Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 lutego 2020 r.
15:26

Nowy rozkład MPK Kraśnik. Będzie nowa linia autobusowa i więcej przystanków

Autor: Zdjęcie autora opr. aa
61 30 A A
(fot. Krzysztof Mazur/Archiwum)

Autobusy nowej linii – nr 11, którą pasażerowie MPK Kraśnik będą mogli dojechać m.in. na dworzec kolejowy czy cmentarz komunalny zaczną kursować od 2 marca. Tego dnia zacznie obowiązywać też nowy rozkład jazdy. Miejski przewoźnik zapowiada, że zmiany są niewielkie i w większości dotyczą dni roboczych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Linia nr 11

Nowa linia autobusowa nr 11 połączy Dworzec PKP z ul. Piłsudskiego. Autobusy tej linii pojadą też przez miejscowości Suchynia, Kolonia Wyżnica, Wyżnica, Wyżnianka i Kolonia Wyżnianka. Autobusy dotrą do cmentarza komunalnego i przez dzielnicę fabryczną do bramy Fabryki Łożysk Tocznych.

– Początkowo na linii będzie wykonywanych około 3-4 kursów dziennie, które zostały wyodrębnione z dotychczasowej linii nr 9, która nadal będzie funkcjonować – zapowiedział Maksym Bratko, dyrektor ds. eksploatacji i rozwoju MPK Kraśnik. – Oznacza to że ilość kursów przez w/w miejscowości nie ulegnie zmianom.

Kraśnickie MPK wprowadziło nową linię by poprawić dojazd do dworca kolejowego mieszkańcom ulic Suchyńskiej i Oboźnej. – A także mieszkańcom gminy wiejskiej Kraśnik – dodał dyrektor ds. eksploatacji i rozwoju MPK Kraśnik. – Dzięki nowej linii zmniejszy się także ilość pustych przejazdów technicznych, ponieważ w obecnym rozkładzie autobus przechodzący z linii nr 2 na linię nr 9 musiał dojeżdżać do ul. Narutowicza lub Piłsudskiego pusty.

Nowe przystanki

Wraz w wejściem w życie nowego rozkładu jazdy uruchomione zostaną też nowe przystanki. Jeden z nich - na al. Tysiąclecia, nieopodal szpitala i nowej stacji dializ, powstał by poprawić dojazd do SP ZOZ-u a także pobliskich zabudowań.

– Początkowo mieliśmy plany uruchomienia tam odrębnej linii, która obsłużyłaby całą al. Tysiąclecia a w dzielnicy Fabrycznej ul. Słowackiego, lecz ze względów technicznych musimy ten projekt odłożyć w czasie – przyznał Maksym Bratko. – Nowy przystanek obsługiwany będzie kilkoma kursami w dni robocze, w ramach wariantowej trasy linii 1 i 6.

Poza al. Tysiąclecia nowe przystanki znajdą się też na ul. Słowackiego (nieopodal marketów i kościoła) a także przy Zespole Szkół nr 3. – Przystanki te obsłużą początkowo jedynie linie 9 i 11, którymi będzie można dotrzeć do zachodniej części dzielnicy Fabrycznej – opisał Bratko. – Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku uda się doprowadzić do uruchomienia nowej linii, która na stałe będzie kursować al. Tysiąclecia i ul. Słowackiego, co pozwoli na lepsze skomunikowanie nowych rejonów miasta.

Zmiany weekendowe

Pozostałe zmiany dotyczą przeorganizowania tras linii w weekendy. – Linia 6 nie będzie już obsługiwać ul. Cegielnianej i wróci na podstawową trasę, taką jak porusza się w ciągu dnia roboczego – zaznaczył dyrektor ds. eksploatacji i rozwoju MPK Kraśnik. – Do ul. Cegielnianej wydłużona zostanie zaś linia nr 9, która zapewni dogodny dojazd do dzielnicy Fabrycznej i Starej osobom zamieszkałym w Spławach Pierwszych oraz na ul. Cegielnianej czy Żytniej. Linia 9 zapewni także możliwość bezkosztowych przesiadek na ul. Narutowicza, ponieważ w zdecydowanej większości będzie skomunikowana z kursami innych linii. Cześć kursów linii nr 9 w soboty zostanie wydłużona do skrzyżowania FŁT, aby poprawić dojazd na znajdujące się tam targowisko miejskie.

Większe autobusy

Jak zapowiedział Bratko "w dni robocze jeden z czterech małych autobusów zostanie zamieniony na duży pojazd". – Po zmianie jedynie 3 z 11 autobusów kursujących w dni robocze między 6 a 16 będzie zaliczanych do kategorii małych pojazdów – dodał. – Po godzinie 16 duże autobusy zjeżdżają na zajezdnię, wówczas obsługę komunikacyjną między dzielnicami zapewnią mniejsze pojazdy.

Bratko zapowiedział też, że "z uwagi na bardzo niską frekwencję po godzinie 19 częstotliwość odjazdów ulegnie delikatnemu zmniejszeniu – zamiast co 20 minut autobusy pojadą w ostępach 25 lub 30 minutowym".

Rozkład w komputerze i telefonie

Miejski przewoźnik zachęca pasażerów do korzystania z internetowego rozkładu jazdy a także z aplikacji MyBus Online, która jest dostępna na smartfony z systemami iOS, Android i Windows.

– Dzięki tym multimediom pasażerowie mogą w każdej chwili zobaczyć rozkład jazdy ze wszystkich przystanków, trasy linii, autobusy w czasie rzeczywistym czy typ pojazdu jaki podjedzie na przystanek – zaznaczył Bratko. – Dodatkowo jest tam "planner podróży", który pozwoli nam wybrać kursy tak, aby jak najszybciej dotrzeć z punktu A do punktu B, nawet jeśli na naszej trasie występuje jakaś przesiadka (np. z Podlesia na Dworzec PKP).

Aplikacja MyBus Online jest ogólnodostępna i bezpłatna.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Małgorzata / 18 lutego 2020 r. o 18:31
+9
Bilety MPK poszły w górę o 40 gr. Komu jeszcze magistrat zafunduje znizki, kosztem innych podróżujących MPK ?
Avatar
Aneczka / 18 lutego 2020 r. o 22:13
+8
Nowy rozkład jazdy jest bardzo skomplikowany, ilość wariantów i różnych przejazdów jest przerażająca. Co drugi kurs przez Armii Krajowej, jakieś przez Piaskową, jakieś przez Tysiąclecia, coś do ZDZ, coś do Festiwalowej, coś przez Pasiekę... Dramat. Naprawdę nie idzie się w tym połapać. Najlepsze są przejazdy właśnie przez Pasiekę - wsiadłam do autobusu a pan kierowca do mnie, że płacę 2,60!!! A nie jadę na Pasiekę tylko dalej, do miasta. Wogóle po co to tam jedzie, ludzie wsiedli w Kwiatkowicach dopiero, tam powinna jeździć linia ze Stróży, a nie wycieczka krajoznawcza po wsiach i to jeszcze drożej, tylko i wyłącznie łupienie pasażerów na droższe bilety.
Nowy rozkład jazdy jest bardzo skomplikowany, ilość wariantów i różnych przejazdów jest przerażająca. Co drugi kurs przez Armii Krajowej, jakieś przez Piaskową, jakieś przez Tysiąclecia, coś do ZDZ, coś do Festiwalowej, coś przez Pasiekę... Dramat. Naprawdę nie idzie się w tym połapać. Najlepsze są przejazdy właśnie przez Pasiekę - wsiadłam do autobusu a pan kierowca do mnie, że płacę 2,60!!! A nie jadę na Pasiekę tylko dalej, do miasta. Wogóle po co to tam jedzie, ludzie wsiedli w Kwiatkowicach dopiero, tam powinna jeździć linia ze Stróży, ... rozwiń
Avatar
Warek obciagarek / 18 lutego 2020 r. o 20:20
+8
MPK jakby to k.u.r.w.a było najważniejsze w tym mieście!! Dali dzieciakowi zabawkę!!!!
Avatar
gość / 19 lutego 2020 r. o 18:15
+7
To co robi Bratko jest okradaniem mieszkańców miasta za przyzwoleniem burmistrza Wilka. Opamiętaj sie Wilku!
Avatar
Aneczka / 19 lutego 2020 r. o 08:28
+7
Za włodarczyka to dopiero były rozkłady. Godzinę nic nie jechało na stację, nie wspominając, że z pracy w rynku w soboty musiałam schodzić na piechotę na rondo, bo nic nie jechało.  Wtedy pamiętam były wycieczki jeszcze niemiłosierniejsze niż teraz są. Z przystanku koło sanepidu jechałam najpierw na Podlesie, potem na Armii Krajowej potem przez Piaskową i  na urzędowskiej doganialiśmy zwykłą dwójkę i tak aż do fabrycznego. Naprawdę te rozkłady co są teraz są o niebo lepsze, tamte projektował chyba jakiś odmienny geniusz, którego logika jest odwrotna od mojej.
Paulo droga, teraz jest inaczej? Nie znam pana o którym tak tu głośno, ale co niektórzy na przystankach już komentują, ze dzięki kolejnym jego zmianom skrót MPK ma nowe rozwiniecie - Megadlugie Przejazdy Krajoznawcze
Paulo droga, teraz jest inaczej? Nie znam pana o którym tak tu głośno, ale co niektórzy na przystankach już komentują, ze dzięki kolejnym jego zmianom skrót MPK ma nowe rozwiniecie - Megadlugie Przejazdy Krajoznawcze rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 19:20
+7
A to dopiero cwaniaczek kombinator. Ograniczy ilość kursów miejskich, na które dostaje dofinansowanie z urzędu, żeby mieć na obsługę linii pozamiejskich, na których dodatkowo MPK będzie zarabiało na biletach.
Avatar
gość / 18 lutego 2020 r. o 17:51
+7
To tylko kwestia dofinansowania. Darmowe przejazdy zrobią z krasnickiego MPK worek bez dna. O pierwszych skutkach jest juz napisane. Ograniczenie liczby kursów po 19.
Avatar
Gosc7 / 20 lutego 2020 r. o 14:15
+6
Porażką są nie tylko darmowe przejazdy dla młodzieży ale i dla seniorów. A wszyscy wożący się za darmo zapracowują na większe dofinansowanie dla dyrektora Maksia. I gdzież to tak starszyzna tłumnie musi jeździć w godzinach kiedy młodzież jedzie do szkoły? Chce się starszyzna wozić bez celu za darmochę, to w późniejszych godzinach jak tylko przewali się ranny szczyt autobusy prawie puste jeżdżą. 
Avatar
gość / 19 lutego 2020 r. o 18:21
+6
Włodarze sąsiedmich gmin nie chcą wejść w układy z MPK, bo im to całkowicie niepotrzebne, to burmistrz miasta z podatków mieszkańców płaci za fanaberie swojego misiaczka. Zaślepił sie na jego punkcie jak Maciarewicz swego czasu na punkcie swojego. Osmieszasz sie burmistrzu.
Avatar
Marzena / 18 lutego 2020 r. o 19:39
+6
To dopiero początek podwyżki biletów i ograniczania liczby kursów na trasach miejskich. I za to MPK będzie dostawało coraz większe dofinansowanie z kasy kraśnickich podatników. A wszystko to będzie  się odbywać przy aprobacie odmóżdżonych kraśnickich radnych.
Avatar
gość / 21 lutego 2020 r. o 19:10
0
To jakaś kpina. O ile w przypadku niektórych seniorów można zrozumieć, że nogi mogą odmawiać im posłuszeństwa, to naprawdę niezrozumiałym jest, że miasto z pieniędzy podatników płaci za lenistwo młodzieży, której nie chce się przejść nawet jednego przystanku.
Avatar
Gość / 21 lutego 2020 r. o 17:36
+3
Marnie im wychodzi ten populizm. Ma więcej przeciwników niż zwolenników. Także zabawią się wspólnie tylko do wyborów. Przepadnie w nich Wilk z kretesem. 
Avatar
Ferajna / 21 lutego 2020 r. o 07:49
+2
Zabawa z misiem trwa oby to sie skonczylo ferajna bylego burmistrza zyje z podatników krasniczan populisci
Avatar
gość / 20 lutego 2020 r. o 23:00
+4
Stróża nigdy nie miała połączenia z dworcem, a teraz kiedy nastał dyrektorcio maxio nagle im się zamaniło i to kiedy prywatnych samochodów w bród. Z przesiadką ze wsi nie łaska jechać? Ale to chyba dyrektorciowi Maxiowi  marzy się, żeby wszyscy go finansowali.
Avatar
gość / 20 lutego 2020 r. o 16:04
-1
Miasto rozwija sieć ,a gmina Krasnik dusi grosz. Kiedy możan liczyć na połączenie dworca PKP za Stróżą. To nie XIX w Panie Wójcie ,żeby na pechotę po 2 km. chodzić. Wstyd.
Avatar
Gosc7 / 20 lutego 2020 r. o 14:15
+6
Porażką są nie tylko darmowe przejazdy dla młodzieży ale i dla seniorów. A wszyscy wożący się za darmo zapracowują na większe dofinansowanie dla dyrektora Maksia. I gdzież to tak starszyzna tłumnie musi jeździć w godzinach kiedy młodzież jedzie do szkoły? Chce się starszyzna wozić bez celu za darmochę, to w późniejszych godzinach jak tylko przewali się ranny szczyt autobusy prawie puste jeżdżą. 
Avatar
starszy / 20 lutego 2020 r. o 11:26
+5
darmowe przejazdy dla młodzieży szkolnej to totalna porażka, autobusy zapchane do granic mośliwości bo młodzież ma darmo i jeżdzi nawet jeden przystanek , a co jak można to trzeba....bez sensu starsi nie maja jak wejść nie mówiąc żeby usiąść
Avatar
Filip / 20 lutego 2020 r. o 00:39
0
Nauczcie się ludzie czytac tam jest napisane "nieprzystosowany" a nie przystosowany, bo na linii podmiejskiej jeździ autobus 105 on nie ma dwóch drzwi i ma schody, więc wózki się nie mieszczą.
Avatar
nie jestem robotem / 20 lutego 2020 r. o 00:27
+2
Patrząc na rozkład linii nr 9 prawie przy każdym jednym kursie w odnośniku można przeczytać, że autobus przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, wózków i rowerów. Taką informację ma 6 kursów sobotnich, 5 niedzielnych i 13 z 16 kursów w dni robocze. Jest to jedyna linia przy której jest taka informacja. Przy żadnej innej linii, przy ani jednym kurskie takiej informacji nie ma, a jak wiadomo często i gęsto na tych liniach jeżdżą małe, ciasne dziadygi. Czyzby fakt ten wynikał z szacunku do mieszkańców miasta Kraśnika, z pieniędzy których MPK jest utrzymywane?
Patrząc na rozkład linii nr 9 prawie przy każdym jednym kursie w odnośniku można przeczytać, że autobus przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, wózków i rowerów. Taką informację ma 6 kursów sobotnich, 5 niedzielnych i 13 z 16 kursów w dni robocze. Jest to jedyna linia przy której jest taka informacja. Przy żadnej innej linii, przy ani jednym kurskie takiej informacji nie ma, a jak wiadomo często i gęsto na tych liniach jeżdżą małe, ciasne dziadygi. Czyzby fakt ten wynikał z szacunku do mieszkańców miasta Kraśnika, z pieniędzy ... rozwiń
Avatar
gość / 19 lutego 2020 r. o 18:21
+6
Włodarze sąsiedmich gmin nie chcą wejść w układy z MPK, bo im to całkowicie niepotrzebne, to burmistrz miasta z podatków mieszkańców płaci za fanaberie swojego misiaczka. Zaślepił sie na jego punkcie jak Maciarewicz swego czasu na punkcie swojego. Osmieszasz sie burmistrzu.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski sanepid poprawił internetową mapę zakażeń koronawirusem. Ciągle brakuje jednak części danych
Po naszej publikacji

Lubelski sanepid poprawił internetową mapę zakażeń koronawirusem. Ciągle brakuje jednak części danych

Internetowa mapa lubelskiego sanepidu uwzględnia już liczbę potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie naszego województwa. To efekt naszej dzisiejszej publikacji. Nadal brakuje jednak osobnych danych dotyczących sytuacji epidemiologicznej z miast na prawach powiatu: Lublina, Zamościa, Chełma i Białej Podlaskiej.

Lublin: Koronawirus na komisariacie przy ul. Kunickiego. Kolejni zakażeni policjanci

Lublin: Koronawirus na komisariacie przy ul. Kunickiego. Kolejni zakażeni policjanci

U kolejnych policjantów z Lublina stwierdzono zakażenie koronawirusem. Mundurowi pracowali w jednostce przy ul. Kunickiego. Pierwsze zakażenie wykryto tam w ubiegłym tygodniu.

Parafia pw. św. Brata Alberta w Puławach zachęca wiernych do pomocy szpitalom

Parafia pw. św. Brata Alberta w Puławach zachęca wiernych do pomocy szpitalom

Nowe wyposażenie dla szpitali w Puławach, Lubartowie i innych znajdujących się na terenie naszego województwa - to cel zbiórki, jaką zainicjowała parafia pw. św. Brata Alberta w Puławach. Rusza akcja charytatywna "Albert pomaga szpitalom".

Włoski Instytut Zdrowia ogłasza, że osiągnięto szczyt zakażeń koronawirusem

Włoski Instytut Zdrowia ogłasza, że osiągnięto szczyt zakażeń koronawirusem

We Włoszech nastąpił szczyt zakażeń koronawirusem - ogłosił we wtorek szef Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro. Stan ten został osiągnięty ponad miesiąc po wybuchu epidemii w kraju.

Lekarze rodzinni ostrzegają: Koronawirus atakuje też młodych i zdrowych ludzi

Lekarze rodzinni ostrzegają: Koronawirus atakuje też młodych i zdrowych ludzi

Lekarze rodzinni apelują do młodych ludzi, by nie lekceważyli zagrożenia związanego z koronawirusem. Lekkomyślność i łamanie zasad izolacji, również w ich przypadku, może skończyć się tragicznie – podkreśla Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Znamy lokalizacje izolatoriów w Puławach, Chełmie, Białej Podlaskiej, Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim i Łukowie

Znamy lokalizacje izolatoriów w Puławach, Chełmie, Białej Podlaskiej, Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim i Łukowie

Siedem izolatoriów dla pacjentów, którzy są zakażeni koronawirusem, ale mają niewielkie objawy lub nie mają ich wcale, działa już w województwie lubelskim. Być może już w środę powstanie siedem kolejnych dla tych, którzy czekają na wynik badania.

Juventus będzie musiał sprzedać Cristiano Ronaldo?
film

Juventus będzie musiał sprzedać Cristiano Ronaldo?

Przyszłość Cristiano Ronaldo w Turynie stanęła pod znakiem zapytania. Juventus rozważa sprzedaż Portugalczyka, aby złagodzić skutki strat finansowych.

Koronawirus: Zmiany na targowiskach. Część rolników będzie miała gdzie sprzedawać żywność

Koronawirus: Zmiany na targowiskach. Część rolników będzie miała gdzie sprzedawać żywność

Dlaczego targowisko działa? Bo samorządowcy odpowiedzieli na apel ministra rolnictwa. Dlaczego targowisko nie działa? Bo samorządowcy stosują zalecenie ministra zdrowia. Sprawdź zanim pójdziesz na zakupy

Dziennik Wschodni w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w Polsce

Dziennik Wschodni w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w Polsce

Dziennik Wschodni w lutym znalazł się w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych. Tak wynika z badania "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" prowadzonego przez Instytut Monitorowania Mediów.

Koronawirus: Żołnierze będą od jutra patrolować ulice razem z policją

Koronawirus: Żołnierze będą od jutra patrolować ulice razem z policją

Żołnierze, głównie żandarmi, będą patrolować ulice wspólnie z policjantami – zapowiedział we wtorek minister obrony Mariusz Błaszczak.

Pierwsze „trzynastki” trafią do emerytów i rencistów na Prima Aprilis

Pierwsze „trzynastki” trafią do emerytów i rencistów na Prima Aprilis

Jutro emeryci i renciści dostaną wypłaty w formie tzw. „trzynastek”. W województwie lubelskim w pierwszym terminie dodatkowe fundusze otrzyma 41 tys. osób.

Hetman Zamość ma nowego prezesa

Hetman Zamość ma nowego prezesa

We wtorek beniaminek z Zamościa poinformował, że doszło do zmiany na stanowisku prezesa klubu. Tomasz Sak zastąpi Adama Adamczuka

5 pacjentów zakażonych koronawirusem w Lublinie. Nowe przypadki z całego regionu

5 pacjentów zakażonych koronawirusem w Lublinie. Nowe przypadki z całego regionu

10 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim odnotowało Ministerstwo Zdrowia. Połowa z nich to osoby z Lublina. W sumie w całym regionie na COVID-19 choruje już 131 pacjentów.

83 kolejne osoby zakażone koronawirusem w Polsce. Zmarła 32. pacjentka

83 kolejne osoby zakażone koronawirusem w Polsce. Zmarła 32. pacjentka

Mamy 83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Lubelskie firmy z branży medycznej rządzą na Giełdzie Papierów Wartościowych. Rosną ceny akcji

Lubelskie firmy z branży medycznej rządzą na Giełdzie Papierów Wartościowych. Rosną ceny akcji

Giełda papierów wartościowych odnotowuje gigantyczne spadki. Parkietem od dwóch dni rządzą lubelskie firmy z szeroko pojętej branży medycznej. Najwięcej zarobiła Biomaxima.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.