Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

29 stycznia 2009 r.
18:48
Edytuj ten wpis

Więcej kamer monitorujących śmietniki

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 13 A A

Zaczęło się od jednej kamery monitorującej śmietnik. Pomysł spodobał się mieszkańcom, więc Spółdzielnia "Metalowiec” w Kraśniku instaluje kolejne urządzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcom nie podobało się, że do ich śmietnika trafiają odpadki spoza ich osiedla. Spółdzielnia zamontowała więc kamerę monitorującą śmietnik - pisaliśmy o tym rok temu.

Początkowo pomysł budził kontrowersje, ale z czasem pozytywne głosy przeważyły. Ludzie coraz częściej zaczęli mówić na zebraniach osiedlowych o konieczności montażu kolejnych kamer.

W końcu się doczekali. Teraz spółdzielnia postanowiła objąć monitoringiem inne miejsca na osiedlu Młodych. Trwa właśnie instalacja urządzeń. Najpierw pojawiło się sześć kamer, cztery z nich już działają.

- Zaczęliśmy od tego osiedla, bo tam było najbardziej niebezpiecznie. Przeanalizowaliśmy te kwestie i na początek zamontowaliśmy kamery na ulicach Balladyny, Niepodległości i Słowackiego - wyjaśnia Piotr Iwan, prezes Spółdzielni "Metalowiec” w Kraśniku.

Koszt zakupu i zamontowania jednej kamery jest niemały i wynosi ok. 2 tys. zł. Dlatego pojawianie się kolejnych urządzeń będzie rozłożone w czasie.

Co na to mieszkańcy? - Kamery bardzo się przydają. Czasami było tak, że ludzie z domków jednorodzinnych przywozili i podrzucali nam śmieci. A potem my za ich wywóz musieliśmy płacić - mówi Janina Flis z ul. Balladyny.

Każda kamera ma swoją stronę w Internecie i tam można obserwować, co aktualnie się dzieje.

- Nie nagrywamy tego, nie ma też oddelegowanego pracownika, który cały czas obserwuje obraz. Chodzi nam o prewencyjne oddziaływanie. Ważne żeby na osiedlu ktoś o złych zamiarach cały czas czuł na sobie czyjś wzrok. Przecież w każdej chwili jakiś mieszkaniec może patrzeć w monitor a nawet rejestrować obraz - dodaje Iwan.

A ludzie rzeczywiście od czasu do czasu sprawdzają co się dzieje.

- Podoba mi się ten pomysł. To nie jest zbyt bezpieczna okolica. Czasami zdarzały się jakieś kradzieże na parkingu i uszkodzenia samochodów. Każda rzecz, która może wystarczyć potencjalnego przestępcę się przyda - mówi Stanisław Syrokosz, mieszkaniec bloku przy ulicy Słowackiego.

Władze spółdzielni w najbliższym czasie wystosują oficjalne pismo do Straży Miejskiej i policji. Będzie w nim informacja, gdzie można oglądać obraz z poszczególnych kamer.

- Wszystkie działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa przyjmiemy z zadowoleniem - mówi Janusz Majewski, rzecznik kraśnickiej policji.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
as / 1 lutego 2009 o 14:00
0
niepodległościowiec napisał:
kamery to dobry pomysł i nie ważne kto ich zamontował,
z kim na osiedlu nie rozmawiam to im się to podoba więc po co ta gadka ?

jest pewnie sporo nierobów a i pewnie znudzonych emerytów którzy wszystko będą krytykowali, jakby im położyli chodnik ze złota to i tak powiedzą że krzywo i podróba jakaś

Pozdrawiam wszystkich idiotów


Z pierwszym się zgadzam.

Z drugim też, choć emerytów w necie nie jest wielu - to i głos ich stąd jest cichutki.

Trzecie.... jeśli pozdrawiasz to pozdrów wszystkich, a nie wybranych, Jeszcze ktoś pomyśli, że pozdrawiasz swoich


Mieszkam w domu..... mam kosz i go właściwie używam


Z pierwszym się zgadzam.

Z drugim też, choć emerytów w necie nie jest wielu - to i głos ich stąd jest cichutki.

Trzecie.... jeśli pozdrawiasz to pozdrów wszystkich, a nie wybranych, Jeszcze ktoś pomyśli, że pozdrawiasz swoich


Mieszkam w domu..... mam kosz i go właściwie używam rozwiń
Avatar
niepodległościowiec / 1 lutego 2009 o 10:46
0
kamery to dobry pomysł i nie ważne kto ich zamontował,
z kim na osiedlu nie rozmawiam to im się to podoba więc po co ta gadka ?

jest pewnie sporo nierobów a i pewnie znudzonych emerytów którzy wszystko będą krytykowali, jakby im położyli chodnik ze złota to i tak powiedzą że krzywo i podróba jakaś

Pozdrawiam wszystkich idiotów
Avatar
pstryk_śmieciuszku / 31 stycznia 2009 o 11:53
0
Gość napisał:
Ręce opadają... w sumie zawsze znajdzie się ktoś taki, który powie, że chciałby powrotu do epoki wielkich haseł na czerwonym tle, wychwalających partię, uzasadniając to tym, że na ulicach było kolorowo.

[url="http://dziamber.wordpress.com/2008/10/11/smietnik-tv/"]http://dziamber.wordpress.com/2008/10/11/smietnik-tv/[/url]
albo to:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/01/08/anonimowosc-wedlug-radnego-iwana-909/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/01/08/a...nego-iwana-909/[/url]

Święte prawo własności dotyczy też....śmieci. Wyprodukowałeś je - to je usuń, ale nie komuś do kontenera, do lasu na trawnik.
Jeśli nie - to pstryk

A swoją drogą ciekaw jestem, kiedy blokersi - miłośnicy piesków małych i dużych - zaczną sprzątać po swoich pupilach. Gówienko waszego Cezara, Reksa, Diany ...to też śmieć, który powinien trafić do waszego kosza - święte prawo własności. Może te kamerki mogłyby mieć obiektywy szerokokątne.

Kiedy skończy się ten zasrany serial z sąsiadem w roli głównej???

Święte prawo własności dotyczy też....śmieci. Wyprodukowałeś je - to je usuń, ale nie komuś do kontenera, do lasu na trawnik.
Jeśli nie - to pstryk

A swoją drogą ciekaw jestem, kiedy blokersi - miłośnicy piesków małych i dużych - zaczną sprzątać po swoich pupilach. Gówienko waszego Cezara, Reksa, Diany ...to też śmieć, który powinien trafić do waszego kosza - święte prawo własności. Może te kamerki mogłyby mieć obiektywy szerokokątne.

Kiedy skończy się ten zasrany serial z sąsiadem w r... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2009 o 11:38
0
Brakuje ważnej informacji, na temat firmy, która instalowała monitoring. Przypominam, że żona prezesa pracuje w MOPS. Mąż p. dyrektor MOPS ma firmę, świadczącą tego rodzaju usługę. Dziennikarz powinien dotrzeć do tego rodzaju informacji i rozwiać, tego rodzaju, wątpliwość. Opinia emeryta, którym z reguły podoba się wszystko, nie powinna świadczać o zdaniu, jakie na ten temat, mają spółdzielcy. Poziom publikacji jest więc żenująco niski.
Avatar
smoll / 30 stycznia 2009 o 17:18
0
kali_co_do_kubła_wali napisał:
"A kto płacić za to"??? Kali czy Kalemu??? A do którego śmietnika ty zaglądasz??? Ja do swojego i tylko swojego. Wielu niestety nie. Ot co...

kali czyli tomek kalinowski z słowackiego
Avatar
kylan / 30 stycznia 2009 o 16:51
0
"Każda kamera ma swoją stronę w Internecie i tam można obserwować, co aktualnie się dzieje."

Moze jakis link???
Avatar
mono / 30 stycznia 2009 o 12:27
0
Poprosimy o kamery na róg Niepodległości i Kwiatkowskiego, tam też podrzucają śmieci, chociaż mają własne pojemniki!
Avatar
kali_co_do_kubła_wali / 30 stycznia 2009 o 12:22
0
nieryba napisał:
Przecież to dobrze,że ludzie przywożą śmieci, do miejsc wyznaczonych,a nie wyrzucają w lesie.Las też będziecie monitorować????

"A kto płacić za to"??? Kali czy Kalemu??? A do którego śmietnika ty zaglądasz??? Ja do swojego i tylko swojego. Wielu niestety nie. Ot co...
Avatar
gruby / 30 stycznia 2009 o 09:52
0
Gość napisał:
Ręce opadają...


Czyzby PiS byl w konspiracji i spotykal sie po smietnikach i Mirek sie boi ze kamery Iwana go namierza?? )
Avatar
nieryba / 30 stycznia 2009 o 08:02
0
A nie myślicie,że to chore.Czy znacie kraj na świecie gdzie monitoruje się śmietniki?Czy lepiej mieć wszystkie śmieci w śmietniku,czy na przystankach,w rowach, w lesie?Trzeba rozstawić dodatkowe kontenery z funduszu ochrony środowiska,a nie monitorowac.Przecież to dobrze,że ludzie przywożą śmieci, do miejsc wyznaczonych,a nie wyrzucają w lesie.Las też będziecie monitorować????
Avatar
as / 1 lutego 2009 o 14:00
0
niepodległościowiec napisał:
kamery to dobry pomysł i nie ważne kto ich zamontował,
z kim na osiedlu nie rozmawiam to im się to podoba więc po co ta gadka ?

jest pewnie sporo nierobów a i pewnie znudzonych emerytów którzy wszystko będą krytykowali, jakby im położyli chodnik ze złota to i tak powiedzą że krzywo i podróba jakaś

Pozdrawiam wszystkich idiotów


Z pierwszym się zgadzam.

Z drugim też, choć emerytów w necie nie jest wielu - to i głos ich stąd jest cichutki.

Trzecie.... jeśli pozdrawiasz to pozdrów wszystkich, a nie wybranych, Jeszcze ktoś pomyśli, że pozdrawiasz swoich


Mieszkam w domu..... mam kosz i go właściwie używam


Z pierwszym się zgadzam.

Z drugim też, choć emerytów w necie nie jest wielu - to i głos ich stąd jest cichutki.

Trzecie.... jeśli pozdrawiasz to pozdrów wszystkich, a nie wybranych, Jeszcze ktoś pomyśli, że pozdrawiasz swoich


Mieszkam w domu..... mam kosz i go właściwie używam rozwiń
Avatar
niepodległościowiec / 1 lutego 2009 o 10:46
0
kamery to dobry pomysł i nie ważne kto ich zamontował,
z kim na osiedlu nie rozmawiam to im się to podoba więc po co ta gadka ?

jest pewnie sporo nierobów a i pewnie znudzonych emerytów którzy wszystko będą krytykowali, jakby im położyli chodnik ze złota to i tak powiedzą że krzywo i podróba jakaś

Pozdrawiam wszystkich idiotów
Avatar
pstryk_śmieciuszku / 31 stycznia 2009 o 11:53
0
Gość napisał:
Ręce opadają... w sumie zawsze znajdzie się ktoś taki, który powie, że chciałby powrotu do epoki wielkich haseł na czerwonym tle, wychwalających partię, uzasadniając to tym, że na ulicach było kolorowo.

[url="http://dziamber.wordpress.com/2008/10/11/smietnik-tv/"]http://dziamber.wordpress.com/2008/10/11/smietnik-tv/[/url]
albo to:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/01/08/anonimowosc-wedlug-radnego-iwana-909/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/01/08/a...nego-iwana-909/[/url]

Święte prawo własności dotyczy też....śmieci. Wyprodukowałeś je - to je usuń, ale nie komuś do kontenera, do lasu na trawnik.
Jeśli nie - to pstryk

A swoją drogą ciekaw jestem, kiedy blokersi - miłośnicy piesków małych i dużych - zaczną sprzątać po swoich pupilach. Gówienko waszego Cezara, Reksa, Diany ...to też śmieć, który powinien trafić do waszego kosza - święte prawo własności. Może te kamerki mogłyby mieć obiektywy szerokokątne.

Kiedy skończy się ten zasrany serial z sąsiadem w roli głównej???

Święte prawo własności dotyczy też....śmieci. Wyprodukowałeś je - to je usuń, ale nie komuś do kontenera, do lasu na trawnik.
Jeśli nie - to pstryk

A swoją drogą ciekaw jestem, kiedy blokersi - miłośnicy piesków małych i dużych - zaczną sprzątać po swoich pupilach. Gówienko waszego Cezara, Reksa, Diany ...to też śmieć, który powinien trafić do waszego kosza - święte prawo własności. Może te kamerki mogłyby mieć obiektywy szerokokątne.

Kiedy skończy się ten zasrany serial z sąsiadem w r... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2009 o 11:38
0
Brakuje ważnej informacji, na temat firmy, która instalowała monitoring. Przypominam, że żona prezesa pracuje w MOPS. Mąż p. dyrektor MOPS ma firmę, świadczącą tego rodzaju usługę. Dziennikarz powinien dotrzeć do tego rodzaju informacji i rozwiać, tego rodzaju, wątpliwość. Opinia emeryta, którym z reguły podoba się wszystko, nie powinna świadczać o zdaniu, jakie na ten temat, mają spółdzielcy. Poziom publikacji jest więc żenująco niski.
Avatar
smoll / 30 stycznia 2009 o 17:18
0
kali_co_do_kubła_wali napisał:
"A kto płacić za to"??? Kali czy Kalemu??? A do którego śmietnika ty zaglądasz??? Ja do swojego i tylko swojego. Wielu niestety nie. Ot co...

kali czyli tomek kalinowski z słowackiego
Avatar
kylan / 30 stycznia 2009 o 16:51
0
"Każda kamera ma swoją stronę w Internecie i tam można obserwować, co aktualnie się dzieje."

Moze jakis link???
Avatar
mono / 30 stycznia 2009 o 12:27
0
Poprosimy o kamery na róg Niepodległości i Kwiatkowskiego, tam też podrzucają śmieci, chociaż mają własne pojemniki!
Avatar
kali_co_do_kubła_wali / 30 stycznia 2009 o 12:22
0
nieryba napisał:
Przecież to dobrze,że ludzie przywożą śmieci, do miejsc wyznaczonych,a nie wyrzucają w lesie.Las też będziecie monitorować????

"A kto płacić za to"??? Kali czy Kalemu??? A do którego śmietnika ty zaglądasz??? Ja do swojego i tylko swojego. Wielu niestety nie. Ot co...
Avatar
gruby / 30 stycznia 2009 o 09:52
0
Gość napisał:
Ręce opadają...


Czyzby PiS byl w konspiracji i spotykal sie po smietnikach i Mirek sie boi ze kamery Iwana go namierza?? )
Avatar
nieryba / 30 stycznia 2009 o 08:02
0
A nie myślicie,że to chore.Czy znacie kraj na świecie gdzie monitoruje się śmietniki?Czy lepiej mieć wszystkie śmieci w śmietniku,czy na przystankach,w rowach, w lesie?Trzeba rozstawić dodatkowe kontenery z funduszu ochrony środowiska,a nie monitorowac.Przecież to dobrze,że ludzie przywożą śmieci, do miejsc wyznaczonych,a nie wyrzucają w lesie.Las też będziecie monitorować????
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 2

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 4 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 6

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 3 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 2 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!