Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

22 września 2020 r.
16:45

W Kraśniku ma nie być LGBT. Rada Miasta nie wycofała się ze stanowiska o "powstrzymaniu ideologii LGBT"

288 49 A A

Nie pomogły ani prośby: „nie chcecie nas w Kraśniku”, ani groźby: „możemy stracić nawet 40 mln zł”, ani przekonywania posłów. Dzisiaj radni Kraśnika nie wycofali się z uchwały o powstrzymaniu ideologii LGBT

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Podejmiemy bardzo ważną decyzję, która wpłynie na przyszłość i na losy naszego miasta. Za chwilę będziemy mieć szansę wyprowadzić z tej rady politykę – oznajmił radny Paweł Kurek (Nowoczesna), na którego wniosek radni zajmowali się dzisiaj LGBT. Chodziło o uchylenie podjętej w maju 2019 r. uchwały – „stanowiska dotyczącego powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową”. – Będziemy mieć szansę zachować się odpowiedzialnie, jako lokalni patrioci i przedłożyć interesy polityczne na interes mieszkańców i naszego ukochanego miasta – mówił Kurek.

Przed zgubnymi skutkami utrzymywania w mocy uchwał anty-LGBT ostrzegała ostatnio norweska minister spraw zagranicznych: „Kraśnik i gminy z podobnymi deklaracjami nie otrzymały wsparcia projektowego w bieżącym okresie finansowania i nie otrzymają takiego wsparcia, dopóki te deklaracje pozostają w mocy” – zapowiedziała minister.

– Jak my spojrzymy w oczy mieszkańcom? Chodzi o 40 mln zł – podliczał radny Krzysztof Latosiewicz (klub radnych burmistrza – Porozumienie i Rozwój).

Dyskusja trwała kilka godzin. Były odwołania do zdrowego rozsądku. – Dorośli i odpowiedzialni ludzie muszą czasami mieć odwagę przyznać się do błędu – apelowała radna Agnieszka Lenart (SLD). – Czy nie jest dyskryminującym dokumentem, który rani i dzieli Polaków? Już w świecie bardzo zaszkodziła nam wizerunkowo.

– Samorząd wolny od LGBT jest sformułowaniem niefortunnym. On będzie nam się odbijał czkawką przez wiele lat – przewidywała z kolei radna Angelika Marcinkowska (PiR).

Z kolei radny radny Tomasz Saj (PiS) przekonywał, że żadnych „stref anty-LGBT” nie ma. Zapewniał też: – Nie znajdziecie wśród nas homofobów.

W związku z tym, że sprawa uchwały anty-LGBT zoskała już ogólnopolski wydźwięk, na sali obrad pojawili się także lubelscy parlamentarzyści. Posłanka Joanna Mucha (PO) przekonywała, że ideologia LGBT została stworzona na Kremlu. – Aby takie narody jak nasz podzielić – stwierdziła parlamentarzystka. – Naprawdę ktoś nami próbuje manipulować, aby nas skłócić. Czy naprawdę chcecie się temu poddać?

– Czy ktoś komuś zagląda do łóżka? – dopytywał zaś pochodzący z Kraśnika poseł Kazimierz Choma (PiS). – To jest każdego osobista sprawa. Problem zaczyna się gdzie innej. Jako obywatel, osoba heteroseksualna, mający żonę i dzieci, mam odbierane prawo wyrażania swojej opinii. Jeśli mówimy o tolerancji, to zachowajmy ją też dla innych – osób wierzących i heteroseksualnych.

Wypowiadali się też przedstawiciele środowiska LGBT. – Jak dobrze widać, nie jestem ideologią: jestem zwykłym człowiekiem – zaznaczył mieszkaniec Kraśnika, Cezary Nieradko, który mówił, że osobiście spotkał się z dyskryminacją. – Byłem wyzywany, padły homofobiczne słowa – relacjonował.

– Tą uchwałą mówicie, że nie ma dla nas miejsca w społeczności – zaznaczyła Mirosława Makuchowska z Kampanii Przeciw  Homofobii.

Z kolei burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk (były poseł PO) podkreślił, że nie traktuje uchwały jako „aktu prawa miejscowego”.

– Nie podejmowaliśmy nigdy żadnych działań wymierzonych w jakąkolwiek społeczność, w tym wymierzoną w społeczność LGBT – podkreślił Wilk. Odniósł się też do ostrzeżeń o ewentualnej utracie pieniędzy z funduszy norweskich. – Mamy ogromną szansę, ale tych pieniędzy jeszcze nie dostaliśmy – zauważył burmistrz. – Przed nami jeszcze dużo pracy. Wniosek musimy złożyć do końca października. I dodał. My przede wszystkim musimy wykazać, że jesteśmy warci tych pieniędzy.

Ostatecznie, głosami radnych PiS i Wspólnego Kraśnika, Rada Miasta nie wycofała się ze stanowiska o powstrzymaniu ideologii LGBT.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
taios / 22 września 2020 r. o 19:19
+44
To pokazuje jak niekatoliccy są katoliccy radni z Kraśnika. Wypowiadają się odwrotnie temu co mówi papież, również Jan Paweł II czy Benedykt XVI. Kiedyś im wmówiono, że geje, lesbijski, biseksualiści czy osoby transeksalne, jakkolwiek mogą im zagrozić. Nie rozumieją tego, że te osoby żyją wśród nich od setek lat i nic się nie działo. Uwierzyli w bzdury powtarzane przez polityków i część polskich duchownych. Jednocześnie sami narzucają swoją ideologię innym. Nic dziwnego, że z Kraśnika tyle osób się wyprowadza i jest to jedno z najbiedniejszych miast w Polsce. Wszyscy mądrzy, jak widać po radnych, wyjechali.
To pokazuje jak niekatoliccy są katoliccy radni z Kraśnika. Wypowiadają się odwrotnie temu co mówi papież, również Jan Paweł II czy Benedykt XVI. Kiedyś im wmówiono, że geje, lesbijski, biseksualiści czy osoby transeksalne, jakkolwiek mogą im zagrozić. Nie rozumieją tego, że te osoby żyją wśród nich od setek lat i nic się nie działo. Uwierzyli w bzdury powtarzane przez polityków i część polskich duchownych. Jednocześnie sami narzucają swoją ideologię innym. Nic dziwnego, że z Kraśnika tyle osób się wyprowadza i jest to jedno z najbiedniejs... rozwiń
Avatar
Berretto / 22 września 2020 r. o 16:50
+37
Zastanawiam się tylko, skąd wieśkom z Kraśnika, którzy głosowali za tą ustawą, przyszło do głowy, że w ich kompetencjach mieści się decydowanie o takich kwestiach? To jest dopiero pycha.
Avatar
Liz / 22 września 2020 r. o 18:03
+32
W świecie demokratycznym szanuje się mniejszości, jak zresztą każdego człowieka, Kraśnikowi nie potrzebne są fundusze na rozwój, bo Kraśnik w rozwoju się cofa. Mam nadzieję, że nie będzie Kraśnik szukał rekompensaty w budżecie państwowym.
Avatar
adamczuk / 22 września 2020 r. o 20:00
+26
Mam nadzieję że radni głosujący przeciwko odrzuceniu uchwały mają już pomysł skąd wziąść 40 mln na spełnienie obietnic wyborczych i budowę tanich mieszkań czynszowych. Może mają już zapewnienie o przelewie z lubelskiej kurii w ramach wdzięczności.
Avatar
Krzy6 / 22 września 2020 r. o 18:02
+26
No cóż, skoro radni Kraśnika nie chcą pieniędzy z Funduszy Norweskich, to "łaski bez". Zostanie więcej pieniędzy dla otwartych, tolerancyjnych samorządów, np. na Pomorzu, w Wielkopolsce czy na Mazowszu. HAŃBA HOMOFOBOM!!!
Avatar
Motorlublin / 22 września 2020 r. o 17:22
+26
Takie miasteczka jak Krasnik za 50 czy 70 lat w zasadzie przestaną istnieć. A tego typu decyzje tylko to przyspieszają. Nie będzie kasy nie będzie pracy czyli nie będzie dzieci rozwoju. I tak dziś Lublin wysysa województwo z młodych. S19 to mocno przyspieszy. Należy szanować decyzje miejscowych i dać im wybierać.
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 września 2020 r. o 18:16
+25
Ludzie bez kręgosłupów moralnych. Ciekawe za ile srebników sprzedali by własne matki ?
Avatar
Adam_z_Lublina / 22 września 2020 r. o 22:43
+19
Wykluczanie ludzi o innej orientacji seksualnej z lokalnej wspólnoty jest haniebne i przypomina czasy rodzącego się faszyzmu w Niemczech. Dokąd zmierza nasza ukochana Ojczyzna pod rządami Kaczyńskiego? Na dno ?
Avatar
OPUSDEI / 23 września 2020 r. o 06:03
+15
Teraz Radni powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej za działania na niekorzyść finansową Gminy Kraśnik. Ideologia ideologią, ale gdy w portfelu się nie zgadza, to już inna sprawa.
Avatar
OPUSDEI / 23 września 2020 r. o 05:52
+15
Skoro Kraśnik chce sam wykreślić się z listy Funduszy Norweskich, to w jakiejś innej bardziej otwartej gminie będą mogli otworzyć korki szampana. Grosza złamanego Kraśnik nie powinien dostać z tych 10 Milionów Euro. 
Avatar
___K___ / 30 września 2020 r. o 08:09
0
 Trzeba mocno przeciwstawiać się ideologii gender / LGBT, która jest zła, jest odmianą marksizmu. A jak wiadomo najgorszy był na ziemi skrajnie lewicowy nazizm i komunizm to one łącznie zgładziły ponad 200 mln ludzi, a to były również systemy marksistowskie i tego nic nie przebije od czasu Chrystusa. Tak trzeba jeszcze jeszcze wspomnieć że codziennie marksiści, islamiści i wszelkiego rodzaju dzicy i czerwoni mordercy mordują setki chrześcijan w imię marksizmu lub szariatu.  
Przejrzyj sobie polskie statystyki dotyczące morderstw, zabójstw za kierownicą po pijaku, ofiar nożowników, i wielu innych przestęptw. Pewnie będzie dla ciebie szokiem, gdy napiszę, że większość z nich popoełnili chrześcijanie i to bez żadnej ideologii.
Przejrzyj sobie polskie statystyki dotyczące morderstw, zabójstw za kierownicą po pijaku, ofiar nożowników, i wielu innych przestęptw. Pewnie będzie dla ciebie szokiem, gdy napiszę, że większość z nich popoełnili chrześcijanie i to bez żadnej ideologii. rozwiń
Avatar
___K___ / 29 września 2020 r. o 13:07
-3
  Trzeba mocno przeciwstawiać się ideologii gender / LGBT, która jest zła, jest odmianą marksizmu. A jak wiadomo na ziemi najgorszy był na ziemi skrajnie lewicowy nazizm i komunizm to one łącznie zgładziły  200 mln ludzi, a to były również systemy marksistowskie.  
Policz jeszcze (ale dobrze!) ile istnień ludzkich zgładzili chrześcijanie w imię swojego Boga... A nie - toż to także lewicowa ideologia.
Avatar
___K___ / 29 września 2020 r. o 12:54
-6
  Trzeba mocno przeciwstawiać się ideologii gender / LGBT, która jest zła, jest odmianą marksizmu    
 Trzeba mocno przeciwstawiać się zakusom na dzielenie ludzi, na tworzenie gorszych sortów itp. Bo to jest faszyzm!
Avatar
Ewa K.R / 28 września 2020 r. o 14:42
-1
Klub Sportowy "Tęcza" już 40 lat temu wiedział,że Kraśnik stanie się tęczowym miastem..o ile lgiebetowskie barwy można nazwać tęczą,bo to z prawdziwą tęczą niewiele ma wspólnego..tak po za nawiasem mam taką refleksję,że dziennik wschodni też jest lewacki,a powinien być obiektywny jako prasa regionalna.
Avatar
___K___ / 28 września 2020 r. o 12:47
-6
  Trzeba mocno przeciwstawiać się ideologii LGBT, która jest zła, jest odmianą marksizmu    
Zła to jest PiSowska propaganda, którą rozpowszechniasz.
Avatar
___K___ / 28 września 2020 r. o 07:48
-4
 Trzeba mocno przecistawiać się ideologii LGBT, która jest zła, jest odmianą marksizmu  
 Jestem pewien, że ty nie masz pojęcia ani o rzekomej idelogii LGBT, ani o marksizmie!
Avatar
sando / 26 września 2020 r. o 20:39
-6
KOT89 - myślę, że takim zachowaniem nie robisz reklamy swoim poglądom. Raczej potwierdzasz prawidłowość, że przeciwko LGBT są tylko ludzie umysłowo ociążali.
Avatar
___K___ / 25 września 2020 r. o 10:31
-3
 Trzeba mocno przecistawiać się ideologii LGBT, która jest zła, jest odmianą marksizmu  
Jestem pewien, że ty nie masz pojęcia ani o rzekomej idelogii LGBT, ani o marksizmie!
Avatar
___K___ / 25 września 2020 r. o 09:28
+1
Myślę, że osoby LGBT zamieszkałe w gminach, które ogłosiły się "strefami wolnymi od LGBT" powinny zaprzestać wnoszenia wszelkich opłat na rzecz tychże gmin. Skoro dla tych osób nie ma miejsca w gminach, to znaczy, że gminy ine mogą od nich pobierać żadnych podatków (np. od nieruchomiości) i innych opłat (osoba, której nie ma, nie zużywa wody, nie produkuje ścieków, nie generuje śmieci, nie istnieje jako pasażer komunikacji itp.). Krótko i na temat - skoro gmina nie przewiduje miejsca dla takich osób, to nie ma prawa pobierać od nich jakichkolwiek pieniędzy.
Myślę, że osoby LGBT zamieszkałe w gminach, które ogłosiły się "strefami wolnymi od LGBT" powinny zaprzestać wnoszenia wszelkich opłat na rzecz tychże gmin. Skoro dla tych osób nie ma miejsca w gminach, to znaczy, że gminy ine mogą od nich pobierać żadnych podatków (np. od nieruchomiości) i innych opłat (osoba, której nie ma, nie zużywa wody, nie produkuje ścieków, nie generuje śmieci, nie istnieje jako pasażer komunikacji itp.). Krótko i na temat - skoro gmina nie przewiduje miejsca dla takich osób, to nie ma prawa pobierać od nic... rozwiń
Avatar
___K___ / 25 września 2020 r. o 08:05
+2
To ten Nieradko jest pedałem, a wyglądał na normalnego mężczyznę a nie takiego co używa tłoka w rurze wydechowej.
Prymitywizm ocen jest bardzo charakterystyczny dla niewykształconych przedstawicieli PiSiego elektoratu...
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach
film

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach

Ostrzeżenie pogodowej o gęstej mgle wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny po otrzymaniu SMS-a, aby stawić się w jednostce. Piątek, 30 października był pierwszym dniem w dotychczasowej historii Wojsk Obrony Terytorialnej, kiedy wszyscy żołnierze formacji otrzymali wezwania do natychmiastowego stawiennictwa w swoich jednostkach.

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Rada nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Puławach potrzebowała niemal pięciu miesięcy i trzech konkursów, żeby wybrać nowego prezesa komunalnej spółki. Romana Mazurka zastąpi niezwiązany dotychczas z powiatem puławskim Bernard Rudkowski.

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych
Wideo
film

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych

Policjanci zatrzymali w piątek wieczorem 37 osób. Zdecydowaną większość stanowią osoby ze środowisk pseudokibiców – poinformował w sobotę rzecznik stołecznej komendy Sylwester Marczak. Jak zaznaczył, biorąc pod uwagę ogromną liczbę uczestników manifestacji, był to protest "bardzo spokojny".

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Na terenie województwa lubelskiego funkcjonuje pięć izolatoriów: w Lublinie, Białej Podlaskiej, Okunince, Łukowie i Suścu – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

23-latek wykonując pracę kuriera przywłaszczył cztery przesyłki. Nieuczciwego pracownika zatrzymali lubelscy policjanci.

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Był płacz i zgrzytanie zębami, a może być niezły biznes. Właściciele straganów z chryzantemami już liczyli straty w związku z nagłym zamknięciem przez rząd cmentarzy, co pozbawiło ich klientów. Pomoc przyszła z nieoczekiwanej strony.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Świetny występ Wisły Puławy w Stalowej Woli. Drużyna Mariusza Pawlaka w starciu z głównym rywalem w walce o awans nie pozostawiła „Stalówce” żadnych złudzeń. Duma Powiśla wygrała 3:0 i obecnie ma już 18 punktów przewagi nad spadkowiczem z II ligi.

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze
film

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze

Terenowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty oraz rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami.

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Nie żyje Sean Connery, wybitny aktor, odtwórca roli Jamesa Bonda – poinformowało w sobotę BBC.

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Nie ustają protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Ogólnopolski Strajk Kobiet zmienia nieco formę demonstrowania swojego sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. I w związku z zamknięciem cmentarzy zachęca do kupowania zniczy i chryzantem oraz przynoszenia ich na niedzielne akcje.

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Drugi z rzędu dobry występ piłkarzy Tomasza Bednaruka. Tym razem beniaminek z Lubartowa ograł na wyjeździe Jutrzenkę Giebułtów 3:1. Dzięki temu zyskał już kilka punktów przewagi nad drużynami z dołu tabeli.

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Bobrowniki (powiat rycki). Nie żyje potrącony przez opla 33-letni mieszkaniec gminy Ryki.

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kolejne miasta w Lubelskiem deklarują pomoc przedsiębiorcom, którzy w związku ze świętem Wszystkich Świętych kupili większe ilości towaru, by sprzedać je przy cmentarzach. W ciągu najbliższych trzech dni nie będą mogli tego zrobić, ponieważ cmentarze są zamknięte. Decyzja rządu ma związek z sytuacją epidemiczną w kraju.

Lubelskie: Nie żyje 28 osób z infekcją COVID-19. Wśród nich 45-latka. Nie miała innych chorób

Lubelskie: Nie żyje 28 osób z infekcją COVID-19. Wśród nich 45-latka. Nie miała innych chorób

"Z przykrością informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarło 28 osób" – poinformowała w sobotę rano Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.