Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 lutego 2015 r.
13:15
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy skarżą się na solary. Firma która je montowała wnioskuje o upadłość

52 39 A A

Rośnie liczba usterek zgłaszanych przez mieszkańców regionu dotyczących kolektorów słonecznych, które montowała firma Solver. Problem w tym, że firma z Tarnowskich Gór wystąpiła do sądu z wnioskiem o upadłość

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kraśnik jest jednym z miast, które dostało unijne dofinansowanie do zakupu i montażu instalacji solarnych na prywatnych domach. W sumie solary mają być na blisko 900 nieruchomościach. Część z nich montowała właśnie firma z Tarnowskich Gór. Wszystkich zadań jednak nie wykonała.

- Firma Solver miała podpisaną z nami umowę na ostatni etap montażu instalacji solarnych w trzech rejonach Kraśnika m.in. przy ulicy Przemysłowej, Jagiellońskiej, Janowskiej i Urzędowskiej - wylicza Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku.

- Montaż miał zakończyć się jeszcze w ubiegłym roku - przyznaje Robert Miazga, koordynator projektu "Nowa energia dla Kraśnika”.

Tymczasem, jeszcze w grudniu ubiegłego roku kraśnicki ratusz dostał informację z sądu. - Sąd poinformował nas, że firma Solver złożyła wniosek o upadłość - mówi Mulawa. - 29 stycznia rozwiązaliśmy z firmą umowę. W tym tygodniu chcemy wysłać pismo do mieszkańców, gdzie jeszcze instalacje solarne miały być montowane z informacją o zaistniałej sytuacji.

Urząd będzie szukać nowego wykonawcy. - Najpóźniej w poniedziałek rozpiszemy nowy przetarg na to zadanie - zapowiada rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. I zapewnia: Realizacja projektu z żaden sposób nie jest zagrożona.

Tymczasem coraz więcej osób zgłasza usterki. - Najprawdopodobniej urządzenie jest zapowietrzone - przypuszcza Janusz Majewski, mieszkaniec Kraśnika, któremu solary montowała właśnie firma z Tarnowskich Gór. - Przez trzy dni kilkanaście razy w ciągu doby próbowałem się z nimi skontaktować. Wysłałem też faks i podałem swój numer telefonu. To również pozostało bez echa. W końcu skontaktowałem się z urzędem miasta.

- Usterki pojawiają się tam, gdzie Solver montował ostatnie solary - przyznaje Miazga. - Od jakiś 2-3 tygodni jest problem. Infolinia firmy jest głucha. Nie można się z nimi skontaktować.

Podobny kłopot ma też Tarnogród, gdzie ta sama firma montowała ponad 480 instalacji solarnych, głównie na prywatnych domach. - Mamy problem z serwisem. Telefony tej firmy są głuche - przyznaje Eugeniusz Stróż, burmistrz Tarnogrodu.

Niestety liczba usterek rośnie. - Otrzymaliśmy już kilkanaście różnego rodzaju zgłoszeń począwszy od przecieków do niesprawnie działających wyświetlaczy - wylicza burmistrz Tarnogrodu. - Zapisujemy każdy problem i wysyłamy informacje do firmy. Problem, który pojawił się około tygodnia temu niestety narasta.

Podobne doświadczenia mają też mieszkańcy powiatu suskiego w Małopolsce. Paweł Dyrcz ze Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej wybierał się w sprawie Solvera do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Nam też nie udało się skontaktować się z przedstawicielem firmy Solver.
Czytaj więcej o:

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kanaletto / 2 listopada 2017 o 15:52
0
Robert napisał:
Kumpel mi mówił, że co tydzień trzeba te szyby spirytusem przecierać, bo ciepła nie dają jak kurz się zbierze.
 I klepać koniecznie! Bo odleżyn dostaną!
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 21:21
0
mam też solary firmy Solver i stłukł się jeden panel na dach i nie wiem co mam zrobić skoro firma nie istnieje może ktoś ma radę jak załatwić reklamację
Avatar
Festinger / 9 lutego 2015 o 13:34
0

Komplikacja instalacji,  montaż taki jak ludzie napisali, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej, problem z przegrzaną instalacją latem kiedy nie ma odbioru ciepłej wody bo jesteś na urlopie, a słońce o tym nie wie, niska skuteczność skuteczność  w okresie grudzień-luty....

To masz w pakiecie  :D

A ja się tam nie dziwię takim opiniom. Po prostu ktoś się wcześniej nie zdecydował na udział w projekcie - nie mogł, nie chciał - a teraz musi to sam sobie jakoś racjonalnie uzasadnić. A najprościej to zrobić przekonującwszystkich na około, że to nie opłacalne, nie działa, szkodliwe itp itd...

A ja się tam nie dziwię takim opiniom. Po prostu ktoś się wcześniej nie zdecydował na udział w projekcie - nie mogł, nie chciał - a teraz musi to sam sobie jakoś racjonalnie uzasadnić. A najprościej to zrobić przekonującwszystkich na około, że to nie opłacalne, nie działa, szkodliwe itp itd...

rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2015 o 11:50
0

Komplikacja instalacji,  montaż taki jak ludzie napisali, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej, problem z przegrzaną instalacją latem kiedy nie ma odbioru ciepłej wody bo jesteś na urlopie, a słońce o tym nie wie, niska skuteczność skuteczność  w okresie grudzień-luty....

To masz w pakiecie  :D

komplikacji instalacji nie było, firma wymieniła niesprawny element zaraz po instalacji - zero kosztów z moje strony, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej - 300 zł raz na 5 lat przeboleję, lato i urlop - funkcja "urlopowa".
Wystarczy poczytać instrukcję obsługi, poszukać w internecie i nie siać paniki. Ale do tego trzeba trochę obiektywizmu, a nie szukania na siłę argumentów dla swoich wątpliwych teorii.

komplikacji instalacji nie było, firma wymieniła niesprawny element zaraz po instalacji - zero kosztów z moje strony, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej - 300 zł raz na 5 lat przeboleję, lato i urlop - funkcja "urlopowa".
Wystarczy poczytać instrukcję obsługi, poszukać w internecie i nie siać paniki. Ale do tego trzeba trochę obiektywizmu, a nie szukania na siłę argumentów dla swoich wątpliwych teorii.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2015 o 07:20
0

A kiedy będzie montowana fotowoltanika? To jest o wiele korzystniejsze niż jakieś solary.

Avatar
polk / 9 lutego 2015 o 07:18
0
Ja też musiałem sam odpowietrzyć. Jest to prozaicznie proste. Teraz działają wyśmienicie.
Avatar
krasnik / 7 lutego 2015 o 20:54
0

koordynator  zna  się  na  solarach  jak  pewien  inspektor  wraz  z  synem  na  budownictwie

Avatar
Gość / 7 lutego 2015 o 11:36
0

skoro za solary trzeba było wyłożyć jednorazowo ~1500 zł to chyba jednak się opłaca? Nawet jeżeli grzało by to wodę tylko w lecie?

Komplikacja instalacji,  montaż taki jak ludzie napisali, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej, problem z przegrzaną instalacją latem kiedy nie ma odbioru ciepłej wody bo jesteś na urlopie, a słońce o tym nie wie, niska skuteczność skuteczność  w okresie grudzień-luty....

To masz w pakiecie  :D

Komplikacja instalacji,  montaż taki jak ludzie napisali, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej, problem z przegrzaną instalacją latem kiedy nie ma odbioru ciepłej wody bo jesteś na urlopie, a słońce o tym nie wie, niska skuteczność skuteczność  w okresie grudzień-luty....

To masz w pakiecie  :D

rozwiń
Avatar
Kraśniczanka / 6 lutego 2015 o 18:55
0

Ja się zastanawiam jak będzie z dofinansowaniem ze środków unijnych bo z tego co było na początku mówione projekt miał być zrealizowany do listopada 2014 roku.  a tu nie dość że sporo solarów nie zamontowane to jeszcze nie ma ich kto montować o zimie już nie wspominając. A unia nie popuści..nie ma przeproś. jeszcze wszyscy mieszkańcy będą dokładać do tych solarów.....obym się myliła

Avatar
Robert / 6 lutego 2015 o 16:01
0

Kumpel mi mówił, że co tydzień trzeba te szyby spirytusem przecierać, bo ciepła nie dają jak kurz się zbierze. 

Avatar
Kanaletto / 2 listopada 2017 o 15:52
0
Robert napisał:
Kumpel mi mówił, że co tydzień trzeba te szyby spirytusem przecierać, bo ciepła nie dają jak kurz się zbierze.
 I klepać koniecznie! Bo odleżyn dostaną!
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 21:21
0
mam też solary firmy Solver i stłukł się jeden panel na dach i nie wiem co mam zrobić skoro firma nie istnieje może ktoś ma radę jak załatwić reklamację
Avatar
Festinger / 9 lutego 2015 o 13:34
0

Komplikacja instalacji,  montaż taki jak ludzie napisali, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej, problem z przegrzaną instalacją latem kiedy nie ma odbioru ciepłej wody bo jesteś na urlopie, a słońce o tym nie wie, niska skuteczność skuteczność  w okresie grudzień-luty....

To masz w pakiecie  :D

A ja się tam nie dziwię takim opiniom. Po prostu ktoś się wcześniej nie zdecydował na udział w projekcie - nie mogł, nie chciał - a teraz musi to sam sobie jakoś racjonalnie uzasadnić. A najprościej to zrobić przekonującwszystkich na około, że to nie opłacalne, nie działa, szkodliwe itp itd...

A ja się tam nie dziwię takim opiniom. Po prostu ktoś się wcześniej nie zdecydował na udział w projekcie - nie mogł, nie chciał - a teraz musi to sam sobie jakoś racjonalnie uzasadnić. A najprościej to zrobić przekonującwszystkich na około, że to nie opłacalne, nie działa, szkodliwe itp itd...

rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2015 o 11:50
0

Komplikacja instalacji,  montaż taki jak ludzie napisali, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej, problem z przegrzaną instalacją latem kiedy nie ma odbioru ciepłej wody bo jesteś na urlopie, a słońce o tym nie wie, niska skuteczność skuteczność  w okresie grudzień-luty....

To masz w pakiecie  :D

komplikacji instalacji nie było, firma wymieniła niesprawny element zaraz po instalacji - zero kosztów z moje strony, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej - 300 zł raz na 5 lat przeboleję, lato i urlop - funkcja "urlopowa".
Wystarczy poczytać instrukcję obsługi, poszukać w internecie i nie siać paniki. Ale do tego trzeba trochę obiektywizmu, a nie szukania na siłę argumentów dla swoich wątpliwych teorii.

komplikacji instalacji nie było, firma wymieniła niesprawny element zaraz po instalacji - zero kosztów z moje strony, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej - 300 zł raz na 5 lat przeboleję, lato i urlop - funkcja "urlopowa".
Wystarczy poczytać instrukcję obsługi, poszukać w internecie i nie siać paniki. Ale do tego trzeba trochę obiektywizmu, a nie szukania na siłę argumentów dla swoich wątpliwych teorii.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2015 o 07:20
0

A kiedy będzie montowana fotowoltanika? To jest o wiele korzystniejsze niż jakieś solary.

Avatar
polk / 9 lutego 2015 o 07:18
0
Ja też musiałem sam odpowietrzyć. Jest to prozaicznie proste. Teraz działają wyśmienicie.
Avatar
krasnik / 7 lutego 2015 o 20:54
0

koordynator  zna  się  na  solarach  jak  pewien  inspektor  wraz  z  synem  na  budownictwie

Avatar
Gość / 7 lutego 2015 o 11:36
0

skoro za solary trzeba było wyłożyć jednorazowo ~1500 zł to chyba jednak się opłaca? Nawet jeżeli grzało by to wodę tylko w lecie?

Komplikacja instalacji,  montaż taki jak ludzie napisali, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej, problem z przegrzaną instalacją latem kiedy nie ma odbioru ciepłej wody bo jesteś na urlopie, a słońce o tym nie wie, niska skuteczność skuteczność  w okresie grudzień-luty....

To masz w pakiecie  :D

Komplikacja instalacji,  montaż taki jak ludzie napisali, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej, problem z przegrzaną instalacją latem kiedy nie ma odbioru ciepłej wody bo jesteś na urlopie, a słońce o tym nie wie, niska skuteczność skuteczność  w okresie grudzień-luty....

To masz w pakiecie  :D

rozwiń
Avatar
Kraśniczanka / 6 lutego 2015 o 18:55
0

Ja się zastanawiam jak będzie z dofinansowaniem ze środków unijnych bo z tego co było na początku mówione projekt miał być zrealizowany do listopada 2014 roku.  a tu nie dość że sporo solarów nie zamontowane to jeszcze nie ma ich kto montować o zimie już nie wspominając. A unia nie popuści..nie ma przeproś. jeszcze wszyscy mieszkańcy będą dokładać do tych solarów.....obym się myliła

Avatar
Robert / 6 lutego 2015 o 16:01
0

Kumpel mi mówił, że co tydzień trzeba te szyby spirytusem przecierać, bo ciepła nie dają jak kurz się zbierze. 

Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 1 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 1 0

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 5 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 35 8

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 65 40

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 14 3

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 31 7

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 12

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 37 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!