Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

22 grudnia 2009 r.
18:54
Edytuj ten wpis

Radni rozliczą eskapadę burmistrza Czubińskiego

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A

Jeśli to był wyjazd na narty, a nie na szkolenie to będę domagał się żeby burmistrz Piotr Czubiński zwrócił pieniądze za delegację – zapowiada Mirosław Włodarczyk, szef klubu radnych PiS w kraśnickiej Radzie Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj ujawniliśmy, że wyjazd sześciu dyrektorów szkół z Kraśnika na cztery dni szkolenia w Austrii w lutym 2008 roku kosztował ponad 20 tys. zł. Dyrektorom towarzyszył burmistrz Piotr Czubiński z żoną oraz kilka innych osób związanych z samorządem.

Według naszych ustaleń szkolenie sprowadzało się do rozmów między uczestnikami wyjazdu, wymiany doświadczeń, obejrzenia szkoły i przede wszystkim na… jeżdżeniu na nartach w Alpach. Sprawę bada prokuratura. Policja zabezpieczyła niedawno dokumentację wyjazdu.

Dyrektorzy zapłacili za wyjazd ze szkolnych funduszy przeznaczonych na szkolenie nauczycieli. Czubiński rozliczył się na podstawie delegacji, a pozostali uczestnicy płacili z własnej kieszeni.

– Na najbliższej sesji zażądam wyjaśnień czy udzielenie delegacji burmistrzowi na wyjazd do Austrii było zasadne. Widzę tu naganne postępowanie i wydawanie lekką ręką pieniędzy na narciarski wyjazd – stwierdza Włodarczyk.

Kurator oświaty Krzysztof Babisz mówi, że nie może kontrolować sposobu i celowości wydawania pieniędzy na szkolenia nauczycieli.

– To zadanie Regionalnej Izby Obrachunkowej. Podobnie uważa szef delegatury NIK w Lublinie Adam Pęzioł. Z prezesem lubelskiej RIO będziemy rozmawiali dzisiaj.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jola / 26 grudnia 2009 r. o 12:52
0
anty napisał:
Przecież Babisz też jest z Kraśnika:) Dawno temu miałem już problemy w swojej branży z Czubińskim. Ciekawe czy nadal wspiera właściciela Avalonu bo to kolejny przekręt. Zakup książek dla szkół

W Kraśniku jeśli działasz w biznesie to nie możesz niewspierać Czubka bo twój biznesik długo nie pociągnie ! Jeżeli natomiast jesteś w dobrej komitywie to dostaniesz jakieć korzystne zlaecenie z UM Krasnik, a zyskiem należy się odpowiednio podzielić z Wielkim Czu ( jak na katolika przystało ) ! Przecież w polityce dzieje się to samo tylko na odpowiednio większą skalę

W Kraśniku jeśli działasz w biznesie to nie możesz niewspierać Czubka bo twój biznesik długo nie pociągnie ! Jeżeli natomiast jesteś w dobrej komitywie to dostaniesz jakieć korzystne zlaecenie z UM Krasnik, a zyskiem należy się odpowiednio podzielić z Wielkim Czu ( jak na katolika przystało ) ! Przecież w polityce dzieje się to samo tylko na odpowiednio większą skalę rozwiń
Avatar
Maniek / 26 grudnia 2009 r. o 12:46
0
Dopóki kraśniccy księża będą chwalić pod niebiosa tego dziecioroba i rozpustnika, który w zamian z publicznych pieniędzy wesprze Kościół okrągłą sumką, to najbliższe wybory znów wygra, bo niestety w Kraśniku ciemnoty jest więcej niż ludzi myślących. Poza tym otoczył się taką sitwą, że jak już czytałem, nawet kraśniccy sędziowie oświadczyli że nie chcą prowadzić Jego spraw bo łączą ich stosynki koleżeńskie i towarzyski, więc w tym przypadku Temida nie jest ślepa lecz spogląda przychylnym okiem na przekręty Wielkiego Czu !
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 r. o 20:24
0
Tak sobie to czytam i zastanawiam się, czy przypadkiem ci narciarze nie okradli nauczycieli? Bo jeśli to były pieniądze na szkolenia, to znaczy, że nauczyciele za dokształcanie (często obowiązkowe) musieli bulić z własnej kieszeni bo towarzycho za tą forsę śmigało po lodowcu. Czy to było w ferie, czy dyrektorzy samoszkolili się w czasie pracy? I co ze szkoleniem dla pracowników oświaty mają wspólnego urzednicy z magistratu? To jest to "przejrzyste miasto"?
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 r. o 07:47
0
STANDART I KUMOTERIA NA GÓRZE NIETYKALNI JEDNA WIELKA BANDA
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 r. o 05:49
0
A czy Adam Pęzioł to ten, który był wojewodą przemyskim za czasów AWS, którego liderem był niejaki Buzek z PO? Później A.P. zdaje się, że też był w PO. Zdaje się, że ukończył LO na "górce" w Kraśniku. A czy NIKiem nie kierował przypadkiem poseł PO Sekuła? Kto ma więc skontrolować urząd w Kraśniku, kumpel - kumplowi?
Avatar
~gość~ / 23 grudnia 2009 r. o 05:39
0
Rozliczyć trzeba również te wyjazdy na narty, szczegóły:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/08/28/narciarz/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/08/28/narciarz/[/url]
Avatar
anty / 22 grudnia 2009 r. o 22:43
0
Przecież Babisz też jest z Kraśnika:) Dawno temu miałem już problemy w swojej branży z Czubińskim. Ciekawe czy nadal wspiera właściciela Avalonu bo to kolejny przekręt. Zakup książek dla szkół
Avatar
tupet / 22 grudnia 2009 r. o 21:58
0
Facet ma niebywały tupet. Parę dni temu na stronie urzędu miasta, była notatka o zamiarze podziału kraśnickiego MOSIR-u.
I tu cytat:Burmistrz Piotr Czubiński nie rezygnuje z pomysłu podziału MOSiR: - Okoliczności nie sprzyjają tym zmianom, ale to wcale nie znaczy, że pomysł jest zły. Będę go bronił i wrócę do niego w nowej kadencji samorządu.

On już wie, że wygra. Wstydu nie ma, troszkę pokory. Tyle grzechów, tyle spraw na wokandzie. Oczywiście, żadnej skazującej. Wstyd żyć w tym mieście, wstyd mieć takiego burmistrza, który szydzi ze wszystkich.
Facet ma niebywały tupet. Parę dni temu na stronie urzędu miasta, była notatka o zamiarze podziału kraśnickiego MOSIR-u.
I tu cytat:Burmistrz Piotr Czubiński nie rezygnuje z pomysłu podziału MOSiR: - Okoliczności nie sprzyjają tym zmianom, ale to wcale nie znaczy, że pomysł jest zły. Będę go bronił i wrócę do niego w nowej kadencji samorządu.

On już wie, że wygra. Wstydu nie ma, troszkę pokory. Tyle grzechów, tyle spraw na wokandzie. Oczywiście, żadnej skazującej. Wstyd żyć w tym mieście, wstyd mieć takiego burmistrza, kt... rozwiń
Avatar
to śmieszne / 22 grudnia 2009 r. o 21:56
0
Ludzie,przecież on co roku parę razy wyjeżdża na narty za pieniądze ...urzędowe.Wszyscy o tym wiedzą , wszyscy plują, a on i tak robi swoje.Ten człowiek nikogo się nie boi, jest bezkarny i szkoda naszego zdrowia i nerwów na te pisułki.Najbardziej współczuję tym którzy biorą w tej paradzie udział , a potem w razie jakiejkolwiek niesubordynacji lecą na pysk i pan się za nich nie wstawi zeby ratowac ich tyłek.On jest niezatapialny jak to już ktoś powiedział i jedyne co możemy to olać gościa.Kiedyś przyjdzie na niego sprawiedliwość.
Avatar
jon / 22 grudnia 2009 r. o 21:33
0
pewnie będzie się szykował na następną kadencję.
sprawny menedżer, gruntownie wykształcony
Avatar
Jola / 26 grudnia 2009 r. o 12:52
0
anty napisał:
Przecież Babisz też jest z Kraśnika:) Dawno temu miałem już problemy w swojej branży z Czubińskim. Ciekawe czy nadal wspiera właściciela Avalonu bo to kolejny przekręt. Zakup książek dla szkół

W Kraśniku jeśli działasz w biznesie to nie możesz niewspierać Czubka bo twój biznesik długo nie pociągnie ! Jeżeli natomiast jesteś w dobrej komitywie to dostaniesz jakieć korzystne zlaecenie z UM Krasnik, a zyskiem należy się odpowiednio podzielić z Wielkim Czu ( jak na katolika przystało ) ! Przecież w polityce dzieje się to samo tylko na odpowiednio większą skalę

W Kraśniku jeśli działasz w biznesie to nie możesz niewspierać Czubka bo twój biznesik długo nie pociągnie ! Jeżeli natomiast jesteś w dobrej komitywie to dostaniesz jakieć korzystne zlaecenie z UM Krasnik, a zyskiem należy się odpowiednio podzielić z Wielkim Czu ( jak na katolika przystało ) ! Przecież w polityce dzieje się to samo tylko na odpowiednio większą skalę rozwiń
Avatar
Maniek / 26 grudnia 2009 r. o 12:46
0
Dopóki kraśniccy księża będą chwalić pod niebiosa tego dziecioroba i rozpustnika, który w zamian z publicznych pieniędzy wesprze Kościół okrągłą sumką, to najbliższe wybory znów wygra, bo niestety w Kraśniku ciemnoty jest więcej niż ludzi myślących. Poza tym otoczył się taką sitwą, że jak już czytałem, nawet kraśniccy sędziowie oświadczyli że nie chcą prowadzić Jego spraw bo łączą ich stosynki koleżeńskie i towarzyski, więc w tym przypadku Temida nie jest ślepa lecz spogląda przychylnym okiem na przekręty Wielkiego Czu !
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 r. o 20:24
0
Tak sobie to czytam i zastanawiam się, czy przypadkiem ci narciarze nie okradli nauczycieli? Bo jeśli to były pieniądze na szkolenia, to znaczy, że nauczyciele za dokształcanie (często obowiązkowe) musieli bulić z własnej kieszeni bo towarzycho za tą forsę śmigało po lodowcu. Czy to było w ferie, czy dyrektorzy samoszkolili się w czasie pracy? I co ze szkoleniem dla pracowników oświaty mają wspólnego urzednicy z magistratu? To jest to "przejrzyste miasto"?
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 r. o 07:47
0
STANDART I KUMOTERIA NA GÓRZE NIETYKALNI JEDNA WIELKA BANDA
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 r. o 05:49
0
A czy Adam Pęzioł to ten, który był wojewodą przemyskim za czasów AWS, którego liderem był niejaki Buzek z PO? Później A.P. zdaje się, że też był w PO. Zdaje się, że ukończył LO na "górce" w Kraśniku. A czy NIKiem nie kierował przypadkiem poseł PO Sekuła? Kto ma więc skontrolować urząd w Kraśniku, kumpel - kumplowi?
Avatar
~gość~ / 23 grudnia 2009 r. o 05:39
0
Rozliczyć trzeba również te wyjazdy na narty, szczegóły:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/08/28/narciarz/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/08/28/narciarz/[/url]
Avatar
anty / 22 grudnia 2009 r. o 22:43
0
Przecież Babisz też jest z Kraśnika:) Dawno temu miałem już problemy w swojej branży z Czubińskim. Ciekawe czy nadal wspiera właściciela Avalonu bo to kolejny przekręt. Zakup książek dla szkół
Avatar
tupet / 22 grudnia 2009 r. o 21:58
0
Facet ma niebywały tupet. Parę dni temu na stronie urzędu miasta, była notatka o zamiarze podziału kraśnickiego MOSIR-u.
I tu cytat:Burmistrz Piotr Czubiński nie rezygnuje z pomysłu podziału MOSiR: - Okoliczności nie sprzyjają tym zmianom, ale to wcale nie znaczy, że pomysł jest zły. Będę go bronił i wrócę do niego w nowej kadencji samorządu.

On już wie, że wygra. Wstydu nie ma, troszkę pokory. Tyle grzechów, tyle spraw na wokandzie. Oczywiście, żadnej skazującej. Wstyd żyć w tym mieście, wstyd mieć takiego burmistrza, który szydzi ze wszystkich.
Facet ma niebywały tupet. Parę dni temu na stronie urzędu miasta, była notatka o zamiarze podziału kraśnickiego MOSIR-u.
I tu cytat:Burmistrz Piotr Czubiński nie rezygnuje z pomysłu podziału MOSiR: - Okoliczności nie sprzyjają tym zmianom, ale to wcale nie znaczy, że pomysł jest zły. Będę go bronił i wrócę do niego w nowej kadencji samorządu.

On już wie, że wygra. Wstydu nie ma, troszkę pokory. Tyle grzechów, tyle spraw na wokandzie. Oczywiście, żadnej skazującej. Wstyd żyć w tym mieście, wstyd mieć takiego burmistrza, kt... rozwiń
Avatar
to śmieszne / 22 grudnia 2009 r. o 21:56
0
Ludzie,przecież on co roku parę razy wyjeżdża na narty za pieniądze ...urzędowe.Wszyscy o tym wiedzą , wszyscy plują, a on i tak robi swoje.Ten człowiek nikogo się nie boi, jest bezkarny i szkoda naszego zdrowia i nerwów na te pisułki.Najbardziej współczuję tym którzy biorą w tej paradzie udział , a potem w razie jakiejkolwiek niesubordynacji lecą na pysk i pan się za nich nie wstawi zeby ratowac ich tyłek.On jest niezatapialny jak to już ktoś powiedział i jedyne co możemy to olać gościa.Kiedyś przyjdzie na niego sprawiedliwość.
Avatar
jon / 22 grudnia 2009 r. o 21:33
0
pewnie będzie się szykował na następną kadencję.
sprawny menedżer, gruntownie wykształcony
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

I znów są łzy. Tym razem szczęścia i nadziei. "Naprawdę ludzie mi pomagają tak sami z siebie?"

I znów są łzy. Tym razem szczęścia i nadziei. "Naprawdę ludzie mi pomagają tak sami z siebie?"

Jeszcze w poniedziałek wieczorem pani Grażyna płakała, dzwoniąc do redakcji: Niech pani mnie ratuje! Kobieta i jej podopieczni – kot Maciek i pies Rufik – niemal z dnia na dzień tracili lokum, a niewielkie finanse nie dawały nadziei na rozwiązanie beznadziejnej sytuacji. Ale nasi Czytelnicy nie zawiedli! Dobę później znów były łzy... łzy szczęścia

Całą noc pił, potem wsiadł za kierownicę. Z policjantami był bardzo szczery

Całą noc pił, potem wsiadł za kierownicę. Z policjantami był bardzo szczery

Mieszkaniec powiatu kozienickiego całą noc pił wódkę, a nad ranem wsiadł za kierownicę i udał się w podróż. O tym, że mężczyzna może być nietrzeźwy, policję powiadomił przypadkowy świadek. Miał rację. 52-latek wydmuchał 2,5 promila.

Problemy z potencją - jak sobie z nimi radzić ?

Problemy z potencją - jak sobie z nimi radzić ?

Problemy z potencją można rozwiązać na wiele różnych sposobów. Kluczowe jest to, aby się zaangażować i nie pozostawiać problemu na bocznym torze. Szybko można tego pożałować, ponieważ odbije się to niekorzystnie na jakości życia seksualnego. W grę wchodzi rozwiązywanie problemu na wielu płaszczyznach. Nie należy skupiać się wyłącznie na jednym elemencie, lecz spróbować połączyć kilka z nich w odpowiednio prosperującą całość.

Lubelskie: Mieszkańcy obawiają się, że zostaną bez lekarza. "Nie jesteśmy workami ziemniaków"

Lubelskie: Mieszkańcy obawiają się, że zostaną bez lekarza. "Nie jesteśmy workami ziemniaków"

– W środku zimy i pandemii zostaniemy bez lekarza – obawiają się mieszkańcy gminy Borki. Z końcem stycznia kończy się umowa dzierżawy budynków ośrodków zdrowia w Borkach i Woli Osowińskiej przez Praktykę Lekarza Rodzinnego Lidii i Zbigniewa Lipków. Lekarze już w ubiegłym roku zwrócili się do władz gminy o bezprzetargowe zawarcie umowy na kolejne 10 lat, ale samorząd zaproponował krótszy okres dzierżawy. Ostatecznie jednak, gmina ogłosiła w grudniu przetarg na wynajem budynków, ale nikt do niego nie przystąpił.

Polska na rowerze - gdzie pojechać, co warto zobaczyć i jak się przygotować?

Polska na rowerze - gdzie pojechać, co warto zobaczyć i jak się przygotować?

Turystyka staje się coraz bardziej dostępna - budowa i ulepszanie szlaków, wznoszące ten aktywny sposób wypoczynku na znacznie wyższy poziom. Większość z nich planowanych jest zgodnie ze standardami europejskimi - z dala od ruchu samochodowego. Gdzie zatem pojechać? Każdy polski region ma do zaoferowania trasy, na których znajduje się wiele ciekawych miejsc, charakteryzujące się walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. Wybraliśmy kilka najatrakcyjniejszych, o różnym stopniu trudności, tak by każdy rowerzysta mógł znaleźć coś dla siebie.

Lubelskie: 358 osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej w Lublinie i pow. tomaszowskim

Lubelskie: 358 osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej w Lublinie i pow. tomaszowskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w woj. lubelskim odnotowano 358 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 22 chorych, z czego 2 osoby bez chorób współistniejących

6789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 389 chorych

6789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 389 chorych

6 789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 389 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Parczew. Niespodziewany sms, przez który straciła 13 tys. złotych

Parczew. Niespodziewany sms, przez który straciła 13 tys. złotych

Mieszkanka gminy Milanów otrzymała sms z poleceniem dopłacenia malutkiej kwoty do przesyłki. To był podstęp.

GKS Niemce walczy o przetrwanie

GKS Niemce walczy o przetrwanie

GKS Niemce czeka na zniesienie obostrzeń epidemiologicznych oraz zastrzyk gotówki ze strony gminy.

Takiego parku Ludowego jeszcze nie widzieliście. Zimą z lotu ptaka [zdjęcia]
galeria

Takiego parku Ludowego jeszcze nie widzieliście. Zimą z lotu ptaka [zdjęcia]

Jak prezentuje się park Ludowy z góry? Teraz jest okazja, żeby to sprawdzić. Mamy zdjęcia najnowszej inwestycji w Lublinie wykonane z lotu ptaka.

Amazon uruchomi polski serwis internetowy. Przygotowania już trwają

Amazon uruchomi polski serwis internetowy. Przygotowania już trwają

Amerykańska spółka Amazon ogłosiła, że uruchomi polski serwis pod adresem Amazon.pl. Przedsiębiorcy, którzy planują sprzedawać towary na tej platformie, mogą już rejestrować swoje konta.

Powiat lubelski. Drogi zasypane? Bo nad ranem palił się pług

Powiat lubelski. Drogi zasypane? Bo nad ranem palił się pług

Kilka minut po godzinie 4 rano straż ruszyła do pożaru pługu.

Powrót uczniów do szkół? Minister mówi jedno, wiceminister drugie

Powrót uczniów do szkół? Minister mówi jedno, wiceminister drugie

- Absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół; w drugim tygodniu lutego powtórzymy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po wynikach tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki – powiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Zaginęła 17-letnia Wiktoria Trociuk. Rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginęła 17-letnia Wiktoria Trociuk. Rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginęła 17-letnia Wiktoria Trociuk, która po raz ostatni była widziana w Białej Podlaskiej. Od poniedziałku nie wróciła do domu, nie nawiązała także kontaktu z rodziną. Jej bliscy proszą o pomoc.

Koncert "Kolęda na cały rok!" w Puławach
31 stycznia 2021, 19:00

Koncert "Kolęda na cały rok!" w Puławach

W niedzielę, 31 stycznia o godz. 19 w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach (ul. Kowalskiego 1) odbędzie się wyjątkowy koncert "Kolęda na cały rok!". Wydarzenie towarzyszy tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Puławach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!