Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

25 września 2020 r.
22:13

"Jezus stałby z nami". W Kraśniku było "tęczowe milczenie dla radnych" [ZDJĘCIA]

Autor: Zdjęcie autora aa
138 43 A A

"Jezus stałby z nami", "Miłość to nie grzech", "Mamy już dość". Z takimi hasłami przyszli na dzisiejszy protest mieszkańcy Kraśnika, który chcieli publicznie wyrazić swój sprzeciw wobec wtorkowej decyzji radnych. Chodzi o utrzymanie "stanowiska dotyczącego powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Projekt uchwały w tej sprawie złożył kraśnicki radny Paweł Kurek (Nowoczesna), który zaproponował swoim koleżankom i kolegom z rady aby wycofali się podjętego w maju 2019 r. stanowiska m.in. dlatego, że łamie prawa człowieka. Poza tym, jego zdaniem rada w obliczu zagrożenia utraty nawet 10 mln euro z tzw. funduszy norweskich z takich deklaracji powinna zrezygnować.

Tak się jednak nie stało. Głosami klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości i Wspólnego Kraśnika, miasto będzie dalej "strefą wolną od ideologii LGBT".

Dziś pod hasłem "Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika" protestowali mieszkańcy tego miasta. Byli wśród nich m.in. radni - Paweł Kurek i Jacek Michalczyk (głosowali za uchyleniem stanowiska anty-LGBT).

- Nie pozwólmy aby takie rzeczy miały miejsce w Kraśniku. Musimy protestować. Musimy robić wszystko aby Kraśnik był wolny - apelował radny Jacek Michalczyk, na wydarzeniu które rozganozował kraśniczanin Tymoteusz Kubik.

Na placu przy Centrum Kultury i Promocji, gdzie w ostatnim czasie odbywają się posiedzenia rady, mimo deszczu zebrało się wiele osób.

Organizatorzy szacują, że uczestników piątkowego protestu mogło być nawet ok. 200.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anka-anka / 25 września 2020 r. o 23:20
+34
I po co mieszać wiarę w walkę o swoją orientację? Bóg stworzył człowieka i określił kto z kim tworzy związek, staje się jednym ciałem i kto ma dzieci. Wyraźnie Pismo ST i NT wskazuje co wolno, a co ma być potępione. To nie człowiek jest problemem, a to co robi. Z jednej strony LGBT "podpiera" się JCH, a z drugiej strony odprawia mszę św. w durszlaku na głowie.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 września 2020 r. o 10:01
+17
"W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty (Jezusie) co mówisz? - Idź, a od tej chwili już nie grzesz."
Avatar
Ksawyer / 26 września 2020 r. o 07:24
+17
Nie wiem czy Jezus stałby z protestującymi w obronie LGBT, skór protestujący realizują projekt neokomunistów uformowania nowego człowieka wolnego od wszelkich ograniczeń, w tym tych wskazywanych przez Jezusa. Ktoś ubolewa nad utratą norweskich pieniędzy, którymi zdegenerowni bogactwem Norwegowie opłacają degenerację polskiej młodzieży.
Avatar
Ewa K.R / 29 września 2020 r. o 14:14
+13
__K__ jeszcze raz napiszę..Kraśnik to patologia..to że wyjechałam nie znaczy,że nie wiem co w Kraśniku się dzieje..moi przodkowie nie mają nic wspólnego z Kraśnikem..w latach 80 mówiono,że Kraśnik to jest miasto zapomniane przez Boga i tak zostało do dziś..nie wiem która literka z LGBT ciebie dotyczy,skoro tak ujadasz na tym forum w obronie czegoś co jest nie do obronienia..być może jesteś którąś z 53 płci,więc sobie bądź,bo mnie to nie interesuje,ale przestań zawracać porządnym ludziom doopę tymi swoimi wywodami nie do przetrawienia.
Avatar
poker / 27 września 2020 r. o 10:59
+10
To po ile ta woda w Kraśniku? Pan napisze, co pan załatwił panie Kurku, bo Kraśniczan nie obchodzą pańskie łóżkowe sprawy, a to, coś pan załatwił dla nich przez ten czas? Na wodzie wdarłeś się do rady, gdzie co miesiąc dostajesz nieopodatkowaną, dodatkową pensję, którą my, podatnicy ci płacimy. Jaką obniżkę ceny wody i ścieków załatwiłeś? Jeśli nic, to podaj się do dymisji: oszukałeś Kraśniczan.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 października 2020 r. o 19:42
+6
.... zachowanie homoseksualne, w swoich różnych formach, jest wyrazem nieuporządkowania i dramatycznym zaburzeniem porządku wskazanage za własciwy przez Boga.  Sytuacja, kiedy to zarówno młodzi, jak i starzy domagają się arogancko, by Lot wydał im gości w celu wykorzystania seksualnego, postrzegana jest przez natchnionego autora jako szczyt zepsucia, które wymaga radykalnej interwencji. No i Sodoma padła...
Avatar
poker / 26 września 2020 r. o 13:32
+5
Strefy wolne od LGBT, i te całe karty praw rodzin, to są elementem Doktryny Kremla. Mówiła o tym na ostatnim psoiedzeniu Rady Kraśnika posłanka Joanna Mucha.
 To ta co mówiła, że starzy ludzie chodzą do lekarza, bo im się w domu nudzi? Weź rozbieg w walnij w ścianę barankiem, może ci głupota przejdzie.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 września 2020 r. o 10:13
+5
SODOMA tez byla miastem wolnym os homofobii.... rezultat ich P0stepu mógł byc tylko jeden.
Avatar
Malgorzata Goska / 26 września 2020 r. o 19:45
+3
Jestescie żałosni LGBT zawsze byli, są i będa i żadne zakazy i nakazy tego nie zmienią a radni z Krasnika to pisowcy przeciez to czego sie od nich spodziewac oni wszyscy i ich elektorat to nadaja sie do psychiatryka, ciemnota, zabobon chamstwo , prostactwo i buraki!!!!!
Avatar
kula_shaker / 26 września 2020 r. o 16:18
+3
Bardzo mądre przedsięwzięcie, podobnie jak uchwała przeciw 5G, podpierana wypowiedzią jakiegoś fachowca, który twierdzi, że 5 G wypala jajniki kobietom , co prawda w trzecim pokoleniu, ale zawsze. Super radni. Tak trzymać, nikt nie dba w całym kraju o swoich mieszkańców, jak wy.
Avatar
___K___ / 9 października 2020 r. o 14:00
+1
.... zachowanie homoseksualne, w swoich różnych formach, jest wyrazem nieuporządkowania i dramatycznym zaburzeniem porządku wskazanage za własciwy przez Boga.       Sytuacja, kiedy to zarówno młodzi, jak i starzy domagają się arogancko, by Lot wydał im gości w celu wykorzystania seksualnego, postrzegana jest przez natchnionego autora jako szczyt zepsucia, które wymaga radykalnej interwencji. No i Sodoma padła...
Prosiłem cię - skończ z tą propagandą mitologii. Chcesz, to sobie w to wierz, ale nie podawaj tego jako prawdy i faktów.
Prosiłem cię - skończ z tą propagandą mitologii. Chcesz, to sobie w to wierz, ale nie podawaj tego jako prawdy i faktów. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 października 2020 r. o 19:42
+6
.... zachowanie homoseksualne, w swoich różnych formach, jest wyrazem nieuporządkowania i dramatycznym zaburzeniem porządku wskazanage za własciwy przez Boga.  Sytuacja, kiedy to zarówno młodzi, jak i starzy domagają się arogancko, by Lot wydał im gości w celu wykorzystania seksualnego, postrzegana jest przez natchnionego autora jako szczyt zepsucia, które wymaga radykalnej interwencji. No i Sodoma padła...
Avatar
___K___ / 29 września 2020 r. o 16:41
-22
 Trzeba mocno przeciwstawiać się ideologii gender / LGBT, która jest zła, jest odmianą marksizmu. A jak wiadomo najgorszy był na ziemi skrajnie lewicowy nazizm i komunizm to one łącznie zgładziły ponad 200 mln ludzi, a to były również systemy marksistowskie i tego nic nie przebije od czasu Chrystusa. Tak trzeba jeszcze jeszcze wspomnieć że codziennie marksiści, islamiści i wszelkiego rodzaju dzicy i czerwoni mordercy mordują setki chrześcijan w imię marksizmu lub szariatu.  
Przejrzyj sobie polskie statystyki dotyczące morderstw, zabójstw za kierownicą po pijaku, ofiar nożowników, i wielu innych przestęptw. Pewnie będzie dla ciebie szokiem, gdy napiszę, że większość z nich popoełnili chrześcijanie i to bez żadnej ideologii.
Przejrzyj sobie polskie statystyki dotyczące morderstw, zabójstw za kierownicą po pijaku, ofiar nożowników, i wielu innych przestęptw. Pewnie będzie dla ciebie szokiem, gdy napiszę, że większość z nich popoełnili chrześcijanie i to bez żadnej ideologii. rozwiń
Avatar
___K___ / 29 września 2020 r. o 14:39
-22
__K__ jeszcze raz napiszę..Kraśnik to patologia..to że wyjechałam nie znaczy,że nie wiem co w Kraśniku się dzieje..moi przodkowie nie mają nic wspólnego z Kraśnikem..w latach 80 mówiono,że Kraśnik to jest miasto zapomniane przez Boga i tak zostało do dziś..nie wiem która literka z LGBT ciebie dotyczy,skoro tak ujadasz na tym forum w obronie czegoś co jest nie do obronienia..być może jesteś którąś z 53 płci,więc sobie bądź,bo mnie to nie interesuje,ale przestań zawracać porządnym ludziom doopę tymi swoimi wywodami nie do przetrawienia.
Żądna z literek LGBT mnie nie dotyczy. Jestem jednak otwartym człowiekiem i nie widzę pwoodu, dla którego miałbym dyskryminować jakichkolwiek ludzi z powodu ich orientacji seksualnej. To płytkie i ocierające się o faszyzm podejście. A na forum, dziecinko, nie ujadam, tylko piszę podpierając się rozsądkiem i sprawiedliwością społeczną. I krytykuję to, co uważam za złe. Ty wyzywasz mieszkańców Kraśnika od patologii - jakim prawem? Znasz wszystkich? Ja znam trochę ludzi z Kraśnika i wiem, że to bardzo różnorodna zbiorowość. Ale nigdy nie skrytykowałbym wszystkich, bo nie zwykłem stosować odpowiedzialności zbiorowej. Nawet - choć trudno w to uwierzyć - wśród wyborców PiSu są rozsądne jednostki. I kto powiedział, że niby jesteś porządnym człowiekiem? To tylko twoja własna opinia.
Żądna z literek LGBT mnie nie dotyczy. Jestem jednak otwartym człowiekiem i nie widzę pwoodu, dla którego miałbym dyskryminować jakichkolwiek ludzi z powodu ich orientacji seksualnej. To płytkie i ocierające się o faszyzm podejście. A na forum, dziecinko, nie ujadam, tylko piszę podpierając się rozsądkiem i sprawiedliwością społeczną. I krytykuję to, co uważam za złe. Ty wyzywasz mieszkańców Kraśnika od patologii - jakim prawem? Znasz wszystkich? Ja znam trochę ludzi z Kraśnika i wiem, że to bardzo różnorodna zbiorowość. Ale n... rozwiń
Avatar
Ewa K.R / 29 września 2020 r. o 14:14
+13
__K__ jeszcze raz napiszę..Kraśnik to patologia..to że wyjechałam nie znaczy,że nie wiem co w Kraśniku się dzieje..moi przodkowie nie mają nic wspólnego z Kraśnikem..w latach 80 mówiono,że Kraśnik to jest miasto zapomniane przez Boga i tak zostało do dziś..nie wiem która literka z LGBT ciebie dotyczy,skoro tak ujadasz na tym forum w obronie czegoś co jest nie do obronienia..być może jesteś którąś z 53 płci,więc sobie bądź,bo mnie to nie interesuje,ale przestań zawracać porządnym ludziom doopę tymi swoimi wywodami nie do przetrawienia.
Avatar
___K___ / 29 września 2020 r. o 13:06
-30
  Trzeba mocno przeciwstawiać się ideologii gender / LGBT, która jest zła, jest odmianą marksizmu. A jak wiadomo na ziemi najgorszy był na ziemi skrajnie lewicowy nazizm i komunizm to one łącznie zgładziły  200 mln ludzi, a to były również systemy marksistowskie.  
Policz jeszcze (ale dobrze!) ile istnień ludzkich zgładzili chrześcijanie w imię swojego Boga... A nie - toż to także lewicowa ideologia.
Avatar
___K___ / 29 września 2020 r. o 12:50
-34
  Nie mieszkańcy Kraśnika, a miejscowe lewactwo wzmocnione obwoźnym cyrkiem ideologów gender / LGBT z platformerskich i lewackich miast typu warszawa, poznań  
A to w Kraśniku (czy gdziekolwiek indziej) nie mają prawa mieszkać ludzie o lewicowych poglądach? Wam po tej PiSowskiej stronie mocy to się już całkiem poprzewracało w tych pustych łbach!!!
Avatar
___K___ / 28 września 2020 r. o 21:06
-13
"W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty (Jezusie) co mówisz? - Idź, a od tej chwili już nie grzesz."
Czy Mojżesz wypowiedział się też przeciwko pedofilom? Nie wiem, więc pytam.
Avatar
___K___ / 28 września 2020 r. o 21:05
-8
  Ideologia LGBT to zło i cywilizacja śmierci - to wstyd i promocja zachowań wbrew naturze i nie ma co gadać o tzw "tolerancji" która nie jest cnotą, a tylko znoszeniem zachowań nienaturalnych !  
Czy celibat jest zgodny z naturą? A pedofilia, tak rozpowszechniona w pewnych środowiskach, bliskich ci, jak sądzę?
Avatar
___K___ / 28 września 2020 r. o 21:03
-6
Nie tobie decydować kto ma komentować,a kto nie..Kraśnik fab. to patologia..zbieranina ludzi z całej Polski o różnej mentalności,którzy przyjechali do pracy w fabryce,co teraz w następnych pokoleniach daje efekty..mieszkałam tam i znam Kraśnik od podszewki,zatem wiem co piszę..Kraśnik stary troszkę ma innych mieszkańców,a ci co wyszli protestować wątpię,czy wiedzą za czym protestują.
I myślisz, że - jeśli to w ogóle prawda - skoro mieszkalaś paręnaście lat w Kraśniku, to masz większe prawo do wyrażania się na temat miasta, niż ludzie, którzy tam mieszkają, czasem od dzisięcioleci? Na jakiej podstawie niby tak sądzisz? Ja ci prawa wypowiadania się nie odbieram, ale kilkanaście lat, to trochę za mało, zwłaszcza, że już tam nie mieszkasz. Zabrałaś d*pę w troki i wyjechałaś, więc to raczej ty zamilcz, bo nie znasz wszystkich mieszkańców i nie widzę powodu, dla którego miałabyś się w imieniu kogokolwiek z nich wypowiadać. Ale jeśli czujesz potrzebę - zabieraj głos, tylko nie odbieraj go innym, którzy w Kraśniku mieszkają. I kim y jesteś? Wyjechałaś, ale może twoi przodkowie też przyjechali do Kraśnika jako patologia?
I myślisz, że - jeśli to w ogóle prawda - skoro mieszkalaś paręnaście lat w Kraśniku, to masz większe prawo do wyrażania się na temat miasta, niż ludzie, którzy tam mieszkają, czasem od dzisięcioleci? Na jakiej podstawie niby tak sądzisz? Ja ci prawa wypowiadania się nie odbieram, ale kilkanaście lat, to trochę za mało, zwłaszcza, że już tam nie mieszkasz. Zabrałaś d*pę w troki i wyjechałaś, więc to raczej ty zamilcz, bo nie znasz wszystkich mieszkańców i nie widzę powodu, dla którego miałabyś się w imieniu kogokolwiek z nich ... rozwiń