Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 września 2009 r.
18:11
Edytuj ten wpis

Żołnierz, który zginął w Afganistanie, pochodzi z Lubelszczyzny

0 13 A A

Plutonowy Marcin Poręba nie żyje, pięciu innych żołnierzy jest rannych. To żniwo miny pułapki, która w piątek wybuchła pod rosomakiem. Najbliższa rodzina i sąsiedzi z miejscowości Szczecyn koło Gościeradowa pogrążeni są w żałobie. - Pojechał, bo musiał. Nie dlatego, że chciał - mówi jego brat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wieczorem przyjechali wojskowi i powiedzieli, że zdarzył się wypadek - mówi reporterom Panoramy Lubelskiej Eugeniusz Poręba, ojciec żołnierza.

32-letni saper zginął w piątek . Do tragedii doszło w pobliżu polskiej bazy Giro. Pod pojazdem typu Rosomak, którym jechali Polacy eksplodował ładunek wybuchowy domowej roboty. Polski konwój został zaatakowany ok. godz. 15.30 czasu polskiego; wracał do bazy Giro z Ghzani.

Marcin był najstarszy z trzech braci, ma też trzy siostry. Osierocił 7-letniego syna. Rodzina nie możę uwierzyć w to, co się stało.

- Pojechał, bo musiał. Nie dlatego, że chciał - mówi brat Rafał Poręba.

Marcin służył w V pułku inżynieryjnym w Szczecinie.

- Fantastyczny człowiek, wspaniały kolega - wspomina mjr Zbigniew Kosztowny ze szczecińskiej jednostki.

Czterej ranni w tym wypadku żołnierze pochodzą z Bielska Białej, ich stan określa się jako lekki i średni. U piątego - snajpera ze Szczecina - stwierdzono szok pourazowy.

Marcin Poręba to jedenasty Polak, który zginął w Afganistanie. Zostanie pochowany na cmentarzu w pobliżu w pobliżu rodzinnej miejscowości.


Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
(C)omandos / 7 września 2009 o 13:37
0
pyrek napisał:
Musiał zarobić dużo kasy.



Popieram wszystkie wypowiedzi
ale zobaczcie co się tutaj dzieje
[url="http://nasza-klasa.pl/profile/3161328/gallery/album/2/23"]http://nasza-klasa.pl/profile/3161328/gallery/album/2/23[/url]
Avatar
delfin / 7 września 2009 o 07:18
0
Czy Polska nie mogłaby być krajem neutralnym? Bo to jest nie fair, że musimy brać udział w czymś, co sobie ubzdurają tchórze na górze..... sami niech pojadą, a nie tylko pogadać sobie lubią.....człowieka trafia przy takich sytuacjach.....
Avatar
beduin / 6 września 2009 o 23:09
0
Zgadzam się z waszymi wszystkimi opiniami !!!!!!!!Polacy walczą o czyjeś obce niejasne interesy! my obywatele natomiast płacimy za te wojenki i spełnianie obietnic danych przez polityków , w kraju gdzie jest kryzys i to jest hańbą zapomnieli politycy niektórzy jak było za okupacji Niemieckiej czy Sowieckiej nie widzą że tu w kraju ludzie a szczególnie dzieci głodują im wojenki w głowach hańba !.
Avatar
A / 6 września 2009 o 13:10
0
Prymityw napisał:
Szkoda młodego człowieka, zwłaszcza że zginął służąc amerykańskim koncernom paliwowym, którym opanowanie Afganistanu jest potrzebne do przeprowadzenia tamtędy ropociągu. Prawda jest taka że zarówno Irak jak i Afganistan to wojna Ameryki o surowce, a gadanie o broni chemicznej, talibach i reszta bzdur to mydlenie oczu opinii światowej. Ludzie którzy wysłali tam naszych żołnierzy powinni zostać postawieni przed trybunałem stanu i wsadzeni do więzienia na długie lata, najlepiej na zawsze. Patrząc obiektywnie obie te wojny, to bandyckie, rabunkowe napaści na suwerenne państwa. A gadanie polityków że wojsko w końcu ma możliwość sprawdzenia się w warunkach bojowych /czyt. zabijać bezkarnie niewinnych ludzi, na skalę masową/ jest szczytem zezwierzęcenia.

Popieram tę wypowiedź. U nas w kraju kryzys, a tu proszę takie pieniądze na misje. To skandal. Po dymisji gen. Skrzypczaka dofinansują armię. Pamiętam, że było dużo szumu o zmniejszenie budżetu dla wojska na 2009r. Na 2010 już nie zmniejszą (zwiększą deficyt budżetowy). To skandal- w Polsce matka samotnie wychowująca dziecko i zarabiająca najniższą krajową jest za bogata na zasiłek rodzinny)nie należy się on tym, którzy mają dochód powyżej 504zł na osobę w rodzinie. Może lepiej pozwolić ludziom godnie żyć w kraju, zamiast narażać ich na śmierć- w imię czego?

Popieram tę wypowiedź. U nas w kraju kryzys, a tu proszę takie pieniądze na misje. To skandal. Po dymisji gen. Skrzypczaka dofinansują armię. Pamiętam, że było dużo szumu o zmniejszenie budżetu dla wojska na 2009r. Na 2010 już nie zmniejszą (zwiększą deficyt budżetowy). To skandal- w Polsce matka samotnie wychowująca dziecko i zarabiająca najniższą krajową jest za bogata na zasiłek rodzinny)nie należy się on tym, którzy mają dochód powyżej 504zł na osobę w rodzinie. Może lepiej pozwolić ludziom godnie żyć w kraju, zamiast... rozwiń
Avatar
Pacyfista / 6 września 2009 o 11:46
0
Prymityw napisał:
Szkoda młodego człowieka, zwłaszcza że zginął służąc amerykańskim koncernom paliwowym, którym opanowanie Afganistanu jest potrzebne do przeprowadzenia tamtędy ropociągu. Prawda jest taka że zarówno Irak jak i Afganistan to wojna Ameryki o surowce, a gadanie o broni chemicznej, talibach i reszta bzdur to mydlenie oczu opinii światowej. Ludzie którzy wysłali tam naszych żołnierzy powinni zostać postawieni przed trybunałem stanu i wsadzeni do więzienia na długie lata, najlepiej na zawsze. Patrząc obiektywnie obie te wojny, to bandyckie, rabunkowe napaści na suwerenne państwa. A gadanie polityków że wojsko w końcu ma możliwość sprawdzenia się w warunkach bojowych /czyt. zabijać bezkarnie niewinnych ludzi, na skalę masową/ jest szczytem zezwierzęcenia.

''Prymityw''.Masz rację w 100%tach.

''Prymityw''.Masz rację w 100%tach. rozwiń
Avatar
Prymityw / 6 września 2009 o 09:09
0
Szkoda młodego człowieka, zwłaszcza że zginął służąc amerykańskim koncernom paliwowym, którym opanowanie Afganistanu jest potrzebne do przeprowadzenia tamtędy ropociągu. Prawda jest taka że zarówno Irak jak i Afganistan to wojna Ameryki o surowce, a gadanie o broni chemicznej, talibach i reszta bzdur to mydlenie oczu opinii światowej. Ludzie którzy wysłali tam naszych żołnierzy powinni zostać postawieni przed trybunałem stanu i wsadzeni do więzienia na długie lata, najlepiej na zawsze. Patrząc obiektywnie obie te wojny, to bandyckie, rabunkowe napaści na suwerenne państwa. A gadanie polityków że wojsko w końcu ma możliwość sprawdzenia się w warunkach bojowych /czyt. zabijać bezkarnie niewinnych ludzi, na skalę masową/ jest szczytem zezwierzęcenia.
Szkoda młodego człowieka, zwłaszcza że zginął służąc amerykańskim koncernom paliwowym, którym opanowanie Afganistanu jest potrzebne do przeprowadzenia tamtędy ropociągu. Prawda jest taka że zarówno Irak jak i Afganistan to wojna Ameryki o surowce, a gadanie o broni chemicznej, talibach i reszta bzdur to mydlenie oczu opinii światowej. Ludzie którzy wysłali tam naszych żołnierzy powinni zostać postawieni przed trybunałem stanu i wsadzeni do więzienia na długie lata, najlepiej na zawsze. Patrząc obiektywnie obie te wojny, to bandyckie, rabunko... rozwiń
Avatar
VIP / 6 września 2009 o 08:46
0
Szkoda człowieka, ale chyba pracował w wojsku więc wyjazd na wojne to jego praca i za to brał pieniądze. Jeśli pojechał na kontrakt, to też to robił świadomie. jest ryzyko jest.... Takie życie sobie wybrał, taką prace, a tak sie skonczyło.
Avatar
~darek~ / 6 września 2009 o 07:55
0
Afgańczycy nie chcą w swoim kraju okupantów, bo kto by chciał. Niestety Polska jest tam okupantem i stąd ofiary. Nasi żołnierze nie bronią Ojczyzny, są najemnikami. Smutne
Avatar
keron / 5 września 2009 o 22:09
0
Bardzo mi zal tych żołnierzy którzy jada za chlebem na obczyznę. Powinni zarobić w kraju odpowiednie pieniądze. Tak prawdę mówiąc to nasi żołnierze to nieproszeni goście a wiadomo każdy kraj broni swojej ojczyzny. My w czasie II wojny światowej tez nie byliśmy za obecnością Niemców czy Rosjan, tylko broniliśmy swojej ojczyzny. NIE WARTO GINĄĆ ZA OBRONĘ OBCEGO KRAJU. Wysłać polityków na tą nie naszą wojnę.
Avatar
ja / 5 września 2009 o 22:00
0
a w gazecie szczecińskiej piszą, że był ze Szczecina. Skądkolwiek by nie był, żal. Mamy pokój w kraju, a na wojnie giną nasi chłopcy
Avatar
(C)omandos / 7 września 2009 o 13:37
0
pyrek napisał:
Musiał zarobić dużo kasy.



Popieram wszystkie wypowiedzi
ale zobaczcie co się tutaj dzieje
[url="http://nasza-klasa.pl/profile/3161328/gallery/album/2/23"]http://nasza-klasa.pl/profile/3161328/gallery/album/2/23[/url]
Avatar
delfin / 7 września 2009 o 07:18
0
Czy Polska nie mogłaby być krajem neutralnym? Bo to jest nie fair, że musimy brać udział w czymś, co sobie ubzdurają tchórze na górze..... sami niech pojadą, a nie tylko pogadać sobie lubią.....człowieka trafia przy takich sytuacjach.....
Avatar
beduin / 6 września 2009 o 23:09
0
Zgadzam się z waszymi wszystkimi opiniami !!!!!!!!Polacy walczą o czyjeś obce niejasne interesy! my obywatele natomiast płacimy za te wojenki i spełnianie obietnic danych przez polityków , w kraju gdzie jest kryzys i to jest hańbą zapomnieli politycy niektórzy jak było za okupacji Niemieckiej czy Sowieckiej nie widzą że tu w kraju ludzie a szczególnie dzieci głodują im wojenki w głowach hańba !.
Avatar
A / 6 września 2009 o 13:10
0
Prymityw napisał:
Szkoda młodego człowieka, zwłaszcza że zginął służąc amerykańskim koncernom paliwowym, którym opanowanie Afganistanu jest potrzebne do przeprowadzenia tamtędy ropociągu. Prawda jest taka że zarówno Irak jak i Afganistan to wojna Ameryki o surowce, a gadanie o broni chemicznej, talibach i reszta bzdur to mydlenie oczu opinii światowej. Ludzie którzy wysłali tam naszych żołnierzy powinni zostać postawieni przed trybunałem stanu i wsadzeni do więzienia na długie lata, najlepiej na zawsze. Patrząc obiektywnie obie te wojny, to bandyckie, rabunkowe napaści na suwerenne państwa. A gadanie polityków że wojsko w końcu ma możliwość sprawdzenia się w warunkach bojowych /czyt. zabijać bezkarnie niewinnych ludzi, na skalę masową/ jest szczytem zezwierzęcenia.

Popieram tę wypowiedź. U nas w kraju kryzys, a tu proszę takie pieniądze na misje. To skandal. Po dymisji gen. Skrzypczaka dofinansują armię. Pamiętam, że było dużo szumu o zmniejszenie budżetu dla wojska na 2009r. Na 2010 już nie zmniejszą (zwiększą deficyt budżetowy). To skandal- w Polsce matka samotnie wychowująca dziecko i zarabiająca najniższą krajową jest za bogata na zasiłek rodzinny)nie należy się on tym, którzy mają dochód powyżej 504zł na osobę w rodzinie. Może lepiej pozwolić ludziom godnie żyć w kraju, zamiast narażać ich na śmierć- w imię czego?

Popieram tę wypowiedź. U nas w kraju kryzys, a tu proszę takie pieniądze na misje. To skandal. Po dymisji gen. Skrzypczaka dofinansują armię. Pamiętam, że było dużo szumu o zmniejszenie budżetu dla wojska na 2009r. Na 2010 już nie zmniejszą (zwiększą deficyt budżetowy). To skandal- w Polsce matka samotnie wychowująca dziecko i zarabiająca najniższą krajową jest za bogata na zasiłek rodzinny)nie należy się on tym, którzy mają dochód powyżej 504zł na osobę w rodzinie. Może lepiej pozwolić ludziom godnie żyć w kraju, zamiast... rozwiń
Avatar
Pacyfista / 6 września 2009 o 11:46
0
Prymityw napisał:
Szkoda młodego człowieka, zwłaszcza że zginął służąc amerykańskim koncernom paliwowym, którym opanowanie Afganistanu jest potrzebne do przeprowadzenia tamtędy ropociągu. Prawda jest taka że zarówno Irak jak i Afganistan to wojna Ameryki o surowce, a gadanie o broni chemicznej, talibach i reszta bzdur to mydlenie oczu opinii światowej. Ludzie którzy wysłali tam naszych żołnierzy powinni zostać postawieni przed trybunałem stanu i wsadzeni do więzienia na długie lata, najlepiej na zawsze. Patrząc obiektywnie obie te wojny, to bandyckie, rabunkowe napaści na suwerenne państwa. A gadanie polityków że wojsko w końcu ma możliwość sprawdzenia się w warunkach bojowych /czyt. zabijać bezkarnie niewinnych ludzi, na skalę masową/ jest szczytem zezwierzęcenia.

''Prymityw''.Masz rację w 100%tach.

''Prymityw''.Masz rację w 100%tach. rozwiń
Avatar
Prymityw / 6 września 2009 o 09:09
0
Szkoda młodego człowieka, zwłaszcza że zginął służąc amerykańskim koncernom paliwowym, którym opanowanie Afganistanu jest potrzebne do przeprowadzenia tamtędy ropociągu. Prawda jest taka że zarówno Irak jak i Afganistan to wojna Ameryki o surowce, a gadanie o broni chemicznej, talibach i reszta bzdur to mydlenie oczu opinii światowej. Ludzie którzy wysłali tam naszych żołnierzy powinni zostać postawieni przed trybunałem stanu i wsadzeni do więzienia na długie lata, najlepiej na zawsze. Patrząc obiektywnie obie te wojny, to bandyckie, rabunkowe napaści na suwerenne państwa. A gadanie polityków że wojsko w końcu ma możliwość sprawdzenia się w warunkach bojowych /czyt. zabijać bezkarnie niewinnych ludzi, na skalę masową/ jest szczytem zezwierzęcenia.
Szkoda młodego człowieka, zwłaszcza że zginął służąc amerykańskim koncernom paliwowym, którym opanowanie Afganistanu jest potrzebne do przeprowadzenia tamtędy ropociągu. Prawda jest taka że zarówno Irak jak i Afganistan to wojna Ameryki o surowce, a gadanie o broni chemicznej, talibach i reszta bzdur to mydlenie oczu opinii światowej. Ludzie którzy wysłali tam naszych żołnierzy powinni zostać postawieni przed trybunałem stanu i wsadzeni do więzienia na długie lata, najlepiej na zawsze. Patrząc obiektywnie obie te wojny, to bandyckie, rabunko... rozwiń
Avatar
VIP / 6 września 2009 o 08:46
0
Szkoda człowieka, ale chyba pracował w wojsku więc wyjazd na wojne to jego praca i za to brał pieniądze. Jeśli pojechał na kontrakt, to też to robił świadomie. jest ryzyko jest.... Takie życie sobie wybrał, taką prace, a tak sie skonczyło.
Avatar
~darek~ / 6 września 2009 o 07:55
0
Afgańczycy nie chcą w swoim kraju okupantów, bo kto by chciał. Niestety Polska jest tam okupantem i stąd ofiary. Nasi żołnierze nie bronią Ojczyzny, są najemnikami. Smutne
Avatar
keron / 5 września 2009 o 22:09
0
Bardzo mi zal tych żołnierzy którzy jada za chlebem na obczyznę. Powinni zarobić w kraju odpowiednie pieniądze. Tak prawdę mówiąc to nasi żołnierze to nieproszeni goście a wiadomo każdy kraj broni swojej ojczyzny. My w czasie II wojny światowej tez nie byliśmy za obecnością Niemców czy Rosjan, tylko broniliśmy swojej ojczyzny. NIE WARTO GINĄĆ ZA OBRONĘ OBCEGO KRAJU. Wysłać polityków na tą nie naszą wojnę.
Avatar
ja / 5 września 2009 o 22:00
0
a w gazecie szczecińskiej piszą, że był ze Szczecina. Skądkolwiek by nie był, żal. Mamy pokój w kraju, a na wojnie giną nasi chłopcy
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i opadów oraz burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 3

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!