Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 września 2011 r.
11:31
Edytuj ten wpis

Gimnazjaliści skakali po figurach partyzantów. Sprawę bada kurator

6 68 A A
Zdjęcia jeszcze wczoraj można było oglądać na stronie internetowej Zespołu Szkół w Dzwoli. Po naszym
Zdjęcia jeszcze wczoraj można było oglądać na stronie internetowej Zespołu Szkół w Dzwoli. Po naszym

Zdjęcia gimnazjalistów z Dzwoli siedzących na ramionach partyzantów z wojennego pomnika trafiły do Internetu. Opublikowano je na... szkolnej stronie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie wiemy czy bezmyślność, głupota czy zła wola wychowawczyni i dyrektora Zespołu Szkół w Dzwoli (powiat janowski-red.) doprowadziła do tego, że rozwydrzona młodzież skakała po kilkunastometrowym pomniku upamiętniającym jedną z największych bitew partyzanckich na Porytowym Wzgórzu w Lasach Janowskich – oburzają się autorzy skargi skierowanej do Kuratorium Oświaty w Lublinie.

– Uczniowie skakali po głowach przedstawiających poległych partyzantów, które znajdują się ok. 5 metrów nad ziemią. Robili sobie przy tym pamiątkowe zdjęcia, które można oglądać na stronie internetowej szkoły – opisują "oburzeni rodzice i mieszkańcy pamiętający czasy, kiedy szanowano pamięć poległych żołnierzy”.

Przypominają jednocześnie, że znieważanie pomników jest karane.

12 września 12-osobowa grupa gimnazjalistów z III klasy razem z nauczycielką wybrała się na wycieczkę rowerową do Szklarni. "Na rajdzie rozpaliliśmy ognisko i wszyscy świetnie się bawili” – czytamy na stronie internetowej szkoły. Po drodze młodzi ludzie zatrzymali się przy pomniku upamiętniającym walkę z II wojny światowej, gdzie powstały kontrowersyjne zdjęcia.

– Ta wycieczka to typowy przykład jak nie należy prowadzić zajęć z młodzieżą. To antylekcja historii i patriotyzmu – wzburzają się mieszkańcy Dzwoli.

O zachowaniu gimnazjalistów dyrektor szkoły dowiedział się od nas. – Oczywiście, że takie zachowanie nie powinno mieć miejsca. Jest naganne – denerwuje się Stanisław Rawski, dyrektor Zespołu Szkół w Dzwoli im. Bohaterów Września 1939.


Nie wiedział też, że zdjęcia znalazły się w Internecie.

– Nie jestem w stanie wszystkiego upilnować – tłumaczy Rawski. –To jest ewidentny błąd nauczyciela, który umieścił te zdjęcia na stronie. Powinien się zastanowić, co publikuje. Nie ma na to żadnego usprawiedliwienia

Sprawę zbada kuratorium oświaty.

– Przeprowadzimy kontrolę w szkole – zapowiada Krzysztof Babisz, kurator oświaty w Lublinie. – Sprawdzimy te informacje.

Na razie kurator nie chce komentować opisanych przez rodziców wydarzeń. – Sprawa jest dość nietypowa. Wcześniej wszystko musimy wyjaśnić.

Po naszym telefonie zdjęcia zniknęły z Internetu. Dyrektor spotkał się zarówno z uczniami jak i ich rodzicami. – Na temat miejsc pamięci rozmawiano na lekcji wychowawczej – zapewnia dyrektor szkoły.

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Skoczny uczeń / 19 października 2011 o 18:17
0
' skoczny uczen ' dzien dobry , to jeden z uczniow ktorzy skakali i mowie , ze jesteśmy ku*** niewinni .!!!
Avatar
też były uczeń / 27 września 2011 o 14:01
0
[quote name='były uczeń' timestamp='1317119149' post='540827']
Ci co tak psioczą na poprzedni ustrój mogą sprawdzić co nasza dyrekcja i niektórzy nauczyciele robili za tzw.komuny.W jakich partiach byli w jakich organizacjach i od kiedy do kiedy.Teraz ubierają się w piórka "ludowców" bo to pasuje i tu się robi karierę a co było kiedyś?Kwity w gminie wszystkich jeszcze są.W archiwum można ciekawe rzeczy poczytać nawet protokoły z zebrań PZPR.ZMS.ZSL...
Panowie i panie kameleony nie podskakujcie bo wam się trzeba zrobić rachunek sumienia.
[/quote]
Ta cała gmina to ten sam układ tylko przefarbowany. Dlatego Panu Dyrektorowi nic nie grozi bo jest pod ochroną kolegi. Jak to mówią "rączka, rączkę myje bo obie brudne".
[quote name='były uczeń' timestamp='1317119149' post='540827']
Ci co tak psioczą na poprzedni ustrój mogą sprawdzić co nasza dyrekcja i niektórzy nauczyciele robili za tzw.komuny.W jakich partiach byli w jakich organizacjach i od kiedy do kiedy.Teraz ubierają się w piórka "ludowców" bo to pasuje i tu się robi karierę a co było kiedyś?Kwity w gminie wszystkich jeszcze są.W archiwum można ciekawe rzeczy poczytać nawet protokoły z zebrań PZPR.ZMS.ZSL...
Panowie i panie rozwiń
Avatar
były uczeń / 27 września 2011 o 12:25
0
[quote name='były uczeń' timestamp='1317103860' post='540739']
To jeżeli tak, to ponad połowa nauczycieli w Dzwoli z Panem Dyrektorem na czele zdobyła wykształcenie za komuny. Idąc Twoim tokiem myslenia to powinni oddać dyplomy wyższej uczelni, bo uczyli się komuny. A tak swoją drogą, czy przypadkiem w cieniu tego pomnika Dyrektor nie był kilaka krotnie odznaczany i wyróżniany. Coś mi sie widzi, że tak. W związku z powyższym Twój tekst nie ma racji bytu. Chwała Bohaterom.
[/quote]
Ci co tak psioczą na poprzedni ustrój mogą sprawdzić co nasza dyrekcja i niektórzy nauczyciele robili za tzw.komuny.W jakich partiach byli w jakich organizacjach i od kiedy do kiedy.Teraz ubierają się w piórka "ludowców" bo to pasuje i tu się robi karierę a co było kiedyś?Kwity w gminie wszystkich jeszcze są.W archiwum można ciekawe rzeczy poczytać nawet protokoły z zebrań PZPR.ZMS.ZSL...
Panowie i panie kameleony nie podskakujcie bo wam się trzeba zrobić rachunek sumienia.
[quote name='były uczeń' timestamp='1317103860' post='540739']
To jeżeli tak, to ponad połowa nauczycieli w Dzwoli z Panem Dyrektorem na czele zdobyła wykształcenie za komuny. Idąc Twoim tokiem myslenia to powinni oddać dyplomy wyższej uczelni, bo uczyli się komuny. A tak swoją drogą, czy przypadkiem w cieniu tego pomnika Dyrektor nie był kilaka krotnie odznaczany i wyróżniany. Coś mi sie widzi, że tak. W związku z powyższym Twój tekst nie ma racji bytu. Chwała Bohaterom.
[/quote]
Ci... rozwiń
Avatar
były uczeń / 27 września 2011 o 08:11
0
[quote name='skwarek' timestamp='1317038510' post='540494']
Odnoszę wrażenie że cała sprawa ma znamiona prowokacji przeciw dyr. Rawskiemu. A może się mylę ? Bo głupi i stronniczy jest tekst artykułu. Ten pomnik nie przedstawia poległych partyzantów tylko idących do walki. To pomnik BOLSZEWICKICH partyzantów, z ruskimi gwiazdami na czapach i orzełkami PRL-owskimi, co przynieśli komunistyczne zniewolenie powojennej Polsce i niszczyli niepodległościowe AK-owskie podziemie. Faktem też jest, że dzieci na wycieczce szkolnej zdecydowanie nie powinny wchodzić na taki "pomnik" /m.in ze względów bezpieczeństwa/. Porytowe Wzgórze to było za komuny miejsce spędów PZPRowskich towarzyszy co to: "wicie, rozumicie". Widać bolszewicki nurt w obecnej Polsce ma się dobrze, a może nawet jeszcze lepiej ? I chronią swoje "sanktuaria"? W końcu pod Warszawą postawiono pomnik bolszewickiej zarazy z 1920 roku.. W Nowym Sączu, w Białymstoku nie da się usunąć "pomników armii sowieckiej
[/quote]
To jeżeli tak, to ponad połowa nauczycieli w Dzwoli z Panem Dyrektorem na czele zdobyła wykształcenie za komuny. Idąc Twoim tokiem myslenia to powinni oddać dyplomy wyższej uczelni, bo uczyli się komuny. A tak swoją drogą, czy przypadkiem w cieniu tego pomnika Dyrektor nie był kilaka krotnie odznaczany i wyróżniany. Coś mi sie widzi, że tak. W związku z powyższym Twój tekst nie ma racji bytu. Chwała Bohaterom.
[quote name='skwarek' timestamp='1317038510' post='540494']
Odnoszę wrażenie że cała sprawa ma znamiona prowokacji przeciw dyr. Rawskiemu. A może się mylę ? Bo głupi i stronniczy jest tekst artykułu. Ten pomnik nie przedstawia poległych partyzantów tylko idących do walki. To pomnik BOLSZEWICKICH partyzantów, z ruskimi gwiazdami na czapach i orzełkami PRL-owskimi, co przynieśli komunistyczne zniewolenie powojennej Polsce i niszczyli niepodległościowe AK-owskie podziemie. Faktem też jest, że dzieci na wycieczce sz... rozwiń
Avatar
maksymilian / 26 września 2011 o 14:31
0
[quote name='jan' timestamp='1316893882' post='539889']
Chwała Bogu ze to pomnik polskich partyzantów bo gdyby inny toby była afera międzynarodowa.

Uważam ze to wygłup młodzie ży i powinna ponieść tego konsekwencje, nie wiem gzdzie była wychowawczyni i opiekunka rajdu jednocześnie że w porę nie interweniowała.
Ale obarczanie winą dyrektora to bzdura i jak zwykle niezawodne Kuratorium od razu leci z kontrolą.
Kiedyś było KOiW (Kuratorium Ośwoaty i Wychowania teraz KO (Kuratorium Oświaty) widać od razu na co państwo sobie odpuściło
No ale media maja o czym pisać i mówić.
Jeśli ktoś kiedyś była na wycieczce szkolnej to wie z nie zawsze można upilonować młodzeż. A skutek takiego nagłośnienia może być taki ze nauczyciele nie będą robić wycieczek bo będą się bać skutków, a czy o to chodzi.
[/quote]

To nie polscy partyzanci tylko BOLSZEWICY !!!
[quote name='jan' timestamp='1316893882' post='539889']
Chwała Bogu ze to pomnik polskich partyzantów bo gdyby inny toby była afera międzynarodowa.

Uważam ze to wygłup młodzie ży i powinna ponieść tego konsekwencje, nie wiem gzdzie była wychowawczyni i opiekunka rajdu jednocześnie że w porę nie interweniowała.
Ale obarczanie winą dyrektora to bzdura i jak zwykle niezawodne Kuratorium od razu leci z kontrolą.
Kiedyś było KOiW (Kuratorium Ośwoaty i Wychowania teraz KO (Kuratorium Oświat... rozwiń
Avatar
stach / 26 września 2011 o 14:27
0
"patriota" to co piszesz, świadczy o wykształceniu niepełnym podstawowym i miłości do komuny, która dała prostym ale wiernym znakowi Sierpa i Młota, szybki awans społeczny oraz talon na ciągnik, cement i możliwość życia z socjału. Wieś nasycona była ORMOwcami. I to ci się podoba ? Taki "wiejski bolszewik"?
Piszesz że ginęli wasi z lasów, wasi czyli kto? Ci co strzelali w Puziowych Dołach, Kiełbasa i jego banda?, Gwardia Ludowa?, czy inna czerwona granda ?
To se ne wrati , jak mówią w Czechach. Porytowe Wzgórze to symbol bolszewickiej ekspansji
"patriota" to co piszesz, świadczy o wykształceniu niepełnym podstawowym i miłości do komuny, która dała prostym ale wiernym znakowi Sierpa i Młota, szybki awans społeczny oraz talon na ciągnik, cement i możliwość życia z socjału. Wieś nasycona była ORMOwcami. I to ci się podoba ? Taki "wiejski bolszewik"?
Piszesz że ginęli wasi z lasów, wasi czyli kto? Ci co strzelali w Puziowych Dołach, Kiełbasa i jego banda?, Gwardia Ludowa?, czy inna czerwona granda ?
To se ne wrati , jak mówią w Czechach. Porytowe Wzgórz... rozwiń
Avatar
crx / 26 września 2011 o 14:23
0
Będę waszą nadzieją,gdy zwątpicie już we wszystkich i we wszystko!Ale to jeszcze nie czas...!!!Wtedy pojawię się ja.....:-)
Avatar
stan / 26 września 2011 o 14:13
0
[quote name='patriota' timestamp='1316638892' post='537576']
ty narodowiec gdyby nie partyzanci i armia radziecka to byś nie miał okazji do napisania tych idiotyzmów.Nie byłoby cie na świecie bo twoich rodziców i dziadków spalono by w krematoriach.To że zginęło w Polsce 6 milionów ludzi zamordowanych przez hitlerowców - zbrodniarzy to dla ciebie nic nie znaczy. A kto pogonił hitlerowców do Berlina ? Anglicy ? Amerykanie ? Francuzi ? Ich to g...o obchodziło. Robili interesy w Zachodniej Europie i Stanach. A tu ginęli nasi z Lasów Janowskich i pomagający im partyzanci radzieccy. Gdzie byli wtedy ci twoi sojusznicy z zachodu ?
Takich jak ty powinno się omijać z daleka. A o wychowaniu młodzieży to wiesz tyle co twoja świnia o astronomii.Jest jeszcze inna opcja.Jesteś kolesiem dyrektora i tu na tym forum nieudolnie próbujesz odwrócić uwagę od rzeczywiście głupiej wpadki nauczycieli. Zdarza się. Ale trzeba przeprosić i poprawić się a nie pisać na forum idiotyzmy.
[/quote]
[quote name='patriota' timestamp='1316638892' post='537576']
ty narodowiec gdyby nie partyzanci i armia radziecka to byś nie miał okazji do napisania tych idiotyzmów.Nie byłoby cie na świecie bo twoich rodziców i dziadków spalono by w krematoriach.To że zginęło w Polsce 6 milionów ludzi zamordowanych przez hitlerowców - zbrodniarzy to dla ciebie nic nie znaczy. A kto pogonił hitlerowców do Berlina ? Anglicy ? Amerykanie ? Francuzi ? Ich to g...o obchodziło. Robili interesy w Zachodniej Europie i Stanach. A tu gi... rozwiń
Avatar
skwarek / 26 września 2011 o 14:01
0
Odnoszę wrażenie że cała sprawa ma znamiona prowokacji przeciw dyr. Rawskiemu. A może się mylę ? Bo głupi i stronniczy jest tekst artykułu. Ten pomnik nie przedstawia poległych partyzantów tylko idących do walki. To pomnik BOLSZEWICKICH partyzantów, z ruskimi gwiazdami na czapach i orzełkami PRL-owskimi, co przynieśli komunistyczne zniewolenie powojennej Polsce i niszczyli niepodległościowe AK-owskie podziemie. Faktem też jest, że dzieci na wycieczce szkolnej zdecydowanie nie powinny wchodzić na taki "pomnik" /m.in ze względów bezpieczeństwa/. Porytowe Wzgórze to było za komuny miejsce spędów PZPRowskich towarzyszy co to: "wicie, rozumicie". Widać bolszewicki nurt w obecnej Polsce ma się dobrze, a może nawet jeszcze lepiej ? I chronią swoje "sanktuaria"? W końcu pod Warszawą postawiono pomnik bolszewickiej zarazy z 1920 roku.. W Nowym Sączu, w Białymstoku nie da się usunąć "pomników armii sowieckiej
Odnoszę wrażenie że cała sprawa ma znamiona prowokacji przeciw dyr. Rawskiemu. A może się mylę ? Bo głupi i stronniczy jest tekst artykułu. Ten pomnik nie przedstawia poległych partyzantów tylko idących do walki. To pomnik BOLSZEWICKICH partyzantów, z ruskimi gwiazdami na czapach i orzełkami PRL-owskimi, co przynieśli komunistyczne zniewolenie powojennej Polsce i niszczyli niepodległościowe AK-owskie podziemie. Faktem też jest, że dzieci na wycieczce szkolnej zdecydowanie nie powinny wchodzić na taki "pomnik" /m.in ze względów bezp... rozwiń
Avatar
mieszkaniec Dzwoli / 26 września 2011 o 08:48
0
"Nie wiedział też, że zdjęcia znalazły się w Internecie." zwolnić takiego dyrektora to jakaś niemota i jak widać nic nie wie co dzieje się w szkole. A gdzie sługusy co wszystko donoszą pewnie w szatni przeglądają kieszenie.
Avatar
Skoczny uczeń / 19 października 2011 o 18:17
0
' skoczny uczen ' dzien dobry , to jeden z uczniow ktorzy skakali i mowie , ze jesteśmy ku*** niewinni .!!!
Avatar
też były uczeń / 27 września 2011 o 14:01
0
[quote name='były uczeń' timestamp='1317119149' post='540827']
Ci co tak psioczą na poprzedni ustrój mogą sprawdzić co nasza dyrekcja i niektórzy nauczyciele robili za tzw.komuny.W jakich partiach byli w jakich organizacjach i od kiedy do kiedy.Teraz ubierają się w piórka "ludowców" bo to pasuje i tu się robi karierę a co było kiedyś?Kwity w gminie wszystkich jeszcze są.W archiwum można ciekawe rzeczy poczytać nawet protokoły z zebrań PZPR.ZMS.ZSL...
Panowie i panie kameleony nie podskakujcie bo wam się trzeba zrobić rachunek sumienia.
[/quote]
Ta cała gmina to ten sam układ tylko przefarbowany. Dlatego Panu Dyrektorowi nic nie grozi bo jest pod ochroną kolegi. Jak to mówią "rączka, rączkę myje bo obie brudne".
[quote name='były uczeń' timestamp='1317119149' post='540827']
Ci co tak psioczą na poprzedni ustrój mogą sprawdzić co nasza dyrekcja i niektórzy nauczyciele robili za tzw.komuny.W jakich partiach byli w jakich organizacjach i od kiedy do kiedy.Teraz ubierają się w piórka "ludowców" bo to pasuje i tu się robi karierę a co było kiedyś?Kwity w gminie wszystkich jeszcze są.W archiwum można ciekawe rzeczy poczytać nawet protokoły z zebrań PZPR.ZMS.ZSL...
Panowie i panie rozwiń
Avatar
były uczeń / 27 września 2011 o 12:25
0
[quote name='były uczeń' timestamp='1317103860' post='540739']
To jeżeli tak, to ponad połowa nauczycieli w Dzwoli z Panem Dyrektorem na czele zdobyła wykształcenie za komuny. Idąc Twoim tokiem myslenia to powinni oddać dyplomy wyższej uczelni, bo uczyli się komuny. A tak swoją drogą, czy przypadkiem w cieniu tego pomnika Dyrektor nie był kilaka krotnie odznaczany i wyróżniany. Coś mi sie widzi, że tak. W związku z powyższym Twój tekst nie ma racji bytu. Chwała Bohaterom.
[/quote]
Ci co tak psioczą na poprzedni ustrój mogą sprawdzić co nasza dyrekcja i niektórzy nauczyciele robili za tzw.komuny.W jakich partiach byli w jakich organizacjach i od kiedy do kiedy.Teraz ubierają się w piórka "ludowców" bo to pasuje i tu się robi karierę a co było kiedyś?Kwity w gminie wszystkich jeszcze są.W archiwum można ciekawe rzeczy poczytać nawet protokoły z zebrań PZPR.ZMS.ZSL...
Panowie i panie kameleony nie podskakujcie bo wam się trzeba zrobić rachunek sumienia.
[quote name='były uczeń' timestamp='1317103860' post='540739']
To jeżeli tak, to ponad połowa nauczycieli w Dzwoli z Panem Dyrektorem na czele zdobyła wykształcenie za komuny. Idąc Twoim tokiem myslenia to powinni oddać dyplomy wyższej uczelni, bo uczyli się komuny. A tak swoją drogą, czy przypadkiem w cieniu tego pomnika Dyrektor nie był kilaka krotnie odznaczany i wyróżniany. Coś mi sie widzi, że tak. W związku z powyższym Twój tekst nie ma racji bytu. Chwała Bohaterom.
[/quote]
Ci... rozwiń
Avatar
były uczeń / 27 września 2011 o 08:11
0
[quote name='skwarek' timestamp='1317038510' post='540494']
Odnoszę wrażenie że cała sprawa ma znamiona prowokacji przeciw dyr. Rawskiemu. A może się mylę ? Bo głupi i stronniczy jest tekst artykułu. Ten pomnik nie przedstawia poległych partyzantów tylko idących do walki. To pomnik BOLSZEWICKICH partyzantów, z ruskimi gwiazdami na czapach i orzełkami PRL-owskimi, co przynieśli komunistyczne zniewolenie powojennej Polsce i niszczyli niepodległościowe AK-owskie podziemie. Faktem też jest, że dzieci na wycieczce szkolnej zdecydowanie nie powinny wchodzić na taki "pomnik" /m.in ze względów bezpieczeństwa/. Porytowe Wzgórze to było za komuny miejsce spędów PZPRowskich towarzyszy co to: "wicie, rozumicie". Widać bolszewicki nurt w obecnej Polsce ma się dobrze, a może nawet jeszcze lepiej ? I chronią swoje "sanktuaria"? W końcu pod Warszawą postawiono pomnik bolszewickiej zarazy z 1920 roku.. W Nowym Sączu, w Białymstoku nie da się usunąć "pomników armii sowieckiej
[/quote]
To jeżeli tak, to ponad połowa nauczycieli w Dzwoli z Panem Dyrektorem na czele zdobyła wykształcenie za komuny. Idąc Twoim tokiem myslenia to powinni oddać dyplomy wyższej uczelni, bo uczyli się komuny. A tak swoją drogą, czy przypadkiem w cieniu tego pomnika Dyrektor nie był kilaka krotnie odznaczany i wyróżniany. Coś mi sie widzi, że tak. W związku z powyższym Twój tekst nie ma racji bytu. Chwała Bohaterom.
[quote name='skwarek' timestamp='1317038510' post='540494']
Odnoszę wrażenie że cała sprawa ma znamiona prowokacji przeciw dyr. Rawskiemu. A może się mylę ? Bo głupi i stronniczy jest tekst artykułu. Ten pomnik nie przedstawia poległych partyzantów tylko idących do walki. To pomnik BOLSZEWICKICH partyzantów, z ruskimi gwiazdami na czapach i orzełkami PRL-owskimi, co przynieśli komunistyczne zniewolenie powojennej Polsce i niszczyli niepodległościowe AK-owskie podziemie. Faktem też jest, że dzieci na wycieczce sz... rozwiń
Avatar
maksymilian / 26 września 2011 o 14:31
0
[quote name='jan' timestamp='1316893882' post='539889']
Chwała Bogu ze to pomnik polskich partyzantów bo gdyby inny toby była afera międzynarodowa.

Uważam ze to wygłup młodzie ży i powinna ponieść tego konsekwencje, nie wiem gzdzie była wychowawczyni i opiekunka rajdu jednocześnie że w porę nie interweniowała.
Ale obarczanie winą dyrektora to bzdura i jak zwykle niezawodne Kuratorium od razu leci z kontrolą.
Kiedyś było KOiW (Kuratorium Ośwoaty i Wychowania teraz KO (Kuratorium Oświaty) widać od razu na co państwo sobie odpuściło
No ale media maja o czym pisać i mówić.
Jeśli ktoś kiedyś była na wycieczce szkolnej to wie z nie zawsze można upilonować młodzeż. A skutek takiego nagłośnienia może być taki ze nauczyciele nie będą robić wycieczek bo będą się bać skutków, a czy o to chodzi.
[/quote]

To nie polscy partyzanci tylko BOLSZEWICY !!!
[quote name='jan' timestamp='1316893882' post='539889']
Chwała Bogu ze to pomnik polskich partyzantów bo gdyby inny toby była afera międzynarodowa.

Uważam ze to wygłup młodzie ży i powinna ponieść tego konsekwencje, nie wiem gzdzie była wychowawczyni i opiekunka rajdu jednocześnie że w porę nie interweniowała.
Ale obarczanie winą dyrektora to bzdura i jak zwykle niezawodne Kuratorium od razu leci z kontrolą.
Kiedyś było KOiW (Kuratorium Ośwoaty i Wychowania teraz KO (Kuratorium Oświat... rozwiń
Avatar
stach / 26 września 2011 o 14:27
0
"patriota" to co piszesz, świadczy o wykształceniu niepełnym podstawowym i miłości do komuny, która dała prostym ale wiernym znakowi Sierpa i Młota, szybki awans społeczny oraz talon na ciągnik, cement i możliwość życia z socjału. Wieś nasycona była ORMOwcami. I to ci się podoba ? Taki "wiejski bolszewik"?
Piszesz że ginęli wasi z lasów, wasi czyli kto? Ci co strzelali w Puziowych Dołach, Kiełbasa i jego banda?, Gwardia Ludowa?, czy inna czerwona granda ?
To se ne wrati , jak mówią w Czechach. Porytowe Wzgórze to symbol bolszewickiej ekspansji
"patriota" to co piszesz, świadczy o wykształceniu niepełnym podstawowym i miłości do komuny, która dała prostym ale wiernym znakowi Sierpa i Młota, szybki awans społeczny oraz talon na ciągnik, cement i możliwość życia z socjału. Wieś nasycona była ORMOwcami. I to ci się podoba ? Taki "wiejski bolszewik"?
Piszesz że ginęli wasi z lasów, wasi czyli kto? Ci co strzelali w Puziowych Dołach, Kiełbasa i jego banda?, Gwardia Ludowa?, czy inna czerwona granda ?
To se ne wrati , jak mówią w Czechach. Porytowe Wzgórz... rozwiń
Avatar
crx / 26 września 2011 o 14:23
0
Będę waszą nadzieją,gdy zwątpicie już we wszystkich i we wszystko!Ale to jeszcze nie czas...!!!Wtedy pojawię się ja.....:-)
Avatar
stan / 26 września 2011 o 14:13
0
[quote name='patriota' timestamp='1316638892' post='537576']
ty narodowiec gdyby nie partyzanci i armia radziecka to byś nie miał okazji do napisania tych idiotyzmów.Nie byłoby cie na świecie bo twoich rodziców i dziadków spalono by w krematoriach.To że zginęło w Polsce 6 milionów ludzi zamordowanych przez hitlerowców - zbrodniarzy to dla ciebie nic nie znaczy. A kto pogonił hitlerowców do Berlina ? Anglicy ? Amerykanie ? Francuzi ? Ich to g...o obchodziło. Robili interesy w Zachodniej Europie i Stanach. A tu ginęli nasi z Lasów Janowskich i pomagający im partyzanci radzieccy. Gdzie byli wtedy ci twoi sojusznicy z zachodu ?
Takich jak ty powinno się omijać z daleka. A o wychowaniu młodzieży to wiesz tyle co twoja świnia o astronomii.Jest jeszcze inna opcja.Jesteś kolesiem dyrektora i tu na tym forum nieudolnie próbujesz odwrócić uwagę od rzeczywiście głupiej wpadki nauczycieli. Zdarza się. Ale trzeba przeprosić i poprawić się a nie pisać na forum idiotyzmy.
[/quote]
[quote name='patriota' timestamp='1316638892' post='537576']
ty narodowiec gdyby nie partyzanci i armia radziecka to byś nie miał okazji do napisania tych idiotyzmów.Nie byłoby cie na świecie bo twoich rodziców i dziadków spalono by w krematoriach.To że zginęło w Polsce 6 milionów ludzi zamordowanych przez hitlerowców - zbrodniarzy to dla ciebie nic nie znaczy. A kto pogonił hitlerowców do Berlina ? Anglicy ? Amerykanie ? Francuzi ? Ich to g...o obchodziło. Robili interesy w Zachodniej Europie i Stanach. A tu gi... rozwiń
Avatar
skwarek / 26 września 2011 o 14:01
0
Odnoszę wrażenie że cała sprawa ma znamiona prowokacji przeciw dyr. Rawskiemu. A może się mylę ? Bo głupi i stronniczy jest tekst artykułu. Ten pomnik nie przedstawia poległych partyzantów tylko idących do walki. To pomnik BOLSZEWICKICH partyzantów, z ruskimi gwiazdami na czapach i orzełkami PRL-owskimi, co przynieśli komunistyczne zniewolenie powojennej Polsce i niszczyli niepodległościowe AK-owskie podziemie. Faktem też jest, że dzieci na wycieczce szkolnej zdecydowanie nie powinny wchodzić na taki "pomnik" /m.in ze względów bezpieczeństwa/. Porytowe Wzgórze to było za komuny miejsce spędów PZPRowskich towarzyszy co to: "wicie, rozumicie". Widać bolszewicki nurt w obecnej Polsce ma się dobrze, a może nawet jeszcze lepiej ? I chronią swoje "sanktuaria"? W końcu pod Warszawą postawiono pomnik bolszewickiej zarazy z 1920 roku.. W Nowym Sączu, w Białymstoku nie da się usunąć "pomników armii sowieckiej
Odnoszę wrażenie że cała sprawa ma znamiona prowokacji przeciw dyr. Rawskiemu. A może się mylę ? Bo głupi i stronniczy jest tekst artykułu. Ten pomnik nie przedstawia poległych partyzantów tylko idących do walki. To pomnik BOLSZEWICKICH partyzantów, z ruskimi gwiazdami na czapach i orzełkami PRL-owskimi, co przynieśli komunistyczne zniewolenie powojennej Polsce i niszczyli niepodległościowe AK-owskie podziemie. Faktem też jest, że dzieci na wycieczce szkolnej zdecydowanie nie powinny wchodzić na taki "pomnik" /m.in ze względów bezp... rozwiń
Avatar
mieszkaniec Dzwoli / 26 września 2011 o 08:48
0
"Nie wiedział też, że zdjęcia znalazły się w Internecie." zwolnić takiego dyrektora to jakaś niemota i jak widać nic nie wie co dzieje się w szkole. A gdzie sługusy co wszystko donoszą pewnie w szatni przeglądają kieszenie.
Zobacz wszystkie komentarze 68

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 0 0

PIŁKARSKA III LIGA Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 5 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 2

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 32 14

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 30 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 7

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!