Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

4 lutego 2010 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Spław nie chcą ekspresówki przed swoimi płotami

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 18 A A

Mieszkańcy Spław koło Kraśnika nie godzą się na proponowane przez drogowców warianty budowy drogi ekspresowej w kierunku Annopola. W czwartek wysłali petycję do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To dopiero pierwszy etap prac, poszukiwanie korytarza pod przyszłą drogę w oparciu o propozycje projektantów, opinie władz gmin, a także mieszkańców. Po serii spotkań informacyjnych, które odbywały się w styczniu oczekujemy teraz na ich głosy – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

Na razie najwięcej kontrowersji budzi odcinek w Spławach. – Którykolwiek z zaproponowanych wariantów wziąć, to jest problem. Albo trzeba będzie wyburzyć przynajmniej kilkanaście domów, albo ustawiać ekrany dźwiękoszczelne i budować drogi tuż za domami, aby gospodarstwa były skomunikowane z krajówką – mówi Marcin Kozub ze Spław.

Mieszkańcy zorganizowali zebranie. Zaprosili na nie władze gminy, projektantów drogi i przedstawicieli GDDKiA. Przyjechali tylko gminni urzędnicy.

– Napisaliśmy więc petycję do projektantów i drogowców. Proponujemy dwa warianty przebiegu trasy przez pola na tyłach zabudowań. Niepotrzebne będą wyburzenia, ekrany dźwiękoszczelne a mieszkańcy nie będą mieli problemów z komunikacją – dodaje Kozub.

Wójt popiera mieszkańców i uważa ich argumenty za słuszne. – Będę pomagał. Uważam, że zaproponowane przez nich warianty są o wiele korzystniejsze. I dla mieszkańców Spław, i dla wykonawców, bo są po prostu tańsze – mówi Mirosław Chapski, wójt gminy Kraśnik.

Na tym etapie prac projektowych uwzględnienie postulatów jest jeszcze realne. – Jeśli będzie możliwe opracowanie innych rozwiązań, dogodniejszych pod względem technicznym, ekologicznym, ekonomicznym i społecznym, to jak najbardziej. Niestety, budowa dróg czasem wiąże się z koniecznością wyburzenia siedlisk, za które wypłacane są stosowne odszkodowania – mówi Nalewajko.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ngrzegorz2 / 8 lutego 2010 o 15:40
0
driver napisał:
To nasza zaściankowość daje głos. Wszyscy na forach i w mediach chcą dobrych i szybkich dróg, na drogowcach wieszają psy a gdy przychodzi do realizacji zapotrzbowania społecznego to nagle okazuje sie że pojawiają się tłumy przeciwników. Tak się dziej z większością inwestycji i nie ważne czy chodzi o drogę, zbiornik retencyjny m maszt elektrowni wiatrowej czy telefonii komórkowej. Zawsze znajdzie się grupa przeciwników która nie chce aby budowa była w ich sąsiedztwie. Jeszcze nie do końca uporanao się ze skutkami awarii energetycznych na Śląsku a tam doprowadziły do nich nie tylko pogoda ale stałe protesty w przypadku prób wycinania drzew rosnących przy liniach bo "to moje", podobnie rzecz się ma z budową zbiorników przeciwpowodziwych i wałów budujcie ale na ziemi sąsiada. Do tych często zmanipulowanych ludzi nie docierają żadne argumenty. Budowa obwodnicy Piask opóźniła się o dwa lata przez upór trzech właścicieli działek a dziś chwlą że to był dobry pomysł bo jest bezpieczniej.
rozwiń
Avatar
wacek / 6 lutego 2010 o 14:05
0
uciekam z tej nędzy napisał:
W tym kraju wybudowac metr drogi to katastrofa bo zawsze znajdzie się jakiś pajac któremu trzeba będzie zaorać grządkę truskawek i zablokuje inwestycję. Ludzie nie miejcie pretensji do rządzących za brak dróg i autostrad bo one nie powstają przez was i wasz tępy upór

Bo w tym kraju jedyne co im dobrze wychodzi , to budowa krzyży i kapliczek, jedynie słusznej wiary.
Musi minąć jeszcze ileś tam lat zanim społeczeństwo dorośnie....

Bo w tym kraju jedyne co im dobrze wychodzi , to budowa krzyży i kapliczek, jedynie słusznej wiary.
Musi minąć jeszcze ileś tam lat zanim społeczeństwo dorośnie.... rozwiń
Avatar
rd / 6 lutego 2010 o 07:07
0
Te warianty z Generalnej Dyrekcji i tak są jakieś przestarzałe, bo na osiedle Piaski w Kraśniku mieszkam 15 lat, a żaden blok nie jest narysowany na tej mapie. [url="http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_lublin/konsultacje_spoleczne/prowadzone/article.php/id_item_tree/b9bb7ccc7eb17a86bb3550403e08a6a0/id_art/9f889a0671ee5c5ebddde26cbef27e4d"]http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/...ddde26cbef27e4d[/url] . Może się okazać, że na trasie jest już zbudowany domek, albo szkoła...
Avatar
ktosik / 5 lutego 2010 o 18:41
0
Krew mnie zalewa jak czytam posty tych postępowych obywateli, którym wszystko jedno czy ludzion wybudują autostrade pod okanmi czy w polu. Problem jest taki, że gdyby sytuacja ich bezposrednio dotyczyła to płakaliby tu jak bobry jaka im sie krzywda dzieje. Głupota urzedników zaskakuje wszędzie. Łatwiej wybudować droge przez pola i nie trzeba ludzi pozbawiac ich domów, a jeżeli nawet trzeba za to zapłacić więcej niz za domy, to przecież chodzi o dobro tych ludzi, by mieszkali w godnych warunkach. Ekrany akustyczne sa przeciez takie cacy, jak stoja pół metra od okna domu. Tym postepowym proponuje sobie pod oknem ustawic taki ekran i tak mieszkać.
Krew mnie zalewa jak czytam posty tych postępowych obywateli, którym wszystko jedno czy ludzion wybudują autostrade pod okanmi czy w polu. Problem jest taki, że gdyby sytuacja ich bezposrednio dotyczyła to płakaliby tu jak bobry jaka im sie krzywda dzieje. Głupota urzedników zaskakuje wszędzie. Łatwiej wybudować droge przez pola i nie trzeba ludzi pozbawiac ich domów, a jeżeli nawet trzeba za to zapłacić więcej niz za domy, to przecież chodzi o dobro tych ludzi, by mieszkali w godnych warunkach. Ekrany akustyczne sa przeciez takie cacy, ja... rozwiń
Avatar
Maniek / 5 lutego 2010 o 18:04
0
krasniczanka napisał:
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ

Chodzi o budowe odcinka drogi ekspresowej, która by omijaała wsie min: Olbięcin, Gościeradów Spławy a nie o budowaną obwodnicę Kraśnika ! Wy chyba nie wiecie o co się rozchodzi !
Avatar
Kraśniczanka / 5 lutego 2010 o 17:45
0
krasniczanka napisał:
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ


Czy Pani wie o czym Pani pisze , czy Pani wie co się buduje , a w czym tkwi problem budowy drogi ekspresowej . to dwie rózne sprawy . Proszę się bliżej zapoznać z tematem .Pozdrawiam.
Avatar
~gość~ / 5 lutego 2010 o 17:41
0
krzywda napisał:
Najlepiej gdyby mieszkańcy protestujący zamurowali się i zrobili własne getto są aspołeczni jak ten na zdjęciu wizualna postawa jest aspołeczna.


WIELKI PANIE SPOŁECZNIKU ZRÓB SWOJE ZDJĘCIE ,TO ZOBACZYMY TWOJĄ SPOŁECZNĄ POSTAWĘ . NAJPIERW ZASTANÓWMY SIĘ CO CHCEMY NAPISAĆ I JAKI TO MA SENS I PO CO , A POTEM TO RÓBMY . NAJŁATWIEJ INNYCH OCENIAĆ , NIE BARDZO ROZUMIEM JAK MOŻNA NA ZDJĘCIU DOŁĄCZONYM DO ARTYKUŁU WYCZYTAĆ ASPOŁECZNĄ POSTAWĘ . JA WIDZĘ NORMALNEGO CZŁOWIEKA , A SPOŁECZNOŚĆ WYNIKA Z CZYNÓW NIE ZE ZDJĘCIA .


WIELKI PANIE SPOŁECZNIKU ZRÓB SWOJE ZDJĘCIE ,TO ZOBACZYMY TWOJĄ SPOŁECZNĄ POSTAWĘ . NAJPIERW ZASTANÓWMY SIĘ CO CHCEMY NAPISAĆ I JAKI TO MA SENS I PO CO , A POTEM TO RÓBMY . NAJŁATWIEJ INNYCH OCENIAĆ , NIE BARDZO ROZUMIEM JAK MOŻNA NA ZDJĘCIU DOŁĄCZONYM DO ARTYKUŁU WYCZYTAĆ ASPOŁECZNĄ POSTAWĘ . JA WIDZĘ NORMALNEGO CZŁOWIEKA , A SPOŁECZNOŚĆ WYNIKA Z CZYNÓW NIE ZE ZDJĘCIA . rozwiń
Avatar
krasniczanka / 5 lutego 2010 o 17:40
0
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ
Avatar
podatnik / 5 lutego 2010 o 17:26
0
TIR napisał:
Tak jest. Wymyślają jakieś alternatywne warianty obwodnicy czy ekspresówki zygzakiem pomiędzy stodołami, byleby "mojego nie ruszyli". Każdy chciałby mieć dobry dojazd do swojej posesji, ale na ekspresówkę się nie zgadzają - z tym to jak najdalej od mojej chałupy! Niech ludzie dalej giną pod kołami samochodów, które przeciskają się przez środek wsi - to i tak "mniejsze zło" niż oddanie kawałka pola...
Szkoda słów!!
A tak btw. to krajówka nr 74 nie prowadzi z Białegostoku do Rzeszowa tylko z Hrubieszowa (Zosina) do Piotrkowa Tryb. przez Zamość - Annopol - Kielce

Nie bardzo rozumiem toku rozumowania osób wypowiadających , a nie znających tematu. Z artykułu jasno wynika , że mieszkańcy Spław nie blokują budowy drogi, tylko proszą Generalną Dyrekcję Dróg o możliwie korzystny dla wszystkich wariant , zarówno w przyszłości korzystających z drogi ekspresowej jak i mieszkańców Spław . Nikt z mieszkańców nie jest przeciwny budowie dobrych dróg, tylko niech będą one przebiegały w możliwie najlepszej lokalizacji .Czy wyburzenie kilunastu ( ? ) budynków to optymalny wariant ( ile za wyburzone nieruchomości będzie trzeba zapłacić odszkodowania ) przecież na to idą pieniądze wszystkich podatników . Uważam , że o wiele taniej jest wykupić puste , niezabudowane grunty orne niż nieruchomości zbudowane budynkami mieszkalnymi lub całe siedliska. A wogóle to nie korzystnej jeśli droga szybkiego ruchu przebiega przez pola a nie przy samych zabudowaniach , pod oknem innego podatnika. Proszę spojrzeć obiektywnie na całość sprawy , a nie patrzeć tylko na własny czubek nosa. Życzę pozytywnego załatwienia sprawy , dość tych kłótni i waśni w naszym kraju .

Nie bardzo rozumiem toku rozumowania osób wypowiadających , a nie znających tematu. Z artykułu jasno wynika , że mieszkańcy Spław nie blokują budowy drogi, tylko proszą Generalną Dyrekcję Dróg o możliwie korzystny dla wszystkich wariant , zarówno w przyszłości korzystających z drogi ekspresowej jak i mieszkańców Spław . Nikt z mieszkańców nie jest przeciwny budowie dobrych dróg, tylko niech będą one przebiegały w możliwie najlepszej lokalizacji .Czy wyburzenie kilunastu ( ? ) budynków to optymalny wariant ( ile za wybur... rozwiń
Avatar
~KOLEGA~ / 5 lutego 2010 o 17:13
0
CZEKA JUŻ 2 LATA NA ODPOWIEDZ DOT. EKRANÓW AKUSTYCZNYCH PRZY DRODZE KARAJOWEJ OD Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie, WSPÓŁCZUJĘ MIESZKAŃCOM, POZOSTAJE IM TYLKO SĄD!! ICH NIE DOTYCZĄ PRZEPISY I TERMINY...
Avatar
ngrzegorz2 / 8 lutego 2010 o 15:40
0
driver napisał:
To nasza zaściankowość daje głos. Wszyscy na forach i w mediach chcą dobrych i szybkich dróg, na drogowcach wieszają psy a gdy przychodzi do realizacji zapotrzbowania społecznego to nagle okazuje sie że pojawiają się tłumy przeciwników. Tak się dziej z większością inwestycji i nie ważne czy chodzi o drogę, zbiornik retencyjny m maszt elektrowni wiatrowej czy telefonii komórkowej. Zawsze znajdzie się grupa przeciwników która nie chce aby budowa była w ich sąsiedztwie. Jeszcze nie do końca uporanao się ze skutkami awarii energetycznych na Śląsku a tam doprowadziły do nich nie tylko pogoda ale stałe protesty w przypadku prób wycinania drzew rosnących przy liniach bo "to moje", podobnie rzecz się ma z budową zbiorników przeciwpowodziwych i wałów budujcie ale na ziemi sąsiada. Do tych często zmanipulowanych ludzi nie docierają żadne argumenty. Budowa obwodnicy Piask opóźniła się o dwa lata przez upór trzech właścicieli działek a dziś chwlą że to był dobry pomysł bo jest bezpieczniej.
rozwiń
Avatar
wacek / 6 lutego 2010 o 14:05
0
uciekam z tej nędzy napisał:
W tym kraju wybudowac metr drogi to katastrofa bo zawsze znajdzie się jakiś pajac któremu trzeba będzie zaorać grządkę truskawek i zablokuje inwestycję. Ludzie nie miejcie pretensji do rządzących za brak dróg i autostrad bo one nie powstają przez was i wasz tępy upór

Bo w tym kraju jedyne co im dobrze wychodzi , to budowa krzyży i kapliczek, jedynie słusznej wiary.
Musi minąć jeszcze ileś tam lat zanim społeczeństwo dorośnie....

Bo w tym kraju jedyne co im dobrze wychodzi , to budowa krzyży i kapliczek, jedynie słusznej wiary.
Musi minąć jeszcze ileś tam lat zanim społeczeństwo dorośnie.... rozwiń
Avatar
rd / 6 lutego 2010 o 07:07
0
Te warianty z Generalnej Dyrekcji i tak są jakieś przestarzałe, bo na osiedle Piaski w Kraśniku mieszkam 15 lat, a żaden blok nie jest narysowany na tej mapie. [url="http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_lublin/konsultacje_spoleczne/prowadzone/article.php/id_item_tree/b9bb7ccc7eb17a86bb3550403e08a6a0/id_art/9f889a0671ee5c5ebddde26cbef27e4d"]http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/...ddde26cbef27e4d[/url] . Może się okazać, że na trasie jest już zbudowany domek, albo szkoła...
Avatar
ktosik / 5 lutego 2010 o 18:41
0
Krew mnie zalewa jak czytam posty tych postępowych obywateli, którym wszystko jedno czy ludzion wybudują autostrade pod okanmi czy w polu. Problem jest taki, że gdyby sytuacja ich bezposrednio dotyczyła to płakaliby tu jak bobry jaka im sie krzywda dzieje. Głupota urzedników zaskakuje wszędzie. Łatwiej wybudować droge przez pola i nie trzeba ludzi pozbawiac ich domów, a jeżeli nawet trzeba za to zapłacić więcej niz za domy, to przecież chodzi o dobro tych ludzi, by mieszkali w godnych warunkach. Ekrany akustyczne sa przeciez takie cacy, jak stoja pół metra od okna domu. Tym postepowym proponuje sobie pod oknem ustawic taki ekran i tak mieszkać.
Krew mnie zalewa jak czytam posty tych postępowych obywateli, którym wszystko jedno czy ludzion wybudują autostrade pod okanmi czy w polu. Problem jest taki, że gdyby sytuacja ich bezposrednio dotyczyła to płakaliby tu jak bobry jaka im sie krzywda dzieje. Głupota urzedników zaskakuje wszędzie. Łatwiej wybudować droge przez pola i nie trzeba ludzi pozbawiac ich domów, a jeżeli nawet trzeba za to zapłacić więcej niz za domy, to przecież chodzi o dobro tych ludzi, by mieszkali w godnych warunkach. Ekrany akustyczne sa przeciez takie cacy, ja... rozwiń
Avatar
Maniek / 5 lutego 2010 o 18:04
0
krasniczanka napisał:
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ

Chodzi o budowe odcinka drogi ekspresowej, która by omijaała wsie min: Olbięcin, Gościeradów Spławy a nie o budowaną obwodnicę Kraśnika ! Wy chyba nie wiecie o co się rozchodzi !
Avatar
Kraśniczanka / 5 lutego 2010 o 17:45
0
krasniczanka napisał:
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ


Czy Pani wie o czym Pani pisze , czy Pani wie co się buduje , a w czym tkwi problem budowy drogi ekspresowej . to dwie rózne sprawy . Proszę się bliżej zapoznać z tematem .Pozdrawiam.
Avatar
~gość~ / 5 lutego 2010 o 17:41
0
krzywda napisał:
Najlepiej gdyby mieszkańcy protestujący zamurowali się i zrobili własne getto są aspołeczni jak ten na zdjęciu wizualna postawa jest aspołeczna.


WIELKI PANIE SPOŁECZNIKU ZRÓB SWOJE ZDJĘCIE ,TO ZOBACZYMY TWOJĄ SPOŁECZNĄ POSTAWĘ . NAJPIERW ZASTANÓWMY SIĘ CO CHCEMY NAPISAĆ I JAKI TO MA SENS I PO CO , A POTEM TO RÓBMY . NAJŁATWIEJ INNYCH OCENIAĆ , NIE BARDZO ROZUMIEM JAK MOŻNA NA ZDJĘCIU DOŁĄCZONYM DO ARTYKUŁU WYCZYTAĆ ASPOŁECZNĄ POSTAWĘ . JA WIDZĘ NORMALNEGO CZŁOWIEKA , A SPOŁECZNOŚĆ WYNIKA Z CZYNÓW NIE ZE ZDJĘCIA .


WIELKI PANIE SPOŁECZNIKU ZRÓB SWOJE ZDJĘCIE ,TO ZOBACZYMY TWOJĄ SPOŁECZNĄ POSTAWĘ . NAJPIERW ZASTANÓWMY SIĘ CO CHCEMY NAPISAĆ I JAKI TO MA SENS I PO CO , A POTEM TO RÓBMY . NAJŁATWIEJ INNYCH OCENIAĆ , NIE BARDZO ROZUMIEM JAK MOŻNA NA ZDJĘCIU DOŁĄCZONYM DO ARTYKUŁU WYCZYTAĆ ASPOŁECZNĄ POSTAWĘ . JA WIDZĘ NORMALNEGO CZŁOWIEKA , A SPOŁECZNOŚĆ WYNIKA Z CZYNÓW NIE ZE ZDJĘCIA . rozwiń
Avatar
krasniczanka / 5 lutego 2010 o 17:40
0
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ
Avatar
podatnik / 5 lutego 2010 o 17:26
0
TIR napisał:
Tak jest. Wymyślają jakieś alternatywne warianty obwodnicy czy ekspresówki zygzakiem pomiędzy stodołami, byleby "mojego nie ruszyli". Każdy chciałby mieć dobry dojazd do swojej posesji, ale na ekspresówkę się nie zgadzają - z tym to jak najdalej od mojej chałupy! Niech ludzie dalej giną pod kołami samochodów, które przeciskają się przez środek wsi - to i tak "mniejsze zło" niż oddanie kawałka pola...
Szkoda słów!!
A tak btw. to krajówka nr 74 nie prowadzi z Białegostoku do Rzeszowa tylko z Hrubieszowa (Zosina) do Piotrkowa Tryb. przez Zamość - Annopol - Kielce

Nie bardzo rozumiem toku rozumowania osób wypowiadających , a nie znających tematu. Z artykułu jasno wynika , że mieszkańcy Spław nie blokują budowy drogi, tylko proszą Generalną Dyrekcję Dróg o możliwie korzystny dla wszystkich wariant , zarówno w przyszłości korzystających z drogi ekspresowej jak i mieszkańców Spław . Nikt z mieszkańców nie jest przeciwny budowie dobrych dróg, tylko niech będą one przebiegały w możliwie najlepszej lokalizacji .Czy wyburzenie kilunastu ( ? ) budynków to optymalny wariant ( ile za wyburzone nieruchomości będzie trzeba zapłacić odszkodowania ) przecież na to idą pieniądze wszystkich podatników . Uważam , że o wiele taniej jest wykupić puste , niezabudowane grunty orne niż nieruchomości zbudowane budynkami mieszkalnymi lub całe siedliska. A wogóle to nie korzystnej jeśli droga szybkiego ruchu przebiega przez pola a nie przy samych zabudowaniach , pod oknem innego podatnika. Proszę spojrzeć obiektywnie na całość sprawy , a nie patrzeć tylko na własny czubek nosa. Życzę pozytywnego załatwienia sprawy , dość tych kłótni i waśni w naszym kraju .

Nie bardzo rozumiem toku rozumowania osób wypowiadających , a nie znających tematu. Z artykułu jasno wynika , że mieszkańcy Spław nie blokują budowy drogi, tylko proszą Generalną Dyrekcję Dróg o możliwie korzystny dla wszystkich wariant , zarówno w przyszłości korzystających z drogi ekspresowej jak i mieszkańców Spław . Nikt z mieszkańców nie jest przeciwny budowie dobrych dróg, tylko niech będą one przebiegały w możliwie najlepszej lokalizacji .Czy wyburzenie kilunastu ( ? ) budynków to optymalny wariant ( ile za wybur... rozwiń
Avatar
~KOLEGA~ / 5 lutego 2010 o 17:13
0
CZEKA JUŻ 2 LATA NA ODPOWIEDZ DOT. EKRANÓW AKUSTYCZNYCH PRZY DRODZE KARAJOWEJ OD Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie, WSPÓŁCZUJĘ MIESZKAŃCOM, POZOSTAJE IM TYLKO SĄD!! ICH NIE DOTYCZĄ PRZEPISY I TERMINY...
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 2 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 4 0

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 0

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 10 11

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 12

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 8

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 5 10

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 14

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 25 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 51 5

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 5 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 2 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.