Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

1 kwietnia 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Kraśnik im. Jana Pawła II. Wycięli lipy, postawią rzeźby

2188 69 A A

Dwanaście rzeźb przedstawiających papieża Polaka stanie w parku im. Jana Pawła II. Figury powstaną z drzew, które tam właśnie wycięto. - Lipy wrócą do parku w innej postaci - tłumaczą urzędnicy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rzeźby powstaną w czasie pleneru rzeźbiarskiego. Od 22 do 29 kwietnia nad swoimi papieżami będzie pracować dwunastu artystów. - M.in. z Włodawy, Chodla i Szczytna. Każdy z nich będzie autorem co najmniej jednej rzeźby. Gwarantuję, że są to dobrzy artyści, bo wszystkich znam - zapewnia Szczepan Ignaczyński, rzeźbiarz i współorganizator imprezy. Ignaczyński tłumaczy, że Ojciec Święty zostanie przedstawiony jako aktor, górski turysta, czy kajakarz. - Postaci będą miały do 180 cm wysokości, bo nie mamy większych klocków. Mimo to, jeden z rzeźbiarzy przymierza się do zrobienia dwumetrowego papieża - zdradza. - Rzeźby powstaną z lip wyciętych z parku miejskiego, który od ubiegłego czwartku nosi nazwę Jana Pawła II - mówi Michał Mulawa, p.o. dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. I podkreśla: - Drzewa wrócą do parku w postaci rzeźb. Wycinka, na którą kraśnicki magistrat dostał zgodę pod koniec lutego, objęła 231 drzew. - 68 chorowało, pozostałe były zdrowe. Kolidowały jednak z planami inwestycyjnymi miasta - tłumaczy Agnieszka Mochol ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku. - Na urząd został nałożony obowiązek nasadzenia 213 nowych drzew. 27 kwietnia, w dniu kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII, rzeźby zostaną zaprezentowane mieszkańcom miasta. - Bez względu na to, czy będą już skończone czy też nie - zaznacza Ignaczyński. Główne papieskie uroczystości miasto organizuje wspólnie z parafią p.w. Miłosierdzia Bożego. - Uroczystości z Watykanu będzie można oglądać na telebimie. Będzie też koncert Eleni - zapowiada Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. O wartość artystyczną figur burmistrz się nie martwi. - Ci rzeźbiarze nie są nowicjuszami - przekonuje. Nie wszyscy jednak są tego tak pewni. - Siedem setek, w większości miernych i kiczowatych pomników Jana Pawła II, z plastiku, kamienia i brązu naprawdę może męczyć - zauważa dr Kazimierz Ożóg, historyk sztuki z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, który swój doktorat poświęcił pomnikom papieża powstałym za jego życia. - Uważam, że pomysł na szybki plener i zwielokrotnienie papieża w drewnie jest odbiciem naszej nieskomplikowanej i lichej świadomości znaczenia przyszłego świętego. Może to i jakiś hołd, ale czy na pewno kompletny i mądry? Niby w drewnie przez tydzień można coś zdziałać, ale raczej nie będzie to nawet cień klasy ołtarza mariackiego, ale zwykły świątek. Ile będą kosztować kraśnickie rzeźby? - Budżet przeznaczony na ten cel to ok. 20 tys. zł. Przedsięwzięcie sfinansuje wspólnie miasto i powiat - mówi Mulawa. - Na rękę rzeźbiarze dostaną po 1300 zł - zdradza Ignaczyński. Na rzeźbach się nie skończy. W miejskim parku papieskich elementów ma być więcej. - Na ławkach chcemy umieścić tabliczki, na których znajdą się cytaty z encyklik Jana Pawła II - zapowiada Łukasz Wyka, kierownik Wydział Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Kraśniku.

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Monika / 2 maja 2014 o 10:48
0

Coś strasznego! 

Myślę, że papież potępiłby taki pomysł! Jak można wycinać drzewa by zrobić pomnik. Ludzie czy Wy oszaleliście???  

Avatar
gość / 28 kwietnia 2014 o 21:33
0

czy redaktor piszący ten artykuł był w ogródku jordanowskim i widział te lipy, nad którymi ubolewa??? jeśli nie to mu w skrócie opiszę :

siedlisko wron , w godzinach popołudniowych nie dało się bezpiecznie przejść ze względu na latające odchody ,pod drzewami brak trawy - efekt braku dochodzącego słońca , za to pełno odchodów i gałęzi rozrzuconych przez ptactwo

czy warto żałować tych drzew???? skoro w perspektywie mają być nowe nasadzenia???

Avatar
marta / 14 kwietnia 2014 o 12:18
0

Bardzo głupi żart na Prima Aprilis. Ewidentnie jego celem jest wywołanie negatywnych emocji w związku ze zbliżającą się kanonizacją Jana Pawła II. Jak nie blibordy palikociarni, to głupie żarty w Dzienniku Wschodnim...

niestety to nie żart ;(

Avatar
77 / 8 kwietnia 2014 o 21:10
0

"Po owocach ich poznacie" - ta co najmniej dziwna decyzja urzędników z Kraśnika powiedziała mi o nich właściwie wszystko.

Avatar
gość / 8 kwietnia 2014 o 15:33
0

JPII to Wielka postać. Samo wykonanie twarzy i podobieństwa zajmuje mnóstwo czasu, a w ciągu tych kilku dni zrobicie tylko kukły profanujące tą Wielką postać. Nachlastać klocków to żadna sztuka, tylko po co? Żałosny pomysł i będzie żałosne wykonanie w morderczym tempie. Sam jestem rzexbiarzem i wiem o czym piszę. Zaniechajcie tego pomysłu póki jeszcze czas.

No bo ten Ignaczyński + 12 kolesiów dostanie z kasy Miasta po 1.300zł + 2 -tyg. wczasy nad zalewem. A za projekt, nadzór nad wykonaniem tego poronionego pomysłu, czyli czegoś tam niby dla dzieci to znowu jacyś tam zarobią kasę, a drewno pozyskuje ktoś systematycznie w mieście patrz - wycięta aleja kasztanowców na osiedlu bloków, wycięte dorodne drzewa dęby, inne szlachetne wokół dawnej bazy PKS, i w ogóle w całym mieście trwa systematyczna wycinka całkiem zdrowych dużych drzew. Ktoś na to zapotrzebowanie zgłasza (klepka podłogowa?, okleina meblowa?, drewno kominkowe?, do rzeźbienia? )

Naklepią tych maszkaronów, kasę wezmą, a potem to obesr. wrony, psy obsikają i będzie pomnik głupoty mieszkańców godny.

 

No bo ten Ignaczyński + 12 kolesiów dostanie z kasy Miasta po 1.300zł + 2 -tyg. wczasy nad zalewem. A za projekt, nadzór nad wykonaniem tego poronionego pomysłu, czyli czegoś tam niby dla dzieci to znowu jacyś tam zarobią kasę, a drewno pozyskuje ktoś systematycznie w mieście patrz - wycięta aleja kasztanowców na osiedlu bloków, wycięte dorodne drzewa dęby, inne szlachetne wokół dawnej bazy PKS, i w ogóle w całym mieście trwa systematyczna wycinka całkiem zdr... rozwiń

Avatar
gość / 8 kwietnia 2014 o 15:30
0

JPII to Wielka postać. Samo wykonanie twarzy i podobieństwa zajmuje mnóstwo czasu, a w ciągu tych kilku dni zrobicie tylko kukły profanujące tą Wielką postać. Nachlastać klocków to żadna sztuka, tylko po co? Żałosny pomysł i będzie żałosne wykonanie w morderczym tempie. Sam jestem rzexbiarzem i wiem o czym piszę. Zaniechajcie tego pomysłu puki jeszcze czas.

No bo ten Ignaczyński + 12 kolesiów dostanie z kasy Miasta po 1.300zł + 2 -tyg. wczasy nad zalewem. A za projekt, nadzór nad wykonaniem tego poronionego pomysłu, czyli czegoś tam niby dla dzieci to znowu jacyś tam zarobią kasę, a drewno pozyskuje ktoś systematycznie w mieście patrz - wycięta aleja kasztanowców na osiedlu bloków, wycięte dorodne drzewa dęby, inne szlachetne wokół dawnej bazy PKS, i w ogóle w całym mieście trwa systematyczna wycinka całkiem zdrowych dużych drzew. Ktoś na to zapotrzebowanie zgłasza (klepka podłogowa?, okleina meblowa?, drewno kominkowe?, do rzeźbienia? )

Naklepią tych maszkaronów, kasę wezmą, a potem to obesr. wrony, psy obsikają i będzie pomnik głupoty mieszkańców godny.

No bo ten Ignaczyński + 12 kolesiów dostanie z kasy Miasta po 1.300zł + 2 -tyg. wczasy nad zalewem. A za projekt, nadzór nad wykonaniem tego poronionego pomysłu, czyli czegoś tam niby dla dzieci to znowu jacyś tam zarobią kasę, a drewno pozyskuje ktoś systematycznie w mieście patrz - wycięta aleja kasztanowców na osiedlu bloków, wycięte dorodne drzewa dęby, inne szlachetne wokół dawnej bazy PKS, i w ogóle w całym mieście trwa systematyczna wycinka całkiem zdrowych dużych drzew. Ktoś na to zapotrzebowanie zgłasza (klepka podł... rozwiń

Avatar
gość / 8 kwietnia 2014 o 15:17
0
Kolejny poroniony pomysł to reaktywacja dawnego festiwalu w Kraśniku .
Ludzie, dajcie spokój, już dosyć tego podlizywania się emerytom (kasa dotacje na ich związek, kwiatki, imprezki, podrygi, piwko na senior fest, wycieczki, majówki itd.) w zamian za głosy na wyborach.
A co dla ludzi w sile wieku, gdzie jest dla nich praca, mieszkania, rozrywka? Dla nich jest WON ZA GRANICĘ do pracy na czarno, tylko to niestety, albo jakieś głupie szklenia i rady co nic nie dają. A do Kraśnika ściąga się tylko jakichś nieudaczników co to tylko swoim podpisem kwitują co miesiąc odbiór pensji w sporej wysokości, a w zamian dają społeczeństwu knoty.
Kolejny poroniony pomysł to reaktywacja dawnego festiwalu w Kraśniku .
Ludzie, dajcie spokój, już dosyć tego podlizywania się emerytom (kasa dotacje na ich związek, kwiatki, imprezki, podrygi, piwko na senior fest, wycieczki, majówki itd.) w zamian za głosy na wyborach.
A co dla ludzi w sile wieku, gdzie jest dla nich praca, mieszkania, rozrywka? Dla nich jest WON ZA GRANICĘ do pracy na czarno, tylko to niestety, albo jakieś głupie szklenia i rady co nic nie dają. A do Kraśnika ściąga się tylko jakichś nieudacznikó... rozwiń
Avatar
nachujwamono / 7 kwietnia 2014 o 09:30
0

A na dzieci znów braknie. Witamy w Polsce. 

Avatar
Zyga / 7 kwietnia 2014 o 06:24
0

Bardzo głupi żart na Prima Aprilis. Ewidentnie jego celem jest wywołanie negatywnych emocji w związku ze zbliżającą się kanonizacją Jana Pawła II. Jak nie blibordy palikociarni, to głupie żarty w Dzienniku Wschodnim...

niestety to nie żart

Avatar
Michał / 6 kwietnia 2014 o 14:30
0

Wierzę żeś jest, największy z Polskich dzieci

Z każdego Twego  gestu, światłość  Boża leci

Tyś pozbawił lęku, wszystkich nas, Polaków

Uczyłeś postrzegać, w ludziach Boskich znaków

Pozwól więc przewodniku,  wejdę na wyżynę

W spokoju, zadumie, odnajdę swą przyczynę

Tam cicho, bez rozgłosu, odnajdę Barkę Twoją

I z Twoim przesłaniem, pójdę ścieżkę swoją

Jestem za słaby, nieść Krzyż Twej wielkości

Lecz mam dość siły, siać Twój głos radości

Oddać się modlitwie, rozważać Twe słowa

W pokorze, radość Bogu, by dawała mowa

Wierzę żeś jest, największy z Polskich dzieci

Z każdego Twego  gestu, światłość  Boża leci

Tyś pozbawił lęku, wszystkich nas, Polaków

Uczyłeś postrzegać, w ludziach Boskich znaków

Pozwól więc przewodniku,  wejdę na wyżynę

W spokoju, zadumie, odnajdę swą przyczynę

Tam cicho, bez rozgłosu, odnajdę Barkę Twoją

I z Twoim przesłaniem, pójdę ścieżkę swoją

Jestem za słaby, nieść Krzyż Twej wielkości

Lecz mam dość siły, siać Twój głos radości

Oddać się modlitwi... rozwiń

Avatar
Monika / 2 maja 2014 o 10:48
0

Coś strasznego! 

Myślę, że papież potępiłby taki pomysł! Jak można wycinać drzewa by zrobić pomnik. Ludzie czy Wy oszaleliście???  

Avatar
gość / 28 kwietnia 2014 o 21:33
0

czy redaktor piszący ten artykuł był w ogródku jordanowskim i widział te lipy, nad którymi ubolewa??? jeśli nie to mu w skrócie opiszę :

siedlisko wron , w godzinach popołudniowych nie dało się bezpiecznie przejść ze względu na latające odchody ,pod drzewami brak trawy - efekt braku dochodzącego słońca , za to pełno odchodów i gałęzi rozrzuconych przez ptactwo

czy warto żałować tych drzew???? skoro w perspektywie mają być nowe nasadzenia???

Avatar
marta / 14 kwietnia 2014 o 12:18
0

Bardzo głupi żart na Prima Aprilis. Ewidentnie jego celem jest wywołanie negatywnych emocji w związku ze zbliżającą się kanonizacją Jana Pawła II. Jak nie blibordy palikociarni, to głupie żarty w Dzienniku Wschodnim...

niestety to nie żart ;(

Avatar
77 / 8 kwietnia 2014 o 21:10
0

"Po owocach ich poznacie" - ta co najmniej dziwna decyzja urzędników z Kraśnika powiedziała mi o nich właściwie wszystko.

Avatar
gość / 8 kwietnia 2014 o 15:33
0

JPII to Wielka postać. Samo wykonanie twarzy i podobieństwa zajmuje mnóstwo czasu, a w ciągu tych kilku dni zrobicie tylko kukły profanujące tą Wielką postać. Nachlastać klocków to żadna sztuka, tylko po co? Żałosny pomysł i będzie żałosne wykonanie w morderczym tempie. Sam jestem rzexbiarzem i wiem o czym piszę. Zaniechajcie tego pomysłu póki jeszcze czas.

No bo ten Ignaczyński + 12 kolesiów dostanie z kasy Miasta po 1.300zł + 2 -tyg. wczasy nad zalewem. A za projekt, nadzór nad wykonaniem tego poronionego pomysłu, czyli czegoś tam niby dla dzieci to znowu jacyś tam zarobią kasę, a drewno pozyskuje ktoś systematycznie w mieście patrz - wycięta aleja kasztanowców na osiedlu bloków, wycięte dorodne drzewa dęby, inne szlachetne wokół dawnej bazy PKS, i w ogóle w całym mieście trwa systematyczna wycinka całkiem zdrowych dużych drzew. Ktoś na to zapotrzebowanie zgłasza (klepka podłogowa?, okleina meblowa?, drewno kominkowe?, do rzeźbienia? )

Naklepią tych maszkaronów, kasę wezmą, a potem to obesr. wrony, psy obsikają i będzie pomnik głupoty mieszkańców godny.

 

No bo ten Ignaczyński + 12 kolesiów dostanie z kasy Miasta po 1.300zł + 2 -tyg. wczasy nad zalewem. A za projekt, nadzór nad wykonaniem tego poronionego pomysłu, czyli czegoś tam niby dla dzieci to znowu jacyś tam zarobią kasę, a drewno pozyskuje ktoś systematycznie w mieście patrz - wycięta aleja kasztanowców na osiedlu bloków, wycięte dorodne drzewa dęby, inne szlachetne wokół dawnej bazy PKS, i w ogóle w całym mieście trwa systematyczna wycinka całkiem zdr... rozwiń

Avatar
gość / 8 kwietnia 2014 o 15:30
0

JPII to Wielka postać. Samo wykonanie twarzy i podobieństwa zajmuje mnóstwo czasu, a w ciągu tych kilku dni zrobicie tylko kukły profanujące tą Wielką postać. Nachlastać klocków to żadna sztuka, tylko po co? Żałosny pomysł i będzie żałosne wykonanie w morderczym tempie. Sam jestem rzexbiarzem i wiem o czym piszę. Zaniechajcie tego pomysłu puki jeszcze czas.

No bo ten Ignaczyński + 12 kolesiów dostanie z kasy Miasta po 1.300zł + 2 -tyg. wczasy nad zalewem. A za projekt, nadzór nad wykonaniem tego poronionego pomysłu, czyli czegoś tam niby dla dzieci to znowu jacyś tam zarobią kasę, a drewno pozyskuje ktoś systematycznie w mieście patrz - wycięta aleja kasztanowców na osiedlu bloków, wycięte dorodne drzewa dęby, inne szlachetne wokół dawnej bazy PKS, i w ogóle w całym mieście trwa systematyczna wycinka całkiem zdrowych dużych drzew. Ktoś na to zapotrzebowanie zgłasza (klepka podłogowa?, okleina meblowa?, drewno kominkowe?, do rzeźbienia? )

Naklepią tych maszkaronów, kasę wezmą, a potem to obesr. wrony, psy obsikają i będzie pomnik głupoty mieszkańców godny.

No bo ten Ignaczyński + 12 kolesiów dostanie z kasy Miasta po 1.300zł + 2 -tyg. wczasy nad zalewem. A za projekt, nadzór nad wykonaniem tego poronionego pomysłu, czyli czegoś tam niby dla dzieci to znowu jacyś tam zarobią kasę, a drewno pozyskuje ktoś systematycznie w mieście patrz - wycięta aleja kasztanowców na osiedlu bloków, wycięte dorodne drzewa dęby, inne szlachetne wokół dawnej bazy PKS, i w ogóle w całym mieście trwa systematyczna wycinka całkiem zdrowych dużych drzew. Ktoś na to zapotrzebowanie zgłasza (klepka podł... rozwiń

Avatar
gość / 8 kwietnia 2014 o 15:17
0
Kolejny poroniony pomysł to reaktywacja dawnego festiwalu w Kraśniku .
Ludzie, dajcie spokój, już dosyć tego podlizywania się emerytom (kasa dotacje na ich związek, kwiatki, imprezki, podrygi, piwko na senior fest, wycieczki, majówki itd.) w zamian za głosy na wyborach.
A co dla ludzi w sile wieku, gdzie jest dla nich praca, mieszkania, rozrywka? Dla nich jest WON ZA GRANICĘ do pracy na czarno, tylko to niestety, albo jakieś głupie szklenia i rady co nic nie dają. A do Kraśnika ściąga się tylko jakichś nieudaczników co to tylko swoim podpisem kwitują co miesiąc odbiór pensji w sporej wysokości, a w zamian dają społeczeństwu knoty.
Kolejny poroniony pomysł to reaktywacja dawnego festiwalu w Kraśniku .
Ludzie, dajcie spokój, już dosyć tego podlizywania się emerytom (kasa dotacje na ich związek, kwiatki, imprezki, podrygi, piwko na senior fest, wycieczki, majówki itd.) w zamian za głosy na wyborach.
A co dla ludzi w sile wieku, gdzie jest dla nich praca, mieszkania, rozrywka? Dla nich jest WON ZA GRANICĘ do pracy na czarno, tylko to niestety, albo jakieś głupie szklenia i rady co nic nie dają. A do Kraśnika ściąga się tylko jakichś nieudacznikó... rozwiń
Avatar
nachujwamono / 7 kwietnia 2014 o 09:30
0

A na dzieci znów braknie. Witamy w Polsce. 

Avatar
Zyga / 7 kwietnia 2014 o 06:24
0

Bardzo głupi żart na Prima Aprilis. Ewidentnie jego celem jest wywołanie negatywnych emocji w związku ze zbliżającą się kanonizacją Jana Pawła II. Jak nie blibordy palikociarni, to głupie żarty w Dzienniku Wschodnim...

niestety to nie żart

Avatar
Michał / 6 kwietnia 2014 o 14:30
0

Wierzę żeś jest, największy z Polskich dzieci

Z każdego Twego  gestu, światłość  Boża leci

Tyś pozbawił lęku, wszystkich nas, Polaków

Uczyłeś postrzegać, w ludziach Boskich znaków

Pozwól więc przewodniku,  wejdę na wyżynę

W spokoju, zadumie, odnajdę swą przyczynę

Tam cicho, bez rozgłosu, odnajdę Barkę Twoją

I z Twoim przesłaniem, pójdę ścieżkę swoją

Jestem za słaby, nieść Krzyż Twej wielkości

Lecz mam dość siły, siać Twój głos radości

Oddać się modlitwie, rozważać Twe słowa

W pokorze, radość Bogu, by dawała mowa

Wierzę żeś jest, największy z Polskich dzieci

Z każdego Twego  gestu, światłość  Boża leci

Tyś pozbawił lęku, wszystkich nas, Polaków

Uczyłeś postrzegać, w ludziach Boskich znaków

Pozwól więc przewodniku,  wejdę na wyżynę

W spokoju, zadumie, odnajdę swą przyczynę

Tam cicho, bez rozgłosu, odnajdę Barkę Twoją

I z Twoim przesłaniem, pójdę ścieżkę swoją

Jestem za słaby, nieść Krzyż Twej wielkości

Lecz mam dość siły, siać Twój głos radości

Oddać się modlitwi... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 453 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!