Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

27 listopada 2019 r.
14:56

Rewolucja w powiecie kraśnickim. Jest nieoficjalna koalicja PiS z PO?

1 221 A A
Jarosław Czerw (Łączy Nas Powiat Kraśnicki) to były już przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku
Jarosław Czerw (Łączy Nas Powiat Kraśnicki) to były już przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku

Był szybki "ślub", a dziś doszło do szybkiego "rozwodu". Rozpadła się koalicja Prawa i Sprawiedliwości z klubem Łączy Nas Powiat Kraśnicki. Zmienił się zarówno skład prezydium Rady Powiatu w Kraśniku jak i skład zarządu powiatu. – My nie będziemy w tym cyrku uczestniczyć – zapowiedzieli radni z klubu PSL. Większość z nich tak zrobiła, ale wybił się… człowiek burmistrza Kraśnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Fortuna kołem się toczy. Już dwa razy pełniłem funkcję przewodniczącego – stwierdził Jarosław Czerw (Łączy Nas Powiat Kraśnicki), były już przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku. Słowa te padły zanim większość radnych (11) na wniosek PiS zdecydowała o jego odwołaniu.

Czerw w głosowaniu już nie uczestniczył, wcześniej opuścił obrady. Zdążył jednak zapewnić, że będzie „wnikliwie” przyglądać się funkcjonowaniu nowego zarządu. – Osobiście nie zgadzam się ze zmianami zaproponowanymi przez starostę – odwołania wszystkich członków zarządu (w większości ludzi Czerwa – red.). Uważam, że pracowali dobrze – podkreślił radny.

– Traktujecie radę jak prywatny folwark – grzmiał do rządzących radny Tadeusz Wojtak (PSL), były starosta kraśnicki. –Radni są zaskakiwani radykalnymi zmianami. Należałoby je głębiej uzasadnić, a nie tylko ogólnikowo.

Rozpad koalicji

Do zmian jednak doszło. Do tej pory radny Jarosław Czerw był dla PiS-u ważny, bowiem po ubiegłorocznych wyborach w 21-osobowej radzie znalazło się 10 radnych PiS i 10 radnych PSL. Głos Czerwa miał więc ogromne znaczenie. Tymczasem w środę nie tylko Czerw stracił funkcję. Odwołani zostali też jego współpracownicy zasiadający w zarządzie powiatu – wicestarosta Karol Rychlewski i członkowie zarządu – Grażyna Ufniarz i Tomasz Mularczyk.

Decyzją większości radnych również Andrzej Cieśla z PiS nie jest już członkiem zarządu – odwołano go tylko po to, żeby za chwilę wybrać go nowym wicestarostą.

Niejako "przy okazji" odwołana została też skarbnik Katarzyna Chrzan (złożyła rezygnację z powodów osobistych). Jej miejsce zajęła Iwona Szymańska, która od 2008 r. do teraz pracowała jako zastępca skarbnika w kraśnickim magistracie.

Wtopa

PiS na środowej sesji nie uniknął wpadki. Okazało się bowiem, że na posiedzenie nie zostały przygotowane wszystkie projekty uchwał, a te które po przerwie otrzymali radni miały rażące błędy.

– Jakim prawem pod projektem uchwały ws. wyboru wicestarosty jest podpisany przewodniczący Jacek Dubiel? – dziwił się radny Jan Kozioł (PSL). Dziwił się, bo było to na początku sesji, kiedy jeszcze nikt z radnych oficjalnie nie poznał nazwiska kandydata na nowego przewodniczącego.

– Wyboru (nowego – red.) przewodniczącego Rady Powiatu nie może stwierdzić ten, który dopiero ma zostać na tę funkcję wybrany – oburzał się radny Zbigniew Gawdzik (PSL). – Papier wszystko przyjmie, ale gdzie przyzwoitość?

Później zdziwienia już nie było. Po głosowaniu nowym przewodniczącym został Jacek Dubiel (PiS).

Nowy koalicjant?

Mimo braku koalicjanta, Prawo i Sprawiedliwość utrzymało władzę. A to dlatego, że zaproponowane przez PiS zmiany popierał w jawnych głosowaniach radny z klubu PSL.

– Radny Michał Zimowski nie jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego – zaznaczył w rozmowie z nami radny Andrzej Maj (PSL), były starosta kraśnicki. – Szliśmy do wyborów jako PSL – Porozumienie Społeczne. Zimowski jest związany z Platformą Obywatelską.

Podobnie zresztą jak burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk. Zimowski pracuje w Urzędzie Miasta Kraśnik. Jest kierownikiem Referatu Spraw Społecznych i Partycypacji Społecznej. Od środy jest także nowym wiceprzewodniczącym Rady Powiatu.

Facebookowe zapowiedzi zmian

Zmiany, które dziś nastąpiły zdradził nieco na Facebooku radny Roman Bijak, obecny członek zarządu powiatu, który odniósł się do koalicjanta PiS (Łączy Nas Powiat Kraśnicki).

– Koalicja, która została zbudowana na jednym głosie większościowym, jest trudna, aczkolwiek możliwa do sprawowania władzy. Warunek, transparentność między radnymi koalicji a ciałem decyzyjnym – napisał Bijak. – Jednak to nie wygląda najlepiej. Nie uniknięto dziwnych roszad personalnych, czy, nie za bardzo udanych transferów kadrowych? Generalnie konstrukcja tej koalicji jest wadliwa, daje przewagę ugrupowaniu, które jest marginalne. Wyczuwa się brak harmonijnej współpracy między tymi osobami, którze tworzą trzon decyzyjny starostwa. Chyba to nie tak miało wyglądać.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 221

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gg / 28 listopada 2019 r. o 10:38
Niech jeszcze wypierdoą tą anorektyczną dyrektorkę z urzędu pracy bo widziałem jak swoje kompleksy leczy wytrzasajac się na pracownikach. Kto ją tam wsadził na stolek. Ona jest jakaś opętana a obrazkami świętymi się obłożyła dla ściemy. Bardzo mi zal tych ludzi co muszą znosić jej humory. 
Avatar
kraśniczanin / 27 listopada 2019 r. o 19:44
Dla mnie i tak mistrzem jest radny Bijak, który nie potrafi nawet przeczytać tego co mu ktoś napisze. Nie sądzę, że on tak czyta tekst przez siebie napisany, bo to to już byłaby kompletna kompromitacja. Takie dukanie to można spotkać w początkowych klasach szkoły podstawowej. A swoją drogą to kto u licha wybiera takiego człowieka na radnego?
Avatar
agata / 27 listopada 2019 r. o 20:17
Akurat to z poronieniem jest chamskie i nieeleganckie, z jakiej opcji politycznej by się nie było! Wstyd.
Avatar
krasniczanin / 27 listopada 2019 r. o 19:07
Ile można pełnić funnkcję p.o Dyrektora urzędu nie mając żadnego doświadczenia na stanowisku kierowniczym??? Kiedy będzie konkurs na stanowisko Dyrektora Urzędu Pracy?
Avatar
Nick / 27 listopada 2019 r. o 15:19
Czerw zmielony przez PIS
Avatar
zawiedziony / 27 listopada 2019 r. o 19:26
Tak żle jeszcze nie  było, ta pani p.o z urzędu to jakieś totalne nieporozumienie. Nikogo nie szanuje, ani pracowników, ani bezrobotnych anie pracodawców. Czy nikt tego nie widzi?
Avatar
QWERTY / 28 listopada 2019 r. o 09:35
Czerw się zaczął rozpisywać na swoim FB, że Michał Zimowski taki i nie taki, że zawiązał koalicję z PIS. Szanowny doktorze Czerw, a coś ty zrobił rok temu, Czyż nie sprzedałeś się do PIS i nie zawiązałeś koalicji z nimi ? Budź pan Mularczyka bo znowu zasnął, zabieraj Karolka i Kuleszę i won świnie wypasać w Gościeradowie BEZPARTYJNY SPRZEDAWCZYKU.
Avatar
Wyborca / 28 listopada 2019 r. o 11:31
Starostwa powiatowe, w tym zwłaszcza powiatowe urzędy pracy powinny być zlikwidowane. Są to bardzo kosztowne, zbędne, skrajnie nieefektywne przechowalnie polityczno-towarzyskie, bez względu na to jaka grupa darmozjadów tam jest ulokowana.
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 16:53
Ciekawe gdzie teraz będzie pracował były wicestarosta......może UG Gościeradów?
Avatar
gość / 27 listopada 2019 r. o 15:14
Tak się kończą romanse ze Stawiarskim
Avatar
zibi / 18 grudnia 2019 r. o 14:15
tak to juz jest ludzie glosuja i sie kloca a pseudopolitycy zalatwiaja wszystko pod stolem Razem sie kumaja ustawiaja przetargi kradna I cio sie zmienilo w krasniku Tylko jedno nazwisko burmistrza a rzadzi stawiarski Za 4 lata wybory wiec szykujcie dlugopisy
Avatar
qwerty / 16 grudnia 2019 r. o 08:23
Może Jarunio skuma się z Majem, bo i za tego też się biorą buahahahahah. Tylko nie zapomnij, aby wziąć ze sobą to całe przedszkole: Kuleszę, Rychlewskiego i tego śpioszka Mularczyka. Ps: Jaruniu jak, Ci się władzy zachciało, to było sobie kupić Berło to takie do szczotkowania kibli i wymachiwać nim a nie igrać z inteligentnymi ludźmi ......... Pajac jesteś i tyle w temacie.
Avatar
Młynarz / 15 grudnia 2019 r. o 12:22
Kowal, ty nie rozumiesz bo za głupi jesteś!
 Hę ?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 20:44
te wojtak to ty miales swoj folwark a gawdzik pzyzwoitosc -
Avatar
gość / 5 grudnia 2019 r. o 05:30
Z tego co mi wiadomo to Szanowny pan starosta  zwalniając ludzi szczególnie z Psl-u dawał propozycje nie do odrzucenia " albo przepisujesz się do PiS albo do widzenia" Ludzie ktorzy pracuja w urzedzie niedlugo sami zrezygnuja i nie bedzie mial kto pracowac, bo kto wytrzyma te zmiany opcji pol.
Kto na przyklad dostał taką propozycję ? Konkretnie: imię i nazwisko ! Bo jeżeli nie, to jesteś zwykłym kłamcą i konfabulatorem !
 Tradycyjnie - pyskujący Janusz zamilkł ....
Avatar
Gość / 4 grudnia 2019 r. o 11:27
Rewolucja taka potrzebna w flt tam też sie dzieje
 A coś więcej
Avatar
goya / 3 grudnia 2019 r. o 08:01
"On nie miał nigdy oporów, żeby posługiwać się ludźmi marnymi, słabymi, którzy byli gotowi mu się podporządkować, dla realizacji własnych celów. Wielokrotnie miałem okazję być świadkiem z jaką pogardą mówi o tych ludziach, kiedy oni tego nie słyszą." To wczoraj Tusk o Kaczyńskim ale mógł to spokojnie powiedzieć o naszym Jarku :-)
Avatar
Ziom / 2 grudnia 2019 r. o 21:43
Ta ?? A konkurent Cieśli miał wyrok za oczernianie ???
Avatar
Psl / 2 grudnia 2019 r. o 21:10
A za jakie grzeszki Cieśla miał wyrok ????
 A miał? A może tio była ściema jego konkurenta zeby go oczernic?
Avatar
Ziom / 2 grudnia 2019 r. o 21:04
A za jakie grzeszki Cieśla miał wyrok ????
Zobacz wszystkie komentarze 221

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć z niedzielnego meczu
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego
galeria

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menadżerem Motoru Lublin

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje
film

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje

Nie żyje 3-letni chłopczyk, który został przygnieciony przez bramę automatyczną. Do tragicznego wypadku doszło w gminie Ksawerów w województwie łódzkim. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

W meczu z KPR Gminy Kobierzyce na boisko wróciła Daria Szynkaruk. To kolejna po Oktawii Płomińskiej zawodniczka, która wraca do zespołu po urazie.

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Na początku przyszłego miesiąca powinien się zacząć montaż nowej wiaty na przystanku komunikacji miejskiej obok szpitala przy al. Kraśnickiej. Zarząd Transportu Miejskiego zapłaci za nią niemal 72 tys. zł.