Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

30 stycznia 2020 r.
19:40

Komunikacja miejska w Kraśniku. Kto od 1 lutego pojedzie autobusem za darmo?

Autor: Zdjęcie autora opr. aa
2 53 A A
(fot. Daniel Niedziałek/Urząd Miasta Kraśnik)

Od soboty dzieci i młodzież ucząca się a także seniorzy, którzy mają co najmniej 60 lat będą mogli jeździć za darmo autobusami MPK Kraśnik. Uczniowie powinni mieć ze sobą legitymację szkolną a pozostałe osoby dokument potwierdzający ich wiek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom społecznym i powiększamy grupę osób korzystających z darmowych przejazdów – mówi Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika. – Osoby starsze i uczniowie to dwie grupy społeczne, które najczęściej korzystają z komunikacji publicznej. Wprowadzenie darmowych przejazdów dla tych grup będzie oznaczało oszczędności w budżetach domowych wielu rodzin.

Jeśli, dzięki zaakceptowanemu przez radnych pomysłowi burmistrza uda się zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej większą liczbę mieszkańców do będzie to służyć również ochronie środowiska. – A także poprawie bezpieczeństwa na drogach – dodaje burmistrz Kraśnika, który podkreśla, że w takim kierunki zmierza coraz więcej miast w Polsce. – Robi się to m.in. poprzez systemy ulg – zaznacza Wojciech Wilk.

Na bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku do 19 roku życia lub do ukończenia nauki a także seniorów 60+ miasto dopłaci w tym roku miejskiemu przewoźnikowi 560 tys. zł.

Osoby, które są uprawnione do bezpłatnych przejazdów MPK w Kraśniku od 1 lutego br.:

* dzieci do 7 roku życia (za okazaniem dokumentu ze zdjęciem, tj. dowodu, legitymacji, paszportu lub innego potwierdzającego wiek dziecka).

* młodzież szkolna w wieku do 19 roku życia lub do ukończenia nauki za okazaniem legitymacji szkolnej.

* seniorzy w wieku od 60 lat (za okazaniem dokumentu ze zdjęciem i potwierdzającego wiek).

* honorowi i zasłużeni krwiodawcy (kobiety, które oddały co najmniej 5 litrów krwi i mężczyźni, którzy oddali co najmniej 6 litrów).

* osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, czyli całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji (dawna I grupa inwalidzka) wraz z opiekunem towarzyszącym im w pojeździe. Opiekunowie osób bez towarzystwa osoby niepełnosprawnej po odwiezieniu podopiecznego lub w drodze po niego wyłącznie na trasie: miejsce zamieszkania osoby niepełnosprawnej – placówka oświatowa.

* osoby niepełnosprawne ze schorzeniami narządów ruchu lub wzroku w stopniu umiarkowanym i znacznym (dawna II grupa inwalidzka) wraz z opiekunem towarzyszącym im w pojeździe.

* umundurowani funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas pełnienia obowiązków służbowych.

* osoby bezrobotne zamieszkujące na terenie Miasta Kraśnik w dni robocze w godzinach od 7 do 15.

Uprawnienia do ulg i przejazdów bezpłatnych obowiązują jedynie na terenie Miasta Kraśnik.

Z przejazdów ulgowych i bezpłatnych nie mogą korzystać osoby wsiadające lub wysiadające na terenie Gminy Wiejskiej Kraśnik lub Gminy Dzierzkowice tj. na następujących przystankach :

- Podlesie Pętla

- Podlesie Remiza 01 i 02​

- Cegielniana

- Podmiejska 01 i 02

- Kol. Wyżnianka Krzywie 01 i 02

- Kol. Wyżnianka Skrzyżowanie 01 i 02

- Kol. Wyżnianka Sklep 01 i 02

- Wyżnica Szkoła 01 i 02

- Nadstawna 01 i 02

- Pasieka AJG 01 i 02

- Pasieka II 01 i 02

- Słodków I 01 i 02

- Suchynia I 01 i 02

- Kol. Wyżnica Zalew 01 i 02

- Kol. Wyżnica II 01 i 02

- Wyżnica 01 i 02

- Wyżnica II 01 i 02

 

Na wszystkich pozostałych przystankach przysługują wszelkie ulgi oraz przejazdy bezpłatne dla grup uprawnionych wymienionych powyżej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piotrek K. / 30 stycznia 2020 r. o 21:23
+23
Jeżeli młodzież rzeczywiście skorzysta z tej opcji to prywatna komunikacja ma już dni policzone. Poza tym, prywatne busy pamiętają czasy świetności burmistrza Piotra Cz., i dobrze by było, aby ich właściciele pomyśleli o ich wymianie, jeżeli bezpieczeństwo pasażerów ma dla nich znaczenie. Jestem członkiem PiS, i nigdy nie sądziłem, że napiszę to - Brawo Panie Wilk!
Avatar
gość / 2 lutego 2020 r. o 12:04
+12
Finał będzie taki, ze swoimi pomysłami Maxio wysadzi Wilka z fotela a MPK doprowadzi do zapaści.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 22:35
+12
Dlaczego kolega mając 61 lat ma jeździć MPK za darmo, a ja mając 58 lat mam płacić??? jeśli obaj pracujemy w FLT.
Avatar
Horacy / 30 stycznia 2020 r. o 21:41
+12
Miasto dotuje te dwie grupy, bo myślą naiwnie, że te dzieci i młodzież zostanie w Kraśniku i w międzyczasie zagłosują za tymi dobrymi co im pozwalają za free jeździć. Druga uprzywilejowana grupa stale się powiększająca to seniorzy, którzy już mają dotowane kluby, spotkania itp, bo tu też władza liczy naiwnie na przychylność tego elektoratu. A co z tego publicznego pieniężnego torciku dano tym mieszkańcom po środku, którzy ze swoich podatków utrzymują tą rzeszę urzędników w budynku na Lubelskiej? Figę z makiem! Niech dalej do pracy jeżdzą za zwykłą stawkę! Nie wszyscy przecież mają dzieci i 500+ czy 13tą emeryturę. W imieniu tych wszystkich dziękuję!
Miasto dotuje te dwie grupy, bo myślą naiwnie, że te dzieci i młodzież zostanie w Kraśniku i w międzyczasie zagłosują za tymi dobrymi co im pozwalają za free jeździć. Druga uprzywilejowana grupa stale się powiększająca to seniorzy, którzy już mają dotowane kluby, spotkania itp, bo tu też władza liczy naiwnie na przychylność tego elektoratu. A co z tego publicznego pieniężnego torciku dano tym mieszkańcom po środku, którzy ze swoich podatków utrzymują tą rzeszę urzędników w budynku na Lubelskiej? Figę z makiem! Niech dalej do pracy jeżdzą za ... rozwiń
Avatar
WODNIK / 31 stycznia 2020 r. o 07:10
+11
KTO W OGÓLE DOPUŚCIŁ BUSY DO TRANSPORTU LUDZI.W AUTOBUSACH TO JEST DUŻO MIEJSCA I PRZESTRZENNIE.W BUSACH CIASNO JAK CHOLERA.
Avatar
Sant / 30 stycznia 2020 r. o 20:53
+11
Burmistrzu Wojtku niech kierowcy rozdają jeszcze pasażerom jabłuszka (Twoje i Zimowskiego) które zostały z kampanii wyborczej, trochę zgniłe...
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 19:54
+9
darmo ?? Chyba bezpłatnie nieuki !!!
Avatar
_K_ / 31 stycznia 2020 r. o 08:23
+8
Chce się likwidować odział położniczy z braku pieniędzy a na darmową komunikację pieniądze są
A czy szpital nie podlega pod Powiat, a nie pod miasto? Nie ten adres z pretensjami, droga Pani.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 20:44
+8
Głupota.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 20:16
+8
Głupota i komunistyczna propaganda: chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby pokazać, jaka ta władza jest dobra, jak się troszczy...a woda coraz droższa, śmiecie zasypują miejskie trawniki, beznadzieja na każdym kroku.
Avatar
gość / 5 lutego 2020 r. o 16:02
0
Na odrę i chyba różyczkę dzieci sa szczepione i to bezpłatnie, a rodzice dostają 500 na dziecko, to raz w roku mogą dla dziecka kupić szczepionkę na grypę. Majątek nie kosztukje. A jeśli chodzi o antyszczepionkowców, to im raczej żadne szczepionki nie odpowiadają. Co za podła mentelanosć oczekiwać, zeby na wszystko dali. Od siedmiu już lat co miesiąc wydaję prawie stówę na pieluchomajtki i jakoś od nikogo nie oczekuję, żeby mi na nie dano.
Avatar
_K_ / 5 lutego 2020 r. o 15:03
+1
Aleś sie uczepił tych szczepionek. Jak masz kopnąć w kalendarz to i szczepienie ci nie pomoże.Masa ludzi nie szczepi się przeciwko grypie i jakoś żyje. dzisiaj mamy takie czasy, że nie wiadomo kto na co i kiedy pierwszy zejdzie. I lepiej na tym wyjdziesz jak będziesz się hartował a nie rok rocznie szczepił.
Może na grypę hartowanie zadziała, ale chyba nikt z antyszczepionkowców nie zarzuca, że dziecko mu po szczepionce przeciw grypie na autyzm zapadło? A na odrę, czy różyczkę twoje hartowanie nie działa.
Avatar
oz / 4 lutego 2020 r. o 16:29
+2
P. Kurek co z cena wody? Czas wywiązywać się powoli z obietnic przedwyborczych a nie zapadać pod ziemie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 r. o 15:28
-1
Aleś sie uczepił tych szczepionek. Jak masz kopnąć w kalendarz to i szczepienie ci nie pomoże.Masa ludzi nie szczepi się przeciwko grypie i jakoś żyje. dzisiaj mamy takie czasy, że nie wiadomo kto na co i kiedy pierwszy zejdzie. I lepiej na tym wyjdziesz jak będziesz się hartował a nie rok rocznie szczepił.
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 r. o 14:53
+1
Tak. Ale w Lublinie były darmowe szczepienia przeciwko grypie, a w Kraśniku nie. Bo temat chyba nie bardzo nośny politycznie.
Avatar
gość / 4 lutego 2020 r. o 14:40
+3
Jak widać rozdawniczych programów dla dzieci, młodzieży i seniorów jest dość, że już lokalne rozdawnictwo nie jest potrzebne. tym bardziej, że żaden racjonalny argument za nim nie przemawia. A Lublin jest najlepszym przykładem, że darmowe wożenie nie jest dobrym rozwiązaniem.
Avatar
_K_ / 4 lutego 2020 r. o 13:03
-2
Czyli  nowy cennik wygląda  tak ,dzieci,młodzież,seniorzy również  niezameldowani w Kraśniku-0 zł, frajerzy 2,2 ?
A czemu tak cię to boli? Tak samo bolą cię rozdawnicze programy rządowe (500+, 13. emerytura) również adresowane do dzieci, młodzieży i seniorów?
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 r. o 09:51
+3
Czyli nowy cennik wygląda tak ,dzieci,młodzież,seniorzy również niezameldowani w Kraśniku-0 zł, frajerzy 2,2 ?
Avatar
Gość / 3 lutego 2020 r. o 22:10
+3
Może dlatego, że tu trudniej byłoby coś ukręcić?
Avatar
_K_ / 3 lutego 2020 r. o 20:09
-2
A dlaczego zamiast darmowych przejazdów, włodarz Kraśnika nie zafundował mieszkańcom darmowych szczepień przeciwko grypie?
Może dlatego, że SP ZOZ podlega pod Starostwo? Nie wiem, tak tylko gdybam, ale może właśnie z takiego powodu nie można tego sfinansować.
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejni policjanci z Lublina zakażeni koronawirusem. W całym regionie kwarantanna objęła ponad 60 funkcjonariuszy

Kolejni policjanci z Lublina zakażeni koronawirusem. W całym regionie kwarantanna objęła ponad 60 funkcjonariuszy

U kolejnych policjantów z Lublina stwierdzono zakażenie koronawirusem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mieli oni kontakt z zakażonym mundurowym z III Komisariatu, o którym pisaliśmy w czwartek.

Lubelski senator: Oni zrobią wszystko żeby utrzymać się przy władzy, nawet jeśli ich ręce będą pełne krwi

Lubelski senator: Oni zrobią wszystko żeby utrzymać się przy władzy, nawet jeśli ich ręce będą pełne krwi

W sobotę rano zakończyło się piątkowe, częściowo zdalne posiedzenie Sejmu. Posłowie głosowali nad przyjęciem tzw. tarczy antykryzysowej. Największe emocje wywołało jednak uchwalenie zaproponowanych przez PiS zmian w Kodeksie Wyborczym. W internecie pojawiła się lawina komentarzy

Przedsiębiorcy czekają na tarczę antykryzysową. ZUS gotowy do działania

Przedsiębiorcy czekają na tarczę antykryzysową. ZUS gotowy do działania

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest gotowy do realizowania tzw. tarczy antykryzysowej. – Wnioski przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa w Polsce będą realizowane priorytetowo – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Listonosz z woj. lubelskiego prosi: Nie zapraszajcie mnie do domu. Nie podawajcie ręki

Listonosz z woj. lubelskiego prosi: Nie zapraszajcie mnie do domu. Nie podawajcie ręki

Nie jestem panikarzem, ale pracując teraz obawiam się zarówno o swoją rodzinę, jak i o moich adresatów - przyznaje listonosz z Lubelszczyzny i przekazuje garść porad dotyczących bezpieczeństwa przy doręczaniu przesyłek w trakcie epidemii

Puławska firma otrzyma 40 tys. dolarów. Szans na wygranie miliona już nie ma

Puławska firma otrzyma 40 tys. dolarów. Szans na wygranie miliona już nie ma

Puławska firma MakeGrowLab produkująca materiał z odpadów organicznych nie będzie mogła wybrać się do Kanady na finał międzynarodowego konkursu Chivas Venture. Ten, z uwagi na epidemię, odwołano. Pulę nagród podzielono równo pomiędzy wszystkich uczestników. MGL otrzyma 40 tys. dolarów.

Mieszkańcy powiatu lubelskiego i chełmskiego wśród kolejnych zakażonych koronawirusem

Mieszkańcy powiatu lubelskiego i chełmskiego wśród kolejnych zakażonych koronawirusem

W sobotę rano o 6 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Pięć z nich to mieszkańcy powiatu lubelskiego, którzy mieli styczność z osobą zakażoną.

Kolejne potwierdzone zakażenia koronawirusem. Tylko na Lubelszczyźnie 6 osób

Kolejne potwierdzone zakażenia koronawirusem. Tylko na Lubelszczyźnie 6 osób

Kolejnych 47 osób odebrało pozytywne wyniki na obecność koronawirusa. W województwie lubelskim jest 6 nowych potwierdzonych przypadków. W całej Polsce zakażonych 1436 osób.

Firma z Kraśnika przekaże seniorom posiadającym psy darmową karmę dla ich pupili

Firma z Kraśnika przekaże seniorom posiadającym psy darmową karmę dla ich pupili

- Znasz samotnie mieszkającego seniora, który ma psa? Przekaż, że może otrzymać paczkę suchej karmy dla swojego pupila – apeluje Urząd Marszałkowski.

Policyjne drony sprawdzą, czy w weeeknd nie wyszliśmy z domów

Policyjne drony sprawdzą, czy w weeeknd nie wyszliśmy z domów

Policjanci wzbijają drony żeby sprawdzić, czy ładna pogoda nie skłoniła mieszkańców Lubelszczyzny do wypoczynku nad jeziorami i zalewami.

Wystawy Centrum Spotkania Kultur do zwiedzania w sieci

Wystawy Centrum Spotkania Kultur do zwiedzania w sieci

W ramach akcji #zostańwdomu Centrum Spotkania Kultur zaprasza do wirtualnego zwiedzania swoich wystaw. Wśród nich m.in. prezentowana w ramach Festiwalu Scena w Budowie ekspozycja "Forma-Kolor-Kostium. Zofia de Ines".

Norweska firma krytykuje Polskę za "konfiskatę" płynu do dezynfekcji. MSZ dementuje

Norweska firma krytykuje Polskę za "konfiskatę" płynu do dezynfekcji. MSZ dementuje

Norweska firma oskarża Polskę o konfiskatę płynu dezynfekującego. Ministerstwo Spraw Zagranicznych dementuje te zarzuty powołując się na rozporządzenie Ministra Zdrowia.

Osoby powyżej 60 roku życia na prezydenta zagłosują korespondencyjnie. Decyzję podjęto w nocy

Osoby powyżej 60 roku życia na prezydenta zagłosują korespondencyjnie. Decyzję podjęto w nocy

W pakiecie ustaw dotyczących tzw. tarczy antykryzysowej znalazła się zmiana pozwalająca na korespondencyjne głosowanie osobom objętym kwarantanną, znajdującym się w izolacji lub izolacji domowej oraz osobom, które w dniu wyborów mają ukończone 60 lat.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Aktualne wiadomości [28  marca]

Koronawirus w Polsce i na świecie. Aktualne wiadomości [28 marca]

Najnowsze informacje o walce z epidemią koronawirusa w Polsce i na świecie.

Ratownik medyczny: każdy może być zakażony. Wszędzie jeździmy zabezpieczeni

Ratownik medyczny: każdy może być zakażony. Wszędzie jeździmy zabezpieczeni

Rozmowa z Pawłem Krasowiczem, ratownikiem medycznym i dyspozytorem Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie

1389 zakażonych koronawirusem w Polsce. 49 nowych potwierdzonych przypadków
film

1389 zakażonych koronawirusem w Polsce. 49 nowych potwierdzonych przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o 49 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.