Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 listopada 2014 r.
16:54
Edytuj ten wpis

Kraśnik: PO zaprezentowała swoich kandydatów (sylwetki)

0 22 A A

Jarosław Czerw, wicestarosta kraśnicki, Sławomir Ćwikła, były prezes Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i Krzysztof Staruch, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Te miedzy innymi osoby kandydują z ramienia Platformy Obywatelskiej do Rady Powiatu Kraśnickiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z ramienia Platformy Obywatelskiej do Rady Miasta Kraśnik kandydują m.in. byli radni - Zbigniew Marcinkowski, Krzysztof Latosiewicz i Paweł Świderski. Na liście Platformy jest też Ireneusz Ofczarski i Michał Zimowski.

Kandydaci do Rady Powiatu Kraśnickiego, Okręg nr 1

Jarosław Czerw - kandydat na burmistrza Miasta Kraśnik, 40 lat, kraśniczanin od urodzenia, doktor prawa, specjalista prawa samorządowego, wicestarosta kraśnicki, radny powiatu, żona Marta, dzieci: Patrycja i Mateusz

Agnieszka Orzeł -Depta - 43 lata, wykształcenie wyższe: absolwentka Wydziałów Prawa i Politologii, pracownik samorządowy od 1999 r., Członek Zarządu Powiatu, mąż Mariusz- nauczyciel matematyki w "Reju", córka Weronika, syn Mateusz

Sławomir Ćwikła - lat 49, żona Dorota oraz czwórka dzieci Basia, Filip, Gabrysia i Michał. Wykształcenie wyższe Politechnika Warszawska - mgr inż. budownictwa, ukończone studia podyplomowe na politechnice warszawskiej. Posiada uprawnienia członka rad nadzorczych spółek skarbu państwa, biegły sądu okręgowego w Lublinie, rzeczoznawca majątkowy.
Radnym Rady Powiatu od I kadencji, w kadencji 2010-2014 vice przewodniczący Rady Powiatu

Krzysztof Staruch - lat 50, żonaty, dwie córki Agnieszka i Katarzyna. Wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym, historia UMCS. Podyplomowe studia z zarządzania oświatą i nadzoru pedagogicznego, Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku, dyrektor szkoły, przewodniczący rady powiatu, członek zarządu powiatu (2006-2010).

Tadeusz Janusz Gołofit - lat 59, bezpartyjny, absolwent AWF w Białej Podlaskiej, trener piłki siatkowej, członek Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, współtwórca Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego przy PG nr 1 w Kraśniku (SOS)

Anna Marta Stolarska -38 lat, wykształcenie wyższe magisterskie - UMCS w Lublinie na kierunku pedagogika specjalna, specjalność: oligofrenopedagogika i tyflopedagogika, studia podyplomowe UMCS w Lublinie w zakresie pedagogiki przedszkolnej, dyrektor, nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych im. Ks. J. Twardowskiego w Kraśniku

Henryk Franciszek Kozieł - wykształcenie zawodowe, pracownik FŁT Kraśnik s.a., społecznik, komisja rewizyjna ZZ Metalowcy FŁT Kraśnik

Agnieszka Monika Lipiec - 25 lat, panna, mieszkanka Kraśnika, członek PO

Andrzej Ryczek - 58 lat, wykształcenie zawodowe, bezrobotny, zawód - posadzkarz, skarbnik Polskiego Związku Wędkarskiego

Dariusz Matysiak- lat 50, żonaty, 3- dzieci, wykształcenie średnie techniczne, trener II klasy piłki nożnej, do 15.10.2014 r. trener seniorów Stali Kraśnik, założyciel Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Kraśnik, w którym był wiceprezesem, a aktualnie jest sekretarzem, organizator pozalekcyjnych zajęć z dziećmi, prowadzenie animacji sportowych na boiskach Orlik w Kraśniku

Katarzyna Maślanka - lat 35, wykształcenie wyższe, zatrudnienie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Kraśniku na stanowisku specjalisty

Piotr Janusz Miecznikowski - 49 lat, wykształcenie wyższe magisterskie, studia podyplomowe w zakresie zarządzania w oświacie, informatyki oraz nadzoru pedagogicznego, zatrudniony w Zespole Szkół Nr 1 w Kraśniku; dyrektor szkoły; członek NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Kraśniku, bezpartyjny.

Małgorzata Romanko - 53 lata, wykształcenie wyższe prawnicze, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku, od 15 lat dyrektor PCPR

Stanisław Baran - 65 lat, wykształcenie ogólno-budowlane, w latach 2001-2008 wiceprzewodniczący Okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego, przewodniczący sekcji administracji i obsługi ZNP Oddz. w Kraśniku (2001-2008), gospodarz w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Suchynia” (2002 - nadal)

Kandydaci do Rady Powiatu Kraśnickiego, Okręg nr 2

1. Wiesław Kołczewski, zam. Kraśnik, wiek 55 lat
2. Szczepanik Mariusz ,zam. Gościeradów Ukazowy, wiek 48 lat
3. Tess-Wasiluk Renata, zam. Annopol, wiek 42
4. Pałys Jan, zam. Terpentyna, wiek 65
5. Jarzyna Barbara, zam. Kraśnik, wiek 48
6. Kępa Renata zam. Kraśnik, wiek 47
7. Czarnota Stanisław, zam. Dzierzkowice Zastawie, wiek 58
8. Grzebyk- Stec Natalia ,zam. Annopol, wiek 29
9. Paluch Sylwia, zam. Wyżnica Kolonia, wiek 25
10. Szczerepa Stanisław, zam. Kraśnik, wiek 38

Kandydaci do Rady Powiatu Kraśnickiego, Okręg nr 3

Tomasz Mularczyk
Lat 44. Wójt Gminy Szastarka i kandydat na wójta z KWW-Gmina Szastarka. Mieszkaniec Blinowa, absolwent dwóch kierunków: Wydział Humanistyczny oraz Wydział Politologii UMCS w Lublinie, były wicestarosta oraz członek Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej, były Członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego i Radny Rady Powiatu Kraśnickiego (II i III kadencja).

Bożena Kozub
Lat 59, wykształcenie wyższe, Akademia Rolnicza w Lublinie. W roku 2007 pełniła funkcję z-cy Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Janowie Lubelskim, następnie p.o. Dyrektora Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Radna Rady Powiatu w latach 2010-2014(Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej oraz v-ce przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska). Obecnie pracuję jako główny specjalista w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Piotr Żyła
Lat 51, wykształcenie wyższe magisterskie, Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Warszawie - ekonomia - zarządzanie w biznesie, specjalista urządzeń telekomunikacyjnych w firmie "Listining Team".

Monika Orzeł
Lat 34, wykształcenie wyższe magisterskie. Prowadzi własną działalność MonArt & Design Pracownia Projektów Architektoniczno-Budowlanych.

Mariusz Jach
Lat 48. Emeryt.

Agnieszka Michałek
Wykształcenie wyższe magisterskie, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie - Wydział Administracji i Stosunków Międzynarodowych - administracja, obecnie pracownik Urzędu Gminy w Szastarce, prowadzi gospodarstwo rolne.

Sylwester Janik
Lat 45. Wykształcenie wyższe, AWF w Poznaniu (wydział zamiejscowy w Gorzowie Wielkopolskim) - mgr wychowania fizycznego, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum w Stróży , trener II klasy w zapasach.

Karolina Bańka
Lat 36, wykształcenie wyższe - KUL Wydział Nauk Społecznych, pedagog, agent ubezpieczeniowy, przedsiębiorca, kandydat na wójta Gminy Kraśnik z KWW Karoliny Bańki.


Kandydaci do Rady Powiatu Kraśnickiego, Okręg nr 3

Grzegorz Lemiecha
35 lat, wójt gminy Zakrzówek, wykształcenie wyższe: ukończone 3 państwowe uczelnie Politechnika Lubelska, Politechnika Radomska, Uniwersytet Przyrodniczy Lublin, 2007-2010 praca w Banku Spółdzielczym Ziemi Kraśnickiej - Oddział w Zakrzówku, członek kilku stowarzyszeń: Na Rzecz Rozwoju Gminy Zakrzówek, Rozwój i Bezpieczeństwo, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzówku. Absolwent: IX edycji Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Studium Polityki Zagranicznej w PISM w Warszawie. Szczęśliwy mąż Moniki i ojciec Marysi. Pasjonuje mnie działalność społeczna, inicjatywy samorządowe i lokalne, polityka, historia Polski oraz czynny wypoczynek najlepiej w
naszych Bieszczadach.

Piotr Leziak
41 lat, żonaty, 4 dzieci. Inżynier mechanik-Politechnika Lubelska, magister prawa- UMCS Lublin. Studia podyplomowe z zakresu: zarządzania i administracji - UMCS Lublin, zarzadzania finansami w SGH Warszawa, menedżerów zakupów w SGH Warszawa- w trakcie.

Jadwiga Tomaszewska
56 lat, mężatka, czworo dzieci. W powiecie kraśnickim mieszka od 31 lat. Ukończyła Akademię Rolniczą w Lublinie, wydział rolniczy. Przez 21 lat pracowała w cukrowni w Opolu Lubelskim jako inspektor surowcowy. Obecnie pracuje w ARiMR w Kraśniku.

Stefan Stypułkowski
68 lat, od 1972 roku mieszka w Zakrzówku wraz z żona Teresą. Wychował troje dzieci i jest dziadkiem trojga wnucząt. W latach 1973-2010 z przerwami pracował w Urzędzie Gminy Zakrzówek (kierownik USC i sekretarz). Był również przedsiębiorcą oraz pełnił funkcje radnego gminy Zakrzówek. Pracował społecznie w spółce wodno- ściekowej. Jest prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzówku. Współpracuje z Domem Kultury w Zakrzówku. Prywatnie pasjonuję się fotografią, historią powiatu kraśnickiego i historią pożarnictwa.

Mariusz Cielica
38 lat, żonaty, dwoje dzieci. Z myślą o najmłodszych kandyduję aby coś zmienić.

Waldemar Michalczyk
Żonaty, wychowuje trójkę dzieci, nauczyciel (bezpartyjny) - Absolwent AWF w Białej Podlaskiej. Całe życie zawodowe związany z edukacją: ZS w Annopolu, Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, Szkoła podstawowa w Bobach. Obecnie zarządza szkołą podstawową w Moniakach.

Małgorzata Jamróz
39 lat, mężatka, czworo dzieci. Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku. Działa w wielu organizacjach pozarządowych - stowarzyszeniach i fundacjach.

Jolanta Malicka
47 lat, mężatka, 2 dzieci, zawodowo związana z handlem, najpierw w PSS ‚' Społem'' Kraśnik a obecnie z Gminną Spółdzielnią ‚' Samopomoc Chłopska'' w Wilkołazie.

Halina Pyzik
Urodzona w Kraśniku. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła pracę jako Starszy Dyżurny Ruchu w Zakładzie Linii Kolejowych w Lublinie. Stanowisko to pełni do dnia dzisiejszego.

Grzegorz Minik
46 lat, żonaty, dwoje dzieci. Bezpartyjny. Wykształcenie wyższe, stypendysta Ministerstwa Edukacji Narodowej na Państwowym Uniwersytecie Białoruskim - Wydział Dziennikarstwa. Studia podyplomowe w Lubelskiej Szkole Biznesu o kierunku Handel Międzynarodowy. Redaktor Naczelny "Gońca Gazety Powiatowej”, "Bezpłatnej Gazety Kraśnickiej” i portalu Kraśnik24.pl, współudziałowiec spółki wydawniczej "Głos” S.C. G. Minik, G. Jankowski.

Pozostałe informacje

Stanisław Żmijan zamienił fotel posła na szefowanie lubelskim KOWR

Ziemia rolna to nie lokata

Rozmowa ze Stanisławem Żmijanem, dyrektorem oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie

Aleksandra Stanacev (z piłką) zagrała bardzo dobre zawody
ZDJĘCIA
galeria

Wyrównany mecz na szczycie, Polski Cukier AZS UMCS ograł VBW Gdynia

Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonał VBW Gdynia 66:63. Gospodynie w drugiej połowie prowadziły 10 punktami, ale do końcowej syreny kwestia zwycięstwa była otwarta.

Zgubiła go pasja do motoryzacji i gorzałki

Zgubiła go pasja do motoryzacji i gorzałki

Na stacji paliwowej zatankował i czmychnął, bo miał zamontowane na samochodzie „lewe” tablice. Potem powtórnie zatankował, ale gorzałkę. Na koniec wpadł, bo wystraszył się policji. To nie był jego pierwszy raz 40-latka z Chełma.

EHF z nowym domem, Polska z niezłym losowaniem

EHF z nowym domem, Polska z niezłym losowaniem

Niedziela zaczęła się od uroczystego otwarcia nowego budynku EHF, tak zwanego Domu Europejskiej Piłki Ręcznej usytuowanego przy Baumgasse 60A w Wiedniu. Sześciopiętrowy, utltranowoczesny obiekt oddany do użytku w ciągu 18 miesięcy będzie miejscem pracy 96 osób.

Kandydat KO na prezydenta RP w niedzielę spotkał się z dużymi przedsiębiorcami rolnymi w Zosinie i Werbkowicach

Trzaskowski obiecuje efektywną obronę interesów polskiego rolnictwa

Efektywna obrona interesów polskiego rolnictwa jest absolutnym priorytetem - powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski po spotkaniu z przedsiębiorcami rolnymi w Zosinie. Zaznaczył, że Polska powinna prowadzić politykę asertywną, zgodną z naszym interesem. To było kolejne spotkanie w Lubelskiem kandydata PO na prezydenta. Wcześniej był w Werbkowicach.

Skoki narciarskie. Weekend w Titisee-Neustadt dla reprezentanta gospodarzy. Polacy wreszcie w TOP 10 zawodów

Skoki narciarskie. Weekend w Titisee-Neustadt dla reprezentanta gospodarzy. Polacy wreszcie w TOP 10 zawodów

Weekend w Titisse-Neustadt należał do gospodarzy. Zarówno w sobotę jak i niedzielę na skoczni Hochfirstschanze rządził Pius Paschke. Niemiec w sobotę wygrał dość wyraźnie, a w niedzielę dosłownie o centymetry. Polscy kibice doczekali się za to dwóch miejsc w czołowej dziesiątce naszych przedstawicieli

Azoty Puławy bez punktów w Lubinie. Szybki nokaut po przerwie

Azoty Puławy bez punktów w Lubinie. Szybki nokaut po przerwie

Czwarta porażka z rzędu Azotów Puławy. Tym razem w Lubinie z Zagłębiem aż 31:40. O ile w pierwszej połowie drużyna Patryk Kuchczyńskiego często była na prowadzeniu, to w drugiej szybko straciła szansę na zwycięstwo.

91 mln 256 tys. 729 zł trafione w Eurojackpot. Tym razem Podkarpacie
Aktualizacja

91 mln 256 tys. 729 zł trafione w Eurojackpot. Tym razem Podkarpacie

Miniony piątek trzynastego wcale nie był pechowy! W Polsce trafiono główną wygraną w Eurojackpot. Szczęśliwy kupon, warty 91 256 729,60 zł, nabyto w punkcie LOTTO w powiecie rzeszowskim (woj. podkarpackie). Ponadto w losowaniu 13 grudnia w Warszawie padła wygrana III stopnia (5+0) w wysokości 1 278 106,60 zł.

Komisarz Monika Dudek

Policjantka potrzebuje naszego wsparcia

Komisarz Monika Dudek to policjantka jednego z wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W kwietniu pękł jej naczyniak tętniczo-żylny rdzenia kręgowego i doszło do krwotoku śródrdzeniowego. Dziś policjantka potrzebuje wsparcia.

Trafił za kraty, bo połasił się na „koguta”

Trafił za kraty, bo połasił się na „koguta”

Do policyjnego aresztu trafił 47-latek z Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna zdemontował i ukradł lampę ostrzegawczą, która zamocowana była na samochodzie zaparkowanym na terenie jednej z miejscowych firm. 47-latek wpadł, bo następnego dnia przechodząc w pobliżu tej firmy został rozpoznany przez właściciela, który przejrzał zapis monitoringu. Sprawcy kradzieży grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Grunwald ograł Padwę Zamość. Daleki wyjazd AZS AWF Biała Podlaska bez sukcesu

Grunwald ograł Padwę Zamość. Daleki wyjazd AZS AWF Biała Podlaska bez sukcesu

KPR Padwa Zamość przegrała minimalnie na własnym parkiecie z Grunwaldem Poznań. Nieudany wyjazd AZS AWF Biała Podlaska do Szczecina

To kolejny krok świdnickiego urzędu ku jego cyfryzacji oraz usprawnienia komunikacji z mieszkańcami.

Koniec z postami na spotted? Świdnik ma nową aplikację

Świdnik dołącza do grona miast, które stawiają na nowoczesną komunikację z mieszkańcami. Pomóc ma nowa aplikacja mobilna eŚwidnik, której celem jest nie tylko usprawnienie przepływu informacji, ale także szybkie reagowanie na zgłoszenia mieszkańców.

Lokalne rękodzieło i świąteczne inspiracje. Sprawunki 2024 już trwają
Lublin
galeria

Lokalne rękodzieło i świąteczne inspiracje. Sprawunki 2024 już trwają

Warsztaty Kultury w Lublinie wypełniły się dziś niezwykłą atmosferą świątecznych przygotowań. Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy właśnie przyciągają mieszkańców na stare miasto, oferując niebanalne prezenty, lokalne rękodzieło i ekologiczne produkty.

Monika Skinder została sprinterską mistrzynią Polski

Monika Skinder została sprinterską mistrzynią Polski

Mistrzostwa Polski odbyły się w słowackim Strskim Plesie przy okazji zawodów Slavic Cup. Skinder była faworytką imprezy, chociaż w tym sezonie reprezentantka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski miała mało startów. Uczestniczka ostatnich igrzysk olimpijskich nie rozpoczęła jeszcze chociażby sezonu w Pucharze Świata.

Weekend w Berecie
foto
galeria

Weekend w Berecie

Wiemy, że lubicie się zabawić w popularnym Berecie. Ostatnio dużo się działo przy okazji imprezy mikołajkowej. To była niezapomniana noc pełną emocji, nostalgii i radości w rytmie najlepszych polskich i zagranicznych przebojów. Tak się bawi Lublin.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium