten ból.

I Graniczna nie jest jedyną, którą młodziez upodobała do swoich szybkich przejazdzek. Bo to samo mamy na wyremontoanej tak samo szerokiej Kolejowej. Swego czasu była w ten sposób wykorzystywana Budzynska, pomimo, ze tam nie ma tak szeroko.Ale gładkosc nawierzchni kusi. To jedynym pocieszeniem moze byc, ze na Granicznej z czasem porobią sie dziury, to i młodzież przerzuci sie na nowsze, lepsze i równiejsze np. taką Kwiatkowicką.
I dziwi mnie tylko jedn, ze na Granicznej klekoczące studzienki im nie przeszkadzają.
[quote name='gość' timestamp='1314562626' post='520975']
Jasne. Lokalną drogę osiedlową o szerokości drogi krajowej (z poboczmi) kończącą się na polu ...Vivat budowniczy Marysieńka !!!I tu powoli dochodzimy do sedna sprawy: kto z lokalnych VIP-ów ma tam działkę/ jest pobudowany ?

P.S. Wcale się nie dziwię młodzieży, że na tej szerokiej, pustej szosie urządza sobie przejażdżki.
[/quote]
No to ja jeszcze raz proponuję zapoznac sie z wymaganiami te... rozwiń
Avatar
pati / 23 stycznia 2012 o 12:34
0
Taki bziadzio raz w roku wyjedzie i ma więcej do gadania niż kierowca zawodowy.
Avatar
pati / 23 stycznia 2012 o 12:29
0
ci co piszą że trzeba postawić fotoradar to zapie*****ją koniem z wozem i to jeszcze za szybko
Avatar
dodge_charger / 4 września 2011 o 16:44
0
Czy wie ktoś czy takie radary były wystawiane na ulicach Słowackiego, Granicznej i Urzędowskiej w ostatnich dniach(wrześniu) - jak tak to kiedy?
Avatar
Marysieńka / 31 sierpnia 2011 o 09:05
0
Tylko tyle? Zaleciało malizną i prostactwem. Ale nie ma sie czemu dziwic. Resztki waszego zabiło wasze słuzalcze poddaństwo.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2011 o 22:52
0
[quote name='gość' timestamp='1314654648' post='521847']
Wystarczy mieć już IQ rzędu temperatury pokojowej
[/quote]

Marysieńka ma własnie takie IQ ,ale mierzone na syberii.
Avatar
Marysieńka / 30 sierpnia 2011 o 20:35
0
[quote name='gość' timestamp='1314654648' post='521847']


Nie. To jest ryzyko twojego zrytego umysłu. Wystarczy mieć już IQ rzędu temperatury pokojowej, by wiedzieć, iż w polu nie dostanie się pozwolenia na budowę Większość domów na ul. Kwiatkowickiej już stała w czasie, kiedy 30% obecnego Kraśnika Fabrycznego jeszcze nie było (budynki mają po 30 lat i więcej).Ul. Kwiatkowicka krzyżuje się z ul. Przemysłową, i ul. Wojskową (a z tą krzyżuje się planowana S-19). Jednak wiedza ta, jak widać pewnej mieszkańce Piask (robiącej za "autorytet" we wszystkim na forum) jest obca...Ot - aglomeracje (miejscowości Wyżnica i Wyżnianka piszemy przez duże "W"). Może zbudujesz tam autostradę ?Jasne. O takich dogodnościach jak skrzyżowanie z ul. Koszarową , czy z ul. Chopina (dojazd do szpitala) zapomniałaś napisać. Ale cóż - z perspektywy Piask centrum Kraśnika to nowobudowany kościół ...
[/quote]

Zamiast merytorycznej argumentacji pozostało ci jedynie pokazac swoją wątpliwą rację kąśliwymi uwagami..

I w polu dostanie sie pozwolenie na budowę, tylko najpierw taką działkę rolną trzeba odrolnić, wyłączyć z produkcji rolnej i musi zostac ujęta w nowo zmienianych planach zagospodarowania przestrzennego. A będac bardzo blisko związanym z władzami dużo łatwiej takie zmiany dokonac niz takiemu przeciętnemu obywatelowi, który nie ma takowych powiązan. Ze względu na duzo większą wartośc takiej działki niż rolnej sa to przekształcenia bardzo opłacalne dla ich włascicieli. Tylko, ze dla miasta nieopłacalne ciągnięcie mediów , tym bardziej, gdy dysponuje terenami, których uzbrojenie kosztowało by ich duzo mniej niz takiego zadupia.
A co do domów trudno mi powiedziec, skoro masa ludzi była przekonana, ze mamy tam tylko szczere pola bez jakiejkolwiek zabudowy.
I cos ci sie przyśniło, ze Kwiatkowicka przecina się z Przemysłową i Wojskową.Bo jak na razie odchodzi od Przemyslowej jako droga podrzędna i styka sie Wojskową, która odchodzi od Kolejowej i prowadzi w pola. A obie sa zwykłymi drogami dojazdowymi do nieruchomości i nigdzie wiecej nie prowadzą.
I co do ich rangi ma planowana S19? Czyzbyś na jej obrzezach planował tworzyc aglomeracje miejską i to, kiedy ludzie unikają mieszkania w bliskim sąsiedztwie ruchliwych i hałasliwych ulic? Te plany bardziej wskazuja, ze na tamtych terenach nieopłacalne jest inwestowanie przez miasto z publicznych srodków w budownictwo mieszkalne, bo później skorzystają na tym tylko własciciele nieruchomości, a władowane publiczne pieniadze pójdą na stracenie.

Kraśnik tez nie jest aglomeracja, ale jak by nie drogi poprowadzone przez tego typu i mniejsze pipidówy a nawet w szczerych polach, to bys nie miał okazji nosa wychylić nie tylko poza Krasnik, ale i z domu. A jedynie własnych kopyt dobrze podkutych zmuszony byłbyś uzywac co by troche świata zobaczyc. I w kierunkach w jakich ty jezdzisz nie ogladasz się , zeby stawiali ci autostrady, a jedynie oczekujesz dobrych warunków do jazdy. To czego w stosunku do oczekiwan innych wysuwasz swoje złosliwości.

Mimo wszystko z pozycji Piask nie do tego stopnia nowo budowany kościół jest centrum kraśnika, co dla pisowczyków rezydencja na zadupiu ich duchowego i fizycznego przewodnia.
I te uliczne dogodnosci jakimi ci sie wydaja Koszarowa i Chopina ze wzgledu na swoją specyfikę tworzyły raczej ulice dojazdowe do znajdujących sie przy nich obiektów. Jednak przewaząjącej większosci kierowców bardziej odpowiada korzystanie z dróg, w którym mają niczym nie ograniczony skręt czy tez właczenie sie do ruchu, oraz płynna jazda gładką, niezastawiną dwupasmową Faustyny niz czekanie na wiekszej ilości skrzyzowan, wolniejsza jazda weżymi ulicami, po których piesi przechodza w róznych miejscach i ruch wahadłowy w przypadku zaparkowanych aut.
[quote name='gość' timestamp='1314654648' post='521847']


Nie. To jest ryzyko twojego zrytego umysłu. Wystarczy mieć już IQ rzędu temperatury pokojowej, by wiedzieć, iż w polu nie dostanie się pozwolenia na budowę Większość domów na ul. Kwiatkowickiej już stała w czasie, kiedy 30% obecnego Kraśnika Fabrycznego jeszcze nie było (budynki mają po 30 lat i więcej).Ul. Kwiatkowicka krzyżuje się z ul. Przemysłową, i ul. Wojskową (a z tą krzyżuje się planowana S-19). Jednak wi... rozwiń
Avatar
gość / 29 sierpnia 2011 o 23:50
0
Można dużo prościej dojechać do wielu miejsc na fabrycznym, do cmentarza.[/quote]

Czy np. mieszkańcy ul. Słowackiego, Al. Niepodległości, czy ul. Grunwaldzkiej jeżdżą nią na cmentarz ?

To jest ryzyko budowania sie w polu. [/quote]

Nie. To jest ryzyko twojego zrytego umysłu. Wystarczy mieć już IQ rzędu temperatury pokojowej, by wiedzieć, iż w polu nie dostanie się pozwolenia na budowę Większość domów na ul. Kwiatkowickiej już stała w czasie, kiedy 30% obecnego Kraśnika Fabrycznego jeszcze nie było (budynki mają po 30 lat i więcej).

Ale nie ma innych uliczek, które by do niej dochodziły, tworząc skrzyzowania przez co mogła by byc drogą zbiorczą. I tym sposobem pozostaje jej byc taka lokalną


Ul. Kwiatkowicka krzyżuje się z ul. Przemysłową, i ul. Wojskową (a z tą krzyżuje się planowana S-19). Jednak wiedza ta, jak widać pewnej mieszkańce Piask (robiącej za "autorytet" we wszystkim na forum) jest obca...

[quote]Czy przypadkiem tym wygwizdowem nie jest cmentarz i kolonia wyznianka i dalej poprzez inne wyznice az do Dzieżkowic mozna dojechać albo w drugim kierunku przez Suchyn do Starego?


Ot - aglomeracje (miejscowości Wyżnica i Wyżnianka piszemy przez duże "W"). Może zbudujesz tam autostradę ?

[quote]Do tego przez długie lata, dopóki nie zrobiono ulicy Faustyny była podrzędną uliczką służącą tylko okolicznym mieszkancom.


Jasne. O takich dogodnościach jak skrzyżowanie z ul. Koszarową , czy z ul. Chopina (dojazd do szpitala) zapomniałaś napisać. Ale cóż - z perspektywy Piask centrum Kraśnika to nowobudowany kościół ...
rozwiń
Avatar
Marysieńka / 29 sierpnia 2011 o 21:37
0
[quote name='Paweł' timestamp='1314644365' post='521732']
Pani Marysieńko, pierwszego września proszę odwiedzić przedszkole, dział maluchów. Tam spotka Pani słuchaczy na swoim poziomie intelektualnym.
[/quote]
Tez bym potrafiła taką radą sypnąć na niewgodne fakty, którym nie da sie zaprzeczyc.
Avatar
Paweł / 29 sierpnia 2011 o 20:59
0
Pani Marysieńko, pierwszego września proszę odwiedzić przedszkole, dział maluchów. Tam spotka Pani słuchaczy na swoim poziomie intelektualnym.
Avatar
Marysieńka / 29 sierpnia 2011 o 17:34
0
[quote name='gość' timestamp='1314562626' post='520975']
Jasne. Lokalną drogę osiedlową o szerokości drogi krajowej (z poboczmi) kończącą się na polu ...Vivat budowniczy Marysieńka !!!I tu powoli dochodzimy do sedna sprawy: kto z lokalnych VIP-ów ma tam działkę/ jest pobudowany ?

P.S. Wcale się nie dziwię młodzieży, że na tej szerokiej, pustej szosie urządza sobie przejażdżki.
[/quote]
No to ja jeszcze raz proponuję zapoznac sie z wymaganiami technicznymi dla poszczególnych klas dróg. I tych fdomów przy tej ulicy jest więcej niz 10, a mijało sie z sensem, w miejscach , gdzie nie ma zabudowan robić wężej, a potem poszerzac i tak na przemian. Tym bardziej, ze to sa juz chyba działki budowlane i jest duze prawdopodobienstwo, ze z czasem będa sie zapełniac.
Nawet jesli ta droga powstała ze wzgledu na mieszkajacych przy niej Vipów. Na tyle samochodów co teraz jezdzi, wszystkie drogi powinny powinny odpowiadać takim standardom. Przeciez i tak drogi buduje sie zaleznie od ich opłacalnosci. I tak jest wszedzie, ze w pierwszej kolenosci powstana tam, gdzie zamieszkuje wieksza ilosc ludzi.I chyba problemu nie powinno byc, skoro nastąpiła zmiana VIPów i teraz im sie drogi buduje.Tylko jak na moje oko, cały problem polega na tym, ze zgodnie z prawem na Kwiatkowickiej nie da się takiej drogi zbudowac jaka powstała na Granicznej. I stąd ten ból.

I Graniczna nie jest jedyną, którą młodziez upodobała do swoich szybkich przejazdzek. Bo to samo mamy na wyremontoanej tak samo szerokiej Kolejowej. Swego czasu była w ten sposób wykorzystywana Budzynska, pomimo, ze tam nie ma tak szeroko.Ale gładkosc nawierzchni kusi. To jedynym pocieszeniem moze byc, ze na Granicznej z czasem porobią sie dziury, to i młodzież przerzuci sie na nowsze, lepsze i równiejsze np. taką Kwiatkowicką.
I dziwi mnie tylko jedn, ze na Granicznej klekoczące studzienki im nie przeszkadzają.
[quote name='gość' timestamp='1314562626' post='520975']
Jasne. Lokalną drogę osiedlową o szerokości drogi krajowej (z poboczmi) kończącą się na polu ...Vivat budowniczy Marysieńka !!!I tu powoli dochodzimy do sedna sprawy: kto z lokalnych VIP-ów ma tam działkę/ jest pobudowany ?

P.S. Wcale się nie dziwię młodzieży, że na tej szerokiej, pustej szosie urządza sobie przejażdżki.
[/quote]
No to ja jeszcze raz proponuję zapoznac sie z wymaganiami te... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant 0 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 0 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 0

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 1

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 3

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 15 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 5

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 3

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.