Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

18 czerwca 2010 r.
17:02
Edytuj ten wpis

Dzikie hordy wandali grasują nad jeziorem Piaseczno

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
7 11 A A

Uszkodzony sprzęt pływający, rozbite butelki, dryfujące katamarany – to efekty burd młodych ludzi nad wodą. Obsługa ośrodka Resort Piaseczno ma już dość sprzątania i naprawiania szkód, po nocnych imprezach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Źle jest od dwóch lat – mówi nam pani Ela, która w pobliżu ma działkę rekreacyjną. – Strach pójść wieczorem na spacer po plaży, by nie narazić się na zaczepki podpitych młodzieńców. Strach zostać na działce na noc. Wrzaski, wandalizm, horror…

Już na kilkadziesiąt tysięcy złotych wycenia szkody spowodowane przez chuliganów w tym roku Resort Piaseczno.

– Zabawy zaczynają się wieczorem, kiedy na plaży już nikogo nie ma – opowiada Grzegorz Piekarski, szef wypożyczalni sprzętu wodnego. – Młodzież z Łęcznej, Lublina i okolicznych miejscowości przyjeżdża na naszą plażę, pije i szaleje do rana. Efekt? Zatopione łódki, spuszczone z cum katamarany, mnóstwo szkła i śmieci – wylicza.

– W ostatni czwartek ktoś odcumował naszego katamarana. Znaleźliśmy go na drugim brzegu jeziora. To już szósty taki przypadek w tym roku. O zatopionych łódkach nie ma już, co wspominać – dodaje Piotr Gruszczyński, pracownik Resortu Piaseczno. – Po nocnych harcach młodzieży muszę zawsze reperować ogrodzenie ośrodka. Ostatnio pijany młodzieniec wjechał nam w bramę.

Młodych ludzi przyciąga pomost, na którym urządzają głośne imprezy. Interwencje ochroniarzy są raczej mało skuteczne, stąd pracownicy ośrodka wielokrotnie wzywali policję z Łęcznej. Niestety, nie zawsze mogą liczyć na pomoc stróżów prawa.

– Ostatnio usłyszeliśmy, że nie przyjadą nad Piaseczno, bo nie mają czasu – dodaje Piekarski.
Tymczasem policja w Łęcznej broni się, że reaguje na każdy sygnał. – Nad jezioro kierujemy patrole policji, natomiast w weekendy, gdy przybywa turystów, zwiększamy obsadę. Na każde wezwanie reagujemy – zapewnie Magdalena Myśliwiec, rzecznik prasowy policji w Łęcznej.

– Za kilka dni rozpoczną się wakacje. Sytuacja będzie jeszcze gorsza, bo młodzież codziennie, wieczorami i nocami, będzie urzędować na plaży, pijąc i niszcząc nasz sprzęt – obawia się Piekarski
Jednak Małgorzat Myśliwiec uspokaja. – Od 1 lipca nad Piasecznem rozpocznie pracę sezonowy posterunek policji. Naszych policjantów będzie wspierać dodatkowo 10 funkcjonariuszy z Lublina.
Służbę będą pełnili całodobowo – zapowiada.

Czy nad naszymi jeziorami jest bezpiecznie? Zabierz głos na forum

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obiektywny i bez ściemy / 22 czerwca 2010 o 23:58
0
K...WA!!!! LUDZIE TU JEST UKRAINA !!!!! CHRONIC ŻEBRA PRZED MOŻLIWOŚCIĄ DOSTANIA KOSY ODSPRZEDAC wszystko itp itd dla sąsiadów ze wschodu a jeśli nie da rady to trudno. Otworzymy na nowo obozy , i wszystkich którzy mają wschodnie korzenie zagonimy tam jakieś 80 % łęcznej to przybysze ze wschodu wredni i nieprzyjemni. Tak na marginesie jak ukraińskie motłochy szanuja Polaków skoro stadion we lwowie nazywają IMIENIEM BANDERY !!!!!!!!!!WON Z KRAJU NA STEPY !!!! ADIOS
K...WA!!!! LUDZIE TU JEST UKRAINA !!!!! CHRONIC ŻEBRA PRZED MOŻLIWOŚCIĄ DOSTANIA KOSY ODSPRZEDAC wszystko itp itd dla sąsiadów ze wschodu a jeśli nie da rady to trudno. Otworzymy na nowo obozy , i wszystkich którzy mają wschodnie korzenie zagonimy tam jakieś 80 % łęcznej to przybysze ze wschodu wredni i nieprzyjemni. Tak na marginesie jak ukraińskie motłochy szanuja Polaków skoro stadion we lwowie nazywają IMIENIEM BANDERY !!!!!!!!!!WON Z KRAJU NA STEPY !!... rozwiń
Avatar
the gentle / 22 czerwca 2010 o 14:03
0
Bydło z Łęcznej myśli, że pochodzi z gigantycznego miasta pokazują jacy to oni są super itd.. nawet ubrać się nie potrafią normalnie, tylko na sportowo jakby szli na boisko, albo w pole co najwyżej w takich ciuchach można wyjść. Jesteście w błędzie bo Łęczna to żadne miasto, każdy mówi, że to zwyczajna wieś i ma rację. I pamiętajcie, że człowiek to nie zwierze, dziewczynę podrywa w sposób inteligentny i wyrachowany, nie jak bydło bijąc jakiegoś przechodnia. Zacofani są wśród nas taka prawda, chyba nikt nie chce być porównywany do pierwotnych....
Avatar
mig / 18 czerwca 2010 o 22:56
0
W Białce ? Jeszcze stosunkowo spokojnie ... tylko piątkowe i sobotnie wieczory mało spokojne, bo zjeżdża się młódź, której to samcom testosteron wypływa uszami i szukają na każdym kroku zaczepki, a samicom zdają się imponować podskakujące w rytm hitów z radia Eska audi 80 i golfy III. Lepiej omijać wtedy bar "Zacisze" (najbardziej kuriozalna nazwa na całym pojezierzu) i inne tuż obok.
W dzień jednak policja z lądu i wody pilnuje zakazu spożywania alkoholu, wieczorem też chodzą wzdłuż brzegu jeziora i pilnują, czy ktoś poza barem piwka nie obala. A na tygodniu jest super spokojnie i chciałbym, aby tak było jak najdłużej ...
W Białce ? Jeszcze stosunkowo spokojnie ... tylko piątkowe i sobotnie wieczory mało spokojne, bo zjeżdża się młódź, której to samcom testosteron wypływa uszami i szukają na każdym kroku zaczepki, a samicom zdają się imponować podskakujące w rytm hitów z radia Eska audi 80 i golfy III. Lepiej omijać wtedy bar "Zacisze" (najbardziej kuriozalna nazwa na całym pojezierzu) i inne tuż obok.
W dzień jednak policja z lądu i wody pilnuje zakazu spożywania alkoholu, wieczorem też chodzą wzdłuż brzegu jeziora i pilnują, czy ktoś poza b... rozwiń
Avatar
aguska33 / 18 czerwca 2010 o 22:12
0
wandalizm jest bo osoby z łęcznej nie umieją się zachowywać
Avatar
ppp / 18 czerwca 2010 o 21:40
0
JAKBY BYŁO WIĘCEJ POLICJI TO BYŁO BY BEZPIECZNIEJ, TAK SAMO W BIAŁCE KOŁO PARCZEWA
Avatar
JAKIŚ TAKI / 18 czerwca 2010 o 21:32
0
Gość napisał:
Oj tam skoro nad Firlejem są zakazy grilowania na terenie plaży to i w piasecznym może być zakaz picia na plaży.. w końcu od tego są bary, żeby w barze się napić. A w pisecznym jest dużo ustronnych miejsc gdzie można usiąść w spokoju i wypić z kulutrą i nie musi być to plaża.

I JAK TO WYPIĆ JAK NIKT NIE WIDZI I PRZED KIM SIĘ POPISAĆ SWOJĄ PSEUDO MĄDROŚCIĄ I SIŁĄ PO JEDNYM MUZGOTRZEPIE KTÓRY DAJE TYLE SIŁY,ŻE WODĘ Z JEZIORA MOŻNA PRZELAĆ ŁYŻECZKĄ DO HERBATY W CIĄGU MINUTY.TO JEST POPIS I SIŁA GŁUPOTY.

I JAK TO WYPIĆ JAK NIKT NIE WIDZI I PRZED KIM SIĘ POPISAĆ SWOJĄ PSEUDO MĄDROŚCIĄ I SIŁĄ PO JEDNYM MUZGOTRZEPIE KTÓRY DAJE TYLE SIŁY,ŻE WODĘ Z JEZIORA MOŻNA PRZELAĆ ŁYŻECZKĄ DO HERBATY W CIĄGU MINUTY.TO JEST POPIS I SIŁA GŁUPOTY. rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2010 o 20:45
0
Oj tam skoro nad Firlejem są zakazy grilowania na terenie plaży to i w piasecznym może być zakaz picia na plaży.. w końcu od tego są bary, żeby w barze się napić. A w pisecznym jest dużo ustronnych miejsc gdzie można usiąść w spokoju i wypić z kulutrą i nie musi być to plaża.
Avatar
jjj / 18 czerwca 2010 o 19:52
0
Jest wyjście z tej sytuacji: gmina może zakazać picia alkoholu na plaży. Policja wlepi parę mandatów i skończy się picie. Władze gminy oczywiście tak nie zrobią, bo lobby piwowe jest silne.
Avatar
pool / 18 czerwca 2010 o 19:38
0
mam 26 lat, kiedys 8-10 lat temu tak zle nie bylo...
Avatar
Bolo / 18 czerwca 2010 o 18:12
0
To jest dzicz!
Avatar
obiektywny i bez ściemy / 22 czerwca 2010 o 23:58
0
K...WA!!!! LUDZIE TU JEST UKRAINA !!!!! CHRONIC ŻEBRA PRZED MOŻLIWOŚCIĄ DOSTANIA KOSY ODSPRZEDAC wszystko itp itd dla sąsiadów ze wschodu a jeśli nie da rady to trudno. Otworzymy na nowo obozy , i wszystkich którzy mają wschodnie korzenie zagonimy tam jakieś 80 % łęcznej to przybysze ze wschodu wredni i nieprzyjemni. Tak na marginesie jak ukraińskie motłochy szanuja Polaków skoro stadion we lwowie nazywają IMIENIEM BANDERY !!!!!!!!!!WON Z KRAJU NA STEPY !!!! ADIOS
K...WA!!!! LUDZIE TU JEST UKRAINA !!!!! CHRONIC ŻEBRA PRZED MOŻLIWOŚCIĄ DOSTANIA KOSY ODSPRZEDAC wszystko itp itd dla sąsiadów ze wschodu a jeśli nie da rady to trudno. Otworzymy na nowo obozy , i wszystkich którzy mają wschodnie korzenie zagonimy tam jakieś 80 % łęcznej to przybysze ze wschodu wredni i nieprzyjemni. Tak na marginesie jak ukraińskie motłochy szanuja Polaków skoro stadion we lwowie nazywają IMIENIEM BANDERY !!!!!!!!!!WON Z KRAJU NA STEPY !!... rozwiń
Avatar
the gentle / 22 czerwca 2010 o 14:03
0
Bydło z Łęcznej myśli, że pochodzi z gigantycznego miasta pokazują jacy to oni są super itd.. nawet ubrać się nie potrafią normalnie, tylko na sportowo jakby szli na boisko, albo w pole co najwyżej w takich ciuchach można wyjść. Jesteście w błędzie bo Łęczna to żadne miasto, każdy mówi, że to zwyczajna wieś i ma rację. I pamiętajcie, że człowiek to nie zwierze, dziewczynę podrywa w sposób inteligentny i wyrachowany, nie jak bydło bijąc jakiegoś przechodnia. Zacofani są wśród nas taka prawda, chyba nikt nie chce być porównywany do pierwotnych....
Avatar
mig / 18 czerwca 2010 o 22:56
0
W Białce ? Jeszcze stosunkowo spokojnie ... tylko piątkowe i sobotnie wieczory mało spokojne, bo zjeżdża się młódź, której to samcom testosteron wypływa uszami i szukają na każdym kroku zaczepki, a samicom zdają się imponować podskakujące w rytm hitów z radia Eska audi 80 i golfy III. Lepiej omijać wtedy bar "Zacisze" (najbardziej kuriozalna nazwa na całym pojezierzu) i inne tuż obok.
W dzień jednak policja z lądu i wody pilnuje zakazu spożywania alkoholu, wieczorem też chodzą wzdłuż brzegu jeziora i pilnują, czy ktoś poza barem piwka nie obala. A na tygodniu jest super spokojnie i chciałbym, aby tak było jak najdłużej ...
W Białce ? Jeszcze stosunkowo spokojnie ... tylko piątkowe i sobotnie wieczory mało spokojne, bo zjeżdża się młódź, której to samcom testosteron wypływa uszami i szukają na każdym kroku zaczepki, a samicom zdają się imponować podskakujące w rytm hitów z radia Eska audi 80 i golfy III. Lepiej omijać wtedy bar "Zacisze" (najbardziej kuriozalna nazwa na całym pojezierzu) i inne tuż obok.
W dzień jednak policja z lądu i wody pilnuje zakazu spożywania alkoholu, wieczorem też chodzą wzdłuż brzegu jeziora i pilnują, czy ktoś poza b... rozwiń
Avatar
aguska33 / 18 czerwca 2010 o 22:12
0
wandalizm jest bo osoby z łęcznej nie umieją się zachowywać
Avatar
ppp / 18 czerwca 2010 o 21:40
0
JAKBY BYŁO WIĘCEJ POLICJI TO BYŁO BY BEZPIECZNIEJ, TAK SAMO W BIAŁCE KOŁO PARCZEWA
Avatar
JAKIŚ TAKI / 18 czerwca 2010 o 21:32
0
Gość napisał:
Oj tam skoro nad Firlejem są zakazy grilowania na terenie plaży to i w piasecznym może być zakaz picia na plaży.. w końcu od tego są bary, żeby w barze się napić. A w pisecznym jest dużo ustronnych miejsc gdzie można usiąść w spokoju i wypić z kulutrą i nie musi być to plaża.

I JAK TO WYPIĆ JAK NIKT NIE WIDZI I PRZED KIM SIĘ POPISAĆ SWOJĄ PSEUDO MĄDROŚCIĄ I SIŁĄ PO JEDNYM MUZGOTRZEPIE KTÓRY DAJE TYLE SIŁY,ŻE WODĘ Z JEZIORA MOŻNA PRZELAĆ ŁYŻECZKĄ DO HERBATY W CIĄGU MINUTY.TO JEST POPIS I SIŁA GŁUPOTY.

I JAK TO WYPIĆ JAK NIKT NIE WIDZI I PRZED KIM SIĘ POPISAĆ SWOJĄ PSEUDO MĄDROŚCIĄ I SIŁĄ PO JEDNYM MUZGOTRZEPIE KTÓRY DAJE TYLE SIŁY,ŻE WODĘ Z JEZIORA MOŻNA PRZELAĆ ŁYŻECZKĄ DO HERBATY W CIĄGU MINUTY.TO JEST POPIS I SIŁA GŁUPOTY. rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2010 o 20:45
0
Oj tam skoro nad Firlejem są zakazy grilowania na terenie plaży to i w piasecznym może być zakaz picia na plaży.. w końcu od tego są bary, żeby w barze się napić. A w pisecznym jest dużo ustronnych miejsc gdzie można usiąść w spokoju i wypić z kulutrą i nie musi być to plaża.
Avatar
jjj / 18 czerwca 2010 o 19:52
0
Jest wyjście z tej sytuacji: gmina może zakazać picia alkoholu na plaży. Policja wlepi parę mandatów i skończy się picie. Władze gminy oczywiście tak nie zrobią, bo lobby piwowe jest silne.
Avatar
pool / 18 czerwca 2010 o 19:38
0
mam 26 lat, kiedys 8-10 lat temu tak zle nie bylo...
Avatar
Bolo / 18 czerwca 2010 o 18:12
0
To jest dzicz!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 23 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 15

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 26 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!