Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

20 stycznia 2018 r.
13:23

Konwencja samorządowa PSL w Kraśniku. W tym samym czasie ludowcy tracą posła [zdjęcia]

0 368 A A

Do wyborów samorządowych idziemy pod szyldem PSL – ogłosił w sobotę podczas konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w Kraśniku prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz. Ludowcy rozpoczęli w ten sposób kampanię przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

Aktualizacja artykułu: 21 stycznia 2018 r. 15:34
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę w sali gimnastycznej kraśnickiego Zespołu Szkół nr 3 zebrało się ponad tysiąc członków PSL z całej Polski. Podczas spotkania przedstawiono założenia samorządowego programu partii.

– Politycy kłócą się, czy jest już IV czy jeszcze III Rzeczpospolita. Niektórzy proponują nawet V RP. A to jest Rzeczpospolita Samorządowa – mówił Kosiniak-Kamysz, nawiązując do tytułu programu swojego ugrupowania. – W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości musieliśmy przedstawić program poważny, dla wszystkich, a nie dla wybranych. Idziemy do tych wyborów dobrze przygotowani, pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Do sejmików województw i rad powiatów wystawimy własne listy, ale zapraszamy na nie wszystkie organizacje społeczne i pozarządowe, stowarzyszenia, ruchy miejskie i wiejskie, wszystkich ludzi dobrej woli.

Sami do wyborów

Te słowa zdają się być ostatecznym potwierdzeniem tego, że PSL nie weźmie udziału w wyborach samorządowych razem z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi. Kosiniak-Kamysz uczestniczył w negocjacjach z szefami Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, ale jednocześnie sugerował, że ludowcy najprawdopodobniej o głosy wyborców jesienią będą walczyć samodzielnie. Teraz w tej kwestii wszystko wydaje się być jasne.

Podczas sobotniej konwencji w Kraśniku szef ludowców wymienił główne założenia programu „Rzeczpospolita Samorządowa”. Jako najważniejsze wymienił pomysł zwolnienia z podatków i składek rent i emerytur. Zapowiedział także walkę ze smogiem poprzez pomoc w wymianie pieców grzewczych i dopłaty do zakupu paliwa i postawienie na odnawialne źródła energii. Według ludowców 50 proc. energii w Polsce ma być wytwarzane właśnie w ten sposób, co ma nas uniezależnić pod względem energetycznym od innych państw. Wśród innych planów są m.in. tworzenie świetlic (tzw. „reymontówek”) w każdej gminie czy budowa targu w każdym powiecie.

Poseł odchodzi

Władysław Kosiniak-Kamysz w mocnych słowach odniósł się także do krążących w ostatnich dniach informacji o możliwym rozwiązaniu klubu parlamentarnego PSL. Miałoby to mieć związek z odejściem do Porozumienia Jarosława Gowina posła z Podlasia Mieczysława Baszko, ktoy ogłosił to dziś podczas konferencji prasowej z Jarosławem Gowinem.

- Przeciwko nam wytaczają najmocniejsze działa, rzucają kalumnie i oszczerstwa, straszą. Po raz kolejny chcieli zawołać „nie ma PSL”. I znów przegrywają. PSL jest i będzie. Z większą determinacją i wiarą idziemy do wyborów samorządowych po kolejny sukces. Nie wszyscy są godni, żeby iść z nami – mówił prezes stronnictwa.

W jego wypowiedzi żadne nazwiska nie padły, ale była mowa o „niewolnikach władzy, którzy wybierają drogę na skróty” – Są też kłusownicy polityczni, lecz ludzi dobrej woli jest więcej – podsumował Kosiniak-Kamysz.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 368

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 stycznia 2018 r. o 21:35
A wiadomo kiedy sprawa tego Arturka z Młodzieżówki PiS co po pijaku wypadek spowodował? czy już Ziobro sprawe umożył?
Avatar
Gość / 20 stycznia 2018 r. o 21:34
Pisoskie trolle znów kasę dostali za pisanie komentarzy bo Ociekają jadem. czarek płaci szkoda ze nie ze swoich tylko z naszych podatków
Avatar
Gość / 20 stycznia 2018 r. o 21:31
Trolle sie nacpaly z Terleckim i bełkocza na forum - wstyd prezesie,wstyd.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2018 r. o 21:23
Terlecki z pisu razem z towarzyszami pudruje codziennie, jak nie maja za co to zostaje tusipeks :)
Avatar
Gość / 20 stycznia 2018 r. o 21:21
ciekawe co Jarolwaw na to . wypuścił tego muzyka. czy dalej siedzą i baraszkuja w łóżku Prezesa
Avatar
Gość / 20 stycznia 2018 r. o 15:01
Osoby ślepo wierzące w propagandę polityczną Prawa i Sprawiedliwości nie potrafią podjąć merytorycznej dyskusji, a jedynie starają się wprowadzić obraźliwą retorykę.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2018 r. o 14:47
Ta fala krytyki utwierdza mnie w przekonaniu, że niektórym ludziom zależy tylko i wyłącznie na oczernianiu wszystkiego co związane jest z Polskim Stronnictwem Ludowym. Czy spowodowane jest to bojaźnią przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi?
Avatar
Vice / 20 stycznia 2018 r. o 14:27
Brawo Kosiniak brawo PSL  Pisowski kundle niech ujadają!
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2018 r. o 16:06
Ale gumofilce mają opasłe mordy,gorzej jest z ich wyborcami,bo tam nie widać ani opaslaków,ani dobrze ubranych.PSL im zafundowało zęby w ścianę!!!
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 11:01
To w ilu gminach PSL dał ludziom darmowy internet? :) Obiecane - okłamane?
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2018 r. o 16:06
Ale gumofilce mają opasłe mordy,gorzej jest z ich wyborcami,bo tam nie widać ani opaslaków,ani dobrze ubranych.PSL im zafundowało zęby w ścianę!!!
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 11:01
To w ilu gminach PSL dał ludziom darmowy internet? :) Obiecane - okłamane?
Avatar
ab / 24 stycznia 2018 r. o 10:49
undefined napisał:
Gumofilce aby uratować stanowiska w Sejmie (co oznaczałaby degradacja z klubu sejmowego do koła) zaimportowali Kamińskiego. To pokazuje mentalność tych pazernych na władzę i stołki buców
 Wzieli go w lizing.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 09:55
Trzeba było proponować i wprowadzać zmiany jak wspólnie z po nieudolnie rządziliście /rozkradsaliście / Polską! A teraz won, wasz koniec jest bliski i Misiek Kamiński z po wam nie pomoże! Kraśnik to koniec zielonych!
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 14:23
Ciekawe, ile PSL zapłaciło za te wszystkie wpisy na tym forum? Może i mnie udałoby się dorobić? Mam trochę wolnego czasu i miejsca w portfelu...
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 08:01
misiek pogrzebacz kopacz, pogrzebie i zsl
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 07:59
KAZIK Staszewski: PSL to najbardziej szkodliwa partia w Polsce
Avatar
Gość / 22 stycznia 2018 r. o 21:46
Brawo Psl! Oby y wyborcy Was wreszcie docenili.
Avatar
qa / 22 stycznia 2018 r. o 21:00
wiatraków rozbieranych w niemczech nam nastawiać ot program pslu dla polskiego rolnictwa  i wsi
Avatar
Izka / 22 stycznia 2018 r. o 20:43
PSL to Jedyna partia, która chociaż cokolwiek robi dla wsi i rolnictwa. 
Zobacz wszystkie komentarze 368

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"One RoMan Show" w Centrum Kongresowym UP
10 lutego 2023, 20:00

"One RoMan Show" w Centrum Kongresowym UP

W piątek, 10 lutego o godz. 20 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) wystąpi Roman Żurek z programem "Tapioka".

Nowy partner Lublina. To rodzinne miasto prezydenta Ukrainy i najdłuższe miasto w Europie

Nowy partner Lublina. To rodzinne miasto prezydenta Ukrainy i najdłuższe miasto w Europie

Krzywy Róg będzie miastem partnerskim Lublina. Zgodę na podpisanie umowy z rodzinnym miastem prezydenta Ukrainy wyrazili lubelscy radni.

Kolędujmy z orkiestrą reprezentacyjną WP

Kolędujmy z orkiestrą reprezentacyjną WP

Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zaprasza dziś na wyjątkowe wydarzenie w Krasnymstawie

Lubelskie. Rolnicy blokują drogi w Hrebennem i Dorohusku. NA ŻYWO

Lubelskie. Rolnicy blokują drogi w Hrebennem i Dorohusku. NA ŻYWO

Protest ma trwać do północy 3 lutego. Na miejscu jest policja, która ostrzega kierowców przez utrudnieniami.

Nie wolno zapomnieć. Uroczystości w rocznicę „Krwawego Dnia w Tomaszowie Ordynackim”
5 lutego 2023, 10:00

Nie wolno zapomnieć. Uroczystości w rocznicę „Krwawego Dnia w Tomaszowie Ordynackim”

Złożenie kwiatów, msza i okolicznościowe wystąpienia. W najbliższą niedzielę w Tomaszowie Lubelskim odbędą się uroczystości z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, ale też upamiętniające rosyjską pacyfikację Tomaszowa Ordynackiego dokonaną przez Rosjan 5 lutego 1863 roku.

Rosół za 6 zł, pierogi za 19 zł. Nowy lokal w Lublinie. Skojarzenie z „Królem lwem” zasadne

Rosół za 6 zł, pierogi za 19 zł. Nowy lokal w Lublinie. Skojarzenie z „Królem lwem” zasadne

Ma być tanio i smacznie. Ma być dla wszystkich spragnionych domowej kuchni. I ma być trochę wspomnień z wakacji nad Firlejem, co gwarantuje ten sam kucharz, który pracuje w sezonowym lokalem nad jeziorem.

Koszulki piłkarskie z własnym nadrukiem - gdzie je zamówić?

Koszulki piłkarskie z własnym nadrukiem - gdzie je zamówić?

Niezależnie od tego, czy planujesz właśnie pierwsze rozgrywki w stworzonej ze znajomych amatorskiej drużynie piłkarskiej, czy też szukasz klubowej odzieży dla klubu, czy szkółki piłkarskiej - jednym z podstawowych elementów wyposażenia, o które musisz zadbać, są koszulki piłkarskie. Jak je spersonalizować i gdzie takich szukać?

Stroje piłkarskie dla dzieci – niezbędny element na trening młodego sportowca.

Stroje piłkarskie dla dzieci – niezbędny element na trening młodego sportowca.

Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz właśnie pierwsze treningi piłkarskie, czy też jesteś już doświadczonym piłkarzem, z pewnością wiesz, że rozpoczęcie treningów piłkarskich jest związane z koniecznością poczynienia inwestycji. Co zaliczamy do obowiązkowych elementów piłkarskiej wyprawki juniora?

Juniorzy Perły Mełgiew ponownie zdobyli Puchar Starosty Świdnickiego

Juniorzy Perły Mełgiew ponownie zdobyli Puchar Starosty Świdnickiego

W hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku rozegrana została 22. edycja Międzypowiatowego Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego Łukasza Reszki. Najlepsza okazała się Perła Mełgiew. Srebrnymi medalistami zostali młodzi piłkarze Victorii Rybczewice, brąz wywalczyli futboliści Avii Świdnik.

Jakie dresy piłkarskie dla dzieci wybrać?

Jakie dresy piłkarskie dla dzieci wybrać?

To, z jakiego materiału zostaną wyprodukowane dresy piłkarskie dla dzieci, będzie miało znaczący wpływ na wygodę noszenia i trwałość kompletu. Nie mniejsze znaczenie ma również fason i krój dresów piłkarskich. Wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze dresów i gdzie najlepiej je zamówić.