Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 lutego 2015 r.
11:45
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Kamienice w Rynku doczekają się remontu?

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 13 A A

Urzędnicy chcą zachęcić mieszkańców starej części miasta do wspólnej inwestycji. Przy współudziale unijnych środków chcą bowiem wyremontować i ocieplić kamienice w Rynku. Spotkanie w tej sprawie już dziś.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Program rewitalizacji w starej części miasta już się rozpoczął - mówi Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. - Zakłada bowiem odnowienie parku Jana Pawła II i to już jest wykonane.

Poza tym miasto współuczestniczy też przy remoncie zabytkowego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, poprzez przekazywanie dotacji na ten cel. Chcemy też odnowić amfiteatr i stadion "Tęczy” i stworzyć ścieżkę historyczno-rekreacyjną tzw. starego zamczyska.

Na tym nie koniec. Urzędnicy myślą też o odnowieniu elewacji kamienic w Rynku. Do tego potrzeba jest jednak zgoda konserwatora zabytków i współpraca z właścicieli budynków, którzy musieliby w remont zainwestować pieniądze.

- Będziemy starać się o unijną dotację, aby pokryć część kosztów - dodaje Mulawa.

Spotkanie w sprawie rewitalizacji starej części Kraśnika zaplanowano na dziś w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Kościuszki 23. Początek o godz. 16.
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 marca 2015 o 21:24
0

W Baranowie, pow. Puławy, też był obiekt zabytkowy. Stara, drewniana, przedwojenna  szkoła. I była na niej przyczepiona informacja, że to zabytek. Jednak szkoła została rozebrana i...znikła. WKZ nabrał wody w usta, rodziny fundatora i założyciela szkoły nikt nie poinformował nawet o tym, że może odzyskać, odkupić coś, co zostało po przodkach. 

Podobno pewien wpływowy działacz partii, która odnosi coraz większe sukcesy, za niewielką kwotę "odkupił" obiekt od gminy i...przeznaczył na...robienie biznesu.

Oto Polska właśnie!

Avatar
Gość / 27 marca 2015 o 16:56
0

Sprawa ma co najmniej dwie płaszczyzny:

patrz realnie, co to jest ten Dworek Modrzewiowy ? w chwili obecnej bez wnikania dlaczego jest w takim stanie to ruina i trzeba szukac ratunku dla tej budowli. miasto nie jest zainteresowane nawet zabezpieczeniem ruiny - dziura w dachu jest od lat. jak sie komus podoba dzialka przy kosciele to niech mu dzwony bija a budynek? tylko przeniesc do skansenu albo biadolic i czekac az sie rozpadnie. w skansenie w Lublinie sa nie tylko wiejskie chalupy ale i prawdziwy dworek. przy zamku w Janowcu jest 

zespół dworski złożony z budynków przeniesionych z pobliskich terenów Lubelszczyzny; w skład zespołu wchodzą: barokowy dwór zbudowany w latach 1760–1770 przez Wierzbickich, przeniesiony do Janowca z miejscowości Moniaki, wewnątrz znajduje się ekspozycja wnętrz domu ziemiańskiego oraz pokoje gościnne; drewniany spichlerz z przełomu XVII i XIX w. przeniesiony z Podlodowa, z ekspozycją etnograficzną; stodoła z końca XIX wieku przeniesiona ze wsi Wylągi ; lamus z końca XIX wieku przeniesiony ze wsi Kurów.

szpital z 1761 roku pasowałby tam idealnie.

albo tylko narzekajmy bo tak najlepiej i pazurami trzymajmy jakby nie bylo zabytku całego narodu.

1. Na jakiej zasadzie unikatowy zabytek Kraśnika znalazł się w prywatnych rękach.

2. Dlaczego Obecny właściciel nie realizuje zaleceń WKZ ?

Zajmijmy się na razie tą drugą sprawą - otóż 3 lata temu nasze miasto.pl pisało:

Źródło: Naszemiasto.pl
2012-03-16, Aktualizacja: 2012-03-16 16:39

Modrzewiowy dworek w Kraśniku pod lupą konserwatora

Modrzewiowy dworek przy ul. Narutowicza 29 w Kraśniku od lat popada w ruinę. Mimo wielu deklaracji nic tam się nie dzieje. W ubiegły piątek wojewódzki konserwator zabytków przeprowadził kontrolę obiektu i nakazał jego właścicielce jak najszybsze przeprowadzenie prac zabezpieczających.  Remont zabytkowego budynku przesuwa się w czasie. Architekt Adam Wójcik, autor projektu budowlanego, zapewnia, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. 

- Czekamy tylko na akceptację koniecznych odstępstw w przygotowanym przeze mnie projekcie, na które wydaje zgodę straż pożarna . Sądzę, że jak wszystko dobrze pójdzie, latem ruszy budowa  - podkreśla. 
Jednak zaniepokojony stanem XVI-wiecznego modrzewiowego dworku, konserwator zabytków nie chce czekać do lata. Już przygotowuje zalecenia pokontrolne, które będzie musiała wprowadzić właścicielka nieruchomości.
- Dotychczasowe zabezpieczenia są niewystarczające. Budynek wymaga ostemplowania i zabezpieczenia dachu - wylicza Dariusz Kopciowski,  główny specjalista Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie. 

Powstaje więc pytanie - to co się stało, że się zesrało ?

Sprawa ma co najmniej dwie płaszczyzny:

patrz realnie, co to jest ten Dworek Modrzewiowy ? w chwili obecnej bez wnikania dlaczego jest w takim stanie to ruina i trzeba szukac ratunku dla tej budowli. miasto nie jest zainteresowane nawet zabezpieczeniem ruiny - dziura w dachu jest od lat. jak sie komus podoba dzialka przy kosciele to niech mu dzwony bija a budynek? tylko przeniesc do skansenu albo biadolic i czekac az sie rozpadnie. w skansenie w Lublinie sa nie tylko wiejskie chalupy ale i prawdziwy dworek. przy zamku w Jano... rozwiń

Avatar
ja / 27 marca 2015 o 12:52
0

patrz realnie, co to jest ten Dworek Modrzewiowy ? w chwili obecnej bez wnikania dlaczego jest w takim stanie to ruina i trzeba szukac ratunku dla tej budowli. miasto nie jest zainteresowane nawet zabezpieczeniem ruiny - dziura w dachu jest od lat. jak sie komus podoba dzialka przy kosciele to niech mu dzwony bija a budynek? tylko przeniesc do skansenu albo biadolic i czekac az sie rozpadnie. w skansenie w Lublinie sa nie tylko wiejskie chalupy ale i prawdziwy dworek. przy zamku w Janowcu jest 

zespół dworski złożony z budynków przeniesionych z pobliskich terenów Lubelszczyzny; w skład zespołu wchodzą: barokowy dwór zbudowany w latach 1760–1770 przez Wierzbickich, przeniesiony do Janowca z miejscowości Moniaki, wewnątrz znajduje się ekspozycja wnętrz domu ziemiańskiego oraz pokoje gościnne; drewniany spichlerz z przełomu XVII i XIX w. przeniesiony z Podlodowa, z ekspozycją etnograficzną; stodoła z końca XIX wieku przeniesiona ze wsi Wylągi ; lamus z końca XIX wieku przeniesiony ze wsi Kurów.

szpital z 1761 roku pasowałby tam idealnie.

albo tylko narzekajmy bo tak najlepiej i pazurami trzymajmy jakby nie bylo zabytku całego narodu.

patrz realnie, co to jest ten Dworek Modrzewiowy ? w chwili obecnej bez wnikania dlaczego jest w takim stanie to ruina i trzeba szukac ratunku dla tej budowli. miasto nie jest zainteresowane nawet zabezpieczeniem ruiny - dziura w dachu jest od lat. jak sie komus podoba dzialka przy kosciele to niech mu dzwony bija a budynek? tylko przeniesc do skansenu albo biadolic i czekac az sie rozpadnie. w skansenie w Lublinie sa nie tylko wiejskie chalupy ale i prawdziwy dworek. przy zamku w Janowcu jest 

zespół dworski złożony z budynków p... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2015 o 07:47
0

dworek modrzewiowy obecny wlasciciel powinien przekazac miastu i po rozebraniu ten krasnicki zabytek moglby pieknie prezentowac sie na parkingu przy skarbowce albo na targowisku przy rzece w starym.

 jak tak wszystkim podobaja sie stare dechy to czas te dechy przeniesc tak jak to zrobiono z innymi zabytkowymi budowlami w skansenach calej Polski, sa na to przepisy.

jest kasa na remont kosciola to i jest kasa na renowacje i przeniesienie dworku na miejska placowke.

To może i obydwa kościoły z Kraśnika Starego rozbierzesz i poprzenosisz do skansenu ? Z zabytków nie zostanie już nic a ostatni opuszczający ten grajdół zgasi światło ... Zaprawdę - jak się czyta niektóre wypowiedzi, to się bez trudu dochodzi do konkluzji, iż "Jakie miasto, tacy mieszkańcy" ....

i obydwa kościoły z Kraśnika Starego rozbierzesz i poprzenosisz do skansenu ? Z zabytków nie zostanie już nic a ostatni opuszczający ten grajdół zgasi światło ... Zaprawdę - jak się czyta niektóre wypowiedzi, to się bez trudu dochodzi do konkluzji, iż "Jakie miasto, tacy mieszkańcy" ....

rozwiń
Avatar
szalom / 6 lutego 2015 o 16:15
0

Odnowią kamienice, bo niedługo wejdzie ustawa o zwrocie nieruchomości prawowitym właścicielom z nad Morza Martwego i Nowego Jorku. Nie dajcie się nabrać, bo lada dzień zapukają do waszych domów amerykańscy prawnicy.  

Avatar
ja / 6 lutego 2015 o 15:52
0

dworek modrzewiowy obecny wlasciciel powinien przekazac miastu i po rozebraniu ten krasnicki zabytek moglby pieknie prezentowac sie na parkingu przy skarbowce albo na targowisku przy rzece w starym.

 jak tak wszystkim podobaja sie stare dechy to czas te dechy przeniesc tak jak to zrobiono z innymi zabytkowymi budowlami w skansenach calej Polski, sa na to przepisy.

jest kasa na remont kosciola to i jest kasa na renowacje i przeniesienie dworku na miejska placowke.

Avatar
Gość / 6 lutego 2015 o 12:31
0

A czy ktoś wie, w jaki sposób ów zabytek mógł się znaleźć w prywatnych rękach ? Jak Wojewódzki Konserwator Zabytków mógł wyrazić zgodę na transakcję ?

Avatar
kasniczanka / 6 lutego 2015 o 12:22
0
Dworek jest w rękach panstaw bieleckich i remont kosztuje o wiele więcej niż cena dzialki w centrum sniesznego miasta...jak se zawali to konserwstor nic juz miec nie bedzie bo budynek zagraza bebezpieczeństwou i nie bedzie problemu z rozrozbiorka...bieleccy wybuduja kolejna bezsensowan galerie w krasniku a miasto bedzie sie cieszyć bo powstana nowe miejsca -tak jak śmieszny park
Avatar
fa / 5 lutego 2015 o 22:21
0

Kraśnik należy zrównać z ziemią

Avatar
ktosik / 5 lutego 2015 o 20:42
0

Dworku nie da się uratować bo właściciel najprawdopodobniej nie ma w tym interesu - jak się zawali to się go rozbierze a na działce wybuduje coś co będze przynosiło zysk - tylko żeby to nie był skład budowlany :)

Avatar
Gość / 27 marca 2015 o 21:24
0

W Baranowie, pow. Puławy, też był obiekt zabytkowy. Stara, drewniana, przedwojenna  szkoła. I była na niej przyczepiona informacja, że to zabytek. Jednak szkoła została rozebrana i...znikła. WKZ nabrał wody w usta, rodziny fundatora i założyciela szkoły nikt nie poinformował nawet o tym, że może odzyskać, odkupić coś, co zostało po przodkach. 

Podobno pewien wpływowy działacz partii, która odnosi coraz większe sukcesy, za niewielką kwotę "odkupił" obiekt od gminy i...przeznaczył na...robienie biznesu.

Oto Polska właśnie!

Avatar
Gość / 27 marca 2015 o 16:56
0

Sprawa ma co najmniej dwie płaszczyzny:

patrz realnie, co to jest ten Dworek Modrzewiowy ? w chwili obecnej bez wnikania dlaczego jest w takim stanie to ruina i trzeba szukac ratunku dla tej budowli. miasto nie jest zainteresowane nawet zabezpieczeniem ruiny - dziura w dachu jest od lat. jak sie komus podoba dzialka przy kosciele to niech mu dzwony bija a budynek? tylko przeniesc do skansenu albo biadolic i czekac az sie rozpadnie. w skansenie w Lublinie sa nie tylko wiejskie chalupy ale i prawdziwy dworek. przy zamku w Janowcu jest 

zespół dworski złożony z budynków przeniesionych z pobliskich terenów Lubelszczyzny; w skład zespołu wchodzą: barokowy dwór zbudowany w latach 1760–1770 przez Wierzbickich, przeniesiony do Janowca z miejscowości Moniaki, wewnątrz znajduje się ekspozycja wnętrz domu ziemiańskiego oraz pokoje gościnne; drewniany spichlerz z przełomu XVII i XIX w. przeniesiony z Podlodowa, z ekspozycją etnograficzną; stodoła z końca XIX wieku przeniesiona ze wsi Wylągi ; lamus z końca XIX wieku przeniesiony ze wsi Kurów.

szpital z 1761 roku pasowałby tam idealnie.

albo tylko narzekajmy bo tak najlepiej i pazurami trzymajmy jakby nie bylo zabytku całego narodu.

1. Na jakiej zasadzie unikatowy zabytek Kraśnika znalazł się w prywatnych rękach.

2. Dlaczego Obecny właściciel nie realizuje zaleceń WKZ ?

Zajmijmy się na razie tą drugą sprawą - otóż 3 lata temu nasze miasto.pl pisało:

Źródło: Naszemiasto.pl
2012-03-16, Aktualizacja: 2012-03-16 16:39

Modrzewiowy dworek w Kraśniku pod lupą konserwatora

Modrzewiowy dworek przy ul. Narutowicza 29 w Kraśniku od lat popada w ruinę. Mimo wielu deklaracji nic tam się nie dzieje. W ubiegły piątek wojewódzki konserwator zabytków przeprowadził kontrolę obiektu i nakazał jego właścicielce jak najszybsze przeprowadzenie prac zabezpieczających.  Remont zabytkowego budynku przesuwa się w czasie. Architekt Adam Wójcik, autor projektu budowlanego, zapewnia, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. 

- Czekamy tylko na akceptację koniecznych odstępstw w przygotowanym przeze mnie projekcie, na które wydaje zgodę straż pożarna . Sądzę, że jak wszystko dobrze pójdzie, latem ruszy budowa  - podkreśla. 
Jednak zaniepokojony stanem XVI-wiecznego modrzewiowego dworku, konserwator zabytków nie chce czekać do lata. Już przygotowuje zalecenia pokontrolne, które będzie musiała wprowadzić właścicielka nieruchomości.
- Dotychczasowe zabezpieczenia są niewystarczające. Budynek wymaga ostemplowania i zabezpieczenia dachu - wylicza Dariusz Kopciowski,  główny specjalista Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie. 

Powstaje więc pytanie - to co się stało, że się zesrało ?

Sprawa ma co najmniej dwie płaszczyzny:

patrz realnie, co to jest ten Dworek Modrzewiowy ? w chwili obecnej bez wnikania dlaczego jest w takim stanie to ruina i trzeba szukac ratunku dla tej budowli. miasto nie jest zainteresowane nawet zabezpieczeniem ruiny - dziura w dachu jest od lat. jak sie komus podoba dzialka przy kosciele to niech mu dzwony bija a budynek? tylko przeniesc do skansenu albo biadolic i czekac az sie rozpadnie. w skansenie w Lublinie sa nie tylko wiejskie chalupy ale i prawdziwy dworek. przy zamku w Jano... rozwiń

Avatar
ja / 27 marca 2015 o 12:52
0

patrz realnie, co to jest ten Dworek Modrzewiowy ? w chwili obecnej bez wnikania dlaczego jest w takim stanie to ruina i trzeba szukac ratunku dla tej budowli. miasto nie jest zainteresowane nawet zabezpieczeniem ruiny - dziura w dachu jest od lat. jak sie komus podoba dzialka przy kosciele to niech mu dzwony bija a budynek? tylko przeniesc do skansenu albo biadolic i czekac az sie rozpadnie. w skansenie w Lublinie sa nie tylko wiejskie chalupy ale i prawdziwy dworek. przy zamku w Janowcu jest 

zespół dworski złożony z budynków przeniesionych z pobliskich terenów Lubelszczyzny; w skład zespołu wchodzą: barokowy dwór zbudowany w latach 1760–1770 przez Wierzbickich, przeniesiony do Janowca z miejscowości Moniaki, wewnątrz znajduje się ekspozycja wnętrz domu ziemiańskiego oraz pokoje gościnne; drewniany spichlerz z przełomu XVII i XIX w. przeniesiony z Podlodowa, z ekspozycją etnograficzną; stodoła z końca XIX wieku przeniesiona ze wsi Wylągi ; lamus z końca XIX wieku przeniesiony ze wsi Kurów.

szpital z 1761 roku pasowałby tam idealnie.

albo tylko narzekajmy bo tak najlepiej i pazurami trzymajmy jakby nie bylo zabytku całego narodu.

patrz realnie, co to jest ten Dworek Modrzewiowy ? w chwili obecnej bez wnikania dlaczego jest w takim stanie to ruina i trzeba szukac ratunku dla tej budowli. miasto nie jest zainteresowane nawet zabezpieczeniem ruiny - dziura w dachu jest od lat. jak sie komus podoba dzialka przy kosciele to niech mu dzwony bija a budynek? tylko przeniesc do skansenu albo biadolic i czekac az sie rozpadnie. w skansenie w Lublinie sa nie tylko wiejskie chalupy ale i prawdziwy dworek. przy zamku w Janowcu jest 

zespół dworski złożony z budynków p... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2015 o 07:47
0

dworek modrzewiowy obecny wlasciciel powinien przekazac miastu i po rozebraniu ten krasnicki zabytek moglby pieknie prezentowac sie na parkingu przy skarbowce albo na targowisku przy rzece w starym.

 jak tak wszystkim podobaja sie stare dechy to czas te dechy przeniesc tak jak to zrobiono z innymi zabytkowymi budowlami w skansenach calej Polski, sa na to przepisy.

jest kasa na remont kosciola to i jest kasa na renowacje i przeniesienie dworku na miejska placowke.

To może i obydwa kościoły z Kraśnika Starego rozbierzesz i poprzenosisz do skansenu ? Z zabytków nie zostanie już nic a ostatni opuszczający ten grajdół zgasi światło ... Zaprawdę - jak się czyta niektóre wypowiedzi, to się bez trudu dochodzi do konkluzji, iż "Jakie miasto, tacy mieszkańcy" ....

i obydwa kościoły z Kraśnika Starego rozbierzesz i poprzenosisz do skansenu ? Z zabytków nie zostanie już nic a ostatni opuszczający ten grajdół zgasi światło ... Zaprawdę - jak się czyta niektóre wypowiedzi, to się bez trudu dochodzi do konkluzji, iż "Jakie miasto, tacy mieszkańcy" ....

rozwiń
Avatar
szalom / 6 lutego 2015 o 16:15
0

Odnowią kamienice, bo niedługo wejdzie ustawa o zwrocie nieruchomości prawowitym właścicielom z nad Morza Martwego i Nowego Jorku. Nie dajcie się nabrać, bo lada dzień zapukają do waszych domów amerykańscy prawnicy.  

Avatar
ja / 6 lutego 2015 o 15:52
0

dworek modrzewiowy obecny wlasciciel powinien przekazac miastu i po rozebraniu ten krasnicki zabytek moglby pieknie prezentowac sie na parkingu przy skarbowce albo na targowisku przy rzece w starym.

 jak tak wszystkim podobaja sie stare dechy to czas te dechy przeniesc tak jak to zrobiono z innymi zabytkowymi budowlami w skansenach calej Polski, sa na to przepisy.

jest kasa na remont kosciola to i jest kasa na renowacje i przeniesienie dworku na miejska placowke.

Avatar
Gość / 6 lutego 2015 o 12:31
0

A czy ktoś wie, w jaki sposób ów zabytek mógł się znaleźć w prywatnych rękach ? Jak Wojewódzki Konserwator Zabytków mógł wyrazić zgodę na transakcję ?

Avatar
kasniczanka / 6 lutego 2015 o 12:22
0
Dworek jest w rękach panstaw bieleckich i remont kosztuje o wiele więcej niż cena dzialki w centrum sniesznego miasta...jak se zawali to konserwstor nic juz miec nie bedzie bo budynek zagraza bebezpieczeństwou i nie bedzie problemu z rozrozbiorka...bieleccy wybuduja kolejna bezsensowan galerie w krasniku a miasto bedzie sie cieszyć bo powstana nowe miejsca -tak jak śmieszny park
Avatar
fa / 5 lutego 2015 o 22:21
0

Kraśnik należy zrównać z ziemią

Avatar
ktosik / 5 lutego 2015 o 20:42
0

Dworku nie da się uratować bo właściciel najprawdopodobniej nie ma w tym interesu - jak się zawali to się go rozbierze a na działce wybuduje coś co będze przynosiło zysk - tylko żeby to nie był skład budowlany :)

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus: Po południu poznamy wyniki badań pacjentów izolowanych w szpitalu w Lublinie

Koronawirus: Po południu poznamy wyniki badań pacjentów izolowanych w szpitalu w Lublinie 0 0

Prawdopodobnie dzisiaj po południu mają być znane wyniki badań w kierunku zakażenia koronawirusem dwóch mieszkańców województwa lubelskiego, którzy są izolowani w Klinice Chorych Zakaźnych SPSK1 w Lublinie.

Mała wieś, ale mieszkają tu ludzie z wielkimi pomysłami
galeria

Mała wieś, ale mieszkają tu ludzie z wielkimi pomysłami 0 0

Cichostów to mała wieś w powiecie parczewskim, ale mieszkają w niej ludzie z wielkimi pomysłami. Miejscowe stowarzyszenie co sobotę sprząta teren pod przyszłe boisko sportowe.

Opóźnione dostawy podzespołów z Chin, zapaść w turystyce. Analitycy o skutkach epidemii koronawirusa
film

Opóźnione dostawy podzespołów z Chin, zapaść w turystyce. Analitycy o skutkach epidemii koronawirusa 0 0

Warszawa. "Zdarzenie nieoczekiwane o daleko idących skutkach " - tak amerykańska agencja ratingowa ocenia wpływ koronawirusa. Epidemia wirusa zbiera śmiertelne żniwo wśród ludzi, ale eksperci są zgodni, że wkrótce odbije się także na gospodarce. Spadki widać już przede wszystkim na giełdach. Przerwa lub ograniczenie działalności przedsiębiorstw zmniejszy ich zyski. Wpłynie także na chęć banków do udzielania kredytów i na chęć ludzi do wydawania pieniędzy.

Hit transferowy w III lidze? Były reprezentant litewskiej młodzieżówki w Orlętach Spomlek

Hit transferowy w III lidze? Były reprezentant litewskiej młodzieżówki w Orlętach Spomlek 0 1

To może być hit transferowy tej zimy. Orlęta Spomlek ogłosiły, że w końcu znalazły napastnika. I to nie byle jakiego. Do drużyny z Radzynia Podlaskiego dołączył były reprezentant litewskiej młodzieżówki – Edvinas Baniulis.

Zamość: Miał ponad 3.5 promila alkoholu we krwi i jechał z pijanym kompanem

Zamość: Miał ponad 3.5 promila alkoholu we krwi i jechał z pijanym kompanem 1 2

Za kierownicą siedział 29-latek, który miał ponad 3.5 promila alkoholu w organizmie, a obok niego siedział jego 31-letni krewny, który "wydmuchał" niemal 2.5 promila. Mężczyźni rozbili samochód na murku w Zamościu. Próbowali uciekać chwiejnym krokiem, ale policjanci ich namierzyli.

Sułtani dancingu. Bimber Boys akustycznie na scenie domu kultury w Chełmie
28 lutego 2020, 19:00

Sułtani dancingu. Bimber Boys akustycznie na scenie domu kultury w Chełmie 0 0

Już w najbliższy piątek, 28 lutego, o godz. 19.00 na scenie Chełmskiego Domu Kultury wystąpią Bimber Boys.

Dwukrotna medalistka olimpijska zakończyła karierę. Luiza Złotkowska przeszła na sportową emeryturę
film

Dwukrotna medalistka olimpijska zakończyła karierę. Luiza Złotkowska przeszła na sportową emeryturę 0 0

Warszawa. Luiza Złotkowska, dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, zakończyła karierę. O decyzji poinformowała za pośrednictwem Facebooka.

Koronawirus w Polsce? Pierwszy przypadek potwierdzony testem, czekają na wynik drugiego testu
film

Koronawirus w Polsce? Pierwszy przypadek potwierdzony testem, czekają na wynik drugiego testu 72 26

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce jest już potwierdzony? Zarażona wirusem ma być kobieta, która znajduje się w szpitalu w Łodzi. Tak podaje Dziennik Łódzki. Ministerstwo Zdrowia jednak na razie zaprzecza, że w Polsce mamy już koronawirusa.

Nowe centrum handlowe powstanie w Radzyniu Podlaskim

Nowe centrum handlowe powstanie w Radzyniu Podlaskim 0 0

Kolejna galeria handlowa powstanie w Radzyniu Podlaskim. Jej otwarcie zaplanowano w tym roku.

Zespół Pawkin zagra w Klubie30
29 lutego 2020, 19:00

Zespół Pawkin zagra w Klubie30 0 0

W sobotę, 29 lutego o godz. 19 w Klubie30 (ul. Jasna 7) odbędzie się koncert zespołu Pawkin.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda z wyraźną przewagą nad resztą kandydatów
Sondaż

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda z wyraźną przewagą nad resztą kandydatów 0 15

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to na Andrzeja Dudę zagłosowałaby połowa Polaków - wynika z sondażu CBOS wykonanego na zlecenie Polskiej Agencji Prasowej. Głowa państwa ma w najnowszym badaniu ośrodka wyraźną przewagę nad pozostałymi kandydatami.

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm wywalczyły dwa medale podczas Międzynarodowego Turnieju na Ukrainie

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm wywalczyły dwa medale podczas Międzynarodowego Turnieju na Ukrainie 0 0

Chełmianki już po raz kolejny skorzystały z zaproszenia zaprzyjaźnionego ukraińskiego Klubu Sportowego Faworit z Klesiva do udziału w międzynarodowej rywalizacji

Fatalny wypadek rowerzysty. Traktorzysta tylko poczuł jak tylna przyczepa podskoczyła do góry

Fatalny wypadek rowerzysty. Traktorzysta tylko poczuł jak tylna przyczepa podskoczyła do góry 4 5

Tragiczny wypadek w miejscowości Tarnoszyn (gm. Ulhówek). Jadący rowerem 45-latek upadł pod przyczepę ciągnika jadącego w przeciwnym kierunku.

Teatr Stary w Lublinie rozpoczął sprzedaż biletów na wydarzenia od kwietnia do czerwca

Teatr Stary w Lublinie rozpoczął sprzedaż biletów na wydarzenia od kwietnia do czerwca 0 1

Dziś zaczyna się sprzedaż biletów na wydarzenia w Teatrze Starym zaplanowane od kwietnia do czerwca.

Koronawirus coraz bliżej Polski. Pierwsze przypadki w Rumunii, Estonii i Norwegii
film

Koronawirus coraz bliżej Polski. Pierwsze przypadki w Rumunii, Estonii i Norwegii 9 2

Obecnie kilkaset osób w Polsce pozostaje pod kontrolą epidemiologiczną. To głównie turyści, którzy wrócili niedawno z Włoch. Dwie osoby przebywają na kwarantannie w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie. Tymczasem koronawirus został już potwierdzony w państwach leżących coraz bliżej Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!