Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

11 grudnia 2008 r.
20:59
Edytuj ten wpis

Są zarzuty, ale ze stołków nie polecą

0 28 A A

Byli członkowie władz kraśnickiej Strefy Usług Komunalnych nadal będą pracować na eksponowanych stanowiskach. Choć ciążą na nich prokuratorskie zarzuty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zarzuty dotyczą pięciu członków władz SUK - organizacji, która administrowała wysypiskiem śmieci i promowała ekologię w Kraśniku i sąsiednich gminach. Wśród nich jest Piotr Czubiński, burmistrz i członek lubelskich władz Platformy Obywatelskiej. Za m.in. prowadzenie ksiąg wbrew prawu i podawanie w nich nieprawdziwych danych grozi im do dwóch lata więzienia.

Zarzuty usłyszał były skarbnik SUK Jacek Cz. Przyznał się do winy i wstępnie zgodził poddać się karze. Teraz pracuje w Kuratorium Oświaty jako księgowy. Zatrudnił go kurator Krzysztof Babisz (też działał w SUK). Zapytany czy po postawieniu zarzutów weźmie bezpłatny urlop, odparł:

Decyzję podejmie kurator, oczywiście mogę o to poprosić. Na dziś nie wiem co zrobić - mówi Jacek Cz. Dodaje, że jego los zależy od tego, czy podda się karze i jaka ona będzie. Kurator Babisz był wczoraj poza kuratorium i nie odbierał telefonu komórkowego.

Kolejny na liście jest Stanisław W., były wójt gminy Wilkołaz i członek zarządu SUK. Po przegranych wyborach odnalazł się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kraśniku.
- Do prawomocnego wyroku obowiązuje zasada domniemania

niewinności. Ja go nie mogę wysłać na przymusowy urlop. Chyba że sam podejmie taką decyzję - stwierdza Andrzej Tybulczuk, dyrektor PUP w Kraśniku.

Zarzuty ma także Waldemar T., szef Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Kraśniku: Nie przyznaję się do winy, bo winny sam się ujawnił. Pan skarbnik był zobowiązany do prowadzenia księgowości. Przyznając się do winy, zachował się po dżentelmeńsku.

Zarzuty ma usłyszeć również Piotr Czubiński, były przewodniczący zarządu i obecny burmistrz Kraśnika. Co zrobi ze swoim podwładnym Waldemarem T. i jak sam się zachowa?

- Nie będę komentował tej sprawy w gazecie, która w swoich publikacjach zdążyła mnie "skazać” już przed procesem - powiedział nam za pośrednictwem rzecznika Piotr Czubiński.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lutego 2009 o 07:36
0
Gość napisał:
Panie rzeczniku Niedziałek burmistrz Piotr Cz. jest na nartach w Austrii , a nie na wyjeździe służbowym poza Kraśnikiem, a jak Pan zaprzeczy opublikuję zdjęcie z jazdy pryncypała na nartach na lodowcu w towarzystwie Grzegorza J. Prokurator już zrobił myk w sprawie bo gdzieś pominął przpadkiem , że w sprawie chodziło o zabór pieniędzy w kwocie 1.500,00 zł. wspólnie z kolegą posłem prawnikiem Wojciechem W. , a nie o jakieś niezgodności w księgach rachunkowych. Idzie na umorzenie!!!


Kłamiesz kolego, burmistrz był w tym czasie na szkoleniu:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/burmistrz-podroznik-%e2%80%93-6809/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/b...%e2%80%93-6809/[/url]


Kłamiesz kolego, burmistrz był w tym czasie na szkoleniu:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/burmistrz-podroznik-%e2%80%93-6809/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/b...%e2%80%93-6809/[/url] rozwiń
Avatar
kraśniczanin / 19 grudnia 2008 o 10:38
0
Mat1 napisał:
Podziwiam P.Czubińskiego, że oprócz problemów miasta ma jeszcze was na głowie.


Ale się ubawiłem czytając to zdanie. Burmistrz na głowie to ma problemy z prokuratorem, a nie problemy miasta. Gdyby interesował się rozwojem miasta to już dawno powinna być w Kraśniku specjalna strefa ekonomiczna, interesowałby się pozyskiwaniem pieniędzy dla miasta. Mat1 trzeba wiedzieć o czym się pisze!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2008 o 19:43
0
Mat 1 to kolejny Plecikot Czubińskiego. Ustosunkuj się zwolenniku burmistrza do wpisu nr 19. Ja nie przyjechałem z za granicy i widzę jedynie śmierdące bajoro im. Burmistrza Czubińskiego , nieprzejezdne niby rondo również imienia Burmistrza Czubińskiego . Ojcem chrzestnym tych iwestycji jest właściciel jedynej słusznej firmy budowlane w Kraśniku . Mat 1 Kraśnik nie lubi dupowłazów.
Avatar
Mat1 / 17 grudnia 2008 o 00:13
0
karol napisał:
Wróciłem z zagranicy i co widzę ,że ten Czubiński jeszcze na wolności. Jak wyjeżdżałem w 1997 to była afera z sekretarką, przybywam i jest afera z kasą . Zadaje pytanie czyja to wina , że nie siedzi? Może to najpierw trzeba by powsadzać tych śledczych?.


Dziwi mnie fakt, że ktoś kogo nie było 10 lat w Kraśniku bawi się w prokuratora i pierwszym jego spostrzeżeniem jest afera z kasą. Podejrzewam, że wylądowałeś na swoim domu helikopterem. Po dziesięciu latach nie widzisz jak wygląda Kraśnik. Większość ludzi którzy przyjadą z zagranicy widzą diametralną zmianę na dobre w wyglądzie Kraśnika. Wy natomiast szukacie afer. Napisz ile straciłeś z powodu tej wielkiej kolejnej afery. Proponuje w tej sytuacji wracaj skąd przybyłeś, tam będziesz miał lepiej,bez afer itp. Druga sprawa, po co ci Kraśniczanie wybierają tego aferzystę tyle kadencji(czekali jak przyjedziesz?). Promotorami tych wszystkich oszczerstw jak zawsze są ci sami ludzie. Uwierzcie, że żaden z was nigdy nie zostanie burmistrzem, trzeba się z tym pogodzić. Trzeba mieć mózg odpowiedni. Podziwiam P.Czubińskiego, że oprócz problemów miasta ma jeszcze was na głowie. Ale na szczęście ludzie to wiedzą. Moja rada - brać się za robotę, nie za głupoty. Pozdrowienia dla P.Czubińskiego. A wy piszcie dalej.


Dziwi mnie fakt, że ktoś kogo nie było 10 lat w Kraśniku bawi się w prokuratora i pierwszym jego spostrzeżeniem jest afera z kasą. Podejrzewam, że wylądowałeś na swoim domu helikopterem. Po dziesięciu latach nie widzisz jak wygląda Kraśnik. Większość ludzi którzy przyjadą z zagranicy widzą diametralną zmianę na dobre w wyglądzie Kraśnika. Wy natomiast szukacie afer. Napisz ile straciłeś z powodu tej wielkiej kolejnej afery. Proponuje w tej sytuacji wracaj skąd przybyłeś, tam będziesz miał lepiej,bez afer itp. Druga... rozwiń
Avatar
karol / 16 grudnia 2008 o 20:09
0
Wróciłem z zagranicy i co widzę ,że ten Czubiński jeszcze na wolności. Jak wyjeżdżałem w 1997 to była afera z skretarką, przybywam i jest afera z kasą . Zadaje pytanie czyja to wina , że nie siedzi? Może to najpierw trzeba by powsadzać tych śledczych?.
Avatar
grin / 15 grudnia 2008 o 23:08
0
Sam fakt że nie odsunięto ich ze stanowisk już świadczy o tym, że sprawa będzie załatwiona tradycyjnie, czyli zostaną albo uniewinnieni, albo sprawę się przedłuży a potem umoży. Nie pierwszy to raz. Czy polskie prawo nie powinno być jednakowe dla wszystkich?
Avatar
mooo / 14 grudnia 2008 o 23:07
0
mooo napisał:
A może kogoś zainteresuje pewien artykul z www.onet.pl odnośnie jaśnie nam panującego?Co prawda dawno pisany ale jakże aktulany ;-)

[url="http://wiadomosci.onet.pl/1351726,2677,2,kioskart.html"]http://wiadomosci.onet.pl/1351726,2677,2,kioskart.html[/url]



przepraszam literówkę, aktualny oczywiście.
Avatar
mooo / 14 grudnia 2008 o 23:05
0
A może kogoś zainteresuje pewien artykul z www.onet.pl odnośnie jaśnie nam panującego?Co prawda dawno pisany ale jakże aktulany ;-)

[url="http://wiadomosci.onet.pl/1351726,2677,2,kioskart.html"]http://wiadomosci.onet.pl/1351726,2677,2,kioskart.html[/url]
Avatar
Gość / 13 grudnia 2008 o 23:40
0
prawda napisał:
Sarną jest facecik, który namawia młodzież Kraśnika do wstąpienia i zaangażowania się w Młodej Demokracji? Tak mi jakoś pasuje?

tzn?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2008 o 17:06
0
Panowie Redaktorzy !!! Dill burmistrza i jego chłopców jest prosty i co ważne już zaakceptowny przez prokuraturę. Jacek Cz. bierze winę na siebie , aby nie zostać zwolniony dyscyplinarnie z Urzędu Miejskiego w Kraśniku ,przenosi go Czubiński, przy pomocy Babisza do Kuratorium na głównego księgowego .Dla Babisza jako kuratora są obojętne jego zarzuty związane z pracą w Kraśniku , więc pozostanie na stanowisku . Prokurator stawia śmieszne zarzutu zagrożone karą do lat dwóch Czubińskiemu i pozostałym chłopcom , które zostaną umorzone przez sąd w związku z znikomą społeczną szkodliwością . W tej materii chłopcy na czele z Czubińskim mają już bogate doświadczenie!. Czubiński natomiast przy pomocy Ofczarskiego wsadzonego uprzednio na szefa SUK zrobił się przy wydatnej pomocy sądu pracy w Lublinie pracownikiem SUK . Sąd pracy nie zauważył takiego drobiazgu , że burmistrz nie mógł być jednocześnie swoim przełożonym w SUK. W ten sposób chłopocy przez dwa lata śledztwa poukładali po raz kolejny klocki w sprawie. Niechcący w sprawie bączka puścił Waldemar D. wyjawiając przyjętą linię obrony przez Czubińskiego. Gdzie natomiast podział się w całej sprawie poseł Wilk , który już jak donosiła prasa skruszony zwrócił 50.000 złotych z wyjętych wspólnie z burmistrzem pieniędzy z SUK. Historia wydaje się być dosyć banalna ,a jej wynik jest już do przewidzenia. Pozdrowienia z więzienia.
Panowie Redaktorzy !!! Dill burmistrza i jego chłopców jest prosty i co ważne już zaakceptowny przez prokuraturę. Jacek Cz. bierze winę na siebie , aby nie zostać zwolniony dyscyplinarnie z Urzędu Miejskiego w Kraśniku ,przenosi go Czubiński, przy pomocy Babisza do Kuratorium na głównego księgowego .Dla Babisza jako kuratora są obojętne jego zarzuty związane z pracą w Kraśniku , więc pozostanie na stanowisku . Prokurator stawia śmieszne zarzutu zagrożone karą do lat dwóch Czubińskiemu i pozostałym chłopcom , które zostaną umor... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2009 o 07:36
0
Gość napisał:
Panie rzeczniku Niedziałek burmistrz Piotr Cz. jest na nartach w Austrii , a nie na wyjeździe służbowym poza Kraśnikiem, a jak Pan zaprzeczy opublikuję zdjęcie z jazdy pryncypała na nartach na lodowcu w towarzystwie Grzegorza J. Prokurator już zrobił myk w sprawie bo gdzieś pominął przpadkiem , że w sprawie chodziło o zabór pieniędzy w kwocie 1.500,00 zł. wspólnie z kolegą posłem prawnikiem Wojciechem W. , a nie o jakieś niezgodności w księgach rachunkowych. Idzie na umorzenie!!!


Kłamiesz kolego, burmistrz był w tym czasie na szkoleniu:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/burmistrz-podroznik-%e2%80%93-6809/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/b...%e2%80%93-6809/[/url]


Kłamiesz kolego, burmistrz był w tym czasie na szkoleniu:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/burmistrz-podroznik-%e2%80%93-6809/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/b...%e2%80%93-6809/[/url] rozwiń
Avatar
kraśniczanin / 19 grudnia 2008 o 10:38
0
Mat1 napisał:
Podziwiam P.Czubińskiego, że oprócz problemów miasta ma jeszcze was na głowie.


Ale się ubawiłem czytając to zdanie. Burmistrz na głowie to ma problemy z prokuratorem, a nie problemy miasta. Gdyby interesował się rozwojem miasta to już dawno powinna być w Kraśniku specjalna strefa ekonomiczna, interesowałby się pozyskiwaniem pieniędzy dla miasta. Mat1 trzeba wiedzieć o czym się pisze!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2008 o 19:43
0
Mat 1 to kolejny Plecikot Czubińskiego. Ustosunkuj się zwolenniku burmistrza do wpisu nr 19. Ja nie przyjechałem z za granicy i widzę jedynie śmierdące bajoro im. Burmistrza Czubińskiego , nieprzejezdne niby rondo również imienia Burmistrza Czubińskiego . Ojcem chrzestnym tych iwestycji jest właściciel jedynej słusznej firmy budowlane w Kraśniku . Mat 1 Kraśnik nie lubi dupowłazów.
Avatar
Mat1 / 17 grudnia 2008 o 00:13
0
karol napisał:
Wróciłem z zagranicy i co widzę ,że ten Czubiński jeszcze na wolności. Jak wyjeżdżałem w 1997 to była afera z sekretarką, przybywam i jest afera z kasą . Zadaje pytanie czyja to wina , że nie siedzi? Może to najpierw trzeba by powsadzać tych śledczych?.


Dziwi mnie fakt, że ktoś kogo nie było 10 lat w Kraśniku bawi się w prokuratora i pierwszym jego spostrzeżeniem jest afera z kasą. Podejrzewam, że wylądowałeś na swoim domu helikopterem. Po dziesięciu latach nie widzisz jak wygląda Kraśnik. Większość ludzi którzy przyjadą z zagranicy widzą diametralną zmianę na dobre w wyglądzie Kraśnika. Wy natomiast szukacie afer. Napisz ile straciłeś z powodu tej wielkiej kolejnej afery. Proponuje w tej sytuacji wracaj skąd przybyłeś, tam będziesz miał lepiej,bez afer itp. Druga sprawa, po co ci Kraśniczanie wybierają tego aferzystę tyle kadencji(czekali jak przyjedziesz?). Promotorami tych wszystkich oszczerstw jak zawsze są ci sami ludzie. Uwierzcie, że żaden z was nigdy nie zostanie burmistrzem, trzeba się z tym pogodzić. Trzeba mieć mózg odpowiedni. Podziwiam P.Czubińskiego, że oprócz problemów miasta ma jeszcze was na głowie. Ale na szczęście ludzie to wiedzą. Moja rada - brać się za robotę, nie za głupoty. Pozdrowienia dla P.Czubińskiego. A wy piszcie dalej.


Dziwi mnie fakt, że ktoś kogo nie było 10 lat w Kraśniku bawi się w prokuratora i pierwszym jego spostrzeżeniem jest afera z kasą. Podejrzewam, że wylądowałeś na swoim domu helikopterem. Po dziesięciu latach nie widzisz jak wygląda Kraśnik. Większość ludzi którzy przyjadą z zagranicy widzą diametralną zmianę na dobre w wyglądzie Kraśnika. Wy natomiast szukacie afer. Napisz ile straciłeś z powodu tej wielkiej kolejnej afery. Proponuje w tej sytuacji wracaj skąd przybyłeś, tam będziesz miał lepiej,bez afer itp. Druga... rozwiń
Avatar
karol / 16 grudnia 2008 o 20:09
0
Wróciłem z zagranicy i co widzę ,że ten Czubiński jeszcze na wolności. Jak wyjeżdżałem w 1997 to była afera z skretarką, przybywam i jest afera z kasą . Zadaje pytanie czyja to wina , że nie siedzi? Może to najpierw trzeba by powsadzać tych śledczych?.
Avatar
grin / 15 grudnia 2008 o 23:08
0
Sam fakt że nie odsunięto ich ze stanowisk już świadczy o tym, że sprawa będzie załatwiona tradycyjnie, czyli zostaną albo uniewinnieni, albo sprawę się przedłuży a potem umoży. Nie pierwszy to raz. Czy polskie prawo nie powinno być jednakowe dla wszystkich?
Avatar
mooo / 14 grudnia 2008 o 23:07
0
mooo napisał:
A może kogoś zainteresuje pewien artykul z www.onet.pl odnośnie jaśnie nam panującego?Co prawda dawno pisany ale jakże aktulany ;-)

[url="http://wiadomosci.onet.pl/1351726,2677,2,kioskart.html"]http://wiadomosci.onet.pl/1351726,2677,2,kioskart.html[/url]



przepraszam literówkę, aktualny oczywiście.
Avatar
mooo / 14 grudnia 2008 o 23:05
0
A może kogoś zainteresuje pewien artykul z www.onet.pl odnośnie jaśnie nam panującego?Co prawda dawno pisany ale jakże aktulany ;-)

[url="http://wiadomosci.onet.pl/1351726,2677,2,kioskart.html"]http://wiadomosci.onet.pl/1351726,2677,2,kioskart.html[/url]
Avatar
Gość / 13 grudnia 2008 o 23:40
0
prawda napisał:
Sarną jest facecik, który namawia młodzież Kraśnika do wstąpienia i zaangażowania się w Młodej Demokracji? Tak mi jakoś pasuje?

tzn?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2008 o 17:06
0
Panowie Redaktorzy !!! Dill burmistrza i jego chłopców jest prosty i co ważne już zaakceptowny przez prokuraturę. Jacek Cz. bierze winę na siebie , aby nie zostać zwolniony dyscyplinarnie z Urzędu Miejskiego w Kraśniku ,przenosi go Czubiński, przy pomocy Babisza do Kuratorium na głównego księgowego .Dla Babisza jako kuratora są obojętne jego zarzuty związane z pracą w Kraśniku , więc pozostanie na stanowisku . Prokurator stawia śmieszne zarzutu zagrożone karą do lat dwóch Czubińskiemu i pozostałym chłopcom , które zostaną umorzone przez sąd w związku z znikomą społeczną szkodliwością . W tej materii chłopcy na czele z Czubińskim mają już bogate doświadczenie!. Czubiński natomiast przy pomocy Ofczarskiego wsadzonego uprzednio na szefa SUK zrobił się przy wydatnej pomocy sądu pracy w Lublinie pracownikiem SUK . Sąd pracy nie zauważył takiego drobiazgu , że burmistrz nie mógł być jednocześnie swoim przełożonym w SUK. W ten sposób chłopocy przez dwa lata śledztwa poukładali po raz kolejny klocki w sprawie. Niechcący w sprawie bączka puścił Waldemar D. wyjawiając przyjętą linię obrony przez Czubińskiego. Gdzie natomiast podział się w całej sprawie poseł Wilk , który już jak donosiła prasa skruszony zwrócił 50.000 złotych z wyjętych wspólnie z burmistrzem pieniędzy z SUK. Historia wydaje się być dosyć banalna ,a jej wynik jest już do przewidzenia. Pozdrowienia z więzienia.
Panowie Redaktorzy !!! Dill burmistrza i jego chłopców jest prosty i co ważne już zaakceptowny przez prokuraturę. Jacek Cz. bierze winę na siebie , aby nie zostać zwolniony dyscyplinarnie z Urzędu Miejskiego w Kraśniku ,przenosi go Czubiński, przy pomocy Babisza do Kuratorium na głównego księgowego .Dla Babisza jako kuratora są obojętne jego zarzuty związane z pracą w Kraśniku , więc pozostanie na stanowisku . Prokurator stawia śmieszne zarzutu zagrożone karą do lat dwóch Czubińskiemu i pozostałym chłopcom , które zostaną umor... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jarmark Jagielloński 2018 w Lublinie. Co będzie się działo? [program]
17 sierpnia 2018, 13:00

Jarmark Jagielloński 2018 w Lublinie. Co będzie się działo? [program] 0 0

Festiwal Tańce, hulanki i zakupy będą czekać w ten weekend na gości Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Natalia Kukulska, Paulina Przybysz, Barbara Wrońska i Wojtek Mazolewski wystąpią na specjalnym koncercie, na Starym Mieście swe stragany ustawią rękodzielnicy z wielu krajów, będą też potańcówki pod gołym niebem

Konrad Gaca nie żyje. Popularny trener zmarł w swoim domu. Miał 42 lata
galeria

Konrad Gaca nie żyje. Popularny trener zmarł w swoim domu. Miał 42 lata 278 11

Konrad Gaca nie żyje. Zmarł w swoim domu. Ciało znaleziono w czwartek nad ranem w jego domu koło Lublina. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Konrad Gaca miał 42 lata

Matka i córka skakały po worku. Z wewnątrz dobiegał skowyt psa

Matka i córka skakały po worku. Z wewnątrz dobiegał skowyt psa 2 6

W środę przed południem kobieta spacerująca przy jednym ze stawów znajdujących się na terenie gminy Góra Kalwaria (woj. mazowieckie) zauważyła, jak dwie kobiety nad stawem kopią w worek i próbują zanurzyć go w wodzie. Z worka na śmieci wydobywał się skowyt zwierzęcia.

Puławy: Zostawił saszetkę, a w niej 4 tys. zł. Kronika policyjna

Puławy: Zostawił saszetkę, a w niej 4 tys. zł. Kronika policyjna 6 1

W mijającym tygodniu puławscy policjanci interweniowali m.in w sklepie odzieżowym. Zgłoszenie dotyczyło znalezionej saszetki, w której ktoś zostawił biżuterię i 4 tys. zł.

Serwis komputerów oraz naprawa drukarek – Regulservis.pl

Serwis komputerów oraz naprawa drukarek – Regulservis.pl 0 0

W dobie współczesności spotykamy się z dynamicznym rozwojem e-biznesu opartego o działanie sprzętów elektronicznych takich jak komputer stacjonarny, laptop, czy wielofunkcyjne drukarki. Obecnie na próżno szukać przedsiębiorstw nie wyposażonych w tego typu urządzenia. Bez względu na formę działalności oraz jej branże – sprawnie działające zaplecze technologiczne to podstawa, która pozwala nieustannie się rozwijać. Właśnie dlatego warto zadbać o dobrą kondycję wyżej wymienionych urządzeń. W jaki sposób to uczynić? Jedynym rozsądnym i skutecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej marki Regulservis - https://regulservis.pl/.

Lublin: Jedna miała 12,9 mln zł zysku, inna 4,5 mln zł straty. Wyniki finansowe miejskich spółek
galeria

Lublin: Jedna miała 12,9 mln zł zysku, inna 4,5 mln zł straty. Wyniki finansowe miejskich spółek 8 6

Połowa miejskich spółek przynosi straty – dowiadujemy się z lektury oficjalnych bilansów. Ale wielokrotnie większe od strat są zyski wypracowane przez drugą połowę firm. To głównie te dostarczające wodę i energię cieplną. Część ich zysków trafia potem do miejskiej kasy.

Lubelskie: Milion złotych w Lotto Plus. Pierwsza taka wygrana w mieście

Lubelskie: Milion złotych w Lotto Plus. Pierwsza taka wygrana w mieście 18 1

Lotto i Lotto Plus 14.08.2018 - wyniki losowania. Milion złotych wygrał ktoś, kto zagrał w Lotto Plus w Lubartowie.

ZPP: Embargo Rosji na żywność. Polska sobie poradziła

ZPP: Embargo Rosji na żywność. Polska sobie poradziła 1 4

Bilans handlowy Polski po wprowadzeniu rosyjskiego embarga systematycznie się poprawia. Polakom udało się skutecznie znaleźć alternatywne rynki zbytu - informuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

Lubelskie: 35-letni lekarz na randce z 14-latką. Jest śledztwo

Lubelskie: 35-letni lekarz na randce z 14-latką. Jest śledztwo 20 2

Maciej T., lekarz z Białej Podlaskiej miał się umówić się z 14-latką. Sprawę bada prokuratura.

Utrudnienia w ruchu na obwodnicy Lublina. Wyciek oleju napędowego z ciężarówki

Utrudnienia w ruchu na obwodnicy Lublina. Wyciek oleju napędowego z ciężarówki 4 0

Na utrudnienia w ruchu natkną się kierowcy poruszający się obwodnicą Lublina między węzłami Czechów a Rudnik.

Żerocin: Wykopali pocisk podczas budowy wodociągu [zdjęcia]
galeria

Żerocin: Wykopali pocisk podczas budowy wodociągu [zdjęcia] 0 0

Pocisk z czasów wojny wykopali pracownicy podczas budowy wodociągu w miejscowości Żerocin koło Międzyrzeca Podlaskiego

Lubelscy strażacy kupują nowy wóz bojowy

Lubelscy strażacy kupują nowy wóz bojowy 0 1

Średni wóz bojowy zamawiają lubelscy strażacy, którzy ogłosili przetarg na dostawę pojazdu.

II Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "World Wide 2018". Program koncertów
18 sierpnia 2018, 17:30

II Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "World Wide 2018". Program koncertów 8 1

Co Gdzie Kiedy. Goście z Serbii, Turcji, Litwy, Meksyku i Bułgarii zawitają do województwa lubelskiego w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego World Wide! Barwne koncerty odbywać się będą w dniach 18-26 sierpnia. Uczestnicy zaprezentują się m.in. w Puławach, Lublinie i Zamościu.

Prokurator miał 2,5 promila, spał w samochodzie. Obudzili go policjanci

Prokurator miał 2,5 promila, spał w samochodzie. Obudzili go policjanci 55 22

Prokurator z Krasnegostawu zasnął za kierownicą. Obudzili go policjanci. Andrzej S. ma 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Pomniki w Kraśniku z napisem "konstytucja". Policja szuka sprawców

Pomniki w Kraśniku z napisem "konstytucja". Policja szuka sprawców 22 15

Na dwóch pomnikach w Kraśniku zawieszono plakaty z napisem "konstytucja".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!