Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

8 maja 2015 r.
9:05

Kraśnik: Nauczyciele dostali pensje później. 'Sytuacja finansowa miasta jest trudna'

0 79 A A

Prawie pół tysiąca kraśnickich nauczycieli ostatnią pensję dostało z tygodniowym opóźnieniem. – Sytuacja finansowa miasta jest trudna – przyznaje burmistrz Kraśnika

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nauczyciele dostają wynagrodzenie z góry, czyli za maj pieniądze powinni mieć na kontach już 1 maja. Było jednak święto. Pobory nie wpłynęły też w poniedziałek – 4 maja. Wtedy w sprawie opóźnienia w wypłacie pensji nauczycielom zatrudnionym w szkołach i miejskich przedszkolach interweniowali związkowcy.

– Ta sytuacja jest absolutnie nie do przyjęcia – oburza się Anna Marcinkowska, prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Kraśniku. – Mamy nadzieję, że to się więcej nie powtórzy.

I dodaje: W tej sprawie interweniowałam już w poniedziałek. Rozmawiałam z zastępcą burmistrza miasta Marzeną Pomykalską. Byłam też na rozmowach w KOEN (Kraśnicki Ośrodek Edukacji i Nauki-red.). Na czas wynagrodzenia nie dostało około 500 nauczycieli. – Z informacji, które mam wynika, że sytuacja jest już zażegnana – dodaje Marcinkowska, z którą rozmawialiśmy wczoraj.

Miesięcznie Urząd Miasta w Kraśniku przeznacza na pensje dla nauczycieli około 1 mln zł. – Wypłata netto plus składki do ZUS-u, to daje w sumie około 1 mln 800 tys. zł – wylicza Barbara Jarosz, skarbnik miasta.

Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika zapewnia, że przelewy z wynagrodzeniem dla nauczycieli zostały w czwartek wysłane. – Wszyscy nauczyciele mają już pensję – zapewnia burmistrz Kraśnika.

Urzędnicy tłumaczą, że nauczyciele nie dostali wypłaty z kilku powodów.

– Opóźnienie wynika z tego, że kończymy duże inwestycje – tłumaczy Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Płaciliśmy faktury na kwotę ok. 4 mln zł związane z halą przy Zespole Placówek Oświatowych nr 2. Do tego doszły kolejna inwestycje: sala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 6 i przebudowa budynku przy ul. Armii Krajowej na potrzeby mieszkań socjalnych.

Nauczyciele dostali wczoraj wypłaty, bo na koncie miasta pojawiły się pieniądze z innego źródła. – Ministerstwo Finansów przekazało nam udziały w podatku dochodowym – dodaje skarbnik miasta.

Urząd planuje długoterminowy kredyt w wysokości 4 mln 754 tys. zł.

– Pieniądze te posłużą do zbilansowania budżetu miasta. To nie jest nic nadzwyczajnego – tłumaczy burmistrz Kraśnika. –Sytuacja finansowa miasta jest trudna. Cały czas spłacamy źle naliczoną subwencje oświatową. W ciągu 3 lat Kraśnik musi spłacić 7 mln zł. To jest potężne obciążenie dla miasta.

Czytaj więcej o:

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
agent Tomek / 19 maja 2015 o 19:36
0

Tv Trwam też twierdzi, że Duda przerżnął debatę :)

WSI mu POmogło i major  FSB - długiego ramienia Moskwy.Komoruski,ważny finał gdzie wygra,jak BUL będzie się musiał wytłumaczyć ze związkami  WSI. POlecam II debatę ,czwartkową,BUL leży na łopatkach,tego pasztetu już nie przełknie.

Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 19:16
0
Tv Trwam też twierdzi, że Duda przerżnął debatę :)
Avatar
Józef / 19 maja 2015 o 14:03
0

Jeju, człowieku weź wyluzuj, obudź się , zacznij myśleć samodzielnie.

Wszystko to się dzieje z oglądania KOMOROWSKI  TV jedynie słusznej telewizji,wszystkie kanały to czerwone łajno opanowało.

Avatar
guest / 19 maja 2015 o 14:01
0

Tylko Bronisław Komorowski. Nie będzie taki jak ty obrażał i wytykał jak mam żyć i myśleć. Jestem zdrowy, a medycyna tu może tylko zaszkodzić. Daj spokój z forami, szukaj dalej spisków, a jak nie znajdziesz to napewnobędziesz stworzysz, a ja będę się cieszyć wolnym krajem i że taki jak ty nie ma władzy.

A  WSI,sovieci,agentura soviecka,długie ramię Moskwy,wszystko to ciemna maso w książce  " Niebezpieczne związki Bronisława K.   czytanie nie boli JASIU.

A  WSI,sovieci,agentura soviecka,długie ramię Moskwy,wszystko to ciemna maso w książce  " Niebezpieczne związki Bronisława K.   czytanie nie boli JASIU.

rozwiń
Avatar
Niesioł / 19 maja 2015 o 13:59
0

Tylko Bronisław Komorowski. Nie będzie taki jak ty obrażał i wytykał jak mam żyć i myśleć. Jestem zdrowy, a medycyna tu może tylko zaszkodzić. Daj spokój z forami, szukaj dalej spisków, a jak nie znajdziesz to napewnobędziesz stworzysz, a ja będę się cieszyć wolnym krajem i że taki jak ty nie ma władzy.

Jeju, człowieku weź wyluzuj, obudź się , zacznij myśleć samodzielnie.

Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!!!!

Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
Ja / 19 maja 2015 o 13:38
0

  Nie nie,oczywiście że nie. Tylko to jest kondominium,hitlerowsko-bolszewickie, albo jak putin mówi Qurwa europejska która każdemu du py daje.  żabojad,angol,szwab wszyscy okradają,jaja sobie robią a te POskomuchy cały czas twierdzą że " deszcz  pada "  Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!

Jeju, człowieku weź wyluzuj, obudź się , zacznij myśleć samodzielnie.

Avatar
Widz / 19 maja 2015 o 13:35
0

Coś ci się w głowę stało ? dlaczego tak ? co na to medycyna ?

Tylko Bronisław Komorowski. Nie będzie taki jak ty obrażał i wytykał jak mam żyć i myśleć. Jestem zdrowy, a medycyna tu może tylko zaszkodzić. Daj spokój z forami, szukaj dalej spisków, a jak nie znajdziesz to napewnobędziesz stworzysz, a ja będę się cieszyć wolnym krajem i że taki jak ty nie ma władzy.

Avatar
Gość / 18 maja 2015 o 11:53
0

Masz prawo do swojego zdana, a ja do swojego, tylko czy musisz ubliżać?. Ja głosuję na Komorowskiego.

Coś ci się w głowę stało ? dlaczego tak ? co na to medycyna ?

Avatar
Czytelnik / 18 maja 2015 o 09:55
0

  Nie nie,oczywiście że nie. Tylko to jest kondominium,hitlerowsko-bolszewickie, albo jak putin mówi Qurwa europejska która każdemu du py daje.  żabojad,angol,szwab wszyscy okradają,jaja sobie robią a te POskomuchy cały czas twierdzą że " deszcz  pada "  Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!

Masz prawo do swojego zdana, a ja do swojego, tylko czy musisz ubliżać?. Ja głosuję na Komorowskiego.

Avatar
Gość / 18 maja 2015 o 08:01
0

POlska to nie POlszewia pisszewiku!

  Nie nie,oczywiście że nie. Tylko to jest kondominium,hitlerowsko-bolszewickie, albo jak putin mówi Qurwa europejska która każdemu du py daje.  żabojad,angol,szwab wszyscy okradają,jaja sobie robią a te POskomuchy cały czas twierdzą że " deszcz  pada "  Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!

Avatar
agent Tomek / 19 maja 2015 o 19:36
0

Tv Trwam też twierdzi, że Duda przerżnął debatę :)

WSI mu POmogło i major  FSB - długiego ramienia Moskwy.Komoruski,ważny finał gdzie wygra,jak BUL będzie się musiał wytłumaczyć ze związkami  WSI. POlecam II debatę ,czwartkową,BUL leży na łopatkach,tego pasztetu już nie przełknie.

Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 19:16
0
Tv Trwam też twierdzi, że Duda przerżnął debatę :)
Avatar
Józef / 19 maja 2015 o 14:03
0

Jeju, człowieku weź wyluzuj, obudź się , zacznij myśleć samodzielnie.

Wszystko to się dzieje z oglądania KOMOROWSKI  TV jedynie słusznej telewizji,wszystkie kanały to czerwone łajno opanowało.

Avatar
guest / 19 maja 2015 o 14:01
0

Tylko Bronisław Komorowski. Nie będzie taki jak ty obrażał i wytykał jak mam żyć i myśleć. Jestem zdrowy, a medycyna tu może tylko zaszkodzić. Daj spokój z forami, szukaj dalej spisków, a jak nie znajdziesz to napewnobędziesz stworzysz, a ja będę się cieszyć wolnym krajem i że taki jak ty nie ma władzy.

A  WSI,sovieci,agentura soviecka,długie ramię Moskwy,wszystko to ciemna maso w książce  " Niebezpieczne związki Bronisława K.   czytanie nie boli JASIU.

A  WSI,sovieci,agentura soviecka,długie ramię Moskwy,wszystko to ciemna maso w książce  " Niebezpieczne związki Bronisława K.   czytanie nie boli JASIU.

rozwiń
Avatar
Niesioł / 19 maja 2015 o 13:59
0

Tylko Bronisław Komorowski. Nie będzie taki jak ty obrażał i wytykał jak mam żyć i myśleć. Jestem zdrowy, a medycyna tu może tylko zaszkodzić. Daj spokój z forami, szukaj dalej spisków, a jak nie znajdziesz to napewnobędziesz stworzysz, a ja będę się cieszyć wolnym krajem i że taki jak ty nie ma władzy.

Jeju, człowieku weź wyluzuj, obudź się , zacznij myśleć samodzielnie.

Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!!!!

Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
Ja / 19 maja 2015 o 13:38
0

  Nie nie,oczywiście że nie. Tylko to jest kondominium,hitlerowsko-bolszewickie, albo jak putin mówi Qurwa europejska która każdemu du py daje.  żabojad,angol,szwab wszyscy okradają,jaja sobie robią a te POskomuchy cały czas twierdzą że " deszcz  pada "  Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!

Jeju, człowieku weź wyluzuj, obudź się , zacznij myśleć samodzielnie.

Avatar
Widz / 19 maja 2015 o 13:35
0

Coś ci się w głowę stało ? dlaczego tak ? co na to medycyna ?

Tylko Bronisław Komorowski. Nie będzie taki jak ty obrażał i wytykał jak mam żyć i myśleć. Jestem zdrowy, a medycyna tu może tylko zaszkodzić. Daj spokój z forami, szukaj dalej spisków, a jak nie znajdziesz to napewnobędziesz stworzysz, a ja będę się cieszyć wolnym krajem i że taki jak ty nie ma władzy.

Avatar
Gość / 18 maja 2015 o 11:53
0

Masz prawo do swojego zdana, a ja do swojego, tylko czy musisz ubliżać?. Ja głosuję na Komorowskiego.

Coś ci się w głowę stało ? dlaczego tak ? co na to medycyna ?

Avatar
Czytelnik / 18 maja 2015 o 09:55
0

  Nie nie,oczywiście że nie. Tylko to jest kondominium,hitlerowsko-bolszewickie, albo jak putin mówi Qurwa europejska która każdemu du py daje.  żabojad,angol,szwab wszyscy okradają,jaja sobie robią a te POskomuchy cały czas twierdzą że " deszcz  pada "  Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!

Masz prawo do swojego zdana, a ja do swojego, tylko czy musisz ubliżać?. Ja głosuję na Komorowskiego.

Avatar
Gość / 18 maja 2015 o 08:01
0

POlska to nie POlszewia pisszewiku!

  Nie nie,oczywiście że nie. Tylko to jest kondominium,hitlerowsko-bolszewickie, albo jak putin mówi Qurwa europejska która każdemu du py daje.  żabojad,angol,szwab wszyscy okradają,jaja sobie robią a te POskomuchy cały czas twierdzą że " deszcz  pada "  Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!

Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!