Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 września 2018 r.
21:13

Lubelskie: Nauczyciele wytoczyli uczennicy proces. Zarzucała im szykany i znęcanie

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 8 A A

Zakończył się proces uczennicy, którą postawili przed sądem jej byli nauczyciele. Dziewczyna skarżyła się na nich do kuratorium, zarzucając m.in. szykany i znęcanie. Teraz musi przeprosić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawę rozstrzygnął Sąd Rejonowy w Kraśniku. Postępowanie dotyczyło Karoliny S. – byłej uczennicy Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach. Dziewczyna miała być w szkole szykanowana. Skarżyła się na brak reakcji ze strony niektórych pedagogów. List w tej sprawie wysłała do kuratorium i rady powiatu, który nadzoruje szkołę.

Skarżyła się, że z winy jednego z nauczycieli nie zapisano jej na zawodowy egzamin poprawkowy. Z kolei przez zaniedbania dyrektora miała nie podejść do egzaminu. Uczennica twierdziła również, że jedna z nauczycielek znęcała się nad nią. Zarzuty dotyczyły w sumie pięciorga pedagogów.

Skargę Karoliny S. badali zarówno radni, jak i kontrolerzy z kuratorium. Nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości. To jednak nie zakończyło sprawy. Nauczyciele poczuli się zniesławieni i wytoczyli dziewczynie proces karny. Argumentowali, że uczennica naraziła ich na utratę zaufania, niezbędnego w pracy pedagoga. Domagali się formalnych przeprosin.

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Karolina S. została częściowo uniewinniona. Chodzi o rzekome zniesławienie dwóch nauczycielek. W sprawie pomówienia trojga innych pedagogów sąd postanowił warunkowo umorzyć postępowanie na dwa lata. To oznacza, że Karolina S. jest winna, ale nie poniesie kary. Groziła jej grzywna lub ograniczenie wolności.

Była uczennica musi jednak napisać oficjalne przeprosiny, które zostaną odczytane na posiedzeniu rady pedagogicznej.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 23:20
+26
No właśnie i jest to rezultat. Prawa dziecka. Dziecko może złożyć skargę, na złe traktowanie, nawet na rodziców. Często to bywa wykorzystywane, bo np. rodzic na coś się nie godzi. I czy to nie paranoja??? Nie chce się komuś uczyć... sru... donosik... I do czego ten świat zmierza??? Ludzie, trochę rozsądku. Mam nadzieję, że w końcu dojdzie do normalności, bo zbyt długo to trwało. Psychoza!!!
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 22:15
+15
Gimbie za dużo się wydaje! Powinni jej dołebać z grubej rury, to by się pokory i szacunku pasożyt nauczył!
Avatar
ja / 6 września 2018 o 10:02
+4
W tej szkole tak nie było. kilkoro nauczycieli wykorzystało te biedna dziewczynę do walki z innymi nauczycielami i dyrekcją. poza tym wspierający ja nauczyciel byl jej wychowawcą. dalczego na bieżąco nie reagował na jej problemy, tylko po pewnym czasie ją wykorzystał. tchórz
Avatar
Tutas / 6 września 2018 o 10:50
+3
Nasie Sądy są dla nasich.
Avatar
KiedyśZostanęPolicjantem #Alarm_Fur_Cobra11 / 6 września 2018 o 13:37
+2
No właśnie i jest to rezultat. Prawa dziecka. Dziecko może złożyć skargę, na złe traktowanie, nawet na rodziców. Często to bywa wykorzystywane, bo np. rodzic na coś się nie godzi. I czy to nie paranoja??? Nie chce się komuś uczyć... sru... donosik... I do czego ten świat zmierza??? Ludzie, trochę rozsądku. Mam nadzieję, że w końcu dojdzie do normalności, bo zbyt długo to trwało. Psychoza!!!
 Czyli uważa Pani/Pan, że jeżeli dziecko ma jakiś problem to znaczy iż po prostu nie chce mu się uczyć? Doprawdy bardzo mądre tutaj należy się order złotego pedagoga. A tak zupełnie poważnie to, że niektórzy ''nauczyciele'' gnoją uczniów jest normą i wiem  co piszę bo sam niedawno ze szkoły wyszedłem. Nie wiem jak było w tym przypadku ale jestem skłonny uwierzyć po tym jak Pani nauczycielka najpierw powiedziała mi jedno a później zadzwoniła do mojej mamy mówiąc, że wymyślam. Pozdrawiam 
 Czyli uważa Pani/Pan, że jeżeli dziecko ma jakiś problem to znaczy iż po prostu nie chce mu się uczyć? Doprawdy bardzo mądre tutaj należy się order złotego pedagoga. A tak zupełnie poważnie to, że niektórzy ''nauczyciele'' gnoją uczniów jest normą i wiem  co piszę bo sam niedawno ze szkoły wyszedłem. Nie wiem jak było w tym przypadku ale jestem skłonny uwierzyć po tym jak Pani nauczycielka najpierw powiedziała mi jedno a później zadzwoniła do mojej mamy mówiąc, że wymyślam. Pozdrawiam  rozwiń
Avatar
Avedyktatura / 14 września 2018 o 03:35
+1
Gdzie taki pedagog skorumpowany ? Jak będe miał syna idiotę albo córkę kretynke to na pewno poślę do szkoły gdzie on uczy ! 
Avatar
gość / 6 września 2018 o 22:37
0
Ja wierzę dziewczynie a nie mafii belferskiej. Zmówili się na nią, że miała czelność poskarżyć się komukolwiek! W wielu szkołach dzieją się takie rzeczy, że włos się jeży i jest to tolerowane, bo nikt nie wierzy w sprawiedliwość i panuje ogólnie "tumiwisizm". Ja miałam w szkole średniej wychowawcę pijaka, który trzeźwiał na lekcjach zakryty Przeglądem Sportowym, olewał wykładanie nauki na lekcjach, a ładne uczennice (niektóre z biednych rodzin) zdawały u niego dzięki praktykom seksualnym, których dopuszczał się w gabinecie, a innym stawiał dobre stopnie bez odpytywania, bo rodzic dawał mu kasę lub zapraszał na pijaństwo. Bogaci z tego przedmiotu brali korki u profesorów i tym sposobem dostawali się na studia, reszta nie umiała nic. Typ był tzw.świętą krową w mieście i nikt by się nie wychylił, gdyby co i nie stanął po stronie skarżącego, bo zbyt wielu znanym osobom sprzedał świadectwa maturalne i zbyt wielu debili zostawało absolwentami tej niby renomowanej szkoły.
Ja wierzę dziewczynie a nie mafii belferskiej. Zmówili się na nią, że miała czelność poskarżyć się komukolwiek! W wielu szkołach dzieją się takie rzeczy, że włos się jeży i jest to tolerowane, bo nikt nie wierzy w sprawiedliwość i panuje ogólnie "tumiwisizm". Ja miałam w szkole średniej wychowawcę pijaka, który trzeźwiał na lekcjach zakryty Przeglądem Sportowym, olewał wykładanie nauki na lekcjach, a ładne uczennice (niektóre z biednych rodzin) zdawały u niego dzięki praktykom seksualnym, których dopuszczał się w gabinecie, a innym... rozwiń
Avatar
xyz / 6 września 2018 o 09:37
-2
Nikt nie wie jak w tej szkole było naprawdę. Wierzę w gnębienie uczniów przez nauczycieli. W mojej byłej szkole dziewczyna nie miała aż tak twardej psychiki i po 2 latach powiesiła się w łazience na sznurowce od butów. Oczywiście nikt konsekwencji nie poniósł bo nauczyciele murem za swoją koleżanka i z dziewczyny zrobili psychicznie chorą. 
Avatar
Avedyktatura / 14 września 2018 o 03:35
+1
Gdzie taki pedagog skorumpowany ? Jak będe miał syna idiotę albo córkę kretynke to na pewno poślę do szkoły gdzie on uczy ! 
Avatar
gość / 6 września 2018 o 22:37
0
Ja wierzę dziewczynie a nie mafii belferskiej. Zmówili się na nią, że miała czelność poskarżyć się komukolwiek! W wielu szkołach dzieją się takie rzeczy, że włos się jeży i jest to tolerowane, bo nikt nie wierzy w sprawiedliwość i panuje ogólnie "tumiwisizm". Ja miałam w szkole średniej wychowawcę pijaka, który trzeźwiał na lekcjach zakryty Przeglądem Sportowym, olewał wykładanie nauki na lekcjach, a ładne uczennice (niektóre z biednych rodzin) zdawały u niego dzięki praktykom seksualnym, których dopuszczał się w gabinecie, a innym stawiał dobre stopnie bez odpytywania, bo rodzic dawał mu kasę lub zapraszał na pijaństwo. Bogaci z tego przedmiotu brali korki u profesorów i tym sposobem dostawali się na studia, reszta nie umiała nic. Typ był tzw.świętą krową w mieście i nikt by się nie wychylił, gdyby co i nie stanął po stronie skarżącego, bo zbyt wielu znanym osobom sprzedał świadectwa maturalne i zbyt wielu debili zostawało absolwentami tej niby renomowanej szkoły.
Ja wierzę dziewczynie a nie mafii belferskiej. Zmówili się na nią, że miała czelność poskarżyć się komukolwiek! W wielu szkołach dzieją się takie rzeczy, że włos się jeży i jest to tolerowane, bo nikt nie wierzy w sprawiedliwość i panuje ogólnie "tumiwisizm". Ja miałam w szkole średniej wychowawcę pijaka, który trzeźwiał na lekcjach zakryty Przeglądem Sportowym, olewał wykładanie nauki na lekcjach, a ładne uczennice (niektóre z biednych rodzin) zdawały u niego dzięki praktykom seksualnym, których dopuszczał się w gabinecie, a innym... rozwiń
Avatar
KiedyśZostanęPolicjantem #Alarm_Fur_Cobra11 / 6 września 2018 o 13:37
+2
No właśnie i jest to rezultat. Prawa dziecka. Dziecko może złożyć skargę, na złe traktowanie, nawet na rodziców. Często to bywa wykorzystywane, bo np. rodzic na coś się nie godzi. I czy to nie paranoja??? Nie chce się komuś uczyć... sru... donosik... I do czego ten świat zmierza??? Ludzie, trochę rozsądku. Mam nadzieję, że w końcu dojdzie do normalności, bo zbyt długo to trwało. Psychoza!!!
 Czyli uważa Pani/Pan, że jeżeli dziecko ma jakiś problem to znaczy iż po prostu nie chce mu się uczyć? Doprawdy bardzo mądre tutaj należy się order złotego pedagoga. A tak zupełnie poważnie to, że niektórzy ''nauczyciele'' gnoją uczniów jest normą i wiem  co piszę bo sam niedawno ze szkoły wyszedłem. Nie wiem jak było w tym przypadku ale jestem skłonny uwierzyć po tym jak Pani nauczycielka najpierw powiedziała mi jedno a później zadzwoniła do mojej mamy mówiąc, że wymyślam. Pozdrawiam 
 Czyli uważa Pani/Pan, że jeżeli dziecko ma jakiś problem to znaczy iż po prostu nie chce mu się uczyć? Doprawdy bardzo mądre tutaj należy się order złotego pedagoga. A tak zupełnie poważnie to, że niektórzy ''nauczyciele'' gnoją uczniów jest normą i wiem  co piszę bo sam niedawno ze szkoły wyszedłem. Nie wiem jak było w tym przypadku ale jestem skłonny uwierzyć po tym jak Pani nauczycielka najpierw powiedziała mi jedno a później zadzwoniła do mojej mamy mówiąc, że wymyślam. Pozdrawiam  rozwiń
Avatar
Tutas / 6 września 2018 o 10:50
+3
Nasie Sądy są dla nasich.
Avatar
ja / 6 września 2018 o 10:02
+4
W tej szkole tak nie było. kilkoro nauczycieli wykorzystało te biedna dziewczynę do walki z innymi nauczycielami i dyrekcją. poza tym wspierający ja nauczyciel byl jej wychowawcą. dalczego na bieżąco nie reagował na jej problemy, tylko po pewnym czasie ją wykorzystał. tchórz
Avatar
xyz / 6 września 2018 o 09:37
-2
Nikt nie wie jak w tej szkole było naprawdę. Wierzę w gnębienie uczniów przez nauczycieli. W mojej byłej szkole dziewczyna nie miała aż tak twardej psychiki i po 2 latach powiesiła się w łazience na sznurowce od butów. Oczywiście nikt konsekwencji nie poniósł bo nauczyciele murem za swoją koleżanka i z dziewczyny zrobili psychicznie chorą. 
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 23:20
+26
No właśnie i jest to rezultat. Prawa dziecka. Dziecko może złożyć skargę, na złe traktowanie, nawet na rodziców. Często to bywa wykorzystywane, bo np. rodzic na coś się nie godzi. I czy to nie paranoja??? Nie chce się komuś uczyć... sru... donosik... I do czego ten świat zmierza??? Ludzie, trochę rozsądku. Mam nadzieję, że w końcu dojdzie do normalności, bo zbyt długo to trwało. Psychoza!!!
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 22:15
+15
Gimbie za dużo się wydaje! Powinni jej dołebać z grubej rury, to by się pokory i szacunku pasożyt nauczył!