Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

31 sierpnia 2011 r.
20:13
Edytuj ten wpis

Protest w pierwszy dzień szkoły, w ławkach kukły zamiast dzieci

1 171 A A
Już wczoraj protestujący mieszkańcy pojawili się w budynku szkoły. Na ogrodzeniu powiesili transpare
Już wczoraj protestujący mieszkańcy pojawili się w budynku szkoły. Na ogrodzeniu powiesili transpare

Dla blisko pięćdziesięciu uczniów spod Kraśnika rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie zupełnie inne. Przed budynkiem szkoły wiszą flagi, gotowe są już transparenty. A w ławkach, zamiast dzieci, zasiądą dziś kukły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dzieci ubiorą się odświętnie, jak co roku. Ale początku roku szkolnego mieć nie będą. To przykre – żali się Marzena Płecha z Brzozówki, która wspólnie z innymi rodzicami protestuje przeciwko decyzji władz gminy Szastarka. – Po porannej mszy pójdziemy pikietować pod budynek szkoły w Brzozówce.
Powód? Wójt gminy nie zgadza się, aby likwidowaną szkolę w Brzozówce prowadziło założone przez rodziców stowarzyszenie. W efekcie dzieci z Brzozówki i Brzozówki Koloni będą dojeżdżać do szkół w innej miejscowości.

– O godz. 9 spotykamy się w kościele na mszy, później idziemy do szkoły – zapowiada Bogusław Wcisło, prezes Stowarzyszenia "Nadzieja”, która chce prowadzić szkołę. – Będziemy chcieli postawić przed szkołą ławki i posadzić w nich kukły i lalki. Mamy też przygotowane transparenty. Na granicach naszej wioski wywiesiliśmy już flagi.

Pod szkolą rodzice będą czekać na wójta. Ten jednak do protestujących nie przyjedzie. – Będę na rozpoczęciu roku gdzie indziej – mówi Tomasz Mularczyk, wójt Szastarki. I dodaje: – Żyjemy w demokratycznym kraju. Ludzie niezadowoleni mają prawo protestować.

Według wójta protest rodziców nic już nie zmieni. – Szkoła jest już zamknięta, a życie toczy się dalej. Sprzęt zostanie przeniesiony do innych placówek – mówi wójt. I przyznaje, że zadłużenie gminy to nie jedyny powód, dla którego nie zgodził się na funkcjonowanie szkoły. – Stowarzyszenie planuje założyć gimnazjum. Boimy się, że zabiorą nam uczniów i zrujnują nasz system oświaty – dodaje Mularczyk.
Zdesperowani rodzice od kilku miesięcy szukają pomocy. Byli już m.in. w Kancelarii Prezydenta RP i kuratorium w Lublinie. Spotkali się też wicewojewodą, która zadeklarowała pomoc finansową. – Nie było jednak mowy o konkretach, bo wójt nie zgadza się on oddać szkoły rodzicom – relacjonuje Henryka Strojnowska, wicewojewoda lubelski.

Rodzice, którzy biorą udział w proteście zapisali swoje dzieci do szkoły w Hucie Józefów, którą prowadzi inne stowarzyszenie. Około 50 dzieci ma rozpocząć tam lekcje w poniedziałek.

Co zmienia się od 1 września 2011

• obowiązkowe przedszkole dla 5-latków

• egzamin gimnazjalny na nowych zasadach

• nowa formuła kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

• w szkołach uczniowie muszą mieć dostęp do ciepłej wody i mydła

• jedyna w tym roku podwyżka dla nauczycieli (7 proc.)

Sieć szkół w Lubelskiem

Do lubelskiego kuratora oświaty wpłynęły 73 wnioski o likwidację szkół. Zlikwidowano:

24 fili szkół (25 wniosków)
19 szkół podstawowych (22)
2 gimnazja (3)
1 liceum ogólnokształcące (3)
6 liceów profilowanych (8)
1 technikum uzupełniające (2)
3 policealne szkoły zawodowe (5)
1 LO uzupełniające (1)

Nie zlikwidowano żadnego technikum (2 wnioski), ani szkoły zawodowej (3). 12 ze zlikwidowanych szkół podstawowych będą prowadzić stowarzyszenia.

Komentarze 171

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Falubaz / 25 października 2011 o 19:44
0
Witam !
Proszę was o pomoc. Biorę udział w konkursie w którym liczą się wyświetlenia mojego filmiku, więc proszę was oglądajcie mój filmik dużo razy wysyłajcie go znajomym. Byłbym bardzo wdzięczny. Proszę was o pomoc, to nic was nie kosztuje tylko klikanie. Z góry dziękuję.
|
|
|
\/

[url="http://www.youtube.com/watch?v=UGrene4HmsA"](KLIKNIJ !)[/url]
Avatar
janek / 25 października 2011 o 12:03
0
[quote name='Gość' timestamp='1319535100' post='551151']
GMINA SZASTARKA MA JEDNEGO NORMALNEGO RADNEGO PANA KOWALIKA TO JEST RADNY Z JAJAMI A RESZTA TO SĄ TANCERZE I MARIONETKI JAK IM MULARCZYK ZAGRA TAK TAŃCZĄ
[/quote]
Radny zataił wyrok, by ocalić mandat
Dodano: 7 stycznia 2010, 20:15 Autor: FABIAN PLAPIS

Tu Mirosław Kowalik brał udział w sesjach rady, choć nie powinien (fot. Fabian Plapis,)
Mirosław Kowalik nie przyznał się, że będąc radnym został skazany za kradzież prądu. I dalej, wbrew prawu, sprawował swoją funkcję. Po naszym sygnale sprawą zajmie się wojewoda.
Podziel sięPrzeczytaj więcejWięckowski traci mandat, głosowania nieważne?

Antoni Zieliński wykluczony z klubu radnych PiS. Bo był krnąbrny
Zobacz także
Jedynka Dziennika Wschodniego z 25 października 2011 r.

Mirosław Kowalik (fot. Urząd Gminy w Szastarce)
– Nic o tym nie wiedzie-liśmy– mówi Ryszard Dudek, wójt Gminy Szastarka. – Szkoda, bo to dobry radny, przewodniczący Komisji Kultury i Edukacji oraz członek Prezydium Gminnego OSP i prezes straży w Szastarce Stacji. Dużo i chętnie działa w gminie.

We wrześniu 2006 r. Sąd Rejonowy w Kraśniku skazał Mirosława Kowalika na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz 600 zł grzywny za kradzież energii elektrycznej. Według wyliczeń Zakładu Energetycznego, ukradł prąd na prawie 10 tys. zł. Oskarżony się nie przyznał i złożył apelację. W 2007 r. Sąd Okręgowy w Lublinie podtrzymał wyrok.

Mirosław Kowalik był już wtedy radnym. W takim przypadku – zgodnie z prawem – powinien stracić mandat. Szkopuł w tym, że o swoim skazaniu nie poinformował ani wójta, ani Rady Gminy.

Radny nie chciał się do tego przyznać również w rozmowie z naszym dziennikarzem. Początkowo mówił nawet, że chodzi o inną osobę o tym samym nazwisku.

• Dlaczego zataił pan informację o skazaniu?

– A komu się miałem przyznawać. A że sprawa nie wyszła, to wszystko jest w porządku – mówił podczas rozmowy telefonicznej Mirosław Kowalik.

• I diety radnego pan pobierał?

– Zrobiliśmy dużo dobrego, o działalność rady proszę się nie czepiać – szybko uciął. I więcej nie chciał już rozmawiać.

Dziś – po prawie trzech latach od wyroku – znowu jest osobą bez skazy. Wyrok uległ bowiem zatarciu z mocy prawa w lipcu ub. roku.

– Dziwię się, że kradł prąd. Przecież dobrze mu się powodzi, tutaj uchodzi wręcz za krezusa – mówi pani Wiesława z Szastarki. Woli zachować anonimowość, bo to bardzo mała wieś.
Wiceprzewodniczący faktycznie do biednych nie należy. W Szastarce prowadzi działalność handlową. W 2008 r. osiągnął z tego tytułu ponad 62 tys. zł dochodu. Ma też dwa samochody i ponad 5 ha pola, z którego deklaruje kolejne 13 tys. dochodu.

Sprawą zajmie się teraz wojewoda. – Wcześniej nie mieliśmy żadnej informacji w tej sprawie. Skierujemy pisma do Urzędu Gminy i sądu w Kraśniku – mówi Rafał Przech z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

reklama
[quote name='Gość' timestamp='1319535100' post='551151']
GMINA SZASTARKA MA JEDNEGO NORMALNEGO RADNEGO PANA KOWALIKA TO JEST RADNY Z JAJAMI A RESZTA TO SĄ TANCERZE I MARIONETKI JAK IM MULARCZYK ZAGRA TAK TAŃCZĄ
[/quote]
Radny zataił wyrok, by ocalić mandat
Dodano: 7 stycznia 2010, 20:15 Autor: FABIAN PLAPIS

Tu Mirosław Kowalik brał udział w sesjach rady, choć nie powinien (fot. Fabian Plapis,)
Mirosław Kowalik nie przyznał się, że będąc radnym został skazany za kradzież pr... rozwiń
Avatar
Gość / 25 października 2011 o 11:31
0
GMINA SZASTARKA MA JEDNEGO NORMALNEGO RADNEGO PANA KOWALIKA TO JEST RADNY Z JAJAMI A RESZTA TO SĄ TANCERZE I MARIONETKI JAK IM MULARCZYK ZAGRA TAK TAŃCZĄ
Avatar
Gość / 25 października 2011 o 11:00
0
[quote name='Pawel85' timestamp='1319525801' post='551099']
[center]Szanowni Mieszkańcy Naszej Gminy !!![/center]

Jako Radni Gminy Szastarka jesteśmy oburzeni licznymi kłamstwami, jakie ostatnio kierowane są pod adresem NASZEGO Wójta - Pana Tomasza Mularczyka.
Dlatego pragniemy głośno zaprotestować przeciwko takiej praktyce i zdementować liczne kłamstwa.
1. Informujemy, że Filia Szkoły w Majdanie Obleszcze i Szkoła Podstawowa w Brzozówce zostały zamknięte za zgodą Kuratorium w Lublinie. Decyzja o zamknięciu została podjęta większością głosów na forum Rady Gminy w Szastarce. Powodem zamknięcia obydwu szkół była bardzo mała liczba dzieci: Majdan Obleszcze - 11 dzieci, Brzozówka - 34 dzieci. Likwidacja szkół miała na celu ratowanie tragicznej sytuacji finansowej, zadłużonej Gminy. Wszelkie zarzuty dotyczące niegospodarności pod adresem Władz Gminy należy uznać za celowe wprowadzanie w błąd opinii publicznej.
2. Pragniemy podkreślić, że ani Wójt ani Rada Gminy Szastarka nigdy nie zamierzali doprowadzić do takiej sytuacji, żeby w naszej gminie było tylko jedno gimnazjum i jedna podstawówka.
3. Protestujemy przeciwko posądzaniu NASZEGO Wójta o to, że odrzuca zasady moralne i religijne. Jest to obrzydliwe pomówienie człowieka, którego znamy jako osobę wierząca i praktykującą.
4. Chcemy zdementować nieprawdziwą informację, jaka pojawiła się w miejscowości Szastarka o tym, że Gmina zamierza sprzedać Ośrodek Zdrowia w tej miejscowości. Jest to zwyczajne kłamstwo!.
5. W związku z tym, że rozpowszechniane informacje są nieprawdziwe

[center]PROTESTUJEMY PRZECIWKO
GŁUPIEMU POMYSŁOWI JAKIM JEST
REFERENDUM W NASZEJ GMINIE !!!!!!!!!!![/center]


Za ewentualne referendum zapłaci gmina z podatków Naszych Mieszkańców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podpisy Radnych Gminy Szastarka:
1) Chuda Ewa
2) Mróz Jarosław
3) Kolasa Sylwester
4) Turek Stefan
5) Rudnicki Wojciech
6) Zieliński Kazimierz
7) Pasztaleniec Zbigniew
8) Budkowski Mirosław
9) Mazurek Elżbieta
10) Jaskowski Artur
11) Tylus Mariusz
12) Jakubaszek Mariusz
13) Kosikowski Michał
14) Winiarczyk Zygmunt
[/quote]
ZNOWU WÓJT RADNYMI PODTARŁ SOBIE D..E
[quote name='Pawel85' timestamp='1319525801' post='551099']
[center]Szanowni Mieszkańcy Naszej Gminy !!![/center]

Jako Radni Gminy Szastarka jesteśmy oburzeni licznymi kłamstwami, jakie ostatnio kierowane są pod adresem NASZEGO Wójta - Pana Tomasza Mularczyka.
Dlatego pragniemy głośno zaprotestować przeciwko takiej praktyce i zdementować liczne kłamstwa.
1. Informujemy, że Filia Szkoły w Majdanie Obleszcze i Szkoła Podstawowa w Brzozówce zostały zamknięte za ... rozwiń
Avatar
Pawel85 / 25 października 2011 o 08:56
0
[center]Szanowni Mieszkańcy Naszej Gminy !!![/center]

Jako Radni Gminy Szastarka jesteśmy oburzeni licznymi kłamstwami, jakie ostatnio kierowane są pod adresem NASZEGO Wójta - Pana Tomasza Mularczyka.
Dlatego pragniemy głośno zaprotestować przeciwko takiej praktyce i zdementować liczne kłamstwa.
1. Informujemy, że Filia Szkoły w Majdanie Obleszcze i Szkoła Podstawowa w Brzozówce zostały zamknięte za zgodą Kuratorium w Lublinie. Decyzja o zamknięciu została podjęta większością głosów na forum Rady Gminy w Szastarce. Powodem zamknięcia obydwu szkół była bardzo mała liczba dzieci: Majdan Obleszcze - 11 dzieci, Brzozówka - 34 dzieci. Likwidacja szkół miała na celu ratowanie tragicznej sytuacji finansowej, zadłużonej Gminy. Wszelkie zarzuty dotyczące niegospodarności pod adresem Władz Gminy należy uznać za celowe wprowadzanie w błąd opinii publicznej.
2. Pragniemy podkreślić, że ani Wójt ani Rada Gminy Szastarka nigdy nie zamierzali doprowadzić do takiej sytuacji, żeby w naszej gminie było tylko jedno gimnazjum i jedna podstawówka.
3. Protestujemy przeciwko posądzaniu NASZEGO Wójta o to, że odrzuca zasady moralne i religijne. Jest to obrzydliwe pomówienie człowieka, którego znamy jako osobę wierząca i praktykującą.
4. Chcemy zdementować nieprawdziwą informację, jaka pojawiła się w miejscowości Szastarka o tym, że Gmina zamierza sprzedać Ośrodek Zdrowia w tej miejscowości. Jest to zwyczajne kłamstwo!.
5. W związku z tym, że rozpowszechniane informacje są nieprawdziwe

[center]PROTESTUJEMY PRZECIWKO
GŁUPIEMU POMYSŁOWI JAKIM JEST
REFERENDUM W NASZEJ GMINIE !!!!!!!!!!![/center]


Za ewentualne referendum zapłaci gmina z podatków Naszych Mieszkańców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podpisy Radnych Gminy Szastarka:
1) Chuda Ewa
2) Mróz Jarosław
3) Kolasa Sylwester
4) Turek Stefan
5) Rudnicki Wojciech
6) Zieliński Kazimierz
7) Pasztaleniec Zbigniew
8) Budkowski Mirosław
9) Mazurek Elżbieta
10) Jaskowski Artur
11) Tylus Mariusz
12) Jakubaszek Mariusz
13) Kosikowski Michał
14) Winiarczyk Zygmunt
[center]Szanowni Mieszkańcy Naszej Gminy !!![/center]

Jako Radni Gminy Szastarka jesteśmy oburzeni licznymi kłamstwami, jakie ostatnio kierowane są pod adresem NASZEGO Wójta - Pana Tomasza Mularczyka.
Dlatego pragniemy głośno zaprotestować przeciwko takiej praktyce i zdementować liczne kłamstwa.
1. Informujemy, że Filia Szkoły w Majdanie Obleszcze i Szkoła Podstawowa w Brzozówce zostały zamknięte za zgodą Kuratorium w Lublinie. Decyzja o zamknięciu została podjęta większością głosów na fo... rozwiń
Avatar
gość / 24 października 2011 o 10:05
0
[quote name='wiesia' timestamp='1319442857' post='550767']
są to dane o niczym nie świadczące, średnia arytmetyczna to tylko pozory należałoby analizowac szczegółowo to byłby inny obraz[/quote]
No tak, te dane albo są wzięte z księżyca albo zostały sfałszowane. To po co one są, skoro o niczym nie świadczą? Cały świat się na was uwziął a przecież wy sami wszystko wiecie najlepiej...
Avatar
wiesia / 24 października 2011 o 09:54
0
[quote name='no name' timestamp='1319402146' post='550713']
Jeżeli chodzi o wyniki, to są one powszechnie dostępne np, tu:
http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20051012153316788
oraz tu:
http://gimnazjum.ewd.edu.pl/?str=wysz

Jednak potrzeba jest trochę wiedzy , żeby umieć je zinterpretować a mam uzasadnione obawy, że jej Drogi Rodzicu nie masz.
[/quote]

są to dane o niczym nie świadczące, średnia arytmetyczna to tylko pozory należałoby analizowac szczegółowo to byłby inny obraz
Avatar
Gość / 24 października 2011 o 09:49
0
ech, specjaliści od oświaty...
Avatar
no name / 23 października 2011 o 22:35
0
[quote name='rodzic' timestamp='1319394353' post='550662']
O nasze dzieci to się nie martw pilnuj swojego nosa, do Szastarki ich nie daliśmy bo już gimnazjum na piechotę chodziło, a na Hutę jest trochę dalej ,ale mają dobry dojazd i nie będą chodzić na piechotę.Ty jesteś śmieszny mam może pytać 5 czy 6 latka gdzie chce iść do szkoły, bo ja słyszałam, że o szkole decyduje rodzic.Przeczytaj sobie USTAWĘ O OŚWIACIE.Ja słyszałam że najlepsze wyniki ma Huta.Dzieci nikt nie wykorzystuje wysłaliśmy ich na Hute dla ich dobra.A wójt może sobie porządzić swoimi dziećmi których nie ma
[/quote]
Jeżeli chodzi o wyniki, to są one powszechnie dostępne np, tu:
http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20051012153316788
oraz tu:
http://gimnazjum.ewd.edu.pl/?str=wysz

Jednak potrzeba jest trochę wiedzy , żeby umieć je zinterpretować a mam uzasadnione obawy, że jej Drogi Rodzicu nie masz.
[quote name='rodzic' timestamp='1319394353' post='550662']
O nasze dzieci to się nie martw pilnuj swojego nosa, do Szastarki ich nie daliśmy bo już gimnazjum na piechotę chodziło, a na Hutę jest trochę dalej ,ale mają dobry dojazd i nie będą chodzić na piechotę.Ty jesteś śmieszny mam może pytać 5 czy 6 latka gdzie chce iść do szkoły, bo ja słyszałam, że o szkole decyduje rodzic.Przeczytaj sobie USTAWĘ O OŚWIACIE.Ja słyszałam że najlepsze wyniki ma Huta.Dzieci nikt nie wykorzystuje wysłaliśmy ich na Hute dla ich ... rozwiń
Avatar
rodzic / 23 października 2011 o 20:25
0
[quote name='morwa' timestamp='1319354997' post='550448']
[size="2"]Może jednak trzeba pomyśleć trochę o waszych dzieciach, bo wy jako rodzice traktujecie je bardzo przedmiotowo. Wykorzystujecie je w walce z wójtem jakby to był worek kartofli. Do Szastarki nie mogły dojeżdżać, bo to niebezpieczne za to trzy razy dalej na Hutę już dojeżdżać mogą. Zapytaliście je o zdanie czy chcą zostać jak do tej pory w Szastarce czy zmienić szkołę? Założę się, że nie. To że nie pozwoliliście im chodzić do szkoły, która ma najlepsze wyniki z egzaminów końcowych to oczywiście też dla ich dobra. Tak właśnie myślicie o swoich dzieciach.[/size]
[/quote]
O nasze dzieci to się nie martw pilnuj swojego nosa, do Szastarki ich nie daliśmy bo już gimnazjum na piechotę chodziło, a na Hutę jest trochę dalej ,ale mają dobry dojazd i nie będą chodzić na piechotę.Ty jesteś śmieszny mam może pytać 5 czy 6 latka gdzie chce iść do szkoły, bo ja słyszałam, że o szkole decyduje rodzic.Przeczytaj sobie USTAWĘ O OŚWIACIE.Ja słyszałam że najlepsze wyniki ma Huta.Dzieci nikt nie wykorzystuje wysłaliśmy ich na Hute dla ich dobra.A wójt może sobie porządzić swoimi dziećmi których nie ma
[quote name='morwa' timestamp='1319354997' post='550448']
[size="2"]Może jednak trzeba pomyśleć trochę o waszych dzieciach, bo wy jako rodzice traktujecie je bardzo przedmiotowo. Wykorzystujecie je w walce z wójtem jakby to był worek kartofli. Do Szastarki nie mogły dojeżdżać, bo to niebezpieczne za to trzy razy dalej na Hutę już dojeżdżać mogą. Zapytaliście je o zdanie czy chcą zostać jak do tej pory w Szastarce czy zmienić szkołę? Założę się, że nie. To że nie pozwoliliście im chodzić do szkoły, któr... rozwiń
Avatar
Falubaz / 25 października 2011 o 19:44
0
Witam !
Proszę was o pomoc. Biorę udział w konkursie w którym liczą się wyświetlenia mojego filmiku, więc proszę was oglądajcie mój filmik dużo razy wysyłajcie go znajomym. Byłbym bardzo wdzięczny. Proszę was o pomoc, to nic was nie kosztuje tylko klikanie. Z góry dziękuję.
|
|
|
\/

[url="http://www.youtube.com/watch?v=UGrene4HmsA"](KLIKNIJ !)[/url]
Avatar
janek / 25 października 2011 o 12:03
0
[quote name='Gość' timestamp='1319535100' post='551151']
GMINA SZASTARKA MA JEDNEGO NORMALNEGO RADNEGO PANA KOWALIKA TO JEST RADNY Z JAJAMI A RESZTA TO SĄ TANCERZE I MARIONETKI JAK IM MULARCZYK ZAGRA TAK TAŃCZĄ
[/quote]
Radny zataił wyrok, by ocalić mandat
Dodano: 7 stycznia 2010, 20:15 Autor: FABIAN PLAPIS

Tu Mirosław Kowalik brał udział w sesjach rady, choć nie powinien (fot. Fabian Plapis,)
Mirosław Kowalik nie przyznał się, że będąc radnym został skazany za kradzież prądu. I dalej, wbrew prawu, sprawował swoją funkcję. Po naszym sygnale sprawą zajmie się wojewoda.
Podziel sięPrzeczytaj więcejWięckowski traci mandat, głosowania nieważne?

Antoni Zieliński wykluczony z klubu radnych PiS. Bo był krnąbrny
Zobacz także
Jedynka Dziennika Wschodniego z 25 października 2011 r.

Mirosław Kowalik (fot. Urząd Gminy w Szastarce)
– Nic o tym nie wiedzie-liśmy– mówi Ryszard Dudek, wójt Gminy Szastarka. – Szkoda, bo to dobry radny, przewodniczący Komisji Kultury i Edukacji oraz członek Prezydium Gminnego OSP i prezes straży w Szastarce Stacji. Dużo i chętnie działa w gminie.

We wrześniu 2006 r. Sąd Rejonowy w Kraśniku skazał Mirosława Kowalika na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz 600 zł grzywny za kradzież energii elektrycznej. Według wyliczeń Zakładu Energetycznego, ukradł prąd na prawie 10 tys. zł. Oskarżony się nie przyznał i złożył apelację. W 2007 r. Sąd Okręgowy w Lublinie podtrzymał wyrok.

Mirosław Kowalik był już wtedy radnym. W takim przypadku – zgodnie z prawem – powinien stracić mandat. Szkopuł w tym, że o swoim skazaniu nie poinformował ani wójta, ani Rady Gminy.

Radny nie chciał się do tego przyznać również w rozmowie z naszym dziennikarzem. Początkowo mówił nawet, że chodzi o inną osobę o tym samym nazwisku.

• Dlaczego zataił pan informację o skazaniu?

– A komu się miałem przyznawać. A że sprawa nie wyszła, to wszystko jest w porządku – mówił podczas rozmowy telefonicznej Mirosław Kowalik.

• I diety radnego pan pobierał?

– Zrobiliśmy dużo dobrego, o działalność rady proszę się nie czepiać – szybko uciął. I więcej nie chciał już rozmawiać.

Dziś – po prawie trzech latach od wyroku – znowu jest osobą bez skazy. Wyrok uległ bowiem zatarciu z mocy prawa w lipcu ub. roku.

– Dziwię się, że kradł prąd. Przecież dobrze mu się powodzi, tutaj uchodzi wręcz za krezusa – mówi pani Wiesława z Szastarki. Woli zachować anonimowość, bo to bardzo mała wieś.
Wiceprzewodniczący faktycznie do biednych nie należy. W Szastarce prowadzi działalność handlową. W 2008 r. osiągnął z tego tytułu ponad 62 tys. zł dochodu. Ma też dwa samochody i ponad 5 ha pola, z którego deklaruje kolejne 13 tys. dochodu.

Sprawą zajmie się teraz wojewoda. – Wcześniej nie mieliśmy żadnej informacji w tej sprawie. Skierujemy pisma do Urzędu Gminy i sądu w Kraśniku – mówi Rafał Przech z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

reklama
[quote name='Gość' timestamp='1319535100' post='551151']
GMINA SZASTARKA MA JEDNEGO NORMALNEGO RADNEGO PANA KOWALIKA TO JEST RADNY Z JAJAMI A RESZTA TO SĄ TANCERZE I MARIONETKI JAK IM MULARCZYK ZAGRA TAK TAŃCZĄ
[/quote]
Radny zataił wyrok, by ocalić mandat
Dodano: 7 stycznia 2010, 20:15 Autor: FABIAN PLAPIS

Tu Mirosław Kowalik brał udział w sesjach rady, choć nie powinien (fot. Fabian Plapis,)
Mirosław Kowalik nie przyznał się, że będąc radnym został skazany za kradzież pr... rozwiń
Avatar
Gość / 25 października 2011 o 11:31
0
GMINA SZASTARKA MA JEDNEGO NORMALNEGO RADNEGO PANA KOWALIKA TO JEST RADNY Z JAJAMI A RESZTA TO SĄ TANCERZE I MARIONETKI JAK IM MULARCZYK ZAGRA TAK TAŃCZĄ
Avatar
Gość / 25 października 2011 o 11:00
0
[quote name='Pawel85' timestamp='1319525801' post='551099']
[center]Szanowni Mieszkańcy Naszej Gminy !!![/center]

Jako Radni Gminy Szastarka jesteśmy oburzeni licznymi kłamstwami, jakie ostatnio kierowane są pod adresem NASZEGO Wójta - Pana Tomasza Mularczyka.
Dlatego pragniemy głośno zaprotestować przeciwko takiej praktyce i zdementować liczne kłamstwa.
1. Informujemy, że Filia Szkoły w Majdanie Obleszcze i Szkoła Podstawowa w Brzozówce zostały zamknięte za zgodą Kuratorium w Lublinie. Decyzja o zamknięciu została podjęta większością głosów na forum Rady Gminy w Szastarce. Powodem zamknięcia obydwu szkół była bardzo mała liczba dzieci: Majdan Obleszcze - 11 dzieci, Brzozówka - 34 dzieci. Likwidacja szkół miała na celu ratowanie tragicznej sytuacji finansowej, zadłużonej Gminy. Wszelkie zarzuty dotyczące niegospodarności pod adresem Władz Gminy należy uznać za celowe wprowadzanie w błąd opinii publicznej.
2. Pragniemy podkreślić, że ani Wójt ani Rada Gminy Szastarka nigdy nie zamierzali doprowadzić do takiej sytuacji, żeby w naszej gminie było tylko jedno gimnazjum i jedna podstawówka.
3. Protestujemy przeciwko posądzaniu NASZEGO Wójta o to, że odrzuca zasady moralne i religijne. Jest to obrzydliwe pomówienie człowieka, którego znamy jako osobę wierząca i praktykującą.
4. Chcemy zdementować nieprawdziwą informację, jaka pojawiła się w miejscowości Szastarka o tym, że Gmina zamierza sprzedać Ośrodek Zdrowia w tej miejscowości. Jest to zwyczajne kłamstwo!.
5. W związku z tym, że rozpowszechniane informacje są nieprawdziwe

[center]PROTESTUJEMY PRZECIWKO
GŁUPIEMU POMYSŁOWI JAKIM JEST
REFERENDUM W NASZEJ GMINIE !!!!!!!!!!![/center]


Za ewentualne referendum zapłaci gmina z podatków Naszych Mieszkańców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podpisy Radnych Gminy Szastarka:
1) Chuda Ewa
2) Mróz Jarosław
3) Kolasa Sylwester
4) Turek Stefan
5) Rudnicki Wojciech
6) Zieliński Kazimierz
7) Pasztaleniec Zbigniew
8) Budkowski Mirosław
9) Mazurek Elżbieta
10) Jaskowski Artur
11) Tylus Mariusz
12) Jakubaszek Mariusz
13) Kosikowski Michał
14) Winiarczyk Zygmunt
[/quote]
ZNOWU WÓJT RADNYMI PODTARŁ SOBIE D..E
[quote name='Pawel85' timestamp='1319525801' post='551099']
[center]Szanowni Mieszkańcy Naszej Gminy !!![/center]

Jako Radni Gminy Szastarka jesteśmy oburzeni licznymi kłamstwami, jakie ostatnio kierowane są pod adresem NASZEGO Wójta - Pana Tomasza Mularczyka.
Dlatego pragniemy głośno zaprotestować przeciwko takiej praktyce i zdementować liczne kłamstwa.
1. Informujemy, że Filia Szkoły w Majdanie Obleszcze i Szkoła Podstawowa w Brzozówce zostały zamknięte za ... rozwiń
Avatar
Pawel85 / 25 października 2011 o 08:56
0
[center]Szanowni Mieszkańcy Naszej Gminy !!![/center]

Jako Radni Gminy Szastarka jesteśmy oburzeni licznymi kłamstwami, jakie ostatnio kierowane są pod adresem NASZEGO Wójta - Pana Tomasza Mularczyka.
Dlatego pragniemy głośno zaprotestować przeciwko takiej praktyce i zdementować liczne kłamstwa.
1. Informujemy, że Filia Szkoły w Majdanie Obleszcze i Szkoła Podstawowa w Brzozówce zostały zamknięte za zgodą Kuratorium w Lublinie. Decyzja o zamknięciu została podjęta większością głosów na forum Rady Gminy w Szastarce. Powodem zamknięcia obydwu szkół była bardzo mała liczba dzieci: Majdan Obleszcze - 11 dzieci, Brzozówka - 34 dzieci. Likwidacja szkół miała na celu ratowanie tragicznej sytuacji finansowej, zadłużonej Gminy. Wszelkie zarzuty dotyczące niegospodarności pod adresem Władz Gminy należy uznać za celowe wprowadzanie w błąd opinii publicznej.
2. Pragniemy podkreślić, że ani Wójt ani Rada Gminy Szastarka nigdy nie zamierzali doprowadzić do takiej sytuacji, żeby w naszej gminie było tylko jedno gimnazjum i jedna podstawówka.
3. Protestujemy przeciwko posądzaniu NASZEGO Wójta o to, że odrzuca zasady moralne i religijne. Jest to obrzydliwe pomówienie człowieka, którego znamy jako osobę wierząca i praktykującą.
4. Chcemy zdementować nieprawdziwą informację, jaka pojawiła się w miejscowości Szastarka o tym, że Gmina zamierza sprzedać Ośrodek Zdrowia w tej miejscowości. Jest to zwyczajne kłamstwo!.
5. W związku z tym, że rozpowszechniane informacje są nieprawdziwe

[center]PROTESTUJEMY PRZECIWKO
GŁUPIEMU POMYSŁOWI JAKIM JEST
REFERENDUM W NASZEJ GMINIE !!!!!!!!!!![/center]


Za ewentualne referendum zapłaci gmina z podatków Naszych Mieszkańców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podpisy Radnych Gminy Szastarka:
1) Chuda Ewa
2) Mróz Jarosław
3) Kolasa Sylwester
4) Turek Stefan
5) Rudnicki Wojciech
6) Zieliński Kazimierz
7) Pasztaleniec Zbigniew
8) Budkowski Mirosław
9) Mazurek Elżbieta
10) Jaskowski Artur
11) Tylus Mariusz
12) Jakubaszek Mariusz
13) Kosikowski Michał
14) Winiarczyk Zygmunt
[center]Szanowni Mieszkańcy Naszej Gminy !!![/center]

Jako Radni Gminy Szastarka jesteśmy oburzeni licznymi kłamstwami, jakie ostatnio kierowane są pod adresem NASZEGO Wójta - Pana Tomasza Mularczyka.
Dlatego pragniemy głośno zaprotestować przeciwko takiej praktyce i zdementować liczne kłamstwa.
1. Informujemy, że Filia Szkoły w Majdanie Obleszcze i Szkoła Podstawowa w Brzozówce zostały zamknięte za zgodą Kuratorium w Lublinie. Decyzja o zamknięciu została podjęta większością głosów na fo... rozwiń
Avatar
gość / 24 października 2011 o 10:05
0
[quote name='wiesia' timestamp='1319442857' post='550767']
są to dane o niczym nie świadczące, średnia arytmetyczna to tylko pozory należałoby analizowac szczegółowo to byłby inny obraz[/quote]
No tak, te dane albo są wzięte z księżyca albo zostały sfałszowane. To po co one są, skoro o niczym nie świadczą? Cały świat się na was uwziął a przecież wy sami wszystko wiecie najlepiej...
Avatar
wiesia / 24 października 2011 o 09:54
0
[quote name='no name' timestamp='1319402146' post='550713']
Jeżeli chodzi o wyniki, to są one powszechnie dostępne np, tu:
http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20051012153316788
oraz tu:
http://gimnazjum.ewd.edu.pl/?str=wysz

Jednak potrzeba jest trochę wiedzy , żeby umieć je zinterpretować a mam uzasadnione obawy, że jej Drogi Rodzicu nie masz.
[/quote]

są to dane o niczym nie świadczące, średnia arytmetyczna to tylko pozory należałoby analizowac szczegółowo to byłby inny obraz
Avatar
Gość / 24 października 2011 o 09:49
0
ech, specjaliści od oświaty...
Avatar
no name / 23 października 2011 o 22:35
0
[quote name='rodzic' timestamp='1319394353' post='550662']
O nasze dzieci to się nie martw pilnuj swojego nosa, do Szastarki ich nie daliśmy bo już gimnazjum na piechotę chodziło, a na Hutę jest trochę dalej ,ale mają dobry dojazd i nie będą chodzić na piechotę.Ty jesteś śmieszny mam może pytać 5 czy 6 latka gdzie chce iść do szkoły, bo ja słyszałam, że o szkole decyduje rodzic.Przeczytaj sobie USTAWĘ O OŚWIACIE.Ja słyszałam że najlepsze wyniki ma Huta.Dzieci nikt nie wykorzystuje wysłaliśmy ich na Hute dla ich dobra.A wójt może sobie porządzić swoimi dziećmi których nie ma
[/quote]
Jeżeli chodzi o wyniki, to są one powszechnie dostępne np, tu:
http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20051012153316788
oraz tu:
http://gimnazjum.ewd.edu.pl/?str=wysz

Jednak potrzeba jest trochę wiedzy , żeby umieć je zinterpretować a mam uzasadnione obawy, że jej Drogi Rodzicu nie masz.
[quote name='rodzic' timestamp='1319394353' post='550662']
O nasze dzieci to się nie martw pilnuj swojego nosa, do Szastarki ich nie daliśmy bo już gimnazjum na piechotę chodziło, a na Hutę jest trochę dalej ,ale mają dobry dojazd i nie będą chodzić na piechotę.Ty jesteś śmieszny mam może pytać 5 czy 6 latka gdzie chce iść do szkoły, bo ja słyszałam, że o szkole decyduje rodzic.Przeczytaj sobie USTAWĘ O OŚWIACIE.Ja słyszałam że najlepsze wyniki ma Huta.Dzieci nikt nie wykorzystuje wysłaliśmy ich na Hute dla ich ... rozwiń
Avatar
rodzic / 23 października 2011 o 20:25
0
[quote name='morwa' timestamp='1319354997' post='550448']
[size="2"]Może jednak trzeba pomyśleć trochę o waszych dzieciach, bo wy jako rodzice traktujecie je bardzo przedmiotowo. Wykorzystujecie je w walce z wójtem jakby to był worek kartofli. Do Szastarki nie mogły dojeżdżać, bo to niebezpieczne za to trzy razy dalej na Hutę już dojeżdżać mogą. Zapytaliście je o zdanie czy chcą zostać jak do tej pory w Szastarce czy zmienić szkołę? Założę się, że nie. To że nie pozwoliliście im chodzić do szkoły, która ma najlepsze wyniki z egzaminów końcowych to oczywiście też dla ich dobra. Tak właśnie myślicie o swoich dzieciach.[/size]
[/quote]
O nasze dzieci to się nie martw pilnuj swojego nosa, do Szastarki ich nie daliśmy bo już gimnazjum na piechotę chodziło, a na Hutę jest trochę dalej ,ale mają dobry dojazd i nie będą chodzić na piechotę.Ty jesteś śmieszny mam może pytać 5 czy 6 latka gdzie chce iść do szkoły, bo ja słyszałam, że o szkole decyduje rodzic.Przeczytaj sobie USTAWĘ O OŚWIACIE.Ja słyszałam że najlepsze wyniki ma Huta.Dzieci nikt nie wykorzystuje wysłaliśmy ich na Hute dla ich dobra.A wójt może sobie porządzić swoimi dziećmi których nie ma
[quote name='morwa' timestamp='1319354997' post='550448']
[size="2"]Może jednak trzeba pomyśleć trochę o waszych dzieciach, bo wy jako rodzice traktujecie je bardzo przedmiotowo. Wykorzystujecie je w walce z wójtem jakby to był worek kartofli. Do Szastarki nie mogły dojeżdżać, bo to niebezpieczne za to trzy razy dalej na Hutę już dojeżdżać mogą. Zapytaliście je o zdanie czy chcą zostać jak do tej pory w Szastarce czy zmienić szkołę? Założę się, że nie. To że nie pozwoliliście im chodzić do szkoły, któr... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 171

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 1

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 3 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 24 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.