Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

29 września 2020 r.
17:27

Rada Miasta Kraśnik wycofa się z petycji w sprawie sieci 5G? Zwołano sesję nadzwyczajną

Autor: Zdjęcie autora aa
191 8 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Piotr Michalski)

Na czwartek została zaplanowana sesja nadzwyczajna Rady Miasta Kraśnik w sprawie petycji dotyczącej sieci 5G. Posiedzenie zwołano na wniosek radnych, którzy wnioskują za uchyleniem przyjętego we wtorek stanowiska. Chcą uznania dokumentu za bezzasadny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o petycję, którą Rada Miasta Kraśnik rozpatrywała tydzień temu – „dotyczącą ochrony zdrowia mieszkańców gminy przed coraz większą ekspozycją na sztuczne pola magnetyczne PEM o coraz szerszym zakresie częstotliwości”. Większość radnych, głosami osób z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości i Wspólnego Kraśnika, przegłosowała uchwałę w tej sprawie. Teraz chcą się z tego stanowiska wycofać.
 
W projekcie uchwały, która będzie rozpatrywana na sesji nadzwyczajnej zwołanej na czwartek (godz. 16), jest mowa o tym, by wspomnianą petycję uznać za „bezzasadną”. „Zadaniem przedstawicieli władz każdej jednostki samorządu terytorialnego jest troska o bezpieczeństwo i zdrowie jej mieszkańców, tworzących wspólnotę samorządową, którą kierowali się radni przy rozpatrywaniu petycji” – czytamy w uzasadnieniu.
 
Rada była zobowiązana zająć się petycją Stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G, która wpłynęła już w marcu. Zaś wtorkowa sesja była ostatnim dniem na jej rozpatrzenie.
 
„Zarówno Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, jak też Rada Miasta, nie dysponowała rzetelnym i całościowym opracowaniem dotyczącym argumentacji zawartej w treści pisma, jak i przedstawionym przez przedstawiciela wnioskodawców podczas sesji” – czytamy w uzasadnieniu. „Mając na uwadze fakt, że bezpośrednio po podjęciu uchwały (…) w przestrzeni publicznej pojawiło się stanowisko Ministerstwa Cyfryzacji, dotyczące technologii, o której mowa w petycji, powołujące w swej treści naukowe publikacje dotyczące wpływu energii elektromagnetycznej na organizm, zasad pomiaru natężenia pola elektromagnetycznego, procedury lokalizacji stacji bazowych oraz nadzoru Inspekcji Ochrony Środowiska nad ich funkcjonowaniem, Rada Miasta doszła do przekonania o konieczności ponownego rozparzenia zasadności argumentacji zawartej w skierowanym piśmie.”
 
W uzasadnieniu projektu uchwały, którym kraśnicka rada zajmie się za dwa dni, jest też mowa o tym, że petycja ws. 5G „nie spełniała warunków formalno-prawnych”.
 
Wnioskodawcy zwracają też uwagę, że podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę tzw. megaustawa o 5G „była szeroko konsultowana, w tym na forum Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, której Zespół ds. Społeczeństwa Informacyjnego pozytywnie zaopiniował jej postanowienia.”
 
Dodajmy, że po wtorkowej decyzji radnych ws. sieci 5G, ale też utrzymania w Kraśniku tzw. „strefy wolnej od ideologii LGBT”, internet zalały memy o Kraśniku. Internauci wyśmiewali podjęte decyzje.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 września 2020 r. o 18:34
+20
Ponoć już przygotowali petycję w spawie strefy wolnej od AGD i RTV.
Avatar
Santiago / 29 września 2020 r. o 20:28
+17
Jak wypad koło d...y to radni do pokuty??? Referendum i rada do odwołania ja rozumiem ich niski poziom inteligencji i słabe wykształcenie.. przyjdą inni radni i będzie normalnie... nie reprezentują większości miasta i normalnych poglądów, państwo radni w kraśniku jest dużo mądrzejszych ludzi od was...
Avatar
OPUSDEI / 29 września 2020 r. o 22:07
+16
Kiedyś Wąchock, później Radom i Sosnowiec, dzisiaj jest Kraśnik. Nie ważne czy wycofają się z uchwały o 5G/WiFi, czy utrzymają w mocy. Kraśnik jest spalony. A co jeśli w przyszłym roku ich oświeci i kraśniccy radni głosami radnych z PiS i Wspólnego Kraśnika wprowadzą "tymczasowe obozy koncentracyjne dla LGBT", i w dwa dni wypracują ostateczne rozwiązanie kwestii LGBT?! Niecenzuralnie rzeknę: w dvpach się Radnym w Kraśniku poprzewracało.
Avatar
Max... / 30 września 2020 r. o 10:42
+15
Nie utyskujcie i nie złorzeczcie na radnych miasta Kraśnika! To właśnie dzięki ich wybitej kondycji intelektualnej, znajomości świata i umiejętności zarzadzania prymitywnymi (ale jednak) emocjami coraz większa liczba naszych rodaków otwierając rano Internet sprawdza, co nowego wydarzyło się w naszym regionie! Również i ja tak czynię, aby być na bieżąco z nowinkami. Zastanawiam się, czy w ramach inicjatyw obywatelskich nie powinniście zatrudnić bacy z juhasami, ponieważ każde stado baranów wymaga opieki.....
Avatar
adam_mosiczko / 30 września 2020 r. o 10:43
+14
przestańcie bezmyślnie używać słowa "hejt"! w tym wypadku była to zwykła krytyka, nie nienawiść! czy ktoś epatował nienawiścią do Kraśnika ze względu na te przepisy? i czy była to fala? ludzie, opamiętajmy się!
Avatar
poker / 29 września 2020 r. o 21:50
+14
Ciekawe, czy radny Kurek załatwi obniżkę ceny wody i ścieków, które teraz w Kraśniku wycenione są na ponad 20 zł/m3. Obiecywał to przez całe lata.
Avatar
M.Jaroszek / 30 września 2020 r. o 10:21
+5
Jedna z prominentnych polityczek, na stanowisku ministerialnym jasno i wyraźnie zapowiedziałą, że jest w polityce po to by walczyc w wojnie kulturowej. Skoro jest wojna to i będą ofiary. Kraśnik.
Avatar
NosiłWilkRazyKilka / 3 października 2020 r. o 19:23
0
Kazimierz Choma (kandydat PiS na burmistrza) oraz Wojciech Wilk obiecywali w kampani tańszą wodę. Mają bezwzględną większość w radzie, mogą bez problemu obniżyć ceny wody. Niestety jak tu obniżyć ceny gdy zatrudnia się swoich partyjnych kolegów. Za Włodarczyka było 5 członków rady nadzorczej a wystarczy trzech, obecna „ dobra zmiana „ zmieniła na sześciu ( po 2 tyś na głowę) Nowe etaty „dyrektorów” i „expertów” - hipokryzja, politykierstwo i obłuda. Obecny układ nie dość, że nic dla miasta nie zrobił to tylko zadłużył, skompromitował i ośmieszył Kraśnik....
Kazimierz Choma (kandydat PiS na burmistrza) oraz Wojciech Wilk obiecywali w kampani tańszą wodę. Mają bezwzględną większość w radzie, mogą bez problemu obniżyć ceny wody. Niestety jak tu obniżyć ceny gdy zatrudnia się swoich partyjnych kolegów. Za Włodarczyka było 5 członków rady nadzorczej a wystarczy trzech, obecna „ dobra zmiana „ zmieniła na sześciu ( po 2 tyś na głowę) Nowe etaty „dyrektorów” i „expertów” - hipokryzja, politykierstwo i obłuda. Obecny układ nie dość, że nic dla miasta nie zrobił to tylko zadłużył, skompromitował i ośmie... rozwiń
Avatar
NosiłWilkRazyKilka / 3 października 2020 r. o 19:23
0
Kazimierz Choma (kandydat PiS na burmistrza) oraz Wojciech Wilk obiecywali w kampani tańszą wodę. Mają bezwzględną większość w radzie, mogą bez problemu obniżyć ceny wody. Niestety jak tu obniżyć ceny gdy zatrudnia się swoich partyjnych kolegów. Za Włodarczyka było 5 członków rady nadzorczej a wystarczy trzech, obecna „ dobra zmiana „ zmieniła na sześciu ( po 2 tyś na głowę) Nowe etaty „dyrektorów” i „expertów” - hipokryzja, politykierstwo i obłuda. Obecny układ nie dość, że nic dla miasta nie zrobił to tylko zadłużył, skompromitował i ośmieszył Kraśnik....
Kazimierz Choma (kandydat PiS na burmistrza) oraz Wojciech Wilk obiecywali w kampani tańszą wodę. Mają bezwzględną większość w radzie, mogą bez problemu obniżyć ceny wody. Niestety jak tu obniżyć ceny gdy zatrudnia się swoich partyjnych kolegów. Za Włodarczyka było 5 członków rady nadzorczej a wystarczy trzech, obecna „ dobra zmiana „ zmieniła na sześciu ( po 2 tyś na głowę) Nowe etaty „dyrektorów” i „expertów” - hipokryzja, politykierstwo i obłuda. Obecny układ nie dość, że nic dla miasta nie zrobił to tylko zadłużył, skompromitował i ośmie... rozwiń
Avatar
adam_mosiczko / 30 września 2020 r. o 10:43
+14
przestańcie bezmyślnie używać słowa "hejt"! w tym wypadku była to zwykła krytyka, nie nienawiść! czy ktoś epatował nienawiścią do Kraśnika ze względu na te przepisy? i czy była to fala? ludzie, opamiętajmy się!
Avatar
Max... / 30 września 2020 r. o 10:42
+15
Nie utyskujcie i nie złorzeczcie na radnych miasta Kraśnika! To właśnie dzięki ich wybitej kondycji intelektualnej, znajomości świata i umiejętności zarzadzania prymitywnymi (ale jednak) emocjami coraz większa liczba naszych rodaków otwierając rano Internet sprawdza, co nowego wydarzyło się w naszym regionie! Również i ja tak czynię, aby być na bieżąco z nowinkami. Zastanawiam się, czy w ramach inicjatyw obywatelskich nie powinniście zatrudnić bacy z juhasami, ponieważ każde stado baranów wymaga opieki.....
Avatar
M.Jaroszek / 30 września 2020 r. o 10:21
+5
Jedna z prominentnych polityczek, na stanowisku ministerialnym jasno i wyraźnie zapowiedziałą, że jest w polityce po to by walczyc w wojnie kulturowej. Skoro jest wojna to i będą ofiary. Kraśnik.
Avatar
OPUSDEI / 29 września 2020 r. o 22:07
+16
Kiedyś Wąchock, później Radom i Sosnowiec, dzisiaj jest Kraśnik. Nie ważne czy wycofają się z uchwały o 5G/WiFi, czy utrzymają w mocy. Kraśnik jest spalony. A co jeśli w przyszłym roku ich oświeci i kraśniccy radni głosami radnych z PiS i Wspólnego Kraśnika wprowadzą "tymczasowe obozy koncentracyjne dla LGBT", i w dwa dni wypracują ostateczne rozwiązanie kwestii LGBT?! Niecenzuralnie rzeknę: w dvpach się Radnym w Kraśniku poprzewracało.
Avatar
poker / 29 września 2020 r. o 21:50
+14
Ciekawe, czy radny Kurek załatwi obniżkę ceny wody i ścieków, które teraz w Kraśniku wycenione są na ponad 20 zł/m3. Obiecywał to przez całe lata.
Avatar
Santiago / 29 września 2020 r. o 20:28
+17
Jak wypad koło d...y to radni do pokuty??? Referendum i rada do odwołania ja rozumiem ich niski poziom inteligencji i słabe wykształcenie.. przyjdą inni radni i będzie normalnie... nie reprezentują większości miasta i normalnych poglądów, państwo radni w kraśniku jest dużo mądrzejszych ludzi od was...
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 września 2020 r. o 18:34
+20
Ponoć już przygotowali petycję w spawie strefy wolnej od AGD i RTV.