Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 listopada 2015 r.
21:37

Kraśnik: Transportowe tarcia między miastem i powiatem

0 27 A A

Dwa węzły przesiadkowe - takie rozwiązanie dla podmiejskich busów proponuje miasto. Powiat się nie zgadza. I argumentuje, że wtedy pasażerowie będą musieli dwa razy płacić za bilet

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Starostwo Powiatowe w Kraśniku przygotowuje plan transportowy dla Powiatu Kraśnickiego. – Dzięki temu na określonej sieci połączeń na terenie powiatu, będą refundowane bilety ulgowe, m.in. szkolne – mówi Daniel Niedziałek, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Projekt tego dokumentu jest już po społecznych konsultacjach. Swoje uwagi zgłosiło również miasto. Wśród nich jest m.in. propozycja organizacji dwóch węzłów przesiadkowych. Jeden przy dworcu autobusowym na ul. Jagiellońskiej w dzielnicy starej Kraśnika. Drugi to przystanek przy ul. Mickiewicza w dzielnicy fabrycznej.

– Naszym celem było i jest to, aby w mieście funkcjonowała zdrowa i uczciwa konkurencja pomiędzy MPK i przewoźnikami prywatnymi – podkreśla Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Bardzo często tak się zdarzało, że prywatni przewoźnicy wyprzedzali autobusy MPK i przyjeżdżali pierwsi. Chcielibyśmy aby do takich sytuacji nie dochodziło. Stąd też nasze wnioski do tego dokumentu.

W praktyce oznacza to, że pasażerowie busów mogliby wsiadać i wysiadać jedynie w tych dwóch wyznaczonych miejscach. Teraz wsiadają i wysiadają na dowolnym przystanku w mieście. Dzięki temu mogą jeżdżić na jednym bilecie.

Zdaniem kraśnickiego starostwa takie rozwiązanie to preferowanie jednego przewoźnika – MPK, którego miasto jest właścicielem.

– Bardzo wielu mieszkańców podróżuje na trasie z Lublina, innych powiatów czy gmin, dojeżdżając w ten sposób do pracy, do szkoły czy do lekarza – wylicza Niedziałek. – Przykładowo osoba mieszkająca w Trzydniku Dużym, która chce dojechać do pracy w dzielnicy fabrycznej Kraśnika, będzie musiała wysiąść z busa w dzielnicy starej i przesiąść się do komunikacji miejskiej, płacąc drugi raz za bilet.

– Proponowane przez miasto zmiany spowodują, że trasa, którą jeżdżę, zostanie skrócona – dodaje jeden z prywatnych przewoźników. – Będzie też niepełna obsługa pasażera. Nie dowiozę danej osoby do miejsca, do którego chce dojechać.

Zdaniem naszego rozmówcy takie zmiany mogą być pierwszym krokiem do przejęcia obsługi okolicznych gmin. – Czy dziś już nie jesteśmy potrzebni i chce się nas wyeliminować z rynku? – zastanawia się kierowca.

– Ciężko jest z tym polemizować. Przykro, że niektórzy tak odczytują nasze plany – komentuje Mulawa.

Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego zapowiadają, że propozycja miasta dotycząca dwóch węzłów przesiadkowych jako jedynych przystanków dla busów podmiejskich nie zostanie uwzględniona w planie.

Czytaj więcej o:

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 11:44
0
To jest normalna zdrowa komunikacja. W każdym mieście są rozlokowane węzły przesiadkowe. Każdy chce zarobić, ale nie na takich zasadach jakie są w obecnej chwili.
Avatar
kraśnickie mieszadło / 17 listopada 2015 o 00:36
0

No cóż... Najpierw się busiarzu naucz pisać, a potem komentuj. Pojedź do innych miast wielkości Kraśnika i zobacz, jak twoje kochane busy tam funkcjonują, a raczej jak nie funkcjonują - bo ich tam nie ma! Mielec, Puławy, Dębica, Sanok... Tylko u nas takie dziadostwo... I jeszcze spamuje znad grobu...

Hej obserwatorze-obieżyświacie, zważ iż nie uruchamiając szarych komórek ponosi cię agresja i kończysz jak zwykły cham

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 09:39
0
Kto zgadnie czyj jest plac na dworcu PKS w starym Kraśniku? odp. Niedawno zakupił jakiś Niedziałekkkk, dziwne ale prawdziwe
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 14:30
0
A to że do pociągów nie ma autobusów i albo jesteś 10 minut za późno albo 40 minut za wcześnie? To zaczęło się za rządów pana Cz. i naszych kochanych radnych których ekipa prawie wcale się nie zmieniła.... Ludzie przecież to co się dzieje w MPK wcale nie jest lepsze niż busy... A dodatkowo panie Emerytki jeżdżące za darmo(nie te chore z laską) bez komentarza... Miałam taką sytuację: Jechałam z dzielnicy starej(Zespół Szkół) do dzielnicy fabrycznej w stabilizatorze od pachwiny do stopy i dwoma kulami bo nie mogłam zginać tej nogi po operacji.... I co? I pani stanęła nade mną i zaczęła chrząkać owszem siadłam na miejscu dla osób starszych ale to miejsce jest również dla ciężarnych i dla osób niepełnosprawnych no cóż wykazywałam się większą niepełnosprawnością od niej... Po pewnym czasie gdzieś na Budzyniu oburzona "wiejska baba"(przepraszam za wyrażenie nie chcę obrazić nikogo) zaczęła na mnie krzyczeć, że powinnam jej ustąpić bo jestem młoda i mogę stać(cztery dni po operacji)... Spojrzałam na nią na ludzi i wstałam oprócz mnie wstał pan około 70 lat trzęsącą się ręką sięgnął po mnie i powiedział: Usiądź dziecko bo widzę, że ty bardziej tego potrzebujesz. Ustąpił mi pan, który nie powinien a wiecie dlaczego? Bo za wcześnie są dawane darmowe bilety jakby płaciła tak jak ja za każdy przejazd to może by tak bardzo do głowy szampan nie uderzał przejeżdżając z przystanku na przystanek.
A to że do pociągów nie ma autobusów i albo jesteś 10 minut za późno albo 40 minut za wcześnie? To zaczęło się za rządów pana Cz. i naszych kochanych radnych których ekipa prawie wcale się nie zmieniła.... Ludzie przecież to co się dzieje w MPK wcale nie jest lepsze niż busy... A dodatkowo panie Emerytki jeżdżące za darmo(nie te chore z laską) bez komentarza... Miałam taką sytuację: Jechałam z dzielnicy starej(Zespół Szkół) do dzielnicy fabrycznej w stabilizatorze od pachwiny do stopy i dwoma kulami bo nie mogłam zginać tej nogi po operacji.... rozwiń
Avatar
krasniczek / 10 listopada 2015 o 09:38
0

Korzystam zarówno z MPK jak i z busów i oto moje spostrzeżenia:

- busy jeżdżą jak chcą i często są to wyścigi z pojazdami MPK

- bilety w busach, szczególnie tych podmiejskich to wielka rzadkość (czyżby szara strefa?)

- stan techniczny busów pozostawia wiele do życzenia (one nawet nie są oznaczone jako "prywatna komunikacja miejska" i nie powinny korzystać z zatoczek przystankowych !!)

- gdyby MPK lepiej zagospodarowało transport w godzinach kraśnickiego szczytu to busy nie miałyby racji bytu. 

Od czego są więc urzędnicy? Czy skontrolowanie przestrzegania rozkładu jazdy jest aż tak trudne?
 

Od czego są więc urzędnicy? Czy skontrolowanie przestrzegania rozkładu jazdy jest aż tak trudne?
 

rozwiń
Avatar
krasniczek / 10 listopada 2015 o 09:36
0

Zagłada PKS (i doprowadzenie na skraj bankructwa MPK) to czasy rządów burmistrza Czubińskiego i PO w LKR, więc zaklinanie rzeczywistości nic tu nie pomoże, bo takie są fakty. Faktem też jest (niezrozumiałym jak widać dla wszystkim), iż w całym cywilizowanym Świecie dotuje się komunikację miejską, jako tani środek transportu dla obywateli przemieszczających się po aglomeracji. Natomiast to, co się dzieju od bez mała 20 lat w Kraśniku to istne kuriozum na skalę Polski - tu "rządzą" busy i busiarze - w żadnym mieście w makroregionie ma ich tyle, co w kraśniku - swoisty "fenomen": czy wyobrażacie sobie np. komunikację miejską Rzeszowa czy Lublina opanowaną  w tym stopniu przez busy co w Kraśniku ? Przez lata dotowane przez państwo MPK tworzyło linie komunikacji miejskiej, płaciło za wykonywanie zatoczek autobusowych, stawiało wiaty i przystanki. Roszczeniowi busiarze przyszli na gotowe - jak można czegokolwiek żądać nie inwestując w infrastrukturę ? Zasadnym zdaje się więc być projekt, by odtworzono dawne linie MPK - obywatele wolą być wożeni w ciepłym, wygodnym i bezpiecznym autobusie, niż ściśnięci niczym kartofle w workach w fotelikach dla krasnali. Czas zrobić z tym porządek ...

Chciałem tylko przypomnieć, że Czubińskiego nie ma już ponad 5 lat!

Co zrobił następca, burmistrz Włodarczyk w sprawie ucywilizowania komunikacji miejskiej? Ano nic, nadal busiarstwo rządzi. Wystarczyło by opracować plan transportu miejskiego w Kraśniku: wymóc określony tabor, utrzymanie przystanków, pilnować przestrzegania rozkładów itp. itd. Za wszelkie uchybienia karać na potęgę i odbierać zezwolenia. Ale do tego potrzebna jest wola i chęć oderwania się od ciepłych foteli za biurkami z kawą w ręku.

5 lat minęło od rządów poprzednika i nie zrobiono absolutnie nic!
 

Chciałem tylko przypomnieć, że Czubińskiego nie ma już ponad 5 lat!

Co zrobił następca, burmistrz Włodarczyk w sprawie ucywilizowania komunikacji miejskiej? Ano nic, nadal busiarstwo rządzi. Wystarczyło by opracować plan transportu miejskiego w Kraśniku: wymóc określony tabor, utrzymanie przystanków, pilnować przestrzegania rozkładów itp. itd. Za wszelkie uchybienia karać na potęgę i odbierać zezwolenia. Ale do tego potrzebna jest wola i chęć oderwania się od ciepłych foteli za biurkami z kawą w ręku.

5 lat mi... rozwiń

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 09:30
0
Boże święty starostwo powiatowe w Kraśniku bije wszelkie rekordy głupoty, byłem tam ostatnio załatwić jedną sprawę, wchodzę do biura siedzą sobie 4 osoby a tylko dwie z nich miały jakiekolwiek dokumenty na biurku, komputery wyłączone i patrzą w okno, gdy tak się się przyglądałem tym dwóm obibokom było po nich widać strach i panikę, hahaha przepiękna sytuacja. A DRUGIE PRZYKAZANIE!!!
Avatar
Marian / 7 listopada 2015 o 22:10
0

Korzystam zarówno z MPK jak i z busów i oto moje spostrzeżenia:

- busy jeżdżą jak chcą i często są to wyścigi z pojazdami MPK

- bilety w busach, szczególnie tych podmiejskich to wielka rzadkość (czyżby szara strefa?)

- stan techniczny busów pozostawia wiele do życzenia (one nawet nie są oznaczone jako "prywatna komunikacja miejska" i nie powinny korzystać z zatoczek przystankowych !!)

- gdyby MPK lepiej zagospodarowało transport w godzinach kraśnickiego szczytu to busy nie miałyby racji bytu. 

Avatar
skandal / 7 listopada 2015 o 10:49
0

Boże święty starostwo powiatowe w Kraśniku bije wszelkie rekordy głupoty, byłem tam ostatnio załatwić jedną sprawę, wchodzę do biura siedzą sobie 4 osoby a tylko dwie z nich miały jakiekolwiek dokumenty na biurku, komputery wyłączone i patrzą w okno, gdy tak się się przyglądałem tym dwóm obibokom było po nich widać strach i panikę, hahaha przepiękna sytuacja. 

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 09:30
0

PKS to niech podziękuje kierowcom i związkom zawodowym, które "chronią" pracowników a nie miejsca pracy.

Zagłada PKS (i doprowadzenie na skraj bankructwa MPK) to czasy rządów burmistrza Czubińskiego i PO w LKR, więc zaklinanie rzeczywistości nic tu nie pomoże, bo takie są fakty. Faktem też jest (niezrozumiałym jak widać dla wszystkim), iż w całym cywilizowanym Świecie dotuje się komunikację miejską, jako tani środek transportu dla obywateli przemieszczających się po aglomeracji. Natomiast to, co się dzieju od bez mała 20 lat w Kraśniku to istne kuriozum na skalę Polski - tu "rządzą" busy i busiarze - w żadnym mieście w makroregionie ma ich tyle, co w kraśniku - swoisty "fenomen": czy wyobrażacie sobie np. komunikację miejską Rzeszowa czy Lublina opanowaną  w tym stopniu przez busy co w Kraśniku ? Przez lata dotowane przez państwo MPK tworzyło linie komunikacji miejskiej, płaciło za wykonywanie zatoczek autobusowych, stawiało wiaty i przystanki. Roszczeniowi busiarze przyszli na gotowe - jak można czegokolwiek żądać nie inwestując w infrastrukturę ? Zasadnym zdaje się więc być projekt, by odtworzono dawne linie MPK - obywatele wolą być wożeni w ciepłym, wygodnym i bezpiecznym autobusie, niż ściśnięci niczym kartofle w workach w fotelikach dla krasnali. Czas zrobić z tym porządek ...

Zagłada PKS (i doprowadzenie na skraj bankructwa MPK) to czasy rządów burmistrza Czubińskiego i PO w LKR, więc zaklinanie rzeczywistości nic tu nie pomoże, bo takie są fakty. Faktem też jest (niezrozumiałym jak widać dla wszystkim), iż w całym cywilizowanym Świecie dotuje się komunikację miejską, jako tani środek transportu dla obywateli przemieszczających się po aglomeracji. Natomiast to, co się dzieju od bez mała 20 lat w Kraśniku to istne kuriozum na skalę Polski - tu "rządzą" busy i busiarze - w żadnym mieście w makroreg... rozwiń

Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 11:44
0
To jest normalna zdrowa komunikacja. W każdym mieście są rozlokowane węzły przesiadkowe. Każdy chce zarobić, ale nie na takich zasadach jakie są w obecnej chwili.
Avatar
kraśnickie mieszadło / 17 listopada 2015 o 00:36
0

No cóż... Najpierw się busiarzu naucz pisać, a potem komentuj. Pojedź do innych miast wielkości Kraśnika i zobacz, jak twoje kochane busy tam funkcjonują, a raczej jak nie funkcjonują - bo ich tam nie ma! Mielec, Puławy, Dębica, Sanok... Tylko u nas takie dziadostwo... I jeszcze spamuje znad grobu...

Hej obserwatorze-obieżyświacie, zważ iż nie uruchamiając szarych komórek ponosi cię agresja i kończysz jak zwykły cham

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 09:39
0
Kto zgadnie czyj jest plac na dworcu PKS w starym Kraśniku? odp. Niedawno zakupił jakiś Niedziałekkkk, dziwne ale prawdziwe
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 14:30
0
A to że do pociągów nie ma autobusów i albo jesteś 10 minut za późno albo 40 minut za wcześnie? To zaczęło się za rządów pana Cz. i naszych kochanych radnych których ekipa prawie wcale się nie zmieniła.... Ludzie przecież to co się dzieje w MPK wcale nie jest lepsze niż busy... A dodatkowo panie Emerytki jeżdżące za darmo(nie te chore z laską) bez komentarza... Miałam taką sytuację: Jechałam z dzielnicy starej(Zespół Szkół) do dzielnicy fabrycznej w stabilizatorze od pachwiny do stopy i dwoma kulami bo nie mogłam zginać tej nogi po operacji.... I co? I pani stanęła nade mną i zaczęła chrząkać owszem siadłam na miejscu dla osób starszych ale to miejsce jest również dla ciężarnych i dla osób niepełnosprawnych no cóż wykazywałam się większą niepełnosprawnością od niej... Po pewnym czasie gdzieś na Budzyniu oburzona "wiejska baba"(przepraszam za wyrażenie nie chcę obrazić nikogo) zaczęła na mnie krzyczeć, że powinnam jej ustąpić bo jestem młoda i mogę stać(cztery dni po operacji)... Spojrzałam na nią na ludzi i wstałam oprócz mnie wstał pan około 70 lat trzęsącą się ręką sięgnął po mnie i powiedział: Usiądź dziecko bo widzę, że ty bardziej tego potrzebujesz. Ustąpił mi pan, który nie powinien a wiecie dlaczego? Bo za wcześnie są dawane darmowe bilety jakby płaciła tak jak ja za każdy przejazd to może by tak bardzo do głowy szampan nie uderzał przejeżdżając z przystanku na przystanek.
A to że do pociągów nie ma autobusów i albo jesteś 10 minut za późno albo 40 minut za wcześnie? To zaczęło się za rządów pana Cz. i naszych kochanych radnych których ekipa prawie wcale się nie zmieniła.... Ludzie przecież to co się dzieje w MPK wcale nie jest lepsze niż busy... A dodatkowo panie Emerytki jeżdżące za darmo(nie te chore z laską) bez komentarza... Miałam taką sytuację: Jechałam z dzielnicy starej(Zespół Szkół) do dzielnicy fabrycznej w stabilizatorze od pachwiny do stopy i dwoma kulami bo nie mogłam zginać tej nogi po operacji.... rozwiń
Avatar
krasniczek / 10 listopada 2015 o 09:38
0

Korzystam zarówno z MPK jak i z busów i oto moje spostrzeżenia:

- busy jeżdżą jak chcą i często są to wyścigi z pojazdami MPK

- bilety w busach, szczególnie tych podmiejskich to wielka rzadkość (czyżby szara strefa?)

- stan techniczny busów pozostawia wiele do życzenia (one nawet nie są oznaczone jako "prywatna komunikacja miejska" i nie powinny korzystać z zatoczek przystankowych !!)

- gdyby MPK lepiej zagospodarowało transport w godzinach kraśnickiego szczytu to busy nie miałyby racji bytu. 

Od czego są więc urzędnicy? Czy skontrolowanie przestrzegania rozkładu jazdy jest aż tak trudne?
 

Od czego są więc urzędnicy? Czy skontrolowanie przestrzegania rozkładu jazdy jest aż tak trudne?
 

rozwiń
Avatar
krasniczek / 10 listopada 2015 o 09:36
0

Zagłada PKS (i doprowadzenie na skraj bankructwa MPK) to czasy rządów burmistrza Czubińskiego i PO w LKR, więc zaklinanie rzeczywistości nic tu nie pomoże, bo takie są fakty. Faktem też jest (niezrozumiałym jak widać dla wszystkim), iż w całym cywilizowanym Świecie dotuje się komunikację miejską, jako tani środek transportu dla obywateli przemieszczających się po aglomeracji. Natomiast to, co się dzieju od bez mała 20 lat w Kraśniku to istne kuriozum na skalę Polski - tu "rządzą" busy i busiarze - w żadnym mieście w makroregionie ma ich tyle, co w kraśniku - swoisty "fenomen": czy wyobrażacie sobie np. komunikację miejską Rzeszowa czy Lublina opanowaną  w tym stopniu przez busy co w Kraśniku ? Przez lata dotowane przez państwo MPK tworzyło linie komunikacji miejskiej, płaciło za wykonywanie zatoczek autobusowych, stawiało wiaty i przystanki. Roszczeniowi busiarze przyszli na gotowe - jak można czegokolwiek żądać nie inwestując w infrastrukturę ? Zasadnym zdaje się więc być projekt, by odtworzono dawne linie MPK - obywatele wolą być wożeni w ciepłym, wygodnym i bezpiecznym autobusie, niż ściśnięci niczym kartofle w workach w fotelikach dla krasnali. Czas zrobić z tym porządek ...

Chciałem tylko przypomnieć, że Czubińskiego nie ma już ponad 5 lat!

Co zrobił następca, burmistrz Włodarczyk w sprawie ucywilizowania komunikacji miejskiej? Ano nic, nadal busiarstwo rządzi. Wystarczyło by opracować plan transportu miejskiego w Kraśniku: wymóc określony tabor, utrzymanie przystanków, pilnować przestrzegania rozkładów itp. itd. Za wszelkie uchybienia karać na potęgę i odbierać zezwolenia. Ale do tego potrzebna jest wola i chęć oderwania się od ciepłych foteli za biurkami z kawą w ręku.

5 lat minęło od rządów poprzednika i nie zrobiono absolutnie nic!
 

Chciałem tylko przypomnieć, że Czubińskiego nie ma już ponad 5 lat!

Co zrobił następca, burmistrz Włodarczyk w sprawie ucywilizowania komunikacji miejskiej? Ano nic, nadal busiarstwo rządzi. Wystarczyło by opracować plan transportu miejskiego w Kraśniku: wymóc określony tabor, utrzymanie przystanków, pilnować przestrzegania rozkładów itp. itd. Za wszelkie uchybienia karać na potęgę i odbierać zezwolenia. Ale do tego potrzebna jest wola i chęć oderwania się od ciepłych foteli za biurkami z kawą w ręku.

5 lat mi... rozwiń

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 09:30
0
Boże święty starostwo powiatowe w Kraśniku bije wszelkie rekordy głupoty, byłem tam ostatnio załatwić jedną sprawę, wchodzę do biura siedzą sobie 4 osoby a tylko dwie z nich miały jakiekolwiek dokumenty na biurku, komputery wyłączone i patrzą w okno, gdy tak się się przyglądałem tym dwóm obibokom było po nich widać strach i panikę, hahaha przepiękna sytuacja. A DRUGIE PRZYKAZANIE!!!
Avatar
Marian / 7 listopada 2015 o 22:10
0

Korzystam zarówno z MPK jak i z busów i oto moje spostrzeżenia:

- busy jeżdżą jak chcą i często są to wyścigi z pojazdami MPK

- bilety w busach, szczególnie tych podmiejskich to wielka rzadkość (czyżby szara strefa?)

- stan techniczny busów pozostawia wiele do życzenia (one nawet nie są oznaczone jako "prywatna komunikacja miejska" i nie powinny korzystać z zatoczek przystankowych !!)

- gdyby MPK lepiej zagospodarowało transport w godzinach kraśnickiego szczytu to busy nie miałyby racji bytu. 

Avatar
skandal / 7 listopada 2015 o 10:49
0

Boże święty starostwo powiatowe w Kraśniku bije wszelkie rekordy głupoty, byłem tam ostatnio załatwić jedną sprawę, wchodzę do biura siedzą sobie 4 osoby a tylko dwie z nich miały jakiekolwiek dokumenty na biurku, komputery wyłączone i patrzą w okno, gdy tak się się przyglądałem tym dwóm obibokom było po nich widać strach i panikę, hahaha przepiękna sytuacja. 

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 09:30
0

PKS to niech podziękuje kierowcom i związkom zawodowym, które "chronią" pracowników a nie miejsca pracy.

Zagłada PKS (i doprowadzenie na skraj bankructwa MPK) to czasy rządów burmistrza Czubińskiego i PO w LKR, więc zaklinanie rzeczywistości nic tu nie pomoże, bo takie są fakty. Faktem też jest (niezrozumiałym jak widać dla wszystkim), iż w całym cywilizowanym Świecie dotuje się komunikację miejską, jako tani środek transportu dla obywateli przemieszczających się po aglomeracji. Natomiast to, co się dzieju od bez mała 20 lat w Kraśniku to istne kuriozum na skalę Polski - tu "rządzą" busy i busiarze - w żadnym mieście w makroregionie ma ich tyle, co w kraśniku - swoisty "fenomen": czy wyobrażacie sobie np. komunikację miejską Rzeszowa czy Lublina opanowaną  w tym stopniu przez busy co w Kraśniku ? Przez lata dotowane przez państwo MPK tworzyło linie komunikacji miejskiej, płaciło za wykonywanie zatoczek autobusowych, stawiało wiaty i przystanki. Roszczeniowi busiarze przyszli na gotowe - jak można czegokolwiek żądać nie inwestując w infrastrukturę ? Zasadnym zdaje się więc być projekt, by odtworzono dawne linie MPK - obywatele wolą być wożeni w ciepłym, wygodnym i bezpiecznym autobusie, niż ściśnięci niczym kartofle w workach w fotelikach dla krasnali. Czas zrobić z tym porządek ...

Zagłada PKS (i doprowadzenie na skraj bankructwa MPK) to czasy rządów burmistrza Czubińskiego i PO w LKR, więc zaklinanie rzeczywistości nic tu nie pomoże, bo takie są fakty. Faktem też jest (niezrozumiałym jak widać dla wszystkim), iż w całym cywilizowanym Świecie dotuje się komunikację miejską, jako tani środek transportu dla obywateli przemieszczających się po aglomeracji. Natomiast to, co się dzieju od bez mała 20 lat w Kraśniku to istne kuriozum na skalę Polski - tu "rządzą" busy i busiarze - w żadnym mieście w makroreg... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!