Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 maja 2011 r.
21:02
Edytuj ten wpis

Niepewna przyszłość dyspozytorek pogotowia w Lubelskiem

0 13 A A
W województwie w tym i kolejnych latach zakontraktowanych będzie 88 zespołów ratownictwa medycznego.
W województwie w tym i kolejnych latach zakontraktowanych będzie 88 zespołów ratownictwa medycznego.

Już w lipcu rozpoczną się zmiany w ratownictwie medycznym. W ciągu roku połowa stanowisk dyspozytorskich w województwie ma być zlikwidowana. Ludzie boją się, że stracą pracę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chciałbym zainteresować Państwa tematem likwidacji dyspozytorni stacji pogotowia ratunkowego w Janowie Lubelskim” – zaalarmował nas w e-mailu Czytelnik. – "Pracę mają stracić wszystkie dyspozytorki”.

– Rzeczywiście, są takie przymiarki – mówi Zdzisław Sałdan, kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Janowie Lubelskim.

– Ta informacja to był dla mnie szok, bo pracuję w pogotowiu od 36 lat – żali się jedna z janowskich dyspozytorek, która chce pozostać anonimowa. – Do emerytury zostały mi 4 lata. Tymczasem, okazuje się, że ja i cztery koleżanki jesteśmy do zwolnienia. Podobno wypowiedzenia mamy dostać już po koniec maja. Nie wiem, z czego będę żyć.

Zwolnienia są możliwe, ale decyzja jeszcze nie zapadła. – Szukamy moralnego wyjścia z tej sytuacji, bo to na nasze barki spadł ten problem – wyjaśnia Roman Kaproń, zastępca dyr. Szpitala Powiatowego w Janowie. – Szpital jest w trudnej sytuacji finansowej, ale przecież to są nasze pracownice.
Władze szpitala i pogotowia martwi też inna sprawa. – Stworzyliśmy jedną z najnowocześniejszych dyspozytorni w województwie. A teraz okazuje się, ze pieniądze wydane na sprzęt za 700 tys. zł, pójdą w błoto – dodaje Sałdan.

Plany szpitala w Janowie mają związek ze zmianami w ratownictwie medycznym w całym kraju. Działania koordynują urzędy wojewódzkie. Na Lubelszczyźnie po 1 lipca dojdzie do stopniowej koncentracji dyspozytorni w 4 rejonach – w Lublinie, Zamościu, Chełmie i Białej Podlaskiej.

Proces zmian ma się zakończyć do lipca przyszłego roku. – Mamy 25 stanowisk dyspozytorskich, gdzie pracuje 125 operatorów. Zostanie 11 z 55 pracownikami – informuje Małgorzata Tatara, rzecznik wojewody lubelskiego. – Celem zmian jest m.in. skuteczniejsze dysponowanie zespołami ratownictwa medycznego i zwiększenie sprawności systemu.

A jak jest w innych miastach, gdzie również z czasem mają przestać funkcjonować dyspozytornie? – Na razie czekamy na rozstrzygnięcie konkursu NFZ – informuje Dariusz Kamiński, dyrektor SP ZOZ nr 1 w Bełżycach. – Jeśli dostanę kontrakt na ratownictwo medyczne, to dyspozytornię będę musiał prowadzić.

Lubelski Urząd Wojewódzki na razie nie dostał żadnej oficjalnej informacji na temat ewentualnych zwolnień. – Do końca roku ta sytuacja nie powinna się zmienić – dodaje Tatara.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwer / 24 maja 2011 o 09:39
0
[quote name='jank' timestamp='1306180080' post='481671']
Za chama nie karzą to i za takie coś nie ma się co obawiać. Trzeba po prostu się sprawie przyjrzeć. Mimo wszystko Stanisław M. na starostę!!!!
[/quote]
Ja to nawet nie będę specjalni zdziwiony jak starostą w Janowie zostanie SB-ek Zygmunt W. z rekomendacji powiatowych struktur PiS, przy pełnym poparciu miejscowych Księży.
Avatar
jank / 23 maja 2011 o 21:48
0
[quote name='prawnik' timestamp='1306173071' post='481627']
Szanowny Panie / Szanowna Pani: pisząc takie sformuowanie jak wyżej insynujesz, że Pan Stanisław Mazur popełnił czyn karalny. Przestępstwo pomówienia wyczerpuje art. 212 k.k. :

Art. 212.
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Radzę Ci przeprosić na forum pomówionego radnego powiatu.
[/quote]
Za chama nie karzą to i za takie coś nie ma się co obawiać. Trzeba po prostu się sprawie przyjrzeć. Mimo wszystko Stanisław M. na starostę!!!!
[quote name='prawnik' timestamp='1306173071' post='481627']
Szanowny Panie / Szanowna Pani: pisząc takie sformuowanie jak wyżej insynujesz, że Pan Stanisław Mazur popełnił czyn karalny. Przestępstwo pomówienia wyczerpuje art. 212 k.k. :

Art. 212.
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla... rozwiń
Avatar
prawnik / 23 maja 2011 o 19:51
0
[quote name='koleś' timestamp='1306095249' post='481248']
A kiedy janowski biznesmen z SLD Pan Stanisław M. zacznie uczciwie płacić podatki.
[/quote]

Szanowny Panie / Szanowna Pani: pisząc takie sformuowanie jak wyżej insynujesz, że Pan Stanisław Mazur popełnił czyn karalny. Przestępstwo pomówienia wyczerpuje art. 212 k.k. :

Art. 212.
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Radzę Ci przeprosić na forum pomówionego radnego powiatu.
[quote name='koleś' timestamp='1306095249' post='481248']
A kiedy janowski biznesmen z SLD Pan Stanisław M. zacznie uczciwie płacić podatki.
[/quote]

Szanowny Panie / Szanowna Pani: pisząc takie sformuowanie jak wyżej insynujesz, że Pan Stanisław Mazur popełnił czyn karalny. Przestępstwo pomówienia wyczerpuje art. 212 k.k. :

Art. 212.
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowa... rozwiń
Avatar
koleś / 22 maja 2011 o 22:14
0
A kiedy janowski biznesmen z SLD Pan Stanisław M. zacznie uczciwie płacić podatki.
Avatar
kolo / 22 maja 2011 o 22:11
0
[quote name='Leydi' timestamp='1305898063' post='480617']
Nasz Pan Starosta, podobnie jak panujący nam w kraju, posiada jak widać dar likwidacji tego co się tylko nadarzy (przyp. Telekomunikacja). Trudno się takiej postawie dziwić. Dla przypomnienia zapominalskim (oj niewdzięcznicy), przyp., iż to właśnie J. B. był czołowym współorganizatorem struktur PO-myj w Janowie Lubelskim. W 2005 r., przed wyborami do Sejmu RP, jaśnie nam panujący ojciec janowa zastosował "wrzutę" Jerzego w struktury PiS, i jak życie pokazało z trudnym nawet i pewnie i dla niego samego (ojca janowa) do przewidzenia skutkiem. Mało, że Jerzy się tam znalazł przypadkiem, to jeszcze został szefem Prawa i Sprawiedliwość w powiecie janowskim, a nawet POsłem. Trudno zatem oczekiwać po takich ludziach by dbali o nasz interes wspólny. Dla tych ludzi ważny jest tylko własny ogon i zrobią wszystko "by żyło się lepiej" im i kolesiom. Jeżeli nasz powiat jest prawicowy, a tak się przynajmniej wydaje po wykazie Radnych w Radzie Powiatu, to co u licha w tej rządzącej powiatem koalicji robi zacny obywatel PRL, niejaki Zygmunt W. Mówi się, że ten ma władzę kto ma pieniądze, jak więc wytłumaczyć fakt powierzenia temu "zacnemu obywatelowi" najważniejszej Komisji w Radzie Powiatu, a mianowicie Komisji Budżetu i Finansów. Ten kto rozdaje pieniądze, ten rządzi i w naszym powiecie rządzą jak widać służby specjalne. Komu to tow. Zygmunt zaproponuje i ile to tak się stanie. A nich by sie nie stało, to dopiero by się narobiło (pewnie ma wiedzę). Przypominam, że tow. Zygmunta nawet SLD na listach nie chciało, wstydząc się jego przeszłością, (praca w Dep.IV SB zajmującym sie inwigilacją księży i kościoła, oświadczenie znajduje się w dokumentach Rady). Co ciekawe, nie przeszkadza to także miejscowym księżom, będącym blisko miejscowych notabli. Czy to strategia "dla spokojności duszy". Co więc się spodziewać, jak całe to towarzystwo wychowane w tamtym systemie i pod jego presją. Jak nie osobiście, to przez rodziców a nawet teściów. Jedynym w naszym powiecie ugrupowaniem, zatroskanym o sprawy ludzkie jest właśnie SLD. Ponadto, jakby rzeczy nie brać, to ludzie spod tego znaku nie robią z siebie obłudników. Mówią otwarcie o problemach ludzkich, nie ważne do kogo te niekiedy cięzkie słowa są kierowane. NIe udają, nie płaszczą się, nie krzywią tylko trzymają własną linię. Pan Stanisław M. na starostę i wszystkim będzie żyło się lepiej.
[/quote]
[quote name='Leydi' timestamp='1305898063' post='480617']
Nasz Pan Starosta, podobnie jak panujący nam w kraju, posiada jak widać dar likwidacji tego co się tylko nadarzy (przyp. Telekomunikacja). Trudno się takiej postawie dziwić. Dla przypomnienia zapominalskim (oj niewdzięcznicy), przyp., iż to właśnie J. B. był czołowym współorganizatorem struktur PO-myj w Janowie Lubelskim. W 2005 r., przed wyborami do Sejmu RP, jaśnie nam panujący ojciec janowa zastosował "wrzutę" Jerzego w struk... rozwiń
Avatar
Leydi / 20 maja 2011 o 15:27
0
[quote name='jan' timestamp='1305746474' post='479873']
To prawda, Starosta Jerzy Bielecki przyciąga nieszczęścia jak talala. PKS likwidują to i szpital pójdzie w marne
[/quote]
Nasz Pan Starosta, podobnie jak panujący nam w kraju, posiada jak widać dar likwidacji tego co się tylko nadarzy (przyp. Telekomunikacja). Trudno się takiej postawie dziwić. Dla przypomnienia zapominalskim (oj niewdzięcznicy), przyp., iż to właśnie J. B. był czołowym współorganizatorem struktur PO-myj w Janowie Lubelskim. W 2005 r., przed wyborami do Sejmu RP, jaśnie nam panujący ojciec janowa zastosował "wrzutę" Jerzego w struktury PiS, i jak życie pokazało z trudnym nawet i pewnie i dla niego samego (ojca janowa) do przewidzenia skutkiem. Mało, że Jerzy się tam znalazł przypadkiem, to jeszcze został szefem Prawa i Sprawiedliwość w powiecie janowskim, a nawet POsłem. Trudno zatem oczekiwać po takich ludziach by dbali o nasz interes wspólny. Dla tych ludzi ważny jest tylko własny ogon i zrobią wszystko "by żyło się lepiej" im i kolesiom. Jeżeli nasz powiat jest prawicowy, a tak się przynajmniej wydaje po wykazie Radnych w Radzie Powiatu, to co u licha w tej rządzącej powiatem koalicji robi zacny obywatel PRL, niejaki Zygmunt W. Mówi się, że ten ma władzę kto ma pieniądze, jak więc wytłumaczyć fakt powierzenia temu "zacnemu obywatelowi" najważniejszej Komisji w Radzie Powiatu, a mianowicie Komisji Budżetu i Finansów. Ten kto rozdaje pieniądze, ten rządzi i w naszym powiecie rządzą jak widać służby specjalne. Komu to tow. Zygmunt zaproponuje i ile to tak się stanie. A nich by sie nie stało, to dopiero by się narobiło (pewnie ma wiedzę). Przypominam, że tow. Zygmunta nawet SLD na listach nie chciało, wstydząc się jego przeszłością, (praca w Dep.IV SB zajmującym sie inwigilacją księży i kościoła, oświadczenie znajduje się w dokumentach Rady). Co ciekawe, nie przeszkadza to także miejscowym księżom, będącym blisko miejscowych notabli. Czy to strategia "dla spokojności duszy". Co więc się spodziewać, jak całe to towarzystwo wychowane w tamtym systemie i pod jego presją. Jak nie osobiście, to przez rodziców a nawet teściów. Jedynym w naszym powiecie ugrupowaniem, zatroskanym o sprawy ludzkie jest właśnie SLD. Ponadto, jakby rzeczy nie brać, to ludzie spod tego znaku nie robią z siebie obłudników. Mówią otwarcie o problemach ludzkich, nie ważne do kogo te niekiedy cięzkie słowa są kierowane. NIe udają, nie płaszczą się, nie krzywią tylko trzymają własną linię. Pan Stanisław M. na starostę i wszystkim będzie żyło się lepiej.
[quote name='jan' timestamp='1305746474' post='479873']
To prawda, Starosta Jerzy Bielecki przyciąga nieszczęścia jak talala. PKS likwidują to i szpital pójdzie w marne
[/quote]
Nasz Pan Starosta, podobnie jak panujący nam w kraju, posiada jak widać dar likwidacji tego co się tylko nadarzy (przyp. Telekomunikacja). Trudno się takiej postawie dziwić. Dla przypomnienia zapominalskim (oj niewdzięcznicy), przyp., iż to właśnie J. B. był czołowym współorganizatorem struktur PO-myj w Janow... rozwiń
Avatar
Ali Baba / 19 maja 2011 o 21:50
0
A czy rząd z Tuskiem na czele przypadkiem nie obiecywał swego czasu że będzie więcej miejsc pracy ? i co ?
Avatar
jan / 18 maja 2011 o 21:21
0
[quote name='bob' timestamp='1305663586' post='479467']
Nie chodzi tu o koncepcje systemu ratownictwa tylko o te kobiety , które przepracowały w szpitalu i na dyspozytorni dziesiątki lat a teraz dyrekcja i starostwo chcą 5 etatami oszczędności robić. Niech sami swoje pensje obniżą i lekarze po stówie odejmą od swego koryta i nie trzeba będzie nikogo zwalniać!!!Zwalniać należy młodych którzy potrafią się przekwalifikować lub znaleźć bez problemów inną lub nową pracę. Ładnie się przyjmowało do szpitala "swoich" ostatnimi laty, a zwolnić potrafi się tylko zasłużonych pracowników nie dadząc szans na godną emeryturę!!! Oj czarne chmury widzę nad powiatem janowskim.............!!!!
[/quote]

To prawda, Starosta Jerzy Bielecki przyciąga nieszczęścia jak talala. PKS likwidują to i szpital pójdzie w marne
[quote name='bob' timestamp='1305663586' post='479467']
Nie chodzi tu o koncepcje systemu ratownictwa tylko o te kobiety , które przepracowały w szpitalu i na dyspozytorni dziesiątki lat a teraz dyrekcja i starostwo chcą 5 etatami oszczędności robić. Niech sami swoje pensje obniżą i lekarze po stówie odejmą od swego koryta i nie trzeba będzie nikogo zwalniać!!!Zwalniać należy młodych którzy potrafią się przekwalifikować lub znaleźć bez problemów inną lub nową pracę. Ładnie się przyjmowało do szpital... rozwiń
Avatar
bob / 17 maja 2011 o 22:19
0
Nie chodzi tu o koncepcje systemu ratownictwa tylko o te kobiety , które przepracowały w szpitalu i na dyspozytorni dziesiątki lat a teraz dyrekcja i starostwo chcą 5 etatami oszczędności robić. Niech sami swoje pensje obniżą i lekarze po stówie odejmą od swego koryta i nie trzeba będzie nikogo zwalniać!!!Zwalniać należy młodych którzy potrafią się przekwalifikować lub znaleźć bez problemów inną lub nową pracę. Ładnie się przyjmowało do szpitala "swoich" ostatnimi laty, a zwolnić potrafi się tylko zasłużonych pracowników nie dadząc szans na godną emeryturę!!! Oj czarne chmury widzę nad powiatem janowskim.............!!!!
Nie chodzi tu o koncepcje systemu ratownictwa tylko o te kobiety , które przepracowały w szpitalu i na dyspozytorni dziesiątki lat a teraz dyrekcja i starostwo chcą 5 etatami oszczędności robić. Niech sami swoje pensje obniżą i lekarze po stówie odejmą od swego koryta i nie trzeba będzie nikogo zwalniać!!!Zwalniać należy młodych którzy potrafią się przekwalifikować lub znaleźć bez problemów inną lub nową pracę. Ładnie się przyjmowało do szpitala "swoich" ostatnimi laty, a zwolnić potrafi się tylko zasłużonych pracownik... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 17 maja 2011 o 21:38
0
Znając nasze realia wyjdzie na to, ze doskonalenie systemu najbardziej odbije sie na pacjentach.
A pan dyspozytorek szkoda, tak sie wczuwały w rolę, że jak sie dzwoniło na pogotowie robiły z siebie wieksze znawczynie niz sam lekarz.
Avatar
obserwer / 24 maja 2011 o 09:39
0
[quote name='jank' timestamp='1306180080' post='481671']
Za chama nie karzą to i za takie coś nie ma się co obawiać. Trzeba po prostu się sprawie przyjrzeć. Mimo wszystko Stanisław M. na starostę!!!!
[/quote]
Ja to nawet nie będę specjalni zdziwiony jak starostą w Janowie zostanie SB-ek Zygmunt W. z rekomendacji powiatowych struktur PiS, przy pełnym poparciu miejscowych Księży.
Avatar
jank / 23 maja 2011 o 21:48
0
[quote name='prawnik' timestamp='1306173071' post='481627']
Szanowny Panie / Szanowna Pani: pisząc takie sformuowanie jak wyżej insynujesz, że Pan Stanisław Mazur popełnił czyn karalny. Przestępstwo pomówienia wyczerpuje art. 212 k.k. :

Art. 212.
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Radzę Ci przeprosić na forum pomówionego radnego powiatu.
[/quote]
Za chama nie karzą to i za takie coś nie ma się co obawiać. Trzeba po prostu się sprawie przyjrzeć. Mimo wszystko Stanisław M. na starostę!!!!
[quote name='prawnik' timestamp='1306173071' post='481627']
Szanowny Panie / Szanowna Pani: pisząc takie sformuowanie jak wyżej insynujesz, że Pan Stanisław Mazur popełnił czyn karalny. Przestępstwo pomówienia wyczerpuje art. 212 k.k. :

Art. 212.
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla... rozwiń
Avatar
prawnik / 23 maja 2011 o 19:51
0
[quote name='koleś' timestamp='1306095249' post='481248']
A kiedy janowski biznesmen z SLD Pan Stanisław M. zacznie uczciwie płacić podatki.
[/quote]

Szanowny Panie / Szanowna Pani: pisząc takie sformuowanie jak wyżej insynujesz, że Pan Stanisław Mazur popełnił czyn karalny. Przestępstwo pomówienia wyczerpuje art. 212 k.k. :

Art. 212.
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Radzę Ci przeprosić na forum pomówionego radnego powiatu.
[quote name='koleś' timestamp='1306095249' post='481248']
A kiedy janowski biznesmen z SLD Pan Stanisław M. zacznie uczciwie płacić podatki.
[/quote]

Szanowny Panie / Szanowna Pani: pisząc takie sformuowanie jak wyżej insynujesz, że Pan Stanisław Mazur popełnił czyn karalny. Przestępstwo pomówienia wyczerpuje art. 212 k.k. :

Art. 212.
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowa... rozwiń
Avatar
koleś / 22 maja 2011 o 22:14
0
A kiedy janowski biznesmen z SLD Pan Stanisław M. zacznie uczciwie płacić podatki.
Avatar
kolo / 22 maja 2011 o 22:11
0
[quote name='Leydi' timestamp='1305898063' post='480617']
Nasz Pan Starosta, podobnie jak panujący nam w kraju, posiada jak widać dar likwidacji tego co się tylko nadarzy (przyp. Telekomunikacja). Trudno się takiej postawie dziwić. Dla przypomnienia zapominalskim (oj niewdzięcznicy), przyp., iż to właśnie J. B. był czołowym współorganizatorem struktur PO-myj w Janowie Lubelskim. W 2005 r., przed wyborami do Sejmu RP, jaśnie nam panujący ojciec janowa zastosował "wrzutę" Jerzego w struktury PiS, i jak życie pokazało z trudnym nawet i pewnie i dla niego samego (ojca janowa) do przewidzenia skutkiem. Mało, że Jerzy się tam znalazł przypadkiem, to jeszcze został szefem Prawa i Sprawiedliwość w powiecie janowskim, a nawet POsłem. Trudno zatem oczekiwać po takich ludziach by dbali o nasz interes wspólny. Dla tych ludzi ważny jest tylko własny ogon i zrobią wszystko "by żyło się lepiej" im i kolesiom. Jeżeli nasz powiat jest prawicowy, a tak się przynajmniej wydaje po wykazie Radnych w Radzie Powiatu, to co u licha w tej rządzącej powiatem koalicji robi zacny obywatel PRL, niejaki Zygmunt W. Mówi się, że ten ma władzę kto ma pieniądze, jak więc wytłumaczyć fakt powierzenia temu "zacnemu obywatelowi" najważniejszej Komisji w Radzie Powiatu, a mianowicie Komisji Budżetu i Finansów. Ten kto rozdaje pieniądze, ten rządzi i w naszym powiecie rządzą jak widać służby specjalne. Komu to tow. Zygmunt zaproponuje i ile to tak się stanie. A nich by sie nie stało, to dopiero by się narobiło (pewnie ma wiedzę). Przypominam, że tow. Zygmunta nawet SLD na listach nie chciało, wstydząc się jego przeszłością, (praca w Dep.IV SB zajmującym sie inwigilacją księży i kościoła, oświadczenie znajduje się w dokumentach Rady). Co ciekawe, nie przeszkadza to także miejscowym księżom, będącym blisko miejscowych notabli. Czy to strategia "dla spokojności duszy". Co więc się spodziewać, jak całe to towarzystwo wychowane w tamtym systemie i pod jego presją. Jak nie osobiście, to przez rodziców a nawet teściów. Jedynym w naszym powiecie ugrupowaniem, zatroskanym o sprawy ludzkie jest właśnie SLD. Ponadto, jakby rzeczy nie brać, to ludzie spod tego znaku nie robią z siebie obłudników. Mówią otwarcie o problemach ludzkich, nie ważne do kogo te niekiedy cięzkie słowa są kierowane. NIe udają, nie płaszczą się, nie krzywią tylko trzymają własną linię. Pan Stanisław M. na starostę i wszystkim będzie żyło się lepiej.
[/quote]
[quote name='Leydi' timestamp='1305898063' post='480617']
Nasz Pan Starosta, podobnie jak panujący nam w kraju, posiada jak widać dar likwidacji tego co się tylko nadarzy (przyp. Telekomunikacja). Trudno się takiej postawie dziwić. Dla przypomnienia zapominalskim (oj niewdzięcznicy), przyp., iż to właśnie J. B. był czołowym współorganizatorem struktur PO-myj w Janowie Lubelskim. W 2005 r., przed wyborami do Sejmu RP, jaśnie nam panujący ojciec janowa zastosował "wrzutę" Jerzego w struk... rozwiń
Avatar
Leydi / 20 maja 2011 o 15:27
0
[quote name='jan' timestamp='1305746474' post='479873']
To prawda, Starosta Jerzy Bielecki przyciąga nieszczęścia jak talala. PKS likwidują to i szpital pójdzie w marne
[/quote]
Nasz Pan Starosta, podobnie jak panujący nam w kraju, posiada jak widać dar likwidacji tego co się tylko nadarzy (przyp. Telekomunikacja). Trudno się takiej postawie dziwić. Dla przypomnienia zapominalskim (oj niewdzięcznicy), przyp., iż to właśnie J. B. był czołowym współorganizatorem struktur PO-myj w Janowie Lubelskim. W 2005 r., przed wyborami do Sejmu RP, jaśnie nam panujący ojciec janowa zastosował "wrzutę" Jerzego w struktury PiS, i jak życie pokazało z trudnym nawet i pewnie i dla niego samego (ojca janowa) do przewidzenia skutkiem. Mało, że Jerzy się tam znalazł przypadkiem, to jeszcze został szefem Prawa i Sprawiedliwość w powiecie janowskim, a nawet POsłem. Trudno zatem oczekiwać po takich ludziach by dbali o nasz interes wspólny. Dla tych ludzi ważny jest tylko własny ogon i zrobią wszystko "by żyło się lepiej" im i kolesiom. Jeżeli nasz powiat jest prawicowy, a tak się przynajmniej wydaje po wykazie Radnych w Radzie Powiatu, to co u licha w tej rządzącej powiatem koalicji robi zacny obywatel PRL, niejaki Zygmunt W. Mówi się, że ten ma władzę kto ma pieniądze, jak więc wytłumaczyć fakt powierzenia temu "zacnemu obywatelowi" najważniejszej Komisji w Radzie Powiatu, a mianowicie Komisji Budżetu i Finansów. Ten kto rozdaje pieniądze, ten rządzi i w naszym powiecie rządzą jak widać służby specjalne. Komu to tow. Zygmunt zaproponuje i ile to tak się stanie. A nich by sie nie stało, to dopiero by się narobiło (pewnie ma wiedzę). Przypominam, że tow. Zygmunta nawet SLD na listach nie chciało, wstydząc się jego przeszłością, (praca w Dep.IV SB zajmującym sie inwigilacją księży i kościoła, oświadczenie znajduje się w dokumentach Rady). Co ciekawe, nie przeszkadza to także miejscowym księżom, będącym blisko miejscowych notabli. Czy to strategia "dla spokojności duszy". Co więc się spodziewać, jak całe to towarzystwo wychowane w tamtym systemie i pod jego presją. Jak nie osobiście, to przez rodziców a nawet teściów. Jedynym w naszym powiecie ugrupowaniem, zatroskanym o sprawy ludzkie jest właśnie SLD. Ponadto, jakby rzeczy nie brać, to ludzie spod tego znaku nie robią z siebie obłudników. Mówią otwarcie o problemach ludzkich, nie ważne do kogo te niekiedy cięzkie słowa są kierowane. NIe udają, nie płaszczą się, nie krzywią tylko trzymają własną linię. Pan Stanisław M. na starostę i wszystkim będzie żyło się lepiej.
[quote name='jan' timestamp='1305746474' post='479873']
To prawda, Starosta Jerzy Bielecki przyciąga nieszczęścia jak talala. PKS likwidują to i szpital pójdzie w marne
[/quote]
Nasz Pan Starosta, podobnie jak panujący nam w kraju, posiada jak widać dar likwidacji tego co się tylko nadarzy (przyp. Telekomunikacja). Trudno się takiej postawie dziwić. Dla przypomnienia zapominalskim (oj niewdzięcznicy), przyp., iż to właśnie J. B. był czołowym współorganizatorem struktur PO-myj w Janow... rozwiń
Avatar
Ali Baba / 19 maja 2011 o 21:50
0
A czy rząd z Tuskiem na czele przypadkiem nie obiecywał swego czasu że będzie więcej miejsc pracy ? i co ?
Avatar
jan / 18 maja 2011 o 21:21
0
[quote name='bob' timestamp='1305663586' post='479467']
Nie chodzi tu o koncepcje systemu ratownictwa tylko o te kobiety , które przepracowały w szpitalu i na dyspozytorni dziesiątki lat a teraz dyrekcja i starostwo chcą 5 etatami oszczędności robić. Niech sami swoje pensje obniżą i lekarze po stówie odejmą od swego koryta i nie trzeba będzie nikogo zwalniać!!!Zwalniać należy młodych którzy potrafią się przekwalifikować lub znaleźć bez problemów inną lub nową pracę. Ładnie się przyjmowało do szpitala "swoich" ostatnimi laty, a zwolnić potrafi się tylko zasłużonych pracowników nie dadząc szans na godną emeryturę!!! Oj czarne chmury widzę nad powiatem janowskim.............!!!!
[/quote]

To prawda, Starosta Jerzy Bielecki przyciąga nieszczęścia jak talala. PKS likwidują to i szpital pójdzie w marne
[quote name='bob' timestamp='1305663586' post='479467']
Nie chodzi tu o koncepcje systemu ratownictwa tylko o te kobiety , które przepracowały w szpitalu i na dyspozytorni dziesiątki lat a teraz dyrekcja i starostwo chcą 5 etatami oszczędności robić. Niech sami swoje pensje obniżą i lekarze po stówie odejmą od swego koryta i nie trzeba będzie nikogo zwalniać!!!Zwalniać należy młodych którzy potrafią się przekwalifikować lub znaleźć bez problemów inną lub nową pracę. Ładnie się przyjmowało do szpital... rozwiń
Avatar
bob / 17 maja 2011 o 22:19
0
Nie chodzi tu o koncepcje systemu ratownictwa tylko o te kobiety , które przepracowały w szpitalu i na dyspozytorni dziesiątki lat a teraz dyrekcja i starostwo chcą 5 etatami oszczędności robić. Niech sami swoje pensje obniżą i lekarze po stówie odejmą od swego koryta i nie trzeba będzie nikogo zwalniać!!!Zwalniać należy młodych którzy potrafią się przekwalifikować lub znaleźć bez problemów inną lub nową pracę. Ładnie się przyjmowało do szpitala "swoich" ostatnimi laty, a zwolnić potrafi się tylko zasłużonych pracowników nie dadząc szans na godną emeryturę!!! Oj czarne chmury widzę nad powiatem janowskim.............!!!!
Nie chodzi tu o koncepcje systemu ratownictwa tylko o te kobiety , które przepracowały w szpitalu i na dyspozytorni dziesiątki lat a teraz dyrekcja i starostwo chcą 5 etatami oszczędności robić. Niech sami swoje pensje obniżą i lekarze po stówie odejmą od swego koryta i nie trzeba będzie nikogo zwalniać!!!Zwalniać należy młodych którzy potrafią się przekwalifikować lub znaleźć bez problemów inną lub nową pracę. Ładnie się przyjmowało do szpitala "swoich" ostatnimi laty, a zwolnić potrafi się tylko zasłużonych pracownik... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 17 maja 2011 o 21:38
0
Znając nasze realia wyjdzie na to, ze doskonalenie systemu najbardziej odbije sie na pacjentach.
A pan dyspozytorek szkoda, tak sie wczuwały w rolę, że jak sie dzwoniło na pogotowie robiły z siebie wieksze znawczynie niz sam lekarz.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!