Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 stycznia 2015 r.
7:00
Edytuj ten wpis

Wybory burmistrza Kraśnika do powtórki? Przegrany idzie do sądu

105 57 A A

- Wpisali zmarłego na listę wyborców, 37 pacjentów szpitala nie mogło głosować - wyliczają autorzy protestu wyborczego. Piotr Janczarek z PSL, który przegrał z Mirosławem Włodarczykiem popieranym przez PiS zaledwie 27 głosami, idzie do sądu. Rozprawa za tydzień

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To jest jedyny protest wyborczy dotyczący ważności wyborów na burmistrza miasta, który wpłynął do naszego sądu - mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Chodzi o drugą turę wyborów na burmistrza Kraśnika. 30 listopada zeszłego roku Mirosław Włodarczyk, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, wygrał 27 głosami z Piotrem Janczarkiem, który wystartował z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej.

Pełnomocnicy Janczarka wnieśli do sądu protest wyborczy, domagając się unieważnienia II tury wyborów, stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Włodarczyka i wydania postanowienia o ponownym głosowaniu.

Powodów jest kilka. Zdaniem sztabu Janczarka, do spisu wyborców nie zostało dopisanych kilkadziesiąt osób, które w dniu wyborów przebywały na leczeniu w szpitalu powiatowym w Kraśniku. "W sytuacji, gdy uniemożliwiono oddanie głosu co najmniej 37 osobom uprawnionym do udziału w głosowaniu, uchybienie to niewątpliwie miało istotny wpływ na wynik wyborów” - czytamy w proteście wyborczym, który wpłynął do sądu. "Nieprawidłowość ta spowodowała, iż nie będzie możliwym poprzestanie jedynie na ponownym przeliczeniu głosów i niezbędnym jest powtórzenie wyborów” - argumentują pełnomocnicy Janczarka.

Podnoszą też, że w spisie wyborców została umieszczona osoba zmarła, przez co istniała możliwość, że zagłosował za nią ktoś inny. W proteście wyborczym czytamy też m.in., że podczas głosowania w szkole przy ul. Szpitalnej nie sprawdzano tożsamości wyborców przed wydaniem im kart. W trzech innych lokalach wyborczych osobom w podeszłym wieku miały pomagać w głosowaniu inne osoby, a nawet wpisywać znak "X” przy nazwisku Włodarczyka.

- Absolutnie nie boję się tego, że wybory mogłyby być unieważnione - komentuje Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. - Musiałaby być ku temu jakaś przyczyna, a jej nie było. Jestem zaskoczony protestem. W żadnym protokole nie było uwag, nie było żadnych nieprawidłowości.

- Podnoszenie publicznie kwestii o uniemożliwieniu głosowania osobie, która leży pod respiratorem jest co najmniej niemoralne - uważa z kolei Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku, odnosząc się do zarzutu uniemożliwienia głosowania osobom hospitalizowanym.

- Ocena zarzutów należy do sądu - ucina Urszula Kozyrska, pełnomocnik wyborczy komitetu Piotra Janczarka. - Mamy prawo złożyć protest. Na temat podjętych w nim spraw nie będę dyskutować. A już na pewno nie będą komentować tego, co mówi druga strona.

Sąd Okręgowy w Lublinie rozpatrzy protest wyborczy 22 stycznia.

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Krasniczanin / 22 stycznia 2015 o 20:16
0

Już mam dość tej m...rdy Piotra Jan Czarka i wszystkich zielonych ludzików z PSL, z Majem na czele. Takiego prostaka, chama, prymitywa, i niewychowanego gbura jak Maj jeszcze nie spotkalem. Rowala sie na fotelu jak w barze, chamskie odzywki,  przyjmuje na wyrywki interesantów, jak mu sie nazwisko nie spodoba nie ma możliwości się spotkać i to w "dzień interesanta"... Ot całe PSL. Szkoda że na ich mordki bedzie trzeba patrzeć przez 4 lata.

Avatar
PRECZ Z JANCZARKIEM / 22 stycznia 2015 o 19:50
0

Trój imienny nie moze przezyc tego ze przegral. Ma ogromne parcie na szklo, a robienie zadymy po wyborach nie świadczy o niczym innym niz zasiasc na fotelu burmistrza brac kase i miec wszystkich i wszystko w d.. tak jak ma to starosta "Boski Maj". Ewidentnie widać ze Jan Czarkowi zależy nie na mieszkancach i miescie lecz na sobie. Powtorne wybory kosztuja, a kto za to zaplaci MY. Wradzie nie zadnego psl-owca wiekszosc ma PIS wiec jak chce rzadzic..... nie zrobi nic, normalny czlowiek by odpuscil. Ale chlopki maja to do siebie ze pchaja sie na chama i po trupach.

Avatar
PiS / 20 stycznia 2015 o 22:15
0

Janczarek jest z PSL nie z PO. A  jak PiS protestował to cacy było?

Nino - PiS protestował słusznie - od czasów sfałszowanych, powojennych wyborów nie było jeszcze w Polsce takich szopek ... Co ujawniono ? Według oficjalnych danych liczba głosów nieważnych w wyborach samorządowych 2014 wyniosła: do rad gmin i miast na prawach powiatu - 697 335 do rad powiatów - 1 713 586 do sejmików wojewódzkich - 2 470 178 w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - 295 143 w całych wyborach samorządowych - 5 176 242.

Nino - PiS protestował słusznie - od czasów sfałszowanych, powojennych wyborów nie było jeszcze w Polsce takich szopek ... Co ujawniono ? Według oficjalnych danych liczba głosów nieważnych w wyborach samorządowych 2014 wyniosła: do rad gmin i miast na prawach powiatu - 697 335 do rad powiatów - 1 713 586 do sejmików wojewódzkich - 2 470 178 w wyborach wójtów, burmist... rozwiń

Avatar
Franek / 20 stycznia 2015 o 18:23
0

Niech powtórzą wybory, myślą że po tym jak kolega partyjny Janczarka Andrzej Maj pozbawia pracy członków PO w tak poniżający i haniebny sposób, wynik byłby znacznie lepszy na korzyść Włodarczyka. NIKT Z PO W TYM MOMENCIE NIE ZAGŁOSUJE ZA KANDYDATEM PSL, może jakiś nierozgarnięty ignorant by nie użyć słowa idiota... Niech wybory powtórzą to PSL dostanie kopa w d..... Cel za cztery lata, won z Baronem PSL Andrzejem Majem, won z powiatu!!! Won z jego kumplem Janczarkiem!!! By ratować nasze miasto i powiat wszystkie siły polityczne powinny usunąć partyjno-rodzinny układ PSL!!! Koalicja do powiatu, wspólni kandydaci na Wójtów. Andrzej Maj grabarzem PSL w naszym powiecie !!!!! Andrzej jak bawisz za publiczne pieniądze we Włoszech to korzystaj z okazji i szukaj pracy, za 4 lata ty ją możesz stracić...

Niech powtórzą wybory, myślą że po tym jak kolega partyjny Janczarka Andrzej Maj pozbawia pracy członków PO w tak poniżający i haniebny sposób, wynik byłby znacznie lepszy na korzyść Włodarczyka. NIKT Z PO W TYM MOMENCIE NIE ZAGŁOSUJE ZA KANDYDATEM PSL, może jakiś nierozgarnięty ignorant by nie użyć słowa idiota... Niech wybory powtórzą to PSL dostanie kopa w d..... Cel za cztery lata, won z Baronem PSL Andrzejem Majem, won z powiatu!!! Won z jego kumplem Janczarkiem!!! By ratować nasze miasto i powiat wszystkie siły polityczne powinny us... rozwiń

Avatar
Gość / 18 stycznia 2015 o 12:50
0

Janczarek jest z PSL nie z PO.

To w końcu jest, czy nie jest? Bo raz jest, a innym razem niekoniecznie?

A o koalicji nie słyszałaś? PSL jest w tej chwili w koalicji z PO. Ale było i będzie z każdym, byleby trzymać się koryta.

Avatar
Nina / 17 stycznia 2015 o 21:26
0

To jest typowa "moralność Kalego" - jak oprotestował nieprawidłowości wyborcze w Polsce PiS to be, bo to są "oszołomy rządzone przez kurdupla" i trzeba "dorżnąć watahę". Nie mają prawa protestu, nie mają prawa złożyć skargi do sądu. Natomiast jak coś nie pasuje PO lub PSL-owi, to wtedy jak najbardziej można skarżyć, bo to "zasadne i moralne". Tak się niestety cały czas dzieje, Moi Drodzy - PO napędza spiralę nienawiści podziału, i nakręca wojnę polsko - polską. Dlatego mamy taki kraj, jaki mamy.

Janczarek jest z PSL nie z PO. A  jak PiS protestował to cacy było?

Janczarek jest z PSL nie z PO. A  jak PiS protestował to cacy było?

rozwiń
Avatar
KALIMERA / 17 stycznia 2015 o 18:05
0

JUZ BYL W OGRODKU JUZ WITAL SIE Z GASKA NASTEPNA SZANSA ZA CZTERY LATA

Avatar
PiS / 17 stycznia 2015 o 16:46
0

Bo PiS unieważnia wszystko, jak leci bez uzasadnienia. Dlatego wychodzą na frustratów.

Tzn co unieważnia ? Poddaje w wątpliwość wyniki wyborów w niektórych okręgach ? A co robi komitet wyborczy Janczarka ? Czego dotyczy ten temat ? Dopadła amnezja ?

Avatar
Gość / 17 stycznia 2015 o 15:20
0

To jest typowa "moralność Kalego" - jak oprotestował nieprawidłowości wyborcze w Polsce PiS to be, bo to są "oszołomy rządzone przez kurdupla" i trzeba "dorżnąć watahę". Nie mają prawa protestu, nie mają prawa złożyć skargi do sądu. Natomiast jak coś nie pasuje PO lub PSL-owi, to wtedy jak najbardziej można skarżyć, bo to "zasadne i moralne". Tak się niestety cały czas dzieje, Moi Drodzy - PO napędza spiralę nienawiści podziału, i nakręca wojnę polsko - polską. Dlatego mamy taki kraj, jaki mamy.

rozwiń
Avatar
gosc / 17 stycznia 2015 o 14:42
0

Bo PiS unieważnia wszystko, jak leci bez uzasadnienia. Dlatego wychodzą na frustratów.

Avatar
Krasniczanin / 22 stycznia 2015 o 20:16
0

Już mam dość tej m...rdy Piotra Jan Czarka i wszystkich zielonych ludzików z PSL, z Majem na czele. Takiego prostaka, chama, prymitywa, i niewychowanego gbura jak Maj jeszcze nie spotkalem. Rowala sie na fotelu jak w barze, chamskie odzywki,  przyjmuje na wyrywki interesantów, jak mu sie nazwisko nie spodoba nie ma możliwości się spotkać i to w "dzień interesanta"... Ot całe PSL. Szkoda że na ich mordki bedzie trzeba patrzeć przez 4 lata.

Avatar
PRECZ Z JANCZARKIEM / 22 stycznia 2015 o 19:50
0

Trój imienny nie moze przezyc tego ze przegral. Ma ogromne parcie na szklo, a robienie zadymy po wyborach nie świadczy o niczym innym niz zasiasc na fotelu burmistrza brac kase i miec wszystkich i wszystko w d.. tak jak ma to starosta "Boski Maj". Ewidentnie widać ze Jan Czarkowi zależy nie na mieszkancach i miescie lecz na sobie. Powtorne wybory kosztuja, a kto za to zaplaci MY. Wradzie nie zadnego psl-owca wiekszosc ma PIS wiec jak chce rzadzic..... nie zrobi nic, normalny czlowiek by odpuscil. Ale chlopki maja to do siebie ze pchaja sie na chama i po trupach.

Avatar
PiS / 20 stycznia 2015 o 22:15
0

Janczarek jest z PSL nie z PO. A  jak PiS protestował to cacy było?

Nino - PiS protestował słusznie - od czasów sfałszowanych, powojennych wyborów nie było jeszcze w Polsce takich szopek ... Co ujawniono ? Według oficjalnych danych liczba głosów nieważnych w wyborach samorządowych 2014 wyniosła: do rad gmin i miast na prawach powiatu - 697 335 do rad powiatów - 1 713 586 do sejmików wojewódzkich - 2 470 178 w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - 295 143 w całych wyborach samorządowych - 5 176 242.

Nino - PiS protestował słusznie - od czasów sfałszowanych, powojennych wyborów nie było jeszcze w Polsce takich szopek ... Co ujawniono ? Według oficjalnych danych liczba głosów nieważnych w wyborach samorządowych 2014 wyniosła: do rad gmin i miast na prawach powiatu - 697 335 do rad powiatów - 1 713 586 do sejmików wojewódzkich - 2 470 178 w wyborach wójtów, burmist... rozwiń

Avatar
Franek / 20 stycznia 2015 o 18:23
0

Niech powtórzą wybory, myślą że po tym jak kolega partyjny Janczarka Andrzej Maj pozbawia pracy członków PO w tak poniżający i haniebny sposób, wynik byłby znacznie lepszy na korzyść Włodarczyka. NIKT Z PO W TYM MOMENCIE NIE ZAGŁOSUJE ZA KANDYDATEM PSL, może jakiś nierozgarnięty ignorant by nie użyć słowa idiota... Niech wybory powtórzą to PSL dostanie kopa w d..... Cel za cztery lata, won z Baronem PSL Andrzejem Majem, won z powiatu!!! Won z jego kumplem Janczarkiem!!! By ratować nasze miasto i powiat wszystkie siły polityczne powinny usunąć partyjno-rodzinny układ PSL!!! Koalicja do powiatu, wspólni kandydaci na Wójtów. Andrzej Maj grabarzem PSL w naszym powiecie !!!!! Andrzej jak bawisz za publiczne pieniądze we Włoszech to korzystaj z okazji i szukaj pracy, za 4 lata ty ją możesz stracić...

Niech powtórzą wybory, myślą że po tym jak kolega partyjny Janczarka Andrzej Maj pozbawia pracy członków PO w tak poniżający i haniebny sposób, wynik byłby znacznie lepszy na korzyść Włodarczyka. NIKT Z PO W TYM MOMENCIE NIE ZAGŁOSUJE ZA KANDYDATEM PSL, może jakiś nierozgarnięty ignorant by nie użyć słowa idiota... Niech wybory powtórzą to PSL dostanie kopa w d..... Cel za cztery lata, won z Baronem PSL Andrzejem Majem, won z powiatu!!! Won z jego kumplem Janczarkiem!!! By ratować nasze miasto i powiat wszystkie siły polityczne powinny us... rozwiń

Avatar
Gość / 18 stycznia 2015 o 12:50
0

Janczarek jest z PSL nie z PO.

To w końcu jest, czy nie jest? Bo raz jest, a innym razem niekoniecznie?

A o koalicji nie słyszałaś? PSL jest w tej chwili w koalicji z PO. Ale było i będzie z każdym, byleby trzymać się koryta.

Avatar
Nina / 17 stycznia 2015 o 21:26
0

To jest typowa "moralność Kalego" - jak oprotestował nieprawidłowości wyborcze w Polsce PiS to be, bo to są "oszołomy rządzone przez kurdupla" i trzeba "dorżnąć watahę". Nie mają prawa protestu, nie mają prawa złożyć skargi do sądu. Natomiast jak coś nie pasuje PO lub PSL-owi, to wtedy jak najbardziej można skarżyć, bo to "zasadne i moralne". Tak się niestety cały czas dzieje, Moi Drodzy - PO napędza spiralę nienawiści podziału, i nakręca wojnę polsko - polską. Dlatego mamy taki kraj, jaki mamy.

Janczarek jest z PSL nie z PO. A  jak PiS protestował to cacy było?

Janczarek jest z PSL nie z PO. A  jak PiS protestował to cacy było?

rozwiń
Avatar
KALIMERA / 17 stycznia 2015 o 18:05
0

JUZ BYL W OGRODKU JUZ WITAL SIE Z GASKA NASTEPNA SZANSA ZA CZTERY LATA

Avatar
PiS / 17 stycznia 2015 o 16:46
0

Bo PiS unieważnia wszystko, jak leci bez uzasadnienia. Dlatego wychodzą na frustratów.

Tzn co unieważnia ? Poddaje w wątpliwość wyniki wyborów w niektórych okręgach ? A co robi komitet wyborczy Janczarka ? Czego dotyczy ten temat ? Dopadła amnezja ?

Avatar
Gość / 17 stycznia 2015 o 15:20
0

To jest typowa "moralność Kalego" - jak oprotestował nieprawidłowości wyborcze w Polsce PiS to be, bo to są "oszołomy rządzone przez kurdupla" i trzeba "dorżnąć watahę". Nie mają prawa protestu, nie mają prawa złożyć skargi do sądu. Natomiast jak coś nie pasuje PO lub PSL-owi, to wtedy jak najbardziej można skarżyć, bo to "zasadne i moralne". Tak się niestety cały czas dzieje, Moi Drodzy - PO napędza spiralę nienawiści podziału, i nakręca wojnę polsko - polską. Dlatego mamy taki kraj, jaki mamy.

rozwiń
Avatar
gosc / 17 stycznia 2015 o 14:42
0

Bo PiS unieważnia wszystko, jak leci bez uzasadnienia. Dlatego wychodzą na frustratów.

Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 5 4

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 30 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 38 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce