Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

2 marca 2011 r.
21:39
Edytuj ten wpis

Urzędów: Wójt dostanie 15 tys. złotych, bo nie był na urlopie

0 22 A A
Wójt nie mógł pójść na urlop, bo jak twierdzi - nie miałby kto podpisywać dokumentów. (Dorota Awiork
Wójt nie mógł pójść na urlop, bo jak twierdzi - nie miałby kto podpisywać dokumentów. (Dorota Awiork

15 tys. zł otrzyma wójt Urzędowa za to, że nie wykorzystał zaległego urlopu. Takie praktyki są zgodne z prawem, chyba, że udowodniłoby się takiej osobie, że celowo nie poszła na wolne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Pisaliście o staroście bialskim, który rujnuje budżet biorąc ekwiwalent za zaległy urlop, a takich samorządowców jest więcej – skarży się w liście do redakcji nasz Czytelnik. – Pan wójt gminy Urzędów był tak zapracowany, że nie odpoczywał w tamtej kadencji (2006-2010), za co ma wziąć niezłą sumkę pieniędzy. – Nadmienię, że w kadencji 2002-2006 też nie odpoczywał. Bardzo zapracowany człowiek.

Rzeczywiście, wójt Urzędowa ma dwa miesiące zaległego urlopu z 2009 i 2010 roku. – W sumie 50 dni – podaje Wiesława Ciupak, sekretarz gminy Urzędów. – Pan wójt 14 dni zobowiązał się wykorzystać, zaś za 36 dni będzie miał wypłacony ekwiwalent. Chodzi dokładnie o kwotę 15 tys. 36 zł 48 gr.

Wójt tłumaczy, że nie miał możliwości wykorzystania dni wolnych. – W poprzedniej kadencji nie miałem zastępcy – oznajmia Jan Woźniak, który jest wójtem Urzędowa od blisko 21 lat. – Nie udało mi się też takiej osoby znaleźć. Nie mogłem być na dłuższym urlopie, bo nie miałby, kto podpisywać dokumentów. Wcześniej urlop wykorzystywałem.

Przewodniczący rady gminy twierdzi, że nie miał wyjścia i umowę o wypłatę pieniędzy musiał podpisać. – To jest dla mnie spora kwota, ale prawo jest prawem. Wójt mógł się o to upomnieć – stwierdza Marek Przywara, przewodniczący Rady Gminy Urzędów. – Każdy wolałby jednak, aby te pieniądze przeznaczyć, na co innego.

Urzędnicy wojewody, choć nie zajmują się tego typu sprawami, mają świadomość, że samorządowcy nie do końca wykorzystują urlopy wypoczynkowe. – Problem powraca po każdych wyborach – przyznaje Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. – Osobie takiej stosunek pracy wygasa pod koniec kadencji i teoretycznie przysługuje jej ekwiwalent.

Inspekcja pracy zapewnia, że takie praktyki są zgodne z prawem, chyba, że samorządowiec celowo nie idzie na "wolne”. – Gdyby wójt, burmistrz, prezydent, starosta nie wykorzystywali urlopu tylko po to by otrzymać ekwiwalent pieniężny na koniec kadencji i ten fakt zostałby im to udowodniony, będzie można postawić tym osobom zarzut nadużycia prawa. Taka okoliczność mogłaby dać podstawę do oddalenia powództwa o zapłatę ekwiwalentu – twierdzi Krzysztof Sudoł, zastępca okręgowego inspektora pracy w Lublinie.

Niechęć do urlopów
W lutym pisaliśmy, że w kadencji 2006/2010 starosta bialski Tadeusz Łazowski otrzymał ekwiwalent w wysokości blisko 23 tys. zł, wicestarosta Jan Bajkowski ok. 15 tys. zł, a Marzenna Andrzejuk, urzędujący członek Zarządu Powiatu, wzięła ponad 2 tys. 800 zł. W gminie Karczmiska (powiat opolski) poprzedni wójt nie wykorzystał całego urlopu przed swoim odejściem z urzędu. W grudniu ubiegłego roku dostał ekwiwalent w wysokości 8 tys. 16 zł brutto.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 września 2011 o 09:37
0
Urzędowem powinno zainteresować się ABW i CBA. To co się tam dzieje to koszmar, a urzędnicy łamią przepisy prawa! Czy tam wogóle jest jakiś radca prawny, bo mam wrażenie, że to postać fikcyjna?
Avatar
Pale majki / 17 marca 2011 o 09:58
0
[quote name='Gość' timestamp='1299519672' post='447481']
JA MIESZKAJĄC W URZĘDOWIE MAM WRAŻENIE, ŻE WÓJT MA WOLNE 365 DNI W ROKU, NIE LICZĄC DOŻYNEK.
[/quote]


[quote name='Ano' timestamp='1300190106' post='450585']
"Urzędów MIASTO błędów" tak namazali sobie gnojem na chałupie...
[/quote]
Zmienić WÓJTA!
JA MIESZKAJĄC W URZĘDOWIE MAM WRAŻENIE, ŻE WÓJT MA WOLNE 365 DNI W ROKU, NIE LICZĄC DOŻYNEK.


Ja też. Chodnik wybudował żeby wybory wygrać. Co 4 lata coś buduje żeby mieć poparcie głupich ludzi
[size="6"]
Chce nam wiatraki na siłe budować[/size]

[url="http://stopwiatrakom.eu/"]http://stopwiatrakom.eu/[/url]
url="http://stopwiatrakom.eu/"]http://stopwiatrakom.eu/[/url] rozwiń
Avatar
Emil / 10 marca 2011 o 12:28
0
[quote name='Konrad Urzędowski' timestamp='1299633870' post='448115']
Zgadzam się, ale:Z tego co było w ostatnim numerze Gazety Urzędowskiej to na promocję są pieniądze bodajże ok 130 tyś zł, więc Wójt na pewno wesprze chłopaków, gdyż od lat nie było tak oryginalnej i wspanialej inicjatywy, nie tylko na skale gminy i województwa, ale jak się okazuje na skalę ogólnopolską. Choć mieszkają i pracują w warszawie swoją wyprawę nazwali "Drogą do Urzędowa" a nie do Warszawy!!! Doceńmy to, młodzi ludzie a więksi patrioci niż większość z nas!. Zobaczymy jaki będzie finał, ja wierze w radnych i Wójta. Może choć raz będzie to prawdziwa promocja.
[/quote]
Bredzisz kolego bredzisz. Dla najlepszego młodego montażystę młodego pokolnia i wszystkich którzy się szczycą pracą dla telewizji TVN, nie powinno być problemem zainteresowania swoim pomysłem swojego chlebodawcy. Więc nie pleć mi tu dyrdymałów, bo to żadna promocja.Nie dla takiego wydawania pieniędzy!
[quote name='Konrad Urzędowski' timestamp='1299633870' post='448115']
Zgadzam się, ale:Z tego co było w ostatnim numerze Gazety Urzędowskiej to na promocję są pieniądze bodajże ok 130 tyś zł, więc Wójt na pewno wesprze chłopaków, gdyż od lat nie było tak oryginalnej i wspanialej inicjatywy, nie tylko na skale gminy i województwa, ale jak się okazuje na skalę ogólnopolską. Choć mieszkają i pracują w warszawie swoją wyprawę nazwali "Drogą do Urzędowa" a nie do Warszawy!!! Doceńmy to, młodzi l... rozwiń
Avatar
Konrad Urzędowski / 9 marca 2011 o 02:24
0
[quote name='zdegustowany' timestamp='1299578393' post='447759']
Z przekazaniem pieniędzy na podróż to też wątpliwy pomysł. Gdyż te pieniądzę powinny być dobrem dla wszystkich mieszkanców (można byłoby sie zabrac np. za remont boiska asfaltowego), po drugie można nie robić nic,ale po 3 w żadnym wypadku Pan Wójt nie powinien brać tych pieniędzy.
[/quote]
Zgadzam się, ale:
Z tego co było w ostatnim numerze Gazety Urzędowskiej to na promocję są pieniądze bodajże ok 130 tyś zł, więc Wójt na pewno wesprze chłopaków, gdyż od lat nie było tak oryginalnej i wspanialej inicjatywy, nie tylko na skale gminy i województwa, ale jak się okazuje na skalę ogólnopolską. Choć mieszkają i pracują w warszawie swoją wyprawę nazwali "Drogą do Urzędowa" a nie do Warszawy!!! Doceńmy to, młodzi ludzie a więksi patrioci niż większość z nas!. Zobaczymy jaki będzie finał, ja wierze w radnych i Wójta. Może choć raz będzie to prawdziwa promocja.
[quote name='zdegustowany' timestamp='1299578393' post='447759']
Z przekazaniem pieniędzy na podróż to też wątpliwy pomysł. Gdyż te pieniądzę powinny być dobrem dla wszystkich mieszkanców (można byłoby sie zabrac np. za remont boiska asfaltowego), po drugie można nie robić nic,ale po 3 w żadnym wypadku Pan Wójt nie powinien brać tych pieniędzy.
[/quote]
Zgadzam się, ale:
Z tego co było w ostatnim numerze Gazety Urzędowskiej to na promocję są pieniądze bodajże ok 130 tyś zł, więc Wójt na pewno w... rozwiń
Avatar
nieznajomy / 8 marca 2011 o 22:02
0
Radni nie tylko sobie podnieśli diety o 100% ale sołtysom też podnieśli za obecność na sesji o 100% i dodatkowo o 1% do 12% od zebranych podatków oraz nagrodę dla wójta w wysokości 8,5% ubiegłorocznych zarobków. Wszystko można sprawdzić na stronie bip urzędowa http://www.bip.lublin.pl/urzedow/upload/pliki/20110222u38.pdf a szkolę w Wierzbicy likwidują bo nie ma pieniędzy
Avatar
Gość / 8 marca 2011 o 11:33
0
Wójt Wójtem ale nasi kochani Radni niby taki kryzys ale diety też potrafili podnieść sobie 100% czyli chyba nie jest tak źle....
Avatar
zdegustowany / 8 marca 2011 o 10:59
0
[quote name='Rafał' timestamp='1299499858' post='447345']
Może w takim razie niech wójt przekaże te pieniądze na promocję swojej ukochanej gminy i wesprze chłopaków którzy wybierają się w podróż motocyklową z Indii do Urzędowa. Tu jest ich strona www.drogadourzedowa.pl
[/quote]
Z przekazaniem pieniędzy na podróż to też wątpliwy pomysł. Gdyż te pieniądzę powinny być dobrem dla wszystkich mieszkanców (można byłoby sie zabrac np. za remont boiska asfaltowego), po drugie można nie robić nic,ale po 3 w żadnym wypadku Pan Wójt nie powinien brać tych pieniędzy.
[quote name='Rafał' timestamp='1299499858' post='447345']
Może w takim razie niech wójt przekaże te pieniądze na promocję swojej ukochanej gminy i wesprze chłopaków którzy wybierają się w podróż motocyklową z Indii do Urzędowa. Tu jest ich strona www.drogadourzedowa.pl
[/quote]
Z przekazaniem pieniędzy na podróż to też wątpliwy pomysł. Gdyż te pieniądzę powinny być dobrem dla wszystkich mieszkanców (można byłoby sie zabrac np. za remont boiska asfaltowego), po drugie można nie robić nic,ale po 3 w ża... rozwiń
Avatar
nowszy / 8 marca 2011 o 10:38
0
[quote name='POGROMCA DUCHÓW' timestamp='1299407639' post='446958']
Panie Wójcie głowa do góry skoro piszą że jest Pan "miszczem wiejskiego bajeru" to trzeba wiecej budzetu przeznaczyć na wieś a tym "PSEUDO-MIESZCZUCHOM" utrzeć trochę nosa i nic nie robić w tym zakichanym CEBULOWIE wiejskiej społeczności jest dużo wiecej także nic Pan nie straci a wręcz przeciwnie może Pan dużo zyskać!!! Nie jest Pan Urzedowiakiem tak wiec chcą Pana wykurzyć taki to już jest ten " biedny Urzedowski Lud" Bedzie nowy Wójt to wieś moze zapomnieć o jakichkolwiek inwestycjach. I tak podziwiam tego człowieka Wójcie jesteś WIELKI dasz rade
[/quote]
Nasz jaśnie panujący wójt powinien 30 tysięcy dostać za te żylaki na mózgu co mu wyszły od myslenia jak urzędowiakom zrobic dobrze ... a wy hołoto niewierna tak szkalujecie kochanego Janka. Panie Przywara zrób pan coś z tymi ludźmi ... może na syberię ich wysłać ?
[quote name='POGROMCA DUCHÓW' timestamp='1299407639' post='446958']
Panie Wójcie głowa do góry skoro piszą że jest Pan "miszczem wiejskiego bajeru" to trzeba wiecej budzetu przeznaczyć na wieś a tym "PSEUDO-MIESZCZUCHOM" utrzeć trochę nosa i nic nie robić w tym zakichanym CEBULOWIE wiejskiej społeczności jest dużo wiecej także nic Pan nie straci a wręcz przeciwnie może Pan dużo zyskać!!! Nie jest Pan Urzedowiakiem tak wiec chcą Pana wykurzyć taki to już jest ten " biedny Urze... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2011 o 18:41
0
JA MIESZKAJĄC W URZĘDOWIE MAM WRAŻENIE, ŻE WÓJT MA WOLNE 365 DNI W ROKU, NIE LICZĄC DOŻYNEK.
Avatar
Rafał / 7 marca 2011 o 13:10
0
Może w takim razie niech wójt przekaże te pieniądze na promocję swojej ukochanej gminy i wesprze chłopaków którzy wybierają się w podróż motocyklową z Indii do Urzędowa. Tu jest ich strona www.drogadourzedowa.pl
Avatar
Gość / 12 września 2011 o 09:37
0
Urzędowem powinno zainteresować się ABW i CBA. To co się tam dzieje to koszmar, a urzędnicy łamią przepisy prawa! Czy tam wogóle jest jakiś radca prawny, bo mam wrażenie, że to postać fikcyjna?
Avatar
Pale majki / 17 marca 2011 o 09:58
0
[quote name='Gość' timestamp='1299519672' post='447481']
JA MIESZKAJĄC W URZĘDOWIE MAM WRAŻENIE, ŻE WÓJT MA WOLNE 365 DNI W ROKU, NIE LICZĄC DOŻYNEK.
[/quote]


[quote name='Ano' timestamp='1300190106' post='450585']
"Urzędów MIASTO błędów" tak namazali sobie gnojem na chałupie...
[/quote]
Zmienić WÓJTA!
JA MIESZKAJĄC W URZĘDOWIE MAM WRAŻENIE, ŻE WÓJT MA WOLNE 365 DNI W ROKU, NIE LICZĄC DOŻYNEK.


Ja też. Chodnik wybudował żeby wybory wygrać. Co 4 lata coś buduje żeby mieć poparcie głupich ludzi
[size="6"]
Chce nam wiatraki na siłe budować[/size]

[url="http://stopwiatrakom.eu/"]http://stopwiatrakom.eu/[/url]
url="http://stopwiatrakom.eu/"]http://stopwiatrakom.eu/[/url] rozwiń
Avatar
Emil / 10 marca 2011 o 12:28
0
[quote name='Konrad Urzędowski' timestamp='1299633870' post='448115']
Zgadzam się, ale:Z tego co było w ostatnim numerze Gazety Urzędowskiej to na promocję są pieniądze bodajże ok 130 tyś zł, więc Wójt na pewno wesprze chłopaków, gdyż od lat nie było tak oryginalnej i wspanialej inicjatywy, nie tylko na skale gminy i województwa, ale jak się okazuje na skalę ogólnopolską. Choć mieszkają i pracują w warszawie swoją wyprawę nazwali "Drogą do Urzędowa" a nie do Warszawy!!! Doceńmy to, młodzi ludzie a więksi patrioci niż większość z nas!. Zobaczymy jaki będzie finał, ja wierze w radnych i Wójta. Może choć raz będzie to prawdziwa promocja.
[/quote]
Bredzisz kolego bredzisz. Dla najlepszego młodego montażystę młodego pokolnia i wszystkich którzy się szczycą pracą dla telewizji TVN, nie powinno być problemem zainteresowania swoim pomysłem swojego chlebodawcy. Więc nie pleć mi tu dyrdymałów, bo to żadna promocja.Nie dla takiego wydawania pieniędzy!
[quote name='Konrad Urzędowski' timestamp='1299633870' post='448115']
Zgadzam się, ale:Z tego co było w ostatnim numerze Gazety Urzędowskiej to na promocję są pieniądze bodajże ok 130 tyś zł, więc Wójt na pewno wesprze chłopaków, gdyż od lat nie było tak oryginalnej i wspanialej inicjatywy, nie tylko na skale gminy i województwa, ale jak się okazuje na skalę ogólnopolską. Choć mieszkają i pracują w warszawie swoją wyprawę nazwali "Drogą do Urzędowa" a nie do Warszawy!!! Doceńmy to, młodzi l... rozwiń
Avatar
Konrad Urzędowski / 9 marca 2011 o 02:24
0
[quote name='zdegustowany' timestamp='1299578393' post='447759']
Z przekazaniem pieniędzy na podróż to też wątpliwy pomysł. Gdyż te pieniądzę powinny być dobrem dla wszystkich mieszkanców (można byłoby sie zabrac np. za remont boiska asfaltowego), po drugie można nie robić nic,ale po 3 w żadnym wypadku Pan Wójt nie powinien brać tych pieniędzy.
[/quote]
Zgadzam się, ale:
Z tego co było w ostatnim numerze Gazety Urzędowskiej to na promocję są pieniądze bodajże ok 130 tyś zł, więc Wójt na pewno wesprze chłopaków, gdyż od lat nie było tak oryginalnej i wspanialej inicjatywy, nie tylko na skale gminy i województwa, ale jak się okazuje na skalę ogólnopolską. Choć mieszkają i pracują w warszawie swoją wyprawę nazwali "Drogą do Urzędowa" a nie do Warszawy!!! Doceńmy to, młodzi ludzie a więksi patrioci niż większość z nas!. Zobaczymy jaki będzie finał, ja wierze w radnych i Wójta. Może choć raz będzie to prawdziwa promocja.
[quote name='zdegustowany' timestamp='1299578393' post='447759']
Z przekazaniem pieniędzy na podróż to też wątpliwy pomysł. Gdyż te pieniądzę powinny być dobrem dla wszystkich mieszkanców (można byłoby sie zabrac np. za remont boiska asfaltowego), po drugie można nie robić nic,ale po 3 w żadnym wypadku Pan Wójt nie powinien brać tych pieniędzy.
[/quote]
Zgadzam się, ale:
Z tego co było w ostatnim numerze Gazety Urzędowskiej to na promocję są pieniądze bodajże ok 130 tyś zł, więc Wójt na pewno w... rozwiń
Avatar
nieznajomy / 8 marca 2011 o 22:02
0
Radni nie tylko sobie podnieśli diety o 100% ale sołtysom też podnieśli za obecność na sesji o 100% i dodatkowo o 1% do 12% od zebranych podatków oraz nagrodę dla wójta w wysokości 8,5% ubiegłorocznych zarobków. Wszystko można sprawdzić na stronie bip urzędowa http://www.bip.lublin.pl/urzedow/upload/pliki/20110222u38.pdf a szkolę w Wierzbicy likwidują bo nie ma pieniędzy
Avatar
Gość / 8 marca 2011 o 11:33
0
Wójt Wójtem ale nasi kochani Radni niby taki kryzys ale diety też potrafili podnieść sobie 100% czyli chyba nie jest tak źle....
Avatar
zdegustowany / 8 marca 2011 o 10:59
0
[quote name='Rafał' timestamp='1299499858' post='447345']
Może w takim razie niech wójt przekaże te pieniądze na promocję swojej ukochanej gminy i wesprze chłopaków którzy wybierają się w podróż motocyklową z Indii do Urzędowa. Tu jest ich strona www.drogadourzedowa.pl
[/quote]
Z przekazaniem pieniędzy na podróż to też wątpliwy pomysł. Gdyż te pieniądzę powinny być dobrem dla wszystkich mieszkanców (można byłoby sie zabrac np. za remont boiska asfaltowego), po drugie można nie robić nic,ale po 3 w żadnym wypadku Pan Wójt nie powinien brać tych pieniędzy.
[quote name='Rafał' timestamp='1299499858' post='447345']
Może w takim razie niech wójt przekaże te pieniądze na promocję swojej ukochanej gminy i wesprze chłopaków którzy wybierają się w podróż motocyklową z Indii do Urzędowa. Tu jest ich strona www.drogadourzedowa.pl
[/quote]
Z przekazaniem pieniędzy na podróż to też wątpliwy pomysł. Gdyż te pieniądzę powinny być dobrem dla wszystkich mieszkanców (można byłoby sie zabrac np. za remont boiska asfaltowego), po drugie można nie robić nic,ale po 3 w ża... rozwiń
Avatar
nowszy / 8 marca 2011 o 10:38
0
[quote name='POGROMCA DUCHÓW' timestamp='1299407639' post='446958']
Panie Wójcie głowa do góry skoro piszą że jest Pan "miszczem wiejskiego bajeru" to trzeba wiecej budzetu przeznaczyć na wieś a tym "PSEUDO-MIESZCZUCHOM" utrzeć trochę nosa i nic nie robić w tym zakichanym CEBULOWIE wiejskiej społeczności jest dużo wiecej także nic Pan nie straci a wręcz przeciwnie może Pan dużo zyskać!!! Nie jest Pan Urzedowiakiem tak wiec chcą Pana wykurzyć taki to już jest ten " biedny Urzedowski Lud" Bedzie nowy Wójt to wieś moze zapomnieć o jakichkolwiek inwestycjach. I tak podziwiam tego człowieka Wójcie jesteś WIELKI dasz rade
[/quote]
Nasz jaśnie panujący wójt powinien 30 tysięcy dostać za te żylaki na mózgu co mu wyszły od myslenia jak urzędowiakom zrobic dobrze ... a wy hołoto niewierna tak szkalujecie kochanego Janka. Panie Przywara zrób pan coś z tymi ludźmi ... może na syberię ich wysłać ?
[quote name='POGROMCA DUCHÓW' timestamp='1299407639' post='446958']
Panie Wójcie głowa do góry skoro piszą że jest Pan "miszczem wiejskiego bajeru" to trzeba wiecej budzetu przeznaczyć na wieś a tym "PSEUDO-MIESZCZUCHOM" utrzeć trochę nosa i nic nie robić w tym zakichanym CEBULOWIE wiejskiej społeczności jest dużo wiecej także nic Pan nie straci a wręcz przeciwnie może Pan dużo zyskać!!! Nie jest Pan Urzedowiakiem tak wiec chcą Pana wykurzyć taki to już jest ten " biedny Urze... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2011 o 18:41
0
JA MIESZKAJĄC W URZĘDOWIE MAM WRAŻENIE, ŻE WÓJT MA WOLNE 365 DNI W ROKU, NIE LICZĄC DOŻYNEK.
Avatar
Rafał / 7 marca 2011 o 13:10
0
Może w takim razie niech wójt przekaże te pieniądze na promocję swojej ukochanej gminy i wesprze chłopaków którzy wybierają się w podróż motocyklową z Indii do Urzędowa. Tu jest ich strona www.drogadourzedowa.pl