Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

7 grudnia 2015 r.
17:12

Zmiany w kraśnickim magistracie. Burmistrz szuka oszczędności

0 55 A A

Burmistrz Kraśnika szuka oszczędności i zaczyna od urzędu, którym kieruje. Trwająca reorganizacja wiąże się nie tylko ze zmianą struktury urzędu, ale też likwidacją Kraśnickiego Ośrodka Edukacji i Nauki. Mają być też zwolnienia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmiany organizacyjne w urzędzie to efekt audytu, który został przeprowadzony w październiku. – Kraśnik nie jest miastem bogatym. Szukamy oszczędności i zaczynamy od siebie – mówi Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Optymalizujemy koszty. Zmiany organizacyjne w urzędzie w ogóle nie wpłynął na jakość usług. Na reorganizacji urzędu zaoszczędzimy rocznie ok. 600 tysięcy złotych.

Zmiany już obowiązują. W urzędzie są nowe wydziały. Na przykład z dotychczasowego Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska powstały dwa: Wydział Inwestycji i Rozwoju i Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

– Jest też Biuro Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych. Pokieruje nim doświadczony urzędnik Wojciech Dziurda – dodaje Mulawa. – Natomiast zadania dotychczasowego Centrum Obsługi Biznesu przejmuje Wydział Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami.
Zmiany wiążą się z redukcją etatów. – Obecnie w urzędzie jest zatrudnionych 135 osób.

W wyniku redukcji jedna osoba przechodzi na emeryturę, a cztery osoby same odeszły z pracy. Poza tym zostały zweryfikowane też umowy na czas określony – wylicza Mulawa. – Natomiast wypowiedzenia otrzyma pięć osób.

– Przedstawiliśmy pracodawcy opinię związków zawodowych na temat zwolnień – mówi Paweł Woźniak, przewodniczący NSZZ „Solidarności” w Urzędzie Miasta w Kraśniku, który też zastrzega, że na ten temat związkowcy nie chcą rozmawiać z mediami.

Wśród osób, które mają otrzymać wypowiedzenie jest Dariusz Kalinowski. W mieście pełnił różne funkcje. Był menadżerem zalewu i pełnił też obowiązki kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Ostatnio kierował Biurem Obsługi Mieszkańców. W 2010 r. startował z listy Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu w Kraśniku. Mandatu nie dostał.

Wówczas też był zaangażowany w kampanię wyborczą ówczesnego kandydata na burmistrza Mirosława Włodarczyka, który jest już drugą kadencje burmistrzem Kraśnika.

– Decyzje podejmowane w sprawie reorganizacji pracy urzędu wynikały z prowadzonego audytu. Były podejmowane tylko i wyłącznie na podstawie merytorycznych przesłanek – podkreśla Mulawa. Na tym zmiany się nie kończą. – Na podstawie wyników przeprowadzonego audytu burmistrz podjął decyzję o likwidacji KOEN-u (Kraśnickiego Ośrodka Edukacji i Nauki - przyp. aut.). Nastąpi to w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

W urzędzie ma powstać w odrębny wydział oświaty. – Nie wiadomo jeszcze kto nim pokieruje – dodaje Mulawa.

Czytaj więcej o:

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 17:57
0
A szkół w mieście jeszcze więcej niż komisariatów, a ty nie umiesz pisać!
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 21:52
0
A jak audyt ocenił wykorzystanie straży miejskiej? Ile kosztuje utrzymanie strażników może ktoś wie? Zadania strażnikow realizuje przecież równolegle Policja. Dwa komisariaty w Kraśniku utrzymywanych z budżetu i dodatkowo straż miejska utrzymywana z naszych podatków. Audyt nie wiedział że jest Policja i Prokuratura.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 11:29
0
pozwalniać rzecznika UM, sekretarza itp. stanowiska polikwidować , zostawić aby te potrzebne i kasa będzie :)
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 19:47
0
Zlikwidować immunitety! Opodatkować diety! Rozgonić partie! Tylko Petru z Millerem! Reszta precz z tego kraju! PS. Sorry: Miller i Kwaśniewski, oraz Petru mają dokładnie tyle samo wzrostu, co "kurdupel" :)
Avatar
Du.a / 13 grudnia 2015 o 16:08
0

Tak jest! Znacjonalizować wszystko, wyprowadzić ludzi na barykady!


I taksię to skończy jak "kurdupel" sie nie opamięta

Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 15:50
0
Tak jest! Znacjonalizować wszystko, wyprowadzić ludzi na barykady!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 10:22
0
Prawo do własnych poglądów mają Ci, którzy zgadzają się z aktualną władzą. Widać to było jest i jeszcze długo będzie. Co nie zmienia faktu, że wypowiedzi Pana Rzecznika są śmieszne i absolutnie nic nie wyjaśniające. Przecież podnieśli podatki lokalne. I co? Dalej mało kasy? Może ktoś wreszcie podpowiedział włodarzom, że wzrost podatków to niekoniecznie wzrost subwencji rządowych i niekoniecznie więcej kasy w Mieście. A wręcz skutek może być odwrotny!Gospodarka w mieście jest zła i trudno temu zaprzeczyć. Można szukać subiektywnych przyczyn i może mini procent znalazłby się. Ala prawda w całości, to złe zarządzanie. Lekceważenie społeczeństwa. A zadania partyjne, przed dobrem miasta.
Prawo do własnych poglądów mają Ci, którzy zgadzają się z aktualną władzą. Widać to było jest i jeszcze długo będzie. Co nie zmienia faktu, że wypowiedzi Pana Rzecznika są śmieszne i absolutnie nic nie wyjaśniające. Przecież podnieśli podatki lokalne. I co? Dalej mało kasy? Może ktoś wreszcie podpowiedział włodarzom, że wzrost podatków to niekoniecznie wzrost subwencji rządowych i niekoniecznie więcej kasy w Mieście. A wręcz skutek może być odwrotny!Gospodarka w mieście jest zła i trudno temu zaprzeczyć. Można szukać subiektywnych przyczyn i... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 15:15
0

To, że ktoś jest przez jakiś czas jego pracodawcą nie ma prawa traktować człowieka jak psa. Na szacunek trzeba zasłużyć, nie zdobędziesz go siłą ani zastraszaniem. Każdy ma prawo mieć swoje poglądy, to był wolny kraj dopóki PIS nie wlazł do niego z butami.

No, toś Magda dołożyła do pieca!  :) Prawo do własnych poglądów za PO...mieli tylko ci, co się z nią zgadzali! A po przełożeniu na grunt kraśnicki: sprawdź statystyki, ilu ludzi straciło pracę za wyrażanie swoich poglądów.

No, toś Magda dołożyła do pieca!  :) Prawo do własnych poglądów za PO...mieli tylko ci, co się z nią zgadzali! A po przełożeniu na grunt kraśnicki: sprawdź statystyki, ilu ludzi straciło pracę za wyrażanie swoich poglądów.

rozwiń
Avatar
gosc / 11 grudnia 2015 o 08:25
0

Tak, to prawda. Porównanie tego konkretnego człowieka, pracownika, do psa jest krzywdzące dla zwierzęcia.

Ty to jakiś mocno pokrzywdzony jesteś. Współczuję

Avatar
Magda / 11 grudnia 2015 o 07:55
0

Tak, to prawda. Porównanie tego konkretnego człowieka, pracownika, do psa jest krzywdzące dla zwierzęcia.

To, że ktoś jest przez jakiś czas jego pracodawcą nie ma prawa traktować człowieka jak psa. Na szacunek trzeba zasłużyć, nie zdobędziesz go siłą ani zastraszaniem. Każdy ma prawo mieć swoje poglądy, to był wolny kraj dopóki PIS nie wlazł do niego z butami.

Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 17:57
0
A szkół w mieście jeszcze więcej niż komisariatów, a ty nie umiesz pisać!
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 21:52
0
A jak audyt ocenił wykorzystanie straży miejskiej? Ile kosztuje utrzymanie strażników może ktoś wie? Zadania strażnikow realizuje przecież równolegle Policja. Dwa komisariaty w Kraśniku utrzymywanych z budżetu i dodatkowo straż miejska utrzymywana z naszych podatków. Audyt nie wiedział że jest Policja i Prokuratura.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 11:29
0
pozwalniać rzecznika UM, sekretarza itp. stanowiska polikwidować , zostawić aby te potrzebne i kasa będzie :)
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 19:47
0
Zlikwidować immunitety! Opodatkować diety! Rozgonić partie! Tylko Petru z Millerem! Reszta precz z tego kraju! PS. Sorry: Miller i Kwaśniewski, oraz Petru mają dokładnie tyle samo wzrostu, co "kurdupel" :)
Avatar
Du.a / 13 grudnia 2015 o 16:08
0

Tak jest! Znacjonalizować wszystko, wyprowadzić ludzi na barykady!


I taksię to skończy jak "kurdupel" sie nie opamięta

Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 15:50
0
Tak jest! Znacjonalizować wszystko, wyprowadzić ludzi na barykady!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 10:22
0
Prawo do własnych poglądów mają Ci, którzy zgadzają się z aktualną władzą. Widać to było jest i jeszcze długo będzie. Co nie zmienia faktu, że wypowiedzi Pana Rzecznika są śmieszne i absolutnie nic nie wyjaśniające. Przecież podnieśli podatki lokalne. I co? Dalej mało kasy? Może ktoś wreszcie podpowiedział włodarzom, że wzrost podatków to niekoniecznie wzrost subwencji rządowych i niekoniecznie więcej kasy w Mieście. A wręcz skutek może być odwrotny!Gospodarka w mieście jest zła i trudno temu zaprzeczyć. Można szukać subiektywnych przyczyn i może mini procent znalazłby się. Ala prawda w całości, to złe zarządzanie. Lekceważenie społeczeństwa. A zadania partyjne, przed dobrem miasta.
Prawo do własnych poglądów mają Ci, którzy zgadzają się z aktualną władzą. Widać to było jest i jeszcze długo będzie. Co nie zmienia faktu, że wypowiedzi Pana Rzecznika są śmieszne i absolutnie nic nie wyjaśniające. Przecież podnieśli podatki lokalne. I co? Dalej mało kasy? Może ktoś wreszcie podpowiedział włodarzom, że wzrost podatków to niekoniecznie wzrost subwencji rządowych i niekoniecznie więcej kasy w Mieście. A wręcz skutek może być odwrotny!Gospodarka w mieście jest zła i trudno temu zaprzeczyć. Można szukać subiektywnych przyczyn i... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 15:15
0

To, że ktoś jest przez jakiś czas jego pracodawcą nie ma prawa traktować człowieka jak psa. Na szacunek trzeba zasłużyć, nie zdobędziesz go siłą ani zastraszaniem. Każdy ma prawo mieć swoje poglądy, to był wolny kraj dopóki PIS nie wlazł do niego z butami.

No, toś Magda dołożyła do pieca!  :) Prawo do własnych poglądów za PO...mieli tylko ci, co się z nią zgadzali! A po przełożeniu na grunt kraśnicki: sprawdź statystyki, ilu ludzi straciło pracę za wyrażanie swoich poglądów.

No, toś Magda dołożyła do pieca!  :) Prawo do własnych poglądów za PO...mieli tylko ci, co się z nią zgadzali! A po przełożeniu na grunt kraśnicki: sprawdź statystyki, ilu ludzi straciło pracę za wyrażanie swoich poglądów.

rozwiń
Avatar
gosc / 11 grudnia 2015 o 08:25
0

Tak, to prawda. Porównanie tego konkretnego człowieka, pracownika, do psa jest krzywdzące dla zwierzęcia.

Ty to jakiś mocno pokrzywdzony jesteś. Współczuję

Avatar
Magda / 11 grudnia 2015 o 07:55
0

Tak, to prawda. Porównanie tego konkretnego człowieka, pracownika, do psa jest krzywdzące dla zwierzęcia.

To, że ktoś jest przez jakiś czas jego pracodawcą nie ma prawa traktować człowieka jak psa. Na szacunek trzeba zasłużyć, nie zdobędziesz go siłą ani zastraszaniem. Każdy ma prawo mieć swoje poglądy, to był wolny kraj dopóki PIS nie wlazł do niego z butami.

Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 5 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 6

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 125 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 26

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!