Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

26 stycznia 2010 r.
20:26
Edytuj ten wpis

Kraśnik będzie łowić olimpijskie talenty

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 9 A A

Powiatowe Centrum Sportu w Kraśniku oraz specjalistyczne gimnazjum – wszystko po to, by dać szansę na rozwój sportowo utalentowanej młodzieży. W projekt zaangażowały się lokalne samorządy, dyrektorzy szkół i trenerzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trzon sportu ma stanowić Szkoła Mistrzostwa Sportowego, działająca w ramach kraśnickiego Zespołu Szkół Nr 3. Projekt obejmie też podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie Zespołu Szkół Nr 4 w Kraśniku, gdzie uczy się niepełnosprawna młodzież. Uczniowie z Olbięcina to uczestnicy olimpiad specjalnych. Mają na swoim koncie szereg osiągnięć. Wszyscy po wybudowaniu nowej hali sportowej będą mogli przygotowywać się w Kraśniku.

Na tym władze powiatu nie poprzestają. Chcą postawić na rozwój sportowy młodzieży od najmłodszych lat.

– Dlatego zamierzamy utworzyć gimnazjum sportowe, do którego trafią kandydaci wybrani przez naszych trenerów ze szkół w całym powiecie – podkreśla starosta kraśnicki Tadeusz Wojtak.

Zdaniem samorządowców, dyrektorów szkół i trenerów powiat kraśnicki nie jest w stanie utrzymać jakiejkolwiek drużyny sportowej. Dlatego sport powinien się rozwijać przede wszystkim w dyscyplinach indywidualnych takich jak zapasy, lekkoatletyka, a w przyszłości także pływanie.

– Dlatego przy naszej szkole uruchomimy gimnazjum sportowe. Już niedługo wybieramy się do szkół podstawowych z terenu całego powiatu, aby łowić młode talenty. U nas pod okiem fachowców będą mieli odpowiednie warunki do rozwijania się – podkreśla Andrzej Ciupak, dyrektor ZS nr 3 w Kraśniku.

Pomysł podoba się młodym sportowcom. – Szczególnie w takich małych miastach jak Kraśnik brakuje szkół, które pozwalają rozwijać talenty sportowe od najmłodszych lat. Im wcześniej zacznie się profesjonalne treningi, tym łatwiej o późniejszy sukces – podkreśla pływaczka Zuzanna Mazurek. Na swoim koncie ma udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Powiatowe Centrum Sportu w Kraśniku ma być oddane do użytku w 2011 roku. Znajdą się w nim pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, widownia na kilkaset miejsc oraz zaplecze. Będzie to jedyna taka placówka w powiecie.




Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
SKARBNIK / 27 stycznia 2010 o 15:35
0
Ókraina napisał:
"Zdaniem samorządowców, dyrektorów szkół i trenerów powiat kraśnicki nie jest w stanie utrzymać jakiejkolwiek drużyny sportowej."
Bo jak się kupuje do pożal się... trenerze, do trzecioligowej drużyny patałachów skądkolwiek, to dla wychowanków brakuje kasy i miejsca w drużynie. Będziecie podkręcać wyniki Ókraincami??? Jaja, nie sport
Kupują, sprzedają, wypożyczają zawodników i trenerów, a pozycja w tabeli ani drgnie albo obsuwa. Nie wiesz czemu taka śmieszna rotacja w tych klubach? O rabaty chodzi, stary, o rabaty... Nawet ksiądz lubi budowę, i remonty w parafii
wiesz czemu taka śmieszna rotacja w tych klubach? O rabaty chodzi, stary, o rabaty... Nawet ksiądz lubi budowę, i remonty w parafii rozwiń
Avatar
filc / 27 stycznia 2010 o 15:22
0
Ókraina napisał:
"Zdaniem samorządowców, dyrektorów szkół i trenerów powiat kraśnicki nie jest w stanie utrzymać jakiejkolwiek drużyny sportowej."
Bo jak się kupuje do pożal się... trenerze, do trzecioligowej drużyny patałachów skądkolwiek, to dla wychowanków brakuje kasy i miejsca w drużynie. Będziecie podkręcać wyniki Ókraincami??? Jaja, nie sport
Mnie normalnie szlag trafia jak idę na mecz którejś z lokalnych drużyn, a tam ganiają za piłką, ba, człapią takie stare, łyse ch... konie pod czterdziestkę, a młodzież grzeje ławę. To są kliki do wydzierania kasy,a nie kluby sportowe szkolące młodych piłkarzy. A fe, tfuuuu, co za smród w publicznym miejscu!!!
złapią takie stare, łyse ch... konie pod czterdziestkę, a młodzież grzeje ławę. To są kliki do wydzierania kasy,a nie kluby sportowe szkolące młodych piłkarzy. A fe, tfuuuu, co za smród w publicznym miejscu!!! rozwiń
Avatar
Ókraina / 27 stycznia 2010 o 13:17
0
"Zdaniem samorządowców, dyrektorów szkół i trenerów powiat kraśnicki nie jest w stanie utrzymać jakiejkolwiek drużyny sportowej."
Bo jak się kupuje do pożal się... trenerze, do trzecioligowej drużyny patałachów skądkolwiek, to dla wychowanków brakuje kasy i miejsca w drużynie. Będziecie podkręcać wyniki Ókraincami??? Jaja, nie sport
Avatar
palant / 27 stycznia 2010 o 12:38
0
To wszystko jak na razie nie trzyma się kupy. Bedą boiska do gier a szkolić bedziecie w sportach indywidualnych w tym pływanie.Przepraszam na hali?
Przecież Grześ Mazurek z żoną szkolą od lat.Gdzie u Was koszykówka dziewcząt/bo chłopaki ganiają za pecherzem/ piłka ręczna dziewcząt/ podobno ropzpieprzyliście ją w mieście/ i chłopców której od 2o lat nie ma?
Miasto i Powiat , każdy sobie rzepkę skrobie. Po rozum do głowy bo baraniejecie moi drodzy.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2010 o 09:01
0
NACJONALISTA napisał:
to tak jak by z subwencji oświatowej w naszych liceach opłacać-importować uczniów z Ukrainy, tych dobrych, olimpijczyków, aby podrasować wyniki szkół

Świetny pomysł! Tylko patrzeć jak ktoś go kupi i powoła do życia. Tym łatwiejszy w realizacji, że mamy uniwersytet polsko-ukraiński, więc świetlana i naukowa przyszłość przed tą młodzieżą.
Avatar
NACJONALISTA / 27 stycznia 2010 o 08:47
0
filc napisał:
Tak , tak racja! Trzecia liga... cóż to za liga??? Kibiców tyle co kot napłakał, dochodów z tej publiki tyle samo, a tu się zabiera miejsca i skromne gratyfikacje naszym, kraśnickim sportowcom. Czy ktoś się z chujem na głowy zamienił ? Zamiast robić prezenty przybłędom lepiej zatrudniać trenerów ,,przez duże T" dla wszystkich kategorii wiekowych
to tak jak by z subwencji oświatowej w naszych liceach opłacać-importować uczniów z Ukrainy, tych dobrych, olimpijczyków, aby podrasować wyniki szkół
to tak jak by z subwencji oświatowej w naszych liceach opłacać-importować uczniów z Ukrainy, tych dobrych, olimpijczyków, aby podrasować wyniki szkół rozwiń
Avatar
filc / 27 stycznia 2010 o 08:28
0
Gość napisał:
Pamiętaj, że siostry Pietrzyk nie są stąd. To jak kupowanie ukraińców w stali.
Tak , tak racja! Trzecia liga... cóż to za liga??? Kibiców tyle co kot napłakał, dochodów z tej publiki tyle samo, a tu się zabiera miejsca i skromne gratyfikacje naszym, kraśnickim sportowcom. Czy ktoś się z chujem na głowy zamienił ? Zamiast robić prezenty przybłędom lepiej zatrudniać trenerów ,,przez duże T" dla wszystkich kategorii wiekowych
Avatar
Gość / 27 stycznia 2010 o 08:13
0
Pamiętaj, że siostry Pietrzyk nie są stąd. To jak kupowanie ukraińców w stali.
Avatar
pogodny / 26 stycznia 2010 o 22:30
0
Wypowiada się pływaczka, ale chyba chodzi o rozwój przede wszystkim zapasów. W zapasach możemy odnosić sukcesy bo to niestety sport .... małych miejscowości. Już mamy klasowych zawodników i zawodniczki lecz wszystkich zapaśniczek w Polsce jest tyle ile w pływaniu startujew zawodach w jednym mieście. To oczywiście przecież nie ich wina.
W artykule jest mowa także o lekkoatletyce. Też wątpię bo Płatek tak wiele zrobił dla zapasów, że ... teraz nie pozwoli żeby ktokolwiek ( Biały, Mazurek) mu właził w drogę!
Avatar
SKARBNIK / 27 stycznia 2010 o 15:35
0
Ókraina napisał:
"Zdaniem samorządowców, dyrektorów szkół i trenerów powiat kraśnicki nie jest w stanie utrzymać jakiejkolwiek drużyny sportowej."
Bo jak się kupuje do pożal się... trenerze, do trzecioligowej drużyny patałachów skądkolwiek, to dla wychowanków brakuje kasy i miejsca w drużynie. Będziecie podkręcać wyniki Ókraincami??? Jaja, nie sport
Kupują, sprzedają, wypożyczają zawodników i trenerów, a pozycja w tabeli ani drgnie albo obsuwa. Nie wiesz czemu taka śmieszna rotacja w tych klubach? O rabaty chodzi, stary, o rabaty... Nawet ksiądz lubi budowę, i remonty w parafii
wiesz czemu taka śmieszna rotacja w tych klubach? O rabaty chodzi, stary, o rabaty... Nawet ksiądz lubi budowę, i remonty w parafii rozwiń
Avatar
filc / 27 stycznia 2010 o 15:22
0
Ókraina napisał:
"Zdaniem samorządowców, dyrektorów szkół i trenerów powiat kraśnicki nie jest w stanie utrzymać jakiejkolwiek drużyny sportowej."
Bo jak się kupuje do pożal się... trenerze, do trzecioligowej drużyny patałachów skądkolwiek, to dla wychowanków brakuje kasy i miejsca w drużynie. Będziecie podkręcać wyniki Ókraincami??? Jaja, nie sport
Mnie normalnie szlag trafia jak idę na mecz którejś z lokalnych drużyn, a tam ganiają za piłką, ba, człapią takie stare, łyse ch... konie pod czterdziestkę, a młodzież grzeje ławę. To są kliki do wydzierania kasy,a nie kluby sportowe szkolące młodych piłkarzy. A fe, tfuuuu, co za smród w publicznym miejscu!!!
złapią takie stare, łyse ch... konie pod czterdziestkę, a młodzież grzeje ławę. To są kliki do wydzierania kasy,a nie kluby sportowe szkolące młodych piłkarzy. A fe, tfuuuu, co za smród w publicznym miejscu!!! rozwiń
Avatar
Ókraina / 27 stycznia 2010 o 13:17
0
"Zdaniem samorządowców, dyrektorów szkół i trenerów powiat kraśnicki nie jest w stanie utrzymać jakiejkolwiek drużyny sportowej."
Bo jak się kupuje do pożal się... trenerze, do trzecioligowej drużyny patałachów skądkolwiek, to dla wychowanków brakuje kasy i miejsca w drużynie. Będziecie podkręcać wyniki Ókraincami??? Jaja, nie sport
Avatar
palant / 27 stycznia 2010 o 12:38
0
To wszystko jak na razie nie trzyma się kupy. Bedą boiska do gier a szkolić bedziecie w sportach indywidualnych w tym pływanie.Przepraszam na hali?
Przecież Grześ Mazurek z żoną szkolą od lat.Gdzie u Was koszykówka dziewcząt/bo chłopaki ganiają za pecherzem/ piłka ręczna dziewcząt/ podobno ropzpieprzyliście ją w mieście/ i chłopców której od 2o lat nie ma?
Miasto i Powiat , każdy sobie rzepkę skrobie. Po rozum do głowy bo baraniejecie moi drodzy.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2010 o 09:01
0
NACJONALISTA napisał:
to tak jak by z subwencji oświatowej w naszych liceach opłacać-importować uczniów z Ukrainy, tych dobrych, olimpijczyków, aby podrasować wyniki szkół

Świetny pomysł! Tylko patrzeć jak ktoś go kupi i powoła do życia. Tym łatwiejszy w realizacji, że mamy uniwersytet polsko-ukraiński, więc świetlana i naukowa przyszłość przed tą młodzieżą.
Avatar
NACJONALISTA / 27 stycznia 2010 o 08:47
0
filc napisał:
Tak , tak racja! Trzecia liga... cóż to za liga??? Kibiców tyle co kot napłakał, dochodów z tej publiki tyle samo, a tu się zabiera miejsca i skromne gratyfikacje naszym, kraśnickim sportowcom. Czy ktoś się z chujem na głowy zamienił ? Zamiast robić prezenty przybłędom lepiej zatrudniać trenerów ,,przez duże T" dla wszystkich kategorii wiekowych
to tak jak by z subwencji oświatowej w naszych liceach opłacać-importować uczniów z Ukrainy, tych dobrych, olimpijczyków, aby podrasować wyniki szkół
to tak jak by z subwencji oświatowej w naszych liceach opłacać-importować uczniów z Ukrainy, tych dobrych, olimpijczyków, aby podrasować wyniki szkół rozwiń
Avatar
filc / 27 stycznia 2010 o 08:28
0
Gość napisał:
Pamiętaj, że siostry Pietrzyk nie są stąd. To jak kupowanie ukraińców w stali.
Tak , tak racja! Trzecia liga... cóż to za liga??? Kibiców tyle co kot napłakał, dochodów z tej publiki tyle samo, a tu się zabiera miejsca i skromne gratyfikacje naszym, kraśnickim sportowcom. Czy ktoś się z chujem na głowy zamienił ? Zamiast robić prezenty przybłędom lepiej zatrudniać trenerów ,,przez duże T" dla wszystkich kategorii wiekowych
Avatar
Gość / 27 stycznia 2010 o 08:13
0
Pamiętaj, że siostry Pietrzyk nie są stąd. To jak kupowanie ukraińców w stali.
Avatar
pogodny / 26 stycznia 2010 o 22:30
0
Wypowiada się pływaczka, ale chyba chodzi o rozwój przede wszystkim zapasów. W zapasach możemy odnosić sukcesy bo to niestety sport .... małych miejscowości. Już mamy klasowych zawodników i zawodniczki lecz wszystkich zapaśniczek w Polsce jest tyle ile w pływaniu startujew zawodach w jednym mieście. To oczywiście przecież nie ich wina.
W artykule jest mowa także o lekkoatletyce. Też wątpię bo Płatek tak wiele zrobił dla zapasów, że ... teraz nie pozwoli żeby ktokolwiek ( Biały, Mazurek) mu właził w drogę!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje?

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje? 0 0

471,2 tys. osób skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z urlopów dla rodziców: rodzicielskiego, macierzyńskiego i ojcowskiego – podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka
galeria

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka 0 0

Dąbrowica Mała pamięta o Bazylim Albiczuku. Jak co roku, w rocznicę śmierci malarza zorganizowano Wasylówkę.

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie
28 lipca 2018, 14:00

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Empik mieszczący się w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) zaprasza miłośników dobrej muzyki na spotkanie z członkami młodego zespołu 4Dreamers. Artyści pojawią się w Lublinie 28 lipca o godz. 14.

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 8 4

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 2 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 2

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 3

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 1 5

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS