Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

2 listopada 2007 r.
17:53
Edytuj ten wpis

Drożej za Azora

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 14 A A

W środę radni w Łęcznej zdecydują o podatkach na przyszły rok - rolnym, od psów, nieruchomości oraz środków transportu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Największych podwyżek - nawet o kilkadziesiąt procent - mogą się spodziewać rolnicy oraz właściciele czworonogów.

- W tym roku stawka podatku rolnego to 28 złotych za hektar - mówi Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej. - Na sesji chcemy zaproponować stawkę nieco poniżej 40 złotych za hektar.
Podstawą obliczenia stawki tego podatku jest cena kwintala żyta podawana co roku przez GUS. W tym roku jest to 58,29 złotego (w ubiegłym 35,52 zł).
- My chcemy jak najniższego podatku. Nie wiadomo, czy ta cena nie jest sztucznie wywindowana do poziomu 58 złotych. A co będzie, jak w przyszłym roku zboże stanieje, a rolnicy będą musieli płacić wysokie podatki? Będziemy o tym rozmawiać w poniedziałek na komisji - mówi Roman Medyński, gospodarz, członek Komisji Rolnej w RM Łęczna.
Dobrych wiadomości nie mamy również dla właścicieli psów. Radni chcą o 90 procent podnieść podatek od posiadania zwierzaka. Teraz rocznie właściciele czworonogów płacą 53,69 zł. Radni planują podwyżkę do maksymalnej stawki, czyli 100 złotych od przysłowiowego Azora na rok. - Skoro właściciele psów nie sprzątają po swoich pupilach, to miasto musi to robić. A to kosztuje. W Łęcznej tylko nieznaczna część posiadaczy piesków płaci podatki za pupili. Prosiliśmy władze spółdzielni mieszkaniowych, aby podały listy lokatorów posiadających psiaki. Bez rezultatu - tłumaczy burmistrz Kosiarski.
- To bez sensu. Ja za swoją "Miśkę” płacę podatek. Niech władze miasta zajmą się tymi, którzy nie płacą. Podnieść stawkę to najprostsza metoda. Przecież jest Straż Miejska, która powinna tego pilnować. - mówi Iwona, właścicielka 4-letniego kundelka.
Stawki za nieruchomości i środków transportu wzrosną nieznacznie. - Proponujemy podwyżkę o 3 proc. Przy stopie inflacji 2,7 procent rocznie nie jest to wiele. Realnie te podatki wzrosną o 0,3 proc - mówi Teodor Kosiarski.
Do sprawy podatków wrócimy
w przyszłym tygodniu.
A jak radni w Łęcznej będą decydować o Twoich sprawach - przyjdź i posłuchaj. 7 listopada o godz. 12 w sali posiedzeń Rady Miejskiej przy pl. Kościuszki 22 rozpocznie się XI sesja Rady Miejskiej
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:17
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:17
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:16
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:16
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:16
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:15
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:14
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:14
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:13
Avatar
ukarany / 15 listopada 2007 r. o 10:14
A właśnie, że kolego jesteś w błędzie. Jestem żywym dowodem na funkcjonowanie strażników. Wyprowadziłęm psa, czywiście na smyczy bo w kaganiec to tylko te agresywne muszą się ubierać (po spotkaniu ze strażą dogłębnie przestudiowałem przepisy), no i mój pies nie wytrzymał i zrobił... całe szczęście że na trawnik doniósł. Naszli akurat na to Panowie ze straży i ... szacunek za sposób podejścia. Albo sprzątam albo duży mandat. Wiadomo co wybrałem. Posprzątałem przy nich i każdy zadowolony. Uwazam, że dla mnie to nie wstyd posprzątać po psie a rezultat odniosło dobry, bo będę to pamiętał a i strażnicy okazali się ludźmi.
A właśnie, że kolego jesteś w błędzie. Jestem żywym dowodem na funkcjonowanie strażników. Wyprowadziłęm psa, czywiście na smyczy bo w kaganiec to tylko te agresywne muszą się ubierać (po spotkaniu ze strażą dogłębnie przestudiowałem przepisy), no i mój pies nie wytrzymał i zrobił... całe szczęście że na trawnik doniósł. Naszli akurat na to Panowie ze straży i ... szacunek za sposób podejścia. Albo sprzątam albo duży mandat. Wiadomo co wybrałem. Posprzątałem przy nich i każdy zadowolony. Uwazam, że dla mnie to nie wstyd posprzątać po psie a r... rozwiń
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:17
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:17
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:16
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:16
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:16
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:15
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:14
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:14
Avatar
ala / 31 stycznia 2008 r. o 20:13
Avatar
ukarany / 15 listopada 2007 r. o 10:14
A właśnie, że kolego jesteś w błędzie. Jestem żywym dowodem na funkcjonowanie strażników. Wyprowadziłęm psa, czywiście na smyczy bo w kaganiec to tylko te agresywne muszą się ubierać (po spotkaniu ze strażą dogłębnie przestudiowałem przepisy), no i mój pies nie wytrzymał i zrobił... całe szczęście że na trawnik doniósł. Naszli akurat na to Panowie ze straży i ... szacunek za sposób podejścia. Albo sprzątam albo duży mandat. Wiadomo co wybrałem. Posprzątałem przy nich i każdy zadowolony. Uwazam, że dla mnie to nie wstyd posprzątać po psie a rezultat odniosło dobry, bo będę to pamiętał a i strażnicy okazali się ludźmi.
A właśnie, że kolego jesteś w błędzie. Jestem żywym dowodem na funkcjonowanie strażników. Wyprowadziłęm psa, czywiście na smyczy bo w kaganiec to tylko te agresywne muszą się ubierać (po spotkaniu ze strażą dogłębnie przestudiowałem przepisy), no i mój pies nie wytrzymał i zrobił... całe szczęście że na trawnik doniósł. Naszli akurat na to Panowie ze straży i ... szacunek za sposób podejścia. Albo sprzątam albo duży mandat. Wiadomo co wybrałem. Posprzątałem przy nich i każdy zadowolony. Uwazam, że dla mnie to nie wstyd posprzątać po psie a r... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Są pieniądze na nowe drogi. Wiemy, co się zmieni

Lubelskie. Są pieniądze na nowe drogi. Wiemy, co się zmieni

Ponad 300 mln zł trafi do Lublina i regionu. Dzięki temu możliwa będzie budowa lub przebudowa ok. 265 km dróg. Kierowcy z Lublina pojadą przedłużoną ulicą Węglarza i rozbudowaną ulicą Wallenroda.

Będą biegać po Puławach i Parchatce. Zapisy ruszyły

Będą biegać po Puławach i Parchatce. Zapisy ruszyły

W sobotę, 18 lutego, sprzed siedziby starostwa powiatowego wystartuje bieg "Bądź widoczny, bądź bezpieczny" z Puław do Parchatki. Z kolei 12 marca puławian czeka kolejne sportowe wyzwanie – "Bieg Zielonych Sznurowadeł". Zapisy trwają.

Niezwykła lekcja za więzienną bramą. Uczniowie w Areszcie Śledczym w Lublinie
galeria

Niezwykła lekcja za więzienną bramą. Uczniowie w Areszcie Śledczym w Lublinie

Nowy projekt „Szanuj zasady, chroń życie” skierowany jest do uczniów szkół średnich. W pierwszych zajęciach udział wzięli uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugo Kołłątaja w Lublinie.

Kamień już jest. Będzie sala gimnastyczna

Kamień już jest. Będzie sala gimnastyczna

W Krężnicy Jarej poświęcono i wmurowano kamień węgielny pod budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Żołnierzy – Bohaterów Armii Krajowej.

Wybory do rad dzielnic w Lublinie. W niektórych okręgach chętnych brak

Wybory do rad dzielnic w Lublinie. W niektórych okręgach chętnych brak

Tylko w połowie obwodów do głosowania w wyborach do lubelskich rad dzielnic kandydatów jest więcej, niż mandatów do wzięcia. W części z nich wydłużono czas na rejestrację. Wiadomo już, w których okręgach nie będzie potrzeby przeprowadzania wyborów.

Okuliści z dwóch kontynentów zjeżdżają do Lublina. "Mamy się czym chwalić"

Okuliści z dwóch kontynentów zjeżdżają do Lublina. "Mamy się czym chwalić"

ROZMOWA z prof. Robertem Rejdakiem, prezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich, prorektorem ds. Umiędzynarodowienia i Cyfryzacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz kierownikiem Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej UM w Lublinie.

Rzeka porwała matkę z dzieckiem. To już miesiąc poszukiwań

Rzeka porwała matkę z dzieckiem. To już miesiąc poszukiwań

30 grudnia w Chlewiskach koło Lubartowa do rzeki wpadł 10-letni chłopiec. Na pomoc rzuciła mu się 36-letnia matka. Mimo poszukiwań prowadzonych m.in. z użyciem łodzi i drona, kobiety do dziś nie odnaleziono.

Na alimenty nie miał, ale na bilety lotnicze już tak

Na alimenty nie miał, ale na bilety lotnicze już tak

Sądy Rejonowe w Rykach i w Kozienicach wydały aż cztery listy gończe za 34-latkiem, który uchylał się od płacenia alimentów. Mężczyzna nie tylko nie chciał płacić ale nie chciał też ponieść za to kary. Zamiast zgłosić się do więzienia, wyjechał za granicę.

Biała Podlaska: Zjeżdżalnia na basenie zamknięta. Uczelnia musi oszczędzać

Biała Podlaska: Zjeżdżalnia na basenie zamknięta. Uczelnia musi oszczędzać

Nasz czytelnik po ostatniej wizycie na pływalni bialskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego był mocno rozczarowany. – Z dnia na dzień zamknięto część dla dzieci – żali się mieszkaniec. Władze uczelni zapewniają, że miały ważny powód.

Start Lublin ostatni w półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski w Zielonej Górze

Start Lublin ostatni w półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski w Zielonej Górze

Podopieczni Ireneusza Marcina Ciećki przegrali wszystkie trzy spotkania

Mazda 626 z tragiczną historią na sprzedaż. To nią Hanka Mostowiak wjechała w kartony
galeria
film

Mazda 626 z tragiczną historią na sprzedaż. To nią Hanka Mostowiak wjechała w kartony

Nie trzeba być fanem serialu „M jak miłość”, żeby wiedzieć, jak zginęła Hanka Mostowiak. Kobieta umarła w konsekwencji wypadku samochodowego, po tym jak wjechała w puste kartony. Tektura auta nie uszkodziła, a kultowy samochód sprzedawany jest właśnie w Janowie Lubelskim

Bard z Luksemburga przyjedzie do Lublina. Koncert Rome
12 lutego 2023, 19:00

Bard z Luksemburga przyjedzie do Lublina. Koncert Rome

Neo-folkowy artysta z Luksemburga przyjedzie do Lublina z koncertem w hołdzie Ukrainie. Koncert Jerome Reutera, znanego jako Rome, odbędzie się 12 lutego o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Polscy strażacy wyruszają do Turcji z misją ratowniczą po silnym trzęsieniu ziemi
wideo
film

Polscy strażacy wyruszają do Turcji z misją ratowniczą po silnym trzęsieniu ziemi

Do Turcji, w ramach pomocy międzynarodowej, poleci grupa polskich strażaków. Będzie to 76 ratowników i osiem psów ze specjalizacją pracy w gruzowisku. Ratownicy będą pochodzili z czterech grup poszukiwawczo-ratowniczych z Łodzi, Warszawy, Gdańska oraz Nowego Sącza. Do stolicy wyruszyli już strażacy ze specjalistycznej grupy z Gdańska.

207 schodów do pokonania. Jak zmieni się Wieża Trynitarska po remoncie?

207 schodów do pokonania. Jak zmieni się Wieża Trynitarska po remoncie?

W słoneczne dni widać najlepiej, że taras widokowy Wieży Trynitarskiej błyszczy niczym korona. To efekt trwających prac renowacyjnych, remontowany krenelaż dostaje miedziane elementy. Gdy odwiedzający wiosną wrócą do muzeum, zobaczą też inne zmiany.

Przeboje muzyki filmowej w Filharmonii Lubelskiej
10 lutego 2023, 19:00

Przeboje muzyki filmowej w Filharmonii Lubelskiej

Muzyczne akcenty z najpopularniejszych polskich filmów i seriali będzie można usłyszeć w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Koncert muzyki filmowej zostanie zorganizowany 10 lutego o godz. 19.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!