Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 grudnia 2011 r.
17:23
Edytuj ten wpis

Ludmiłówka: Stracili dom po eksplozji gazu

7 10 A A
Barbara Gąsiorowska (na zdjęciu w wypalonym domu) jej dzieci i mąż znaleźli na razie kąt u rodziny (
Barbara Gąsiorowska (na zdjęciu w wypalonym domu) jej dzieci i mąż znaleźli na razie kąt u rodziny (

13 grudnia 2011 roku rodzina z Ludmiłówki koło Kraśnika zapamięta na długo. W pożarze ich domu ranna została 81-letnia kobieta, jej syn i wnuczek. Bez dachu nad głową jest 14 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zbliżało się południe. 17-letni syn zmieniając w kuchni butlę z gazem odkręcił zawór – mówi ze łzami w oczach Barbara Gąsiorowska, matka 11 dzieci w wieku od 6 do 19 lat. – Wtedy nastąpił wybuch. Dzięki Bogu, dwoje z pozostałych dzieci było w szkole, a ośmioro w bezpiecznym miejscu w domu.

W kuchni, oprócz nastolatka, była jego 81-letnia babcia. Pani Barbara znajdowała się w pokoju obok. – Z mężem Andrzejem, który przybiegł z podwórka, ruszyliśmy na pomoc babci, bo to ona ucierpiała najbardziej – opowiada Gąsiorowska. – Wynieśliśmy ją przez okno.

– Liczył się tylko czas, żeby jak najszybciej wynieść ją z płomieni. Nawet bólu nie czułem – opowiada Andrzej Gąsiorowski. On też został ranny: ma poparzoną twarz, uszy, ramiona i dłonie. Po opatrzeniu ran w szpitalu wypisał się na własne żądanie. Chciał jak najszybciej wracać do dzieci i żony.

Gdy dom płonął, na pomoc Gąsiorowskim ruszyli sąsiedzi. Wezwali straż pożarną. – Moja siostra pomagała ratować starszą panią Gąsiorowską – mówi Ryszard Rębisz, sąsiad rodziny. – W Ludmiłówce wszyscy trzymamy się razem. Po tej strasznej tragedii będziemy im pomagać, bo nie można zostawić ich samych – deklaruje.

Poparzona 81-latka jest pod opieką lekarzy we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. Jest przytomna. – Ma poparzone ponad 40 proc. ciała – mówi Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Została przewieziona do szpitala w ciężkim stanie.

Z kolei w kraśnickim szpitalu leży 17-latek, który nieszczęśliwie montował butlę. – Dotąd nie wyszedł z szoku – płacze jego matka.

Dom należący do rodziny nie nadaje się do zamieszkania, jest wypalony. Gąsiorowscy utrzymują się z rolnictwa i sami nie dadzą rady go odbudować.

Pogorzelcy znaleźli schronienie u rodziny. Pomoc zaoferowała gmina. – Zrobimy wszystko, co w naszej mocy – zapewnia wójt Dzierzkowic Jan Grzebuła, który był wczoraj na miejscu. – Pomożemy w załatwieniu wszystkich urzędowych spraw przy odbudowie domu. Zaoferowaliśmy też lokal zastępczy. W najbliższą niedzielę będą w kościele zbierane pieniądze do puszek. Datki trafią do poszkodowanej rodziny.

Z pomocą przyszli też nauczyciele. – W naszej szkole uczy się sześcioro dzieci państwa Gąsiorowskich – mówi Małgorzata Aleksandrowicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Ludmiłówce. – Dzieci są zadbane. Dobrze się uczą. Postaramy się, by miały przybory szkolne i książki, które straciły w pożarze.

Rodzina dostanie również żywność i ubrania zebrane podczas akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. – Już szykujemy dla nich paczkę – zapewnia Ewa Dados, animatorka akcji, dziennikarka Radia Lublin.

Sprawę eksplozji w Ludmiłówce bada policja. – Zostali ranni ludzie, dlatego musimy ustalić, czy 17-latek nie spowodował zagrożenia dla zdrowia i życia – mówi Elżbieta Stanisławek z policji w Kraśniku.

JAK POMÓC?

Stowarzyszenie "Wokół Dzierzkowic”, współpracujące z gminą utworzyło specjalne konto w Banku Spółdzielczym w Dzierzkowicach, na które można przekazywać środki finansowe poszkodowanym w wyniku pożaru.

Numer rachunku bankowego: 92 8717 1019 2004 4001 1111 0002

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
annodomini / 9 lutego 2012 o 13:48
0
[quote name='Gosc' timestamp='1328105486' post='591201']
Ludzie jak jestescie naiwni i macie za duzo to placcie na innych niech maja na papieroski itp.znam tych ludzi i to co teraz robia to aby za glowe sie zlapac idzie w dalekim powazaniu maja pomoc innych chodza dumni i sie z was smieja!!!Nie pracowali bo sie nie chcialo bo opieka da to teraz juz calkiem maja super!
[/quote]

...takiej tragedii w dodatku przed świętami nie życzę nikomu...ale w powyższej wypowiedzi jest niestety dużo prawdy...
Avatar
Gosc / 1 lutego 2012 o 15:11
0
Ludzie jak jestescie naiwni i macie za duzo to placcie na innych niech maja na papieroski itp.znam tych ludzi i to co teraz robia to aby za glowe sie zlapac idzie w dalekim powazaniu maja pomoc innych chodza dumni i sie z was smieja!!!Nie pracowali bo sie nie chcialo bo opieka da to teraz juz calkiem maja super!
Avatar
gość / 20 grudnia 2011 o 11:59
0
ich ojciec nigdy nie pracował utrzymywało ich państwo a 5ha pola ugorem leży .
jedyne co sie dorobił to 12 dzieci to jest jego dorobek całego życia bo dom i gospodarkę dostał od swojego ojca i zmarnował wszystko
Avatar
gość / 20 grudnia 2011 o 11:50
0
całe życie nic nie robili oprócz dzieci utrzymywała ich opieka społeczna a 5ha pola ugorem leży .
już ich dzieci mówią że tyle ubrań dostali że będą sprzedawać.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 08:47
0
[quote name='Gość' timestamp='1324148714' post='571848']
Dla mnie nienormalność i patologia to jedno dziecko.


po pierwsze to nie średniowiecze, po drugie nie ma to jak narodzić, niech podatnicy utrzymują, bo nie sądzę aby samo ojciec dzieci zapracował na taką gromadkę, gdzie w woj. lubelskim 1,5 tys. - 2 tys. wynagrodzenie to już szczyt marzeń, szkoda tylko dziec, które od samego już poczęcia klepią biedę, no ale mogą mieć żal tylko i wyłącznie do swoich rodziców
Avatar
Gość / 17 grudnia 2011 o 20:05
0
[quote name='Gość' timestamp='1324134077' post='571750']
ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci
[/quote]

Niektórzy nie decydują się, tylko biorą to co natura, czy też pan Bóg daje.Dla mnie nienormalność i patologia to jedno dziecko.

Obecny czas różni się tym, od poprzedniego,że kiedyś do życia potrzebne było "jedzenie". Dziś oprócz oczywistych rzeczy jeszcze plazma,samochód,duży dom ,gdzie każdy ma własny pokój, wczasy za granicą,dobre ciuchy ,imprezy itp. Dzieci to uciążliwość i zbędny wydatek.
[quote name='Gość' timestamp='1324134077' post='571750']
ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci
[/quote]

Niektórzy nie decydują się, tylko biorą to co natura, czy też pan Bóg daje.Dla mnie nienormalność i patologia to jedno dziecko.

Obecny czas różni się tym, od poprzedniego,że kiedyś do życia potrzebne było "jedzenie". Dziś oprócz oczywistych rzeczy jeszcze plazma,samochód,duży dom ,gdzie każdy ma własny pokój, wczasy za granicą,dobr... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2011 o 16:01
0
[quote name='osclbn' timestamp='1324062609' post='571463']
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się uczą. Dobrze, że lokalna społeczność ich wspiera - to dla nich napewno dużo. Ale wiadomo, że za to nie wyremontują domu - jesli się będzie dało albo nie postawią nowego. Niech każdy wyśle chociaż 100/10/1zł - dla nich to bardzo dużo.
[/quote]
co do patologi, to może i nie, ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci, a co do pomocy, to jest nieszczęście, gdzie należy im się pomoc
[quote name='osclbn' timestamp='1324062609' post='571463']
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się uczą. Dobrze, że lokalna społeczność ich wspiera - to dla nich napewno dużo. Ale wiadomo, że za to nie wyremontują domu - jesli się będzie dało albo nie postawią nowego. Niech każdy wyśle chociaż 100/10/1zł - dla nich to bardzo dużo.
[/quote]
co do patologi, to może i nie, ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci, a co do pomocy, to jest ni... rozwiń
Avatar
osclbn / 16 grudnia 2011 o 20:10
0
[quote name='Ania' timestamp='1323965857' post='571010']
Ja w niedzielę przekażę swoją tygodniówkę, bo nie za wiele zarabiam i "nie zawsze starcza do pierwszego", szczególnie ,że zbiórka przeznaczona jest dla tak wspaniałej rodziny(11 dzieci),pełen podziw i szacunek dla rodziców.

Przy obecnej patologii,czyli single,bezdzietni lub z jednym dzieckiem taka rodzina to prawdziwy skarb.
[/quote]
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się uczą. Dobrze, że lokalna społeczność ich wspiera - to dla nich napewno dużo. Ale wiadomo, że za to nie wyremontują domu - jesli się będzie dało albo nie postawią nowego. Niech każdy wyśle chociaż 100/10/1zł - dla nich to bardzo dużo.
[quote name='Ania' timestamp='1323965857' post='571010']
Ja w niedzielę przekażę swoją tygodniówkę, bo nie za wiele zarabiam i "nie zawsze starcza do pierwszego", szczególnie ,że zbiórka przeznaczona jest dla tak wspaniałej rodziny(11 dzieci),pełen podziw i szacunek dla rodziców.

Przy obecnej patologii,czyli single,bezdzietni lub z jednym dzieckiem taka rodzina to prawdziwy skarb.
[/quote]
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się u... rozwiń
Avatar
Ania / 15 grudnia 2011 o 17:17
0
[quote name='kr' timestamp='1323962198' post='570994']
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili." (Mt 25,40)

każda pomoc się liczy, nawet ta najmniejsza
[/quote]

Diecezja niech da tacę z niedzieli,a województwo niech przeznaczy 1/365 swojego budżetu,dla tej rodziny.
A tak na poważnie,to w każdą niedziele, w każdym kościele jest wystawiona "puszka" na jakiś cel,która daje ludziom możliwość udzielenia pomocy innym.Natomiast w urzędach gmin itp,takie zbiórki nie są organizowane z wiadomych powodów.

Pan Wójt Grzebuła, który zarabia 10 000zł, powinien przeznaczyć jedna pensję.

Ja w niedzielę przekażę swoją tygodniówkę, bo nie za wiele zarabiam i "nie zawsze starcza do pierwszego", szczególnie ,że zbiórka przeznaczona jest dla tak wspaniałej rodziny(11 dzieci),pełen podziw i szacunek dla rodziców.

Przy obecnej patologii,czyli single,bezdzietni lub z jednym dzieckiem taka rodzina to prawdziwy skarb.
[quote name='kr' timestamp='1323962198' post='570994']
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszy... rozwiń
Avatar
kr / 15 grudnia 2011 o 16:16
0
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili." (Mt 25,40)

każda pomoc się liczy, nawet ta najmniejsza
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.&qu... rozwiń
Avatar
annodomini / 9 lutego 2012 o 13:48
0
[quote name='Gosc' timestamp='1328105486' post='591201']
Ludzie jak jestescie naiwni i macie za duzo to placcie na innych niech maja na papieroski itp.znam tych ludzi i to co teraz robia to aby za glowe sie zlapac idzie w dalekim powazaniu maja pomoc innych chodza dumni i sie z was smieja!!!Nie pracowali bo sie nie chcialo bo opieka da to teraz juz calkiem maja super!
[/quote]

...takiej tragedii w dodatku przed świętami nie życzę nikomu...ale w powyższej wypowiedzi jest niestety dużo prawdy...
Avatar
Gosc / 1 lutego 2012 o 15:11
0
Ludzie jak jestescie naiwni i macie za duzo to placcie na innych niech maja na papieroski itp.znam tych ludzi i to co teraz robia to aby za glowe sie zlapac idzie w dalekim powazaniu maja pomoc innych chodza dumni i sie z was smieja!!!Nie pracowali bo sie nie chcialo bo opieka da to teraz juz calkiem maja super!
Avatar
gość / 20 grudnia 2011 o 11:59
0
ich ojciec nigdy nie pracował utrzymywało ich państwo a 5ha pola ugorem leży .
jedyne co sie dorobił to 12 dzieci to jest jego dorobek całego życia bo dom i gospodarkę dostał od swojego ojca i zmarnował wszystko
Avatar
gość / 20 grudnia 2011 o 11:50
0
całe życie nic nie robili oprócz dzieci utrzymywała ich opieka społeczna a 5ha pola ugorem leży .
już ich dzieci mówią że tyle ubrań dostali że będą sprzedawać.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 08:47
0
[quote name='Gość' timestamp='1324148714' post='571848']
Dla mnie nienormalność i patologia to jedno dziecko.


po pierwsze to nie średniowiecze, po drugie nie ma to jak narodzić, niech podatnicy utrzymują, bo nie sądzę aby samo ojciec dzieci zapracował na taką gromadkę, gdzie w woj. lubelskim 1,5 tys. - 2 tys. wynagrodzenie to już szczyt marzeń, szkoda tylko dziec, które od samego już poczęcia klepią biedę, no ale mogą mieć żal tylko i wyłącznie do swoich rodziców
Avatar
Gość / 17 grudnia 2011 o 20:05
0
[quote name='Gość' timestamp='1324134077' post='571750']
ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci
[/quote]

Niektórzy nie decydują się, tylko biorą to co natura, czy też pan Bóg daje.Dla mnie nienormalność i patologia to jedno dziecko.

Obecny czas różni się tym, od poprzedniego,że kiedyś do życia potrzebne było "jedzenie". Dziś oprócz oczywistych rzeczy jeszcze plazma,samochód,duży dom ,gdzie każdy ma własny pokój, wczasy za granicą,dobre ciuchy ,imprezy itp. Dzieci to uciążliwość i zbędny wydatek.
[quote name='Gość' timestamp='1324134077' post='571750']
ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci
[/quote]

Niektórzy nie decydują się, tylko biorą to co natura, czy też pan Bóg daje.Dla mnie nienormalność i patologia to jedno dziecko.

Obecny czas różni się tym, od poprzedniego,że kiedyś do życia potrzebne było "jedzenie". Dziś oprócz oczywistych rzeczy jeszcze plazma,samochód,duży dom ,gdzie każdy ma własny pokój, wczasy za granicą,dobr... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2011 o 16:01
0
[quote name='osclbn' timestamp='1324062609' post='571463']
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się uczą. Dobrze, że lokalna społeczność ich wspiera - to dla nich napewno dużo. Ale wiadomo, że za to nie wyremontują domu - jesli się będzie dało albo nie postawią nowego. Niech każdy wyśle chociaż 100/10/1zł - dla nich to bardzo dużo.
[/quote]
co do patologi, to może i nie, ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci, a co do pomocy, to jest nieszczęście, gdzie należy im się pomoc
[quote name='osclbn' timestamp='1324062609' post='571463']
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się uczą. Dobrze, że lokalna społeczność ich wspiera - to dla nich napewno dużo. Ale wiadomo, że za to nie wyremontują domu - jesli się będzie dało albo nie postawią nowego. Niech każdy wyśle chociaż 100/10/1zł - dla nich to bardzo dużo.
[/quote]
co do patologi, to może i nie, ale jaka normalna rodzina w obecnym czasie decyduje się aż na tyle dzieci, a co do pomocy, to jest ni... rozwiń
Avatar
osclbn / 16 grudnia 2011 o 20:10
0
[quote name='Ania' timestamp='1323965857' post='571010']
Ja w niedzielę przekażę swoją tygodniówkę, bo nie za wiele zarabiam i "nie zawsze starcza do pierwszego", szczególnie ,że zbiórka przeznaczona jest dla tak wspaniałej rodziny(11 dzieci),pełen podziw i szacunek dla rodziców.

Przy obecnej patologii,czyli single,bezdzietni lub z jednym dzieckiem taka rodzina to prawdziwy skarb.
[/quote]
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się uczą. Dobrze, że lokalna społeczność ich wspiera - to dla nich napewno dużo. Ale wiadomo, że za to nie wyremontują domu - jesli się będzie dało albo nie postawią nowego. Niech każdy wyśle chociaż 100/10/1zł - dla nich to bardzo dużo.
[quote name='Ania' timestamp='1323965857' post='571010']
Ja w niedzielę przekażę swoją tygodniówkę, bo nie za wiele zarabiam i "nie zawsze starcza do pierwszego", szczególnie ,że zbiórka przeznaczona jest dla tak wspaniałej rodziny(11 dzieci),pełen podziw i szacunek dla rodziców.

Przy obecnej patologii,czyli single,bezdzietni lub z jednym dzieckiem taka rodzina to prawdziwy skarb.
[/quote]
Dodatkowo ta rodzina to żadna patologia. Dzieci są zadbane, dobrze się u... rozwiń
Avatar
Ania / 15 grudnia 2011 o 17:17
0
[quote name='kr' timestamp='1323962198' post='570994']
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili." (Mt 25,40)

każda pomoc się liczy, nawet ta najmniejsza
[/quote]

Diecezja niech da tacę z niedzieli,a województwo niech przeznaczy 1/365 swojego budżetu,dla tej rodziny.
A tak na poważnie,to w każdą niedziele, w każdym kościele jest wystawiona "puszka" na jakiś cel,która daje ludziom możliwość udzielenia pomocy innym.Natomiast w urzędach gmin itp,takie zbiórki nie są organizowane z wiadomych powodów.

Pan Wójt Grzebuła, który zarabia 10 000zł, powinien przeznaczyć jedna pensję.

Ja w niedzielę przekażę swoją tygodniówkę, bo nie za wiele zarabiam i "nie zawsze starcza do pierwszego", szczególnie ,że zbiórka przeznaczona jest dla tak wspaniałej rodziny(11 dzieci),pełen podziw i szacunek dla rodziców.

Przy obecnej patologii,czyli single,bezdzietni lub z jednym dzieckiem taka rodzina to prawdziwy skarb.
[quote name='kr' timestamp='1323962198' post='570994']
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszy... rozwiń
Avatar
kr / 15 grudnia 2011 o 16:16
0
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili." (Mt 25,40)

każda pomoc się liczy, nawet ta najmniejsza
Każda szkoła w powiecie powinna ofiarować pomoc tej rodzinie, w zakładach pracy również powinni przeprowadzić zbiórki.
Zbiórka do puszek? Dobre i to, ale czy diecezja nie mogłaby poświęcić tacy z jednej niedzieli na pomoc tej rodzinie? Czy Kościół aż tak na tym by zbiedniał?
Idą święta i myślę, że każda pomoc się przyda tej rodzinie. Biblia uczy nas miłości, sprawiedliwości i zachęca do pomocy bliźniemu.
"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.&qu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 1 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 14 3

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 17 7

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 5 8

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!