Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 grudnia 2011 r.
17:23
Edytuj ten wpis

Ludmiłówka: Stracili dom po eksplozji gazu

0 10 A A
Barbara Gąsiorowska (na zdjęciu w wypalonym domu) jej dzieci i mąż znaleźli na razie kąt u rodziny (
Barbara Gąsiorowska (na zdjęciu w wypalonym domu) jej dzieci i mąż znaleźli na razie kąt u rodziny (

13 grudnia 2011 roku rodzina z Ludmiłówki koło Kraśnika zapamięta na długo. W pożarze ich domu ranna została 81-letnia kobieta, jej syn i wnuczek. Bez dachu nad głową jest 14 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zbliżało się południe. 17-letni syn zmieniając w kuchni butlę z gazem odkręcił zawór – mówi ze łzami w oczach Barbara Gąsiorowska, matka 11 dzieci w wieku od 6 do 19 lat. – Wtedy nastąpił wybuch. Dzięki Bogu, dwoje z pozostałych dzieci było w szkole, a ośmioro w bezpiecznym miejscu w domu.

W kuchni, oprócz nastolatka, była jego 81-letnia babcia. Pani Barbara znajdowała się w pokoju obok. – Z mężem Andrzejem, który przybiegł z podwórka, ruszyliśmy na pomoc babci, bo to ona ucierpiała najbardziej – opowiada Gąsiorowska. – Wynieśliśmy ją przez okno.

– Liczył się tylko czas, żeby jak najszybciej wynieść ją z płomieni. Nawet bólu nie czułem – opowiada Andrzej Gąsiorowski. On też został ranny: ma poparzoną twarz, uszy, ramiona i dłonie. Po opatrzeniu ran w szpitalu wypisał się na własne żądanie. Chciał jak najszybciej wracać do dzieci i żony.

Gdy dom płonął, na pomoc Gąsiorowskim ruszyli sąsiedzi. Wezwali straż pożarną. – Moja siostra pomagała ratować starszą panią Gąsiorowską – mówi Ryszard Rębisz, sąsiad rodziny. – W Ludmiłówce wszyscy trzymamy się razem. Po tej strasznej tragedii będziemy im pomagać, bo nie można zostawić ich samych – deklaruje.

Poparzona 81-latka jest pod opieką lekarzy we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. Jest przytomna. – Ma poparzone ponad 40 proc. ciała – mówi Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Została przewieziona do szpitala w ciężkim stanie.

Z kolei w kraśnickim szpitalu leży 17-latek, który nieszczęśliwie montował butlę. – Dotąd nie wyszedł z szoku – płacze jego matka.

Dom należący do rodziny nie nadaje się do zamieszkania, jest wypalony. Gąsiorowscy utrzymują się z rolnictwa i sami nie dadzą rady go odbudować.

Pogorzelcy znaleźli schronienie u rodziny. Pomoc zaoferowała gmina. – Zrobimy wszystko, co w naszej mocy – zapewnia wójt Dzierzkowic Jan Grzebuła, który był wczoraj na miejscu. – Pomożemy w załatwieniu wszystkich urzędowych spraw przy odbudowie domu. Zaoferowaliśmy też lokal zastępczy. W najbliższą niedzielę będą w kościele zbierane pieniądze do puszek. Datki trafią do poszkodowanej rodziny.

Z pomocą przyszli też nauczyciele. – W naszej szkole uczy się sześcioro dzieci państwa Gąsiorowskich – mówi Małgorzata Aleksandrowicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Ludmiłówce. – Dzieci są zadbane. Dobrze się uczą. Postaramy się, by miały przybory szkolne i książki, które straciły w pożarze.

Rodzina dostanie również żywność i ubrania zebrane podczas akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. – Już szykujemy dla nich paczkę – zapewnia Ewa Dados, animatorka akcji, dziennikarka Radia Lublin.

Sprawę eksplozji w Ludmiłówce bada policja. – Zostali ranni ludzie, dlatego musimy ustalić, czy 17-latek nie spowodował zagrożenia dla zdrowia i życia – mówi Elżbieta Stanisławek z policji w Kraśniku.

JAK POMÓC?

Stowarzyszenie "Wokół Dzierzkowic”, współpracujące z gminą utworzyło specjalne konto w Banku Spółdzielczym w Dzierzkowicach, na które można przekazywać środki finansowe poszkodowanym w wyniku pożaru.

Numer rachunku bankowego: 92 8717 1019 2004 4001 1111 0002

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 20 grudnia 2011 o 11:59
+1
ich ojciec nigdy nie pracował utrzymywało ich państwo a 5ha pola ugorem leży .
jedyne co sie dorobił to 12 dzieci to jest jego dorobek całego życia bo dom i gospodarkę dostał od swojego ojca i zmarnował wszystko
Avatar
annodomini / 9 lutego 2012 o 13:48
0
[quote name='Gosc' timestamp='1328105486' post='591201']
Ludzie jak jestescie naiwni i macie za duzo to placcie na innych niech maja na papieroski itp.znam tych ludzi i to co teraz robia to aby za glowe sie zlapac idzie w dalekim powazaniu maja pomoc innych chodza dumni i sie z was smieja!!!Nie pracowali bo sie nie chcialo bo opieka da to teraz juz calkiem maja super!
[/quote]

...takiej tragedii w dodatku przed świętami nie życzę nikomu...ale w powyższej wypowiedzi jest niestety dużo prawdy...
Avatar
Gosc / 1 lutego 2012 o 15:11
0
Ludzie jak jestescie naiwni i macie za duzo to placcie na innych niech maja na papieroski itp.znam tych ludzi i to co teraz robia to aby za glowe sie zlapac idzie w dalekim powazaniu maja pomoc innych chodza dumni i sie z was smieja!!!Nie pracowali bo sie nie chcialo bo opieka da to teraz juz calkiem maja super!
Avatar
gość / 20 grudnia 2011 o 11:50
0
całe życie nic nie robili oprócz dzieci utrzymywała ich opieka społeczna a 5ha pola ugorem leży .
już ich dzieci mówią że tyle ubrań dostali że będą sprzedawać.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 08:47
0
[quote name='Gość' timestamp='1324148714' post='571848']
Dla mnie nienormalność i patologia to jedno dziecko.


po pierwsze to nie średniowiecze, po drugie nie ma to jak narodzić, niech podatnicy utrzymują, bo nie sądzę aby samo ojciec dzieci zapracował na taką gromadkę, gdzie w woj. lubelskim 1,5 tys. - 2 tys. wynagrodzenie to już szczyt marzeń, szkoda tylko dziec, które od samego już poczęcia klepią biedę, no ale mogą mieć żal tylko i wyłącznie do swoich rodziców
Avatar
Gość / 17 grudnia 2011 o 20:05
0
[quote name='Gość' timestamp='1324134077' post='571750']
ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci
[/quote]

Niektórzy nie decydują się, tylko biorą to co natura, czy też pan Bóg daje.Dla mnie nienormalność i patologia to jedno dziecko.

Obecny czas różni się tym, od poprzedniego,że kiedyś do życia potrzebne było "jedzenie". Dziś oprócz oczywistych rzeczy jeszcze plazma,samochód,duży dom ,gdzie każdy ma własny pokój, wczasy za granicą,dobre ciuchy ,imprezy itp. Dzieci to uciążliwość i zbędny wydatek.
[quote name='Gość' timestamp='1324134077' post='571750']
ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci
[/quote]

Niektórzy nie decydują się, tylko biorą to co natura, czy też pan Bóg daje.Dla mnie nienormalność i patologia to jedno dziecko.

Obecny czas różni się tym, od poprzedniego,że kiedyś do życia potrzebne było "jedzenie". Dziś oprócz oczywistych rzeczy jeszcze plazma,samochód,duży dom ,gdzie każdy ma własny pokój, wczasy za granicą,dobr... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2011 o 16:01
0
[quote name='osclbn' timestamp='1324062609' post='571463']
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się uczą. Dobrze, że lokalna społeczność ich wspiera - to dla nich napewno dużo. Ale wiadomo, że za to nie wyremontują domu - jesli się będzie dało albo nie postawią nowego. Niech każdy wyśle chociaż 100/10/1zł - dla nich to bardzo dużo.
[/quote]
co do patologi, to może i nie, ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci, a co do pomocy, to jest nieszczęście, gdzie należy im się pomoc
[quote name='osclbn' timestamp='1324062609' post='571463']
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się uczą. Dobrze, że lokalna społeczność ich wspiera - to dla nich napewno dużo. Ale wiadomo, że za to nie wyremontują domu - jesli się będzie dało albo nie postawią nowego. Niech każdy wyśle chociaż 100/10/1zł - dla nich to bardzo dużo.
[/quote]
co do patologi, to może i nie, ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci, a co do pomocy, to jest ni... rozwiń
Avatar
osclbn / 16 grudnia 2011 o 20:10
0
[quote name='Ania' timestamp='1323965857' post='571010']
Ja w niedzielę przekażę swoją tygodniówkę, bo nie za wiele zarabiam i "nie zawsze starcza do pierwszego", szczególnie ,że zbiórka przeznaczona jest dla tak wspaniałej rodziny(11 dzieci),pełen podziw i szacunek dla rodziców.

Przy obecnej patologii,czyli single,bezdzietni lub z jednym dzieckiem taka rodzina to prawdziwy skarb.
[/quote]
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się uczą. Dobrze, że lokalna społeczność ich wspiera - to dla nich napewno dużo. Ale wiadomo, że za to nie wyremontują domu - jesli się będzie dało albo nie postawią nowego. Niech każdy wyśle chociaż 100/10/1zł - dla nich to bardzo dużo.
[quote name='Ania' timestamp='1323965857' post='571010']
Ja w niedzielę przekażę swoją tygodniówkę, bo nie za wiele zarabiam i "nie zawsze starcza do pierwszego", szczególnie ,że zbiórka przeznaczona jest dla tak wspaniałej rodziny(11 dzieci),pełen podziw i szacunek dla rodziców.

Przy obecnej patologii,czyli single,bezdzietni lub z jednym dzieckiem taka rodzina to prawdziwy skarb.
[/quote]
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się u... rozwiń
Avatar
Ania / 15 grudnia 2011 o 17:17
0
[quote name='kr' timestamp='1323962198' post='570994']
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili." (Mt 25,40)

każda pomoc się liczy, nawet ta najmniejsza
[/quote]

Diecezja niech da tacę z niedzieli,a województwo niech przeznaczy 1/365 swojego budżetu,dla tej rodziny.
A tak na poważnie,to w każdą niedziele, w każdym kościele jest wystawiona "puszka" na jakiś cel,która daje ludziom możliwość udzielenia pomocy innym.Natomiast w urzędach gmin itp,takie zbiórki nie są organizowane z wiadomych powodów.

Pan Wójt Grzebuła, który zarabia 10 000zł, powinien przeznaczyć jedna pensję.

Ja w niedzielę przekażę swoją tygodniówkę, bo nie za wiele zarabiam i "nie zawsze starcza do pierwszego", szczególnie ,że zbiórka przeznaczona jest dla tak wspaniałej rodziny(11 dzieci),pełen podziw i szacunek dla rodziców.

Przy obecnej patologii,czyli single,bezdzietni lub z jednym dzieckiem taka rodzina to prawdziwy skarb.
[quote name='kr' timestamp='1323962198' post='570994']
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszy... rozwiń
Avatar
kr / 15 grudnia 2011 o 16:16
0
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili." (Mt 25,40)

każda pomoc się liczy, nawet ta najmniejsza
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.&qu... rozwiń
Avatar
annodomini / 9 lutego 2012 o 13:48
0
[quote name='Gosc' timestamp='1328105486' post='591201']
Ludzie jak jestescie naiwni i macie za duzo to placcie na innych niech maja na papieroski itp.znam tych ludzi i to co teraz robia to aby za glowe sie zlapac idzie w dalekim powazaniu maja pomoc innych chodza dumni i sie z was smieja!!!Nie pracowali bo sie nie chcialo bo opieka da to teraz juz calkiem maja super!
[/quote]

...takiej tragedii w dodatku przed świętami nie życzę nikomu...ale w powyższej wypowiedzi jest niestety dużo prawdy...
Avatar
Gosc / 1 lutego 2012 o 15:11
0
Ludzie jak jestescie naiwni i macie za duzo to placcie na innych niech maja na papieroski itp.znam tych ludzi i to co teraz robia to aby za glowe sie zlapac idzie w dalekim powazaniu maja pomoc innych chodza dumni i sie z was smieja!!!Nie pracowali bo sie nie chcialo bo opieka da to teraz juz calkiem maja super!
Avatar
gość / 20 grudnia 2011 o 11:59
+1
ich ojciec nigdy nie pracował utrzymywało ich państwo a 5ha pola ugorem leży .
jedyne co sie dorobił to 12 dzieci to jest jego dorobek całego życia bo dom i gospodarkę dostał od swojego ojca i zmarnował wszystko
Avatar
gość / 20 grudnia 2011 o 11:50
0
całe życie nic nie robili oprócz dzieci utrzymywała ich opieka społeczna a 5ha pola ugorem leży .
już ich dzieci mówią że tyle ubrań dostali że będą sprzedawać.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 08:47
0
[quote name='Gość' timestamp='1324148714' post='571848']
Dla mnie nienormalność i patologia to jedno dziecko.


po pierwsze to nie średniowiecze, po drugie nie ma to jak narodzić, niech podatnicy utrzymują, bo nie sądzę aby samo ojciec dzieci zapracował na taką gromadkę, gdzie w woj. lubelskim 1,5 tys. - 2 tys. wynagrodzenie to już szczyt marzeń, szkoda tylko dziec, które od samego już poczęcia klepią biedę, no ale mogą mieć żal tylko i wyłącznie do swoich rodziców
Avatar
Gość / 17 grudnia 2011 o 20:05
0
[quote name='Gość' timestamp='1324134077' post='571750']
ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci
[/quote]

Niektórzy nie decydują się, tylko biorą to co natura, czy też pan Bóg daje.Dla mnie nienormalność i patologia to jedno dziecko.

Obecny czas różni się tym, od poprzedniego,że kiedyś do życia potrzebne było "jedzenie". Dziś oprócz oczywistych rzeczy jeszcze plazma,samochód,duży dom ,gdzie każdy ma własny pokój, wczasy za granicą,dobre ciuchy ,imprezy itp. Dzieci to uciążliwość i zbędny wydatek.
[quote name='Gość' timestamp='1324134077' post='571750']
ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci
[/quote]

Niektórzy nie decydują się, tylko biorą to co natura, czy też pan Bóg daje.Dla mnie nienormalność i patologia to jedno dziecko.

Obecny czas różni się tym, od poprzedniego,że kiedyś do życia potrzebne było "jedzenie". Dziś oprócz oczywistych rzeczy jeszcze plazma,samochód,duży dom ,gdzie każdy ma własny pokój, wczasy za granicą,dobr... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2011 o 16:01
0
[quote name='osclbn' timestamp='1324062609' post='571463']
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się uczą. Dobrze, że lokalna społeczność ich wspiera - to dla nich napewno dużo. Ale wiadomo, że za to nie wyremontują domu - jesli się będzie dało albo nie postawią nowego. Niech każdy wyśle chociaż 100/10/1zł - dla nich to bardzo dużo.
[/quote]
co do patologi, to może i nie, ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci, a co do pomocy, to jest nieszczęście, gdzie należy im się pomoc
[quote name='osclbn' timestamp='1324062609' post='571463']
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się uczą. Dobrze, że lokalna społeczność ich wspiera - to dla nich napewno dużo. Ale wiadomo, że za to nie wyremontują domu - jesli się będzie dało albo nie postawią nowego. Niech każdy wyśle chociaż 100/10/1zł - dla nich to bardzo dużo.
[/quote]
co do patologi, to może i nie, ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci, a co do pomocy, to jest ni... rozwiń
Avatar
osclbn / 16 grudnia 2011 o 20:10
0
[quote name='Ania' timestamp='1323965857' post='571010']
Ja w niedzielę przekażę swoją tygodniówkę, bo nie za wiele zarabiam i "nie zawsze starcza do pierwszego", szczególnie ,że zbiórka przeznaczona jest dla tak wspaniałej rodziny(11 dzieci),pełen podziw i szacunek dla rodziców.

Przy obecnej patologii,czyli single,bezdzietni lub z jednym dzieckiem taka rodzina to prawdziwy skarb.
[/quote]
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się uczą. Dobrze, że lokalna społeczność ich wspiera - to dla nich napewno dużo. Ale wiadomo, że za to nie wyremontują domu - jesli się będzie dało albo nie postawią nowego. Niech każdy wyśle chociaż 100/10/1zł - dla nich to bardzo dużo.
[quote name='Ania' timestamp='1323965857' post='571010']
Ja w niedzielę przekażę swoją tygodniówkę, bo nie za wiele zarabiam i "nie zawsze starcza do pierwszego", szczególnie ,że zbiórka przeznaczona jest dla tak wspaniałej rodziny(11 dzieci),pełen podziw i szacunek dla rodziców.

Przy obecnej patologii,czyli single,bezdzietni lub z jednym dzieckiem taka rodzina to prawdziwy skarb.
[/quote]
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się u... rozwiń
Avatar
Ania / 15 grudnia 2011 o 17:17
0
[quote name='kr' timestamp='1323962198' post='570994']
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili." (Mt 25,40)

każda pomoc się liczy, nawet ta najmniejsza
[/quote]

Diecezja niech da tacę z niedzieli,a województwo niech przeznaczy 1/365 swojego budżetu,dla tej rodziny.
A tak na poważnie,to w każdą niedziele, w każdym kościele jest wystawiona "puszka" na jakiś cel,która daje ludziom możliwość udzielenia pomocy innym.Natomiast w urzędach gmin itp,takie zbiórki nie są organizowane z wiadomych powodów.

Pan Wójt Grzebuła, który zarabia 10 000zł, powinien przeznaczyć jedna pensję.

Ja w niedzielę przekażę swoją tygodniówkę, bo nie za wiele zarabiam i "nie zawsze starcza do pierwszego", szczególnie ,że zbiórka przeznaczona jest dla tak wspaniałej rodziny(11 dzieci),pełen podziw i szacunek dla rodziców.

Przy obecnej patologii,czyli single,bezdzietni lub z jednym dzieckiem taka rodzina to prawdziwy skarb.
[quote name='kr' timestamp='1323962198' post='570994']
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszy... rozwiń
Avatar
kr / 15 grudnia 2011 o 16:16
0
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili." (Mt 25,40)

każda pomoc się liczy, nawet ta najmniejsza
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.&qu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Panele słoneczne na blokach? Potrzebna zmiana prawa

Panele słoneczne na blokach? Potrzebna zmiana prawa 8 0

Wiosną 2020 r. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe prawdopodobnie będą mogły skorzystać z programu „Mój prąd”. Czy taka inwestycja w fotowoltaikę będzie się im opłacać? – Jeśli prawo nie zostanie zmienione, to niekoniecznie – komentuje prezes zamojskiej spółdzielni, która panele na blokach montowała już dziesięć lat temu

Najdroższa i najdłuższa. Droga powiatowa już po remoncie

Najdroższa i najdłuższa. Droga powiatowa już po remoncie 0 0

Najdroższa i najdłuższa w historii powiatu bialskiego droga jest już po przebudowie. Mowa o 14–kilometrowej trasie z Białej Podlaskiej przez Grabanów do Rokitna.

Ciekawi Świata: Alicja Kubiak i Jan Kurzela w Puławach
22 listopada 2019, 18:00

Ciekawi Świata: Alicja Kubiak i Jan Kurzela w Puławach 0 0

Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawi Świata". Gośćmi wydarzenia 22 listopada o godz. 18 będą podróżnicy Alicja Kubiak i Jan Kurzela.

Wszyscy chirurdzy zwolnili się z pracy. Dyrekcja: Nic nie jest jeszcze przesądzone

Wszyscy chirurdzy zwolnili się z pracy. Dyrekcja: Nic nie jest jeszcze przesądzone 110 16

Chirurdzy ze szpitala „papieskiego” w Zamościu złożyli wypowiedzenia. Powodem był plan naprawczy, który zakłada likwidację jednego z dwóch pionów dyżurowych. Po spotkaniu z dyrekcją lekarze zmienili zdanie. – Nic nie jest jeszcze przesądzone. Zmiany nie wchodzą od zaraz – zapewnia dyrekcja szpitala.

Fundacja chce ulżyć rzemieślnikom i sklepikarzom. Tam, gdzie trudno prowadzić działalność

Fundacja chce ulżyć rzemieślnikom i sklepikarzom. Tam, gdzie trudno prowadzić działalność 8 6

Obniżenie o połowę podatku od nieruchomości naliczanego wybranym zakładom gastronomicznym i rzemieślniczym zaproponowała dzisiaj lubelska Fundacja Wolności. Swój pomysł zgłosiła „za pięć dwunasta”, bo w czwartek, nad przyszłorocznymi stawkami (wyższymi od obecnych) głosować ma Rada Miasta.

Donald Tusk szefem Europejskiej Partii Ludowej

Donald Tusk szefem Europejskiej Partii Ludowej 0 26

Donald Tusk został nowym przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Jego kadencja potrwa trzy lata.

PGE Vive Kielce – Azoty Puławy 34:31. Postraszyli mistrza

PGE Vive Kielce – Azoty Puławy 34:31. Postraszyli mistrza 0 2

Puławianie po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu ulegli w Kielcach mistrzom Polski różnicą trzech trafień

Są pieniądze na powrót pekaesów. Zainteresowanie jest znikome

Są pieniądze na powrót pekaesów. Zainteresowanie jest znikome 0 8

Do 29 listopada trwa nabór wniosków o dofinansowanie zlikwidowanych połączeń autobusowych. Samorządy mają do wykorzystania ponad 66 mln zł. Na razie nie zgłosił się nikt.

Różowy, dla niektórych prawie tęczowy. Kolorowych piątków już więcej w tej szkole nie będzie

Różowy, dla niektórych prawie tęczowy. Kolorowych piątków już więcej w tej szkole nie będzie 31 15

Miała być zabawa i przebieranki, a wybuchła afera o „propagowanie ideologii LGBT w szkołach”. Przez jeden anonimowy list dzieci straciły szansę na udział w konkursie, który miał je zintegrować.

Na prośbę proboszcza zbudują cmentarz komunalny

Na prośbę proboszcza zbudują cmentarz komunalny 0 4

Miejsca na kolejne kwatery na cmentarzu parafialnym przy ul. Pożowskiej w Końskowoli jest coraz mniej. Na prośbę proboszcza, władze gminy rozważają budowę cmentarza komunalnego.