Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

16 grudnia 2009 r.
18:18
Edytuj ten wpis

Drogi, drogi i Orlik, czyli wielkie inwestycje w Łęcznej

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 12 A A

20 milionów złotych – tyle burmistrz zaplanował na inwestycje w przyszłym roku. Jeśli radni dadzą mu zielone światło, miasto stanie się jednym wielkim placem budowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Najwyższa pora na inwestycje – mówi Jan Dwornicki. Mieszka przy ul. Górniczej.
– Moja ulica od lat woła o remont. To ostatni fragment głównego traktu wokół osiedla Samsonowicza w tak fatalnym stanie. Dziura na dziurze. Mam nadzieję, że w przyszłym roku naprawią nawierzchnię.

I jest na to realna szansa, bo na pierwszym miejscu w projekcie budżetu gminy jest modernizacja ulicy Górniczej, Piłsudskiego oraz 1000-lecia.

– Przychody szacujemy na 47 milionów złotych, wydatki osiągną poziom 63 milionów złotych. Tak założyliśmy w projekcie budżetu na 2010 rok – mówi Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej.

– Z tej kwoty aż 20 milionów chcemy wydać na modernizację dróg w mieście i gminie, kanalizację oraz budowę boisk „Orlik” przy Zespole Szkół nr 2.

23–24 miliony pochłonie oświata, zaś 6–7 milionów otrzyma pomoc społeczna. – Brakujące 16 milionów będzie pochodzić z kredytu lub z emisji obligacji – tłumaczy burmistrz.

Jeśli radni zaakceptują budżetowe plany, na ulicach Łęcznej zaroi się od robotników. I to nie tylko na Górniczej, Piłsudskiego i 1000-lecia.

– Za 4,8 mln zł dokończymy drugi etap prac na ul. Stefanii Pawlak i Targowej. Za 3 miliony blask odzyskają Akacjowa, Leśna i Nadwieprzańska – wylicza burmistrz.

Z inwestycji będą się także cieszyć mieszkańcy okolicznych miejscowości. 393 mieszkańców Starej Wsi i Podzamcza otrzyma kanalizację sanitarną. – Nareszcie będzie koniec z cuchnącymi szambami i „sławojkami” – cieszy się Maria Rózga.

– Zaplanowaliśmy też pieniądze na rozpoczęcie rewitalizacji Starego Miasta. Chcemy wydać na to w przyszłym roku 1,2 mln zł – dodaje Kosiarski.

– Komisja inwestycyjna nie miała uwag do przyszłorocznych planów burmistrza – mówi Krystyna Borkowska, przewodnicząca Rady Miasta. – Budżet chcemy uchwalić na sesji 30 grudnia.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2009 o 10:04
0
W Chojnicach zabrakło pieniędzy na Orlika, więc dyrekcja i nauczyciele miejscowej szkoły wraz z rodzicami wybudowali własnego "Sępika", stadion dla dzieci, który nie dość, że jest nowocześniejszy od Orlików, to jeszcze kosztuje prawie cztery razy mniej - poinformowały środowe "Fakty" TVN.



Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach chciała wybudować na swoim terenie Orlik. Okazało się jednak, że na żadne pieniądze z rządu liczyć nie mogą. - Podjęliśmy decyzję, że boisko jednak powstanie bez względu na to, czy załapiemy się na program Orlik 2012 - opowiadał "Faktom" Karol Kołyszko, dyrektor SP nr 3 w Chojnicach. Nauczyciele zakasali więc z rodzicami rękawy i rozpoczeli 1 kwietnia br. budowę obiektu, który powstawał w czynie społecznym.



Jednocześnie nauczyciele szukali wsparcia, gdzie się dało. - Zadzwonił do mnie wuefista i powiedział, że część prac niwelacyjnych i melioracyjnych wykonali sami i muszą teraz wysępić troszeczkę pieniędzy z budżetu miasta. Pojechałem tam, zobaczyłem i powiedziałem: "No to wysępcie" - relacjonował Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic. Dyrektorowi i nauczycielom udało się w ten sposób "wysępić" od miasta 370 tys. zł. W efekcie tydzień temu doszło do uroczystego otwarcia boiska, które otrzymało nazwę "Sępik".



Obiekt jest bardzo nowoczesny - monitorowany, ma trybuny, których rządowe Orliki nie posiadają. W dodatku kosztował cztery razy mniej, niż przeciętny Orlik, na który państwo wydaje średnio 1,2 mln zł za sztukę.



- Chętnie bym zaprosił tu tego burmistrz, żeby mi pokazał, jak to się robi, to się nauczę - podsumował sprawę Tomasz Półgrabski, wiceminister sportu i turystyki.
W Chojnicach zabrakło pieniędzy na Orlika, więc dyrekcja i nauczyciele miejscowej szkoły wraz z rodzicami wybudowali własnego "Sępika", stadion dla dzieci, który nie dość, że jest nowocześniejszy od Orlików, to jeszcze kosztuje prawie cztery razy mniej - poinformowały środowe "Fakty" TVN.



Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach chciała wybudować na swoim terenie Orlik. Okazało się jednak, że na żadne pieniądze z rządu liczyć nie mogą. - Podjęliśmy decyzję, że boisko jednak powstanie bez względu na ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 16:18
0
pomysl napisał:
O to zapytaj poslow bo to droga wojewodzka a nie gminna

No chyba raczej krajowa nr 82 Lublin-Włodawa, wojewódzkie to są: nr 820 w kierunku Sosnowicy, nr 829 w kierunku Biskupic (przez Milejów) i w kierunku Lubartowa (przez Kijany) oraz nr 813 w kierunku Ostrowa Lubelskiego i Parczewa
Drogi krajowe administruje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Avatar
janekzpodleczny / 18 grudnia 2009 o 15:51
0
a na wygiel to burmistrze dac nie chceili, bo same tam nowe urzedy maja i pewno ocieplane nie byle czym, jak my z jaskiem chceili zeby nam azbesty co my go za juzka jeszcze przykrecali a teraz zdjec by chcieli to kazaili nam burmistrze placic a to niby z czego jak nima, jak wogole do łyczny zajechali zeby tez do starosty to na tych skrzyzowaniach co kolo tego placu buraczanego co niby teraz dworzec to my na tym skrzyzowaniu nie mogli dojsc kto kiedy ma jechac, ludziska gadaja ze co ma niby takie byc okrogle te skrzyzowanie co za takie jak u nas za juzkiem sie kolo skpelu objazd wyrobil,to takie same, wtedy to beda sie dopiero krecic to w prawo to w lewo
a na wygiel to burmistrze dac nie chceili, bo same tam nowe urzedy maja i pewno ocieplane nie byle czym, jak my z jaskiem chceili zeby nam azbesty co my go za juzka jeszcze przykrecali a teraz zdjec by chcieli to kazaili nam burmistrze placic a to niby z czego jak nima, jak wogole do łyczny zajechali zeby tez do starosty to na tych skrzyzowaniach co kolo tego placu buraczanego co niby teraz dworzec to my na tym skrzyzowaniu nie mogli dojsc kto kiedy ma jechac, ludziska gadaja ze co ma niby takie byc okrogle te skrzyzowanie co za takie jak u... rozwiń
Avatar
aqq / 18 grudnia 2009 o 09:38
0
Gość napisał:
23-24 miliony na oświatę?????????!!!!!!!!
Normalnie zgroza, prawie połowa budżetu....

Jak się finansuje szkoły średnie które są w gestii powiatu to tak jest a ponoś szkoła na Bogdanowicza miała zyski generować jak zwykle Kosiara szukając oszczędności generuje koszty
rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 o 18:31
0
23-24 miliony na oświatę?????????!!!!!!!!
Normalnie zgroza, prawie połowa budżetu....
Avatar
lala / 17 grudnia 2009 o 12:45
0
fajnie inwestować na kredyt, ja też tak potrafię ) szczególnie w roku wyborczym .....
Avatar
~darayavahus~ / 17 grudnia 2009 o 11:13
0
Byłem jakiś czas temu w Łęcznej i odnoszę jedno nieodparte wrażenie - to miasto ma potencjał ale niestety jest strasznie zaniedbane. Znajomy mi pokazał "stare miasto" to się trochę załamałem... zdewastowane kamieniczki w dużej mierze porzucone przez starych właścicieli, a który przy odrobinie nakładu naprawde mogłby być urokliwym elementem. Miasto wygląda wieczorem jakby nikt tam nie mieszkał, a o jakimkolwiek gospodarzu nie można mówić, bo jaki gospodarz nie robi NIC ?(bo tak to wygląda)Dziura na dziurze, a oświetlenie wieczorem jest takie że strach. Troche mnie rozbawił "sztuczny" deptak między blokami w nowej części Łęcznej .. no ale cóż - jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma . Ogólnie miasto naprawdę ma potencjał tylko niech władze postarają się troszkę bardziej i zrobią tam porządek !?
Byłem jakiś czas temu w Łęcznej i odnoszę jedno nieodparte wrażenie - to miasto ma potencjał ale niestety jest strasznie zaniedbane. Znajomy mi pokazał "stare miasto" to się trochę załamałem... zdewastowane kamieniczki w dużej mierze porzucone przez starych właścicieli, a który przy odrobinie nakładu naprawde mogłby być urokliwym elementem. Miasto wygląda wieczorem jakby nikt tam nie mieszkał, a o jakimkolwiek gospodarzu nie można mówić, bo jaki gospodarz nie robi NIC ?(bo tak to wygląda)Dziura na dziurze, a oświetlenie wieczorem ... rozwiń
Avatar
pomysl / 17 grudnia 2009 o 09:48
0
Minte napisał:
A swiatelka albo rondko przy Wamexie to kiedy???

O to zapytaj poslow bo to droga wojewodzka a nie gminna
Avatar
mp / 17 grudnia 2009 o 08:42
0
A kiedy leczynska wladzuchna zdecyduje sie na wyremontowanie ulic w ciagu trasy Lublin - Sosnowica ?! Nawet najbogatsi producenci samochodow nie maja chyba tak ekstremalnego toru testujacego zawieszenia samochodow .....
Avatar
Minte / 16 grudnia 2009 o 21:56
0
A swiatelka albo rondko przy Wamexie to kiedy???
Avatar
Gość / 19 grudnia 2009 o 10:04
0
W Chojnicach zabrakło pieniędzy na Orlika, więc dyrekcja i nauczyciele miejscowej szkoły wraz z rodzicami wybudowali własnego "Sępika", stadion dla dzieci, który nie dość, że jest nowocześniejszy od Orlików, to jeszcze kosztuje prawie cztery razy mniej - poinformowały środowe "Fakty" TVN.



Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach chciała wybudować na swoim terenie Orlik. Okazało się jednak, że na żadne pieniądze z rządu liczyć nie mogą. - Podjęliśmy decyzję, że boisko jednak powstanie bez względu na to, czy załapiemy się na program Orlik 2012 - opowiadał "Faktom" Karol Kołyszko, dyrektor SP nr 3 w Chojnicach. Nauczyciele zakasali więc z rodzicami rękawy i rozpoczeli 1 kwietnia br. budowę obiektu, który powstawał w czynie społecznym.



Jednocześnie nauczyciele szukali wsparcia, gdzie się dało. - Zadzwonił do mnie wuefista i powiedział, że część prac niwelacyjnych i melioracyjnych wykonali sami i muszą teraz wysępić troszeczkę pieniędzy z budżetu miasta. Pojechałem tam, zobaczyłem i powiedziałem: "No to wysępcie" - relacjonował Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic. Dyrektorowi i nauczycielom udało się w ten sposób "wysępić" od miasta 370 tys. zł. W efekcie tydzień temu doszło do uroczystego otwarcia boiska, które otrzymało nazwę "Sępik".



Obiekt jest bardzo nowoczesny - monitorowany, ma trybuny, których rządowe Orliki nie posiadają. W dodatku kosztował cztery razy mniej, niż przeciętny Orlik, na który państwo wydaje średnio 1,2 mln zł za sztukę.



- Chętnie bym zaprosił tu tego burmistrz, żeby mi pokazał, jak to się robi, to się nauczę - podsumował sprawę Tomasz Półgrabski, wiceminister sportu i turystyki.
W Chojnicach zabrakło pieniędzy na Orlika, więc dyrekcja i nauczyciele miejscowej szkoły wraz z rodzicami wybudowali własnego "Sępika", stadion dla dzieci, który nie dość, że jest nowocześniejszy od Orlików, to jeszcze kosztuje prawie cztery razy mniej - poinformowały środowe "Fakty" TVN.



Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach chciała wybudować na swoim terenie Orlik. Okazało się jednak, że na żadne pieniądze z rządu liczyć nie mogą. - Podjęliśmy decyzję, że boisko jednak powstanie bez względu na ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 16:18
0
pomysl napisał:
O to zapytaj poslow bo to droga wojewodzka a nie gminna

No chyba raczej krajowa nr 82 Lublin-Włodawa, wojewódzkie to są: nr 820 w kierunku Sosnowicy, nr 829 w kierunku Biskupic (przez Milejów) i w kierunku Lubartowa (przez Kijany) oraz nr 813 w kierunku Ostrowa Lubelskiego i Parczewa
Drogi krajowe administruje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Avatar
janekzpodleczny / 18 grudnia 2009 o 15:51
0
a na wygiel to burmistrze dac nie chceili, bo same tam nowe urzedy maja i pewno ocieplane nie byle czym, jak my z jaskiem chceili zeby nam azbesty co my go za juzka jeszcze przykrecali a teraz zdjec by chcieli to kazaili nam burmistrze placic a to niby z czego jak nima, jak wogole do łyczny zajechali zeby tez do starosty to na tych skrzyzowaniach co kolo tego placu buraczanego co niby teraz dworzec to my na tym skrzyzowaniu nie mogli dojsc kto kiedy ma jechac, ludziska gadaja ze co ma niby takie byc okrogle te skrzyzowanie co za takie jak u nas za juzkiem sie kolo skpelu objazd wyrobil,to takie same, wtedy to beda sie dopiero krecic to w prawo to w lewo
a na wygiel to burmistrze dac nie chceili, bo same tam nowe urzedy maja i pewno ocieplane nie byle czym, jak my z jaskiem chceili zeby nam azbesty co my go za juzka jeszcze przykrecali a teraz zdjec by chcieli to kazaili nam burmistrze placic a to niby z czego jak nima, jak wogole do łyczny zajechali zeby tez do starosty to na tych skrzyzowaniach co kolo tego placu buraczanego co niby teraz dworzec to my na tym skrzyzowaniu nie mogli dojsc kto kiedy ma jechac, ludziska gadaja ze co ma niby takie byc okrogle te skrzyzowanie co za takie jak u... rozwiń
Avatar
aqq / 18 grudnia 2009 o 09:38
0
Gość napisał:
23-24 miliony na oświatę?????????!!!!!!!!
Normalnie zgroza, prawie połowa budżetu....

Jak się finansuje szkoły średnie które są w gestii powiatu to tak jest a ponoś szkoła na Bogdanowicza miała zyski generować jak zwykle Kosiara szukając oszczędności generuje koszty
rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 o 18:31
0
23-24 miliony na oświatę?????????!!!!!!!!
Normalnie zgroza, prawie połowa budżetu....
Avatar
lala / 17 grudnia 2009 o 12:45
0
fajnie inwestować na kredyt, ja też tak potrafię ) szczególnie w roku wyborczym .....
Avatar
~darayavahus~ / 17 grudnia 2009 o 11:13
0
Byłem jakiś czas temu w Łęcznej i odnoszę jedno nieodparte wrażenie - to miasto ma potencjał ale niestety jest strasznie zaniedbane. Znajomy mi pokazał "stare miasto" to się trochę załamałem... zdewastowane kamieniczki w dużej mierze porzucone przez starych właścicieli, a który przy odrobinie nakładu naprawde mogłby być urokliwym elementem. Miasto wygląda wieczorem jakby nikt tam nie mieszkał, a o jakimkolwiek gospodarzu nie można mówić, bo jaki gospodarz nie robi NIC ?(bo tak to wygląda)Dziura na dziurze, a oświetlenie wieczorem jest takie że strach. Troche mnie rozbawił "sztuczny" deptak między blokami w nowej części Łęcznej .. no ale cóż - jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma . Ogólnie miasto naprawdę ma potencjał tylko niech władze postarają się troszkę bardziej i zrobią tam porządek !?
Byłem jakiś czas temu w Łęcznej i odnoszę jedno nieodparte wrażenie - to miasto ma potencjał ale niestety jest strasznie zaniedbane. Znajomy mi pokazał "stare miasto" to się trochę załamałem... zdewastowane kamieniczki w dużej mierze porzucone przez starych właścicieli, a który przy odrobinie nakładu naprawde mogłby być urokliwym elementem. Miasto wygląda wieczorem jakby nikt tam nie mieszkał, a o jakimkolwiek gospodarzu nie można mówić, bo jaki gospodarz nie robi NIC ?(bo tak to wygląda)Dziura na dziurze, a oświetlenie wieczorem ... rozwiń
Avatar
pomysl / 17 grudnia 2009 o 09:48
0
Minte napisał:
A swiatelka albo rondko przy Wamexie to kiedy???

O to zapytaj poslow bo to droga wojewodzka a nie gminna
Avatar
mp / 17 grudnia 2009 o 08:42
0
A kiedy leczynska wladzuchna zdecyduje sie na wyremontowanie ulic w ciagu trasy Lublin - Sosnowica ?! Nawet najbogatsi producenci samochodow nie maja chyba tak ekstremalnego toru testujacego zawieszenia samochodow .....
Avatar
Minte / 16 grudnia 2009 o 21:56
0
A swiatelka albo rondko przy Wamexie to kiedy???
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 0 4

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 106 7

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 16 6

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 2 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 83 26

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!