Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 lipca 2009 r.
20:43
Edytuj ten wpis

Przyznał się do zakatowania psa i wybrał sobie karę

Autor: Zdjęcie autora (mag moj)
0 19 A A

Rok więzienia w zawieszeniu na 3-letni okres próbny oraz 1500 złotych grzywny – to kara, której dobrowolnie poddał się 43-letni Piotr R., który we wsi Rudki pod Kraśnikiem skatował psa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bestialski wyczyn mężczyzny ujawniliśmy w miniony piątek. Piotr R. najpierw pił alkohol z kolegami z sąsiedztwa, a potem wziął drewniany drąg i zaczął okładać nim młodego psa uwięzionego na łańcuchu.

Katował zwierzę, bo jego kompani obiecali mu butelkę wina, jeśli je „unieszkodliwi”. Zmasakrowany pies ostatkiem sił zerwał się z uwięzi i uciekł do lasu, zostawiając za sobą ślady krwi. – To był makabryczny widok – mówili świadkowie.

Dopiero po naszej interwencji policja zatrzymała mężczyznę i postawiła mu zarzut znęcania się nad zwierzęciem. – Piotr R. przyznał się do winy i skorzystał z instytucji dobrowolnego poddania się karze – informuje Małgorzata Samoń, prokurator rejonowy w Kraśniku.

Ale kara, której poddał się mężczyzna, nie satysfakcjonuje obrońców zwierząt.
– Powinien pójść siedzieć! – nie ma wątpliwości Halina Kowalska-Pyłka, szefowa lubelskiego „Animals”. – Kary w zawieszeniu to przyzwolenie na kolejne akty okrucieństwa, a tych mamy coraz więcej. Skoro nie pomaga mówienie o etyce, sumieniu, człowieczeństwu, to dajmy raz przykład i wsadźmy taką bestię do więzienia.

Tymczasem zwyrodnialec, który pod Włodawą 10 dni temu zabił małego yorka, wciąż może czuć się bezkarny. Nie został zatrzymany, ani nie usłyszał zarzutów. Rzecznik włodawskiej policji Andrzej Wołos powiedział nam wczoraj, że „ma na głowie ważniejsze sprawy”.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KWIRYNA6 / 11 sierpnia 2009 o 17:23
0
ora napisał:
niedługo i ludzi będą zjadać...

Od sensacja sie przyznal iwybral sobie kare,Niema kary dla tego zwyrodnialca woda mozg mu wyzarla do niczego sie nie nadaje.Nalezaloby go uspic aby niemial mozliwosci ponownie zaatakowac bezbronne zwierze bo nasza niby sprawiedliwosc da mu przyzwolenie na ponowne bestialstwo.W jakim kraju my zyjemy ,pelnym zwyrodnialcow i ignorantow pozwalajacym na ten proceder HAŃBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Od sensacja sie przyznal iwybral sobie kare,Niema kary dla tego zwyrodnialca woda mozg mu wyzarla do niczego sie nie nadaje.Nalezaloby go uspic aby niemial mozliwosci ponownie zaatakowac bezbronne zwierze bo nasza niby sprawiedliwosc da mu przyzwolenie na ponowne bestialstwo.W jakim kraju my zyjemy ,pelnym zwyrodnialcow i ignorantow pozwalajacym na ten proceder HAŃBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
~gosc~ / 31 lipca 2009 o 12:57
0
Tak dotkliwie pobic zwierzaka i jeszcze samemu wybrac sobie kare!!!!!1 Smiech na sali. Powinni go poddac takiemu samemu okrucienstwu jakiego on sie dopuscil na tym biednym psinie....
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 15:12
0
A gdzie zdjecie tego Pana? Smiech na sali. Przeciez to by byla najdotkliwsza kara.
Avatar
amore18 / 16 lipca 2009 o 22:20
0
Matko jedyna co za czlowiek..... powiesilabym goscia za jego ( klejnoty ). I to wszytko tylko po to zeby sie nachlac i dostac butelke wina... Dajcie spokoj. Brak slow, ja bym goscia udusila wlasnymi rekami albo i lepiej tym dragiem zrobilabym too samo z nim co on z tym psem.
Biedny piesek ;(
Avatar
no name / 15 lipca 2009 o 22:07
0
arietta napisał:
Nasuwa się pytanie- dlaczego za współudział w tym zbrodniczym czynie nie został pociągnięty do odpowiedzialności rzekomy właściciel psa, który najpierw go przygarnął , przywiązał na łańcuchu , a następnie za butelkę wina kazał psa zlikwidować? Stał i przyglądał się ,jak pies jest katowany , ba nawet zwracał krwią na widok maltretowanego psa. Co na to policja i sędziowie? Czy ten następny z bandziorów nie zostanie ukarany? Pewnie biedak , jeszcze nie zdążył wymyślić sobie kary i sędziowie mają dylemat , co z tym fantem zrobić..... Oto jest następny przykład na to , że głupoty ludzkiej nie można brać w rachubę, albowiem jest nieskończonością....

Nic dodac nic ująć.
co z tymi co zaproponowali flaszkę za wykończenie psa? o ile się nie mylę jest to określone mianem podżegania. Rzeczywiście, czy i w tym przypadku mamy czekac aż sobie karę wymyślą? A może dać im juz teraz na flaszkę, żeby myślenie szło im sprawniej?

A jeśli tak teraz się w Polsce sprawy załatwia to ja jutro wyjdę na ulicę i kopne w dupę pewna osobę, której nie lubię a potem zaproponuję sobie karę, przystaniecie na to co wymyślę?

Nic dodac nic ująć.
co z tymi co zaproponowali flaszkę za wykończenie psa? o ile się nie mylę jest to określone mianem podżegania. Rzeczywiście, czy i w tym przypadku mamy czekac aż sobie karę wymyślą? A może dać im juz teraz na flaszkę, żeby myślenie szło im sprawniej?

A jeśli tak teraz się w Polsce sprawy załatwia to ja jutro wyjdę na ulicę i kopne w dupę pewna osobę, której nie lubię a potem zaproponuję sobie karę, przystaniecie na to co wymyślę? rozwiń
Avatar
arietta / 15 lipca 2009 o 21:20
0
Nasuwa się pytanie- dlaczego za współudział w tym zbrodniczym czynie nie został pociągnięty do odpowiedzialności rzekomy właściciel psa, który najpierw go przygarnął , przywiązał na łańcuchu , a następnie za butelkę wina kazał psa zlikwidować? Stał i przyglądał się ,jak pies jest katowany , ba nawet zwracał krwią na widok maltretowanego psa. Co na to policja i sędziowie? Czy ten następny z bandziorów nie zostanie ukarany? Pewnie biedak , jeszcze nie zdążył wymyślić sobie kary i sędziowie mają dylemat , co z tym fantem zrobić..... Oto jest następny przykład na to , że głupoty ludzkiej nie można brać w rachubę, albowiem jest nieskończonością....
Nasuwa się pytanie- dlaczego za współudział w tym zbrodniczym czynie nie został pociągnięty do odpowiedzialności rzekomy właściciel psa, który najpierw go przygarnął , przywiązał na łańcuchu , a następnie za butelkę wina kazał psa zlikwidować? Stał i przyglądał się ,jak pies jest katowany , ba nawet zwracał krwią na widok maltretowanego psa. Co na to policja i sędziowie? Czy ten następny z bandziorów nie zostanie ukarany? Pewnie biedak , jeszcze nie zdążył wymyślić sobie kary i sędziowie mają dylemat , co z tym fantem zrobić..... Oto jest n... rozwiń
Avatar
bennet / 15 lipca 2009 o 20:08
0
Tylko patrzeć , a zrobią z bandziora- bohatera. Ukrywał się w lesie , ale jak mu się ciepło koło dupy zrobiło, sam sobie wymierzył ,,karę". Nazwisko sędziego powinno zostać podane do publicznej wiadomości ( być może jest to któryś z moich sąsiadów, więc nie będę mówił dziadowi dzień dobry).Jak jest taki dobroduszny dla mordercy, to , albo się go boi, albo zainkasował spora kasę. Myślę, że normalny sędzia sam wymierzyłby wyrok bandycie i to taki , żeby go na długo zapamiętał. Temu bydlakowi życzę, aby konanie tego psa śniło mu się do końca jego dni i żeby konał w takich samych mękach , jak to bezbronne stworzenie. Takie chwasty powinno się likwidować !!!!!!
Tylko patrzeć , a zrobią z bandziora- bohatera. Ukrywał się w lesie , ale jak mu się ciepło koło dupy zrobiło, sam sobie wymierzył ,,karę". Nazwisko sędziego powinno zostać podane do publicznej wiadomości ( być może jest to któryś z moich sąsiadów, więc nie będę mówił dziadowi dzień dobry).Jak jest taki dobroduszny dla mordercy, to , albo się go boi, albo zainkasował spora kasę. Myślę, że normalny sędzia sam wymierzyłby wyrok bandycie i to taki , żeby go na długo zapamiętał. Temu bydlakowi życzę, aby konanie tego psa śniło mu się do koń... rozwiń
Avatar
arietta / 15 lipca 2009 o 19:51
0
Powiem krótko- policja , niektórzy sędziowie, bandyci .... to JEDNA WIELKA MAFIA !!!!! Zamiast bronić i chronić bezbronne istoty, dają przyzwolenie na ich wykańczanie i to w sposób bardzo drastyczny. Przyszło nam żyć , wśród BESTII, czy to piastujących wysokie stanowiska, czy tych z rynsztoków. To się w głowie nie mieści , żeby MORDERCA sam wymierzał sobie karę ( KARĘ !!!!!!). To jest KPINA z porządnych ludzi. Rzecznik , niejaki Pan Wołos powinien wylecieć z pracy na zbity pysk , za stwierdzenie , ze ma na głowie ważniejsze sprawy.Pytanie- jakie mogą być ważniejsze sprawy od zakatowania w sposób szczególnie drastyczny ŻYWEJ istoty, która odczuwa to samo , co człowiek. Czy w przypadku postąpienia w taki sam sposób z człowiekiem też BANDZIOR może sobie sam wymyślić karę ???? Co za deb***E wymyślili takie idiotyczne przepisy????Co to za sędziowie, którzy przyzwalają BANDYTOM czuć się bezkarnie?To , co się dzieje w naszym kraju - jest CHORE. Może chodzi o to , aby ludzie wzięli sprawy w swoje ręce i dokonywali samosądów , bo to chyba na dzień dzisiejszy byłoby najlepszym rozwiązaniem. Na policję , sądy , jak widać nie można liczyć. Towarzystwo Wzajemnej Adoracji ma w du*** porządnych ludzi i zwierzęta. Wychodzą z założenia- RÓBTA , CO CHCETA , mamy na glowie wazniejsze sprawy.
Powiem krótko- policja , niektórzy sędziowie, bandyci .... to JEDNA WIELKA MAFIA !!!!! Zamiast bronić i chronić bezbronne istoty, dają przyzwolenie na ich wykańczanie i to w sposób bardzo drastyczny. Przyszło nam żyć , wśród BESTII, czy to piastujących wysokie stanowiska, czy tych z rynsztoków. To się w głowie nie mieści , żeby MORDERCA sam wymierzał sobie karę ( KARĘ !!!!!!). To jest KPINA z porządnych ludzi. Rzecznik , niejaki Pan Wołos powinien wylecieć z pracy na zbity pysk , za stwierdzenie , ... rozwiń
Avatar
Iza / 15 lipca 2009 o 14:25
0
Ale to mi sensacja i sukces, że przyznał się do popełnionego czynu - przecież to się działo na oczach ludzi. Z drugiej strony dziwi mnie to , że policja przez dwa tygodnie ustalała winnego tego incydentu - przecież Rudki to mała wieś położona w lesie i naprawdę trudno jest tam kogoś zlokalizować, tym bardziej przestępcę. No i teraz kara w zawieszeniu... no tak, przecież nic się nie stało, to było tylko zwierzę. Ale niekiedy z tych zwierząt powinniśmy brać przykład.
Avatar
STYX / 15 lipca 2009 o 12:42
0
Ja jednak wolałbym dla typa karę śmierci. Jak ktoś sie brzydzi gówna to sam mogę wykonać wyrok.Gratis.
Avatar
KWIRYNA6 / 11 sierpnia 2009 o 17:23
0
ora napisał:
niedługo i ludzi będą zjadać...

Od sensacja sie przyznal iwybral sobie kare,Niema kary dla tego zwyrodnialca woda mozg mu wyzarla do niczego sie nie nadaje.Nalezaloby go uspic aby niemial mozliwosci ponownie zaatakowac bezbronne zwierze bo nasza niby sprawiedliwosc da mu przyzwolenie na ponowne bestialstwo.W jakim kraju my zyjemy ,pelnym zwyrodnialcow i ignorantow pozwalajacym na ten proceder HAŃBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Od sensacja sie przyznal iwybral sobie kare,Niema kary dla tego zwyrodnialca woda mozg mu wyzarla do niczego sie nie nadaje.Nalezaloby go uspic aby niemial mozliwosci ponownie zaatakowac bezbronne zwierze bo nasza niby sprawiedliwosc da mu przyzwolenie na ponowne bestialstwo.W jakim kraju my zyjemy ,pelnym zwyrodnialcow i ignorantow pozwalajacym na ten proceder HAŃBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
~gosc~ / 31 lipca 2009 o 12:57
0
Tak dotkliwie pobic zwierzaka i jeszcze samemu wybrac sobie kare!!!!!1 Smiech na sali. Powinni go poddac takiemu samemu okrucienstwu jakiego on sie dopuscil na tym biednym psinie....
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 15:12
0
A gdzie zdjecie tego Pana? Smiech na sali. Przeciez to by byla najdotkliwsza kara.
Avatar
amore18 / 16 lipca 2009 o 22:20
0
Matko jedyna co za czlowiek..... powiesilabym goscia za jego ( klejnoty ). I to wszytko tylko po to zeby sie nachlac i dostac butelke wina... Dajcie spokoj. Brak slow, ja bym goscia udusila wlasnymi rekami albo i lepiej tym dragiem zrobilabym too samo z nim co on z tym psem.
Biedny piesek ;(
Avatar
no name / 15 lipca 2009 o 22:07
0
arietta napisał:
Nasuwa się pytanie- dlaczego za współudział w tym zbrodniczym czynie nie został pociągnięty do odpowiedzialności rzekomy właściciel psa, który najpierw go przygarnął , przywiązał na łańcuchu , a następnie za butelkę wina kazał psa zlikwidować? Stał i przyglądał się ,jak pies jest katowany , ba nawet zwracał krwią na widok maltretowanego psa. Co na to policja i sędziowie? Czy ten następny z bandziorów nie zostanie ukarany? Pewnie biedak , jeszcze nie zdążył wymyślić sobie kary i sędziowie mają dylemat , co z tym fantem zrobić..... Oto jest następny przykład na to , że głupoty ludzkiej nie można brać w rachubę, albowiem jest nieskończonością....

Nic dodac nic ująć.
co z tymi co zaproponowali flaszkę za wykończenie psa? o ile się nie mylę jest to określone mianem podżegania. Rzeczywiście, czy i w tym przypadku mamy czekac aż sobie karę wymyślą? A może dać im juz teraz na flaszkę, żeby myślenie szło im sprawniej?

A jeśli tak teraz się w Polsce sprawy załatwia to ja jutro wyjdę na ulicę i kopne w dupę pewna osobę, której nie lubię a potem zaproponuję sobie karę, przystaniecie na to co wymyślę?

Nic dodac nic ująć.
co z tymi co zaproponowali flaszkę za wykończenie psa? o ile się nie mylę jest to określone mianem podżegania. Rzeczywiście, czy i w tym przypadku mamy czekac aż sobie karę wymyślą? A może dać im juz teraz na flaszkę, żeby myślenie szło im sprawniej?

A jeśli tak teraz się w Polsce sprawy załatwia to ja jutro wyjdę na ulicę i kopne w dupę pewna osobę, której nie lubię a potem zaproponuję sobie karę, przystaniecie na to co wymyślę? rozwiń
Avatar
arietta / 15 lipca 2009 o 21:20
0
Nasuwa się pytanie- dlaczego za współudział w tym zbrodniczym czynie nie został pociągnięty do odpowiedzialności rzekomy właściciel psa, który najpierw go przygarnął , przywiązał na łańcuchu , a następnie za butelkę wina kazał psa zlikwidować? Stał i przyglądał się ,jak pies jest katowany , ba nawet zwracał krwią na widok maltretowanego psa. Co na to policja i sędziowie? Czy ten następny z bandziorów nie zostanie ukarany? Pewnie biedak , jeszcze nie zdążył wymyślić sobie kary i sędziowie mają dylemat , co z tym fantem zrobić..... Oto jest następny przykład na to , że głupoty ludzkiej nie można brać w rachubę, albowiem jest nieskończonością....
Nasuwa się pytanie- dlaczego za współudział w tym zbrodniczym czynie nie został pociągnięty do odpowiedzialności rzekomy właściciel psa, który najpierw go przygarnął , przywiązał na łańcuchu , a następnie za butelkę wina kazał psa zlikwidować? Stał i przyglądał się ,jak pies jest katowany , ba nawet zwracał krwią na widok maltretowanego psa. Co na to policja i sędziowie? Czy ten następny z bandziorów nie zostanie ukarany? Pewnie biedak , jeszcze nie zdążył wymyślić sobie kary i sędziowie mają dylemat , co z tym fantem zrobić..... Oto jest n... rozwiń
Avatar
bennet / 15 lipca 2009 o 20:08
0
Tylko patrzeć , a zrobią z bandziora- bohatera. Ukrywał się w lesie , ale jak mu się ciepło koło dupy zrobiło, sam sobie wymierzył ,,karę". Nazwisko sędziego powinno zostać podane do publicznej wiadomości ( być może jest to któryś z moich sąsiadów, więc nie będę mówił dziadowi dzień dobry).Jak jest taki dobroduszny dla mordercy, to , albo się go boi, albo zainkasował spora kasę. Myślę, że normalny sędzia sam wymierzyłby wyrok bandycie i to taki , żeby go na długo zapamiętał. Temu bydlakowi życzę, aby konanie tego psa śniło mu się do końca jego dni i żeby konał w takich samych mękach , jak to bezbronne stworzenie. Takie chwasty powinno się likwidować !!!!!!
Tylko patrzeć , a zrobią z bandziora- bohatera. Ukrywał się w lesie , ale jak mu się ciepło koło dupy zrobiło, sam sobie wymierzył ,,karę". Nazwisko sędziego powinno zostać podane do publicznej wiadomości ( być może jest to któryś z moich sąsiadów, więc nie będę mówił dziadowi dzień dobry).Jak jest taki dobroduszny dla mordercy, to , albo się go boi, albo zainkasował spora kasę. Myślę, że normalny sędzia sam wymierzyłby wyrok bandycie i to taki , żeby go na długo zapamiętał. Temu bydlakowi życzę, aby konanie tego psa śniło mu się do koń... rozwiń
Avatar
arietta / 15 lipca 2009 o 19:51
0
Powiem krótko- policja , niektórzy sędziowie, bandyci .... to JEDNA WIELKA MAFIA !!!!! Zamiast bronić i chronić bezbronne istoty, dają przyzwolenie na ich wykańczanie i to w sposób bardzo drastyczny. Przyszło nam żyć , wśród BESTII, czy to piastujących wysokie stanowiska, czy tych z rynsztoków. To się w głowie nie mieści , żeby MORDERCA sam wymierzał sobie karę ( KARĘ !!!!!!). To jest KPINA z porządnych ludzi. Rzecznik , niejaki Pan Wołos powinien wylecieć z pracy na zbity pysk , za stwierdzenie , ze ma na głowie ważniejsze sprawy.Pytanie- jakie mogą być ważniejsze sprawy od zakatowania w sposób szczególnie drastyczny ŻYWEJ istoty, która odczuwa to samo , co człowiek. Czy w przypadku postąpienia w taki sam sposób z człowiekiem też BANDZIOR może sobie sam wymyślić karę ???? Co za deb***E wymyślili takie idiotyczne przepisy????Co to za sędziowie, którzy przyzwalają BANDYTOM czuć się bezkarnie?To , co się dzieje w naszym kraju - jest CHORE. Może chodzi o to , aby ludzie wzięli sprawy w swoje ręce i dokonywali samosądów , bo to chyba na dzień dzisiejszy byłoby najlepszym rozwiązaniem. Na policję , sądy , jak widać nie można liczyć. Towarzystwo Wzajemnej Adoracji ma w du*** porządnych ludzi i zwierzęta. Wychodzą z założenia- RÓBTA , CO CHCETA , mamy na glowie wazniejsze sprawy.
Powiem krótko- policja , niektórzy sędziowie, bandyci .... to JEDNA WIELKA MAFIA !!!!! Zamiast bronić i chronić bezbronne istoty, dają przyzwolenie na ich wykańczanie i to w sposób bardzo drastyczny. Przyszło nam żyć , wśród BESTII, czy to piastujących wysokie stanowiska, czy tych z rynsztoków. To się w głowie nie mieści , żeby MORDERCA sam wymierzał sobie karę ( KARĘ !!!!!!). To jest KPINA z porządnych ludzi. Rzecznik , niejaki Pan Wołos powinien wylecieć z pracy na zbity pysk , za stwierdzenie , ... rozwiń
Avatar
Iza / 15 lipca 2009 o 14:25
0
Ale to mi sensacja i sukces, że przyznał się do popełnionego czynu - przecież to się działo na oczach ludzi. Z drugiej strony dziwi mnie to , że policja przez dwa tygodnie ustalała winnego tego incydentu - przecież Rudki to mała wieś położona w lesie i naprawdę trudno jest tam kogoś zlokalizować, tym bardziej przestępcę. No i teraz kara w zawieszeniu... no tak, przecież nic się nie stało, to było tylko zwierzę. Ale niekiedy z tych zwierząt powinniśmy brać przykład.
Avatar
STYX / 15 lipca 2009 o 12:42
0
Ja jednak wolałbym dla typa karę śmierci. Jak ktoś sie brzydzi gówna to sam mogę wykonać wyrok.Gratis.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 0 0

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 0

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 0 0

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 19 0

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 0 8

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 0 12

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi!

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi! 8 0

Ponad 455 litrów krwi oddali od 9 lipca do końca sierpnia uczestnicy wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i lodziarni Bosko. Każdego dnia pierwsza 20. dawców dostawała bon na dwie porcje lodów w popularnej lodziarni na lubelskim deptaku.

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność 0 7

Niegospodarność zarzucił Krzysztofowi Żukowi poseł Jakub Kulesza kandydujący na prezydenta z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Swą konferencję prasową zwołał obok osiedlowego boiska zbudowanego w 2014 r. przy ul. Altanowej.

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona
galeria

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona 0 0

W poniedziałek zaczęła się rozbiórka trzech kamienic koło ronda przy Gali, którego przebudowa ma rozpocząć tej jesieni.

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia]
galeria

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia] 21 3

Nie rezygnują, ale zawieszają protest. Sadownicy, którzy we wtorek manifestowali przy trzech zakładach przetwórczych w powiecie opolskim, zamierzają jeszcze tam wrócić z transparentami

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
27 września 2018, 19:00

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 19 w Pracowniach Kultury Maki (ul. Olchowa 8) pierwszy po wakacjach Klub Fanów Dobrych Filmów. Zobaczymy oscarowe Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri.

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk]

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk] 26 2