Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 grudnia 2011 r.
15:15
Edytuj ten wpis

Samorządy oszczędzają. Świecą nie wszystkie latarnie uliczne

0 7 A A
Na ulicy Granicznej w Kraśniku jest 160 ulicznych lamp. W nocy świeci się jedynie połowa. (Urząd Mia
Na ulicy Granicznej w Kraśniku jest 160 ulicznych lamp. W nocy świeci się jedynie połowa. (Urząd Mia

W nocy na ul. Granicznej w Kraśniku świeci się tylko co druga uliczna lampa. Podobnie jest nad zalewem. Oszczędności planują też władze Bełżyc i Bychawy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Kraśniku jest ok. 2,5 tys. ulicznych lamp. Oświetlenie ulic i miejsc publicznych rocznie kosztuje miasto ok. 1,5 mln zł. W tym roku burmistrz Kraśnika zdecydował o wyłączeniu części lamp.

Nad zalewem ze 95 lamp, świeci się około 60. Na ul. Granicznej od września palą się lampy tylko po jednej stronie ulicy.

– Mimo to jest tam dobra widoczność – przekonują urzędnicy z Kraśnika. – Poza tym nocą w tej części miasta panuje mały ruch.

Miasto chce oszczędzać również w inny sposób. Zmienia oprawy lamp na takie o mniejszej mocy. – Aktualnie wymienimy 300 opraw, na 200 sztuk o mocy 150W i 100 sztuk o mocy 100W – mówi Halina Wyka, sekretarz miasta. – Wcześniej w niektórych miejscach zainstalowane były oprawy o mocy aż 400W.

Urzędnicy chwalą się, że udało się im wynegocjować lepsze warunki z zakładem energetycznym. – Od czerwca za prąd płacimy średnio o około 12 proc. mniej niż do tej pory – mówi Zbigniew Dżugaj, zastępca burmistrza Kraśnika.

Od nowego roku ciemniej będzie również w gminie Bełżyce. – Nie chcemy jednak wyłączać lamp ulicznych w mieście – zapewnia Ryszard Góra, burmistrz Bełżyc. – Myślimy bardziej o mniej uczęszczanych drogach. Pod uwagę będziemy brać natężenie ruchu. Nie będzie jednak tak, że jedna miejscowość nie będzie w ogóle oświetlona, a w innej lampy nie zostaną w ogóle wyłączone.

Nieco inny pomysł na ograniczenie kosztów mają urzędnicy z Bychawy. – W styczniu chcemy wykonać audyt energetyczny – zapowiada Janusz Urban, burmistrz Bychawy. – Zrobi to firma zewnętrzna, która sprawdzi nasze faktury i podliczy wydatki. Przyjrzy się też taryfom, z których korzystamy. Potem wskaże nam, jak powinniśmy skonstruować przetarg, aby jak najwięcej zaoszczędzić. Liczymy na oszczędności na poziomie 10-20 proc. kosztów. To dużo, bo w skali roku, na oświetlenie ulic wydajemy kilkaset tysięcy zł.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WYZNIANKA GÓRA / 13 grudnia 2011 o 12:37
0
A CZY KTOŚ WIECZOREM BYŁ NA KOLONI WYŻNIANCE? ...PEWNIE NIE BO NIE WIADOMO JAK TAM TRAFIĆ! CIEMNICA JEDNA TAM LATARNIE WŁĄCZAJĄ SIE O 19 I ŚWIECĄ DO 21!!!!!!
!!!!
Avatar
Marysieńka / 13 grudnia 2011 o 10:11
0
W niektórych przypadkach czynienie oszczędności w oświetleniu może byc usprawiedliwione, ale niedorzecznością jest oszczędzanie kosztem bezpieczeństwa mieszkanców przy jednoczesnym nie żałowaniu pieniędzy na wszelkie formy promowanie siebie na urzędzie, a które tak naprawdę służą do kupowania sobie poparcia wśród określonych grup oraz gdy te pieniądze lekką ręką sie trwoni na sprawowanie wystawnego urzędu na pokaz.
Moc świetlna tych latarń jest tak słaba, że z ruchliwej ulicy Urzędowskiej norę zrobiono. Jadąc samochodem, w niektórych miejscach, szczególnie tam , gdzie drzewa rzucają cień nie widac osoby stojącej na poboczu.I nie daj Boze, zeby gwałtownie wtargnęła na jezdnię. Ale co mówic o poboczu jak nawet na przejściu w ostatniej chwili dostrzega sie zarys osoby przez nie przechodzącej. Dzięki Bogu, ze Czubinski zrobił tu nowy chodnik, bo przy nierównościach starego w połączeniu z takimi ciemnosciami kroka nie dało by się postawic bez potykania się. Ale o bezpiecznym chodzeniu po drugiej stronie ulicy ze starym chodnikiem jeszcze bardziej zdezelowanym niz był ten wymieniony nie ma co marzyć. Mogę zrozumiec zmniejszenie do tego stopnia mocy latarń, ale w nocy, kiedy przewaznie wszystko śpi, a nie kiedy wczesnie robi się ciemno, a ludzie z różnych powodów sie jeszcze kręcą.
Ale na takich ulicach, przy których ludzie mieszkają, gdzie wracają do domów robi sie większe oszczędnosći niz nad takim zalewem, z którego w określonym porach roku, a tym bardziej w godzinach nocnych nikt nie ma potrzeby korzystac. Była propozycja, żeby na godziny nocne wyłączac tam oświetlenie, to nawet połowa z tego nie została wyłączona. Ale żeby nie było za mało, to rankiem kiedy na Urzędowskiej światło jest juz zgaszone, nad zalewem świeci się w najlepsze. Wieczorem kiedy jeszcze latarnie uliczne pogrążone sa w ciemnościach, zalew juz stoi rozświetlony blaskiem swoich latarń.
W niektórych przypadkach czynienie oszczędności w oświetleniu może byc usprawiedliwione, ale niedorzecznością jest oszczędzanie kosztem bezpieczeństwa mieszkanców przy jednoczesnym nie żałowaniu pieniędzy na wszelkie formy promowanie siebie na urzędzie, a które tak naprawdę służą do kupowania sobie poparcia wśród określonych grup oraz gdy te pieniądze lekką ręką sie trwoni na sprawowanie wystawnego urzędu na pokaz.
Moc świetlna tych latarń jest tak słaba, że z ruchliwej ulicy Urzędowskiej norę zrobiono. Jadąc samochodem, w niektórych m... rozwiń
Avatar
lolek / 9 grudnia 2011 o 12:35
0
[quote name='jorgi' timestamp='1323373591' post='567780']
[size="5"]Świątecznym ozdobom mówimy stanowcze NIE .[/size]
[/quote]
Mów za siebie. ja jestem ZA. Każda Gmina, Miasto ma ozdoby świąteczne. Nie dziaduj jorgi. Co do wyłączania co drugiej lampy to idiotyzm na całego. W domu niech sobie burmisztrz wyłączy. Nie dośc że latarnie te co teraz są mają bardzo słabe pole świetlne i są ciemne to jeszce wyłączać co drugą. jadąc samochodem niewidać nawet twarzy osób idących poboczem. Ciemnica na maksa. Ja mam dośc tego biurmistrza. Tak zepsutego miasta jeszce nie było. Zamiast iść do przadu cofamy się teraz na maksa. Pozdrawiam ynteligentów z magistratu.
[quote name='jorgi' timestamp='1323373591' post='567780']
[size="5"]Świątecznym ozdobom mówimy stanowcze NIE .[/size]
[/quote]
Mów za siebie. ja jestem ZA. Każda Gmina, Miasto ma ozdoby świąteczne. Nie dziaduj jorgi. Co do wyłączania co drugiej lampy to idiotyzm na całego. W domu niech sobie burmisztrz wyłączy. Nie dośc że latarnie te co teraz są mają bardzo słabe pole świetlne i są ciemne to jeszce wyłączać co drugą. jadąc samochodem niewidać nawet twarzy osób idących poboczem. Ciemnic... rozwiń
Avatar
jorgi / 8 grudnia 2011 o 20:46
0
[size="5"]Świątecznym ozdobom mówimy stanowcze NIE .[/size]
Avatar
Antypis / 8 grudnia 2011 o 18:01
0
[size="5"]Obłuda i kłamstwa!!!![/size]

[size="4"]W tym samym czasie kiedy wyłącza się latarnie

rozwiesza się świecące ozdoby świąteczne.

Na bezpieczeństwie oszczędzać można

na propagandzie nigdy!!!!
[/size]
Avatar
oswiecony / 8 grudnia 2011 o 17:39
0
Jeszcze lepiej jest w gminie Dzierzkowice.Tam dosłownie oszczędza się na wszystkim.podczas zeszłorocznej zimy gmina oszczędzała na odśnieżaniu ulic,raz w tygodniu wyjeżdżał pług,oraz piaskarka w postaci dwóch pracowników siedzących w częsci ładunkowej sam.Lublin,skrupulatnie sypiących piach saperkami.Natomiast całkowicie zaoszczędzono o chodnikach(nie odśnieżając ich wcale)od Dzierzkowice Rynek do Sosnowa Wola.Co do oświetlania ulic,latarnie świecą do 22.00(bo wieś idzie spać o 21.00)nikt z mieszkańców wsi nie pracuje na 2,czy 3 zmiany.To dopiero oszczędzanie!A jakie BEZPIECZEŃSTWO zapewnione! Parodia.
Jeszcze lepiej jest w gminie Dzierzkowice.Tam dosłownie oszczędza się na wszystkim.podczas zeszłorocznej zimy gmina oszczędzała na odśnieżaniu ulic,raz w tygodniu wyjeżdżał pług,oraz piaskarka w postaci dwóch pracowników siedzących w częsci ładunkowej sam.Lublin,skrupulatnie sypiących piach saperkami.Natomiast całkowicie zaoszczędzono o chodnikach(nie odśnieżając ich wcale)od Dzierzkowice Rynek do Sosnowa Wola.Co do oświetlania ulic,latarnie świecą do 22.00(bo wieś idzie spać o 21.00)nikt z mieszkańców wsi nie pracuje na 2,czy 3 zmiany.To d... rozwiń
Avatar
Mat / 8 grudnia 2011 o 16:22
0
Więc po co ktoś projektuje rozstaw lamp. Po to żeby ich potem nie używać???. Jest to tak prymitywna metoda oszczędzania pieniędzy kosztem bezpieczeństwa mieszkańców, że brak słów. Parodiujący burmistrz za wszelką cenę do końca roku swój wizerunek poprawić. Jeszce niech dzieciom w przedszkolach zabiorą pół wyżywienia, na jedno wychodzi. Ale bilans na koniec roku będzie super. Jak na uzdrowiciela przypadło. Niech jeszcze sprzedadzą te lampy.
Avatar
WYZNIANKA GÓRA / 13 grudnia 2011 o 12:37
0
A CZY KTOŚ WIECZOREM BYŁ NA KOLONI WYŻNIANCE? ...PEWNIE NIE BO NIE WIADOMO JAK TAM TRAFIĆ! CIEMNICA JEDNA TAM LATARNIE WŁĄCZAJĄ SIE O 19 I ŚWIECĄ DO 21!!!!!!
!!!!
Avatar
Marysieńka / 13 grudnia 2011 o 10:11
0
W niektórych przypadkach czynienie oszczędności w oświetleniu może byc usprawiedliwione, ale niedorzecznością jest oszczędzanie kosztem bezpieczeństwa mieszkanców przy jednoczesnym nie żałowaniu pieniędzy na wszelkie formy promowanie siebie na urzędzie, a które tak naprawdę służą do kupowania sobie poparcia wśród określonych grup oraz gdy te pieniądze lekką ręką sie trwoni na sprawowanie wystawnego urzędu na pokaz.
Moc świetlna tych latarń jest tak słaba, że z ruchliwej ulicy Urzędowskiej norę zrobiono. Jadąc samochodem, w niektórych miejscach, szczególnie tam , gdzie drzewa rzucają cień nie widac osoby stojącej na poboczu.I nie daj Boze, zeby gwałtownie wtargnęła na jezdnię. Ale co mówic o poboczu jak nawet na przejściu w ostatniej chwili dostrzega sie zarys osoby przez nie przechodzącej. Dzięki Bogu, ze Czubinski zrobił tu nowy chodnik, bo przy nierównościach starego w połączeniu z takimi ciemnosciami kroka nie dało by się postawic bez potykania się. Ale o bezpiecznym chodzeniu po drugiej stronie ulicy ze starym chodnikiem jeszcze bardziej zdezelowanym niz był ten wymieniony nie ma co marzyć. Mogę zrozumiec zmniejszenie do tego stopnia mocy latarń, ale w nocy, kiedy przewaznie wszystko śpi, a nie kiedy wczesnie robi się ciemno, a ludzie z różnych powodów sie jeszcze kręcą.
Ale na takich ulicach, przy których ludzie mieszkają, gdzie wracają do domów robi sie większe oszczędnosći niz nad takim zalewem, z którego w określonym porach roku, a tym bardziej w godzinach nocnych nikt nie ma potrzeby korzystac. Była propozycja, żeby na godziny nocne wyłączac tam oświetlenie, to nawet połowa z tego nie została wyłączona. Ale żeby nie było za mało, to rankiem kiedy na Urzędowskiej światło jest juz zgaszone, nad zalewem świeci się w najlepsze. Wieczorem kiedy jeszcze latarnie uliczne pogrążone sa w ciemnościach, zalew juz stoi rozświetlony blaskiem swoich latarń.
W niektórych przypadkach czynienie oszczędności w oświetleniu może byc usprawiedliwione, ale niedorzecznością jest oszczędzanie kosztem bezpieczeństwa mieszkanców przy jednoczesnym nie żałowaniu pieniędzy na wszelkie formy promowanie siebie na urzędzie, a które tak naprawdę służą do kupowania sobie poparcia wśród określonych grup oraz gdy te pieniądze lekką ręką sie trwoni na sprawowanie wystawnego urzędu na pokaz.
Moc świetlna tych latarń jest tak słaba, że z ruchliwej ulicy Urzędowskiej norę zrobiono. Jadąc samochodem, w niektórych m... rozwiń
Avatar
lolek / 9 grudnia 2011 o 12:35
0
[quote name='jorgi' timestamp='1323373591' post='567780']
[size="5"]Świątecznym ozdobom mówimy stanowcze NIE .[/size]
[/quote]
Mów za siebie. ja jestem ZA. Każda Gmina, Miasto ma ozdoby świąteczne. Nie dziaduj jorgi. Co do wyłączania co drugiej lampy to idiotyzm na całego. W domu niech sobie burmisztrz wyłączy. Nie dośc że latarnie te co teraz są mają bardzo słabe pole świetlne i są ciemne to jeszce wyłączać co drugą. jadąc samochodem niewidać nawet twarzy osób idących poboczem. Ciemnica na maksa. Ja mam dośc tego biurmistrza. Tak zepsutego miasta jeszce nie było. Zamiast iść do przadu cofamy się teraz na maksa. Pozdrawiam ynteligentów z magistratu.
[quote name='jorgi' timestamp='1323373591' post='567780']
[size="5"]Świątecznym ozdobom mówimy stanowcze NIE .[/size]
[/quote]
Mów za siebie. ja jestem ZA. Każda Gmina, Miasto ma ozdoby świąteczne. Nie dziaduj jorgi. Co do wyłączania co drugiej lampy to idiotyzm na całego. W domu niech sobie burmisztrz wyłączy. Nie dośc że latarnie te co teraz są mają bardzo słabe pole świetlne i są ciemne to jeszce wyłączać co drugą. jadąc samochodem niewidać nawet twarzy osób idących poboczem. Ciemnic... rozwiń
Avatar
jorgi / 8 grudnia 2011 o 20:46
0
[size="5"]Świątecznym ozdobom mówimy stanowcze NIE .[/size]
Avatar
Antypis / 8 grudnia 2011 o 18:01
0
[size="5"]Obłuda i kłamstwa!!!![/size]

[size="4"]W tym samym czasie kiedy wyłącza się latarnie

rozwiesza się świecące ozdoby świąteczne.

Na bezpieczeństwie oszczędzać można

na propagandzie nigdy!!!!
[/size]
Avatar
oswiecony / 8 grudnia 2011 o 17:39
0
Jeszcze lepiej jest w gminie Dzierzkowice.Tam dosłownie oszczędza się na wszystkim.podczas zeszłorocznej zimy gmina oszczędzała na odśnieżaniu ulic,raz w tygodniu wyjeżdżał pług,oraz piaskarka w postaci dwóch pracowników siedzących w częsci ładunkowej sam.Lublin,skrupulatnie sypiących piach saperkami.Natomiast całkowicie zaoszczędzono o chodnikach(nie odśnieżając ich wcale)od Dzierzkowice Rynek do Sosnowa Wola.Co do oświetlania ulic,latarnie świecą do 22.00(bo wieś idzie spać o 21.00)nikt z mieszkańców wsi nie pracuje na 2,czy 3 zmiany.To dopiero oszczędzanie!A jakie BEZPIECZEŃSTWO zapewnione! Parodia.
Jeszcze lepiej jest w gminie Dzierzkowice.Tam dosłownie oszczędza się na wszystkim.podczas zeszłorocznej zimy gmina oszczędzała na odśnieżaniu ulic,raz w tygodniu wyjeżdżał pług,oraz piaskarka w postaci dwóch pracowników siedzących w częsci ładunkowej sam.Lublin,skrupulatnie sypiących piach saperkami.Natomiast całkowicie zaoszczędzono o chodnikach(nie odśnieżając ich wcale)od Dzierzkowice Rynek do Sosnowa Wola.Co do oświetlania ulic,latarnie świecą do 22.00(bo wieś idzie spać o 21.00)nikt z mieszkańców wsi nie pracuje na 2,czy 3 zmiany.To d... rozwiń
Avatar
Mat / 8 grudnia 2011 o 16:22
0
Więc po co ktoś projektuje rozstaw lamp. Po to żeby ich potem nie używać???. Jest to tak prymitywna metoda oszczędzania pieniędzy kosztem bezpieczeństwa mieszkańców, że brak słów. Parodiujący burmistrz za wszelką cenę do końca roku swój wizerunek poprawić. Jeszce niech dzieciom w przedszkolach zabiorą pół wyżywienia, na jedno wychodzi. Ale bilans na koniec roku będzie super. Jak na uzdrowiciela przypadło. Niech jeszcze sprzedadzą te lampy.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 6

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 108 47

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 50 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 8

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!