Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 grudnia 2011 r.
15:15
Edytuj ten wpis

Samorządy oszczędzają. Świecą nie wszystkie latarnie uliczne

0 7 A A
Na ulicy Granicznej w Kraśniku jest 160 ulicznych lamp. W nocy świeci się jedynie połowa. (Urząd Mia
Na ulicy Granicznej w Kraśniku jest 160 ulicznych lamp. W nocy świeci się jedynie połowa. (Urząd Mia

W nocy na ul. Granicznej w Kraśniku świeci się tylko co druga uliczna lampa. Podobnie jest nad zalewem. Oszczędności planują też władze Bełżyc i Bychawy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Kraśniku jest ok. 2,5 tys. ulicznych lamp. Oświetlenie ulic i miejsc publicznych rocznie kosztuje miasto ok. 1,5 mln zł. W tym roku burmistrz Kraśnika zdecydował o wyłączeniu części lamp.

Nad zalewem ze 95 lamp, świeci się około 60. Na ul. Granicznej od września palą się lampy tylko po jednej stronie ulicy.

– Mimo to jest tam dobra widoczność – przekonują urzędnicy z Kraśnika. – Poza tym nocą w tej części miasta panuje mały ruch.

Miasto chce oszczędzać również w inny sposób. Zmienia oprawy lamp na takie o mniejszej mocy. – Aktualnie wymienimy 300 opraw, na 200 sztuk o mocy 150W i 100 sztuk o mocy 100W – mówi Halina Wyka, sekretarz miasta. – Wcześniej w niektórych miejscach zainstalowane były oprawy o mocy aż 400W.

Urzędnicy chwalą się, że udało się im wynegocjować lepsze warunki z zakładem energetycznym. – Od czerwca za prąd płacimy średnio o około 12 proc. mniej niż do tej pory – mówi Zbigniew Dżugaj, zastępca burmistrza Kraśnika.

Od nowego roku ciemniej będzie również w gminie Bełżyce. – Nie chcemy jednak wyłączać lamp ulicznych w mieście – zapewnia Ryszard Góra, burmistrz Bełżyc. – Myślimy bardziej o mniej uczęszczanych drogach. Pod uwagę będziemy brać natężenie ruchu. Nie będzie jednak tak, że jedna miejscowość nie będzie w ogóle oświetlona, a w innej lampy nie zostaną w ogóle wyłączone.

Nieco inny pomysł na ograniczenie kosztów mają urzędnicy z Bychawy. – W styczniu chcemy wykonać audyt energetyczny – zapowiada Janusz Urban, burmistrz Bychawy. – Zrobi to firma zewnętrzna, która sprawdzi nasze faktury i podliczy wydatki. Przyjrzy się też taryfom, z których korzystamy. Potem wskaże nam, jak powinniśmy skonstruować przetarg, aby jak najwięcej zaoszczędzić. Liczymy na oszczędności na poziomie 10-20 proc. kosztów. To dużo, bo w skali roku, na oświetlenie ulic wydajemy kilkaset tysięcy zł.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WYZNIANKA GÓRA / 13 grudnia 2011 o 12:37
0
A CZY KTOŚ WIECZOREM BYŁ NA KOLONI WYŻNIANCE? ...PEWNIE NIE BO NIE WIADOMO JAK TAM TRAFIĆ! CIEMNICA JEDNA TAM LATARNIE WŁĄCZAJĄ SIE O 19 I ŚWIECĄ DO 21!!!!!!
!!!!
Avatar
Marysieńka / 13 grudnia 2011 o 10:11
0
W niektórych przypadkach czynienie oszczędności w oświetleniu może byc usprawiedliwione, ale niedorzecznością jest oszczędzanie kosztem bezpieczeństwa mieszkanców przy jednoczesnym nie żałowaniu pieniędzy na wszelkie formy promowanie siebie na urzędzie, a które tak naprawdę służą do kupowania sobie poparcia wśród określonych grup oraz gdy te pieniądze lekką ręką sie trwoni na sprawowanie wystawnego urzędu na pokaz.
Moc świetlna tych latarń jest tak słaba, że z ruchliwej ulicy Urzędowskiej norę zrobiono. Jadąc samochodem, w niektórych miejscach, szczególnie tam , gdzie drzewa rzucają cień nie widac osoby stojącej na poboczu.I nie daj Boze, zeby gwałtownie wtargnęła na jezdnię. Ale co mówic o poboczu jak nawet na przejściu w ostatniej chwili dostrzega sie zarys osoby przez nie przechodzącej. Dzięki Bogu, ze Czubinski zrobił tu nowy chodnik, bo przy nierównościach starego w połączeniu z takimi ciemnosciami kroka nie dało by się postawic bez potykania się. Ale o bezpiecznym chodzeniu po drugiej stronie ulicy ze starym chodnikiem jeszcze bardziej zdezelowanym niz był ten wymieniony nie ma co marzyć. Mogę zrozumiec zmniejszenie do tego stopnia mocy latarń, ale w nocy, kiedy przewaznie wszystko śpi, a nie kiedy wczesnie robi się ciemno, a ludzie z różnych powodów sie jeszcze kręcą.
Ale na takich ulicach, przy których ludzie mieszkają, gdzie wracają do domów robi sie większe oszczędnosći niz nad takim zalewem, z którego w określonym porach roku, a tym bardziej w godzinach nocnych nikt nie ma potrzeby korzystac. Była propozycja, żeby na godziny nocne wyłączac tam oświetlenie, to nawet połowa z tego nie została wyłączona. Ale żeby nie było za mało, to rankiem kiedy na Urzędowskiej światło jest juz zgaszone, nad zalewem świeci się w najlepsze. Wieczorem kiedy jeszcze latarnie uliczne pogrążone sa w ciemnościach, zalew juz stoi rozświetlony blaskiem swoich latarń.
W niektórych przypadkach czynienie oszczędności w oświetleniu może byc usprawiedliwione, ale niedorzecznością jest oszczędzanie kosztem bezpieczeństwa mieszkanców przy jednoczesnym nie żałowaniu pieniędzy na wszelkie formy promowanie siebie na urzędzie, a które tak naprawdę służą do kupowania sobie poparcia wśród określonych grup oraz gdy te pieniądze lekką ręką sie trwoni na sprawowanie wystawnego urzędu na pokaz.
Moc świetlna tych latarń jest tak słaba, że z ruchliwej ulicy Urzędowskiej norę zrobiono. Jadąc samochodem, w niektórych m... rozwiń
Avatar
lolek / 9 grudnia 2011 o 12:35
0
[quote name='jorgi' timestamp='1323373591' post='567780']
[size="5"]Świątecznym ozdobom mówimy stanowcze NIE .[/size]
[/quote]
Mów za siebie. ja jestem ZA. Każda Gmina, Miasto ma ozdoby świąteczne. Nie dziaduj jorgi. Co do wyłączania co drugiej lampy to idiotyzm na całego. W domu niech sobie burmisztrz wyłączy. Nie dośc że latarnie te co teraz są mają bardzo słabe pole świetlne i są ciemne to jeszce wyłączać co drugą. jadąc samochodem niewidać nawet twarzy osób idących poboczem. Ciemnica na maksa. Ja mam dośc tego biurmistrza. Tak zepsutego miasta jeszce nie było. Zamiast iść do przadu cofamy się teraz na maksa. Pozdrawiam ynteligentów z magistratu.
[quote name='jorgi' timestamp='1323373591' post='567780']
[size="5"]Świątecznym ozdobom mówimy stanowcze NIE .[/size]
[/quote]
Mów za siebie. ja jestem ZA. Każda Gmina, Miasto ma ozdoby świąteczne. Nie dziaduj jorgi. Co do wyłączania co drugiej lampy to idiotyzm na całego. W domu niech sobie burmisztrz wyłączy. Nie dośc że latarnie te co teraz są mają bardzo słabe pole świetlne i są ciemne to jeszce wyłączać co drugą. jadąc samochodem niewidać nawet twarzy osób idących poboczem. Ciemnic... rozwiń
Avatar
jorgi / 8 grudnia 2011 o 20:46
0
[size="5"]Świątecznym ozdobom mówimy stanowcze NIE .[/size]
Avatar
Antypis / 8 grudnia 2011 o 18:01
0
[size="5"]Obłuda i kłamstwa!!!![/size]

[size="4"]W tym samym czasie kiedy wyłącza się latarnie

rozwiesza się świecące ozdoby świąteczne.

Na bezpieczeństwie oszczędzać można

na propagandzie nigdy!!!!
[/size]
Avatar
oswiecony / 8 grudnia 2011 o 17:39
0
Jeszcze lepiej jest w gminie Dzierzkowice.Tam dosłownie oszczędza się na wszystkim.podczas zeszłorocznej zimy gmina oszczędzała na odśnieżaniu ulic,raz w tygodniu wyjeżdżał pług,oraz piaskarka w postaci dwóch pracowników siedzących w częsci ładunkowej sam.Lublin,skrupulatnie sypiących piach saperkami.Natomiast całkowicie zaoszczędzono o chodnikach(nie odśnieżając ich wcale)od Dzierzkowice Rynek do Sosnowa Wola.Co do oświetlania ulic,latarnie świecą do 22.00(bo wieś idzie spać o 21.00)nikt z mieszkańców wsi nie pracuje na 2,czy 3 zmiany.To dopiero oszczędzanie!A jakie BEZPIECZEŃSTWO zapewnione! Parodia.
Jeszcze lepiej jest w gminie Dzierzkowice.Tam dosłownie oszczędza się na wszystkim.podczas zeszłorocznej zimy gmina oszczędzała na odśnieżaniu ulic,raz w tygodniu wyjeżdżał pług,oraz piaskarka w postaci dwóch pracowników siedzących w częsci ładunkowej sam.Lublin,skrupulatnie sypiących piach saperkami.Natomiast całkowicie zaoszczędzono o chodnikach(nie odśnieżając ich wcale)od Dzierzkowice Rynek do Sosnowa Wola.Co do oświetlania ulic,latarnie świecą do 22.00(bo wieś idzie spać o 21.00)nikt z mieszkańców wsi nie pracuje na 2,czy 3 zmiany.To d... rozwiń
Avatar
Mat / 8 grudnia 2011 o 16:22
0
Więc po co ktoś projektuje rozstaw lamp. Po to żeby ich potem nie używać???. Jest to tak prymitywna metoda oszczędzania pieniędzy kosztem bezpieczeństwa mieszkańców, że brak słów. Parodiujący burmistrz za wszelką cenę do końca roku swój wizerunek poprawić. Jeszce niech dzieciom w przedszkolach zabiorą pół wyżywienia, na jedno wychodzi. Ale bilans na koniec roku będzie super. Jak na uzdrowiciela przypadło. Niech jeszcze sprzedadzą te lampy.
Avatar
WYZNIANKA GÓRA / 13 grudnia 2011 o 12:37
0
A CZY KTOŚ WIECZOREM BYŁ NA KOLONI WYŻNIANCE? ...PEWNIE NIE BO NIE WIADOMO JAK TAM TRAFIĆ! CIEMNICA JEDNA TAM LATARNIE WŁĄCZAJĄ SIE O 19 I ŚWIECĄ DO 21!!!!!!
!!!!
Avatar
Marysieńka / 13 grudnia 2011 o 10:11
0
W niektórych przypadkach czynienie oszczędności w oświetleniu może byc usprawiedliwione, ale niedorzecznością jest oszczędzanie kosztem bezpieczeństwa mieszkanców przy jednoczesnym nie żałowaniu pieniędzy na wszelkie formy promowanie siebie na urzędzie, a które tak naprawdę służą do kupowania sobie poparcia wśród określonych grup oraz gdy te pieniądze lekką ręką sie trwoni na sprawowanie wystawnego urzędu na pokaz.
Moc świetlna tych latarń jest tak słaba, że z ruchliwej ulicy Urzędowskiej norę zrobiono. Jadąc samochodem, w niektórych miejscach, szczególnie tam , gdzie drzewa rzucają cień nie widac osoby stojącej na poboczu.I nie daj Boze, zeby gwałtownie wtargnęła na jezdnię. Ale co mówic o poboczu jak nawet na przejściu w ostatniej chwili dostrzega sie zarys osoby przez nie przechodzącej. Dzięki Bogu, ze Czubinski zrobił tu nowy chodnik, bo przy nierównościach starego w połączeniu z takimi ciemnosciami kroka nie dało by się postawic bez potykania się. Ale o bezpiecznym chodzeniu po drugiej stronie ulicy ze starym chodnikiem jeszcze bardziej zdezelowanym niz był ten wymieniony nie ma co marzyć. Mogę zrozumiec zmniejszenie do tego stopnia mocy latarń, ale w nocy, kiedy przewaznie wszystko śpi, a nie kiedy wczesnie robi się ciemno, a ludzie z różnych powodów sie jeszcze kręcą.
Ale na takich ulicach, przy których ludzie mieszkają, gdzie wracają do domów robi sie większe oszczędnosći niz nad takim zalewem, z którego w określonym porach roku, a tym bardziej w godzinach nocnych nikt nie ma potrzeby korzystac. Była propozycja, żeby na godziny nocne wyłączac tam oświetlenie, to nawet połowa z tego nie została wyłączona. Ale żeby nie było za mało, to rankiem kiedy na Urzędowskiej światło jest juz zgaszone, nad zalewem świeci się w najlepsze. Wieczorem kiedy jeszcze latarnie uliczne pogrążone sa w ciemnościach, zalew juz stoi rozświetlony blaskiem swoich latarń.
W niektórych przypadkach czynienie oszczędności w oświetleniu może byc usprawiedliwione, ale niedorzecznością jest oszczędzanie kosztem bezpieczeństwa mieszkanców przy jednoczesnym nie żałowaniu pieniędzy na wszelkie formy promowanie siebie na urzędzie, a które tak naprawdę służą do kupowania sobie poparcia wśród określonych grup oraz gdy te pieniądze lekką ręką sie trwoni na sprawowanie wystawnego urzędu na pokaz.
Moc świetlna tych latarń jest tak słaba, że z ruchliwej ulicy Urzędowskiej norę zrobiono. Jadąc samochodem, w niektórych m... rozwiń
Avatar
lolek / 9 grudnia 2011 o 12:35
0
[quote name='jorgi' timestamp='1323373591' post='567780']
[size="5"]Świątecznym ozdobom mówimy stanowcze NIE .[/size]
[/quote]
Mów za siebie. ja jestem ZA. Każda Gmina, Miasto ma ozdoby świąteczne. Nie dziaduj jorgi. Co do wyłączania co drugiej lampy to idiotyzm na całego. W domu niech sobie burmisztrz wyłączy. Nie dośc że latarnie te co teraz są mają bardzo słabe pole świetlne i są ciemne to jeszce wyłączać co drugą. jadąc samochodem niewidać nawet twarzy osób idących poboczem. Ciemnica na maksa. Ja mam dośc tego biurmistrza. Tak zepsutego miasta jeszce nie było. Zamiast iść do przadu cofamy się teraz na maksa. Pozdrawiam ynteligentów z magistratu.
[quote name='jorgi' timestamp='1323373591' post='567780']
[size="5"]Świątecznym ozdobom mówimy stanowcze NIE .[/size]
[/quote]
Mów za siebie. ja jestem ZA. Każda Gmina, Miasto ma ozdoby świąteczne. Nie dziaduj jorgi. Co do wyłączania co drugiej lampy to idiotyzm na całego. W domu niech sobie burmisztrz wyłączy. Nie dośc że latarnie te co teraz są mają bardzo słabe pole świetlne i są ciemne to jeszce wyłączać co drugą. jadąc samochodem niewidać nawet twarzy osób idących poboczem. Ciemnic... rozwiń
Avatar
jorgi / 8 grudnia 2011 o 20:46
0
[size="5"]Świątecznym ozdobom mówimy stanowcze NIE .[/size]
Avatar
Antypis / 8 grudnia 2011 o 18:01
0
[size="5"]Obłuda i kłamstwa!!!![/size]

[size="4"]W tym samym czasie kiedy wyłącza się latarnie

rozwiesza się świecące ozdoby świąteczne.

Na bezpieczeństwie oszczędzać można

na propagandzie nigdy!!!!
[/size]
Avatar
oswiecony / 8 grudnia 2011 o 17:39
0
Jeszcze lepiej jest w gminie Dzierzkowice.Tam dosłownie oszczędza się na wszystkim.podczas zeszłorocznej zimy gmina oszczędzała na odśnieżaniu ulic,raz w tygodniu wyjeżdżał pług,oraz piaskarka w postaci dwóch pracowników siedzących w częsci ładunkowej sam.Lublin,skrupulatnie sypiących piach saperkami.Natomiast całkowicie zaoszczędzono o chodnikach(nie odśnieżając ich wcale)od Dzierzkowice Rynek do Sosnowa Wola.Co do oświetlania ulic,latarnie świecą do 22.00(bo wieś idzie spać o 21.00)nikt z mieszkańców wsi nie pracuje na 2,czy 3 zmiany.To dopiero oszczędzanie!A jakie BEZPIECZEŃSTWO zapewnione! Parodia.
Jeszcze lepiej jest w gminie Dzierzkowice.Tam dosłownie oszczędza się na wszystkim.podczas zeszłorocznej zimy gmina oszczędzała na odśnieżaniu ulic,raz w tygodniu wyjeżdżał pług,oraz piaskarka w postaci dwóch pracowników siedzących w częsci ładunkowej sam.Lublin,skrupulatnie sypiących piach saperkami.Natomiast całkowicie zaoszczędzono o chodnikach(nie odśnieżając ich wcale)od Dzierzkowice Rynek do Sosnowa Wola.Co do oświetlania ulic,latarnie świecą do 22.00(bo wieś idzie spać o 21.00)nikt z mieszkańców wsi nie pracuje na 2,czy 3 zmiany.To d... rozwiń
Avatar
Mat / 8 grudnia 2011 o 16:22
0
Więc po co ktoś projektuje rozstaw lamp. Po to żeby ich potem nie używać???. Jest to tak prymitywna metoda oszczędzania pieniędzy kosztem bezpieczeństwa mieszkańców, że brak słów. Parodiujący burmistrz za wszelką cenę do końca roku swój wizerunek poprawić. Jeszce niech dzieciom w przedszkolach zabiorą pół wyżywienia, na jedno wychodzi. Ale bilans na koniec roku będzie super. Jak na uzdrowiciela przypadło. Niech jeszcze sprzedadzą te lampy.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ukraina w Centrum Lublina - Festiwal Kultury Ukraińskiej
14 listopada 2019, 8:00

Ukraina w Centrum Lublina - Festiwal Kultury Ukraińskiej 0 0

W dniach 14-17 listopada w różnych częściach miasta odbędą się wydarzenia w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Ukraina w Centrum Lublina. To już 12. odsłona festiwalu.

Polska - Hiszpania. Dzisiaj Biało-Czerwone zagrają na Arenie Lublin

Polska - Hiszpania. Dzisiaj Biało-Czerwone zagrają na Arenie Lublin 0 0

Dzisiaj o godz. 18 na Arenie Lublin odbędzie się mecz Polska – Hiszpania. To spotkanie dla Biało-Czerwonych będzie inauguracją eliminacji mistrzostw Europy

Ranking miast dla młodych ludzi. Lublin wypadł słabo. W czym przegrywamy z innymi?
Raport

Ranking miast dla młodych ludzi. Lublin wypadł słabo. W czym przegrywamy z innymi? 1 22

Lublin znalazł się poza pierwszą dziesiątką miast najbardziej przyjaznych młodym ludziom. Ranking objął wszystkie miasta na prawach powiatu, a jest ich 66. Jak wypadli inni przedstawiciele naszego regionu? Zamość znalazł się na 19. miejscu, Biała Podlaska na 41., zaś Chełm jest dopiero piąty od końca.

"Magia starego kina" w Filharmonii
22 listopada 2019, 19:00

"Magia starego kina" w Filharmonii 0 0

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na wyjątkowy koncert symfoniczny polskich przebojów muzyki filmowej "Magia starego kina". Wydarzenie będzie miało miejsce 22 listopada o godz. 19.

Park Jana Pawła II w Lublinie już jest dłuższy. A będzie znacznie ciekawszy

Park Jana Pawła II w Lublinie już jest dłuższy. A będzie znacznie ciekawszy 15 10

Jeszcze w tym miesiącu powinno się zakończyć urządzanie nowej części parku Jana Pawła II wzdłuż os. Górki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 listopada 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 listopada 2019 r. 0 0

Puławy: Stokrotka już otwarta, wkrótce nowy Lidl

Puławy: Stokrotka już otwarta, wkrótce nowy Lidl 42 14

Koniec roku przynosi mieszkańcom Puław wzrost liczby supermarketów. W minionym tygodniu otwarto nową Stokrotkę na osiedlu Włostowice. A już w najbliższym otwarcie planuje natomiast Lidl przy ul. Wróblewskiego.

Lubelskie szpitale ograniczają przyjęcia pacjentów. Na leczenie? W przyszłym roku

Lubelskie szpitale ograniczają przyjęcia pacjentów. Na leczenie? W przyszłym roku 14 14

Szpitale ograniczają przyjęcia pacjentów i zapisują ich dopiero na przyszły rok. Niektóre przesuwają nawet wcześniej wyznaczone terminy.

Początek dużych zmian urbanistycznych w starej części Kraśnika

Początek dużych zmian urbanistycznych w starej części Kraśnika 0 12

Firma z Szastarki „DACH-MUR” przebuduje zespół budynków przy ul. Kościuszki. Burmistrz miasta Wojciech Wilk podpisał już umowę z wykonawcą. – To początek dużych zmian urbanistycznych w starej części miasta – zapowiadają władze.

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca od wtorku w Lublinie
galeria

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca od wtorku w Lublinie 0 0

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca od wtorku w Lublinie. Pierwszym spektaklem jaki zobaczymy jest premiera organizatorów wydarzenia.

Start Lublin – PGE Spójnia Stargard 82:73. Triumf heroizmu [zdjęcia]
galeria

Start Lublin – PGE Spójnia Stargard 82:73. Triumf heroizmu [zdjęcia] 0 7

MKS Start Lublin z piątym zwycięstwem w tym sezonie. „Czerwono-czarni” wygrali, chociaż przez większość spotkania musieli radzić sobie w siedmiu

Chińczycy kupili działkę w Lubartowie. Zbudują fabrykę, zatrudnią 150 osób

Chińczycy kupili działkę w Lubartowie. Zbudują fabrykę, zatrudnią 150 osób 159 21

Inwestycja za 50 milionów złotych i do 150 nowych miejsc pracy – Chińczycy wybudują w Lubartowie fabrykę. Za nim mają przyjść kolejni inwestorzy z Azji.

Koncert "Ta nasza młodość" w Puławach
13 listopada 2019, 18:00

Koncert "Ta nasza młodość" w Puławach 0 2

W środę, 13 listopada o godz. 18 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się koncert "Ta nasza młodość" w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego Geriatrii.

Biegi Niepodległości w Puławach. Patriotyczne bieganie już od 30 lat [zdjęcia]
galeria

Biegi Niepodległości w Puławach. Patriotyczne bieganie już od 30 lat [zdjęcia] 0 2

Od najmłodszych po seniorów - puławskie Biegi Niepodległości co roku przyciągają miłośników aktywności z całego województwa. W poniedziałek 11 listopada impreza odbyła się już po raz trzydziesty. Od początku organizuje ją Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Narodowe Święto Niepodległości. Biało-czerwona iluminacja na CSK [zdjęcia]
galeria

Narodowe Święto Niepodległości. Biało-czerwona iluminacja na CSK [zdjęcia] 384 8

Specjalna biało-czerwona iluminacja zdobi dziś wieczorem front Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!