Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

30 stycznia 2020 r.
19:40

Komunikacja miejska w Kraśniku. Kto od 1 lutego pojedzie autobusem za darmo?

Autor: Zdjęcie autora opr. aa
2 53 A A
(fot. Daniel Niedziałek/Urząd Miasta Kraśnik)

Od soboty dzieci i młodzież ucząca się a także seniorzy, którzy mają co najmniej 60 lat będą mogli jeździć za darmo autobusami MPK Kraśnik. Uczniowie powinni mieć ze sobą legitymację szkolną a pozostałe osoby dokument potwierdzający ich wiek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom społecznym i powiększamy grupę osób korzystających z darmowych przejazdów – mówi Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika. – Osoby starsze i uczniowie to dwie grupy społeczne, które najczęściej korzystają z komunikacji publicznej. Wprowadzenie darmowych przejazdów dla tych grup będzie oznaczało oszczędności w budżetach domowych wielu rodzin.

Jeśli, dzięki zaakceptowanemu przez radnych pomysłowi burmistrza uda się zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej większą liczbę mieszkańców do będzie to służyć również ochronie środowiska. – A także poprawie bezpieczeństwa na drogach – dodaje burmistrz Kraśnika, który podkreśla, że w takim kierunki zmierza coraz więcej miast w Polsce. – Robi się to m.in. poprzez systemy ulg – zaznacza Wojciech Wilk.

Na bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku do 19 roku życia lub do ukończenia nauki a także seniorów 60+ miasto dopłaci w tym roku miejskiemu przewoźnikowi 560 tys. zł.

Osoby, które są uprawnione do bezpłatnych przejazdów MPK w Kraśniku od 1 lutego br.:

* dzieci do 7 roku życia (za okazaniem dokumentu ze zdjęciem, tj. dowodu, legitymacji, paszportu lub innego potwierdzającego wiek dziecka).

* młodzież szkolna w wieku do 19 roku życia lub do ukończenia nauki za okazaniem legitymacji szkolnej.

* seniorzy w wieku od 60 lat (za okazaniem dokumentu ze zdjęciem i potwierdzającego wiek).

* honorowi i zasłużeni krwiodawcy (kobiety, które oddały co najmniej 5 litrów krwi i mężczyźni, którzy oddali co najmniej 6 litrów).

* osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, czyli całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji (dawna I grupa inwalidzka) wraz z opiekunem towarzyszącym im w pojeździe. Opiekunowie osób bez towarzystwa osoby niepełnosprawnej po odwiezieniu podopiecznego lub w drodze po niego wyłącznie na trasie: miejsce zamieszkania osoby niepełnosprawnej – placówka oświatowa.

* osoby niepełnosprawne ze schorzeniami narządów ruchu lub wzroku w stopniu umiarkowanym i znacznym (dawna II grupa inwalidzka) wraz z opiekunem towarzyszącym im w pojeździe.

* umundurowani funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas pełnienia obowiązków służbowych.

* osoby bezrobotne zamieszkujące na terenie Miasta Kraśnik w dni robocze w godzinach od 7 do 15.

Uprawnienia do ulg i przejazdów bezpłatnych obowiązują jedynie na terenie Miasta Kraśnik.

Z przejazdów ulgowych i bezpłatnych nie mogą korzystać osoby wsiadające lub wysiadające na terenie Gminy Wiejskiej Kraśnik lub Gminy Dzierzkowice tj. na następujących przystankach :

- Podlesie Pętla

- Podlesie Remiza 01 i 02​

- Cegielniana

- Podmiejska 01 i 02

- Kol. Wyżnianka Krzywie 01 i 02

- Kol. Wyżnianka Skrzyżowanie 01 i 02

- Kol. Wyżnianka Sklep 01 i 02

- Wyżnica Szkoła 01 i 02

- Nadstawna 01 i 02

- Pasieka AJG 01 i 02

- Pasieka II 01 i 02

- Słodków I 01 i 02

- Suchynia I 01 i 02

- Kol. Wyżnica Zalew 01 i 02

- Kol. Wyżnica II 01 i 02

- Wyżnica 01 i 02

- Wyżnica II 01 i 02

 

Na wszystkich pozostałych przystankach przysługują wszelkie ulgi oraz przejazdy bezpłatne dla grup uprawnionych wymienionych powyżej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piotrek K. / 30 stycznia 2020 r. o 21:23
Jeżeli młodzież rzeczywiście skorzysta z tej opcji to prywatna komunikacja ma już dni policzone. Poza tym, prywatne busy pamiętają czasy świetności burmistrza Piotra Cz., i dobrze by było, aby ich właściciele pomyśleli o ich wymianie, jeżeli bezpieczeństwo pasażerów ma dla nich znaczenie. Jestem członkiem PiS, i nigdy nie sądziłem, że napiszę to - Brawo Panie Wilk!
Avatar
gość / 2 lutego 2020 r. o 12:04
Finał będzie taki, ze swoimi pomysłami Maxio wysadzi Wilka z fotela a MPK doprowadzi do zapaści.
Avatar
WODNIK / 31 stycznia 2020 r. o 07:10
KTO W OGÓLE DOPUŚCIŁ BUSY DO TRANSPORTU LUDZI.W AUTOBUSACH TO JEST DUŻO MIEJSCA I PRZESTRZENNIE.W BUSACH CIASNO JAK CHOLERA.
Avatar
Horacy / 30 stycznia 2020 r. o 21:41
Miasto dotuje te dwie grupy, bo myślą naiwnie, że te dzieci i młodzież zostanie w Kraśniku i w międzyczasie zagłosują za tymi dobrymi co im pozwalają za free jeździć. Druga uprzywilejowana grupa stale się powiększająca to seniorzy, którzy już mają dotowane kluby, spotkania itp, bo tu też władza liczy naiwnie na przychylność tego elektoratu. A co z tego publicznego pieniężnego torciku dano tym mieszkańcom po środku, którzy ze swoich podatków utrzymują tą rzeszę urzędników w budynku na Lubelskiej? Figę z makiem! Niech dalej do pracy jeżdzą za zwykłą stawkę! Nie wszyscy przecież mają dzieci i 500+ czy 13tą emeryturę. W imieniu tych wszystkich dziękuję!
Miasto dotuje te dwie grupy, bo myślą naiwnie, że te dzieci i młodzież zostanie w Kraśniku i w międzyczasie zagłosują za tymi dobrymi co im pozwalają za free jeździć. Druga uprzywilejowana grupa stale się powiększająca to seniorzy, którzy już mają dotowane kluby, spotkania itp, bo tu też władza liczy naiwnie na przychylność tego elektoratu. A co z tego publicznego pieniężnego torciku dano tym mieszkańcom po środku, którzy ze swoich podatków utrzymują tą rzeszę urzędników w budynku na Lubelskiej? Figę z makiem! Niech dalej do pracy jeżdzą za ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 22:35
Dlaczego kolega mając 61 lat ma jeździć MPK za darmo, a ja mając 58 lat mam płacić??? jeśli obaj pracujemy w FLT.
Avatar
Sant / 30 stycznia 2020 r. o 20:53
Burmistrzu Wojtku niech kierowcy rozdają jeszcze pasażerom jabłuszka (Twoje i Zimowskiego) które zostały z kampanii wyborczej, trochę zgniłe...
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 19:54
darmo ?? Chyba bezpłatnie nieuki !!!
Avatar
_K_ / 31 stycznia 2020 r. o 08:23
Chce się likwidować odział położniczy z braku pieniędzy a na darmową komunikację pieniądze są
A czy szpital nie podlega pod Powiat, a nie pod miasto? Nie ten adres z pretensjami, droga Pani.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 20:44
Głupota.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 20:16
Głupota i komunistyczna propaganda: chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby pokazać, jaka ta władza jest dobra, jak się troszczy...a woda coraz droższa, śmiecie zasypują miejskie trawniki, beznadzieja na każdym kroku.
Avatar
gość / 5 lutego 2020 r. o 16:02
Na odrę i chyba różyczkę dzieci sa szczepione i to bezpłatnie, a rodzice dostają 500 na dziecko, to raz w roku mogą dla dziecka kupić szczepionkę na grypę. Majątek nie kosztukje. A jeśli chodzi o antyszczepionkowców, to im raczej żadne szczepionki nie odpowiadają. Co za podła mentelanosć oczekiwać, zeby na wszystko dali. Od siedmiu już lat co miesiąc wydaję prawie stówę na pieluchomajtki i jakoś od nikogo nie oczekuję, żeby mi na nie dano.
Avatar
_K_ / 5 lutego 2020 r. o 15:03
Aleś sie uczepił tych szczepionek. Jak masz kopnąć w kalendarz to i szczepienie ci nie pomoże.Masa ludzi nie szczepi się przeciwko grypie i jakoś żyje. dzisiaj mamy takie czasy, że nie wiadomo kto na co i kiedy pierwszy zejdzie. I lepiej na tym wyjdziesz jak będziesz się hartował a nie rok rocznie szczepił.
Może na grypę hartowanie zadziała, ale chyba nikt z antyszczepionkowców nie zarzuca, że dziecko mu po szczepionce przeciw grypie na autyzm zapadło? A na odrę, czy różyczkę twoje hartowanie nie działa.
Avatar
oz / 4 lutego 2020 r. o 16:29
P. Kurek co z cena wody? Czas wywiązywać się powoli z obietnic przedwyborczych a nie zapadać pod ziemie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 r. o 15:28
Aleś sie uczepił tych szczepionek. Jak masz kopnąć w kalendarz to i szczepienie ci nie pomoże.Masa ludzi nie szczepi się przeciwko grypie i jakoś żyje. dzisiaj mamy takie czasy, że nie wiadomo kto na co i kiedy pierwszy zejdzie. I lepiej na tym wyjdziesz jak będziesz się hartował a nie rok rocznie szczepił.
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 r. o 14:53
Tak. Ale w Lublinie były darmowe szczepienia przeciwko grypie, a w Kraśniku nie. Bo temat chyba nie bardzo nośny politycznie.
Avatar
gość / 4 lutego 2020 r. o 14:40
Jak widać rozdawniczych programów dla dzieci, młodzieży i seniorów jest dość, że już lokalne rozdawnictwo nie jest potrzebne. tym bardziej, że żaden racjonalny argument za nim nie przemawia. A Lublin jest najlepszym przykładem, że darmowe wożenie nie jest dobrym rozwiązaniem.
Avatar
_K_ / 4 lutego 2020 r. o 13:03
Czyli  nowy cennik wygląda  tak ,dzieci,młodzież,seniorzy również  niezameldowani w Kraśniku-0 zł, frajerzy 2,2 ?
A czemu tak cię to boli? Tak samo bolą cię rozdawnicze programy rządowe (500+, 13. emerytura) również adresowane do dzieci, młodzieży i seniorów?
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 r. o 09:51
Czyli nowy cennik wygląda tak ,dzieci,młodzież,seniorzy również niezameldowani w Kraśniku-0 zł, frajerzy 2,2 ?
Avatar
Gość / 3 lutego 2020 r. o 22:10
Może dlatego, że tu trudniej byłoby coś ukręcić?
Avatar
_K_ / 3 lutego 2020 r. o 20:09
A dlaczego zamiast darmowych przejazdów, włodarz Kraśnika nie zafundował mieszkańcom darmowych szczepień przeciwko grypie?
Może dlatego, że SP ZOZ podlega pod Starostwo? Nie wiem, tak tylko gdybam, ale może właśnie z takiego powodu nie można tego sfinansować.
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium