Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

29 listopada 2012 r.
12:49
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Zmiana w radzie miasta. Tadeusz Członka odwołany

0 71 A A
Tadeusz Członka został dzisiaj odwołany. (Archiwum)
Tadeusz Członka został dzisiaj odwołany. (Archiwum)

Tadeusz Członka (KWW Lewica, Razem dla Kraśnika i Powiatu) nie jest już przewodniczącym Rady Miasta Kraśnik. Funkcję tą pełnił w czterech kadencjach. Zastąpił go Jan Albiniak (PiS).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podczas czwartkowej rady miasta siedmiu radnych Prawa i Sprawiedliwości złożyło wniosek o odwołanie dotychczasowego przewodniczącego rady. - Wniosek nie jest nowy. Pojawił się już na początku kadencji - tłumaczy Jerzy Misiak, przewodniczący klubu radnych PiS.

Wcześniej próby odwołania przewodniczącego nie powiodły się. Aż do czwartku. - Nie jest to żaden odwet ani szantaż, tak jak mówi radny Członka - przekonuje radny Misiak. - Zdecydowały o tym przesłanki merytoryczne. Nierówno traktował radnych. Jednym pozwalał na wszystko, innym odbierał głos. Nie organizował spotkań klubów. W ostatnim okresie był cenzorem i krytykiem wszystkiego - dodaje.

Z tymi zarzutami nie zgadza się radny Członka. - Każdy kto uczestniczy w sesjach doskonale wie, że wszyscy którzy chcieli zabrać głos mogli to zrobić. Prowadząc sesje przestrzegałem zasad demokracji. Natomiast jako radny też mam prawo mieć swoje poglądy i oceny - mówi Członka.

W tajnym głosowaniu ważnych za odwołaniem przewodniczącego oddano 14 głosów. 6 było nieważnych. Za odwołaniem było 12 radnych.

- Nie spodziewałem się tego - podkreśla radny Tadeusz Członka. - Po oddanych głosach myślę, że PiS porozumiał się z Platformą Obywatelską (dotychczasową opozycją - red.)

- Dla mnie zastanawiająca jest ta liczba 6 głosów nieważnych - zaznacza radny Krzysztof Latosiewicz (KW Stowarzyszenia Lubię Kraśnik).

Na nowego przewodniczącego zgłoszono 3 kandydatury. Jednak radni Paweł Świderski (PO) i Jacek Zając (PiS) nie zgodzili się przyjąć tej propozycji.

Na radnego Jana Albiniaka oddano 20 głosów ważnych, Za głosowało 13 radnych, przeciwko 5. Dwóch wstrzymało się od głosu.

- Dziękuję za zaufanie jakim zostałem obdarzony - zaznacza Jan Albiniak, nowo wybrany przewodniczący rady miasta Kraśnik. - Postaram się nie zawieść tego zaufania. I dodaje: Dla mnie ta sytuacja jest nagła i stresująca.

Komentarze 71

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Waldemar / 5 grudnia 2012 o 17:35
+1
Członka to kanalia. Zniszczył wiele osób. Odbiera bezprawnie ludziom pracę tylko dlatego, że nie zgadzaja się z nim, z jego działaniel lub nie tolerują jego przekrętów w pracy. Władca- tyran. Pracowników ma za nic. Jadynie jego interes się liczy. kręci lody jak się da i ile się da a ludzie pracują tam za najniższą krajową, nawet stawki maja niższe ale Spółdzielnia musi im wyrównać do najniższej krajowej. Tam nie ma nic, nawet z kasy zapomogowo-pożyczkowej własnycjh pieniędzi nie mogą wziąść na pożyczkę, a nie wspomnę o funduszu socjalnym. Wiem co mówię, bo moja ciocia tam pracuje. Katastrofa co on wyczynia z tymi ludźmi i na co sobie pozwala. Ze do tej pory nikt mu się za tyłek nie zabrał. Ale może przyjdzie kryska na matyska i bufoniasty balon pęknie.
Członka to kanalia. Zniszczył wiele osób. Odbiera bezprawnie ludziom pracę tylko dlatego, że nie zgadzaja się z nim, z jego działaniel lub nie tolerują jego przekrętów w pracy. Władca- tyran. Pracowników ma za nic. Jadynie jego interes się liczy. kręci lody jak się da i ile się da a ludzie pracują tam za najniższą krajową, nawet stawki maja niższe ale Spółdzielnia musi im wyrównać do najniższej krajowej. Tam nie ma nic, nawet z kasy zapomogowo-pożyczkowej własnycjh pieniędzi nie mogą wziąść na pożyczkę, a nie wspomnę o funduszu socjalnym. Wi... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2012 o 20:07
0
[quote name='Dziad Proszalny' timestamp='1355762174' post='710594']
jak to jest że człowiek ten ponoć o lewicowych poglądach tak nie szanuje ludzi i pomiata każdym kto według niego nie przedstawia żadnych wartości doszedł do takiego bogactwa ,szefując lewicy która ma właśnie bronić wykluczonych i wspierać socjalnie
[/quote]
Taka właśnie jest dzisiejsza lewica! Ci przy korycie każą zwać się "baronami", otaczają się przepychem i kreują się na panów tego świata, by zmyć swoje kompleksy: nicość, miernotę i wyrzuty sumienia za kradzieże i bandytyzm, jakich dopuszczali się działacze lewicy po wojnie.
[quote name='Dziad Proszalny' timestamp='1355762174' post='710594']
jak to jest że człowiek ten ponoć o lewicowych poglądach tak nie szanuje ludzi i pomiata każdym kto według niego nie przedstawia żadnych wartości doszedł do takiego bogactwa ,szefując lewicy która ma właśnie bronić wykluczonych i wspierać socjalnie
[/quote]
Taka właśnie jest dzisiejsza lewica! Ci przy korycie każą zwać się "baronami", otaczają się przepychem i kreują się na panów tego świata, by zmyć swoje kompleksy: ... rozwiń
Avatar
Dziad Proszalny / 17 grudnia 2012 o 17:36
0
jak to jest że człowiek ten ponoć o lewicowych poglądach tak nie szanuje ludzi i pomiata każdym kto według niego nie przedstawia żadnych wartości doszedł do takiego bogactwa ,szefując lewicy która ma właśnie bronić wykluczonych i wspierać socjalnie
Avatar
miron / 16 grudnia 2012 o 19:52
0
Tadzio to opoka a jednocześnie grabarz kraśnickiej lewicy.Ten stary kapłon wybrał sobie nową młodą przwodniczącą kraśnickiego SLD,aby przez nią dalej kierować partią.Członka to stara mińska szkoła.Każdego kto stanie mu na drodze urąci.Pamiętacie jego dawnych towarzyszy.Dziwne,że Członka jest radnym.Przecież jest prezesem spółdzielni która prowadzi działalność gospodarczą na gruntach zależnych od miasta.Pamiętacie przkręt z Lidlem,to /kasa/ pogodziło go z byłym burmistrzem.Swoim prezesowaniem doprowadził "inwalidów"do bankructwa mimo,że brał na nich niebotyczne dotacje to pracownikom płacił tylko minimum.Ostatnio gościł Milera,wszystko na koszt spółdzielni:sala,plakaty,napoje,przewozy,sprzątanie.Moim zdaniem nawet kontrakt menagerski nie pozwala na sponsorowanie SLD.Nawet jeśli z każdego kąta spółdzielni wygląda komunista to w następnych wyborach zabraknie głosów do sprawowania mandatu.Swoją drogą to telewizja i prasa nie interesują się co tam piszczy w spółdzielni .Mogli by się dowiedzieć jak to z działacza ZSMP jeżdżącego na motorowerze i w czapce z królika wyrósł jeden z najbogatszych kraśniczan.Nie potrzebował nawet matury.Tylko szkoła mińska.Wszystko dzięki potulnym inwalidom i Waszym głosom drodzy kraśniczanie.Dziś on w sklepie nie zastanawia czy kupić dwadzieścia deko szynki czy kilo.A WY drodzy kraśniczanie ?
Tadzio to opoka a jednocześnie grabarz kraśnickiej lewicy.Ten stary kapłon wybrał sobie nową młodą przwodniczącą kraśnickiego SLD,aby przez nią dalej kierować partią.Członka to stara mińska szkoła.Każdego kto stanie mu na drodze urąci.Pamiętacie jego dawnych towarzyszy.Dziwne,że Członka jest radnym.Przecież jest prezesem spółdzielni która prowadzi działalność gospodarczą na gruntach zależnych od miasta.Pamiętacie przkręt z Lidlem,to /kasa/ pogodziło go z byłym burmistrzem.Swoim prezesowaniem doprowadził "inwalidów"do bankructwa mim... rozwiń
Avatar
mn / 11 grudnia 2012 o 20:28
0
Jeśli macie problemy z zasięgiem lub internetem w PLUSIE piszcie reklamacje przez internet[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color][size=4][color=#282828]bok@plus.pl [b]lub pisemnie Polkomtel Sp. z o.o- Reklamacje, ul.Postępu3, 02-676 Warszawa. Anulowali mi[/b][font="arial, tahoma, sans-serif"] [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]kwotę miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie. [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]Wystarczyło 100 maili i 3 reklamacje pisemne. Ale warto- nie dajmy się !!!![/font][/color][/size]
Jeśli macie problemy z zasięgiem lub internetem w PLUSIE piszcie reklamacje przez internet[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color][size=4][color=#282828]bok@plus.pl [b]lub pisemnie Polkomtel Sp. z o.o- Reklamacje, ul.Postępu3, 02-676 Warszawa. Anulowali mi[/b][font="arial, tahoma, sans-serif"] [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]kwotę miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie. [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]W... rozwiń
Avatar
fsefsefx / 9 grudnia 2012 o 18:08
0
dcrgv
Avatar
Kraśnik / 4 grudnia 2012 o 14:43
0
Jak można wypisywać takie rzeczy.Najgorszemu bym nie złożyła takiej wiązanki.To już jest przesada!!!!
Avatar
Ankieta / 4 grudnia 2012 o 09:38
0
[url="http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1640455,jak-oceniasz-2-lata-rzadow-burmistrza-krasnika-miroslawa,galeria,id,t,tm.html#6ff000c0a100cdf5,1,3,5"]http://krasnik.nasze...0a100cdf5,1,3,5[/url]
Avatar
prac spółdzielni / 3 grudnia 2012 o 22:15
0
[quote name='kraśniczanka' timestamp='1354565158' post='704353']
Słyszalam, że ma raka. Może wreszcie zdechnie pod płotem spóldzielni.
[/quote]
[quote name='kraśniczanka' timestamp='1354565158' post='704353']
Słyszalam, że ma raka. Może wreszcie zdechnie pod płotem spóldzielni.
[/quote]Pełna żenada nie wiadomo kto z brzegu! Nie podpisuj się kraśniczanka i nie przynoś wstydu mieszkańcom kraśnika wieśniaro!!!
Avatar
Zbyszek / 3 grudnia 2012 o 21:56
0
[quote name='kraśniczanka' timestamp='1354565158' post='704353']
Słyszalam, że ma raka. Może wreszcie zdechnie pod płotem spóldzielni.
[/quote]

Jak tak można o kimś mówić ??!!?? Ja jestem kraśniczaninem i jest mi ogromnie wstyd, że ktoś taki jak ty podpisuje się pod tak plugawym tekstem jako "kraśniczanka". Sposób wysławiania się wskazuje, że kultura i to ta w minimalnym wydaniu ominęła cię biedulko szerokim łukiem!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2012 o 20:07
0
[quote name='Dziad Proszalny' timestamp='1355762174' post='710594']
jak to jest że człowiek ten ponoć o lewicowych poglądach tak nie szanuje ludzi i pomiata każdym kto według niego nie przedstawia żadnych wartości doszedł do takiego bogactwa ,szefując lewicy która ma właśnie bronić wykluczonych i wspierać socjalnie
[/quote]
Taka właśnie jest dzisiejsza lewica! Ci przy korycie każą zwać się "baronami", otaczają się przepychem i kreują się na panów tego świata, by zmyć swoje kompleksy: nicość, miernotę i wyrzuty sumienia za kradzieże i bandytyzm, jakich dopuszczali się działacze lewicy po wojnie.
[quote name='Dziad Proszalny' timestamp='1355762174' post='710594']
jak to jest że człowiek ten ponoć o lewicowych poglądach tak nie szanuje ludzi i pomiata każdym kto według niego nie przedstawia żadnych wartości doszedł do takiego bogactwa ,szefując lewicy która ma właśnie bronić wykluczonych i wspierać socjalnie
[/quote]
Taka właśnie jest dzisiejsza lewica! Ci przy korycie każą zwać się "baronami", otaczają się przepychem i kreują się na panów tego świata, by zmyć swoje kompleksy: ... rozwiń
Avatar
Dziad Proszalny / 17 grudnia 2012 o 17:36
0
jak to jest że człowiek ten ponoć o lewicowych poglądach tak nie szanuje ludzi i pomiata każdym kto według niego nie przedstawia żadnych wartości doszedł do takiego bogactwa ,szefując lewicy która ma właśnie bronić wykluczonych i wspierać socjalnie
Avatar
miron / 16 grudnia 2012 o 19:52
0
Tadzio to opoka a jednocześnie grabarz kraśnickiej lewicy.Ten stary kapłon wybrał sobie nową młodą przwodniczącą kraśnickiego SLD,aby przez nią dalej kierować partią.Członka to stara mińska szkoła.Każdego kto stanie mu na drodze urąci.Pamiętacie jego dawnych towarzyszy.Dziwne,że Członka jest radnym.Przecież jest prezesem spółdzielni która prowadzi działalność gospodarczą na gruntach zależnych od miasta.Pamiętacie przkręt z Lidlem,to /kasa/ pogodziło go z byłym burmistrzem.Swoim prezesowaniem doprowadził "inwalidów"do bankructwa mimo,że brał na nich niebotyczne dotacje to pracownikom płacił tylko minimum.Ostatnio gościł Milera,wszystko na koszt spółdzielni:sala,plakaty,napoje,przewozy,sprzątanie.Moim zdaniem nawet kontrakt menagerski nie pozwala na sponsorowanie SLD.Nawet jeśli z każdego kąta spółdzielni wygląda komunista to w następnych wyborach zabraknie głosów do sprawowania mandatu.Swoją drogą to telewizja i prasa nie interesują się co tam piszczy w spółdzielni .Mogli by się dowiedzieć jak to z działacza ZSMP jeżdżącego na motorowerze i w czapce z królika wyrósł jeden z najbogatszych kraśniczan.Nie potrzebował nawet matury.Tylko szkoła mińska.Wszystko dzięki potulnym inwalidom i Waszym głosom drodzy kraśniczanie.Dziś on w sklepie nie zastanawia czy kupić dwadzieścia deko szynki czy kilo.A WY drodzy kraśniczanie ?
Tadzio to opoka a jednocześnie grabarz kraśnickiej lewicy.Ten stary kapłon wybrał sobie nową młodą przwodniczącą kraśnickiego SLD,aby przez nią dalej kierować partią.Członka to stara mińska szkoła.Każdego kto stanie mu na drodze urąci.Pamiętacie jego dawnych towarzyszy.Dziwne,że Członka jest radnym.Przecież jest prezesem spółdzielni która prowadzi działalność gospodarczą na gruntach zależnych od miasta.Pamiętacie przkręt z Lidlem,to /kasa/ pogodziło go z byłym burmistrzem.Swoim prezesowaniem doprowadził "inwalidów"do bankructwa mim... rozwiń
Avatar
mn / 11 grudnia 2012 o 20:28
0
Jeśli macie problemy z zasięgiem lub internetem w PLUSIE piszcie reklamacje przez internet[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color][size=4][color=#282828]bok@plus.pl [b]lub pisemnie Polkomtel Sp. z o.o- Reklamacje, ul.Postępu3, 02-676 Warszawa. Anulowali mi[/b][font="arial, tahoma, sans-serif"] [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]kwotę miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie. [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]Wystarczyło 100 maili i 3 reklamacje pisemne. Ale warto- nie dajmy się !!!![/font][/color][/size]
Jeśli macie problemy z zasięgiem lub internetem w PLUSIE piszcie reklamacje przez internet[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color][size=4][color=#282828]bok@plus.pl [b]lub pisemnie Polkomtel Sp. z o.o- Reklamacje, ul.Postępu3, 02-676 Warszawa. Anulowali mi[/b][font="arial, tahoma, sans-serif"] [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]kwotę miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie. [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]W... rozwiń
Avatar
fsefsefx / 9 grudnia 2012 o 18:08
0
dcrgv
Avatar
Waldemar / 5 grudnia 2012 o 17:35
+1
Członka to kanalia. Zniszczył wiele osób. Odbiera bezprawnie ludziom pracę tylko dlatego, że nie zgadzaja się z nim, z jego działaniel lub nie tolerują jego przekrętów w pracy. Władca- tyran. Pracowników ma za nic. Jadynie jego interes się liczy. kręci lody jak się da i ile się da a ludzie pracują tam za najniższą krajową, nawet stawki maja niższe ale Spółdzielnia musi im wyrównać do najniższej krajowej. Tam nie ma nic, nawet z kasy zapomogowo-pożyczkowej własnycjh pieniędzi nie mogą wziąść na pożyczkę, a nie wspomnę o funduszu socjalnym. Wiem co mówię, bo moja ciocia tam pracuje. Katastrofa co on wyczynia z tymi ludźmi i na co sobie pozwala. Ze do tej pory nikt mu się za tyłek nie zabrał. Ale może przyjdzie kryska na matyska i bufoniasty balon pęknie.
Członka to kanalia. Zniszczył wiele osób. Odbiera bezprawnie ludziom pracę tylko dlatego, że nie zgadzaja się z nim, z jego działaniel lub nie tolerują jego przekrętów w pracy. Władca- tyran. Pracowników ma za nic. Jadynie jego interes się liczy. kręci lody jak się da i ile się da a ludzie pracują tam za najniższą krajową, nawet stawki maja niższe ale Spółdzielnia musi im wyrównać do najniższej krajowej. Tam nie ma nic, nawet z kasy zapomogowo-pożyczkowej własnycjh pieniędzi nie mogą wziąść na pożyczkę, a nie wspomnę o funduszu socjalnym. Wi... rozwiń
Avatar
Kraśnik / 4 grudnia 2012 o 14:43
0
Jak można wypisywać takie rzeczy.Najgorszemu bym nie złożyła takiej wiązanki.To już jest przesada!!!!
Avatar
Ankieta / 4 grudnia 2012 o 09:38
0
[url="http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1640455,jak-oceniasz-2-lata-rzadow-burmistrza-krasnika-miroslawa,galeria,id,t,tm.html#6ff000c0a100cdf5,1,3,5"]http://krasnik.nasze...0a100cdf5,1,3,5[/url]
Avatar
prac spółdzielni / 3 grudnia 2012 o 22:15
0
[quote name='kraśniczanka' timestamp='1354565158' post='704353']
Słyszalam, że ma raka. Może wreszcie zdechnie pod płotem spóldzielni.
[/quote]
[quote name='kraśniczanka' timestamp='1354565158' post='704353']
Słyszalam, że ma raka. Może wreszcie zdechnie pod płotem spóldzielni.
[/quote]Pełna żenada nie wiadomo kto z brzegu! Nie podpisuj się kraśniczanka i nie przynoś wstydu mieszkańcom kraśnika wieśniaro!!!
Avatar
Zbyszek / 3 grudnia 2012 o 21:56
0
[quote name='kraśniczanka' timestamp='1354565158' post='704353']
Słyszalam, że ma raka. Może wreszcie zdechnie pod płotem spóldzielni.
[/quote]

Jak tak można o kimś mówić ??!!?? Ja jestem kraśniczaninem i jest mi ogromnie wstyd, że ktoś taki jak ty podpisuje się pod tak plugawym tekstem jako "kraśniczanka". Sposób wysławiania się wskazuje, że kultura i to ta w minimalnym wydaniu ominęła cię biedulko szerokim łukiem!!
Zobacz wszystkie komentarze 71

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga! TVN: Dziadkowie walczą o chorego wnuka. Potrzebna jest Wasza pomoc
film

Uwaga! TVN: Dziadkowie walczą o chorego wnuka. Potrzebna jest Wasza pomoc 0 1

Kacper dwa razy otarł się o śmierć, w swoim szesnastoletnim życiu przeszedł już ponad 20 operacji. Lista jego chorób i powikłań jest długa, a na jego rodzinę spadają kolejne nieszczęścia.

Chełm. Gdzie spotkać Świętego Mikołaja?

Chełm. Gdzie spotkać Świętego Mikołaja? 2 0

Święta, idą święta, a z nimi prezentów moc! W piątek, 6 grudnia Święty Mikołaj będzie jeździł miejskimi autobusami i rozdawał upominki najmłodszym pasażerom! Ale na tym nie koniec. Mikołaj zajrzy również do Chełmskiej Biblioteki Publicznej i w wypożyczalni na parterze będzie prowadził loterię fantową i rozdawał prezenty.

"Mikołajkowy" trolejbus wyjechał na ulice Lublina. Cały udekorowany włóczką
galeria

"Mikołajkowy" trolejbus wyjechał na ulice Lublina. Cały udekorowany włóczką 50 7

Bliżej kierowcy jest świątecznie. Z tyłu jedzie się w towarzystwie polnych zwierząt. 6 grudnia w trasę po Lublinie wyjechał „Mikołajkowy” trolejbus. Widzieliśmy, jak był bombardowany włóczką

Skoki narciarskie. Zawody w Niżnym Tagile. Gdzie oglądać? Transmija w TV i internecie

Skoki narciarskie. Zawody w Niżnym Tagile. Gdzie oglądać? Transmija w TV i internecie 0 0

W najbliższy weekend zaplanowano kolejne dwa konkursy Pucharu Świata. Tym razem zawody odbędą się na skoczni w Niżnym Tagile. Niestety, wiele wskazuje na to, że kolejny raz przebieg konkursu będzie mocno uzależniony od warunków pogodowych

Od dzisiaj jazda „na suwak” i „korytarz życia” są obowiązkowe. Weszła w życie nowelizacja ustawy
film

Od dzisiaj jazda „na suwak” i „korytarz życia” są obowiązkowe. Weszła w życie nowelizacja ustawy 100 6

Od 6 grudnia droga do pracy czy do szkoły będzie wyglądała inaczej. Wszystkich kierujących pojazdami zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ruchu drogowym. Wprowadziły one obowiązek tworzenia tzw. "korytarzy życia" i jazdy "na suwak".

Radny PiS chce wyłączenia świateł na skrzyżowaniu w centrum Lublina. Apeluje o to do prezydenta miasta

Radny PiS chce wyłączenia świateł na skrzyżowaniu w centrum Lublina. Apeluje o to do prezydenta miasta 23 12

O wyłączenie nowej sygnalizacji świetlnej, która mocno spowalnia ruch w centrum apeluje do prezydenta miejski radny Marcin Jakóbczyk (PiS).

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 06.12.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 06.12.2019 0 0

"Upiększenie" ulic czy "miejsce spotkań"? Mieszkańcy Kazimierza zadecydują na co przeznaczone będą pieniądze

"Upiększenie" ulic czy "miejsce spotkań"? Mieszkańcy Kazimierza zadecydują na co przeznaczone będą pieniądze 1 8

„Upiększenie” ulic Nadwiślańskiej i Puławskiej, modernizacja placu zabaw przy przedszkolu czy „miejsce spotkań” na skwerze przy Małym Rynku. To z tej listy mieszkańcy miasteczka wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.

Kiedyś dzban, dziś alternatywka. Znamy młodzieżowe słowo roku 2019

Kiedyś dzban, dziś alternatywka. Znamy młodzieżowe słowo roku 2019 37 12

„Alternatywka” młodzieżowym słowem roku 2019. Drugie miejsce zajął rzeczownik „jesieniara”, a trzecie „eluwina”.

Deweloperzy chcą zbudować jeszcze więcej przy ul. Zana. Plan zagospodarowania na razie na to nie pozwala

Deweloperzy chcą zbudować jeszcze więcej przy ul. Zana. Plan zagospodarowania na razie na to nie pozwala 8 52

Niezabudowane grunty w rejonie ul. Zana od dawna interesują deweloperów chcących zarobić na postawieniu tu nowych budynków. Ich oczekiwania nie zawsze pokrywają się z tym, na co pozwala im plan zagospodarowania uchwalany przez Radę Miasta i ustalający możliwy sposób zabudowy działek. Dlatego inwestorzy starają się w Ratuszu o zmianę planu na taki, który pozwoli zbudować więcej, czyli z większym zyskiem.

Dopłaty bezpośrednie 2019. Zaliczki dla niektórych rolników były mniejsze przez kontrole
ALARM24

Dopłaty bezpośrednie 2019. Zaliczki dla niektórych rolników były mniejsze przez kontrole 3 17

Miało być do 70 procent, a jest dużo mniej – skarży się jeden z rolników z gminy Wisznice (powiat bialski), który twierdzi, że zaliczkę na poczet płatności bezpośrednich otrzymał kilka razy niższą niż w poprzednich latach. Okazuje się, że ma to związek z kontrolami, do których co roku typowane są przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa inne obszary.

Pochodząca z Łęcznej Aleksandra Rola stoczy swoją drugą walkę dla federacji KSW

Pochodząca z Łęcznej Aleksandra Rola stoczy swoją drugą walkę dla federacji KSW 0 5

Rywalką 28-latki będzie Karolina Owczarz

Puławy: Młodzież myśli o karierze i wybiera uczelnie [zdjęcia]
galeria

Puławy: Młodzież myśli o karierze i wybiera uczelnie [zdjęcia] 6 14

Którą uczelnię i jaką pracę wybrać - to jedne z najważniejszych decyzji stojących przed młodzieżą. W jej podjęciu pomagają Dni Kariery Zawodowej w puławskim ZST. O uczniów szkół średnich w czwartek walczyły lubelskie i puławskie uczelnie, a także wiodące firmy przemysłowe i wojskowi.

Lubelskie uczelnie będą ze sobą współpracować. Powstanie Kolegium Akademickie

Lubelskie uczelnie będą ze sobą współpracować. Powstanie Kolegium Akademickie 5 11

Kolegium Akademickiego Lublina to pomysł na rozwój lubelskiego ośrodka akademickiego. W skład tworzonego organu mają wejść rektorzy szkół wyższych oraz władze miasta i województwa.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [06-08.12]
6 grudnia 2019, 8:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [06-08.12] 0 0

W ten weekend na ekrany kin wejdzie m.in. ciepła, familijna produkcja "Młody renifer Alex". W Centrum Kultury organizowana będzie ponadto replika Ukraina! Festiwalu Filmowego. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!