Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

1 czerwca 2010 r.
18:11
Edytuj ten wpis

Nie ma pieniędzy na dalsze prowadzenie schroniska w Rachowie

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 9 A A

Stanisława Olszewska mieszka w Rachowie pod Annopolem. Od kilkunastu lat prowadzi nieformalnie schronisko dla psów. Ale jak sama przyznaje nie ma już pieniędzy i sił na opiekę nad zwierzętami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– A niemal codziennie ktoś podrzuca mi kolejne pieski – mówi ze łzami w oczach.

Pod opieką pani Stanisławy jest 251 psów i kilkadziesiąt kotów. Wszystkie ciężko doświadczone przez los. Większość zwierzaków mieszka w budach i boksach ustawionych na półtorahektarowej działce, ogrodzonej działce.

– Mam zaledwie 470 zł emerytury. W całości wydaję ją na pożywienie dla psiaków – mówi pani Stanisława. Ale zwierząt jest tak dużo, że tego jedzenia ciągle brakuje.

Kobieta na sąsiadów liczyć nie może. Częściej się skarżą niż pomagają. Od czasu do czasu wspierają ją władze Annopola.

– Nie mamy prawnych możliwości, żeby jej pomóc – mówi Wiesław Liwiński, burmistrz Annopola. – Gdyby założyła stowarzyszenie wówczas moglibyśmy przekazywać jakieś celowe dotacje na jej działalność. Kilka razy próbowaliśmy z panią Stanisławą na ten temat rozmawiać, ale te rozmowy są dość trudne.

Burmistrz obiecuje, że spróbuje jeszcze raz. – Zdaję sobie sprawę, że jeżeli pani Olszewska nie będzie dawała sobie rady, to na nas spadnie konieczność przejęcia opieki nad tymi zwierzakami – mówi. – Wyślę tam pracownika z wydziału ochrony środowiska, żeby porozmawiał o możliwościach udzielenie pomocy i namówił ją do zawiązania jakiegoś stowarzyszenia – dodaje burmistrz Liwiński.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lipca 2010 o 16:08
0
NA TYM ZDJĘCIU SĄ PSY ZE SCHRONISKA W KRZESIMOWIE, A NIE Z TEGO OPISANEGO TUTAJ!!!!
Avatar
gośc / 12 czerwca 2010 o 18:36
0
...pan burmistrz nie powinien byc na tym stanowisku
dziwie sie mieszkańcom że maja takiego burmistrza ,którego nic nie interesuje
Avatar
Anne / 11 czerwca 2010 o 20:46
0
~asia~ napisał:
Komentatorzy, którzy potrafią tylko gadać zamiast zrobić coś dobrego ... Dziś byłam u pani Olszewskiej bo mieszkam w Kraśniku tj. niedaleko. Nakupiśmy karmy dla psów i kotów za ok 200zł .i zawieźliśmy. Może to niezbyt dużo,wystarczy pewnie na 1 raz ale zawsze to pieski nie będą głodne. Wrażenia mamy jak najbardziej pozytywne. Zwierzątka są zadbane i porozdzielane w boksach z budami według płci i charakteru. Żadne zwierzęta tam się nie namnażają i nie kopulują ze sobą jak to ktoś pisał. Wszędzie czyściutko, ładnie. A pani przyjęła nas bardzo serdecznie, rozmawiała z nami i oprowadzała po posesji. I mówiła całkiem do rzeczy, a miałam pewne obawy przed wyjazdem jak naczytałam się tych waszych bzdur krytykujących ją. O stowarzyszeniach ona wie sporo i kiedyś miała, ale stowarzyszeni nie byli OK. Teraz mówi że chce tylko jedzenia, bo ciągle brakuje, a psów przybywa co dzień, bo ludzie przywożą znalezione po powodzi pieski.

Chocjaz niewiele bylo tej karmy dla tych niewinnych zwierzatek , to jednak przepiekne z Pana stony . Ciekawi mnie jednak , czy zadal Pan pytanie p. Olszewskiej czy zechcialaby oddac Panu chocjaz jednego pieska ? Bo mnie za zadne pieniadze nie chciala sprzedac zadnego . Nie satysfakcjonowaly ja pieniadze , nie zadowolnila opowiesc , ze mam ladny dom z duzym ogrodem , wysmienite warunki dla dwoch pieskow nie oszczedzajac na wyzywieniu , w sumie byloby to wyzwolenie dla tej kobiety , a dla pieskow raj . Zaczela plakac i klamac , ze wszystkie pieski sa wlasnie w trakcie leczenia , po czym wpadla w furie i juz nie bylo o czym z nia rozmawiac . Uwazam , ze to wlasnie ta pani powinna byc poddana leczeniu , ciesze sie , ze zwierzeta sa porozdzielane po boksach nie mnozac sie wiecej . Zatem prosze , nie obrazac internautow mowic , ze pisza " bzdury " bo rozumiem , ze ja znaja byc moze osobiscie . Z powazaniem Anne .

Chocjaz niewiele bylo tej karmy dla tych niewinnych zwierzatek , to jednak przepiekne z Pana stony . Ciekawi mnie jednak , czy zadal Pan pytanie p. Olszewskiej czy zechcialaby oddac Panu chocjaz jednego pieska ? Bo mnie za zadne pieniadze nie chciala sprzedac zadnego . Nie satysfakcjonowaly ja pieniadze , nie zadowolnila opowiesc , ze mam ladny dom z duzym ogrodem , wysmienite warunki dla dwoch pieskow nie oszczedzajac na wyzywieniu , w sumie byloby to wyzwolenie dla tej kobiety , a dla pieskow raj . Zaczela plakac i klam... rozwiń
Avatar
~asia~ / 5 czerwca 2010 o 19:57
0
Komentatorzy, którzy potrafią tylko gadać zamiast zrobić coś dobrego ... Dziś byłam u pani Olszewskiej bo mieszkam w Kraśniku tj. niedaleko. Nakupiśmy karmy dla psów i kotów za ok 200zł .i zawieźliśmy. Może to niezbyt dużo,wystarczy pewnie na 1 raz ale zawsze to pieski nie będą głodne. Wrażenia mamy jak najbardziej pozytywne. Zwierzątka są zadbane i porozdzielane w boksach z budami według płci i charakteru. Żadne zwierzęta tam się nie namnażają i nie kopulują ze sobą jak to ktoś pisał. Wszędzie czyściutko, ładnie. A pani przyjęła nas bardzo serdecznie, rozmawiała z nami i oprowadzała po posesji. I mówiła całkiem do rzeczy, a miałam pewne obawy przed wyjazdem jak naczytałam się tych waszych bzdur krytykujących ją. O stowarzyszeniach ona wie sporo i kiedyś miała, ale stowarzyszeni nie byli OK. Teraz mówi że chce tylko jedzenia, bo ciągle brakuje, a psów przybywa co dzień, bo ludzie przywożą znalezione po powodzi pieski.
Komentatorzy, którzy potrafią tylko gadać zamiast zrobić coś dobrego ... Dziś byłam u pani Olszewskiej bo mieszkam w Kraśniku tj. niedaleko. Nakupiśmy karmy dla psów i kotów za ok 200zł .i zawieźliśmy. Może to niezbyt dużo,wystarczy pewnie na 1 raz ale zawsze to pieski nie będą głodne. Wrażenia mamy jak najbardziej pozytywne. Zwierzątka są zadbane i porozdzielane w boksach z budami według płci i charakteru. Żadne zwierzęta tam się nie namnażają i nie kopulują ze sobą jak to ktoś pisał. Wszędzie czyściutko, ładnie. A pani przyjęła n... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 12:22
0
~gość~ napisał:
To wina władz Annopola i Lubelskiego Animalsa.
Głaskali Olszewską po główce i zachwycali sie jakie to ona ma dobre serce. A trzeba bylo zabrać psy a babę na leczenie wysłać do Abramowic.
Olszewska nie dawała sterylizowac suk, szczeniaki umierały z głodu albo od wirusówek.
Wystarczy zajrzeć do archwium dogomanii żeby przeczytac o Olszewskiej to, od czego włos deba staje.



I to jest prawdziwy problem tzw miłośnikow - rozmnażaczy. Mając problemy finansowe i sporą gromadę zwierząt do wykarmienia oraz co jakiś czas przybywające nowe nie można pozwolić sobie na zaniedbanie w sterylizacji zwierząt które zyjąc w stadzie dodatkowo będą się rozmnażać powodując dalsze obciążenia pieniężne. To błędne koło. Ta pani sama swoją nieporadnością i głupim uporem doprowadziła do skrajnej sytuacji, gdzie zwierzęta albo zostaną uśpione albo poumierają z głodu. Nie na tym polega pomoc bo łatwo jest nazbierać bezpańskich psów i kotów ale znaczie trudniej jest się później nimi zaopiekować, żywić, leczyć. Gdyby pani sterylizowała samice i kastrowała samce wówczas miałyby one szansę na adopcję, gdyż tylko w ten sposób można pomagać zwierzętom.



I to jest prawdziwy problem tzw miłośnikow - rozmnażaczy. Mając problemy finansowe i sporą gromadę zwierząt do wykarmienia oraz co jakiś czas przybywające nowe nie można pozwolić sobie na zaniedbanie w sterylizacji zwierząt które zyjąc w stadzie dodatkowo będą się rozmnażać powodując dalsze obciążenia pieniężne. To błędne koło. Ta pani sama swoją nieporadnością i głupim uporem doprowadziła do skrajnej sytuacji, gdzie zwierzęta albo zostaną uśpione albo poumierają z głodu. Nie na tym polega pomoc bo łatwo je... rozwiń
Avatar
jan / 2 czerwca 2010 o 09:11
0
"– A niemal codziennie ktoś podrzuca mi kolejne pieski – mówi ze łzami w oczach."
Chyba ze łzami szczęścia? Nie???? To wytruć w cholerę całe to psiarstwo i będzie po kłopocie. Bezbronne nienarodzone dzieci można w majestacie prawa wyskrobywać, a na rozpłodowe kundle to mają się jeszcze znaleźć pieniądze, tak???? Koniec świata po prostu
Avatar
~gość~ / 1 czerwca 2010 o 23:07
0
To wina władz Annopola i Lubelskiego Animalsa.
Głaskali Olszewską po główce i zachwycali sie jakie to ona ma dobre serce. A trzeba bylo zabrać psy a babę na leczenie wysłać do Abramowic.
Olszewska nie dawała sterylizowac suk, szczeniaki umierały z głodu albo od wirusówek.
Wystarczy zajrzeć do archwium dogomanii żeby przeczytac o Olszewskiej to, od czego włos deba staje.
Avatar
emka / 1 czerwca 2010 o 22:14
0
może wypadało by napisać w artykule jak można pomóc..gdzie ewentualnie przekazać środki finansowe albo żywnościowe..itp itd.....
Avatar
robocop / 1 czerwca 2010 o 22:00
0
Problem poważny, ale prawda jest taka że nikt nie kiwnie palcem żeby ratować te psy bo taka ilość to spore koszty. Jeśli ta pani się podda czy zrezygnuje to cały ten inwentarz czeka przysłowiowa egzekucja. Część (tą mniejszą oczywiście) z nich przeniosą do innego schroniska, a resztę po cichu (+). Schroniska to nie kończące się koszty utrzymania które nie generują żadnych zysków więc nikt tak naprawdę nie będzie pchał kasy w błoto. Zrobią mały gest aby uspokoić kilku miejscowych krzykaczy, a potem po cichu i poczekają aż sprawa przyschnie.
Avatar
Gość / 8 lipca 2010 o 16:08
0
NA TYM ZDJĘCIU SĄ PSY ZE SCHRONISKA W KRZESIMOWIE, A NIE Z TEGO OPISANEGO TUTAJ!!!!
Avatar
gośc / 12 czerwca 2010 o 18:36
0
...pan burmistrz nie powinien byc na tym stanowisku
dziwie sie mieszkańcom że maja takiego burmistrza ,którego nic nie interesuje
Avatar
Anne / 11 czerwca 2010 o 20:46
0
~asia~ napisał:
Komentatorzy, którzy potrafią tylko gadać zamiast zrobić coś dobrego ... Dziś byłam u pani Olszewskiej bo mieszkam w Kraśniku tj. niedaleko. Nakupiśmy karmy dla psów i kotów za ok 200zł .i zawieźliśmy. Może to niezbyt dużo,wystarczy pewnie na 1 raz ale zawsze to pieski nie będą głodne. Wrażenia mamy jak najbardziej pozytywne. Zwierzątka są zadbane i porozdzielane w boksach z budami według płci i charakteru. Żadne zwierzęta tam się nie namnażają i nie kopulują ze sobą jak to ktoś pisał. Wszędzie czyściutko, ładnie. A pani przyjęła nas bardzo serdecznie, rozmawiała z nami i oprowadzała po posesji. I mówiła całkiem do rzeczy, a miałam pewne obawy przed wyjazdem jak naczytałam się tych waszych bzdur krytykujących ją. O stowarzyszeniach ona wie sporo i kiedyś miała, ale stowarzyszeni nie byli OK. Teraz mówi że chce tylko jedzenia, bo ciągle brakuje, a psów przybywa co dzień, bo ludzie przywożą znalezione po powodzi pieski.

Chocjaz niewiele bylo tej karmy dla tych niewinnych zwierzatek , to jednak przepiekne z Pana stony . Ciekawi mnie jednak , czy zadal Pan pytanie p. Olszewskiej czy zechcialaby oddac Panu chocjaz jednego pieska ? Bo mnie za zadne pieniadze nie chciala sprzedac zadnego . Nie satysfakcjonowaly ja pieniadze , nie zadowolnila opowiesc , ze mam ladny dom z duzym ogrodem , wysmienite warunki dla dwoch pieskow nie oszczedzajac na wyzywieniu , w sumie byloby to wyzwolenie dla tej kobiety , a dla pieskow raj . Zaczela plakac i klamac , ze wszystkie pieski sa wlasnie w trakcie leczenia , po czym wpadla w furie i juz nie bylo o czym z nia rozmawiac . Uwazam , ze to wlasnie ta pani powinna byc poddana leczeniu , ciesze sie , ze zwierzeta sa porozdzielane po boksach nie mnozac sie wiecej . Zatem prosze , nie obrazac internautow mowic , ze pisza " bzdury " bo rozumiem , ze ja znaja byc moze osobiscie . Z powazaniem Anne .

Chocjaz niewiele bylo tej karmy dla tych niewinnych zwierzatek , to jednak przepiekne z Pana stony . Ciekawi mnie jednak , czy zadal Pan pytanie p. Olszewskiej czy zechcialaby oddac Panu chocjaz jednego pieska ? Bo mnie za zadne pieniadze nie chciala sprzedac zadnego . Nie satysfakcjonowaly ja pieniadze , nie zadowolnila opowiesc , ze mam ladny dom z duzym ogrodem , wysmienite warunki dla dwoch pieskow nie oszczedzajac na wyzywieniu , w sumie byloby to wyzwolenie dla tej kobiety , a dla pieskow raj . Zaczela plakac i klam... rozwiń
Avatar
~asia~ / 5 czerwca 2010 o 19:57
0
Komentatorzy, którzy potrafią tylko gadać zamiast zrobić coś dobrego ... Dziś byłam u pani Olszewskiej bo mieszkam w Kraśniku tj. niedaleko. Nakupiśmy karmy dla psów i kotów za ok 200zł .i zawieźliśmy. Może to niezbyt dużo,wystarczy pewnie na 1 raz ale zawsze to pieski nie będą głodne. Wrażenia mamy jak najbardziej pozytywne. Zwierzątka są zadbane i porozdzielane w boksach z budami według płci i charakteru. Żadne zwierzęta tam się nie namnażają i nie kopulują ze sobą jak to ktoś pisał. Wszędzie czyściutko, ładnie. A pani przyjęła nas bardzo serdecznie, rozmawiała z nami i oprowadzała po posesji. I mówiła całkiem do rzeczy, a miałam pewne obawy przed wyjazdem jak naczytałam się tych waszych bzdur krytykujących ją. O stowarzyszeniach ona wie sporo i kiedyś miała, ale stowarzyszeni nie byli OK. Teraz mówi że chce tylko jedzenia, bo ciągle brakuje, a psów przybywa co dzień, bo ludzie przywożą znalezione po powodzi pieski.
Komentatorzy, którzy potrafią tylko gadać zamiast zrobić coś dobrego ... Dziś byłam u pani Olszewskiej bo mieszkam w Kraśniku tj. niedaleko. Nakupiśmy karmy dla psów i kotów za ok 200zł .i zawieźliśmy. Może to niezbyt dużo,wystarczy pewnie na 1 raz ale zawsze to pieski nie będą głodne. Wrażenia mamy jak najbardziej pozytywne. Zwierzątka są zadbane i porozdzielane w boksach z budami według płci i charakteru. Żadne zwierzęta tam się nie namnażają i nie kopulują ze sobą jak to ktoś pisał. Wszędzie czyściutko, ładnie. A pani przyjęła n... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 12:22
0
~gość~ napisał:
To wina władz Annopola i Lubelskiego Animalsa.
Głaskali Olszewską po główce i zachwycali sie jakie to ona ma dobre serce. A trzeba bylo zabrać psy a babę na leczenie wysłać do Abramowic.
Olszewska nie dawała sterylizowac suk, szczeniaki umierały z głodu albo od wirusówek.
Wystarczy zajrzeć do archwium dogomanii żeby przeczytac o Olszewskiej to, od czego włos deba staje.



I to jest prawdziwy problem tzw miłośnikow - rozmnażaczy. Mając problemy finansowe i sporą gromadę zwierząt do wykarmienia oraz co jakiś czas przybywające nowe nie można pozwolić sobie na zaniedbanie w sterylizacji zwierząt które zyjąc w stadzie dodatkowo będą się rozmnażać powodując dalsze obciążenia pieniężne. To błędne koło. Ta pani sama swoją nieporadnością i głupim uporem doprowadziła do skrajnej sytuacji, gdzie zwierzęta albo zostaną uśpione albo poumierają z głodu. Nie na tym polega pomoc bo łatwo jest nazbierać bezpańskich psów i kotów ale znaczie trudniej jest się później nimi zaopiekować, żywić, leczyć. Gdyby pani sterylizowała samice i kastrowała samce wówczas miałyby one szansę na adopcję, gdyż tylko w ten sposób można pomagać zwierzętom.



I to jest prawdziwy problem tzw miłośnikow - rozmnażaczy. Mając problemy finansowe i sporą gromadę zwierząt do wykarmienia oraz co jakiś czas przybywające nowe nie można pozwolić sobie na zaniedbanie w sterylizacji zwierząt które zyjąc w stadzie dodatkowo będą się rozmnażać powodując dalsze obciążenia pieniężne. To błędne koło. Ta pani sama swoją nieporadnością i głupim uporem doprowadziła do skrajnej sytuacji, gdzie zwierzęta albo zostaną uśpione albo poumierają z głodu. Nie na tym polega pomoc bo łatwo je... rozwiń
Avatar
jan / 2 czerwca 2010 o 09:11
0
"– A niemal codziennie ktoś podrzuca mi kolejne pieski – mówi ze łzami w oczach."
Chyba ze łzami szczęścia? Nie???? To wytruć w cholerę całe to psiarstwo i będzie po kłopocie. Bezbronne nienarodzone dzieci można w majestacie prawa wyskrobywać, a na rozpłodowe kundle to mają się jeszcze znaleźć pieniądze, tak???? Koniec świata po prostu
Avatar
~gość~ / 1 czerwca 2010 o 23:07
0
To wina władz Annopola i Lubelskiego Animalsa.
Głaskali Olszewską po główce i zachwycali sie jakie to ona ma dobre serce. A trzeba bylo zabrać psy a babę na leczenie wysłać do Abramowic.
Olszewska nie dawała sterylizowac suk, szczeniaki umierały z głodu albo od wirusówek.
Wystarczy zajrzeć do archwium dogomanii żeby przeczytac o Olszewskiej to, od czego włos deba staje.
Avatar
emka / 1 czerwca 2010 o 22:14
0
może wypadało by napisać w artykule jak można pomóc..gdzie ewentualnie przekazać środki finansowe albo żywnościowe..itp itd.....
Avatar
robocop / 1 czerwca 2010 o 22:00
0
Problem poważny, ale prawda jest taka że nikt nie kiwnie palcem żeby ratować te psy bo taka ilość to spore koszty. Jeśli ta pani się podda czy zrezygnuje to cały ten inwentarz czeka przysłowiowa egzekucja. Część (tą mniejszą oczywiście) z nich przeniosą do innego schroniska, a resztę po cichu (+). Schroniska to nie kończące się koszty utrzymania które nie generują żadnych zysków więc nikt tak naprawdę nie będzie pchał kasy w błoto. Zrobią mały gest aby uspokoić kilku miejscowych krzykaczy, a potem po cichu i poczekają aż sprawa przyschnie.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stal Rzeszów - Motor Lublin 3:2. Wyrównanie było blisko

Stal Rzeszów - Motor Lublin 3:2. Wyrównanie było blisko 0 0

Motor przegrał w środę mecz kontrolny ze Stalą Rzeszów 2:3. Piłkarze Mirosława Hajdy jako pierwsi zdobyli bramkę, ale rywale szybko odpowiedzieli. I to z nawiązką.

Jakie zawody będą najbardziej potrzebne w przyszłości na rynku pracy? Lista dla woj. lubelskiego

Jakie zawody będą najbardziej potrzebne w przyszłości na rynku pracy? Lista dla woj. lubelskiego 3 5

Magazynier-logistyk, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, technik agrobiznesu, technik eksploatacji portów i terminali, technik logistyk, technik ochrony środowiska, technik rolnik – to wybrane zawody szkolnictwa branżowego, na które prognozowane jest szczególne zapotrzebowanie na pracowników na lubelskim rynku pracy.

Śnieg spadł w Lublinie. Prognoza pogody na kolejne dni [zdjęcia]
galeria

Śnieg spadł w Lublinie. Prognoza pogody na kolejne dni [zdjęcia] 25 5

Śnieg spadł w Lublinie. W najbliższych dniach nie należy się jednak spodziewać opadów białego puchu. Temperatura będzie utrzymywać się powyżej "zera".

Lublin: Rośnie ogrodzenie wokół górek czechowskich. "Zgodnie z prawem grodzimy swoją własność"
galeria

Lublin: Rośnie ogrodzenie wokół górek czechowskich. "Zgodnie z prawem grodzimy swoją własność" 28 69

Za płotem znika fragment dawnego poligonu. W tym miejscu spółka TBV Investment może urządzić boiska. Zezwolił na to Urząd Miasta Lublin

LNBA: Lider miał duże problemy

LNBA: Lider miał duże problemy 0 0

W weekend grała tylko Konferencja B. Dość nieoczekiwanie bardzo ciężką przeprawę mieli zawodnicy liderującej Stacji605 Bad Boyz.

Turek udawał Bułgara ale wpadł na granicy w Dorohusku

Turek udawał Bułgara ale wpadł na granicy w Dorohusku 0 0

47-letni Turek kupił w Stambule bułgarski paszport, bo chciał dostać się do Niemiec. Jego plan spalił jednak na panewce - wpadł podczas kontroli granicznej w Dorohusku.

Zamknął się w domu z dwiema butlami gazowymi. Groził, że wysadzi w powietrze cały budynek

Zamknął się w domu z dwiema butlami gazowymi. Groził, że wysadzi w powietrze cały budynek 8 3

33-latek zamknął się w domu jednorodzinnym w gminie Biała Podlaska. Miał ze sobą dwie butle gazowe i groził, że wysadzi się w powietrze. Policjanci wyważyli drzwi do budynku i zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, był pijany - miał 1.7 promila alkoholu w organizmie.

Wielki finał Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd
2 lutego 2020, 13:30

Wielki finał Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd 0 1

Już 2 lutego o godz. 13.30 w Kościele MB w Puławach (ul. Kowalskiego 1) zostanie zorganizowana Gala Jubileuszową XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd. Finał tegorocznego wydarzenia uświetni występ Puławskiej Orkiestry Dętej.

Lubelskie: Sześć osób pod nadzorem sanepidu na wypadek koronawirusa
film

Lubelskie: Sześć osób pod nadzorem sanepidu na wypadek koronawirusa 41 17

Do sześciu wzrosła liczba mieszkańców województwa lubelskiego objętych nadzorem epidemiologicznym na wypadek zarażenia nowym śmiertelnym wirusem z Chin. Wszyscy podróżowali lotem przesiadkowym z pasażerami wracającymi z Chin.

Lubelscy policjanci najlepsi w Polsce. Najwyższa wykrywalność przestępstw

Lubelscy policjanci najlepsi w Polsce. Najwyższa wykrywalność przestępstw 0 8

Mniej wypadków i ofiar na drogach. Coraz lepsza wykrywalność przestępstw – tak podsumowują ubiegły rok policjanci z naszego regionu. Pod względem wykrywalności, lubelska komenda zanotowała najlepszy wynik w kraju.

Iluminacja Bramy Krakowskiej zareaguje na wpisy w mediach społecznościowych. Oświetlony będzie Trybunał Koronny
galeria

Iluminacja Bramy Krakowskiej zareaguje na wpisy w mediach społecznościowych. Oświetlony będzie Trybunał Koronny 6 13

Wmontowane w bruk reflektory podświetlą jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Lublina. Będzie to pierwsza w mieście iluminacja reagująca na… wpisy na portalach społecznościowych. Jej montaż ma nastąpić już wiosną. W przyszłym roku oświetlone mają być także wszystkie elewacje Trybunału Koronnego

Piłkarki Górnika Łęczna zaczęły sparingi od porażek

Piłkarki Górnika Łęczna zaczęły sparingi od porażek 0 0

GKS Górnik Łęczna zakończył pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej. Mistrzynie Polski przez tydzień przebywały na zgrupowaniu w Dzierżoniowie

Chełm: Mieszkańcy pytają, a urzędnicy odpowiadają na pytania dotyczące segregowania śmieci

Chełm: Mieszkańcy pytają, a urzędnicy odpowiadają na pytania dotyczące segregowania śmieci 3 4

Ulotki, plakaty, komunikaty w mediach - tak do tej pory chełmscy urzędnicy promowali segregowanie śmieci. Przypomnijmy, że od 1 stycznia jest obowiązkowe. Teraz postanowili zmienić taktykę i nagrali filmik informacyjny w formacie Q&A, czyli pytania i odpowiedzi.

Czy warto pracować w Norwegii? - ekspert od zatrudnienia odpowiada

Czy warto pracować w Norwegii? - ekspert od zatrudnienia odpowiada 0 0

Rozmowa z Panem Rafałem Karlińskim ekspertem od zatrudniania pracowników do pracy za granicą w firmie JobbAssistanse.