Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

12 lutego 2008 r.
17:38
Edytuj ten wpis

Kontrowersji wokół łęczyńskich szkół c.d.

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 5 A A

W łęczyńskich szkołach wrze. A to za sprawą planowanej reorganizacji szkolnictwa, jaką zaproponował burmistrz Teodor Kosiarski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marek Strycharczuk jest przeciwny zaproponowanym zmianom. Jego syn i córka chodzą do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, który ma zostać zreorganizowany. - Burmistrz podał kłamliwe liczby dotyczące wydatków na edukację. Nie 10 - a 4,5 mln zł dopłaca budżet miasta. Tak twierdzą niektórzy radni. Poza tym, nie bierze się pod uwagę dobra dzieci. Jeżeli ta reforma zostanie wprowadzona, to zrobię wszystko, aby doszło do referendum o odwołanie burmistrza. Moim zdaniem, Teodor Kosiarski utracił mandat, jakim obdarzyło go społeczeństwo. Strycharczuk zastrzega, że ostateczna decyzja należy do Rady Miasta i Gminy. Jeśli ta przystanie na projekt burmistrza, wówczas będzie się starać, aby w referendum pojawiło się drugie pytanie - o odwołaniu całej Rady Gminy.

- Lud wybrał i lud może odwołać - tak komentuje zapowiedź referendum Tadeusz Białek, przewodniczący Komisji Oświaty w radzie. - Z moich obliczeń wynika, że budżet Łęcznej w tym roku będzie musiał dołożyć do oświaty 8-9 mln zł. To, co się teraz dzieje w łęczyńskich szkołach, to kwestia złej informacji przekazywanej przez pedagogów dzieciom i rodzicom w sprawie reformy. Zmiany są konieczne.

Co na to burmistrz?

- Nie może być tak, że w jednej szkole w sali gimnastycznej o powierzchni 1200 mkw. ćwiczy 20 osób, a drugiej szkole w takiej samej sali podczas lekcji wf. cisną się 4 klasy. Ta reforma to rewolucja, która ma na celu wyrównanie szans dostępu do edukacji i godziwych warunków nauki - tłumaczy Teodor Kosiarski. - Nie może być tak, że w jednej szkole o godz. 14 nie ma żywego ducha, a w drugiej lekcje odbywają się w systemie 3-zmianowym. Na reformie budżet miasta zaoszczędzi 1,5 miliona złotych.

W piątek o 9 rano w sali konferencyjnej budynku Rady Gminy spotkają się wszyscy zainteresowani reformami szkolnictwa w Łęcznej. Rada Gminy nad propozycją burmistrza będzie dyskutować 27 lutego.

Jak wygląda reorganizacja?

1. W budynku przy ul. Bogdanowicza 9 powstałby Zespół Szkół nr 3 z następującymi szkołami: Gimnazjum nr 2, Szkołą Podstawowa nr 4 z oddziałami integracyjnymi.

2. W budynku przy ul. Jaśminowej 6 - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z następującymi szkołami ponadgimnazjalnymi: I Liceum Ogólnokształcącym, II Liceum Ogólnokształcącym, Liceum Profilowanym, technikum.

3. W budynku przy ul. Szkolnej 3 - Zespół Szkół nr 1 z następującymi szkołami: Szkołą Podstawową nr 2, Gimnazjum nr 1.

4. Budynek przy ul. Piłsudskiego 12 - planowane przekazanie do Starostwa Powiatowego na prowadzenie szkół ponadgimnazjalnych zawodowych w tym Technikum Górniczego.

5. Budynek w Zofiówce i Ciechankach Łęczyńskich - oddział przedszkolny oraz klasy I-III.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
!ndiced / 8 marca 2008 o 18:09
0
Reorganizacja jest potrzebna. I to co Teo proponuje, jest rozsądne. Nie rozumiem, dlaczego Rada Miasta w Łęcznej kieruje się jedynie roszadami politycznymi i podburza atmosferę. Projekt jest dobry.
Avatar
kostek / 20 lutego 2008 o 16:18
0
Nemo a czy ty wiesz, o której muszą wstać dzieci dojeżdzające do naszych szkół. Jest ich w SP nr 2 i GM nr 1 ponad 200. O nich tez należy pomyśleć. Niektóre wyjeżdzają juz o 6,25 i są w szkole kilka godzin. Czy im nie należą się godziwe warunki. Tu nie chodzi tylko o te jak piszesz 200 metrów. Wczuj się w ich rolę.
Avatar
nemo / 20 lutego 2008 o 13:50
0
hohi napisał:
po co to zmieniac?????!!!!!!!!!!jest dobrze to nie wiem po co to wszystko?nie wyobrażam sobie gimnazjum z podstawówką!to najgorszy wiek w wy chcecie ich zlaczyc razem?!!kto tym miastem rzadzi?jakies byki spod ciemnej gwiazdy!!!!!!

Ludzie dajcie sobię na luz!!! Szkoła 200m. dalej..200 metrów bliżej..o co chodzi?...LUUUUUdzie dajcie se SPOKUJ!!!!

Ludzie dajcie sobię na luz!!! Szkoła 200m. dalej..200 metrów bliżej..o co chodzi?...LUUUUUdzie dajcie se SPOKUJ!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2008 o 13:44
0
Przeciez jeszcze niedawno gimnazjum to byla podstawowka wiec o co krzyk?
Jak widze tych gimnazjalistow ktorzy uwazaja sie ju zza pseudo doroslych to od razy bym ich do podstawowoki cofnal, jednak system 8 klasowy mylse ze byl ok
Avatar
hohi / 20 lutego 2008 o 11:56
0
po co to zmieniac?????!!!!!!!!!!jest dobrze to nie wiem po co to wszystko?nie wyobrażam sobie gimnazjum z podstawówką!to najgorszy wiek w wy chcecie ich zlaczyc razem?!!kto tym miastem rzadzi?jakies byki spod ciemnej gwiazdy!!!!!!
Avatar
!ndiced / 8 marca 2008 o 18:09
0
Reorganizacja jest potrzebna. I to co Teo proponuje, jest rozsądne. Nie rozumiem, dlaczego Rada Miasta w Łęcznej kieruje się jedynie roszadami politycznymi i podburza atmosferę. Projekt jest dobry.
Avatar
kostek / 20 lutego 2008 o 16:18
0
Nemo a czy ty wiesz, o której muszą wstać dzieci dojeżdzające do naszych szkół. Jest ich w SP nr 2 i GM nr 1 ponad 200. O nich tez należy pomyśleć. Niektóre wyjeżdzają juz o 6,25 i są w szkole kilka godzin. Czy im nie należą się godziwe warunki. Tu nie chodzi tylko o te jak piszesz 200 metrów. Wczuj się w ich rolę.
Avatar
nemo / 20 lutego 2008 o 13:50
0
hohi napisał:
po co to zmieniac?????!!!!!!!!!!jest dobrze to nie wiem po co to wszystko?nie wyobrażam sobie gimnazjum z podstawówką!to najgorszy wiek w wy chcecie ich zlaczyc razem?!!kto tym miastem rzadzi?jakies byki spod ciemnej gwiazdy!!!!!!

Ludzie dajcie sobię na luz!!! Szkoła 200m. dalej..200 metrów bliżej..o co chodzi?...LUUUUUdzie dajcie se SPOKUJ!!!!

Ludzie dajcie sobię na luz!!! Szkoła 200m. dalej..200 metrów bliżej..o co chodzi?...LUUUUUdzie dajcie se SPOKUJ!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2008 o 13:44
0
Przeciez jeszcze niedawno gimnazjum to byla podstawowka wiec o co krzyk?
Jak widze tych gimnazjalistow ktorzy uwazaja sie ju zza pseudo doroslych to od razy bym ich do podstawowoki cofnal, jednak system 8 klasowy mylse ze byl ok
Avatar
hohi / 20 lutego 2008 o 11:56
0
po co to zmieniac?????!!!!!!!!!!jest dobrze to nie wiem po co to wszystko?nie wyobrażam sobie gimnazjum z podstawówką!to najgorszy wiek w wy chcecie ich zlaczyc razem?!!kto tym miastem rzadzi?jakies byki spod ciemnej gwiazdy!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 3 0

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 52 1

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 0

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską

Młodzież z bialskiego ekonomika we Włoszech
galeria

Młodzież z bialskiego ekonomika we Włoszech 0 0

Młodzież z bialskiego "ekonomika" we włoskim Vimercate. To efekt dwuletniej współpracy pomiędzy szkołami.

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat 0 1

Przed tygodniem drużyna Dariusza Bodaka prowadziła w Tyszowcach, ale przegrała 1:2. W sobotę, w starciu z Polesiem Kock znowu zgubiła punkty, ale tym razem tylko dwa. Ponownie goście jako pierwsi zdobyli gola jednak w końcówce dali sobie wydrzeć zwycięstwo.

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku 0 0

To nie będzie klasyczna biografia Marszałka, ale opowieść o człowieku i jego życiowych wyborach. Historia pełna zwrotów akcji, z wyrazistym, idącym krok przed wszystkimi bohaterem, który swoje życie podporządkował walce o niepodległą Polskę. Jesienią przyszłego roku do kin trafi film Michała Rosy „Piłsudski”.

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle
film

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle 0 1

Kamil Stoch i spółka wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata rozgrywany na skoczni Adama Małysza. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.Dla Biało-Czerwonych było to czwarte w historii zwycięstwo zawodów drużynowych w Pucharze Świata

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie?
Historia
galeria

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie? 27 11

Model 3D cegielni, pieca Hoffmanowskiego i innych narzędzi i przyrządów używanych w cegielni, ponad 50 historii mówionych, leksykon 50 cegieł sygnowanych z terenów Lublina, w tym, modelowane w 3D, artykuły historyczne, lokalizacje cegielni na nałożonych mapach (archiwalnych i współczesnych). To tylko niektóre z elementów portalu, który właśnie został uruchomiony przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN.

Avia – Sokół Sieniawa 2:2. Znowu musieli gonić

Avia – Sokół Sieniawa 2:2. Znowu musieli gonić 1 0

Zupełnie nie układał się piłkarzom ze Świdnika sobotni mecz z Sokołem Sieniawa. Do przerwy goście byli lepsi i zasłużenie prowadzili 1:0. Zaraz po zmianie stron ekipa z Podkarpacia podwyższyła nawet swoje prowadzenie. Avia walczyła jednak do końca i zdołała wyszarpać jeden punkt, bo zawody zakończyły się remisem 2:2

Juniorzy Motoru urwali punkt Legii Warszawa

Juniorzy Motoru urwali punkt Legii Warszawa 0 0

Cenny punkt z Warszawy wywieźli podopieczni Tomasza Jasika. Juniorzy starsi Motoru zremisowali z Legią 2:2, chociaż dwa razy musieli gonić wynik. Bohaterem przyjezdnych był Kamil Kumoch. Były gracz „Wojskowych” zdobył dwa gole z rzutów karnych, w tym na wagę remisu w 89 minucie spotkania

Powstała nowa partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus
film

Powstała nowa partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus 0 0

Ryszard Petru oraz Joanna Scheuring-Wielgus poinformowali o założeniu nowej partii politycznej.

Mamy swoją wierną publiczność. Rozmowa z Andrzejem Sikorowskim

Mamy swoją wierną publiczność. Rozmowa z Andrzejem Sikorowskim 0 0

20 listopada o godzinie 19 na scenie Centrum Spotkania Kultur wystąpi Andrzej Sikorowski z Grupą pod Budą, która świętuje jubileusz 40-lecia istnienia.

"Neon Demon" w Miasto movie
21 listopada 2018, 19:00

"Neon Demon" w Miasto movie 0 0

W środę, 21 listopada o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się projekcja filmu Neon Demon.

Skra – Górnik 0:0. Nie sforsowali obrony beniaminka

Skra – Górnik 0:0. Nie sforsowali obrony beniaminka 0 3

W pierwszym wyjazdowym meczu pod wodzą trenera Franciszka Smudy Górnik Łęczna zremisował bezbramkowo z beniaminkiem rozgrywek Skrą Częstochowa

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!