Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

31 marca 2009 r.
14:25
Edytuj ten wpis

PKS bankrutuje. Cała załoga przedsiębiorstwa trafi na bruk

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 17 A A

Do sądu właśnie trafił wniosek o ogłoszenie upadłości kraśnickiego przewoźnika. Pracę może stracić 75 osób, które od dwóch miesięcy i tak nie dostają poborów. Autobusy staną z dnia na dzień.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wykonujemy tylko te kursy, którymi dzieci są dowożone do szkół. Reszta jest likwidowana. Ale jak sąd ogłosi upadłość, to następnego dnia nie wyjedziemy na żadne trasy - mówi Edward Płecha, kierowca PPKS w Kraśniku.

Kilka miesięcy temu nic nie wskazywało na to, że dojdzie do takiej sytuacji. Dziś jest to pewne. Wniosek o ogłoszenie upadłości złożyła Teresa Włodarczyk, pełniąca z ramienia wojewody rolę zarządcy komisarycznego w PPKS Kraśnik.

- Jeśli sąd przychyli się do wniosku komisarza, będzie to skutkowało upadłością firmy. Wówczas firma natychmiast zamknie swoją działalność, bo w momencie ogłoszenia upadłości PKS straci koncesję na przewozy - wyjaśnia Małgorzata Tatara, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Załoga za upadłość obarcza winą władze powiatu, województwa i kolejnych zarządców przedsiębiorstwa. Jeszcze na początku roku pani Włodarczyk zapewniała nas, że do końca roku to na pewno będziemy jeździć. Przychodzimy do pracy i robimy za darmo. Bo pensji nie będzie już drugi miesiąc - mówi Marian Bajner, jeden z pracowników.

Urzędnicy twierdzą, że kraśnicki PKS upada przez kryzys gospodarczy. - Sytuacja drastycznie się zmieniła, zmniejszyło się zapotrzebowanie na usługi i firma nie mogła zapewnić sobie płynności finansowej. Na pewno miał na to także wpływ kryzys gospodarczy. Spowodował utratę pracy przez wiele osób, które korzystały z usług PKS - dodaje Tatara.

Załoga pogodziła się już z losem. - A co nam pozostało? Tylko czekać. Po prostu nie mieliśmy szczęścia do kolejnych osób, kierujących zakładem. Mamy wprawdzie jeszcze inne usługi: diagnostykę i warsztat. Ale nasz główny dochód był z przewozu pasażerów - mówi Janusz Suliga, przedstawiciel załogi PPKS w Kraśniku.

Jeszcze nie został wyznaczony termin rozpatrzenia wniosku o upadłość. Najprawdopodobniej posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się na początku maja.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mario / 2 kwietnia 2009 o 00:36
0
WITAM!
Avatar
aron / 1 kwietnia 2009 o 20:15
0
w woj. lubelskim to wlasnie PKS i PKP sa trzecim swiatem. Polaczenia z Lublina do Krasnika co 1-2 godziny, chyba oni nie mysleli zze ktos bedzie tyle czekal. To nie Wielkopolska gdzie ludzie maja pociagi co godzine i sie ciesza.
Avatar
trzeci świat / 1 kwietnia 2009 o 15:18
0
Busy jako podstawa komunikacji to trzeci świat...
Avatar
Pasażer / 1 kwietnia 2009 o 08:17
0
ik napisał:
wszystko pięknie tylko, jeśli przewoźnik nie ma zezwolenia na ten przystanek, to złapany kierowca zapłaci kilka tys kary!!, pare przypadków takich było

Było to w czsach,gdy zezwolenia nie były tak restrykcyjnie przestrzegane.Z drugiej strony jeśli inni się zatrzymują i potrafią załatwić zezwolenie,to zgoda.Niech Pajac nie wyrabia zezwolenia,nie zatrzymuje się i WOZI KARTOFLE,a rodzine niech wykarmi grantami z pomocy społecznej.
Avatar
kokos / 1 kwietnia 2009 o 07:00
0
I bardzo dobrze. Chcieli kapitalizmu, to ich kapitalizm rozliczył, ha ha ha
Avatar
Gość / 31 marca 2009 o 22:25
0
AAA... zapomniałem nie zostały jeszcze wypłacone wszystkie DODATKOWE ODPRAWY
No cóż sytuacja jest dalej ciężka
POZDRAWIAM
Avatar
Gość / 31 marca 2009 o 22:13
0
Panie "krasnostawiak" jesteś pan kopalnią wiedzy o PKS-ie w Krasnymstawie i nie tylko. Szkoda żebyś Pan marnował się we wtórnym obiegu. Wy zdaje się ( familijnie ) już pokazaliście na co was stać w PKS-ie ale nie zdążyliście do końca go utopić. I teraz różnymi sposobami z tylnego fotela poprzez słupy próbujecie dopiąć swego. To jest wasza walka i ja nie mam z nią nic wspólnego. Pamiętajcie tylko o jednym, że zostało tu ponad 80-ciu ludzi, którzy chcieliby dalej pracować i zarabiać na chleb dla siebie i swoich rodzin. Co do mojej osoby i mojego postępowania biorę za nie pełną odpowiedzialność a straszenie mnie nie ma sensu Jeśli posiadacie jakieś zarzuty to już dziś prokurator czeka. Anonimowość to wasza domena i nią tylko potraficie się posługiwać. Śmiało szable w dłoń trzeba zmieść jeszcze resztki tego co zostało po PKS w Krasnymstawie.
Panie "krasnostawiak" jesteś pan kopalnią wiedzy o PKS-ie w Krasnymstawie i nie tylko. Szkoda żebyś Pan marnował się we wtórnym obiegu. Wy zdaje się ( familijnie ) już pokazaliście na co was stać w PKS-ie ale nie zdążyliście do końca go utopić. I teraz różnymi sposobami z tylnego fotela poprzez słupy próbujecie dopiąć swego. To jest wasza walka i ja nie mam z nią nic wspólnego. Pamiętajcie tylko o jednym, że zostało tu ponad 80-ciu ludzi, którzy chcieliby dalej pracować i zarabiać na chleb dla siebie i swoich rodzin. Co do mojej os... rozwiń
Avatar
krasnostawiak / 31 marca 2009 o 20:55
0
niech Pan panie Zileiński szuka dalej, Nie tylko "Pan Tomek" Pana lubi. Wielu jest takich jak "Pan Tomek". No jednak tym razem to nie On. Niech Pan Panie Zieliński będzie pewny, że jak te Pana krótkotrwałe układy się kończą to ktoś Pana rzoliczy, za to co Pan zrobił z NASZYM PKS-EM. kRÓLIKOWSKA NIE JEST WIECZNA, A PROKURATOR I ZA 5 LAT chętnie Pana przepyta. My zaczekamy. Cierpliwie zaczekamy. Teraz niech Pan zbiera te 400 tys. na tę karę za wycięcie drzew wspólnie z dyspozytorem. Kidyś to PSL-owskie bagno przestanie Pana chronić i wtedy zapukamy do Pana ponownie. Masz Pan Panie Zieliński chorobliwy przerost formy nad treścią. To że Szpak wsadził Pana na tę minę żeby miec Pana "z głowy" w starostwie to tylko dowód, że jako pierwszy zepchnie Pana w przepaśc. Dałes się Pan podprowadzić w głosowaniu nad budżetem powiatu a władza nie wybacza. NIE WSZYSTKO ZAŁATWI ZA PANA PARTIA. TYM BARDZIEJ ŻE CO KWARTAŁ JESTEŚ PAN W INNEJ. pozdrawiam
niech Pan panie Zileiński szuka dalej, Nie tylko "Pan Tomek" Pana lubi. Wielu jest takich jak "Pan Tomek". No jednak tym razem to nie On. Niech Pan Panie Zieliński będzie pewny, że jak te Pana krótkotrwałe układy się kończą to ktoś Pana rzoliczy, za to co Pan zrobił z NASZYM PKS-EM. kRÓLIKOWSKA NIE JEST WIECZNA, A PROKURATOR I ZA 5 LAT chętnie Pana przepyta. My zaczekamy. Cierpliwie zaczekamy. Teraz niech Pan zbiera te 400 tys. na tę karę za wycięcie drzew wspólnie z dyspozytorem. Kidyś to PSL-owskie bagno przestanie Pana... rozwiń
Avatar
kj / 31 marca 2009 o 19:58
0
I dobrze !!!!! Ja się cieszę, dość kursów których nie ma, bo kierowcy nie opłacało się z 2 pasarzerami jechać, albo co gorsze zatrzymać się na przysranku (rozkładowym), naburmuszonych kierowców zawsze w złym humorze. Na renomę trzeba sobie zapracować! i sobie zapracowali...
Jakoś Wiz i Jumbo trzyma standard od wielu lat, to i kryzys niestraszny!
Avatar
pasażer II / 31 marca 2009 o 18:20
0
Według załogi (nota bene - rozmawiającej a nie pracującej) winni są wszyscy: wojewoda, starosta, kolejni zarządcy,kryzys, wybuch wulkanu na Hawajach, itp - aby nie załoga, oni są bez winy. Kombinacje z paliwem, z biletami, mizerna wydajność, durni (tak durni przywódcy związkowi) oto prawdziwa przyczyna upadku tego zapyziałego reliktu komuny. Gdzie teraz będą uprawiać swoją działalność "działacze" związkowi broniący swoich stołków do krwi ostatniej?
Avatar
mario / 2 kwietnia 2009 o 00:36
0
WITAM!
Avatar
aron / 1 kwietnia 2009 o 20:15
0
w woj. lubelskim to wlasnie PKS i PKP sa trzecim swiatem. Polaczenia z Lublina do Krasnika co 1-2 godziny, chyba oni nie mysleli zze ktos bedzie tyle czekal. To nie Wielkopolska gdzie ludzie maja pociagi co godzine i sie ciesza.
Avatar
trzeci świat / 1 kwietnia 2009 o 15:18
0
Busy jako podstawa komunikacji to trzeci świat...
Avatar
Pasażer / 1 kwietnia 2009 o 08:17
0
ik napisał:
wszystko pięknie tylko, jeśli przewoźnik nie ma zezwolenia na ten przystanek, to złapany kierowca zapłaci kilka tys kary!!, pare przypadków takich było

Było to w czsach,gdy zezwolenia nie były tak restrykcyjnie przestrzegane.Z drugiej strony jeśli inni się zatrzymują i potrafią załatwić zezwolenie,to zgoda.Niech Pajac nie wyrabia zezwolenia,nie zatrzymuje się i WOZI KARTOFLE,a rodzine niech wykarmi grantami z pomocy społecznej.
Avatar
kokos / 1 kwietnia 2009 o 07:00
0
I bardzo dobrze. Chcieli kapitalizmu, to ich kapitalizm rozliczył, ha ha ha
Avatar
Gość / 31 marca 2009 o 22:25
0
AAA... zapomniałem nie zostały jeszcze wypłacone wszystkie DODATKOWE ODPRAWY
No cóż sytuacja jest dalej ciężka
POZDRAWIAM
Avatar
Gość / 31 marca 2009 o 22:13
0
Panie "krasnostawiak" jesteś pan kopalnią wiedzy o PKS-ie w Krasnymstawie i nie tylko. Szkoda żebyś Pan marnował się we wtórnym obiegu. Wy zdaje się ( familijnie ) już pokazaliście na co was stać w PKS-ie ale nie zdążyliście do końca go utopić. I teraz różnymi sposobami z tylnego fotela poprzez słupy próbujecie dopiąć swego. To jest wasza walka i ja nie mam z nią nic wspólnego. Pamiętajcie tylko o jednym, że zostało tu ponad 80-ciu ludzi, którzy chcieliby dalej pracować i zarabiać na chleb dla siebie i swoich rodzin. Co do mojej osoby i mojego postępowania biorę za nie pełną odpowiedzialność a straszenie mnie nie ma sensu Jeśli posiadacie jakieś zarzuty to już dziś prokurator czeka. Anonimowość to wasza domena i nią tylko potraficie się posługiwać. Śmiało szable w dłoń trzeba zmieść jeszcze resztki tego co zostało po PKS w Krasnymstawie.
Panie "krasnostawiak" jesteś pan kopalnią wiedzy o PKS-ie w Krasnymstawie i nie tylko. Szkoda żebyś Pan marnował się we wtórnym obiegu. Wy zdaje się ( familijnie ) już pokazaliście na co was stać w PKS-ie ale nie zdążyliście do końca go utopić. I teraz różnymi sposobami z tylnego fotela poprzez słupy próbujecie dopiąć swego. To jest wasza walka i ja nie mam z nią nic wspólnego. Pamiętajcie tylko o jednym, że zostało tu ponad 80-ciu ludzi, którzy chcieliby dalej pracować i zarabiać na chleb dla siebie i swoich rodzin. Co do mojej os... rozwiń
Avatar
krasnostawiak / 31 marca 2009 o 20:55
0
niech Pan panie Zileiński szuka dalej, Nie tylko "Pan Tomek" Pana lubi. Wielu jest takich jak "Pan Tomek". No jednak tym razem to nie On. Niech Pan Panie Zieliński będzie pewny, że jak te Pana krótkotrwałe układy się kończą to ktoś Pana rzoliczy, za to co Pan zrobił z NASZYM PKS-EM. kRÓLIKOWSKA NIE JEST WIECZNA, A PROKURATOR I ZA 5 LAT chętnie Pana przepyta. My zaczekamy. Cierpliwie zaczekamy. Teraz niech Pan zbiera te 400 tys. na tę karę za wycięcie drzew wspólnie z dyspozytorem. Kidyś to PSL-owskie bagno przestanie Pana chronić i wtedy zapukamy do Pana ponownie. Masz Pan Panie Zieliński chorobliwy przerost formy nad treścią. To że Szpak wsadził Pana na tę minę żeby miec Pana "z głowy" w starostwie to tylko dowód, że jako pierwszy zepchnie Pana w przepaśc. Dałes się Pan podprowadzić w głosowaniu nad budżetem powiatu a władza nie wybacza. NIE WSZYSTKO ZAŁATWI ZA PANA PARTIA. TYM BARDZIEJ ŻE CO KWARTAŁ JESTEŚ PAN W INNEJ. pozdrawiam
niech Pan panie Zileiński szuka dalej, Nie tylko "Pan Tomek" Pana lubi. Wielu jest takich jak "Pan Tomek". No jednak tym razem to nie On. Niech Pan Panie Zieliński będzie pewny, że jak te Pana krótkotrwałe układy się kończą to ktoś Pana rzoliczy, za to co Pan zrobił z NASZYM PKS-EM. kRÓLIKOWSKA NIE JEST WIECZNA, A PROKURATOR I ZA 5 LAT chętnie Pana przepyta. My zaczekamy. Cierpliwie zaczekamy. Teraz niech Pan zbiera te 400 tys. na tę karę za wycięcie drzew wspólnie z dyspozytorem. Kidyś to PSL-owskie bagno przestanie Pana... rozwiń
Avatar
kj / 31 marca 2009 o 19:58
0
I dobrze !!!!! Ja się cieszę, dość kursów których nie ma, bo kierowcy nie opłacało się z 2 pasarzerami jechać, albo co gorsze zatrzymać się na przysranku (rozkładowym), naburmuszonych kierowców zawsze w złym humorze. Na renomę trzeba sobie zapracować! i sobie zapracowali...
Jakoś Wiz i Jumbo trzyma standard od wielu lat, to i kryzys niestraszny!
Avatar
pasażer II / 31 marca 2009 o 18:20
0
Według załogi (nota bene - rozmawiającej a nie pracującej) winni są wszyscy: wojewoda, starosta, kolejni zarządcy,kryzys, wybuch wulkanu na Hawajach, itp - aby nie załoga, oni są bez winy. Kombinacje z paliwem, z biletami, mizerna wydajność, durni (tak durni przywódcy związkowi) oto prawdziwa przyczyna upadku tego zapyziałego reliktu komuny. Gdzie teraz będą uprawiać swoją działalność "działacze" związkowi broniący swoich stołków do krwi ostatniej?
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 0 0

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 0 5

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 120 8

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 16 6

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 11 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!