Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Krasnystaw

13 czerwca 2018 r.
14:29

Lubelskie: Czekali na zwrot 1104 zł podatku. Pieniądze zaginęły na poczcie

0 9 A A

Pani Maria z Krasnegostawu wraz z mężem złożyła zeznanie podatkowe na początku lutego. Zwrot podatku po otrzymali dopiero w czerwcu. Oboje chcą ustalić co w tym czasie działo się z ich pieniędzmi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Cierpliwie czekaliśmy na zwrot podatku, który mieliśmy otrzymać przez Pocztę Polską – mówi pani Maria (nazwisko do wiadomości redakcji). – Mój mąż wielokrotnie pytał listonosza czy przypadkiem nie nosi już rozliczeń podatkowych. Twierdził on, że rzadko trafiają się tego rodzaju przekazy. W końcu straciliśmy cierpliwość i 27 kwietnia mąż udał się do Urzędu Skarbowego w Krasnymstawie, żeby dowiedzieć się co stało się z pieniędzmi i kiedy je otrzymamy.

Mąż pani Marii dowiedział się, że pieniądze zostały przekazane Poczcie Polskiej, a Urząd Skarbowy ma potwierdzenie, że pieniądze zostały przez niego i jego żonę odebrane. Z tą wiedzą udał się na pocztę, gdzie naczelnik potwierdziła mu, że przekaz został doręczony, podpisany, a pieniądze wypłacone adresatowi. Chodziło dokładnie o 1104,50 zł.

– Żaden z domowników niczego takiego nie podpisywał, ani tym bardziej nie pobrał pieniędzy – zapewnia pani Maria. – W tej sytuacji poprosiliśmy o wyjaśnienie sprawy. Naczelnik obiecała nam, że wyśle prośbę o odesłanie przekazu z archiwum w Bydgoszczy i wtedy dowiemy się kto go podpisał i odebrał pieniądze oraz kto je wypłacił niewłaściwej osobie.

Mijały kolejne tygodnie, a odpowiedzi na te pytania wciąż nie było. Pani Maria z mężem bądź synem co raz odwiedzali w tej sprawie Urząd Pocztowy. Niezmiennie kazano im czekać. Obiecywano też, że kiedy tylko kopia przekazu dotrze z Bydgoszczy do Krasnegostawu, to pocztowcy ją udostępnią. Ta kopia była im potrzebna, gdyż podejrzewając, że mogło dojść do przestępstwa postanowili zawiadomić o sprawie policję i prokuraturę.

– Dopiero 6 czerwca mąż odebrał telefon z informacją od pani naczelnik, że pieniądze się znalazły – mówi pani Maria. – W Urzędzie Pocztowym, gdzie udałam się z synem, czekały na nas naczelnik i kierowniczka. W ich obecności podpisałam protokół zaginięcia przesyłki/przekazu oraz kartkę z identyfikatorem przekazu z naszym adresem i adresem Urzędu Skarbowego. Kopii oryginalnego przekazu nam nie pokazano. Naczelnik stwierdziła, że pomyłki się zdarzają, tym bardziej, że mamy popularne na tym terenie nazwisko.

Rzecz w tym, że zdaniem pani Marii i jej syna, który z zamiłowania zajmuje się historią, ich nazwisko w kraju nosi zaledwie kilkanaście osób i wszyscy są ze sobą blisko spokrewnieni. Tym bardziej upomniała się o kopię przekazu z podpisami osoby wypłacającej i przyjmującej pieniądze.

– Chcieliśmy wiedzieć, kto podrobił mój lub męża podpis – opowiada pani Maria. – Naczelniczka powiedziała, że nie udostępni nam tego dokumentu ponieważ, jak stwierdziła… nikt go nie podpisał! Dodała też, że nawet policji tego dokumentu nie pokaże.

– Nic takiego nie powiedziałam – zapewnia Lidia Balczyńska, naczelnik Urzędu Pocztowego w Krasnymstawie. – Jeśli policja wystąpi do nas o taką dokumentację, to ją udostępnimy.

Problem w tym, że pani Maria na policji już była. Tam miała usłyszeć, że dopóki nie przedstawi kopii przekazu, to policjanci nie będą mieli podstaw do wszczęcia dochodzenia. W tej sytuacji tydzień temu zgłosiła sprawę w miejscowej prokuraturze.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rn / 14 czerwca 2018 o 08:28
0
Mamy podobny problem przez ok. pół roku ginęła korespondencja dostarcza przez Pocztę Polską, składane liczne skargi i próby rozmowy z panią kierownik i naczelnik nic nie wyjaśniły. Co stało się z wieloma przesyłkami nikt nie jest w stanie wyjaśnić, twierdzą tylko, że nie mam problemu. Wniosek jest jeden, listonosz chyba może wyrzucić wszystkie listy i przesyłki a i tak nikt mu nic nie udowodni. Życzę powodzenia i może tej Pani uda się wyjaśnić sprawę i w końcu ktoś z Poczty poniesie konsekwencje.
Avatar
olo / 14 czerwca 2018 o 07:27
0
Trza było przelew ustalić a nie jakaś archaiczna poczta. Teścia tez nie czaję. Konta nie założy tylko listonosz mu emeryturę przynosi.... Pomyłka jak dla mnie. Ale co zrobić. Starego nie przekonasz bo sądzi, że banki to złodzieje. A tu masz. Poczta polska i zginęło.....
Avatar
yyy / 13 czerwca 2018 o 20:34
0
kilka lat temu pocztą wysyłałem zegarek do serwisu w warszawie ( rzadka marka i tylko tam autoryzowany serwis jest ) do serwisu trafiło puste pudełko. Po kilku reklamacjach i awanturach wytoczonych na poczcie poddałem się i pogodziłem ze stratą . Pamiętam jak pan od reklamacji z poczty głównej doradził mi abym nastepnym razem wykupił na poczcie ubezpieczenie przesyłki od kradzieży na poczcie............Bareja by tego nie wymyslił
Avatar
xyz / 13 czerwca 2018 o 20:30
0
jak tam na poczcie sama rodzina siedzi! Dziwicie się?!
Avatar
wr / 13 czerwca 2018 o 17:59
0
a po jaką cholerę chodzić po naczelniczce.zlozyc pismo do dyrekcji ,zrobią kontrolę i nikt nie bedzie mataczył.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 16:09
0
No to teraz będzie manko!
Avatar
jy8 / 13 czerwca 2018 o 16:04
0
Moje pieniądze też jeszcze nie przyszły. Może to jakaś nowa praktyka w państwowej spółce.
Avatar
PP / 13 czerwca 2018 o 15:04
0
Przynajmniej jedna Pani Maria zachowała się prawidłowo.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 14:42
0
Czyżby sprawa miała drugie dno? Czyżby ktoś naruszył powiatowe układy układziki? powiatowy urzędnik pocztowy- powiatowy policjant- ciekawe co powie teraz powiatowy prokurator?Redaktorze czekamy na rozwój sprawy.
Avatar
Rn / 14 czerwca 2018 o 08:28
0
Mamy podobny problem przez ok. pół roku ginęła korespondencja dostarcza przez Pocztę Polską, składane liczne skargi i próby rozmowy z panią kierownik i naczelnik nic nie wyjaśniły. Co stało się z wieloma przesyłkami nikt nie jest w stanie wyjaśnić, twierdzą tylko, że nie mam problemu. Wniosek jest jeden, listonosz chyba może wyrzucić wszystkie listy i przesyłki a i tak nikt mu nic nie udowodni. Życzę powodzenia i może tej Pani uda się wyjaśnić sprawę i w końcu ktoś z Poczty poniesie konsekwencje.
Avatar
olo / 14 czerwca 2018 o 07:27
0
Trza było przelew ustalić a nie jakaś archaiczna poczta. Teścia tez nie czaję. Konta nie założy tylko listonosz mu emeryturę przynosi.... Pomyłka jak dla mnie. Ale co zrobić. Starego nie przekonasz bo sądzi, że banki to złodzieje. A tu masz. Poczta polska i zginęło.....
Avatar
yyy / 13 czerwca 2018 o 20:34
0
kilka lat temu pocztą wysyłałem zegarek do serwisu w warszawie ( rzadka marka i tylko tam autoryzowany serwis jest ) do serwisu trafiło puste pudełko. Po kilku reklamacjach i awanturach wytoczonych na poczcie poddałem się i pogodziłem ze stratą . Pamiętam jak pan od reklamacji z poczty głównej doradził mi abym nastepnym razem wykupił na poczcie ubezpieczenie przesyłki od kradzieży na poczcie............Bareja by tego nie wymyslił
Avatar
xyz / 13 czerwca 2018 o 20:30
0
jak tam na poczcie sama rodzina siedzi! Dziwicie się?!
Avatar
wr / 13 czerwca 2018 o 17:59
0
a po jaką cholerę chodzić po naczelniczce.zlozyc pismo do dyrekcji ,zrobią kontrolę i nikt nie bedzie mataczył.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 16:09
0
No to teraz będzie manko!
Avatar
jy8 / 13 czerwca 2018 o 16:04
0
Moje pieniądze też jeszcze nie przyszły. Może to jakaś nowa praktyka w państwowej spółce.
Avatar
PP / 13 czerwca 2018 o 15:04
0
Przynajmniej jedna Pani Maria zachowała się prawidłowo.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 14:42
0
Czyżby sprawa miała drugie dno? Czyżby ktoś naruszył powiatowe układy układziki? powiatowy urzędnik pocztowy- powiatowy policjant- ciekawe co powie teraz powiatowy prokurator?Redaktorze czekamy na rozwój sprawy.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 0 0

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 3 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 1 0

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 1

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 1

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

Gwałt i "inne czynności seksualne". Szokujące ustalenia policji w sprawie ginekologa
galeria
film

Gwałt i "inne czynności seksualne". Szokujące ustalenia policji w sprawie ginekologa 5 0

50-letni ginekolog z Zabrza (woj. śląskie) jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się innym czynnościom seksualnym - informuje Śląska Policja.

Dęblin: Zostań kapralem w siłach powietrznych

Dęblin: Zostań kapralem w siłach powietrznych 0 0

Tylko do 20 sierpnia młodzi ludzie mogą złożyć wnioski do Wojskowej Komendy Uzupełnień na kurs podoficerski, który odbędzie się w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Czeka na nich 56 miejsc.

Hetman Zamość dobrze rozpoczął sezon, Orlęta Łuków będą trudniejszą przeszkodą?

Hetman Zamość dobrze rozpoczął sezon, Orlęta Łuków będą trudniejszą przeszkodą? 4 0

Hetman w pierwszej kolejce rozbił MKS Ryki 5:0. Trener Jacek Ziarkowski nie do końca był jednak zadowolony z postawy swojego zespołu. W niedzielę głównego faworyta do awansu czeka starcie w Łukowie (godz. 17). Beniaminek też udanie przywitał się z ligą, bo na dzień dobry rozbił Włodawiankę 4:0

Porzucili Lublin i przenieśli się na Polesie. Sukces w konkursie na najlepszą agroturystykę

Porzucili Lublin i przenieśli się na Polesie. Sukces w konkursie na najlepszą agroturystykę 52 1

„Agroturystyka Polesie” Anny i Grzegorza Gołosiów na podium konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej. – Staramy się żyć powoli i z sensem. Nie lubimy gonitwy za wszystkim i za niczym. W pełni też identyfikujemy się z tytułem konkursu „Na wsi najlepiej” – przyznają gospodarze z Babska (gm. Urszulin).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!