Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

27 września 2020 r.
21:40

Zakrzówek pozywa za tablicę „Strefa wolna od LGBT”

77 44 A A
(fot. Facebook)

Kłamstwa nie można zostawić bez żadnego rozliczenia – podkreśla Józef Potocki, wójt gminy Zakrzówek (powiat kraśnicki), który zamierza przed sądem bronić dobrego imienia gminy i jej mieszkańców. – Swoją inicjatywą żadnej Ameryki nie odkryłem – odpowiada Bartosz Staszewski, lubelski aktywista broniący praw społeczności LGBT, którego dotyczy pozew.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Przesyłam słowa wsparcia i otuchy z Gminy Zakrzówek. Jestem gejem i jestem stąd. Postanowiłem do Ciebie napisać, żeby Cię wesprzeć, szczególnie teraz” – to fragment listu, który otrzymał i opublikował na Facebooku Bartosz Staszewski, aktywista LGBT z Lublina, twórca symbolicznych tablic „Strefa wolna od LGBT”. Pozwany przez gminę Zakrzówek właśnie za jedną z takich tablic, które są umieszczone pod znakiem drogowym informującym o wjeździe do konkretnych miast i miejscowości w gminach, w których przyjęło uchwały anty-LGBT. Akcja jest opisana i nagłośniona w internecie.

„Jeżdżę do regionów, które zadeklarowały, że są wolne od LGBT i robię zdjęcia osobom LGBT, które stamtąd pochodzą. Zaprojektowałam znak, który jest symboliczną emanacją homofobicznych uchwał przyjmowanych przez samorządy. Poprzez zdjęcia chcę pokazać, że politycy wybierają na wroga tradycji, rodziny i wartości katolickich członków własnych społeczności” – wyjaśniał powody swojego działania lubelski aktywista.

W grupie oznakowanych są m.in. Końskowola, Kraśnik, Puławy, Niedrzwica Duża, Zwierzyniec, Świdnik oraz Zakrzówek.

– Ja skontaktowałem się z Fundacją Reduta Dobrego Imienia, ponieważ już wcześniej chcieliśmy skierować przeciwko panu Bartoszowi Staszewskiemu pozew do sądu, o ochronę dóbr osobistych – mówi nam Józef Potocki, wójt gminy Zakrzówek. – Tyle, że to jest spora sprawa, dobrze mieć wsparcie, a fundacja udzieliła nam pomocy.

Wójt Zakrzówka przekonuje, że na terenie gminy nie ma żadnych „stref wolnych od LGBT” (taki właśnie napis jest na tablicach). – Idziemy do sądu ponieważ te tablice są kłamliwe. Wprowadzają w błąd nie tylko Polaków, ale też społeczność międzynarodową i będziemy walczyć o dobre imię gminy, mieszkańców i wszystkich Polaków – tłumaczy Józef Potocki, który zachęca inne samorządy do podjęcie podobnych działań prawnych. – Jeśli nikt nie będzie reagować to, to kłamstwo dalej będzie powielane. Ci, którzy na te tablice się natkną mogą uznać, że jest to prawda, a tak nie jest. Kłamstwa nie można zostawić bez żadnego rozliczenia.

Dzisiaj mam 30 urodziny. Dostałem też pozew od gminy Zakrzówek. Ale walę to! Mam kochanego chłopaka i tylko to się liczy 😍

Opublikowany przez Bart Staszewski Środa, 23 września 2020

A czego dokładnie, skoro nie ludzi ze środowiska LGBT, obawiają się władze gminy Zakrzówek, skoro radni podjęli „stanowisko dotyczące powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową”? – To wszystko jest napisane w stanowisku, proszę ją dokładnie przeczytać – odsyła wójt Zakrzówka. – Nie mam większych obaw związanych z pozwem gminy Zakrzówek, ponieważ wiem, że moja krytyka podjętych przez niektóre samorządy uchwał jest w pełni uzasadniona – komentuje Bartosz Staszewski. – Znacznie wcześniej niż rozpoczęła się moja akcja mówiliśmy o tym, że te uchwały są dyskryminujące. Wcześniej niż rozpocząłem swój projekt funkcjonowało też określenie „strefa wolna od LGBT”. Dlatego też sądzę, że swoją inicjatywą żadnej Ameryki nie odkryłem. Przyczyniłem się jedynie do większego nagłośnienia problemu, który nas dotyczy.

Czy w ślad za Zakrzówkiem pójdą inne samorządy, których temat tablic również dotyczy? – Nie rozważaliśmy tematu wystąpienia do sądu. Zwierzyniec jest otwarty dla każdego i na tym się skupiamy – mówi Edyta Wolanin, sekretarz gminy Zwierzyniec.

– Na razie nie rozmawialiśmy na ten temat, ale będziemy obserwować rozwój wydarzeń związany z działaniami władz gminy Zakrzówek – przyznaje Ewa Jankowska, sekretarz miasta Świdnika. – Z pewnością możemy jednak potwierdzić, że to nielegalne umieszczenie tablic przy wjazdach do miast negatywnie wpłynęło na wizerunek oznakowanych w ten sposób miejscowości.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam_z_Lublina / 27 września 2020 r. o 23:36
+16
Gmina najpierw uchwala obrzydliwą i idiotyczną uchwałę a potem staszą sądem chłopaka który wytyka im probę wykluczania ludzi ze swojej społecxnosci.
Avatar
OPUSDEI / 28 września 2020 r. o 00:43
+14
Gorzej udvpić się niż Kraśnik i Puławy to się chyba nie da. Wprowadzili uchwałę, są w Atlasie Nienawiści, odwiedził ich Bart, pisali o nich w gazetach. Gmina Zakrzówek powinna oddać dofinansowania unijne za dyskryminację, oraz zapłacić za ekwiwalent reklamowy. Bo ewidentnie pozywając Barta Staszewskiego chcą wybić się na jego rozpoznawalności i rozreklamować, w myśl nawet jak źle mówią, to niech mówią. A o Barcie piszą gazety na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy. Pan Wójt to sobie lepiej uważa żeby się nie przelicytować tak jak ta jedenastka wieśniaków z Rady Kraśnika. Wprowadziliście strefę? Wprowadziliście. Dowodem jest wasza uchwała.
Gorzej udvpić się niż Kraśnik i Puławy to się chyba nie da. Wprowadzili uchwałę, są w Atlasie Nienawiści, odwiedził ich Bart, pisali o nich w gazetach. Gmina Zakrzówek powinna oddać dofinansowania unijne za dyskryminację, oraz zapłacić za ekwiwalent reklamowy. Bo ewidentnie pozywając Barta Staszewskiego chcą wybić się na jego rozpoznawalności i rozreklamować, w myśl nawet jak źle mówią, to niech mówią. A o Barcie piszą gazety na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy. Pan Wójt to sobie lepiej uważa żeby się nie przelicyto... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 września 2020 r. o 12:14
+13
"Na karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata skazał w poniedziałek byłego lidera KOD Mateusza Kijowskiego Sąd Rejonowy w Pruszkowie. Sąd ten uznał go winnym poświadczenia nieprawdy w fakturach za rzekome usługi informatyczne na kwotę 121 tys. zł.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 września 2020 r. o 12:15
+10
BRAWO !  Za d*pę kłamliwe lewactwo, solidny wyrok, przepadek mienia i w pasiaki - tym razem już nie tęczowe :)
Masz pełną klawiaturę frazesów o Bogu, szastasz cytatami z Biblii, bronisz chrześcijan, a nie potrafisz okazać miłosierdzia osobom LGBT? Taka jest twoja wiara? To ci nakazuje twoja religia?
 "Pewnego dnia powiedział mi Jezus, że spuści karę na jedno miasto, które jest najpiękniejsze w Ojczyźnie naszej. Kara ta miała być – jaką Bóg ukarał Sodomę i Gomorę. Widziałam wielkie zagniewanie Boże i dreszcz napełnił, przeszył mi serce". Faustyna Kowalska 
 "Pewnego dnia powiedział mi Jezus, że spuści karę na jedno miasto, które jest najpiękniejsze w Ojczyźnie naszej. Kara ta miała być – jaką Bóg ukarał Sodomę i Gomorę. Widziałam wielkie zagniewanie Boże i dreszcz napełnił, przeszył mi serce". Faustyna Kowalska  rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 września 2020 r. o 09:58
+7
BRAWO ! Za d*pę kłamliwe lewactwo, solidny wyrok, przepadek mienia i w pasiaki - tym razem już nie tęczowe :)
Avatar
___K___ / 28 września 2020 r. o 08:10
+7
Konstytucja RP gwarantuje wszystkim równość wobec prawa bez względu na wyznanie i orientację seksualną. Tymczasem chrześcijanie są prześladowani, a mniejszości seksualne domagają się nadzwyczajnych praw. Natomiast nikt nie upomina się o dyskryminowane kobiety, które ważą więcej niż 55 kg i chcą być modelkami a uniemożliwia im się to! To jest PRAWDZIWY DRAMAT!
Podaj przykład prześladowania chrześcijan w Polsce.
Avatar
poker / 30 września 2020 r. o 10:52
+5
I to jest ta twoja "merytoryczna" odpowiedź? Obnażyłem cię dokładnie. Udowodniłem kim jesteś na tym forum i jaki jest twój cel. I nie praw o godności, bo jej nie masz. Ludzie mający godność szanują innych, szanują siebie i nie używają kłamstwa do manipulacji.
Avatar
poker / 28 września 2020 r. o 14:45
+4
BRAWO !  Za d*pę kłamliwe lewactwo, solidny wyrok, przepadek mienia i w pasiaki - tym razem już nie tęczowe :)
Kłamliwe? To już prędzej radnych za d*pę za wykluczanie ze społeczności obywateli, za dyskryminację.
 Łżesz! Podaj konkretny przykład na dyskryminację kogokolwiek w Zakrzówku.
Avatar
oKami / 28 września 2020 r. o 02:24
+3
Wiecie może przy jakiej ulicy znajduje się znak o strefie wolnej, w Kraśniku?
Avatar
poker / 1 października 2020 r. o 19:06
+2
Mówienie o kapłanach jak o "pasożytach w czarnych sukienkach" to dowód na prześladowanie, brak tolerancji, chamstwo i prostactwo.
Avatar
poker / 2 października 2020 r. o 15:39
0
Mówienie o kapłanach jak o "pasożytach w czarnych sukienkach" to dowód na prześladowanie, brak tolerancji, chamstwo i prostactwo.
Nie, to stwierdzenie faktu, przynajmniej w odniesieniu do bardzo wielu księży. Nie wszystkich, ale bardzo wielu.
Dokładnie tak samo, jak mówienie o komunistach, że są mordercami, bo z ich rąk zginęło wielu ludzi.
Cieszę się, że w ten sposób przyznałeś mi rację w kwestii księży :-)
 Na tej samej zasadzie, co ty w kwestii komunistów :) Czyli: oszuści, manipulanci, złodzieje, mordercy i wiele, wiele innych atrybutów tej części społeczeństwa. Jesteśmy kwita?
 Na tej samej zasadzie, co ty w kwestii komunistów :) Czyli: oszuści, manipulanci, złodzieje, mordercy i wiele, wiele innych atrybutów tej części społeczeństwa. Jesteśmy kwita? rozwiń
Avatar
poker / 2 października 2020 r. o 15:37
0
Obiektywnie rzecz biorąc, to większa jest nagonka na normalność, na jakieś wartości niż na gejów. Jak ja kocham swoją żonę, to nie wyprowadzam jej  na smyczy na miasto. Obleśne półnagie chłopy same robią sobie odpowiednią promocję wizerunku.
Gdzie widziałeś półnagich chłopów, z których jeden drugiego wyprowadzał na ulicę na smyczy? Na to są paragrafy. Poza tym ja nie widzę nagonki na normalność, za to brak akceptacji dla odmienności ze strony tych rzekomo normalnych - owszem.
Ja widziałem na tzw. paradach równości. Nie zaprzeczysz, że tak to wygląda. A alby tak ci przeszkadzają, że aż tu się ich czepiasz? Przecież ciebie to nie dotyczy, więc po co się wtrącasz do sposobu życia ludzi wierzących?
A po co ty się wtącasz do sposobu życia osób LGBT?
 Ja się wtrącam? Ani mnie, ani nikogo innego to nie obchodzi. Niech sobie żyją w spokoju. Nikt im tego nie broni! Mają takie same prawa, jak pozostała część społeczeństwa! Tylko, że oni chcą więcej praw. I w żaden sposób nie dociera do nich, że w Polsce jest DEMOKRACJA!
 Ja się wtrącam? Ani mnie, ani nikogo innego to nie obchodzi. Niech sobie żyją w spokoju. Nikt im tego nie broni! Mają takie same prawa, jak pozostała część społeczeństwa! Tylko, że oni chcą więcej praw. I w żaden sposób nie dociera do nich, że w Polsce jest DEMOKRACJA! rozwiń
Avatar
___K___ / 2 października 2020 r. o 13:21
+1
Mówienie o kapłanach jak o "pasożytach w czarnych sukienkach" to dowód na prześladowanie, brak tolerancji, chamstwo i prostactwo.
Nie, to stwierdzenie faktu, przynajmniej w odniesieniu do bardzo wielu księży. Nie wszystkich, ale bardzo wielu.
Dokładnie tak samo, jak mówienie o komunistach, że są mordercami, bo z ich rąk zginęło wielu ludzi.
Cieszę się, że w ten sposób przyznałeś mi rację w kwestii księży :-)
Avatar
___K___ / 2 października 2020 r. o 13:20
0
Obiektywnie rzecz biorąc, to większa jest nagonka na normalność, na jakieś wartości niż na gejów. Jak ja kocham swoją żonę, to nie wyprowadzam jej  na smyczy na miasto. Obleśne półnagie chłopy same robią sobie odpowiednią promocję wizerunku.
Gdzie widziałeś półnagich chłopów, z których jeden drugiego wyprowadzał na ulicę na smyczy? Na to są paragrafy. Poza tym ja nie widzę nagonki na normalność, za to brak akceptacji dla odmienności ze strony tych rzekomo normalnych - owszem.
Ja widziałem na tzw. paradach równości. Nie zaprzeczysz, że tak to wygląda. A alby tak ci przeszkadzają, że aż tu się ich czepiasz? Przecież ciebie to nie dotyczy, więc po co się wtrącasz do sposobu życia ludzi wierzących?
A po co ty się wtącasz do sposobu życia osób LGBT?
A po co ty się wtącasz do sposobu życia osób LGBT? rozwiń
Avatar
poker / 2 października 2020 r. o 12:27
0
Mówienie o kapłanach jak o "pasożytach w czarnych sukienkach" to dowód na prześladowanie, brak tolerancji, chamstwo i prostactwo.
Nie, to stwierdzenie faktu, przynajmniej w odniesieniu do bardzo wielu księży. Nie wszystkich, ale bardzo wielu.
 Dokładnie tak samo, jak mówienie o komunistach, że są mordercami, bo z ich rąk zginęło wielu ludzi.
Avatar
poker / 2 października 2020 r. o 12:25
0
Obiektywnie rzecz biorąc, to większa jest nagonka na normalność, na jakieś wartości niż na gejów. Jak ja kocham swoją żonę, to nie wyprowadzam jej  na smyczy na miasto. Obleśne półnagie chłopy same robią sobie odpowiednią promocję wizerunku.
Gdzie widziałeś półnagich chłopów, z których jeden drugiego wyprowadzał na ulicę na smyczy? Na to są paragrafy. Poza tym ja nie widzę nagonki na normalność, za to brak akceptacji dla odmienności ze strony tych rzekomo normalnych - owszem.
 Ja widziałem na tzw. paradach równości. Nie zaprzeczysz, że tak to wygląda. A alby tak ci przeszkadzają, że aż tu się ich czepiasz? Przecież ciebie to nie dotyczy, więc po co się wtrącasz do sposobu życia ludzi wierzących?
 Ja widziałem na tzw. paradach równości. Nie zaprzeczysz, że tak to wygląda. A alby tak ci przeszkadzają, że aż tu się ich czepiasz? Przecież ciebie to nie dotyczy, więc po co się wtrącasz do sposobu życia ludzi wierzących? rozwiń
Avatar
___K___ / 2 października 2020 r. o 09:02
0
lewactwo rozP0znane i obnażone --- "Szkoły nie powinny pochopnie sugerować, że dzieci mogą być innej płci niż ich biologiczna, ani współpracować z zewnętrznymi organizacjami czy agencjami, które promują taki punkt widzenia "- głoszą wytyczne brytyjskiego ministerstwa edukacji.
O, to może wreszcie księża przestaną się upierać, by chłopcy chodzili do I KŚ w albach? To nie jest strój dla mężczyzny.
Avatar
___K___ / 2 października 2020 r. o 09:01
0
Mówienie o kapłanach jak o "pasożytach w czarnych sukienkach" to dowód na prześladowanie, brak tolerancji, chamstwo i prostactwo.
 Nie, to stwierdzenie faktu, przynajmniej w odniesieniu do bardzo wielu księży. Nie wszystkich, ale bardzo wielu.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 października 2020 r. o 08:54
-1
lewactwo rozP0znane i obnażone --- "Szkoły nie powinny pochopnie sugerować, że dzieci mogą być innej płci niż ich biologiczna, ani współpracować z zewnętrznymi organizacjami czy agencjami, które promują taki punkt widzenia "- głoszą wytyczne brytyjskiego ministerstwa edukacji.
Avatar
poker / 1 października 2020 r. o 19:06
+2
Mówienie o kapłanach jak o "pasożytach w czarnych sukienkach" to dowód na prześladowanie, brak tolerancji, chamstwo i prostactwo.
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny po otrzymaniu SMS-a, aby stawić się w jednostce. Piątek, 30 października był pierwszym dniem w dotychczasowej historii Wojsk Obrony Terytorialnej, kiedy wszyscy żołnierze formacji otrzymali wezwania do natychmiastowego stawiennictwa w swoich jednostkach.

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Rada nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Puławach potrzebowała niemal pięciu miesięcy i trzech konkursów, żeby wybrać nowego prezesa komunalnej spółki. Romana Mazurka zastąpi niezwiązany dotychczas z powiatem puławskim Bernard Rudkowski.

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych
Wideo
film

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych

Policjanci zatrzymali w piątek wieczorem 37 osób. Zdecydowaną większość stanowią osoby ze środowisk pseudokibiców – poinformował w sobotę rzecznik stołecznej komendy Sylwester Marczak. Jak zaznaczył, biorąc pod uwagę ogromną liczbę uczestników manifestacji, był to protest "bardzo spokojny".

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Na terenie województwa lubelskiego funkcjonuje pięć izolatoriów: w Lublinie, Białej Podlaskiej, Okunince, Łukowie i Suścu – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

23-latek wykonując pracę kuriera przywłaszczył cztery przesyłki. Nieuczciwego pracownika zatrzymali lubelscy policjanci.

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Był płacz i zgrzytanie zębami, a może być niezły biznes. Właściciele straganów z chryzantemami już liczyli straty w związku z nagłym zamknięciem przez rząd cmentarzy, co pozbawiło ich klientów. Pomoc przyszła z nieoczekiwanej strony.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Świetny występ Wisły Puławy w Stalowej Woli. Drużyna Mariusza Pawlaka w starciu z głównym rywalem w walce o awans nie pozostawiła „Stalówce” żadnych złudzeń. Duma Powiśla wygrała 3:0 i obecnie ma już 18 punktów przewagi nad spadkowiczem z II ligi.

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze
film

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze

Terenowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty oraz rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami.

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Nie żyje Sean Connery, wybitny aktor, odtwórca roli Jamesa Bonda – poinformowało w sobotę BBC.

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Nie ustają protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Ogólnopolski Strajk Kobiet zmienia nieco formę demonstrowania swojego sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. I w związku z zamknięciem cmentarzy zachęca do kupowania zniczy i chryzantem oraz przynoszenia ich na niedzielne akcje.

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Drugi z rzędu dobry występ piłkarzy Tomasza Bednaruka. Tym razem beniaminek z Lubartowa ograł na wyjeździe Jutrzenkę Giebułtów 3:1. Dzięki temu zyskał już kilka punktów przewagi nad drużynami z dołu tabeli.

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Bobrowniki (powiat rycki). Nie żyje potrącony przez opla 33-letni mieszkaniec gminy Ryki.

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kolejne miasta w Lubelskiem deklarują pomoc przedsiębiorcom, którzy w związku ze świętem Wszystkich Świętych kupili większe ilości towaru, by sprzedać je przy cmentarzach. W ciągu najbliższych trzech dni nie będą mogli tego zrobić, ponieważ cmentarze są zamknięte. Decyzja rządu ma związek z sytuacją epidemiczną w kraju.

Lubelskie: Nie żyje 28 osób z infekcją COVID-19. Wśród nich 45-latka. Nie miała innych chorób

Lubelskie: Nie żyje 28 osób z infekcją COVID-19. Wśród nich 45-latka. Nie miała innych chorób

"Z przykrością informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarło 28 osób" – poinformowała w sobotę rano Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Koronawirus w Lubelskiem. Ponad 1,5 tysiąca nowych zakażonych osób

Koronawirus w Lubelskiem. Ponad 1,5 tysiąca nowych zakażonych osób

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 1559 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – poinformowała właśnie Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.