Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

20 grudnia 2018 r.
7:57

Radni powiatu kraśnickiego mają dostać notebooki

Autor: Zdjęcie autora aa
0 13 A A
Rada powiatu kraśnickiego
Rada powiatu kraśnickiego (fot. Krzysztof Mazur)

Radni powiatu w Kraśniku mają dostać notebooki. O zakup systemu i urządzeń do imiennego głosowania postulował jej nowy przewodniczący Jarosław Czerw. Na ostatniej sesji radni przegłosowali zmiany w budżecie na 2018, zabezpieczając tym samym pieniądze na ten cel.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O to, dlaczego na te zakupy ma zostać przeznaczona kwota aż 70 tys. zł, dopytywał opozycyjny radny Andrzej Maj, szef klubu radnych PSL, były starosta kraśnicki. – Czy było robione jakieś rozeznanie cenowe? Bo wydaje mi się, że ta kwota jest dość znaczna i że takiego typu sprzęty można kupić za dużo mniejsze pieniądze.

– Z całą pewnością jest to kwota z zapasem – odpowiedział na zapytania przewodniczący rady, który stwierdził też, że nie było jeszcze robione żadne rynkowe rozeznanie.

Przewodniczący uważa, że radni powinni otrzymać notebooki. – Idea jest taka, abyśmy w ramach zmiany statutu wyeliminowali komunikację w wersji papierowej, a materiały sesyjne i komisyjne, ale też i inne wysyłali w wersji elektronicznej. Jest to oszczędność i czasu, i pieniędzy – wyjaśniał przewodniczący Jarosław Czerw. – Według mojego rozeznania, które robiłem już wiele lat temu, taka inwestycja zwraca się po 2-3 latach.

Notebooki byłyby przydatne nie tylko do komunikacji z urzędem. – Służyłyby zarówno do imiennego oddawania głosów, jak też do komunikacji na linii starostwo – radni i rada – tłumaczył przewodniczący Czerw. – Co ważne notebooki nie byłyby przekazane radnym na własność, tylko byłby im użyczone na czas pełnienia funkcji.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 grudnia 2018 r. o 11:04
Bardzo dobrze, może stare dziadki same zrezygnują ze stanowiska, które wymaga podstawowej umiejętności XXI wieku.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2018 r. o 09:47
Kasa na kurs obsługi urządzeń???.
Avatar
Gościu / 20 grudnia 2018 r. o 13:41
Wreszcie Maj stawia na oszczędności. Szkoda, że nie wtedy, jak był jeszcze starostą. Promował się za hajs podatników i nie miał oporów. Może trzeba było ograniczyć wydawanie gazetki, gdzie w każdej notce nazwisko Maj było wytłuszczone.
Avatar
kraśniczanin / 20 grudnia 2018 r. o 13:11
Może Czerwiec kupiłby sobie za te pieniądze trochę honoru, który stracił u wszystkich kraśniczan po ostatnim skundleniu się w wyborach. Moim zdaniem człowiek-chorągiewka potrafiący jedynie wrzucać swoje selfie na fb. Wstyd panie doktorze od siedmiu boleści!
Avatar
Gość / 20 grudnia 2018 r. o 10:54
Laptop na święta w sam raz.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2018 r. o 09:05
Radni co miesiąc dostają nieopodatkowaną dodatkową pensyjkę, więc stać ich na to, żeby sobie sami kupili. Ich zadanie jest inne, niż śledzenie facebooka i innych stron.
Avatar
Nik / 22 grudnia 2018 r. o 15:45
A idź Pan w cholerę z takim Czerwem Staruchem i Rychlewskim idź Pan w cholerę
Avatar
MM / 20 grudnia 2018 r. o 17:29
Co ten Maj teraz taki aktywny się zrobił? Nigdzie go nie chcą i udaje wielce zainteresowanego?
Avatar
abc / 20 grudnia 2018 r. o 10:58
Ale Maj zabłysnął !!! Śmiechu warte!
Avatar
krystyn / 21 grudnia 2018 r. o 08:56
Panie! A kto to bedzie umioł obsługiwać takie hamerykańskie sprzety jak laptoki. hahaha, toć wszystko i tak musi być wydrukowane bom nie poczyta. A zresztą i tak dzieciaki beda w gry grały na tym kompiuterze i cały z tego porzytek bedzie. Daj chłopu cukierek!
Avatar
Gość / 26 grudnia 2018 r. o 09:05
Radni co miesiąc dostają nieopodatkowaną dodatkową pensyjkę, więc stać ich na to, żeby sobie sami kupili. Ich zadanie jest inne, niż śledzenie facebooka i innych stron.
Avatar
roman / 23 grudnia 2018 r. o 19:39
kto dziś nie ma laptopa, materiały na e-pocztę wysyłać, każdy choć trochę cywilizowany obywatel ją posiada. 70tys na laptopy to jakaś mocna przesada, chyba że muszą być apla z usa.
Avatar
Nik / 22 grudnia 2018 r. o 15:45
A idź Pan w cholerę z takim Czerwem Staruchem i Rychlewskim idź Pan w cholerę
Avatar
Emeryt / 22 grudnia 2018 r. o 15:43
Ile? 70 tys to pięć lat mojej emerytury co ten Powiat wyprawia skandal Panie Czerw aby się dorwał do władzy i dzieli nasze pieniądze i na jakieś tablety głupota
Avatar
krystyn / 21 grudnia 2018 r. o 08:56
Panie! A kto to bedzie umioł obsługiwać takie hamerykańskie sprzety jak laptoki. hahaha, toć wszystko i tak musi być wydrukowane bom nie poczyta. A zresztą i tak dzieciaki beda w gry grały na tym kompiuterze i cały z tego porzytek bedzie. Daj chłopu cukierek!
Avatar
MM / 20 grudnia 2018 r. o 17:29
Co ten Maj teraz taki aktywny się zrobił? Nigdzie go nie chcą i udaje wielce zainteresowanego?
Avatar
Gościu / 20 grudnia 2018 r. o 13:41
Wreszcie Maj stawia na oszczędności. Szkoda, że nie wtedy, jak był jeszcze starostą. Promował się za hajs podatników i nie miał oporów. Może trzeba było ograniczyć wydawanie gazetki, gdzie w każdej notce nazwisko Maj było wytłuszczone.
Avatar
kraśniczanin / 20 grudnia 2018 r. o 13:11
Może Czerwiec kupiłby sobie za te pieniądze trochę honoru, który stracił u wszystkich kraśniczan po ostatnim skundleniu się w wyborach. Moim zdaniem człowiek-chorągiewka potrafiący jedynie wrzucać swoje selfie na fb. Wstyd panie doktorze od siedmiu boleści!
Avatar
Gość / 20 grudnia 2018 r. o 11:04
Bardzo dobrze, może stare dziadki same zrezygnują ze stanowiska, które wymaga podstawowej umiejętności XXI wieku.
Avatar
abc / 20 grudnia 2018 r. o 10:58
Ale Maj zabłysnął !!! Śmiechu warte!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

To z pozoru proste: na wicedyrektora trzeba powołać osobę spełniającą wymagania. A jednak mimo upływu wielu miesięcy, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach nie był w stanie tego zrobić. Jeśli nie wykorzysta ostatniej danej mu przez kuratorium szansy, sam straci stanowisko.

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i wymaga szczególnej troski. Kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Warto wybierać te, które mają bezpieczne i przebadane składy.

 W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

Dla podopiecznych Anatolija Ławryszyna będzie to podsumowanie bardzo udanej rundy wiosennej

W tej wsi pod Lublinem mają nowego milionera

W tej wsi pod Lublinem mają nowego milionera

6 grudnia w losowaniu Lotto padła główna wygraną w wysokości 2 mln złotych. Gracz zagrał w jednym z punktów w województwie lubelskim.

Lublin. Pościg za złodziejem samochodów. Padły strzały

Lublin. Pościg za złodziejem samochodów. Padły strzały

Ukradł audi, opla i BMW. Najbliższe trzy miesiące 30-letni złodziej samochodów spędzi w areszcie.

"Mój ogon i ja" - spektakl dla dzieci w Centrum Kultury
11 grudnia 2022, 15:00

"Mój ogon i ja" - spektakl dla dzieci w Centrum Kultury

Artystyczny Kolektyw Holobiont zaprezentuje w Lublinie spektakl dla najmłodszych widzów. Humorystyczne przedstawienie o ewolucji pt. "Mój ogon i ja" będzie można zobaczyć w niedzielę, 11 grudnia o godz. 15 i 17.

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Mieszkańcy sołectwa Nadwiślanka przed laty sami pomogli swojej gminie zbudować wodociąg. Teraz za korzystanie z wody płacą dwa razy więcej, niż pozostałe miejscowości, prawie 7 zł za metr. Ich zdaniem to nieuczciwe. Pokazują rachunki i proszą o pomoc.

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

W pięciu meczach Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku padło aż 51 bramek.

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Nie należy uważać się za wybrańca losu, bo w każdej chwili może się to skończyć. Zresztą ten koniec jest najbardziej fascynującą stroną życia człowieka. Mężczyzna, który nie umie odchodzić, jest trupem za życia. Więc trzeba się powoli zbierać. Sprzątać po sobie. Wybudować rodzinny grób. I napisać "Moje psie myśli".

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Teren targowiska przy ul. Krańcowej nie będzie mógł być przeznaczony na inny cel – taką gwarancję ma dawać plan zagospodarowania Bronowic, którego nowy projekt został ogłoszony przez Ratusz. Pierwsza wersja projektu nie zawierała takiej gwarancji.

Trzeci koncert Festiwalu Adventus
11 grudnia 2022, 19:00

Trzeci koncert Festiwalu Adventus

Chór Katedry Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie wystąpi w ramach trzeciego z koncertów Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego Adventus. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia o godz. 19 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej.

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Wybór odpowiednich rozwiązań do optymalizacji transportu w magazynie, sortowni, sklepie czy warsztacie samochodowym pozwala nie tylko znacznie oszczędzić czas, ale także znacząco poprawić wydajność pracy i ją ułatwić. Jednym z urządzeń, w które warto zainwestować, jest platforma transportowa. W artykule przedstawiamy, jak wybrać zestaw transportowy dopasowany do potrzeb firmy.

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Nie żyje wybitny aktor, Jan Nowicki. O jego śmierci poinformowano w środę rano.

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Pięć ofert złożono w przetargu na przebudowę drogi krajowej od Janowa Lubelskiego do Frampola. Tylko dwie propozycje mieszczą się w budżecie GDDKiA.

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

W środę LUK Lublin podejmie Cuprum Lubin. Pierwszy gwizdek w hali Globus im. Tomasza Wójtowicza o godz. 18.30.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!