Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

8 maja 2013 r.
17:10
Edytuj ten wpis

Mniej wuefu, więcej angielskiego w szkołach w Kraśniku

2 16 A A
Władze miasta chcą uporządkować oddziały sportowe w miejskich szkołach (sxc.hu)
Władze miasta chcą uporządkować oddziały sportowe w miejskich szkołach (sxc.hu)

Władze miasta chcą uporządkować oddziały sportowe w miejskich szkołach. W niektórych przypadkach zostanie ograniczona liczba godzin wychowania fizycznego. Nie wszystkim to się podoba.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Proszę o nagłośnienie sprawy zamykania klas sportowych przez samorząd Kraśnika ze względu na oszczędności – zaalarmował nas Czytelnik. – Rodzice dzieci uczących się w tych klasach czy też planujących posłanie do nich swoich pociech są tym zbulwersowani.

Sprawdziliśmy. Tzw. oddziały sportowe są w kilku szkołach w Kraśniku: podstawowych – nr 5 i nr 6 i Zespole Placówek Oświatowych nr 2. Żeby taka klasa funkcjonowała, musi być spełnionych kilka warunków. – W klasie musi być co najmniej 20 uczniów. A grupa ćwiczeniowa musi liczyć co najmniej 10 uczniów – tłumaczy Krystyna Kaczorowska, p.o. dyrektor Kraśnickiego Ośrodka Edukacji i Nauki.

– W oddziałach sportowych tygodniowo jest więcej godzin wychowania fizycznego. Zamiast 4 uczniowie mają 10.

Tyle teoria. A praktyka? – Np. do klasy I c w gimnazjum (ZPO nr 2 – red.), gdzie jest klasa piłki nożnej, chodzi 16 chłopców, zaś w II c, czyli "klasie koszykarskiej” uczy się 10 chłopców – podaje Kaczorowska. – Więc oba oddziały nie spełniają tych kryteriów. Klasa piłki nożnej zostanie od nowego roku szkolnego zlikwidowana i połączona z klasą, gdzie liczba godzin wuefu jest mniejsza.

W klasie III tego samego gimnazjum koszykówkę i piłkę ręczną uprawia po 12 uczniów. – Nie możemy mieć klas sportowych w każdej szkole, bo to kosztuje – dodaje Jarosław Stawiarski, zastępca burmistrza Kraśnika.

– Poza tym, nie ma do tego odpowiednich warunków. Dzieci ćwiczą w różnych miejscach m.in. na korytarzu. I dodaje: Zamiast inwestować w sport, lepiej zwiększyć liczbę godzin języka angielskiego. Bo bardzo chciałbym, aby uczniowie z Kraśnika w wynikach egzaminów państwowych dorównywali swoim rówieśnikom z Lublina.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aktywny / 14 maja 2013 o 22:11
0
To że dzieci są grube i leniwe to w znacznej części wina rodziców. Pozwalają na codzienne niekontrolowane obżeranie się słodyczami i fastfoodami i rosną tłuściochy nieruchliwe. Większość nauczycieli wych. fiz. też nie kwapi się do rozruszania tłuściochów, bo z takimi dziećmi trzeba trochę zaangażowania, aby ich w ogóle nie zrazić. Ważne jest też to, że za dużo dzieci jest zwalniane z wych. fiz. przez rodziców i lekarzy. Robią im wielką krzywdę.
Klasy sportowe na poziomie podstawówki i gimnazjum to jeden wielki niewypał. Zamiast tego szkoły powinny reaktywować szereg zajęć pozalekcyjnych gdzie chętne dzieci mogłyby realizować swoje zainteresowania, a dzięki temu oderwałoby je od komputerów. Trzeba tylko chęci ze strony szkół, a przede wszystkim ze strony nauczycieli wych. fizycznego.
To że dzieci są grube i leniwe to w znacznej części wina rodziców. Pozwalają na codzienne niekontrolowane obżeranie się słodyczami i fastfoodami i rosną tłuściochy nieruchliwe. Większość nauczycieli wych. fiz. też nie kwapi się do rozruszania tłuściochów, bo z takimi dziećmi trzeba trochę zaangażowania, aby ich w ogóle nie zrazić. Ważne jest też to, że za dużo dzieci jest zwalniane z wych. fiz. przez rodziców i lekarzy. Robią im wielką krzywdę.
Klasy sportowe na poziomie podstawówki i gimnazjum to jeden wielki niewypał. Zamiast tego s... rozwiń
Avatar
cojarobietu / 14 maja 2013 o 09:09
0
Mniej w-f'u ??? a potem widac jakie grubaski się z dzieciakw robią, W'f powinien być obowiąkowy i jeszcze więcej, angielskiegodzieciaki nauczą sie za granicą jak już opuszcza ten "piękny" kraj.
Avatar
aww / 14 maja 2013 o 08:00
0
[color=#343434][font=Arial, Helvetica, Verdana, sans-serif][size=4][background=rgb(252, 252, 252)]Miałem kiedyś zajęcia z klasami sportowymi w gimnazjum. Były z nimi znacznie większe problemy wychowawcze niż z innymi klasami, wyniki w nauce też mieli gorsze. Wiele planowych zajęć nie odbywało się z powodu uczestnictwa uczniów w zawodach. Rzeczywista (nie papierowa - udział w zawodach nie powodował nieobecności) frekwencja była tragiczna. Szkoła stosowała wobec sportowców taryfę ulgową. Myślę, że wyrządzano im krzywdę. Dyrekcja mogła pochwalić się sukcesami sportowymi, a że przy okazji została zaniedbana edukacja niektórych uczniów, to ich i ich rodziców problem - będzie trzeba, to pójdą na korki. Uważam, że szkoła powinna przede wszystkim uczyć i wychowywać. Zajęcia wf w szkole są po to aby WSZYSTKIM uczniom zapewnić minimum aktywności fizycznej niezbędnej do prawidłowego rozwoju. Dużo trudniej jest skłonić uczniów z nadwagą do uprawiania sportu rekreacyjnego niż wyszukiwać i eksploatować talenty. Czy ktoś z Was słyszał, żeby jakiś nauczyciel wf chwalił się, że na jego lekcjach wszyscy uczniowie chętnie ćwiczą? Albo, że w ciągu roku szkolnego średni indeks BMI całej klasy poprawił się? Nie, chwalą się medalami i pucharami. Uważam, że sportem wyczynowym powinny zajmować się kluby sportowe. Choć burmistrzem kierują przede wszystkim przesłanki ekonomiczne, myślę, że zmniejszenie znaczenia klas sportowym wyjdzie ich uczniom na dobre.[/background][/size][/font][/color]
[color=#343434][font=Arial, Helvetica, Verdana, sans-serif][size=4][background=rgb(252, 252, 252)]Miałem kiedyś zajęcia z klasami sportowymi w gimnazjum. Były z nimi znacznie większe problemy wychowawcze niż z innymi klasami, wyniki w nauce też mieli gorsze. Wiele planowych zajęć nie odbywało się z powodu uczestnictwa uczniów w zawodach. Rzeczywista (nie papierowa - udział w zawodach nie powodował nieobecności) frekwencja była tragiczna. Szkoła stosowała wobec sportowców taryfę ulgową. Myślę, że wyrządzano im krzywdę. Dyrekcja mogła pochwali... rozwiń
Avatar
Boguś / 13 maja 2013 o 17:36
0
A Stawiarski z Wlodarczykiem niech więcej rodziny przyjmie do pracy i byłych nauczycielek dzieci w szkole pozatrudnia bez wykształcenia .Paranoja co jest w tym Kraśniku.
Avatar
Franio / 13 maja 2013 o 17:32
0
[quote name='Gość' timestamp='1368227840' post='768547']
Widac, ze jakas nispelniona kobiecina o wielu imionach ma problem egzystencjalny i wylewa swoje antykrelykarne zale.
Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, ze wszyscy byli zadowoleni z lekcji religii, ktore odbywaly sie wieczorami w salkach katechetycznych? Widac egoistko, ze nie pomyslalas o dzieciach i ich rodzicach, ktorzy mieszkaja daleko od kosciola i dla takich ludzi bylo to wielkie utrudnienie. Nastepna sprawa to taka, ze religie nie zajmuja sali gimnastycznej i nic nie stoi na przeszkodzie, zeby i teraz odbywaly sie tam zajecia!
Widac, ze Palikto z Urbanem wyprali mozg:(
[/quote]To,ze masz ochotę sie modlić to wystarczy ,ze pójdziesz do kościoła ,a w szkole nie powinno być ani krzyży ,ani religii.
[quote name='Gość' timestamp='1368227840' post='768547']
Widac, ze jakas nispelniona kobiecina o wielu imionach ma problem egzystencjalny i wylewa swoje antykrelykarne zale.
Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, ze wszyscy byli zadowoleni z lekcji religii, ktore odbywaly sie wieczorami w salkach katechetycznych? Widac egoistko, ze nie pomyslalas o dzieciach i ich rodzicach, ktorzy mieszkaja daleko od kosciola i dla takich ludzi bylo to wielkie utrudnienie. Nastepna sprawa to taka, ze religie nie zajmuja sa... rozwiń
Avatar
Kazik / 13 maja 2013 o 17:27
0
Po Co dzieciom zwiększać w szkole angielski jak nie ma do tego odpowiednich nauczycieli .Oszczednosci poszukajcie gdzie indziej .Mozecie religie wycofać ze szkół to jest zbędny przedmiot ,który do niczego sienie przydaje .Kaczorowska niech pójdzie na lekcje religii i zobaczy ,ze dzieci męczą glupotami .
Avatar
Gość / 11 maja 2013 o 14:32
0
A czy to rawda, zew KOEN zatrudniony jest "specjalista" od sportu mlodziezowego? I ilu ludzi w Krasniku jest na etacie i bierze pieniadze za rozwoj sportu mlodziezy szkolnej? Bo stanowiska powielaja sie i paczkuja, a wynikow ani ani?
Avatar
Julian / 11 maja 2013 o 08:39
0
Po co dzieciom w-f albo angielski ? Dzieci i bez wf biegać umieją a angielskiego nauczą się jak dorosną i wyjadą do pracy w UK. Dzieci powinny mieć dużo lekcji religii, aby zostały wychowane w duchu Jezusa i jego nauki !
Avatar
Gość / 11 maja 2013 o 01:17
0
Widac, ze jakas nispelniona kobiecina o wielu imionach ma problem egzystencjalny i wylewa swoje antykrelykarne zale.
Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, ze wszyscy byli zadowoleni z lekcji religii, ktore odbywaly sie wieczorami w salkach katechetycznych? Widac egoistko, ze nie pomyslalas o dzieciach i ich rodzicach, ktorzy mieszkaja daleko od kosciola i dla takich ludzi bylo to wielkie utrudnienie. Nastepna sprawa to taka, ze religie nie zajmuja sali gimnastycznej i nic nie stoi na przeszkodzie, zeby i teraz odbywaly sie tam zajecia!
Widac, ze Palikto z Urbanem wyprali mozg:(
Avatar
Iwona. / 10 maja 2013 o 23:50
0
[quote name='Jarek' timestamp='1368216431' post='768515']
Wydaje mi się, że obecna nagłośniona walka o utrzymanie tworów zwanych klasami sportowymi ma inne podłoże. Chodzi tu tak po prostu o utrzymanie etatów dla nauczycieli wuefu. Zainteresowanie tymi klasami jest niespecjalne, więc jak najbardziej zrozumiałe jest ich zlikwidowanie. Kiedyś dla chętnych do sportu dzieci były SKSy, dlaczego nie wrócić do tego?
[/quote]
...ale tez i lekcje religii doskonale funkcjonowaly w salkach katechetycznych przy parafiach! Dlaczego nie wrocic do tego???? Za moich czasow pomykalo sie do miejscowego kosciola i wszyscy byli zadowoleni!
W szkolach zas, czesto wieczorami, mozna bylo przyjsc i grac w siaktowke lub kosza w sali gimnastycznej pod okiem nauczyciela!
[quote name='Jarek' timestamp='1368216431' post='768515']
Wydaje mi się, że obecna nagłośniona walka o utrzymanie tworów zwanych klasami sportowymi ma inne podłoże. Chodzi tu tak po prostu o utrzymanie etatów dla nauczycieli wuefu. Zainteresowanie tymi klasami jest niespecjalne, więc jak najbardziej zrozumiałe jest ich zlikwidowanie. Kiedyś dla chętnych do sportu dzieci były SKSy, dlaczego nie wrócić do tego?
[/quote]
...ale tez i lekcje religii doskonale funkcjonowaly w salkach katechetycznych przy ... rozwiń
Avatar
aktywny / 14 maja 2013 o 22:11
0
To że dzieci są grube i leniwe to w znacznej części wina rodziców. Pozwalają na codzienne niekontrolowane obżeranie się słodyczami i fastfoodami i rosną tłuściochy nieruchliwe. Większość nauczycieli wych. fiz. też nie kwapi się do rozruszania tłuściochów, bo z takimi dziećmi trzeba trochę zaangażowania, aby ich w ogóle nie zrazić. Ważne jest też to, że za dużo dzieci jest zwalniane z wych. fiz. przez rodziców i lekarzy. Robią im wielką krzywdę.
Klasy sportowe na poziomie podstawówki i gimnazjum to jeden wielki niewypał. Zamiast tego szkoły powinny reaktywować szereg zajęć pozalekcyjnych gdzie chętne dzieci mogłyby realizować swoje zainteresowania, a dzięki temu oderwałoby je od komputerów. Trzeba tylko chęci ze strony szkół, a przede wszystkim ze strony nauczycieli wych. fizycznego.
To że dzieci są grube i leniwe to w znacznej części wina rodziców. Pozwalają na codzienne niekontrolowane obżeranie się słodyczami i fastfoodami i rosną tłuściochy nieruchliwe. Większość nauczycieli wych. fiz. też nie kwapi się do rozruszania tłuściochów, bo z takimi dziećmi trzeba trochę zaangażowania, aby ich w ogóle nie zrazić. Ważne jest też to, że za dużo dzieci jest zwalniane z wych. fiz. przez rodziców i lekarzy. Robią im wielką krzywdę.
Klasy sportowe na poziomie podstawówki i gimnazjum to jeden wielki niewypał. Zamiast tego s... rozwiń
Avatar
cojarobietu / 14 maja 2013 o 09:09
0
Mniej w-f'u ??? a potem widac jakie grubaski się z dzieciakw robią, W'f powinien być obowiąkowy i jeszcze więcej, angielskiegodzieciaki nauczą sie za granicą jak już opuszcza ten "piękny" kraj.
Avatar
aww / 14 maja 2013 o 08:00
0
[color=#343434][font=Arial, Helvetica, Verdana, sans-serif][size=4][background=rgb(252, 252, 252)]Miałem kiedyś zajęcia z klasami sportowymi w gimnazjum. Były z nimi znacznie większe problemy wychowawcze niż z innymi klasami, wyniki w nauce też mieli gorsze. Wiele planowych zajęć nie odbywało się z powodu uczestnictwa uczniów w zawodach. Rzeczywista (nie papierowa - udział w zawodach nie powodował nieobecności) frekwencja była tragiczna. Szkoła stosowała wobec sportowców taryfę ulgową. Myślę, że wyrządzano im krzywdę. Dyrekcja mogła pochwalić się sukcesami sportowymi, a że przy okazji została zaniedbana edukacja niektórych uczniów, to ich i ich rodziców problem - będzie trzeba, to pójdą na korki. Uważam, że szkoła powinna przede wszystkim uczyć i wychowywać. Zajęcia wf w szkole są po to aby WSZYSTKIM uczniom zapewnić minimum aktywności fizycznej niezbędnej do prawidłowego rozwoju. Dużo trudniej jest skłonić uczniów z nadwagą do uprawiania sportu rekreacyjnego niż wyszukiwać i eksploatować talenty. Czy ktoś z Was słyszał, żeby jakiś nauczyciel wf chwalił się, że na jego lekcjach wszyscy uczniowie chętnie ćwiczą? Albo, że w ciągu roku szkolnego średni indeks BMI całej klasy poprawił się? Nie, chwalą się medalami i pucharami. Uważam, że sportem wyczynowym powinny zajmować się kluby sportowe. Choć burmistrzem kierują przede wszystkim przesłanki ekonomiczne, myślę, że zmniejszenie znaczenia klas sportowym wyjdzie ich uczniom na dobre.[/background][/size][/font][/color]
[color=#343434][font=Arial, Helvetica, Verdana, sans-serif][size=4][background=rgb(252, 252, 252)]Miałem kiedyś zajęcia z klasami sportowymi w gimnazjum. Były z nimi znacznie większe problemy wychowawcze niż z innymi klasami, wyniki w nauce też mieli gorsze. Wiele planowych zajęć nie odbywało się z powodu uczestnictwa uczniów w zawodach. Rzeczywista (nie papierowa - udział w zawodach nie powodował nieobecności) frekwencja była tragiczna. Szkoła stosowała wobec sportowców taryfę ulgową. Myślę, że wyrządzano im krzywdę. Dyrekcja mogła pochwali... rozwiń
Avatar
Boguś / 13 maja 2013 o 17:36
0
A Stawiarski z Wlodarczykiem niech więcej rodziny przyjmie do pracy i byłych nauczycielek dzieci w szkole pozatrudnia bez wykształcenia .Paranoja co jest w tym Kraśniku.
Avatar
Franio / 13 maja 2013 o 17:32
0
[quote name='Gość' timestamp='1368227840' post='768547']
Widac, ze jakas nispelniona kobiecina o wielu imionach ma problem egzystencjalny i wylewa swoje antykrelykarne zale.
Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, ze wszyscy byli zadowoleni z lekcji religii, ktore odbywaly sie wieczorami w salkach katechetycznych? Widac egoistko, ze nie pomyslalas o dzieciach i ich rodzicach, ktorzy mieszkaja daleko od kosciola i dla takich ludzi bylo to wielkie utrudnienie. Nastepna sprawa to taka, ze religie nie zajmuja sali gimnastycznej i nic nie stoi na przeszkodzie, zeby i teraz odbywaly sie tam zajecia!
Widac, ze Palikto z Urbanem wyprali mozg:(
[/quote]To,ze masz ochotę sie modlić to wystarczy ,ze pójdziesz do kościoła ,a w szkole nie powinno być ani krzyży ,ani religii.
[quote name='Gość' timestamp='1368227840' post='768547']
Widac, ze jakas nispelniona kobiecina o wielu imionach ma problem egzystencjalny i wylewa swoje antykrelykarne zale.
Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, ze wszyscy byli zadowoleni z lekcji religii, ktore odbywaly sie wieczorami w salkach katechetycznych? Widac egoistko, ze nie pomyslalas o dzieciach i ich rodzicach, ktorzy mieszkaja daleko od kosciola i dla takich ludzi bylo to wielkie utrudnienie. Nastepna sprawa to taka, ze religie nie zajmuja sa... rozwiń
Avatar
Kazik / 13 maja 2013 o 17:27
0
Po Co dzieciom zwiększać w szkole angielski jak nie ma do tego odpowiednich nauczycieli .Oszczednosci poszukajcie gdzie indziej .Mozecie religie wycofać ze szkół to jest zbędny przedmiot ,który do niczego sienie przydaje .Kaczorowska niech pójdzie na lekcje religii i zobaczy ,ze dzieci męczą glupotami .
Avatar
Gość / 11 maja 2013 o 14:32
0
A czy to rawda, zew KOEN zatrudniony jest "specjalista" od sportu mlodziezowego? I ilu ludzi w Krasniku jest na etacie i bierze pieniadze za rozwoj sportu mlodziezy szkolnej? Bo stanowiska powielaja sie i paczkuja, a wynikow ani ani?
Avatar
Julian / 11 maja 2013 o 08:39
0
Po co dzieciom w-f albo angielski ? Dzieci i bez wf biegać umieją a angielskiego nauczą się jak dorosną i wyjadą do pracy w UK. Dzieci powinny mieć dużo lekcji religii, aby zostały wychowane w duchu Jezusa i jego nauki !
Avatar
Gość / 11 maja 2013 o 01:17
0
Widac, ze jakas nispelniona kobiecina o wielu imionach ma problem egzystencjalny i wylewa swoje antykrelykarne zale.
Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, ze wszyscy byli zadowoleni z lekcji religii, ktore odbywaly sie wieczorami w salkach katechetycznych? Widac egoistko, ze nie pomyslalas o dzieciach i ich rodzicach, ktorzy mieszkaja daleko od kosciola i dla takich ludzi bylo to wielkie utrudnienie. Nastepna sprawa to taka, ze religie nie zajmuja sali gimnastycznej i nic nie stoi na przeszkodzie, zeby i teraz odbywaly sie tam zajecia!
Widac, ze Palikto z Urbanem wyprali mozg:(
Avatar
Iwona. / 10 maja 2013 o 23:50
0
[quote name='Jarek' timestamp='1368216431' post='768515']
Wydaje mi się, że obecna nagłośniona walka o utrzymanie tworów zwanych klasami sportowymi ma inne podłoże. Chodzi tu tak po prostu o utrzymanie etatów dla nauczycieli wuefu. Zainteresowanie tymi klasami jest niespecjalne, więc jak najbardziej zrozumiałe jest ich zlikwidowanie. Kiedyś dla chętnych do sportu dzieci były SKSy, dlaczego nie wrócić do tego?
[/quote]
...ale tez i lekcje religii doskonale funkcjonowaly w salkach katechetycznych przy parafiach! Dlaczego nie wrocic do tego???? Za moich czasow pomykalo sie do miejscowego kosciola i wszyscy byli zadowoleni!
W szkolach zas, czesto wieczorami, mozna bylo przyjsc i grac w siaktowke lub kosza w sali gimnastycznej pod okiem nauczyciela!
[quote name='Jarek' timestamp='1368216431' post='768515']
Wydaje mi się, że obecna nagłośniona walka o utrzymanie tworów zwanych klasami sportowymi ma inne podłoże. Chodzi tu tak po prostu o utrzymanie etatów dla nauczycieli wuefu. Zainteresowanie tymi klasami jest niespecjalne, więc jak najbardziej zrozumiałe jest ich zlikwidowanie. Kiedyś dla chętnych do sportu dzieci były SKSy, dlaczego nie wrócić do tego?
[/quote]
...ale tez i lekcje religii doskonale funkcjonowaly w salkach katechetycznych przy ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 0

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 0 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 6 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 2 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 7 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 11 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 12 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 9 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 2 4

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!