Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

4 lutego 2010 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Spław nie chcą ekspresówki przed swoimi płotami

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 18 A A

Mieszkańcy Spław koło Kraśnika nie godzą się na proponowane przez drogowców warianty budowy drogi ekspresowej w kierunku Annopola. W czwartek wysłali petycję do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To dopiero pierwszy etap prac, poszukiwanie korytarza pod przyszłą drogę w oparciu o propozycje projektantów, opinie władz gmin, a także mieszkańców. Po serii spotkań informacyjnych, które odbywały się w styczniu oczekujemy teraz na ich głosy – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

Na razie najwięcej kontrowersji budzi odcinek w Spławach. – Którykolwiek z zaproponowanych wariantów wziąć, to jest problem. Albo trzeba będzie wyburzyć przynajmniej kilkanaście domów, albo ustawiać ekrany dźwiękoszczelne i budować drogi tuż za domami, aby gospodarstwa były skomunikowane z krajówką – mówi Marcin Kozub ze Spław.

Mieszkańcy zorganizowali zebranie. Zaprosili na nie władze gminy, projektantów drogi i przedstawicieli GDDKiA. Przyjechali tylko gminni urzędnicy.

– Napisaliśmy więc petycję do projektantów i drogowców. Proponujemy dwa warianty przebiegu trasy przez pola na tyłach zabudowań. Niepotrzebne będą wyburzenia, ekrany dźwiękoszczelne a mieszkańcy nie będą mieli problemów z komunikacją – dodaje Kozub.

Wójt popiera mieszkańców i uważa ich argumenty za słuszne. – Będę pomagał. Uważam, że zaproponowane przez nich warianty są o wiele korzystniejsze. I dla mieszkańców Spław, i dla wykonawców, bo są po prostu tańsze – mówi Mirosław Chapski, wójt gminy Kraśnik.

Na tym etapie prac projektowych uwzględnienie postulatów jest jeszcze realne. – Jeśli będzie możliwe opracowanie innych rozwiązań, dogodniejszych pod względem technicznym, ekologicznym, ekonomicznym i społecznym, to jak najbardziej. Niestety, budowa dróg czasem wiąże się z koniecznością wyburzenia siedlisk, za które wypłacane są stosowne odszkodowania – mówi Nalewajko.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ngrzegorz2 / 8 lutego 2010 o 15:40
0
driver napisał:
To nasza zaściankowość daje głos. Wszyscy na forach i w mediach chcą dobrych i szybkich dróg, na drogowcach wieszają psy a gdy przychodzi do realizacji zapotrzbowania społecznego to nagle okazuje sie że pojawiają się tłumy przeciwników. Tak się dziej z większością inwestycji i nie ważne czy chodzi o drogę, zbiornik retencyjny m maszt elektrowni wiatrowej czy telefonii komórkowej. Zawsze znajdzie się grupa przeciwników która nie chce aby budowa była w ich sąsiedztwie. Jeszcze nie do końca uporanao się ze skutkami awarii energetycznych na Śląsku a tam doprowadziły do nich nie tylko pogoda ale stałe protesty w przypadku prób wycinania drzew rosnących przy liniach bo "to moje", podobnie rzecz się ma z budową zbiorników przeciwpowodziwych i wałów budujcie ale na ziemi sąsiada. Do tych często zmanipulowanych ludzi nie docierają żadne argumenty. Budowa obwodnicy Piask opóźniła się o dwa lata przez upór trzech właścicieli działek a dziś chwlą że to był dobry pomysł bo jest bezpieczniej.
rozwiń
Avatar
wacek / 6 lutego 2010 o 14:05
0
uciekam z tej nędzy napisał:
W tym kraju wybudowac metr drogi to katastrofa bo zawsze znajdzie się jakiś pajac któremu trzeba będzie zaorać grządkę truskawek i zablokuje inwestycję. Ludzie nie miejcie pretensji do rządzących za brak dróg i autostrad bo one nie powstają przez was i wasz tępy upór

Bo w tym kraju jedyne co im dobrze wychodzi , to budowa krzyży i kapliczek, jedynie słusznej wiary.
Musi minąć jeszcze ileś tam lat zanim społeczeństwo dorośnie....

Bo w tym kraju jedyne co im dobrze wychodzi , to budowa krzyży i kapliczek, jedynie słusznej wiary.
Musi minąć jeszcze ileś tam lat zanim społeczeństwo dorośnie.... rozwiń
Avatar
rd / 6 lutego 2010 o 07:07
0
Te warianty z Generalnej Dyrekcji i tak są jakieś przestarzałe, bo na osiedle Piaski w Kraśniku mieszkam 15 lat, a żaden blok nie jest narysowany na tej mapie. [url="http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_lublin/konsultacje_spoleczne/prowadzone/article.php/id_item_tree/b9bb7ccc7eb17a86bb3550403e08a6a0/id_art/9f889a0671ee5c5ebddde26cbef27e4d"]http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/...ddde26cbef27e4d[/url] . Może się okazać, że na trasie jest już zbudowany domek, albo szkoła...
Avatar
ktosik / 5 lutego 2010 o 18:41
0
Krew mnie zalewa jak czytam posty tych postępowych obywateli, którym wszystko jedno czy ludzion wybudują autostrade pod okanmi czy w polu. Problem jest taki, że gdyby sytuacja ich bezposrednio dotyczyła to płakaliby tu jak bobry jaka im sie krzywda dzieje. Głupota urzedników zaskakuje wszędzie. Łatwiej wybudować droge przez pola i nie trzeba ludzi pozbawiac ich domów, a jeżeli nawet trzeba za to zapłacić więcej niz za domy, to przecież chodzi o dobro tych ludzi, by mieszkali w godnych warunkach. Ekrany akustyczne sa przeciez takie cacy, jak stoja pół metra od okna domu. Tym postepowym proponuje sobie pod oknem ustawic taki ekran i tak mieszkać.
Krew mnie zalewa jak czytam posty tych postępowych obywateli, którym wszystko jedno czy ludzion wybudują autostrade pod okanmi czy w polu. Problem jest taki, że gdyby sytuacja ich bezposrednio dotyczyła to płakaliby tu jak bobry jaka im sie krzywda dzieje. Głupota urzedników zaskakuje wszędzie. Łatwiej wybudować droge przez pola i nie trzeba ludzi pozbawiac ich domów, a jeżeli nawet trzeba za to zapłacić więcej niz za domy, to przecież chodzi o dobro tych ludzi, by mieszkali w godnych warunkach. Ekrany akustyczne sa przeciez takie cacy, ja... rozwiń
Avatar
Maniek / 5 lutego 2010 o 18:04
0
krasniczanka napisał:
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ

Chodzi o budowe odcinka drogi ekspresowej, która by omijaała wsie min: Olbięcin, Gościeradów Spławy a nie o budowaną obwodnicę Kraśnika ! Wy chyba nie wiecie o co się rozchodzi !
Avatar
Kraśniczanka / 5 lutego 2010 o 17:45
0
krasniczanka napisał:
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ


Czy Pani wie o czym Pani pisze , czy Pani wie co się buduje , a w czym tkwi problem budowy drogi ekspresowej . to dwie rózne sprawy . Proszę się bliżej zapoznać z tematem .Pozdrawiam.
Avatar
~gość~ / 5 lutego 2010 o 17:41
0
krzywda napisał:
Najlepiej gdyby mieszkańcy protestujący zamurowali się i zrobili własne getto są aspołeczni jak ten na zdjęciu wizualna postawa jest aspołeczna.


WIELKI PANIE SPOŁECZNIKU ZRÓB SWOJE ZDJĘCIE ,TO ZOBACZYMY TWOJĄ SPOŁECZNĄ POSTAWĘ . NAJPIERW ZASTANÓWMY SIĘ CO CHCEMY NAPISAĆ I JAKI TO MA SENS I PO CO , A POTEM TO RÓBMY . NAJŁATWIEJ INNYCH OCENIAĆ , NIE BARDZO ROZUMIEM JAK MOŻNA NA ZDJĘCIU DOŁĄCZONYM DO ARTYKUŁU WYCZYTAĆ ASPOŁECZNĄ POSTAWĘ . JA WIDZĘ NORMALNEGO CZŁOWIEKA , A SPOŁECZNOŚĆ WYNIKA Z CZYNÓW NIE ZE ZDJĘCIA .


WIELKI PANIE SPOŁECZNIKU ZRÓB SWOJE ZDJĘCIE ,TO ZOBACZYMY TWOJĄ SPOŁECZNĄ POSTAWĘ . NAJPIERW ZASTANÓWMY SIĘ CO CHCEMY NAPISAĆ I JAKI TO MA SENS I PO CO , A POTEM TO RÓBMY . NAJŁATWIEJ INNYCH OCENIAĆ , NIE BARDZO ROZUMIEM JAK MOŻNA NA ZDJĘCIU DOŁĄCZONYM DO ARTYKUŁU WYCZYTAĆ ASPOŁECZNĄ POSTAWĘ . JA WIDZĘ NORMALNEGO CZŁOWIEKA , A SPOŁECZNOŚĆ WYNIKA Z CZYNÓW NIE ZE ZDJĘCIA . rozwiń
Avatar
krasniczanka / 5 lutego 2010 o 17:40
0
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ
Avatar
podatnik / 5 lutego 2010 o 17:26
0
TIR napisał:
Tak jest. Wymyślają jakieś alternatywne warianty obwodnicy czy ekspresówki zygzakiem pomiędzy stodołami, byleby "mojego nie ruszyli". Każdy chciałby mieć dobry dojazd do swojej posesji, ale na ekspresówkę się nie zgadzają - z tym to jak najdalej od mojej chałupy! Niech ludzie dalej giną pod kołami samochodów, które przeciskają się przez środek wsi - to i tak "mniejsze zło" niż oddanie kawałka pola...
Szkoda słów!!
A tak btw. to krajówka nr 74 nie prowadzi z Białegostoku do Rzeszowa tylko z Hrubieszowa (Zosina) do Piotrkowa Tryb. przez Zamość - Annopol - Kielce

Nie bardzo rozumiem toku rozumowania osób wypowiadających , a nie znających tematu. Z artykułu jasno wynika , że mieszkańcy Spław nie blokują budowy drogi, tylko proszą Generalną Dyrekcję Dróg o możliwie korzystny dla wszystkich wariant , zarówno w przyszłości korzystających z drogi ekspresowej jak i mieszkańców Spław . Nikt z mieszkańców nie jest przeciwny budowie dobrych dróg, tylko niech będą one przebiegały w możliwie najlepszej lokalizacji .Czy wyburzenie kilunastu ( ? ) budynków to optymalny wariant ( ile za wyburzone nieruchomości będzie trzeba zapłacić odszkodowania ) przecież na to idą pieniądze wszystkich podatników . Uważam , że o wiele taniej jest wykupić puste , niezabudowane grunty orne niż nieruchomości zbudowane budynkami mieszkalnymi lub całe siedliska. A wogóle to nie korzystnej jeśli droga szybkiego ruchu przebiega przez pola a nie przy samych zabudowaniach , pod oknem innego podatnika. Proszę spojrzeć obiektywnie na całość sprawy , a nie patrzeć tylko na własny czubek nosa. Życzę pozytywnego załatwienia sprawy , dość tych kłótni i waśni w naszym kraju .

Nie bardzo rozumiem toku rozumowania osób wypowiadających , a nie znających tematu. Z artykułu jasno wynika , że mieszkańcy Spław nie blokują budowy drogi, tylko proszą Generalną Dyrekcję Dróg o możliwie korzystny dla wszystkich wariant , zarówno w przyszłości korzystających z drogi ekspresowej jak i mieszkańców Spław . Nikt z mieszkańców nie jest przeciwny budowie dobrych dróg, tylko niech będą one przebiegały w możliwie najlepszej lokalizacji .Czy wyburzenie kilunastu ( ? ) budynków to optymalny wariant ( ile za wybur... rozwiń
Avatar
~KOLEGA~ / 5 lutego 2010 o 17:13
0
CZEKA JUŻ 2 LATA NA ODPOWIEDZ DOT. EKRANÓW AKUSTYCZNYCH PRZY DRODZE KARAJOWEJ OD Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie, WSPÓŁCZUJĘ MIESZKAŃCOM, POZOSTAJE IM TYLKO SĄD!! ICH NIE DOTYCZĄ PRZEPISY I TERMINY...
Avatar
ngrzegorz2 / 8 lutego 2010 o 15:40
0
driver napisał:
To nasza zaściankowość daje głos. Wszyscy na forach i w mediach chcą dobrych i szybkich dróg, na drogowcach wieszają psy a gdy przychodzi do realizacji zapotrzbowania społecznego to nagle okazuje sie że pojawiają się tłumy przeciwników. Tak się dziej z większością inwestycji i nie ważne czy chodzi o drogę, zbiornik retencyjny m maszt elektrowni wiatrowej czy telefonii komórkowej. Zawsze znajdzie się grupa przeciwników która nie chce aby budowa była w ich sąsiedztwie. Jeszcze nie do końca uporanao się ze skutkami awarii energetycznych na Śląsku a tam doprowadziły do nich nie tylko pogoda ale stałe protesty w przypadku prób wycinania drzew rosnących przy liniach bo "to moje", podobnie rzecz się ma z budową zbiorników przeciwpowodziwych i wałów budujcie ale na ziemi sąsiada. Do tych często zmanipulowanych ludzi nie docierają żadne argumenty. Budowa obwodnicy Piask opóźniła się o dwa lata przez upór trzech właścicieli działek a dziś chwlą że to był dobry pomysł bo jest bezpieczniej.
rozwiń
Avatar
wacek / 6 lutego 2010 o 14:05
0
uciekam z tej nędzy napisał:
W tym kraju wybudowac metr drogi to katastrofa bo zawsze znajdzie się jakiś pajac któremu trzeba będzie zaorać grządkę truskawek i zablokuje inwestycję. Ludzie nie miejcie pretensji do rządzących za brak dróg i autostrad bo one nie powstają przez was i wasz tępy upór

Bo w tym kraju jedyne co im dobrze wychodzi , to budowa krzyży i kapliczek, jedynie słusznej wiary.
Musi minąć jeszcze ileś tam lat zanim społeczeństwo dorośnie....

Bo w tym kraju jedyne co im dobrze wychodzi , to budowa krzyży i kapliczek, jedynie słusznej wiary.
Musi minąć jeszcze ileś tam lat zanim społeczeństwo dorośnie.... rozwiń
Avatar
rd / 6 lutego 2010 o 07:07
0
Te warianty z Generalnej Dyrekcji i tak są jakieś przestarzałe, bo na osiedle Piaski w Kraśniku mieszkam 15 lat, a żaden blok nie jest narysowany na tej mapie. [url="http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_lublin/konsultacje_spoleczne/prowadzone/article.php/id_item_tree/b9bb7ccc7eb17a86bb3550403e08a6a0/id_art/9f889a0671ee5c5ebddde26cbef27e4d"]http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/...ddde26cbef27e4d[/url] . Może się okazać, że na trasie jest już zbudowany domek, albo szkoła...
Avatar
ktosik / 5 lutego 2010 o 18:41
0
Krew mnie zalewa jak czytam posty tych postępowych obywateli, którym wszystko jedno czy ludzion wybudują autostrade pod okanmi czy w polu. Problem jest taki, że gdyby sytuacja ich bezposrednio dotyczyła to płakaliby tu jak bobry jaka im sie krzywda dzieje. Głupota urzedników zaskakuje wszędzie. Łatwiej wybudować droge przez pola i nie trzeba ludzi pozbawiac ich domów, a jeżeli nawet trzeba za to zapłacić więcej niz za domy, to przecież chodzi o dobro tych ludzi, by mieszkali w godnych warunkach. Ekrany akustyczne sa przeciez takie cacy, jak stoja pół metra od okna domu. Tym postepowym proponuje sobie pod oknem ustawic taki ekran i tak mieszkać.
Krew mnie zalewa jak czytam posty tych postępowych obywateli, którym wszystko jedno czy ludzion wybudują autostrade pod okanmi czy w polu. Problem jest taki, że gdyby sytuacja ich bezposrednio dotyczyła to płakaliby tu jak bobry jaka im sie krzywda dzieje. Głupota urzedników zaskakuje wszędzie. Łatwiej wybudować droge przez pola i nie trzeba ludzi pozbawiac ich domów, a jeżeli nawet trzeba za to zapłacić więcej niz za domy, to przecież chodzi o dobro tych ludzi, by mieszkali w godnych warunkach. Ekrany akustyczne sa przeciez takie cacy, ja... rozwiń
Avatar
Maniek / 5 lutego 2010 o 18:04
0
krasniczanka napisał:
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ

Chodzi o budowe odcinka drogi ekspresowej, która by omijaała wsie min: Olbięcin, Gościeradów Spławy a nie o budowaną obwodnicę Kraśnika ! Wy chyba nie wiecie o co się rozchodzi !
Avatar
Kraśniczanka / 5 lutego 2010 o 17:45
0
krasniczanka napisał:
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ


Czy Pani wie o czym Pani pisze , czy Pani wie co się buduje , a w czym tkwi problem budowy drogi ekspresowej . to dwie rózne sprawy . Proszę się bliżej zapoznać z tematem .Pozdrawiam.
Avatar
~gość~ / 5 lutego 2010 o 17:41
0
krzywda napisał:
Najlepiej gdyby mieszkańcy protestujący zamurowali się i zrobili własne getto są aspołeczni jak ten na zdjęciu wizualna postawa jest aspołeczna.


WIELKI PANIE SPOŁECZNIKU ZRÓB SWOJE ZDJĘCIE ,TO ZOBACZYMY TWOJĄ SPOŁECZNĄ POSTAWĘ . NAJPIERW ZASTANÓWMY SIĘ CO CHCEMY NAPISAĆ I JAKI TO MA SENS I PO CO , A POTEM TO RÓBMY . NAJŁATWIEJ INNYCH OCENIAĆ , NIE BARDZO ROZUMIEM JAK MOŻNA NA ZDJĘCIU DOŁĄCZONYM DO ARTYKUŁU WYCZYTAĆ ASPOŁECZNĄ POSTAWĘ . JA WIDZĘ NORMALNEGO CZŁOWIEKA , A SPOŁECZNOŚĆ WYNIKA Z CZYNÓW NIE ZE ZDJĘCIA .


WIELKI PANIE SPOŁECZNIKU ZRÓB SWOJE ZDJĘCIE ,TO ZOBACZYMY TWOJĄ SPOŁECZNĄ POSTAWĘ . NAJPIERW ZASTANÓWMY SIĘ CO CHCEMY NAPISAĆ I JAKI TO MA SENS I PO CO , A POTEM TO RÓBMY . NAJŁATWIEJ INNYCH OCENIAĆ , NIE BARDZO ROZUMIEM JAK MOŻNA NA ZDJĘCIU DOŁĄCZONYM DO ARTYKUŁU WYCZYTAĆ ASPOŁECZNĄ POSTAWĘ . JA WIDZĘ NORMALNEGO CZŁOWIEKA , A SPOŁECZNOŚĆ WYNIKA Z CZYNÓW NIE ZE ZDJĘCIA . rozwiń
Avatar
krasniczanka / 5 lutego 2010 o 17:40
0
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ
Avatar
podatnik / 5 lutego 2010 o 17:26
0
TIR napisał:
Tak jest. Wymyślają jakieś alternatywne warianty obwodnicy czy ekspresówki zygzakiem pomiędzy stodołami, byleby "mojego nie ruszyli". Każdy chciałby mieć dobry dojazd do swojej posesji, ale na ekspresówkę się nie zgadzają - z tym to jak najdalej od mojej chałupy! Niech ludzie dalej giną pod kołami samochodów, które przeciskają się przez środek wsi - to i tak "mniejsze zło" niż oddanie kawałka pola...
Szkoda słów!!
A tak btw. to krajówka nr 74 nie prowadzi z Białegostoku do Rzeszowa tylko z Hrubieszowa (Zosina) do Piotrkowa Tryb. przez Zamość - Annopol - Kielce

Nie bardzo rozumiem toku rozumowania osób wypowiadających , a nie znających tematu. Z artykułu jasno wynika , że mieszkańcy Spław nie blokują budowy drogi, tylko proszą Generalną Dyrekcję Dróg o możliwie korzystny dla wszystkich wariant , zarówno w przyszłości korzystających z drogi ekspresowej jak i mieszkańców Spław . Nikt z mieszkańców nie jest przeciwny budowie dobrych dróg, tylko niech będą one przebiegały w możliwie najlepszej lokalizacji .Czy wyburzenie kilunastu ( ? ) budynków to optymalny wariant ( ile za wyburzone nieruchomości będzie trzeba zapłacić odszkodowania ) przecież na to idą pieniądze wszystkich podatników . Uważam , że o wiele taniej jest wykupić puste , niezabudowane grunty orne niż nieruchomości zbudowane budynkami mieszkalnymi lub całe siedliska. A wogóle to nie korzystnej jeśli droga szybkiego ruchu przebiega przez pola a nie przy samych zabudowaniach , pod oknem innego podatnika. Proszę spojrzeć obiektywnie na całość sprawy , a nie patrzeć tylko na własny czubek nosa. Życzę pozytywnego załatwienia sprawy , dość tych kłótni i waśni w naszym kraju .

Nie bardzo rozumiem toku rozumowania osób wypowiadających , a nie znających tematu. Z artykułu jasno wynika , że mieszkańcy Spław nie blokują budowy drogi, tylko proszą Generalną Dyrekcję Dróg o możliwie korzystny dla wszystkich wariant , zarówno w przyszłości korzystających z drogi ekspresowej jak i mieszkańców Spław . Nikt z mieszkańców nie jest przeciwny budowie dobrych dróg, tylko niech będą one przebiegały w możliwie najlepszej lokalizacji .Czy wyburzenie kilunastu ( ? ) budynków to optymalny wariant ( ile za wybur... rozwiń
Avatar
~KOLEGA~ / 5 lutego 2010 o 17:13
0
CZEKA JUŻ 2 LATA NA ODPOWIEDZ DOT. EKRANÓW AKUSTYCZNYCH PRZY DRODZE KARAJOWEJ OD Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie, WSPÓŁCZUJĘ MIESZKAŃCOM, POZOSTAJE IM TYLKO SĄD!! ICH NIE DOTYCZĄ PRZEPISY I TERMINY...
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 2 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 4 0

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 0

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 10 11

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 12

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 8

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 5 10

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 14

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 25 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 51 5

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 5 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 2 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!