Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

11 grudnia 2018 r.
20:28

Szukają padłych dzików. W akcji uczestniczą żołnierze WOT

Autor: Zdjęcie autora aa
0 17 A A
(fot. WOT)

Dzisiaj zaczęli, jutro skończą. Na terenie powiatu kraśnickiego m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej szukają padłych dzików. To ostatnia tego typu akcja na terenie województwa lubelskiego w tym roku związana z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– 4 grudnia rozpoczął się kolejny etap walki z wirusem ASF w województwie lubelskim. Poszukiwania objęły wybrane tereny województwa lubelskiego czyli gmina Krasnystaw, gmina Puławy oraz gmina Annopol. Do realizacji tych zadań zostało skierowanych w sumie ponad 150 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej – podaje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy tej Brygady.

W dwudniowej akcji poza terytorialsami biorą udział również pracownicy Nadleśnictwa Gościeradów, przedstawiciele Koła Łowieckiego nr 32 w Annopolu i służby weterynaryjne. Dzisiaj zostały przeszukane tereny w zasięgu Leśnictwa Świeciechów. Jutro mają zostać sprawdzone obszary w zasięgu leśnictwa Kotówka.

– W przypadku znalezienia padłego dzika teren oznaczony jest taśmą a lokalizacja zostaje naniesiona na mapę wraz z podaniem współrzędnych – informuje Marek Wieczerzak, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

O każdym przypadku odnalezienia padłego dzika jest informowany powiatu lekarz weterynarii.

Akcja poszukiwania padłych dzików na terenie powiatu kraśnickiego nie jest pierwszą, w której biorą udział żołnierze WOT. – W bieżącym roku Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej przeprowadziła na Lubelszczyźnie 11 tego typu akcji, przeszukując tereny o powierzchni ponad 33 tys. hektarów. W sumie zaangażowanych było ponad 1100 żołnierzy – podlicza kpt. Damian Stanula.

W tym roku odnotowano w Lubelskiem 904 przypadki ASF u dzików i 76 ognisk tej choroby u świń.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sołdat / 11 grudnia 2018 r. o 21:22
No tak - To Wojsko się tylko do tego nadaje. Aaaaaaaa niech uważają by w lesie się nie pogubili.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2018 r. o 23:30
w końcu do roboty ktos ich zagonil. Wojsko powinno czesciej byc angazowane w takie i inne akcje
Avatar
Gość / 11 grudnia 2018 r. o 20:55
ASF=bujda na resorach
Avatar
HI / 12 grudnia 2018 r. o 07:41
"Szukają padłych dzików."***Ot, ślepota :(  Bez okularów przeczytałem: "Szukają podłych dzików". Już chciałem podpowiedzieć pewne adresy w Warszawie, a tu proszę: chodzi o zwierzęta. . . :) 
Avatar
karol / 12 grudnia 2018 r. o 10:07
brakuje najważniejszej informacji - efekty , czyli ile dzików znaleziono
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 20:57
Nikt nie musi mnie gonić do takich akcji ,z przyjemnością w nich uczestniczę.Nawet byłem zwiedzony gdy nasz 22BLP został odwołany z tej akcji w Annopolu
Avatar
kol90 / 12 grudnia 2018 r. o 08:55
A od czego są pieski myśliwskie ? Obawiam się że żołnierze WOT nie mają aż tak dobrego węchu. W panującej temperaturze padliny nie czuć z daleka.
Avatar
HI / 12 grudnia 2018 r. o 09:45
A od czego są pieski myśliwskie ? Obawiam się że żołnierze WOT nie mają aż tak dobrego węchu. W panującej temperaturze padliny nie czuć z daleka.
Pieski nie patrzą w górę na konary drzew... POza tym to i tak wielki udawanie: WOT udaje wojsko, WET udaje problem ASF, rząd udaje że nad czymkolwiek panuje... czyli "polska"...
 A "jOOj" udaje, że pisze mądre komentarze . . . 
Avatar
gekon / 12 grudnia 2018 r. o 09:32
No tak - To Wojsko się tylko do tego nadaje. Aaaaaaaa niech uważają by w lesie się nie pogubili.
 To "wojsko"... niech patrzy po konarach drzew za dzikami, bo jak na łep spadnie tak izamarznięty to zabić może... Mistyfikacja za mistyfikacja ale się "polski" doczekałem... Jedna wielka mistyfikacja...!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 21:54
Nawet takie proste zadanie jest służbą dla żołnierza i cywil tego nie zrozumie
Avatar
Julek / 15 grudnia 2018 r. o 15:20
Jak pod ogórki się nadajemy tylko, to kogo ty chcesz bronić jako wielki wojak? Sam siebie?
Avatar
Terytorials / 14 grudnia 2018 r. o 08:29
A wy wszyscy co siedzicie przed kompem i piszecie bzdury to się nadajecie NA GNÓJ POD OGÓRKI HAHAHHA
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 21:54
Nawet takie proste zadanie jest służbą dla żołnierza i cywil tego nie zrozumie
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 20:57
Nikt nie musi mnie gonić do takich akcji ,z przyjemnością w nich uczestniczę.Nawet byłem zwiedzony gdy nasz 22BLP został odwołany z tej akcji w Annopolu
Avatar
karol / 12 grudnia 2018 r. o 10:07
brakuje najważniejszej informacji - efekty , czyli ile dzików znaleziono
Avatar
HI / 12 grudnia 2018 r. o 09:45
A od czego są pieski myśliwskie ? Obawiam się że żołnierze WOT nie mają aż tak dobrego węchu. W panującej temperaturze padliny nie czuć z daleka.
Pieski nie patrzą w górę na konary drzew... POza tym to i tak wielki udawanie: WOT udaje wojsko, WET udaje problem ASF, rząd udaje że nad czymkolwiek panuje... czyli "polska"...
 A "jOOj" udaje, że pisze mądre komentarze . . . 
Avatar
jOOj / 12 grudnia 2018 r. o 09:36
A od czego są pieski myśliwskie ? Obawiam się że żołnierze WOT nie mają aż tak dobrego węchu. W panującej temperaturze padliny nie czuć z daleka.
 Pieski nie patrzą w górę na konary drzew... POza tym to i tak wielki udawanie: WOT udaje wojsko, WET udaje problem ASF, rząd udaje że nad czymkolwiek panuje... czyli "polska"...
Avatar
gekon / 12 grudnia 2018 r. o 09:32
No tak - To Wojsko się tylko do tego nadaje. Aaaaaaaa niech uważają by w lesie się nie pogubili.
 To "wojsko"... niech patrzy po konarach drzew za dzikami, bo jak na łep spadnie tak izamarznięty to zabić może... Mistyfikacja za mistyfikacja ale się "polski" doczekałem... Jedna wielka mistyfikacja...!
Avatar
kol90 / 12 grudnia 2018 r. o 08:55
A od czego są pieski myśliwskie ? Obawiam się że żołnierze WOT nie mają aż tak dobrego węchu. W panującej temperaturze padliny nie czuć z daleka.
Avatar
HI / 12 grudnia 2018 r. o 07:41
"Szukają padłych dzików."***Ot, ślepota :(  Bez okularów przeczytałem: "Szukają podłych dzików". Już chciałem podpowiedzieć pewne adresy w Warszawie, a tu proszę: chodzi o zwierzęta. . . :) 
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Jak się okazuje 12 punktów to jednak nie jest strata nie do odrobienia. W niedzielny wieczór obejrzeliśmy kapitalne widowisko przy Al. Zygmuntowskich. W rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi Motor Lublin pokonał Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 i pierwszy raz w historii został mistrzem Polski!

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie
1 października 2022, 19:00

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie

Rockowa kapela Illusion świętuje w tym roku swoje 30-lecie. Z tej okazji już 1 października o godz. 19 wystąpi w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13).

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego
3 października 2022, 18:00

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zaprasza na wyjątkowy koncert kameralny z cyklu IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego. Wydarzenie włącza odbędzie się już 3 października o godz. 18 w Trybunale Koronnym.

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów rozgromił Sokół Konopnica. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Kamil Oziemczuk.

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

KS Cisowianka Drzewce dość niespodziewanie miał sporo problemów w starciu z Unią Bełżyce. Lider ostatecznie wygrał 2:1, ale o triumf drżał do ostatnich minut.

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!
galeria

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"
magazyn

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.